BEURSBERICHTEN. BURGERLIJKE STAM dag1 is hij door het Amerikaanache consulaat uit zijne betrekking ont slagen. Dienzelfden dag waren er ten ge volge van dronkenschap weder ernstige gevechten en ongeregeld heden aan boord van het Ameri- kaansche schip de Austriakapt. Delano. Ook daar moest door de politie de orde hersteld worden. Donderdag avond wilde te Don deren (Drente) het 15-jarig zoontje van M. van Steenwijk met een pistool op eene plank schieten. Daar toe laadde hij het met een kogel, legde aan en raakte zijn 7-jarig zusje, dat, zonder door hem opge merkt te zijn, voor hem langs liep, zóódanig dat het kind oogenblik- kelijk dood was. GEMENGD NIEUWS. De heer Bakerin Engeland maakt er opmerkzaam op, dat door storm omgewaaide boomen niet ge heel als verloren te beschouwen zijn, mits de wortels bij het los rukken eene hoeveelheid aarde heb ben behouden. Alsdan moeten de boomen van hun kruin ontlast wor den en met zorg opnieuw in hunne vorige plaats komen. Tal van be wijzen heeft genoemde heer, dat zulke boomen opnieuw takken scho ten en als 't ware herleefden. Ook in het zuiden van Europa is het weder thans allesbehalve zo- merachtig: te Madrid o. a. huivert de bevolking van de koude, plast de koude regen onophoudelijk neder, en is ieder, van den koning tot den bedelaar, door een catarrhe aange tast. In Grenada valt sneeuw, in Catalonie scaan de landerijen onder water, in Valencia herinnert men zich geen koude als deze, en te Sevilla stookt men, als men nl. een schoorsteen heeft. De zee staat hol en de eene schipbreuk volgt de an dere op de kusten. De weinige vreemden, die in Spanje thans zijn, hebben heimwee naar de gemoede lijke, verwarmbare kamers van hunne noordelijke woonplaats. De reis van Engeland naar Amerika is alweer korter dan de vorige gemaakt, ditmaal door de stoomboot Oregon van de Guion-lijn, die in 6 d. 16 u. en 57 min. van New-York naar Queenstown ste vende. Waar zal de grens zijn? -Tot het gebruik van turf als brandstof bij de spoorwegen wer den reeds in 1878 in Oldenburg op de staatsspoorwegen proeven ge nomen. Door de vele venen die in Oldenburg liggen, was men er in beginsel zeer voor, te meer daar het bleek, dat de locomotieven door vereenigd gebruik van steenkool en turf even goed konden gestookt worden als bij gebruik van enkel steenkool. Echter zijn na dat jaar, toen de turf buitengewoon duur en de steenkool zeer goedkoop was, en 1 centenaar kolen gelijk stond met 21/3 centenaar turf. tot 1882 alleen kolen gebruikt. Na dien tijd is men er weer toe overgegaan, om als vroeger grootendeels turf te stoken. De Natuur doet een eenvou dig en goedkoop middel aan de hand, om een koudmakend mengsel te verkrijgen, dat metalen vaten niet aangrijpt, door indampen weder bruikbaar wordt, waarvoor geen sneeuw of ijs noodig is, waarvan de verschillende bestanddeelen el kander niet ontleden, en waar men slechts weinig water behoeft bij te voegen om het snel in te dampen. Men moet namelijk bijeenvoegen: gelijke deelen salpeterzure-aminoniak (ammonium-sulfaat), soda (natrium- carbonaat) en water. In de Kimberley-groeven (in Zuid-Afrika) is een diamant gevon den, die l3/*" la Eg, l1/^' hreed is en 302 karaat weegt. De steen vormt een volkomen achtvlak en heeft eene z. g., «Kaapsclie» kleur. Vroeger was de waarde van dezen steen oneindig grooter. Thans is er toch nog 3000 pd. st. voor geboden. (In den laat- sten tijd worden te Amsterdam groote steenen tot kleine g-emaaktwat voordeeliger schijnt te zijn met het oog op den verkoop. DE FRAAISTE NEUS. Se gedeelte. „Wel, hoe gaat het met de zaken?" vroeg hij vriendelijk. „Dank u, dank u, mijnheer de baron ik kan waarlijk zeggen, dat ik alle reden heb tevreden te zijn. Mijn winkel staat nooit leegalle voorname dames komen er in koopen. Het is inderdaad een genoegen al dia fraaie equipages met de adellijke wapens voor mijn deur te ziea stilhouden." „Zoo, zoo, het doet mij pleizier dat te hooren." ,,.Ja, mijnheer de baron, ik moet het er kennen, die neuszaak was een groot geluk voor mij, want zij heeft den grond voor mijn toenemenden voorspoed gelegd. Zon der haar zou ik ook mijne Rachel niet tot vrouw hebben gekregen." „Het is mooi van u, dat gij zoo dank baar erkent hoeveel goeds ik u door den aankoop van uw neus heb bewezen. Gij zult mij dan ook zeker een klein verzoek niet weigeren?" „Wees verzekerd, mijnheer de baron, dat ik alles doen zal wat in mijn vermo gen is om uw verzoek te vervullen." „Dat is braaf gesproken ik heb mij in u niet bedrogen. Zie, mijnheer Lissauer, in de Kreuzgasse is een arme schrijnwer ker gestorven, die eene vrouw met zes kiu- deren in den hoogsten nood heef achter gelaten. Als gij iets voor dat gezin kondt doen! Maar iets groots, iets van belang!" Lissauer wreef zich verlegen'de hnuden. „Weet u wat, mijnheer de baron," zeide hij eindelijk; „ik zal bij mijne klanten eene inzameling houden. Het zijn allen rijke voorname dames, die zeker iets voor dat arme gezin zullen overhebben. Ik zal een bus ophangen met een schoon, treffend op schrift en „Maar gij zelf, mijnheer Lissauer, zult gij niet uit eigen middelen iets tót die inzameling bijdragen?" „Wel zeker, wel zeker, en om u te toonen, dat ik geen gierigaard ben, maar op zijn tijd milddadig weet te zijn.te veel kan de zaak echter niet missen Als u wist hoe duur tegenwoordig idles is wat men moet iukoopen „Juist omdat alles tegenwoordig zoo duur is, moet het arme gezin behoorlijk onder steund worden." „Natuurlijk, natuurlijk! Welaan dan, ik zaleen thaler gevenNu kunt gij immers niet zeggen dat ik van het geld niet kan scheiden!" „Een thaler! Inderdaad een geheelen tha ler? Laten wij thans dit onderwerp laten rusten," vervolgde Gunther snel, toen hij zag dat Lissauer iets wilde zeggen: „later komen wij nog wel eens op de zaak te rug. Maar wees zoo goed nog eeu oogen blikje hier te blijven. Ik heb daar straks eene ontdekking gedaan die mij veel schrik heeft veroorzaakt. Zeg eens, mijnheer Lis sauer dat is iets vreeselijks Mijnheer, gij hebt eeu pukkel op mijn neus!" „De hemel beware mijriep Lissauer terwijl hij zijn neus betastte, „de hemel beware, dat een pukkel? Het is uiets meer dan een heel klein pukkeltje „Maar dat kan nog grooter worden, wanneer men er niet op past! Ik kan on mogelijk dulden dat mijn duur betaalde eigendom door veronachtzaming, schade lijdt; daarom zult gij zeker zoo vriendelijk zijn een pleister op dit pukkeltje te leggen, om elk verder onheil te voorkomen." „Ik een pleister op mijn neus leggen! Wat zullen de voorname dames, die in mijn magazijn komen, er van denken als ik een pleister op mijn neus heb L" schertst toch zeker, mijnheer de baron?" „Volstrekt niet!" zeide Gunther ernstig. „Wat staat er in ons contract? Maar dat bij zelf met alle krachten er naar streven zal dezen, voortaan zijken, neus, te be schermen, te behouden en te bewaren, er elk nadeel van af te wenden, enz. enz." „Och ja, dat staat er in; maar „Geen maken. Ik heb, zooals gij weet, niet alleen Het recht, maar ook de ver plichting om voor dezen mijnen neus, te zorgen!" „Bedenk toch, mijnheer de baronIn 's Kemels naam, ik bezweer u!" „Of gij legt dadelijk goedschiks een pleister op dat pukkeltje, of ik klaag u aan wegens het niet nakomen van ons con tract. Maar ik waarschuw u, dat zal u op groote kosten te staan komen." „Welnu, als mijnheer de baron het dan zoo volstrekt verlangtMaar het be hoeft slechts een heel klein pleistertje te zijn. Het pukkeltje is ook zoo uiterst klein." „Ik zelf zal u op de onhantzuchtigste wijze het noodige in vereïschte grootte leveren," hernam Gunther, hij haalde een stukje zwart pleister uit de kast en plakte het bedaard op Lissauer's neus, wat deze daartegen ook mocht inbrengen. „Nu nog iets, mijnheer Lissauer," voegde bij er bij. „Ik heb onlangs opgemerkt dat gij katoenen zakdoeken gebruikt. Daar moet ik tegen opkomen. Gij pijnigt en verhit mijn neus daardoor op onbetamelijke wijze. Van heden af aan zult gij zijden zakdoeken gebruiken." Glimlachend haalde Lissauer een grooten rood zijden zakdoek te voorschijn. „Is dat katoen, mijnheer de baron?" vroeg hij met eene zegevierende uitdrukking. „Dat zeker niet!" antwoorddeGuDther. Maar gij gebruikt dien cénen zijden zak doek alleen op zon- en feestdagen of wan neer gij uitgaat. Ik verlang evenwel dat gij steeds en in werkelijkheid zijden zak doeken gebruikt." „Hoe? Tehuis, in mijne bezigheden zou ik mij zulk eene weelde veroorloven! Dan zou ik spoedig een arm man worden." „Wat gij over weelde denkt, gaat mij niet aan, maar voor mijn neus moet ik zorgen. Ik blijf dus bij mijn verlangen, en gebruikt gij desniettemin katoenen zakdoe ken, dan klaag ik u aan." „Spreek toch niet altijd van aanklagen, wees toch barmhartig, mijnheer de baron „Te beschermen, te behoeden, te bewaren; elk nadeel er van af te wendendecla meerde Gunther. „Ik ben het mijn kost baren neus schuldig, bij mijn verlangen te volharden." „Heb toch medelijden, mijnheerde baron! Om den anderen dag zal ik een zijden zakdoek neken." „Daar komt niets vin in. Wilt gij, of niet? Kort en bondig: ja of neen?" „Welaan dan, ja, ja!" zuchtte de in het nauw gedreven Lissauer. blijde dat Gunther hem niet langer tegenhield toen hij haastig afscheid nam, maar hem enkel nariep -. „Ik zal mij zoo dikwijls mogelijk komen overtuigen of gij wel al de bepalingen van ons contract naleeft." (Wordt vervolgd.) RECHTSZAKEN. De ambtenaar van het openb. ministerie bij de arr.-rechtbank te Dordrecht eischte jl. Vrijdag tegen een 15 jarigen jongen uit Heiuenoord, die moedwillig eeu met hout gevulde rieten keet had in brand gestoken, opzending naar een verbeterhuis voor den tijd van 3 jaar. Tegen J. B. te Oud-Beierland werd 8 gul den boete subs. 2 dagen cel, geëiseht wegens het afscheuren van een pokkenbiljet. Tegen de gemeente Alkmaar zal eene actie tot schadevergoeding worden ingesteld door de weduwo Siebrands, wier echtgenoot den 3den dezer doodelijk werd getroffen door een stuk hout, dat van den steiger voor den gevel van de stadswaag viel. Zij acht dit een gevolg van nalatigheid of onvoorzichtigheid. KERKNIEUWS. Op het 14de noordelijk evangelisch zen- dingsfeest, dat men den 23sten Juli e. k. te Oranjewoud bij Heerenveen hoopt te vieren, zullen als sprekers optreden dr. J. Riemers te Middelburg, J. W. Kautsmau te Dinks- pcrloo, ds. H. Beuker, te Emmelenkamp, de heer T. M. Looman te Amsterdam, ds. R. Mulder te Haarlem, ds. C. E. Van Koets veld C.Ezn. te Zwartsluis, ds. S. D. "V au Veen te Molkwerum, ds. H. De Jonge te Enkhuizen, dr. P. J. Muller te Wolkersum, dr. A. Van der Sluis te Franeker en de zen delingen: G. Van te Putten en E. Haan te Kampen. Des avonds te voren zal de bidstond geleid worden door ds. M. J. Gode- froy te Aclilum. Katholieke Kerk. Door wijlen mej. H. J. De Jong, echtg. van J. H. Bos te Wolvega, is aan het R. K. parochiaal kerkbestuur aldaar vermaakt het op f12,000 a f13,000 geschat beschik baar gedeelte van bare nalatenschap, met het bezwaar van vruchtgebruik voor haren echtgenoot gedurende diens leven. ONDERWIJS. Uitslag der examens voor het lager ouder wijs in Noord-Holland, gehouden 810 Mei. Voor onderwijzeres geëxamineerd 15 candi- daten, toegelaten 9: mej. E. Wiegman, M. H. Rompelman, E. G. H. Krieger, M. Th. van Wiersen, E. J. van Harlingeu eu G. II. Meijes van Amsterdam, A. C. JOphorst en L. Ruijs van Haarlem en W. H. van Hoorn. LEGER EN VLOOT, Naar men ons bericht, heeft dc nieuw be noemde commandant der 1ste divisie, geue- raal-majoor Van Bel, Woensdag de officieren, te 's Hage in garnizoen, ontvangen, en bij die gelegenheid te kennen gegeven, dat hij zijne krachten vooral zou wijden aan hand having der tenue, bij welke veelomvattende taak op de medewerking der officieren van de residentie werd vertrouwd. Hbl. LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Uit de omstreken van Hillegom schrijft men het volgende: De stand der bolgewassen kan over het algemeen bevredigend genoemd worden. De gure dagen en koude nachten, welke de maand Mei tot dusverre heeft gegeven, heb ben echter, vooral aan de tulpen, veel kwaad gedaan. Wanneer de warmte begint, is het te vreezen, dat zij te spoedig zullen afster ven, in welk geval den kweeker een slecht gewas te wachten staat. De stand der overige gewassen, als hya- cinthen, crocussen, narcissen, enz., kan daar entegen zeer gunstig genoemd worden. STOOMVAARTBERICHTEN, Het stoomschip vSindh", met deFranschc mail, arriveerde 9 Mei te Napels. De mail werd onmiddellijk verzonden en kan heden te Rotterdam worden verwacht. Het stoomschip //Utrecht», van Java naar Rotterdam, vertrok 10 Mei van Aden. Het stoomschip ^Burgemeester den Tex» is 9 Mei Aden gepasseerd naar Amsterdam. Hek stoomschip //Batavia», kapt. Boon, vertrok 10 Mei van Rotterdam naar Ned.- Indië. Het stoomschip //Schiedam», kapt. d'Hame- court, vertrok 10 Mei van Amsterdam naar New-York. R1VIERBÊR1CHTEÜ Vreeswijk, 10 Mei. 2.42 M. boven AP. 4.10 M. onder N. P. Keulen, 10 Mei. 3.15 M. boven 0. Amsterdam, 10 Mei 1884. Prijzen-der onderstaande effecten. genoteer pCt. de koers Nederland. Cert. Werk. Sck. 2* 67 783 s 1023 4 97Va Hongarije. Obl. Leening 1867. 5 Goudleening 5 Italië. Obl. Paus. Leening 1860-64 5 Oostenrijk. Obl.inpap.(Mei-N.) 5 663 4 zilv.Jan.-Juli) 5 663,'4 Portugal. Obl.buitl. 1853-80. 3 51»/ Rusland. bij Hope Comp. Oude Russen 5 j 1 Obl. 1877 Amst. L. 20—100 5 94"/b Spanje. Obl. buitenl. 1867, 1871 75 P Qbl.buit.1876. 2 45>/4 //(Perpetuele) 4 571S/ binnl. f 12500- 25000l'/4 Obl. binnl. f1000- 5000 P/J 22'/s Turkije. Obl. Alg. Sch. 1865. 5 85/16 1869. 6 lOq'u Egypte. Obl. Leen. 1876, 4 66 N.-Aherika. Obl. Ver.-St. 1876. 4'/., 110' 2 1877. 4 121 Columbia. Obligation4' 27 Peru. Leeniug 1870 6 93 8 1872 5 7°Te Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid. 1193/g Nederland. Holl.IJz.sp.Aand. 1523,4 M. tot Expl. St. spw. Aand. u 1187s Cent.spw. gest.Obl. 725he Ind. spw. Aand.u 1543/4 Rijn spw. volg. Aand1145/4 Boxtel Wezel Obl. 4' 17( 4 Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 57 Gr. Spw. Mts.Aand. 5 jl253 '4 Balt. spw. Aand. 3 53V» Jelez Griasi Obl. 5 87 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. 905/IS Morschansk Sysran Aand5 57' 4 Riaschk Widsma Aand5 5774 Chicago N. W. i Cert. Aand. divid. 134 N.-York Lake Erie W. S. Aand. 143/s Illinois Cert.Aand. h 123 Miss Kansas Texas Obl. Cert7 1043/4 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Amst. f1000 3 1037- f100. 3 108'- v Kan.-Mij.C.v.A. 1003 16 Stad Rotterdam3 100 Gem. Crediet3 95l/4 Pal v.Volksvl.1867 110 Belgie. Stad Antw. 1874. 3 97r s Brussel 1879. 3 983 4 Hongarije. Staatsl. 1870 96' Stuhlweïss. Spw. 4 92l Theiss RegJPr.Obl.4 95r/s Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 102' s 1S60. 5 113' s 1864. 144 Crediet-Inst 1S5S 145 Bod. Crd.Anst.Obl.3 813/4 Stad Weenen 1874. 105*,- Pruisses. Th 100.1855. 3' ,138 Keul. Mind -Spw. 3' Rusland. Staatsleen 1864. 5 1331 1866. 5 1271 g 3 65*/- [talie. Rusland. Amerika. Servie. Spanje. Turkije. Madrid 1868. Spw leening 3 109/,e Zwitserland. Genève Aand. 3 S0 Geldkoers, prolongatie 3 pCt. De correspondent van de //N. R. Ct.» te Londen seint van Zaterdag: Het nieuws op financieel gebied uit New- York is zeer ongunstig. Het deficit der Marine- bank is grooter dan verwacht werd. Bij het onderzoek der bankzaken kwamen schande lijke knoeierijen aan den dag. De passiva van de firma GrantWard overtreffen de activa met tien millioen dollar. Ward is voortvluchtig en nog niet gearresteerd. De zeer ernstige geruchten veroorzaakten eene paniek in de Eriewaarden. Men verzekert dat president Jewett alleen de sleutels van de braudkasten der Maatschappij heeftver der beweert een ambtenaar van den Eriespoor- weg dat de brandkasten ledig zijn. Allo pa pieren van waarde, welke de Erie-maatsch. bezit, zouden onrechtmatig beleend zijn. Dépêches uit New-York melden dat de dépositos bij de banken te Philadelphia en New-York op groote schaal worden terugge nomen. Minstens ééne groote Bank te Phila delphia moet in kritieken toestand verkeeren, men verwacht heden of overmorgen de aanvrage tot benoeming vaneen receiver. De tweede hypotheekbonds van den Wa- bashs-Eriespoorweg vielen op de Beurs te Ncw-Y'ork gisteren acht percenthet is on waarschijnlijk dat de Juni-coupon betaald zal worden. De Atlantic-bonds daalden hier heden ge voelig, naar aanleiding van het dreigend bankroet der Erie, waardoor het pachtcou- tract van de Ohiolijn aan de Eriecompagnie weder vervallen zoude. Gisteren vergaderden alhier eenige voor name aandeelhouders en boudhouders der Denver-Rio spoorwegmaatschappij. Zij be noemden een comité Eene dépêche van den president werd aan de vergadering voorge lezen, waarin de vooruitzichten der Maat schappij als bemoedigend worden afgeschil derd. MARKTBERICHTEN. Haarlem, 12 Mei. Graan- en Zaadmarkt. Roode Tarvre f a Witte Tarwe f S.40 a 8.10 Rogge f6.- a 5.70, Haver f4.a 3.75 Garst f a Groene Erwten f a Bruin Mosterdzaad fa Karweizaad f per 5J"7 kilogram, Capucijners f a Oliezaad, fDuiveuboonen f a Paar- denboonen f7.60 a Kauariezaad f a Amsterdam, 12 Mei. De prijzen der Aardappelen waren aia volgt: Katwijker Zand f a Noord- wijker Zand f a Hillegommer dito f a Geldersche Jammen f a dito Blauwe f a Friesche Hamburgers f a dito Jammen f 1.90 a 2.dito Engelsche f 1.50 a Zeeuw- sche Spuische Jammen f 1.80 a 2.90, Blauwe fl.80 a 2.Flakkeesche Jammen f 1.70 a 1.90, Pooters f0.60 a 0.90, Bloksche dito f a Pruisische Hamburgers f a dito Saksische f a Gronin ger Jammen f a Koffie. Nadat de N.-JEI. M. veiling jl# Woensdag coulant boven taxatie (ca. 1 cont) was afgeloopen, bleef de stemming zeer vast, bij uiterst gering aanbod tot veilingsprijzen. De accepten, voor zooverre reeds te beoor- deelen. waren zeer bevredigend. De afdoeningen uit de eerste hand bedroe gen ca. 2000 bn. Java, Palerab. en Macassar. Suiker. In de eerste dagen der vorige week was de stemming gunstiger en prijzen bepaald hoogcr. Later werd liet iets kalmer, doch is thans weder de opinie vrij gunstig. Die betere stemming werd uitsluitend ver oorzaakt door de hoogere noteeringen voop Ruw en Geraffineerd te Parijs en Londen, Beetwortel 3e klasse f 16 a 16'/,4e klasse f17 a 17'/3, 2e klasse f161/? a 17. Vruchten. Appelen gevraagd eenige par tijtjes aangeboden vonden direct koopers zoo dat de voorraad weder hoogst beperkt is. Woensdag 14 dezer komen diverse kruide nierswaren in veiling. R ij s t. Ongepelde en gepelde soorten on veranderd Zwarte Peper opnieuw in prijs voor uitgaande. Ambo in a Nagelen, Afgedaan werden 201 balen, waarmede de voorraad in de eerste hand is opgeruimd. Drogerijen. Den 30n dezer komen ia veiling: 149 bn. en 6" kn. Java Kinabast ex Conrad en Soeuda en 46 kn. idem ex Batavier. Katoen. Er valt van dc afgeloopen week weinig of uiets te vermeldeu. De stemming bleef zeer vast, de meening guustig, maar omzettingen waren klein en fluctuaties van geen beteekenis. Op de markt heeft de con sumptie zoo goed als uiets gekocht in den laatsten tijd eu wat termijnzaken betreft zoo zoekt men doorgaans vergeefs naar verkoo- pers. Van week tot week ziet men het zichtbaar totaal kwantum afnemen en weet dat het tot 1" Sept. alet kan vermeerderen, misschiea zelfs dan nog niet, want de berichten uit de "Vereenigdc Staten melden eensluidend dat de oogst laat is. Noteering van Vrijdag ter Beurze: Loco. Heden. 1883, Good Middling36 36l/4 c. 34 c. Strict Middling35' 435l - 33 a Middling347.35 c 32*/4 f Low Middling33' J331 303/4 w Good Ordinairy31' .32 39'4 Good Tinueveïly 29* ,30 28 Good Dhollerah 29 297; n 27 Goodfair Dholl26'. .,27 „25 Good Oomra 29 291 4 i?7 Full.goodf.Oomr 27 27l 25 Goodfair Oomra 251 .26 25 Fine Bengal26 251 T Good Bengal23* «24 221 /I Goodfair Bengal 21' «22 21 Edam, 10 Mei. Kaas. Aangevoerd 20 stapels wegende 4470 kilohoogste prijs Gras- f37.laagste f24.de 50 kilo. Hooif Alkmaar, 9 Mei. Kaas aaugevoerd 244 stapels wegende 53193 kilo. Prijzen kleine Gras Kaas f41.— dito Hooi f40.com missie Gras f33.— dito Hooi f36.mid delbare Gras f34.50, dito Hooi f35. Leiden10 Mei. Aan de Gemeente-Waag gewogen: 556 1/« en 90 '/,6 deelen Boter, te zamen 12020 stukken. Eerste kwal. f58. 62.2e kwal. £50.a 56. Schiedam, 10 Mei. Moutwijn f 11.75, Jene ver flS.50, Amst. Proef f 18.50. Spoeling f 0.50, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging f 0.S0. Zwolle, 9 Mei. Boter. Prima le soort f23.a f 24.—. afwijkende f 21. a f 22, tweede soort f 16.a f19. Comiissariait van Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn daeelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Eenige porteinonnaies met en zonder geld, een blauw zijden dasje, eeu bouten kraag, een onderstuk gouden oorbel met granaten steen, twee vrouwenzakkeu, een wit. zijden doekje, eeu schildersdiamant, een zakdoek, een rr. gezangenbockje, een schildersstopmeseen schoolboek, een kachelpijp, een staaf soldeer- tin. eeii slagersboekje, een duimstok, een regenjas en eenige sleutels. Alles op straat gevonden. In de Tramwagens achtergelaten. Een pakje witten kant. BEVALLEN I 10 Mei. G. Nicolai, geb. van 't Padje, i. - E. van Breemen, geb. Andersou, z. - C. J. v. d. Linden, geb. de Graafi', d. -A,va* Es, geb. Hommers, z. - J. Schornagel, gel», Wapstra, d. - 11. M. E. Broekman, ge%. Krnijer, z. - G. G. M. Heoremans, geb. 1»- pink, z. - 12. J. C. Korenhof, geb. Spaan, d. - H. Kuipers, geb. Wijnhoud, z. ^OVERLEDEN I 9 Mei. J. Ophorst, 4S j., echtg. van l van Sluijter Kronenburg. Gierstraat. - A, Stokman, 7 j. d„ Leidsche Vaart. - G. Xcgrijn 2 j. z., Houtmarkt. - 11. S. Heiloo, 4 j. Zijlvest.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3