DE AFSTAMMINGVAN DEN MENSCH! C. BERBER Ir., Vensterglas ID. SE LEUS, AD YERTENTI E N. BURGERLIJKE STAND. GEHUWDE BURGERLIEDEN Barteljorisstraat 17, Haarlem, 125. ü.miBMl Wegens geld gebrek. LOOPJONGEN J.H.W. SCHENK, 4e Jaargang. Oplage 13,500 Ex. II. WERBERSKERG, Agent. Comaiitier. Direct Contant, Kinderjuffrouw. Zekere J. G., van Sint-Maartens brug, in de Zijpe, bevond zich Dins dag jl. op eene publieke veiling van vee, «een boelhuis», in dezelfde ge meente. Hij behaalde eene som van 36 gulden aan strijk- of trekgeld, en nadat dit bedrag door hem ont vangen was, heeft hij zich uit de voeten gemaakt en verzuimd een ander bedrag van ruim 1300 gul den, tot welken prijs hij aankoop gedaan had van vijf koeien en twee paarden, te betalen. Over het voorstel van het raads-1 lid Linskens om de ten gevolge van I de bedriegelijke bankbreuk der ge-1 broeders Wolters verloren geganej gelden der verschillende gestichten j langs gerechtelijken weg' van de regenten dier gestichten op te eischen, heeft de Gemeenteraad van Yenloo in geheime zitting beraadslaagd. De Raad heeft besloten, de zaak in handen testellen van den substituut officier van justitie te Roermond en tevens in het Weekblad voor de Burg. Administratie de vraag te doen, op welke wijze de verloren gelden te verhalen zijn op de regenten. Een eigenaardig Paaschgebruik in de omstreken van Terneuzen is zeker het versieren van paarden. Gedurig ziet men jonge boertjes uit den omtrek te paard voorbijkomen, den scherpen oostenwind trotsee- rend, met wangen blauw van de kou. De paarden hebben aan kop en manen, en aan den staart allerlei versieringen, kransen en strikken van groen en bloemen. Het eigenaardige van deze ge woonte is, dat het paard opgetooid behoort te zijn door een boerinnetje. Stillekens of ook wel niet stille- kens haalt ze voor Paschen den harddraver van haar uitverkorene van stal, om dien te tooien, met wat ze heeft kunnen gereed maken. Als Paaschmaandag' komt, rijdt de jonge borst naar stad, om te pronken met wat hem door «haar» voor zijn paard is toegedacht. Hoe meer moois er aan het beest te zien is, hoe meer het meisje van den jongen houdt, hoe meer ze althans toont van hem te houden. Jammer, dat het Paaschweer zoo dikwerf het vinden van groen en bloemen moeilijk maakt. gij niet zinken, zoolang gij maar zacht met de handen roeit, en zoo drijft gij voort, totdat gij wordt op genomen. GEMENGD NIEUWS. Zekere Aurelj te Camerino in Italië is op het denkbeeld gekomen, om het behangselpapier tot een nuttig doel, nl. tot het opscherpen van het geheugen te dienen. Hij heeft verschillende patronen getee- lcend en zendt die rond, in de hoop, dat zijn inval opgang zal maken, en de bestellingen hem zullen toe- stroomen. Een patroon vertoont bijv. trofeeën van wapenen en zinnebeel den van den oorlog en hier en daar leest men op schilden de namen van een beroemden veldslag met den datum. Op een ander papier ziet men schepen en locomotieven, en daartusschen allerlei gezeg'den en spreekwoorden, handel en nijverheid betreffende. Borstbeelden van dich ters met aanhalingen uit hunne werken versieren een ander patroon, enz. Een ervaren zwemmer geeft den volgenden wenk, wanneer men in 't water vallen mocht en niet zwemmen kan: Als gij in een diep water lig't, zult gij eerst eenige voeten naar omlaag zinken, doch als gij maar niet spartelt, komt gij wel weder naai de oppervlakte, en zoodra gij die bereikt, moet gij diep ademhalen, uw hoofd achterover werpen, en dit brengt u in eene liggende houding. Dit is echter een kritiek oog-enblik voor iemand, die niet weet wat hem verder te doen staat. Strek uwe armen uit op gelijke hoogte met uwe schouders, de hand palmen benedenwaartsen begin zoo zacht te roeien, alleen door de beweging van het handgewricht. Strek uwe heenen bedaard en lang zaam uit op eene lijn met uw lichaam. Als gij uw armen of beenen boven de oppervlakte van het water op heft, zinkt gij, maar als gij de te genwoordigheid van geest hebt om dit niet te doen of te spartelen, zult ARMENZORG. Voor de ruim 675 weezeu in de wees-in richting te Neerbosch, was de tweede Pansch- dag een zeldzame feestdag. Door vele giften en ontvangen levensmiddelen was de heer j Van 't Liudenhout instaat gesteld geworden de kindereu ruim te onthalen op eieren, j krentebroodjes en vleeseh. Onder andere had de Nijmeegsche broodfabriek 1495 krente- broodjes gezonden; de heer H. aldaau een: groote partij vleesehuit Alfen ontving men i een vat boter en uit Silvolde en Zclhcm 900 eieren en 200 appelen. Ltkaal van Marumstraat 44. I Dinstlag avond 8 ure Smeding. Bijbcll. Mattli. 5 33 vv. Zevendedags-Baptisten, (Parklaan 17.) Zaterdag' Voormiddag 10 ure en Zondag avond 8 ure Prediking. Lok. voor Vergaderingentot Heil des volks. (Gravinuesteeg No. 3.) Voormiddag 10 uur en 's Avonds 6 uur, Vergadering van Gedoopte Christenen. Toegang vrij. 's Middags van half 1 tot half 2 uur, Zondagschool. Ds. Escher heeft op verzoek de Cate- chisatien van Maandagmorgen verzet, en verwacht nu de meisjes van 1011 en de jongens van 1112 uur. i 4 stieren f 80 a 200, 84 vette ossen en 'koeien f160 a 335, of f0.70 a 0.84 perkl., J 284 vare id. f152 a 270,12 graskalveren f32 ja 60, 30 vette id. f34 a 82 of f0.90 al. 'per kg., 126 nuchtere id. f3.50 a 7-50, 650 j vette schapen f 24 a 40 of f 0.60 a 0.65 j per kg.. 214 weide dito f 16.— a 24.—, j lammeren f a 120 magere varkeus f 18 a 37, 490 biggen f5.a 12.- veu- i lens fa - paarden f -- a 635 [kalf- en melkkoeien f170 a 310. Leiden, 16 April. Aangevoerd 13 partijen Goudsche Kaasf 20.— a 25.Derby f 22, a 24.—. Leidsche, de 150 kilo, f a Edammer f a Aanvoer 11 partijen. 417 stukswegende 2191 kg. Schiedam, 13 April. Moutwijn f 11.75, Jene ver flS.50, Amst. Proef f 18.50, Spoeling f 0.20, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vereeni?ing f0.30. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken TE HAARLEM. Zondag 20 April 1884. Groote Kerk. Voorm. 10 ure Snethlage. Namiddag 2 ure Smeding. (Zondag 46.) 's Avonds 6 ure Larger. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure Brutcl de la Riviere. Jans Kerk. Voormiddag 10 ure- Koog. Woensdag avond 6 ure Moltzer. Bakenesser Kerk. Voorm 10 ure (voor de kinderen) Escher. Waalsche Kerk. Voormiddag 10 ure G. G. Ghavannes, past. a Leyde. Luthersche Kerk. Voormiddag 10 ure Poolman. Vereenigde Doopsgezinde Kerk. Voormiddag 10 ure de- Vries. Remonstrantsche Kerk. Voormiddag 10 ure P. Heering, predikant te Meppel. Kerk der Broedergemeente. Voormiddag 10 ure Baron van Doorn, 's Avonds 7 ure Baron van Doorn en Weiss. Christelijke Gereformeerde Gemeente. Ged. Oude Gracht. Voormiddag 10 en ;s Avonds 5 ure, Mulder. KI. Heiligl. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 ure Schotel. Lokaal Jongelings Vereeniging. Lange Annastraat. Donderdag Avond 8 ure Barger. Bijbel!. Hebr. 11:11—18. Bewaarschool Lokaal Oranjestraat. Dinsdag avond S ure Snethlage. Bijbell. Mare. 6 14 vv. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 19 April. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Katwijker Zand f a Noord- wijker Zand f a Hillogommer dito f a Geldersche Jammen f a dito Blauwe f a, Eriesche Hamburgers f a dito Jam meu f 1.40 a 1.50, dito Engelscbe fl.a 1.10, Zeeuw- scbe Spuische Jammen fl.50 a 2.50, Blauwe fl.75 a 2.10, Flakkeescke Jammen f 1.30 a 1.50, Footers f0,90 a 1.10, Bloksche dito f a Pruisische Hamburgers f 2.15 a 2.25, dito Saksische f a .—.Gronin ger Jammen f a Koffie. Afgedaan 234 bn. JavaW.-I. ex Sumatra 120 bn. dito dito cx Voorwaarts en 134 bn. Macassar Boengie ex Schiedam. Petroleum vaste markt, loco f 95/fSept. Dec. f lO'/r- Tin. Kalme stemming. Billiton f501,.., termijn fol1/, en Banka f 52' Tarwe zouder noteering, op levering fl lioogcr, November f240. Rogge prijshoudend: per 2100 KG. a. c. z. k. Galat.z f162, 163. Noteering van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering hooger, Mei f159, 158, 159, 160, 159, Oct. f162. 163. Notecring van Meime Thole. Koolzaad op 800 KG. Olie hooger betaald; Oct.f355. Lijnzaad prijshoudend. Hennepolie vliegend fper 100 kg. Raapkoeken f100 a 108 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 10.50 a 13 per 104 stuks. Hoorn 17 April. KaasTer waag gewogen 214 stapels, wegende 48903 kilo. Hoogste prijskleine Gras f 40.50. Hooi idom f Oommissie idem f37-middel bare f Zaandam, 17 April. Heden waren alhier ter markt aangevoerd 16 stapels kleine Kaas en stapels middelbare. Hoogste prijs der Gras kaas f 37.50, en middelbare f beiden per 50 kilogr. Leiden, IS April. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip „Soenda" is 18 April Kaap St. Viucent gepasseerd naar Amsterdam. Het stoomschip //Noord-Holland" is 17 April van Rotterdam te Batavia aangekomen. Het stoomschip „Zeeland", van Java naar Rotterdam, vertrok 17 April van Marseille. RIVIESBERSCHTBi Vreeswijk, is April. 1.69 M. boven AB, 4.83 M. onder N. P. Keulen, 18 April. 1.97 M. boven 0. Comraissaritat bi Politie le Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Een bloedkoralen kettinkje, ecu dito arm band, een dito oorbelletje, een busje poeder- chocolade, twee witte boezelaars, een kinder- fiantoffel, een R. K. kerkboek, een glacé laudschoen, twee linnen kraagjes, een wit kindcrboezelaar, een springtouw, een vrou wenzak waarin eenig geld, een lucifersdoosje, een zwarte parapluie, een haarschuier en eeuigc losse sleutels. Terug te bekomen bij Bruining, wonende Warmoesstraat No. 31, een medaillon met haakwerk. Alles op straat gevonden. bevallen 16 April. G. Droogleever Fortuijn, geb, Klercq, d - A. G. Roest, geb. van Acker, z. - W. C. Bedijs, geb. "Verschut, z. - C. W. van Dijk, geb. Dictus, z. - 17. M. G. Smo- lenaars, geb. v. Leuven, d. - H. Zegers, geb. de Boer, z. De Commissie van het Bad- Irais "voor Minvermogenden te Zandvoort, roept hij dezen op: zonder Kinderen, van de P. G., om gedurende het badsaisoen 1 Juni tot 15 Oct. als DIENSTBODEN ■werkzaam te zijnde Trouw om te Koken en HuiswQrk te verrichten, de Man als Huisknecht en Opzich ter over de mannelijke patiënten. Reflecteerenden vervoegen zich met franco brieven of in persoon bij de I-Ieeren Ds. HELDRING, Pred. en J. R. BOERLAGE, heiden te Zandvoort, of bij Mejuffr. BEETS, Utrecht, Korte Nieuwstraat F 209. IN Effecten, Coupons, Wissels en Assurantiën belast zich met het INKAS- SEEREN van WISSELS op binnen- en buitenlandsche plaatsen, koopt vreemde COUPONS tot hooge prijzen en neemt gelden a deposito, tegen nader overeen te komen conditiën. Aan de Haarlemsche Stoom-Wascbinricliting, Eaar- lemmcNocq 33, te Amsterdam wordt gevraagd tegen 1 Mei: Een R. C. Droopeid, loon Een R. C. Adres in Persoon aan bovenge noemde Inrichting. Meubelmaker en Stoffeerder. Alle soorten van MEUBELEN worden door mij netjes en solide gerestaureerd en bekleed. Billijke prijzen. URSULASTEEG No. 6. Voor billijken prijs uit de hand te koop aangeboden, drie onlangs nieuw gebouwde ILL Franco brieven onder het motto Huizen aan 't Bureau van dit Blad. Aan het Haarlemsck Dagblad kan een Knappe g-eplaatst worden. Wat de 19e Eeuw beroemd maakt, het beroemdste werk der 19e Eeuw, Buitengewone aanbieding voor spotprijs. Theorie van DARWIN. Ui! fgf* Leer van DARWII' Het beroemde werk van DARWIN: Be afstamming van den mensch en de seksueele teeltkeusde tweede, ontzaglijk veel vermeerderde druk, bewerkt door Dr. HARTOGH HEYS VAN ZOUTEVEEN, met 127 afbeeldingen, in 2 fraaie banden voor den spotprijs van slechts f4,75; of ingenaaid 2 deelen voor f3,90. Het is geen zinsbegoocheling, het is geen gezichtsbedrog. In ons bezit is wegens likwidatie van den uitgever het beroemde Standaardwerk van den grooten g'eleerde DARWIN, dat we nu voor den spotprijs van slechts f4,75 in prachtbanden (of f3,90 ingenaaid) aanbieden. Van DARWIN, die werkte met reuzenkracht, die de kennis der natuurlijke historie kolossaal uitwerkte, zooals vóór hem nooit gedaan is en die zich verstaanbaar weet te maken bij allen, meest verbaasd en verbluft, zooveel ge wilthet hoogst interessante en hoogst belangrijke werk zelf, geen uittreksel, geen verweerschrift, geen omwerking, maar werkelijk alleen het hoofd- en grondwerk: DARWIN's Leer en DARWIN's Theo rie, het omvangrijke werk door DARWIN zelf vervaardigd: De af stamming van den mensch en de Seksueele teeltkeus, de 2 groote dln. 2e zeer uitgebreide druk, pas verschenen voorsl. f4,75, fraai gebonden. De Eerste uitgave kostte f 16,90 gebonden en deze 2e drnk, die zooveel meer bevatslechts f4,75, het is bijna ougeloofelijk, maar het is zoo en zij, die meermalen de beste wetenschappelijke werken van ons voor spotprijzen lieten komen zullen ook thans hoewel verbaasd van deze aanbieding gebruik maken. Men make gebruik en wel zoo spoedig' mogelijk van de zeldzame gelegenheid om het belangrijkste werk, in de laatste honderd jaar verschenen, machtig te worden. De verzending heeft franco plaats na ontvangst van een postwissel h f4,75 of f3,90, waarop staat «DAR WIN1 s hoofdwerk)), verkrijgbaar alleen en uitsluitend hij Gebr. E. M. COHEN, Magazijnen van Goedkoope Boeken te Arnhem en te Nijmegen. (jccLempte Oude Gracht 13 HAARLEM. In bovengenoemde Inrichting wor den Heeren- en Damescostunies enz. enz., geheel in elkander geverfd en uitgestoomd. Specialiteit voor het uitstoomen en verven van alle soorten Gor dijnen. Alle Goederen, in het heg-in der week gebracht, komen in dezelfde week nog klaar. MAKELAAR in Roerende Goederen. COMMISSIONNAIR ik het Koopen, Vorkoopen, Huren en Ver huren van Woningen enz. WARMOESSTRAAT 27. met de meest boeiende Een nieuwe zeer boeiende Engelsche Roman is 15 April begonnen. Abonnementsprijs voor geheel Nederland, franco per post, 40 Cents per maand, of ƒ1.20 per 3 maanden, bij vooruitbetaling. Aanvragen omtrent conditiën gelieve men te richten aan Kousebandslaan B 4, Brouwersvaart, Haarlem. TE KOOP bij II. G. J. SARLET, Kraaienborstergracht 2 5 Plein No. 33, belast zich ook met het herstellen vau alle soorten van Schoeisel. OVER NEMEN een druk be zocht CAFÉ BILLARD met Vergunning. Adres franco Brieven lett. O, aan het Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd eene Kinder juffrouw, die tevens goed met de Naald kan omgaan. Adres, met franco brieven onder letter A, bij de Boekhandelaren W. P. VAN STOCKUM Zn., Buiten hof 36, 's Hage.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3