den van Frankrijk en Duitschland, ondersteund door hunne Londensche geestverwanten, eeue demonstratie op het touw gezet. In groot getal trokken zij naar het graf vau dezen socialist, waar verschillende rede voeringen werden gehouden, natuur lijk door iederen afgevaardigde in zijne eigen taal. Algemeene ver broedering der volken, verdeeling van het kapitaal enz. enz. waren zooals van zelf spreekt, daarbij schering en inslag. De orde werd evenwel, dank zij de krachtige maat regelen der politie, geen oogenblik gestoord, zoodat de stoetvooraf gegaan door een muziekkorps, met Kare roode vanen ongehinderd door de straten trok. Een drietal der gevaarlijkste anar chisten zijn door de Zwitsersche politie wegens vergrijp tegen het gemeene recht, over de grenzen ge zet. Er schenen geen termen te be staan om hen uit te leveren. Hoogst waarschijnlijk komen zij echter thans spoedig genoeg in de handen van degenen, die hen zoeken. BIXNEXLAXD. Haarlem, 25 Maart 1S84. Naar wij vernemen, heeft de Indische Regeering aan de HH. Eijsoonius de Waal en Repelaer van Driel, hier te lande in gemeenschap met den heer Eekhout, in Indië, de prioriteit gegeven van eene concessie tot aanleg en exploitatie van eenen spoorweg, uitgaande van Wonosobo, res. Bagelen, over Bandjarnegara en Banjoemaas naar Tjilatjap. Het voornemen bestaat bij concessiona rissen om dadelijk een aanvang te maken met de voorbereidende werk zaamheden. (A'. R. Ct.) Bij een der ingezetenen van Am sterdam vervoegde zicb jl. Vrijdag een koopman met zoogenaamden knecht, en bood tapestry-bedde- kleedjes te koop aan, en wel drie voor één gulden, verder theedoek jes van zes cent en katoentjes van 5 cent de el, deels afkomstig van de tentoonstelling', deels uit een faillissement. De koopman, schijn baar een Duitscher, houdt zicb doof of is het wellicht; de knecht, die een gulden daags bij hem verdient, zegt. dat de koopman graag van alles tot elkeu prijs af wil zijn, en dat men gerust kan afdingen. Het bestelde zal hij morgen bezorgen, maar beeft nog een stuk best lin nen. dat bij mede te koop biedt, verder tafelgoed en laken. Hij is alzoo bedrogen, en men moet niet bij hem «pompen.» zooals bij zegt. Ia Stettin wacht hem zijn stervende vader, en hij moet dus weg. Men koopt. Later blijkt, dat het linnen nauwelijks halflinnen is, dat het tafelgoed is «opgemaakt,» dat het lalceu niet waard is, dat men er een pak van maken laat. Verbijs terd door een vloed van woorden en zelfs tranen; en eene weergalooze behendigheid in 't comediespel, koopt men te duur. en is dus bedrogen. De koopman zegt Beekman te zijn, gelogeerd Bible-hotel) de knecht, die zich gaarne bij de koopers ver dienstelijk maakt, zegt (Dirk) Van Eyk te zijn, oud 31 jaren. Misschien is laatstgemelde naam, door toeval ontglipt, wel juist. Natuurlijk blij ven de beddekleedjes, katoentjes en theedoekjes weg. Omirent den te Amsterdam ge- pleegden moord op de Prins-Hen drikkade gepleegd, deelt het D. v. N. mede: Twee matrozen van het Engel- sche schip Athlone, dat in 't Wes terdok ligt, waren den geheelen nacht «uit» geweest en hadden op den Zeedijk ruzie gekregen. Waar schijnlijk was hun humeur daar door niet al te best, althans dat van één hunner, want toen zij op de Prins-Hendrikkade kwamen, kregen ze daar weer ruzie met den bediende des heeren S. v. d. B. Het kwam tot handtastelijkheden en de knecht kreeg eene snede in 't gelaat en in den hals. Drie personen, die juist aankwa- j men, moesten het vervolgens ont gelden. Een hunner werd door den eenen matroos aangevallen en der wijze met een zocg'enaamd matro- zen-«scheermes» in den rug, in de zijde, aan de hand en in de lip ge wond, dat hij in een koffiehuis op deu hoek van de Peperstraat moest gedragen worden. Hier werd hij verbonden om daarop per brancard naar het gasthuis gebracht te wor den, waar hij na eenige oogenblik- ken van vreeselijk lijden tengevolge van bloedverlies is bezweken. De vermoorde heette H. Potharst, was 55 jaren oud, huisvader en een 1 oppassend werkman van de marine werf. Hij had als los suppoost bij het bal in den Parkschouwburg ge diend en keerde bedaard huiswaarts, toen hij zonder rede door den ge weldenaar werd aangevallen. Deze is natuurlijk terstond gear resteerd. Hij bleek nuchter te zijn en dus alleen uit moedwil de suoo'de daad begaan te hebben. Zijn naam is Edward Mullins. Eenig geld, dat hij op zak had, heeft hij waar schijnlijk aan den kameraad ont stolen. de spuit van de N. Z. Kolk en de i bewaring van opwekkende midde- stoomspuit van de Nieuwmarkt ge- len, kleederen en lijfstoebehoor en lukte 't der brandweer den brand sieraden, huisraad, tuigen, zadels, te beperken tot bet huisje, waarvan zweepen, wapenen en krijgstui. het bovengedeelte nagenoeg geheel is uitgebrand. muziekinstrumenten, voorwerpen bij spelen in gebruik. geen gevangenpak aan. Het was een vreemdeling, die als zonder geld of middel van bestaan over de grenzen werd gebracht. Zijne papieren zijn natuurlijk in handen van zijnen ge leider achtergebleven. Zaterdagavond bevond zich een Zaterdag is tusschen den heer Gisteren middag werd het stoffe- zeer opgewonden vrouw in denj Van Ilamme en de heeren Reis lijk overschot van jhr. mr. H. B. tramwagen DamSarphatistraat. te en Uyttenhooven te 's Hage het van Tets op de algemeene hegraaf- Amsterdam. De conducteur wilde j contract geteekend betreffende de plaats te Zutfen plechtig ter aarde Tiaar verwijderen; doch tevergeefs. concerten op het terras en de ver- besteld. Eeue groote schare van be llij riep de hulp in van eene po- makelijkheden in de Kurzaal. Er j langstellenden en vrienden had zich litie-agent, maar deze werd onthaald j zullen o. a. Fransche, Duitsche en tijdig naar het kerkhof gespoed, op schoppen en slagen. ITollandsche voorstellingen worden om den waardigen burger, den Met behulp van eenige passagiers [gegeven. Over het geheel zal alles trouwen vriend de laatste eer te werd zij uit den wagen verwijderd.op eene eenvoudiger schaal worden bewijzen. Ruim 1 uur kwam de Het ritje zal haar duur te staan ingericht dan verleden jaar. stoet aan. Onder bloemkransen als komen. bedolven, werd de kist tusschen eene Zaterdag gaf de gezant van het i rij van belangstellenden door graf- Voor de internationale tentoon-Duitsche rijk aan ons hof te's-Hage,waarts gedragen, stelling van honden van de Ned.de heer Von Alvensleben, een groot Allereerst trad onze burgemeester, jachtvereeniging Nimrod, in den tuin diner bij gelegenheid van den ver- jhr. Coenen. naar voren, omalsg'e- van dep Parkschouwburg- te Am- jaardag van den Duitschen keizer, tuige van de achting, die de bur- sterdam, op 7, 8 en 9 Juni te hou- Van het hotel van den diplomatieken gers en hij als voorzitter van den den, zijn de volgende prijzen uit- vertegenwoordiger wapperde deRaad, den oud-wethouder, het raads- eloofd:. Duitsche vlag. lid Van Tets hadden toegedragen. Diaua-prijs, kunstvoorwerp ter waarde van f 300gouden medaljes p. m. f 1300; dubb. zilv. p. m. f 840; zilveren p. m. f720; bronzen p.m. f540; extra aan geld p. m. f200. Zeer loffelijke en loffelijke ver meldingen, tot een gezamenlijk be drag van p. m. f 3900. een woord te spreken ter herinne- Een van Rotterdams bekende per- ring aan den man, die zoo onver- soonlijkhedeu, wiens naam. waar- waehts in de kracht zijns levens uit ons midden was weggerukt. Daarna sprak mr. baron Van Haersolte. rechter te Zwolle een onder hij algemeen bekend is, niet zeer lieflijk luidt en dien wij daar om zullen verzwijgen, i» ten ge volge eener operatie overleden. Hij woord van hartelijke vriendschap was iemand, die er zijn «vaste hui- en innige waardeering. Van de Voor elke medalje kan worden zenj> op na hield, welke hij afliepschoolbanken af had hij Van Tets ontvangen: een gouden p. m. f50; met de vraag: «of meneer ook oude gekend; wat hij als vriend, als dubb. zilv. p. m. f20; zilveren p. kleeren had.» In de buurt, waarechtgenoot, broeder en zoon was m. f10; bronzen p. m. f5. hij kort vóór zijn dood woonde, j geen woorden konden het weerge- snuffelde hij de vuilnisbakken na.ven. Zulk een man heeft al is Naar loopende geruchten zou het om iets van zijn gading' te zoeken. hij vroeg' van ons heengegaan j café-restaurant in het Panopticum Vischkoppen waren voor hem een J toch niet te vergeefs geleefd. De i te Amsterdam worden opgeheven, lekkernij; ook spek, dat de slager herinnering aan hem blijft voort en de benedenlokalen gehuurd zijn wegwierp, versmaadde hij niet. De Teven. Al ziet ons lichamelijk oog door de groote Parijsche modema-man kon alles gebruiken, ook kaar- hem niet meer, zijn beeld wordt gazijnen Du Louvredie aldaar eeue ten voor een bordje soep. Meestal j niet uitgewischt, het beeld van den filiaal willen vestigen. Door de politie te Oestgeest zijn naar Leiden drie minderjarige kna pen overgebrachtdie zwervende waren en van wie het gebleken is. had liij lompen aan 't lijf, die bij zonder glimmend waren. Alvorens zich den baard te laten wegnemen, informeerde hij wel degelijk naai den prij: zij zich in de omstreken van aan vrouw en kindereu laat hij naer, in treffende, diepgevoelde be- In een der drukst bezochte koffie- j huizen in het midden van Amster- dam kan men tot de ontdekkingdat komen, dat 3 maal 2 niet gelijk is Haarlem aan diefstal hebben schui- huizen, tuinen en verscheiden dui- aan 2 maal 3, want bestelt men j dig gemaakt I daar 2 maal 3 eieren, dan moet men 50 cent betalen, en voor 3 maal 2 eieren 45 cent. werkzamen hartelijken vriend blijft voor onze bewustheid bestaan zoo lang' we leven. Ten slotte drukte de boezemvriend van den overledene hier ter stede. Hij is nu dood eu begraven jhr. mr. Van Andringa de Kempe- zenden na! {Roll. Nil.) verbleeken den dood hadden getrot seerd. En toch waren zij in het eerste oogenblik zoo verschrikt, dat zij sprakeloos, onbewegelijk te neder zaten. Het koude zweet parelde hun op het voorhoofd, hun lippen verstijf den. George Malcolm was de eerste, die deze algemeene, lichamelijke en zedelijke verdooving overwon. Hij bevestigde zijn hartsvanger in den loop van zijn geweer, spande de haan van zijn revolver en deed een pas in de richting waar de pan ter zich bevond. Al de aanwezigen strekten de handen uit om hem tegen te houden, behalve zijn vader, die persoonlijk elk gevaar verachtende er niet aan dacht zijn zoon terug te houden. George stootte de handen, welke hem tegen wilde houden zacht te ug en sprak: Onlangs kwam iemand te Amster dam inlichtingen vragen naar een persoon, op wiens naam hij een wis sel in betaling had gekregen. De betrokkene was solide, maar helaas door een ongelukkig toeval, steke blind geworden. «Dan ben ik verlo ren!» riep de ander uit, «want de wissel luidt op zichl!» Er is sprake vau. dat de heer F. Domela Nieuwenhuis Den Haag verlaten en zich metterwoon te Am sterdam vestigen zal. Dit zou, naai de Amst. Ct. meldt, in verband staan met de uitgave van het orgaan der sociaal-democratische partijhet weekblad Recht voor Allen, welke van Amsterdam uit zou geschieden, nu dit blad in eigendom aan de partij zelve is overgegaan, maar dat toch door den heer Nieuwenhuis zal blijven geredigeerd. In een koffiehuis in de Wijde I Kerksteeg', nummer 5, ontstond gis terenavond omstreeks 9 uur door het omvallen of bij een twist omstooten j van een brandende petroleumlamp, ieen nogal hevige brand, waarbij de I vlam al spoedig naar buiten sloeg. Door de krachtige werking van een brandkraan op het Oudekerksplein, - Laat mij door, vrienden. J Men liet hem begaan. Hij wilde naar de plek des onbeils snellen, toen de prinses opstaande, bem met de armen op zijne schou ders geleund in het oor stamelde: Sir George! Sir George! wat gaat gij beginnen? Het kind redden, mevrouw, althans het beproeven, antwoordde de jongeling op eenvoudigen toon. Het reddenherhaalde Djella maar daartoe is het immers te laat; het is reeds lang dood. Ik hoop dat het slechts be wusteloos is. Maar de panter scheurt het met den klauw de borst open Ik geloof, dat hij slechts krabt en schuurt. Maar als de panter u bespeurt, zal hij zich op u werpen! Daar reken ik op, mevrouw, waut dan zal Kazil's lichaam be vrijd worden. Het Rijks Ethnog-raphisch Mu-De liedertafel Rotte's Mannenkoor seum te Leiden werd onlangs ver-1 te Rotterdam zal op de laatste drie rijkt met eene in onderstaande lijstdagen van de maand Mei sehitte- breeder vermelde verzameling voor- rend haar dertigjarig bestaan vieren. I werpen, in 1883 bijeengebracht doorEenige partijen zullen vervuld wor- 'den heer dr. H. F. C. ten Kate jr. deu door beroemde kunstenaars, als Deze reiziger werd tot het ver krijgen dier voorwerpen in staat gesteld door een subsidie van f 500, hem verleend door de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen te Haarlem, om daarvoor aankoopen te doen ten behoeve van 's Rijks Etnographisch Museum. de Emile Blauwaert, van Brussel, dames Kufferath van Brussel en Pieters van Utrecht. Het gezamen lijk aantal medewerkenden zal dui zend personen zijn. Het vermaarde kinderzangstuk De Wereld invan woordingeu al de liefde en achting uit, die üij voor Van Tets gevoeld had. De vader van den overledene, jhr. mr. Van Tets van Goudriaan, be dankte allen voor de laatste eer aan zijn zoon bewezen, en de beide nog zoo jeugdige zonen van den over ledene legden ieder een krans op 's vaders kist. (Zulf. Cl.) Te Barneveld is in verzekerde be waring genomen zekere Toon Mer- lijn, beschuldigd een voorkind zijner echtgenoote, terwijl deze zich in de Benoit zal onder meer worden tenkerk bevond, om het leven te heb- - „v,....,. o-ehoore gebracht. Plet stafmuziek- ben gebracht. De buren hadden het Dank zij der vrijgevigheid deiyltorp.s van het 6de regiment Belgi- j kind hooren schreeuwen, terwijl, maatschappij is liet gelukt, met.sche linietroepen zal het feest even-j volgens verklaring van een genees- deze verzameling een vrij volledig beeld te geven van het hetgeen tegenwoordig nog- vervaardigd en •ebruikt wordt door de aan elkaar eens komen opluisteren. lieer, sporen van het misdrijf dui- delijk zichtbaar waren. Ter terechtzitting van de arron-j De persoon te Barneveld, die dissements-rechtbank te Rotterdam.Zondag een aangetrouwd kind zoo i verwante stammen der Apaches- en werd gisteren als advocaat en pro-gruwelijk heeft mishandeld dat de N&vajos-Indianen, welke tot de cureur beëedigd de heer mr. W. A groote familie der Tinné behooren.Mees. en die in de territoriën Arizona en Nieuw-Mexico in de Vereenigde- Staten een uitgestrekt gebied be zitten. Zooveel mogelijk zijn de hier opgenoemde voorwerpen geraiij dood er op volgde, is gisteren na volledige bekentenis te hebben af gelegd. per spoor gevankelijk naar Utrecht overgebracht. Het lijkje is tegelijk derwaarts gezonden. Terwijl, een paar dagen geleden, een zware omnibus, met twee paar den, door Steins reed, bemerkte de Zondagavond werd een dronkaard aan een politiebureel in bewaring' gebracht. Bij nadere kennismaking- bleek dat hij in het. vorige jaar van zijn patroon te Rotterdam honderd schikt naar de aan gemeld museumgulden had ontvreemd. Bij zijn ont- gevolgde wijze van indeeling innuchtering werd hij naar Rotter- koetsier dat een klein meisje op den XII groepen. dam vervoerd. weg* stond. De disselboom stiet het Uit den aard der zaak zijn deze j kind omver, doch de paarden we groepen evenwel niet alle onder j De gevangene, die tusschen Ede j ken als bij instinct een weinig ter deze stammen vertegenwoordigd. en Wolfhezeii uit den trein is ge-j zijde, zoodat het meisje door hen j Zij bevatten gereedschappen tot sprongen, was niet geboeid en had niet gedeerd werd. Ook raakten -geen der raderen van het voertuig Maar gij kunt het misschien j Toen hij dien vijand met onzin- j baar. Zij stond daarna weder op en met den dood hekoopen! nige stoutmoedigheid zag' naderen - Welnu mevrouw, wat komt deed hij een dof gebrom hooren, Michiel, die door Gods geest ge er dat op aan? God heeft ons het doch George liet zich daardoor niet sterkt, gereed staat den duivel te leven geschonken om het voor an- j afschrikken. bestrijden en wiens aangezicht ver deren te wagen. George liet. der prinses geen tijd tot antwoorden, daar hij wist dat ieder oogenblik uitstel te laat kon zijn om Kazil te redden, indien dit het geval niet reeds was. In een oogwenk snelde hij met den revolver in de eene, de kara bijn in de andere hand naar den panter en had in enkele sprongen drievierden van den afstand, welke hem van het beest scheidde, afge legd. Van af het oogenblik dat George zich van de overige door schrik verlamde jagers had afgezonderd, verloor de panter zijne gloeiende blikken op hem gericht houdende, geen enkele zijner bewegingen uit het oog. In stede van in het water te blij- j heerlijkt wordt door zijn verheven, ven, rees de panter een weing over- goddelijke zending, eind, kromde zich den rug als een! Onbewegelijk, zijn blanke gelaats- stalen boog- en hield zich' gereed j kleur slechts een weinig' warm ge- zijn vijand te bespringen. kleurd. hield hij tegenover het ver- George verloor zijn kalmte nietvaarlijke dier stand, en kwam al nader en nader. j De blikken strak op zijn vijand Met woedend oog, gekromden rug, gevestigd, volgde bij, de tanden vast den muil wijd opengesperd, de lip- op elkaar geklemd, al diens bewe- pen teruggetrokken, waardoor de scherpe tanden zichtbaar werden, wachtte de panter hem af. Dit schouwspel duurde op zijn gingen. De panter maakte zich tot den sprong gereed. Al de toeschouwers van ditaan- hoogst een seconde, doch wie het grijpende tooneel voelden zich het aanschouwd had, zou het niet licht bloed in de aderen verstijven, vergeten. Prinses Djella was der onmacht George Malcolm, reeds van na- nabij, ture een schoon man, was in dit Wordt vervolgd oogenblik bijna bovenmenschelijk schoon en geleek den aartsengel

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 2