Raai ier Gemeente Haarlem, BEURSBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. onmiddellijk aangehouden en naar de cellulaire gevangenis overgebracht. Zwolle. I)e Zwolsche balie heeft weder een verlies te betreu ren. Mr. W. P. Hubert is in den afgeloopen nacht gestorven1 Meer dan eeue halve eeuw heeft hij de rechtspraktijk onder ons uitgeoefend en in vroeger jaren geruimen tijd eerst als raadslid, later als wethou der meer direct de belangen onzer stad behartigd. Van ouder tot ouder Zwollenaar, was de procureur Hu- bert bii een ieder bekend; altijd welwillend en steeds recht ^or zee door velen bemind en el^:n geacht. (Z. C.) GEMENGD NIEUWS. Een O.-I. militair, die Zondag met een collega op reis was. heeft van dezen zijne tasch, waarin ongeveer f150 waren geborgen, medegeno men. Hij schijnt zich met zijn buit naar Leiden te hebben begeven. Dezer dagen is te Charleville (Frankrijk) in de Maas opgevischt het lijk van den heer J. G. Losgert, vroeger notaris te 's-Hertogenbosch. Een flink zwemmer heeft voor eenige dagen te Frankfort geheel gekleed vijf malen achtereen de Main overgezwommen, heen en te rug. Hij ging op een wandeling met twee Franschen een wedden schap aan om 1500 fr., dat hij dit stuk zou uitvoeren en hij deed het onmiddellijk. Het had voor den kloe ken Germaan ook lichamelijk geen nadeelige gevolgen. Armand Peltzer is in de ge vangenis te Leuven druk bezig met Latijn. Hij is zeer bedaard, houdt vol, dat hij onschuldig is, eu hoopt, dat in de openbare meeniug te een of andere tijd een omkeer zal komen. Léon maakt banden voor boeken en is zoo opgewekt mogelijk. Van Eugene T Kint wordt be richt, dat hij in zijn cel zelfs opera deuntjes zingt. Over achttien maan den is zijn tijd om en hij verwacht dan [een financiëele betrokking ergens in het buitenland te vinden. Coguot, een Brusselaar, die zich uitgaf voor den prins van Chi- may en zich als zoodanig toegang wist te verschaffen tot de aanzien-1 der drukkerij in hooge achting, lijkste huizen, is thans veroordeeld zes maanden gevangenisstraf. de boot werd medegesleurd en 9 mannen lieten het leven. Een treurig ongeluk wordt uit Nidau, in Zwitserland bericht. Daar heeft de oude generaal Och- senbein, buiten zijn wil, zijn vrouw doodgeschoten. Hij stond gereed om op de jacht te gaanzijn zorgzame gade schoof hem nog op het laatste oogenblik een regenscherm onder den armdaardoor ging zijn geweer af, en, in het hart getroffen, viel de arme vrouw dood neder. In Duitschland en Zwitserland kan, volgens de wet, wanneer het blijkt dat een overledene te weinig betaald heeft in de inkomstenbelas ting, daarvoor verhaal gezocht wor den op zijne erfgenamen. Men deed onlangs zulk een ontdekking bij het overlijden van een rijk man te War- tau, in het kanton St. Gallen, die nog wel altijd geklaagd had, dat hij te hoog aangeslagen was. Zijn erfgenamen werden nu onaangenaam verrast met de verplichting van 25,000 francs te betalen. Franklin, de beroemde Ame rikaan, de uitvinder van den blik semafleider, ging als jongeling naar Londen, en trad daar de werkplaats binnen van een boekdrukker, met de vraag of er ook een letterzetter noodig was. «Van waar komt gij?» vroeg de patroon. «Uit Amerika,» antwoordde de jongeling. «Wel zoo,» zei de drukker eenigs- zins spottend, «komt gij uit Ame rika, om hier werk te zoeken? Ik twijfel er aan of men in Amerika wel goed op de hoogte is. Kunt gij letterzetten!» Tot antwoord ging Franklin naar de letterkast. In een oogwenk had hij een paar regels gezet, die hij den patroon liet zien. Deze stond ver baasd over zijne handigheid, en werd tevens beschaamd, toen hij las wat de jongeling gezet had. Het waren de woorden uit het Evangelie van JohannesNathanaël zeide tot hem Kan uit Nazareth iets goeds zijn Filippus zeide tot hem: Kom, en zie! De patroon nam den jeugdigen Amerikaan dadelijk in dienst en kort daarna stond deze bij al de gezellen tot Hij kwam juist uit de gevangenis te Loos, waar hij een jaar had moe ten hoeten voor de aardigheid, zich voor generaal en hertog van Abran- tes te hebben uitgegeven. Nu is er weder sprake van, dat in den aanstaanden zomer te Weenen een internationale tentoon stelling op het gebied der gezond heidsleer gehouden zal worden. Om zich een denkbeeld te vormen van de lucifersindustrie te Jönköping diene, dat aldaar in den afgeloopen zomer door 20 stoom- booten en 8 zeilvaartuigen uit Fin land en Lijfland 198,447 kub. voet populierstammen, ter waarde van 129,186 kronen zijn ingevoerd, ter wijl bovendien 70 a 80,000 kub. voet over Stockholm door de gewone kanaalbooten zijn aangebracht. Men stelle zich voor, welke eene massa lucifers van al dit hout kunnen ge maakt worden. Naar aanleiding van de bittere klachten, die in den laatsten tijd door de pers werden aangeheven tegen de pestholen van Londen, heeft sir Charles Dilke, president van het Local Gouvernment Board tweemaal 's avonds in gezelschap van een geneesheer, de vuilste wij ken der metropolis bezocht, om zich van de daar heerschende afzichtelijke materieele en zedelijke ellende met eigen oogen te overtuigen. De heer Chamberlain, minister Koophandel, houdt zich mede ernstig met die kwestie bezig, eu heeft er VARIA. Een slecht pand. «Ik verpand u mijn hoofd, dat ge het geld op den bepaalden tijd zult terug heb ben,» zei een losbol tot den woe keraar, bij wien hij geld wilde lee- nen. «Dank je.» was het ant woord, «ik neem nooit ledige fusten tot onderpand». Een hötelhouder wandelt met zijn zoontje buiten. Plotseling schiet uit een boschje een bruin diertje te voorschijn en springt dwars over den weg. «Vader» vraagt de weetgierige zoon »was dat een haas of een kat?» «Dat hangt af» luidt onmiddellijk het antwoord van de wijze, waarop het beest wordt klaar ge maakt. Een Fransch blad geeft den vol genden raad aan de meisjes van onzen tijdMeer eenvoudig en min der valsch haar, meer nuttige bezig heden en minder rammelen op de piano, meer de hand slaan aan de j eetpot. onnoozel aan, denkende dat men hem niet kende. Met een zeer provinciaal accent vroeg Romieu zoo heette de tooneelspeler «Zeg, meneer, kunt u me ook zeggen, wat dat voor kleine ronde dingen zijn, die u daar in de winkel kast hebt hangen?» «Dat zijn horloges, meneer.» Hij neemt er een en bekijkt het met een onnoozel gezicht. «Zoo horloges. En waarvoor die nen die, als 'k vragen mag?» <Om den tijd aan te geven, meneer.» «Om den tijd aan te geven? Hé, wat u zegt. Én hoe doen ze dat?» «Ik zal 't u bewijzen.» De hor logemaker legt het hem in korte, eenigszins snaaksche bewoordingen uit en eindigt met de merkwaardige mededeeling «U moet 't horloge alle dagen opwinden.» Alle dagen? 'sMorgens of'savonds? «'s Morgens,» «Waarom 'smorgens?" «Omdat u 's avonds altijd stom dronken zijt, meneer Romieu.» De vrienden van Romieu en de horlogemaker barstten in een scha terend gelach uit. Voorstel van een geruïneerd aan deelhouder. Zou men voortaan de aandeelen niet op linnen kunnen drukken? Dan zou men ze, als ze geen waarde meer hebben, tenmin ste nog als servet kunnen gebruiken. Valencia vertrokken. De koninklijke hofstoet begeeft zich morgen der waarts. Eene batterij veldartillerie zal bij het aan land komen van den Kroonprins saluutschoten lossen. De overheden zullen tot ontvangst bijeenkomen te Grao, op ongeveer 5 KM. van Valencia. De troepen, bestaande uit tien bataljons infan terie, twee regimenten cavalerie en een regiment artillerie, zullen langs den weg geschaard staan. VERGADERING Woensdag 21 November 1883, des voormiddags 1 uur. De volgende stukken en punten znllen aan de orde gesteld worden Rapport Comm. fin. op voorstel Jkr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, in verband voorstel Dr. C. G. von Reeken, wijziging verordening plaat selijke directe belasting. Een zeer gedistingeerd hotel. Een vreemdeling wandelt met zijn vriend (een Duitscher) die hem tevens tot gids verstrekt, door een Duitsche stad. Voor een groot en prachtig hötel, waarvoor een paar schild wachten op en neder wandelen, blijft hij staan. En wie resideert hier, is zijne vraag? Ois het antwoord, dat is eene inrichting voor dames en hee- ren pas geleden daargesteld. 't Is er alles naar den eisch ingericht en zoowel onder de heeren als dames treft men onderling verschillende familieleden aan. Onder de vele ge makken belmoren een goed onder houden tuin, een leeszaal, een bad kamer, enz. enz.terwijl alle kamers zoowel van een waterleiding als van gaspitten zijn voorzien. Kan ieder zich daarin koopen, vroeg al weder den vreemdeling? Neen, dat niet, daarvoor moet men zijn Duitscher van geboorte en door een of auder feit naam ge maakt hebben. En dat waarom? Omdat liet de nieuwe staats gevangenis is! Sarcastisch. Vol trots gewaagde een vader over de kunstvaardigheid in het teekenen van zijn zoon, tegen een kennis, die zeer bijziende was. «Ik zal u een teekening laten zien,» sprak de vader, «diehij van morgen gemaakt heeft, voorstellende mijn persoon bij den vetten os in den stal.De teekening werd gehaald en den vriend vertoond. «Welnu,» sprak de vader vol zelfvoldoening: «Wat zeg je daarvan?» 't Is mooi, zeer mooi!» hernam de be zoeker, «maar wie van de twee is nou eigenlijk de os?» ARMENZORG. Naar het *11. D.'- verneemt, heer jhr. H. W. Bosch van Drakestein, van Oud-Amelis- wecrd, den 30 October 1SS3 op den huize Oud-Amelisweerd, onder Bunnik, overleden, de navolgende legaten besproken: Aan het R. X. kcrkbostuur te Soesterberg f1000, aan het R. X. kerkbestuur van Bunnik f1000, aan het R. X. armbestuur van Bunnik f 2000, aan het R. X. kerkbestuur van den H. Dominions te Utrecht f1000, aan liet R. X. armbestuur der stad Utrecht f20.000, aan het schoolgesticht voor de R. X. behoeftige jeugd f2000, aan de vereenigiug van de II. Elisabeth f1000, aan het St. Andreas-gast- buis f1000, aan de verceniging van den II. Vincentius van Paulo f1000, aanhetLuter- sche oude mannen- en vrouwenhuis f1000, aan de armen van de Luthersche gemeente f1000, aan de armen der Ned. Herv. gem. f1000, aan de armen der Israëlitische gem. flOOO. aan de verceuiging tot ondersteuning en zedelijke ontwikkeling vau hulpbehoe vende blinden f1000 en aan het Nederl. gasthuis voor ooglijders f 1000,alle te Utrecht, aan de armen der Herv. gem. te Bnunik f200 en aan het kabinet van oudheden der gnmeente Utrecht al zijne Rorneinsche pen ningen eu oudheden, gevonden op den Burcht te veohten. Alle vrij van rechten van suc cessie. schapen ea lammeren fa vette varkens 42 a 52 ct. per kilogram- biggen f a - paarden f a 483 runderen, le kwal. f0.82, 2e kwal. f0.74, 3c kwal. f 0.6S per kg. melk- en kalfkoeien fl20a- 320 p. st. Alkmaar, 17 Nov. Ter veemarkt aange voerd 2 paarden vette kalveren, 10 nuohtere aito, 103 schapenlammeren, - vette varken, 103 magere dito, 456 biggen, 9 bok en geiten, 4 koeien en ossen. De prijzen waren als volgtvette kalveren f a nuchtere dito f 12 a 24, schapen flS a 24, lammeren favette varkens a cents per kg., magere dito f14 a 30, bok of geiten f 4 a 7 koeien en ossen f 175 a 240, paarden f 85 a 150, biggen f5 a 10; allen per stuk. Schiedam, 19 Nov. Moutwijn f 12.50, Jene ver f19.Amst. Proef f 19.75, Spoeling f 1.60, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vcreeniging f 1.70. Amsterdam, 19 Nov. 1883. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer- pCt. de koers. Nederland. Cert. "VVerk. Sch. 2 3 n 4 Hongarije. Obl. Leeuiugl867. 5 Goudleening5 Italië. Obl. Paus. Lecning 1860-64 5 Oostenrijk. Obl.inpap.(Mei-N.) 5 zilv.Jan.-Juli) 5 Obl. buitl. 1s53-80. 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Amst. L. 20—100 5 Obl. buitcnl. 1867, 1871 75 1' Obl. buit. 1876. 2 (Perpetuele) 4 biunl. f12500- 25000IV Obl. biunl. f1000- 5000 D Türkue. Obl. Alg. Sch. 1865. 5 Portugal. Rusland. Spanje. LANDPni',)V EN VISSCHERIJ. Door den11 21 Yas Visser en eenige an dere heeren is irLlotcn land aan te koopen in den Bcemster, ten einde daar vee aan te fokken, geschikt voor den uitvoer naar N. Amerika. AANBESTEDINGEN. ZATERDAG 24 November. Amsterdam, 1 ure. De architect C. A. Bombach Czn. namens zijne principalen: het bouwen van een winkelhuis met boven woning, op den Houtkoopersburgwal, hoek Batavierstraat no. 92. RIVIERBERICHTEN. Vreeswijk, 19 Nov. 3.36 M. boven AP 3.16 M. onder N. P. Keulen, 19 Nov. 3.45 M. boven 0. den pomadepot, meer kousen mazen en linnen herstellen dan borduren; als zij trouwen meer den man bij staan om vooruit te komen dan mopperen over te weinig- huishoud geld en eindelijk tijdens het huwe lijk den man even liefhebben als een artikel over beloofd in denden jongeling in den vrijtijd. Fortnightly Review, waarin bij de1 kwestie van de woningen der werk lieden zal hohandelen tot in de kleinste details. Nu regeeringsper- sonen zich de zaak aantrekken, be staat er hoop op verandering voor zoover dit mogelijk zijn kan. Het schip «Ellen Rizpaht» dat dit jaar ter walvischvangst uit was, verloor op eens zijn halve be manning. Twee zijner booten ver volgden een grooten walvisch; men harpoeneerde het dier, maai- nauwe lijks zat de harpoen vast, of de walvisch verdween met de snelheid van den bliksem in de diepte; de lijn van den harpoen raakte onklaar, LAATSTE BERICHTEN. KONSTANTINOPEL, 19 Nov. De minder de hand slaan aan j sjeik Obeidullali is te Mekka aan cholera gestorven. PARIJS, 19 Nov. De Kamer der Afgevaardigden heeft heden 46 ar tikelen der begrooting voor land bouw ongewijzigd aangenomen. Ver schillende voorstellen tot vermin dering van sommige posten werden verworpen, na door den heer Méline bestreden te zijn. PARIJS, 19 Nov. In de couloirs der Kamer van Afgevaardigden werd verzekerd, dat het Journal OJicicl morgen het besluit zal bevatten, waarbij het ontslag van den heer aangenomen Egypte. Obl. Leen. 1876. 5 N.-Ameuika. Obl. Ver.-St. 1876. 4' 1877- 4 Columbia. Obligation41 Peru. Leening 1870 6 1S72 5 Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid. Nbderlaxd. Holl.IJz. sp.Aand. M. tot Expl. St. spw. Aaud. Cent.spw. gest.Obl. Ind. spw. Aaud. Rijn spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 4' - Boxtel Wezel Obl. 1S755 Italib. Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 Rusland. Gr. Spw. Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. Morschausk Syaran Aaud5 Riaschk Wiasma Aand5 Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. divid. N.-York Lake Eric W. S. Aand. K Illinois Cert.Aaud. Miss Kausas Texas Obl. Cert7 65% 77l/s 101'/» 957-2 81',3 90* 4 65' 65%, 52*7,6 97»/,, 90»/, 25 43*/s 52s 4 23 8V« 10»/, 673 4 113 1203 g 26»/, 13 9s/i« 118 150 114»/, 71 1533/-» 116 19 51'/» U8»;„ 50»/, 83» 85% Betaald gezet. Een der bekende Fransche acteurs, sociétaire van het Théatre francais, dronk in den regel een goed glas wijn, zoodat hij 'savonds laat dikwerf niet volkomen nuchter Hij was een onverbeterlijke j Challemel-Lacour grappenmaker en had de eigenaar- de heer Jules Ferry in zijne plaats digl.eid van verreweg de meestetot minister van buitenlandsche za- geestige menschen, dat hij altijd ken benoemd wordt. De heer Fal- iemand hebben moest, die het offer i liéres zal met de portefeuille van van zijn vernuft was. openhaar onderwijs belast worden. Zoo kwam hij op zekeren dag met j MADRID, 19 Nov. De Duitsche een paar vrienden bij een horloge-gezant bij het Spaansche hof en de maker in het Palais Royal. Hij persoon door de regeering voor de hield zich, alsof hij een plattelands- ontvangst van den Duitschen Kroon- bewoner was en stelde zich zeer prins aangewezen, zijn heden naar MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 20 November. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: KatwijkerZand f a Noord- wijker Zand f n Hillegommer dito f3.a 4.50, Geldcrsche Kralen f a dito Blauwe f2.35 a 2.40, Friesche Hamburgers f a dito Jammen f 1.80 a 2.dito Engelsche fl.40 a 1.50, Zeeuw- sche Spuische Jammen fl.50 a 2.70. Blauwe f2.35 a 2.40. Flakkeesche Jammen fl.50 a 2.10, Footers fl.a 1.40, Bloksche dito f a Pruisische Hamburgers f2.25 a 2.40, dito Saksische f 2.20 a Gronin ger Jammen f 1.70 a 1.80. Koffie. Afgedaan werden 614 bn. Java W.-I. B. S42 bn. dito dito (Tanahwangic), 170 bn. dito dito, beide laatste partijen al hier gedopt, 359 bn. Java (Samarang), 264 bn. Timor, alles aangevoerd per diverse sche pen* 644 bn. Macassar, ex Tborbecke III: 539 "bn. Bali, ex Ottolina en 25S bn. Java, per Madura. Petroleum, loco f10' - E., Jan.Maart flO-V«. Tin flauwe markt, Banka f 55 en Billiton tot f 53 te koop. Tarwe zonder noteering, op levering najaar hooger. voorjaar onveranderd, Maart f257, Nov. f246. Rogge onveranderd; per 2100 KG. a. c. z. k. Galatz f168, Taganrog f162, 163, dito van boord f162. Noteering van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering iets flauwer, Maart f163. Mei flGA, 1G5. Noteeriug van Mennc Thole. Koolzaad op 800 KG. Olie zonder handel. Raapolie iu een doen: iliegend per 100 KG. f37' 4. Dcc. f36' -Mei f373 Sept. Dcc. 1884 f36. Lijuolie flauw, vliegeud per 100 KG. f203 Dec. f20' 4. 20%, Jan.Meie.k. f21» »,21%, 21' 4, MaartMei f21' JuuiAug. f22», Hennepolie vliegend f per 100 kg. Raapkoeken f a per 1040 stuks. Lijnkoeken fa per 104 stuks. Op de gisteren gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 1 vette kalveren, le kwal. f0.2e kwal. f0.per kg. 2 Gras- f a 46 nuchtere dito flO.— a IS.11 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Lot. Amst. f100 3 u Rotterdam 3 r Gem. Crediet3 Belg ie. Stad Antwer pen 1S743 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 1860. 5 1864. Rusland. 1864. 5 Geldkoers, prolongatie 3» s pCt. 29' 2 132'/» 104' 4 108» 4 100 94'/» 96', 100'/, 1107', 142' 126'/» 122' Commissariaat ran Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dadelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Eenige portemonnaie's met eu zonder geld, een gouden oorbel, een oorbel-handje, een parapluie, twee en-tout-cas, een linnen wasch- zak, een bril, een duimstok, een pet, een schoenhoorn, twee overschoenen,een schoentje. een slnitmand waarin een servet, con pater- uostcr, eenige stalen voor jassen, een schoea- makersduimstok en eenige losse sleutels. Voorts te bevrageu bij W. Hamers, Korte Lakenstraat 7, een gouden ring. Alles op straat gevonden. In de Tramwagens achtergelaten. Een parasol. BEVALLEN 17 Nov. A. Wijnands, geb. Dara, d. 18. A. C. F. Weijerman, geb. Roos, z. M. Kooij, geb. van Zandvoort, z. J. H. Plu, geb. Oldenburg, z. J. M. Mathot, geb. Surendonk, d. OVERLHDBN 16 Nov. P. L. C. van Baud. 60 j., wed. H. J. A. van Son, Pavilioenslaan. Een levenloos aangegeven kina van het mannelijk geslacht van D. Schouten, Voortingstraat. 17. P- Kikkert, 72 j., Groote Houtstraat. A. C. Overdijk, 3 md. z., Kamperstraat. 18. H. G. Pape. 46 j., Zuid-Polderstraat, Een levenloos aangegeven kind vau het mannelijk geslacht van II. Kooij, Hagestraat. 19. Twee levenloos aangegeven kinderen van het mannelijk geslacht van J. F. Smit, Spaarnwouderstraat.

Haarlem's Dagblad | 1883 | | pagina 3