TE HUUR BEURSBERICHTEN1. BURGERLIJKE STAND. ADYERTEN'TIEX. Gladback vertrok is tusschen het tweede grensstation Breijel en Bois- heim ontspoord. De weg is daardoor versperd, en de passagiers zijn ge noodzaakt over te stappen. De oor zaak is nog niet bekend. Roermond. Van de militairen, die onlangs uit hun garnizoen deser teerden, is er één, de korporaal B., vrijwillig teruggekeerd. GEMENGD NIEUWS. Welk een eigenaardige opvatting van voorzichtigheid sommi.«e menschen hebben, bleek dezer dage weder, toen een man, in de kracht* van 't leven, te Amsterdam op zijn werk dood bleef aan een beroerte. Zijn kameraads hadden erg met het geval te doen en beklaagden vooral ook het beste wijf, dat de overledene, hoewel dan toch geluk kig niet onverzorgd, achterliet. Wie zou het d2r arme vrouw gaan zeggen? was spoedig de vraag. Ja wie? Niemand komt gaarne met zulk een treurige boodschap en fa milie kende men niet. Eindelijk werd besloten een «aapje» te nemen, het lijk daarin te leggen en het door een hunner, die wel meer voor Jobs bode gespeeld had, te doen verge zellen, om dan meteen de vrouw met de noodige omzichtigheid voor te bereiden, «'t Aapje» met zijn treu- rigen last vertrok, terwijl de bege leider nog door het portier de ver maning kreeg toch vooral voorzichtig te wezen. Nu, dit beloofde hij en hoe kweet hij zich? Aan de woning gekomen schelt hij aan en door eene vrouw van middelbaren leeftijd wordt de deur geopend. Hij is niet zoo dom of hij snapt best, dat dit de vrouw van de ge storvene moet wezen. Hij kijkt haar met zijn oprechte oogen meewarig aan en bedenkt zeer onderwijl, dat eigenlijk alles op zijn handig heid aankomt, om het arme mensch toch niet te veel te doen schrikken. Daarna vraagt hij ernsttg: «Woont hier de weduwe Watermg, j uffrouw?» De juffrouw zegt vriendelijk: «Ja, die ben ik; dat is te zeggen nog geen weduwe gelukkig», onbewust van hetgeen haar bo~en het hoofd hangt. De andere vat deze laatste woor den op als eene vingerwijzing en zegt snedig: «Ilaast-je-maar niet! Kijk eens in 't rijtuig of dat niet uw man is, dan zult uwe me niet meer tegenspreken.» De arme vrouw keek in «'t aapje» en werd de droevige werkelijkheid gewaar, doch over de bijzondere omzichtigheid van den bode valt niet te roemen. De R. K. kerk van Montrouge Parijs, tegenover den post der gend armerie en het commissariaat van politie gelegen, is Maandag nacht zoo uitgeplunderd, dat den volgen den ochtend de dienst niet kon ge houden worden. De oudste der misdadigers van Frankrijk overleed dezer dagen in de gevangenis te Caen. De 82jarige man, Louis Desjardin geheeten, bracht 57 jaren van leven in ge- vangeuisschap door en had nog een tiental jaren te goed, waarvan de dood hem kwijtschelding verschafte. Een Fransch paartje, dat zijn huwelijksreisje maakte, is, door het schichtig worden der paarden van het rijtuig, waarmede zij in de om streken van Nizza rijtoertjes maak ten, van de brug van Burroyaye, bij Roccabrune, (50 meters hoog ge stort en omgekomen. Dat sommige menschen een zonderlinge opvatting hebben van de bezigheden en den werkkring van een consul, bleek onlangs, toen een Engelschman bij den consul van Groot-Britannië te Messina kwam vragen naar den weg naar den Etna. «Deze deur door, en vraag dan maar verder!» antwoordde de consul heel lakoniek en wees op de huis deur. De nachtwachts met klap of ratel, geschikt om inbrekers en die ven bijtijds te waarschuwen en hun alle mogelijke gelegenheid te geven om op den loop te gaan, behooren reeds lang op vele plaatsen tot de geschiedenis. Te Saint-Gilles heeft men op dit stuk een nieuwe ver betering ingevoerdmen heeft er de nachtpolitie van stoffen schoenen met caoutchouc zolen voorzien, zoo dat zelfs hun stap onhoorbaar is. De bewoners van Z.-O. Buiten en Binnenzingels te 's Hage zagen Maandagochtend een tweede editie van het boerinnetje, dat vroolijk met haar mandje eieren ter markt toog en plotseling al haar illusiën in rook verdwijnen zag, toen de koopwaar onvoorziens brak. Klompertje en zijn vrouw kwamen dan op een vroolijk drafje aangere den en hielden met het van eieren en boter goed voorzien speelwagentje bij een klant op de Z. O. Buiten singel stil. Het vrouwtje stapte met haar potje boter uit en manlief zou vast keeren. Of die draai nu te kort gnomen werd, dan wel eenige an dere oorzaak in het spel was, weten we niet; doch wat we tot onzen schrik zagen was, dat de boom brak, het paard daarmede op den wal bleef staan, maar het rijtuig met alles wat er in was, den boer incluis, in het modderachtige water geraakte, dat voor eenige oogenblikken de kleur van advocaten-borrel verkreeg. Onmiddellijk schoten echter eenige hulpvaardigen toe, die den boer het eerst redden en daarna het rijtuig opvischten, waarvan de inhoud zeer beschadigd was. Mijnheer en mevronw Fleuron te Parijs, gingen Zondag avond uit en lieten hunne appartementen, in de rue Mercadet, over aan de hoede van de 18jarige dienstbode. Om streeks 10 uur hoorde het meisje een;g g-erucht aan de deur, waarop zij onversaagd, met de porseleinen petroleumlamp in de hand, 'ging kijken of alles wel goed gesloten was. Op hetzelfde oogenblik even wel werd de deur opengeworpen en stapt een manskerel van een allerongunstigst uiterlijk het vertrek binnen. Doodelijk ontsteld over deze onverwachte verschijning, wierp de jeugdige dienstmaagd nu de bran dende petroleumlamp naar den in dringer en viel daarop luid gillende bewusteloos neder. De arme meid had in haar wanhoop blijkbaar goed gemikt, want toen de buren op het gegil en gerammel der scherven kwamen toeschieten, zagen zij een individu, met vlammende kleederen, zich haastig verwijderen, zonder dat het hun gelukte hem te vatten. Men slaagde er spoedig in het begin van brand in het vertrek te blusschen en het dienstmeisje uit haar flauwte bij te helpen. Dat Barnums beestenspel soms min aangename lotgevallen heeft, bewijst ook het volgende. Onlangs liep te Bridgeport een wagen met hokken, waarin wilde dieren, van 't spoor en brak. De koo en, waarin de dieren waren, vielen over elkan der heen en aan stukken, zoodat de apen, beeren en panters los raakten. De apen klommen op het dak, twee beeren liepen naar de stad, en de panter sprong boven op de koets. Zekere George Arsting- stall nam terstond zijn revolver, vuurde, en wonde het gevaarlijke roofdier, dat weer op een ander dak sprong, en vervolgens naar 't veld liep. Een andere oppasser, Martin Edwards, op een kameel gezeten, een derde, Johnson, met zijn bloedhonden, en een dozijn mannen met geweren achtervolg den het verscheurend dier. Door de begraafplaats heen, over Moody's stroom en op Holland Herghts, troffen ze den panter aan, vast aan den nek van een paard, dat hij even te voren gedood had. De hon den sprongen op den panter aan, en Edwards, van des kameels rug, schoot op hem, maar kon hem niet eer dooden. voordat de panter vier honden vermoord had. Het tooneel was verschrikkelijk en ijzingwek kend. De menschen namen in alle richtingen de vlucht en durfden niet voor den dag komen, voordat Edwards op den kameel met het doode beest terugkwam. Omtrent den Londenschen olie- fant Jumbo, wiens aankoop door den New-Yorkschen vertooner Bar- num indertijd zooveel gerncht maakte wordt thans gemeld: Jumbo weegt 8 ton, en reist in een eigen rijtuig, ten minste hij heeft het voorrecht een af zonder1 ijken wagen te hebben. On langs moesten Barnum's olifanten over een kleine brug. Toen Jum bo er aankwam, bevoelde hij het getimmerte met zijn snuit, en wei gerde er op te spappen. De oppas ser dreef hem aan en sloeg hem met zijn puntstok in de zijde. Jum bo ging er over, maar bij den laatsten stap bezweek de brug. De olifant leed echter geen letsel. VAEI A. Heeletnaal veranderd. Maar mijn lieve Meijer, hoe maak je het? Ik heb je zoo lang niet meer ge zien maar neen, wat ben je veranderd, men kent je nauwelijks terug. Pardon meneer, ik heet in het geheel niet Meijer. Kolossaal, Meijer heet u ook al niet meer! Zeker iemand beweerde eens in een gezelschap, dat zelden eene dame een brief zonder potscriptum schrijven zou. Mijn eerstvolgende brief zal u wederleggen, verzekerde mevrouw N, Eenige dagen later ontving de heer een briefje van haar- Onder de naamteekening stond: P.S. Is dit niet een brief zon der naschrift? En nog lager: N.B.Wie heeft nu verloren? ONDERWIJS. Voor dc betrekking van hoofd der tweede ïusachenschool in de Bakkerstraat tc Haar lem, hebben zich 112 sollicitanten aangemeld. LEGER EN VLOOT. Aan den laten luit. A. Van Doorninck. van het 2de reg. vesting-artillerie te 's Hage, is een verlof naar Italië toegestaan voor den tijd van één jaar. Genoemde luit. zal, op last van den min. van oorlog, een uitvoerig rapport uitbrengen over dc Italiaanschc artillerie. Per ,/Soenda" vertrekt op 29 Dec. een détachement naar Indiè onder bevel van den majoor der infanterie Franssenmedegelei- ders de 2de luitenants der inf. Jochems, Van Deventer en jhr. Van Neukirchem ge naamd Nijvenlieim. RIVIERBESUCHTEFJ. Vreeswijk, 21 Nov. 3.17 M. boven AP 3.35 M. onder N. P. Keulen, 21 Nov. 3.26 M. boven 0. Maastricht, 20 Nov. Hoogte der Maas 1.S3 boven 0. M. Ik of Verschillende heeren zagen een dame het hotel waar zij logeerden, binnentreden en een hunner wedde, dat hij in den korst mogelijken tijd haar hand zou verwerven. Binnen een uur had hij de weddingschap gewonnen en stak het betrekkelijk hooge bedrag op. Eerst toen het gelukkige paar afgereisd was, bleek het, dat zij reeds man en vrouw waren en hetzelfde spelletje in ver schillende hötels reeds gespeeld hadden. «In arrest? -maar Sersjant 't was heusch me schuld niet Stel je eens in mijn plaats «Twee dagen meerrrvan wegens an je superieur een onbeschoft voor stel gedaan te hebben.» De kommandant Knoll houdt in spectie over zijne schutters. Onder dezen trekt zijne aandacht iemand, wiens lederwerk erg bemorst en wiens geweerloop erg roestig is. Ook ontbreken aan "s mans jas twee knoopen. Teu zeerste hierover verstoord nadert hij den schutter en vraagt zijn naam op deze wijze Welken naam gaf u het nood lot? Mijn naam is Duit! is het antwoord. Ja, zoo'n naam moet zoo'n kerel dragen, den naam van het gemeenste stuk geld, dat ik ken, vaart de kommandant voort, waarop ons schuttertje antwoordt: Bij ons koopt men voor één duit toch twee knollen, komman dant. Amsterdam, 21 Nov. 1883. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer- pCt. dc koers. Nederland. Cert. Werk. Scb. 21 si 65l/s Raapkoeken f100 a 110 per 1010 stuks. Lijnkoeken f10 a 13.50 per 104 stuks. Alkmaar, 20 Nov. Ter veemarkt aange voerd - paarden73 vette kalveren, 7 nuchtere aito, 822 schapeu, lamineren, 215 vette varken, 20 magere dito, biggen, - bok en geiten. - koeien en ossen. De prijzen waren als volgt; vette kalveren f 40 a 115, nuchtere dito f 12 a 20, schapen f 30 a 46, lammeren f a vette varkens 48 ii 56 cents per kg., magere dito f 18 a 22, bok of geiten f - a - koeien en ossen f a paarden f biggen f allen por stuk. Schiedam, 21 Nov. Moutwijn f 12.50, Jene- er f 19.Amst. Proef f 19.75Spoeling f 1 .S0, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vcrceniging f 1.70. Een gevaarlijk Huisgezin. Ambtenaar. Hoe sterk is uwe fa milie? Boer. Als we allen bij elkaar zijn, kunnen we het gansche dorp kort en klein slaan. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. De heer J. Yan Dijk Mzn. te Deutichem roept, namens het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van inwendige zending, die uitsluitend arbeidt om in den predikanten nood te voorzien, den geldelijke» steun van de verschillende kerkeraden en kerkvoog dijen der Ned. Herv. gemeenten in. Uit de toegezonden circulaire blijkt, dat deze Vereeniging reeds 30 jongelieden tot predikanten en proponenten heeft opgeleid, en dat in 1884 wederom een 12-tal propo- nents-exainen hopen te doen. Daarvoor is natuurlijk veel geld noodig, en de uitgaven zijn steeds stijgende, daar ook het getal jongelieden, die worden opge leid, steeds grooter wordt. Te Deutichem bedroeg dc uitgaaf in den cursus 1882 83 f2S.401.401 en te Utrecht f21,399.38' voor 110 jongelieden, terwijl er een tekort bleef van p.m. f3000. De Vereeniging heeft dus behoefte aan meerderen geldelijken steun, en het bestuur acht het wenschclijk, dat in elke gemeente eene jaarlijksche collecte voor dat doel wordt gehouden. Dit geschiedt tot lieden verre van algemeen. ARMENZORG. Door den lieer F. Van Taack Trakranen, den 13dcn October jl. te Baarn overleden, is aan de Maatschappij van Weldadigheid vermaakt de som van f 2000, vrij van alle kosten. Door wijlen raej. de wed. Wercldsma Joustra, overleden te Drachten, is aan dc diaconie der Herv. gemeente te Dokkum f1000 vermaakt, vrij van successierechten. 3 4 Hongarije. Obl. Leening 1S67. 5 Goudlccning5 Italië. Obl. Paus. Leening 1860-64 5 Oostenrijk. Obl.inpap (Mei-N.) 5 n u zilv.Jan.-Juh) 5 Obl. buitl. 1853-80. 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Amst. L. 20—100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1' Obl. buit. 1876. 2 v «(Perpetuele) 4 binnl. f 12500- 250001'/ Obl. binnl. f1000- 5000 Vj Obl. Alg. Scb. 1865. 5 1869. 6 Obl. Leen. 1876. 5 N.-Amerika. Obl. Ver.-St. 1876. 4', 1877. 4 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Columbia. Obligatiën Peru. Leening 1870 6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid. Nederland. Holl.IJz.sp.Aand. u M. tot Expl. St. spw. Aana. Cent.spw. gest.Obl. Ind. spw. Aaud. Rijn spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 4' Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Italië. Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 Rusland. Gr.Spw.Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brcst Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. Morschansk Syaran Aand5 Riaschk Wiasma Aand5 Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. divid. N.-York Lake Erie W. S. Aand. u Illinois Cert.Aand. Miss Kansas Texas Obl. Cert7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Lot. Amst. f100 3 u u Rotterdam 3 u Gem. Crediet. 3 Belgie. Stad Antwer pen 18743 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 1S60. 5 1864. Rusland. 1864. 5 1S66. 5 Geldkoers, prolongatie 3 a 3', 3 77*. 101' 8 I 95',- 81' 90' 4 65®, 05^ 9 52" 25 i 43'/, I 53' ,e J 22» 8" 16 10' 4 I 67s g ,113 ,120s s 26' 123/s S7 118 150s, 8 114 70' 153s 4 116' - 19 Commissariaat va» Politie le llaarlem. Do voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Eenige portcinonnaic's met en zonder geld, een gouden oorbel, een oorbel-handje, een parapluie, twee en-tout-cas, een linnen wasch- zak, een bril. een duimstok, een pet, een schocnhoorn.twce overschoenen,een schoentje, ccn sluitniand waarin een servet, een pater- uostcr. eenige stalen voor jassen, een schocn- iiiakersduimstok cu eenige losse sleutels. Voorts te bevrageu bij W. Hamers, Korte Lakenstraat 7, een gouden ring. Alles op straat gevonden. In de Tramwagens achtergelaten. Een parasol. bevallen 18 Nov. J. Baronesse van Lijnden, geb, Tcding van Berkhout, d. 19. ,1. v. d. Raadt, geb. Iluijboom, d. 20. M. M. Pcnnekamp, geb. Rees, z. overleden 19 Nov. D. F. M. Bosch. 6 md. d. Wol straat. J. P. Vroom. 15 j. z.. Nieuwe Spaarnwouderstraat. 20. J. L. J. Toinson, 72 j., Anegang. ondertrouwd 21 Nov. H. Heemskerk en E. Martin. H. J. de Bruijn en II. Rademaker. B. B. Menke en A. Scheepmaker. J. Treuren eu S. E. Majoor. J. van Boerum en M. v. d. Tol. getrouwd 21 Nov. H. A. Blanke en M. van Hout. J. W. Greidanus cn W. A. Raedt. H. Scheelings en A. A. Pollman. C. Bruns cn J. v. d. Raadt. P. J. Neeskcns en M. Pronk. J. G. Teunissen en C. W. Schcrpenhuizcn. J. Bruijn en A. M. E. Negrijn. A. Kokkelkoreu en J. M. Molitoor. D. Stam en E. Busking. J. W. Lem eu F. Nijstadt. 51S 4 ,18 '/4 50s/8 83 108s 8 101 945,8 100' 1107 8 1425 s 127 121' 4 pCt. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 22 November. De prijzen der Aardappelen waren als volgt; KatwijkcrZand f a Noord- wijker Zand f a Hillegomraer dito f3.a 4.50, Gelderscbe Kralen f a dito Blauwe f2.35 a 2.40, Friesche Hamburgers f a dito Jammcu f 1.80 a 1.90, dito Engelsche f 1.40 a 1.50. Zeeuw- schc Spuische Jammen f2.a 2.70, Blauwe f2.35 a 2.40, Flakkecsche Jammen f 1.70 a 2.10, Pootcrs fl.— a 1.40, Blokschc dito f a Pruisische Hamburgers f2.25 a 2.40, dito Saksische f2.20 a .Gronin ger Jammen fl.60 a 1.75. Tarwe in loco zonder noteering, op leve ring onveranderd. Maart f256. Nov. f246. Rogge in loco zonder noteering. Noteering van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering onveranderd. Maart f163, Mei f164, 165. Notcering van Menue Tliole. Koolzaad op 800 KG. Olie zonder handel. Raapolie flauw vliegend per 100 KG. f 37s4 Dec. f 35V4, Mei f 37»/c- Lijnolie prijshoudend; vliegend per 100 KG. f20'/,. 20'/-, Dec. f20»/., 20'/4. Jan. Mei e.k. f§l'/4,2i'/., 21'/f, Juni Aug. f22'/4. Margarine. Afgedaan 60 ton Harrison ex Zaandam, 32 tierces Anshor ex Leerdam, en 5 ton Hammond Star. Petroleum kalm, loco fl0'/: E., Jan. Maart fl0a/4 gehouden. Tin loco, Billiton tot f 52»/4, termijn f 52s, Banka f 533/4. Hennepolic vliegend fper 100 kg. Bevallen van een ZOON A. J. CANKRIEN- Hoffman. Kralingen, 20 Nov. 1883. Bevallen van een ZOON: J. L. TEENGS- wlckel. Edam, 20 Nov. 1883. Ondertrouwd: Dr. S. HOEKSTRA en H. VAN RIESEN. Kampen, 16 Nov 18s3 Groutv Heden overleed te Twelloo, onze geliefde Vader de Heer H. J. DU1TSHOFF, in den ouder dom van ruim 83 jaren. Uit aller naam H. R. E. DUITSHOFF. Twelloo, 18 Nov. 1883. Overleden te Falkenslein, den 16n November 1883, HENRI J. STEMBERG, geliefde Echtgenoot van ANNA RAMBONNET. LANGUE ITALIENNE. Un instituteur experiment# dans la langne italienne, peut encore disposer de quelques heitres Lettres s'adresser sous les initiates XC. bureau de ce journal in het midden der Stad een HUIS op goeden stand, in te richten tot WINKELHUIS. Huurprijs, mits de Huurder het zelf veranderd tot Winkelhuis, 400 Gulden per jaar, te bevragen met franco Brieven aan het Bureau van het Haarlemsch DagbladKleine Houtstraat 9.

Haarlem's Dagblad | 1883 | | pagina 3