Door de Tweede Kamer is in hare zitting van gisteren het vol gende drietal kandidaten gekozen, om daaruit door Z. M. den Koning een voorzitter der kamer te be noemen lste kandidaat den heer Cremers met 41 stemmen. 2de kandidaat den heer Borret, met 51 stemmen. 3de kandidaat den heer Tak, met 37 stemmen. In het laatst der volgende maand wordt de kroonprins van Zweden in het Amstel-Hotel ver wacht. De koningin van Zweden wordt in de eerste dagen van Mei e. k. verwacht in het. Hötel des Indes in Den Haag, waar II. M. dr. Mezger komt raadplegen. Betreffende de gebrekkige te legraafverbinding tusschen Neder land en Groot-Britannié wordt uit Londen aan de A vist. Cl. nader be richt, dat van de twee tusschen Lo westoft en Zand voort bestaande kabels één gerepareerd wordt, ter wijl voor den anderen een nieuwe zal worden gelegd. Binnen eenige dagen wordt te Brussel een verbroederingsfeest gevierd tusschen de Belgische en de Nederlandsche vrijmetselaren, van welke laatsten er ongeveer 110 worden verwacht. Aan Het Vader land wordt gemeld, dat het Belgische Groot-Oosten, onder welks bescher ming de plechtigheid wordt inge richt, eenige dagen geleden van Z. K. H. prins Alexander een zilveren beker ten geschenke ontving, - een meesterstuk der Nederlandsche kunstnij verheid Bij dat voorwerp was een eigen handig schrijven van den gever ge voegd, waarbij hij «zijn Belgischen broeders bad, dat geschenk- aan te nemen en daaruit een dronk op het welzijn van den koning der Belgen te plengen.» Als een trouwens niet zeldzaam bewijs van goede verstandhouding tusschen den patroon en zijne werk lieden deelt het N. v. d. Dag mede, dat de gezamenlijke diamantslijpers van de firma Gebrs. Boas, te Am sterdam aan den heer H. Boas, lid dier firma, bij gelegenheid van zijn huwelijksfeest, een kostbare pièce de milieu, een waar kunststuk uit de fabriek van den heer Verschuur alhier, benevens een prachtige naam lijst, penteekening van den heer Gre- venstuk. aangeboden hebben. Verschillende balddadigheden wer den Dinsdagavond te Amsterdam door beschonken burgers en mili tairen uitgevoerd. Alle wapens wa ren vertegenwoordigd en de Zeedijk was tot operatie-basis gekozen; te half twaalf werd de geheele beschik bare politiemacht gerequireerd om de militairen, die met getrokken sa bels duchtig aan 't huishonden wa ren, eenigszins tot bedaren te bren gen. Tweehonderd man met den in specteur Doornbosch aan 't hoofd, rukten uit om te trachten aan deze eigenaardig'e militaire wijze van feestvieren een einde te maken. Dit gelukte, maar niet dan nadat er hier en daar wonden geslagen wa ren. Daarop volgen de arrestatiën. Ook op andere punten van de stad werd slag geleverd. Een woord van dank voor zijn krachtig optre den mag den inspecteur Doornbosch niet onthouden worden. (D. v. N maken ®n in mijn netje te bewaren. «Na verloop van twee of drie uren was mijn arm eindelijk zoo danig vermoeid van het voortdurend ophalen en nederlaten van mijn snoer, mijn net daarenboven vol en dus besloot ik het daarbij te laten, de kano weder terug te brengen waar ik haar gevonden had en naar Benares terug te keeren. «Terwijl ik mijn vischgerei op borg, ontving het bootje zulk een lievigen schok zoodat het weinig* gescheeld had of ik was over boord geslagen. Rondziende om de oorzaak van den schok te ontdekken, meende ik bij het ontwaren van een bruine massa, op een boomstam gestoten te hebben. «Doch het duurde niet lang of die gewaande boomstam begon te leven; het water sprong op onder de krachtige slagen van korte breede pooten van lange, gekromde nagels voorzien, en een afzichtelijke, open- Door eene onbekende oorzaak ont- stond er brand in de eerst voor wei nige jaren nieuwgebouwde, groote boerderij «De Schuilenburg,» gele gen in de buurtschap Woldhuis on der Apeldoorn, toebehoorende aan dr. Slees wijk te Amsterdam, en be woond door G. Bresser. De brand woedde zóó snel voort, dat men van den inboedel niets heeft kunnen red den; de levende have werd gered op twee kalveren na. Een man heeft, toen hij trachtte ook deze te red den, door het op hem neerkomen van het brandende rieten dak, zulke hevige brandwonden bekomen, dat men voor zijn leven vreest. De knecht verloor zijn oprespaard geld, eene som van f75 bedragende. Het huis en de inboedel waren verzekerd, doch de laatste zeer laag. De mülioenen-jufrouw. Het is nu, volgens den Amsterdamschen briefschrijver in de Fr. Gr. Cl. be kend geworden, dat er nog een door Jaantje Struik benadeelde bestaat, iemand te Arnhem, die zij er voor f 180,000 (zeggebonder d-e n- tachtig* duizend gulden) in heeft laten loopen, maar die, om buiten het proces te blijven en het geld toch verloren achtende, er maar een schenking* van maakte, toen het on derzoek begon. De oplichter, die te Amsterdam gemeubileerde kamers huurde, ze voor een oogenblik in bezit nam en dan met medeneming van ver schillende goederen vertrok, is ge arresteerd en achter slot gebracht; het is de 23jarige decoratieschilder M. C. J. N." Hij was volstrekt niet verlegen om eene gemeubileerde kamer, want hij woonde bij zijn vader in de Spuistraat. Hij had Za terdag in de Marnixstraat bij J. eene kamer voor f30 per maand gehuurd, waar hij eenige kleederen stal, die door de politie in beslag zijn geno men. Hij werd door alle bedroge nen herkend. In verschillende bladen wordt ge meld, dat voor directeur van het Zoölogische Rijksmuseum te Leiden, als opvolger van prof. Schlegel, on langs overleden, genoemd wordt dr. K. Martin, hoogleeraar in de geo logie aldaar. Wij kunnen uit de meest betrouwbare bron mededeelen dat bedoelde hoogleeraar voor die betrekking niet in aanmerking wenscht te komen. (Hól.) De torenwachter is in Den Haag afgeschaft. Een correspondent van het U. D. zeide van zijn functie, dat hij elk halfuur de menschen wakker blies, om hun te verkondi- g*en, dat zij gerust konden slapen. Het schijnt evenwel, volgens den- •zelfden berichtgever, dat indien deze hooggeplaatste gemeentebeambte nog in dienst ware geweest, de brand iif"het pianomagazijn van den heer Cuypers waarschijnlijk bijtijds door hem zou zijn ontdekt, en die ramp niet zoo uitgebreid zou zijn g*eweest. De zuinigheid zou ook hier de wijs heid bedrogen hebben. De HaagVoorburgsche treinen brachten bij gelegenheid der viering van 'sKonings verjaardag, 850 per sonen naar den Haag en terug. In den morgen van 19 Febr. jl. heeft een jongeling, genaamd Dirk Gimberg, oud 17 jaren, lengte mid delmatig, haar donker en krullend, gespleten muil, zoolang als mijn arm. bezaaid met groote scherpe tanden verhief zich uit het water tot op den rand der kano en ik zag een paar ronde, groene oogen strak op mij gevestigd, welker uitdruk king ik nooit vergeten zal. Het was een kaaiman, de gevaarlijkste, wreedste bewoner der Ganges. «Ik ben niet spoedig bevreesd, meester, en ofschoon ik destijds nog* bijna een kind was, had ik reeds meer dan eens zonder verbleeken den dood in het aangezicht gezien, doch ik beken op den aanblik van dit monster, waarvoor de Hindoes in het algemeen het meest beducht zijn, was ik mijzelven niet mees ter en beefde over mijn gansche lichaam. Arme jongen, dat geloof ik wel! riep George Malcolm mee warig uit, en in een dergelijken toestand, geloof ik. dat de moedigste man moeite zou hebben zijn koel- aangeaicht mager en bleek, gekleed met bruine jas, dónkere pantalon en phantasiehoed, van eene kotel- houdstei* te 's-Hage, bij wie hij eenige dagen als knecht in dienst was, ter wisseling* voor specie ont vangen f 260 aan bankpapier. Na die wisseling is hij niet in het hotel teruggekeerd. Men vermoedt, dat hij het hem toevertrouwde geld ten eigen bate zal aanwenden. De commissaris van politie der 2de Afdeeling verzoekt in een bui tengewoon politieblad van heden zijne opsporing en bericht. De maatregel, door den burge meester van Kralingen genomen om de tapperijen tijdens de loting ter voorkoming van wanordelijkheden te doen sluiten, is andermaal gebleken een nuttige maatregel te zijn. Op de zgial waar de loting* ge schiedde en waar telkens ongeveer een 30tal lotelingen zich bevonden, kon men wegens de stilte die er heerschte, een speld op den grond hooren vallen, terwijl op den open baren weg ook niet één van de 95 jongeling*en, die moesten loten, zich ra kennelijken toestand van dron kenschap bevond. Dinsdagavond heeft zich te Dord recht vervoegd aan de woning* van een geacht iug*ezetene een persoon als heer gekleed, met gouden bril op, zeggende agent te zijn van de Nederlandsche bank en met verzoek, de bankbiljetten eens te mogen be zichtigen, daar het gebleken was. dat er eenige valsche in omloop wa ren. Aangezien van dit onderzoek bij de politie niets bekend is, acht de Dordr. Ct. het gewenscht, dit mee te deelen, ten einde ieder op zijn hoede kan zijn. Dinsdagavond omstreeks 11 uur liep een tamboer van het korps genie troepen in de Elisabethstraat te Utrecht tegen een burger, waarop laatstgenoemde hem verzocht voort aan wat voorzichtiger te zijn. De tamboer, door deze aanmerking ver bolgen, trok terstond zijn sabel en hakte daarmede op het hoofd van dien burger, waardoor deze zwaar verwond geraakte en hevig bloedde en onder heelkundige behandeling moest worden gesteld. De dader, die het hazenpad koos, werd met behulp van twee onderofficieren van genoemd korps gegrepen, aan het politiebureau gebracht en daarna aan de militaire autoriteit overge leverd. U. Dj Gisterennacht beviel eene vrouw in de Koningstraat te Utrecht van drie levende zoons; twee daarvan zijn welgeschapen, de derde mist een arm. Te Zalt-Bommel werd gisteren het volksbondshuis van de werklie den vereeniging «Hulp naar vermo gen» feestelijk geopend. Den kas telein is, op straffe van onmiddellijk ontslag* en boete van f 315, verbo den sterken drank te schenken. De brand op het Heike te Tilburg is ontstaan doordien de bewoner, een verver, bezig was vernis te ko ken en daarbij eensklaps de vlam in zijn ketel sloeg*. Door den gemeenteraad van Breda is besloten, naar aanleiding van eene beschikking van wijlen den heer bloedigheid en tegenwoordigheid van geest te bewaren. ïk bleef mij zelf echter ge noegzaam meester, vervolgde Kazil, om tenminste te trachten mij door de vlucht te redden, daar ik geen wapenen had om mij te verdedigen. Ik liet mijn hengel, welke onmiddellijk door den kaai man werd verslonden, in het water vallen, greep de pagaai en roeide zoo hard ik kon naar den oever. «De kaaiman vervolgde mij, maar ik roeide des te harder, spande alle krachten in en dacht reeds hem ver vooruit te zijn, toen ik een vreesselijken schok in den arm ge voelde en mij de pagaai uit de han den werd getrokken. Zij volgde denzelfden weg als mijn hengel. De kaaiman had haar gegrepen en haar tusschen de tanden vernield. George Malcolm deed een uitroep hooren en maakte een gebaar, welke aantoonden hoezeer het verhaal van Van Cooth, eene ambachtschool te laten bouwen, waarvoor het terrein naast de sociëteit Concordia is aan gewezen. De erflater heeft daarvoor eene som van f30,000 bestemd. In de Middelb. Ct. wordt het ge beurde met de dochter van 'sGra- vendijk volgenderwijze nader toe gelicht Het meisje toog geheel vrijwil lig naar België, niet om daar in een betrekking van eënigszins ver dacht allooi te treden, noch om die te zoeken, maar om, met toestem ming* harer ouders, in een «netten dienst» te gaan. Dien vond zij dan ook werkelijk in het huis van mevrouw De Cam- pigneule, te Doornik, een dame uit den zeer aanzienlijken stand, die in de hoogste kringen verkeerde en algemeen geacht was, en in wier op ouderwetschen voet ingericht huishouden het niet aan toezicht op de dienstboden ontbrak. Juist met het oog* op dezen uit stekenden dienst, en omdat het meisje in het minst niet en étal de vagabondage verkeerde, maakten de Belgische autoriteiten bezwaar, haar door de politie te doen terugleiden. Waarop het verzoek daartoe van den vader steunde, is dan ook on bekend gebleven. Later vertrok zij uit Doornik en ging te Brussel dienen. Toen werd de toestand an ders, en waren er voldoende rede nen, ook buiten haar zelve, om haar terugkeer in de ouderlijke woning- voor haar wenschelijk te achten. De dag van haar terugreis op 13 Juni 1876 bepaald zijnde, verliet zij daags te voren haar dienst, zonder dat men wist waarheen. Weder te ruggevonden, is zij verpleegd in het hospitaal St.-Jean te Brussel en daar overleden. Waarom de Belg'ische autoriteiten haar een andere onge steldheid dan de ware hebben toe gedicht, schijnt nog* niet opgehel derd te zijn, hoezeer de Nederland sche Regeering daarop heeft aange drongen. Deze laatste heeft zich, volgens den zegsman van het blad, in deze zaak niets te wijten. De veelbesproken afwijzende beschik king van de ministers van B uitenl. Zaken en van Justitie op het ver zoek van 's-Gravendijk om terug gave van schrifturen enz., berust volstrekt niet op willekeur of on wil, maar op het eenvoudige feit, dat werkelijk geen stukken, aan den adressant toebehoorende, op de departementen aanwezig* zijn. Men schrijft uit Zwolle 'sKonings verjaardag liep Dinsdag alhier vrij gunstig af daar er door den regen geene parade werd ge houden, doch 's avonds liep een hoop kanonniers en infanteristen zingende en tierende door de stad. Toen een paar der belhamels gearresteerd wer den, gelastte een brigadier om tegen de politie de sabel te trekken. Een politieagent kreeg met een bajonet een slag op het hoofd4 belhamels werden gearresteerd en daarna met de militaire patrouille, onder toe zicht van een luitenant, naar de kazerne gebracht. GEMENGD NIEUWS. Sinds eenigen tijd reisde in Hon garije rond een zekere vorst van Fancigny, een Fransch edelman, die met zijne gemalin een pleizierreisje door Hongarije maakte, maar niet altijd even goed bij kas was. De den kleinen Hindoe hem boeide. Toen mijn pagaai weg was, vervolgde Kazil, was er aan geen ontvluchten meer te denken en moest ik machteloos den dood afwachten. Ik knielde in de kano neder en zond een vurig gebed op tot Wischnoe, den schependen, den goeden god, den vijand van Siva, god des kwaads «Het vaartuigje werd alsof hét op de baren der zee danste heen en weder geslingerd, tengevolge van de pogingen welke de kaaiman tel kens aanwendde om zijn pooten in het bootje te zetten, hetgeen hem niet gelukte, door zijn scherpe na gels telkenmale in hef hout van den rand bleven haken. Hij maakte allerlei onzekere bewegingen om zich uit het water koog genoeg* te verheffen, doch gelukkig tever- geefsch. «Plotseling scheen de kaaiman deze vruchtelooze pogingen op te Fransche gezant te Weenen liet echter een onderzoek instellen naar de afkomst van dezen edelman, en toen bleek het dat deze pseudo-vorst niemand anders was dan de 38jarige Karl Kremer, een heerenknecht, die in 1875 wegens oplichterij in Tyrol was veroordeeld. Voorloopig is den vorstelijken reiziger een plaats in de gevangenis te Alfergrund aangewe zen, in afwachting* van de bijzon derheden, welke het rechterlijk on derzoek nog aan het licht zullen brengen. Ook is men de valsche spelers op het spoor, die in den Cercle Royal te Parijs met gemerkte kaarten speelden. De een is een vorst en de andere een vicomte, terwijl de derde een gewoon burgerman is. Vermoe delijk zijn echter de vorst en de vi comte van hetzelfde adelijk geslacht als de vorst van Fancignv. Op last van het Landgericht te Berlijn is 11. Zoudag een wijn handelaar met zijn keldermeester in arrest genomen, op grond dat hij «aan een hotelmaatschappij eene groote partij wijn had geleverd van veel slechter soort dan hij er voor in rekening had gebracht.» Dezelfde autoriteit heeft ook een onderzoek ingesteld naar den oorsprong van bier, dat in eene restauratie onder den naam van «echt Pilsener» werd verkocht. De stoomboot Arad, varende tusschen Belgrado en Pancszova, is op den Donau aan een groot gevaar ontsnapt. Dicht bij Borea, een uer gevaarlijkste punten, werd de boot plotseling* door een geweldigen wind stoot overvallen en letterlijk weg geslingerd. Het water sloeg woest over het dek, zoodat de passagiers niet dan met groote moeite de ka juit konden bereiken. Dank zij der koelbloedigheid van den kapitein, bedaarde de paniek, welke op dit gevaarlijke punt zeer noodlottige gevolgen kon hebben, maar toch duurde het meer dan een uur, voor dat de boot te Borca kon aanleggen. Door het schudden en stooten der boot, waren echter de passagiers bijna allen zoo ziek gewerden, dat zij per rijtuig de reis naar Pancszova moesten voorzetten. Uit Nizza schrijft men dat de belangen der Ilollandsche inzenders op de aldaar gehouden wordende internationale tentoonstelling zeer slecht worden behartigd, daar de Nederlandsche regeering de benoe ming van een commissaris onnoodig* heeft g*eoordeeldverschillende goe deren, waaronder precieuze voor werpen, van Nederlandsche inzenders staan op het punt van teruggezonden te worden. De wraak eens journalisten. Een Londensch blad schepte dezer dag*en vermaak in een geheele reeks kleine spotternijen over de zoo luid geprezen beschaving en goeden smaak der Amerikaanscke dames. Zoo was er, volgens het blad, een rijke New- yorksche, die een prachtige woning liet bouwen, en vernemende dat juist een voornaam ïtaliaansch schil der was aang'ekomen, dien artist bij zich had geroepen en hem, na een wandeling door haar drie zalen, voor elk van die ruimten een dozijn schilderijen besteld had, die to .match the carpels nauwkeurig met het dessein en de kleur der tapijten moesten overeenstemmen. Een journalist te Boston antwoordt op dezen boosaardigen uitval, ook zijnerijds een ontmoeting ten beste te kunnen geven met een Engel- sche dame, in wier huis te Londen alles in rood gehouden werd to match the nose of the lady's husband in de kleur van den neus van haar heer gemaal! geven, tenminste hij dook onder en verdween. Ik dacht, dat ik gered was en dankte god Wischnoe reeds in stilte mijn gebed verhoord te hebbeu, toen mijn vijand weder bo ven kwam en met verwonderlijke snelheid dwars onder de kano door schietende, deze met één slag van zijn staart deed omslaan. «Dit geschiedde in minder tijd, dan ik het u kan verhalen en vóór dat ik hetzelf wist en van mijn schrik bekomen was, lag ik midden in de rivier. Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 2