BINNENLAND. Alle schepen, die uit Frankrijk]nengekomen: 885 stoom- te Kopenhagen komen moeten zichzeilschepenvertrokken: 226 12 stoom- een quarantaine-onderzoek on-i en 234 zeilschepen. Hieronder zijn der werpen. Dr. Roch zal uit Berlijn naar] Parijs vertrekken eu vandaar ver- der gaan naar Toulon oiu zijne Igeen vischschepen begrepen. In de gisteren te Amsterdam ge- diensten aan te bieden en een on- houden vergadering van afgevaar- derzoek in te stellen naar den aard digden der kiesvereenigingeu in het van de ziekte en naar de middelen kiesdistrict Haarlem is besloten, geen om verdere uitbreiding tegen te gaan. candidaat te stellen, maar de kies- vereenigingen vrij te laten in hare keus. Haarlem3 Juli 1884. I De dienstbodedie eergisteren ochtend op de Marnixkade te Am- De «commissie voor de kinder- j terdam in brand geraakte, bij het feesten* heeft, naar men verneemt, aanmaken van een fornuis^ met pe- besloten, ditmaal eens van hare ge woonte af te wijken, n. 1. het bij wonen van eene of andere kermis- vermakelijkheid, het bezoeken van Artis of iets dergelijks, zooals dit op andere jaren geschiedde, bij ge legenheid der zomerfeesten, en thans besloten met ongeveer 400 kinderen een tocht te doen naar Beverwijk en IJmuiden. Men meent op deze wijze ook het doel te bereiken, daar onder dezen vorm het nuttige en aangename zullen worden vereenigd. Een uiterst nuttig en doelma tig boekje is door het dagelijksch bestuur dezer gemeente verkrijgbaar gesteld. Het bevat namelijk aanwijzing] van de juiste ligging in deze ge meente van brandkratien, brandput- troleum, is reeds aan de bekomen brandwonden bezweken. De heeren mr. I. F. F. van Val kenburg, P. S. Noyou en R. van de stof tot vroolijkheid gaf, begrijpt De gemeente-opzichter P. te Sche- veningen, eerst in zijne betrekking geschorst tengevolge van de rechter lijke vervolging, die tegen hem werd ingesteld ter zake van valschheid in geschrifte, is thans, na zijne woon plaats te Scheveningen verlaten te hebben, door het gemeentebestuur ontslagen. In de laatste dagen moe ten met betrekking tot P. feiten zijn aan het licht gekomen, die, hoewel vallende buiten de strafwet, B. en W. aanleiding hebben gegeven met het geven van ontslag niet langer te dralen. De hoofdcommissie uit den ge meenteraad te Delft heeft besloten de gedachtenisviering, naar aanlei ding van een Maandag ontvangen Werk "werden gisteren namiddag I schrijven namens Z. M. den Koning, circa 4 uren in eene plechtige open-op 10 Juli a. s. voortgang te doen bare zitting als voorzitter, vice- voor- hebben. zitter en raadsheer van het gerechts hof te Amsterdam geinsialleerd. De procureur-generaal mr. Kist en de waarnemende voorzitter mr. Nanta Lemke spraken den nieuwbe- uoemden hartelijk toe en brachten hulde aan den afgetreden Voorzit ter, mr. C. W. E. Vaillant. De Amsterdamsche Omnibusmaat schappij vervoerde in het 2de kwar- r__ taal van dit jaar 2,668,757 passagiers, ten en brandpalen: aan duidelijk-tegen 3,023,573 in hetzelfde tijdvak l. J 1 o O o 1 T.. -|G<24 Dinsdag middag is tusschen Rot terdam en IJselmonde een jongentje van 8 jaar uit den trein gevallen, en wel uit den sneltrein, die te 3 55 van het station-Beurs ver ontslagen uit de Ommerschans. op j aldaar met de meeste zorg door zijne vrouw, met wie hij in den twee heelkundigen verbonden, laatsten tijd in onmin leefde. Hij had tot tweemaal toe aangedrongen de gemeenschappelijke woning weder te betrekken, wat echter door de vrouw werd van de hand gewezen Daarop volgde hij haar tot in het Valkenberg en bracht haar eenige belangrijke wonden aan aan het hoofd toe. De ongelukkige is ter verpleging opgenomen in het zie kenhuis, terwijl de dader zich in hechtenis bevindt. Zijn toestand maakte vervoer naar het Elisabeth-gasthuis te Arnhem nookzakelijk, en tijdens het vervoer overleed hij. (N. R. Ct.) GEMENGD NIEUWS. Een hoofdbezigheid op de Fran- sche kermissen is het worstelen, dat altijd veel bekijks heeft. Lieden, zoo groot en zoo zwaar gebouwd als kerktorens, dagen het publiek uit, en ieder mag tegen hen den hand schoen oprapen, en er zijn goede, naïeve menschen genoeg, om de uit- Zwaar geboeid aan handen en armen werden Dinsdagochtend per eersten trein uit Breda de drie post- j daging aan te nemen en zich in het dieven J. H. Moors, W. J. Ballen-zaagsel te laten rollen door de reu- tijn en Z. A. Van Hal, onder ge wapend geleide der maréchaussée, voorzien van hunne karabijnen, naar de g-evangenis van het hof te 1s Her- togenbosch overgebracht. Alle maat- zenarmen der gepatenteerde worste laars. Vechten zij onder elkander, dan is hun vechten veel meer eene opeenvolging van plastische standen. Maar als zij vechten tegen een lief de maréchaussée was afgezet, Naar wij vernemen, zal deze ruchtmakende zaak 24 dezer voor trok. De vader die met het kind het hofte's-Bosch behandeld worden, reisde, was radeloos en wilde zijn kind naspringen, hetgeen hem even wel door zijne medereizigers belet werd. Te Barendrecht is hij daarop uit den trein gestapt en teruggegaan met den trein van 4.31 naar IJsel- heid laat liet niets té wenschen over ran 1883. Sedert 1 Januari 1884 monde. Van daar ging hij onmiddel- en daarom zal het bij brand en be-werden vervoerd 5,094,9.7. tegen lijk niet den stationchef de lijn proevin» van bluschmiddelen zeker 1.962,557 van 1 Januari tot ultimolangs, en het kind werd nu weldra ï- ii- Juni 1883. 1 tiproiKtolniwii tprno-o-p- De algemeene vergadering van korps brandblusschers zijn exem-l Eigen Hulp zal worden gehouden plaren toegezonden. !°P 5 Juli a. s, te s-Hage. groote diensten kunnen bewijzen. Aan alle politie-beambten en aam de officieren van den staf van het' op in bewusteloozen toestand terugge vonden, doch uitwendig niet ge kneusd, daar het gelukkig onder aan den weg in het gras was terecht gekomen. Het kind had tegen het geleund. Juli Uit den inhoud blijkt, dat in deze Ö- a. zal worden behandeld een! portier gemeente aanwezig zijn: 116 brand- voorstel van het hoofdbestuur tot;l goed gesloten was. kranen, 19 brandpalen der duin wa-1 wijziging van art. 13 der statuten' terleiding en 33 brandputten op de ais volgt: «Leden der Vereeniging, waterriolen. Zie verder achterstaande i die tot geen district behooren, wor- I den geacht te zamen een algemeen advertentie. - - Het lijk van den verleden district te vormen, waarop de artt. Zondag met baden verdronken 14- j 9. 10, 12 eu 38 niet toepasselijk jarigen jongeling is gisteren voor-zijn. De leden betalen ten behoeve middag Gedurende een hevig onweder, dat gisteren avond boven Utrecht los barstte, sloeg de bliksem in een mo regelen waren genomen om oploophebber, dan wordt de strijd soms van het publiek te voorkomen. van groveren aard. Een mijner vrien- Niemand dan de justitie was metden zegt de correspondent van het uur van vertrek in kennis ge- de N. R. Ct. is dezer dagen op steld, terwijl het geheele perron door de kermis van Neuilly in eene tent van worstelaars geweest, waar een man uit het volk ook de kans wilde wagen. De tent bestond uit een enkel zeildoek, dat op een paar staken was uitgespannen. Plotseling dringen de worstelenden elkaar ter zijde tegen een paar dezer staken, zoodat deze omvallen en het geheele zeildoek op het publiek neerploft. Evenals bij eene voorstelling van de zee op het tooneel, was de geheele tent op één maal in een golvende vlakte veran derd, waaronder het volk dooreen- drong om zich een uitweg te banen en het zonlicht weder te zien. Nichtelij/te hartelijkheid. De familie eu vrienden van een pas getrouwd paar waren in de kosters kamer van de kerk St. Germain l'Auxerrois, te Parijs, bijeen om de jonggehuwden te begroeten. Nadat Sta- j de ouders de bruid gekust hadden, hetkwam eene statige matrone naar Omtrent het verdrinken van den jeugdigen baron Josef de Weichs de Wenne te Geisteren verneemt men nader, dat genoemde heer Za terdag jl. van eene buitenlandsche universiteit onverwachts thuis was gekomen, om den geboortedag zijner moeder te vieren. In den middag hij met zijn broeder in de Maas zwemmen, waarbij een paar honden dit voorbeeld volgden. Een dezer honden zwom naar den jongen De Weichs, hield hem het hoofd onder dat blijkbaar nietwater en veroorzaakte aldus den dood van zijn meester. Zaterdag nacht werd er te venisse, tijdens de kermis, schipper in het Noorder-Spaarne ge- vonden en naar Haarlem overge-van eeu jaar volgerekend. Worden bracht. zij gedurende den loop des jaars vrijwillig of .door toepassing van art. 10 in eenig district ingedeeld, Tusschen de heeren D. van I dan betalen zij over dat jaar niet logement van H. Smits muziek ge-haar toe, greep beide hare handen, len op den Jutfaaschen weg, eenige j geven voor dans. Vele jongens en jen drukte een langen teedereu kus minuten buiten de stad, en vernielde meisjes waren daarbij tegenwoor- op hare wang, terwijl zij met eene weinige oogenblikken het ge-: dig. Te midden van al de vreugde Ivan aandoening trillende stem zeide: «Wees gelukkig, lieve nicht, wees gelukkig'!» In stomme verbazing staarde de bruid die hartelijke nicht aan, die zij zich niet herinnerde ooit gezien te hebben. Inmiddels wendde de laatgenoemde zich tot de bruids- ongenng is gisteren vuur-;*-».!"- 0----c door een voorbijvarend! der algemeene kas eene jaarlijkschevaarte, dat. terwijl de wieken draai- viel er een brandende lamp naar in het Noorder-Spaarne ge- contributie van fl.OO, het gedeelte den, met donderend geraas ineen- beneden, en in een nogenblik ver- stortte. De brandweer, die spoedig I spreidde zich het vuur. De kleede ter plaatse was, moest zich natuur lijk bepalen tot bescherming der na bijgelegen gebouwen. Niedorp en H. Rezelman, thans be noemd tot burgemeester van Win- j tributie, en ontvangt waartoe zij gaan bekooren, voor I sonen aangehouden, zijnde een rnan kei, zal herstemming moeten plaats j ieder hunner f 0'75 uit de algemeene vrouw en twee zoons, als verdacht hebben voor een lid der Staten van j kas.» de daders en medeplichtigen te zijn van den diefstal met inbraak bij Op een van de talrijke «eiland- den hovenier v. D. op den Weerd- ren van twee meisjes geraakten in brand en in haar angst liepen zij brandende de straat op. Eer men haar te hulp kon komen, waren i moeder en drukte haar ook aan haar verneemt zijn1 haar kleeren bijna geheel verbrand1 hart. Mevrouw Z. wilde antwoorden, der Stok, burgemeester van Nieuwe- j de in art. 6 bedoelde districtscon-1 Naar het U. D. het district I door de politie te Utrecht vier per-aan het lichaam. Deerlijk misvormdmaar hare stem begaf haar, want aan aangezicht en handen, werden] op hetzelfde oogenblik voelde zij de de meisjes dadelijk geneeskundig van Noord-Holland, in de plaats wijlen den heer IJ. Ivoomen. Reeds hebben zich zestig deel- - I Jes. - r - nemers uit Frankrijk en ruim dertig het strand vormt, stonden Zondag uit Engeland aangegeven, voor dete Scheveningen een paar dames aanstaande Internationale Land bouwtentoonstelling. Als aanstaand grootmeester- nationaal der Nederlandsche vrij- die de zee vaak zoo grillig aan singel aldaar. In het huis van den man werd een ontvreemd voorwerp, en in dat van eener zijner zoons een groote som in goud ontdekt. Een en ander werd in beslag ge nomen. de natuur te bewonderen, toen zij. zich van het heerlijk natuurtafe- reel afwendende om zich in 't drukke j badhuisgewoel te gaan verlustig'en, metselaarsorde wordt door het Week-ontdekten, dat zij door de zee in blad voor vrijmetselarij de heer F.!gesloten en bedreigd werden. De Lieftink te Haarlem, lid der Tweedeopkomende vloed had haar eilandje Kamer, genoemd. reeds ver van het «bewoonde ge- Door de vereeniging van klein- deelte der aarde» verwijderd en de handelaren in sterken drank Ver-j golven stegen steeds hooger in haar gunning zijn, in aansluiting bij de j nabijheid. Overstappen ging niet reeds vroeger ingediende adressen meer zij kwamen reeds spoedig tot van distillateurs enz., bezwaren te-1 aan de knieën in 't water. Alleen gen de opnieuw voorgestelde ver-een paar ezels, haar door de gedien- hooging van den accijns op het ge j stige drijvers toegezonden, konden distilleerd bij de Tweede Kamer j de dames uit haar ueteligen toestand ingediend. Gedurende het 2de kwartaal zijn langs den N. R. Waterweg bin- redden. Dat die redding het talrijke publiek, dat van deze tragiscli-co- miscke scène getuige was, heel wat wel na te komen en zeide hem dit openlijker bijvoegende, dat ik hier even zooveel recht had als hij en ik geen lust had. mijn plaats te verlaten. iedere beweging van mijn eenigs- zins verdachten reisgenoot bespiedde. Eensklaps grijpt hij het houten kistje, plaatste het op zijne knie, mompelde eenige onverstaanbare Toen antwoordde hij met een woorden en zette het daarna weder zekere plechtigheid in zijn stemeven snel naast zichbij deze be- Dan mogen de gevolgen uwer I weging bemerkte ik toevallig dat weigering over uw hoofd komen, de met zilver beslagen kolf van een Deze woorden joegen mij toch een revolver uit zijn rechter jaszak te weinig schrik aan, want het geheele voorschijn kwam. Dat was nu juist doen en laten van den man liet ge- i niet de aangenaamste toestandin makkelijk zien, dat het niet geheel een coupé opgesloten met een man, zuiver in zijn bovenkamertje was, die bepaald krankzinnig was en bo en liet vooruitzicht om een reis van vendien met revolver of pistool ge- vier uur alleen in een gesloten coupé wapend; terwijl ik tot mijne verde- met een krankzinnige te maken, diging niets had, dan een parapluie niet bijzonder geschikt, om mij en een rol papier die zoo lang was, ijk te stemmen. Maar wat gafdat ik haar, om ze te beveiligen steeds het mij Ik moest wel een goed rechtop in de hand moest houden, gezicht bij een slecht spel zetten i Eensklaps richtte hij weder het j_- -hand der nicht in haar zak, waarin behandeld. Hoewel zij vreeselijke zij een beurs met 500 francs aan pijnen lijden, is er toch hoop op banknoten en 300 francs aan goud haar behoud. had. Toen «de nicht» bespeurde dat zij betrapt was, liet zij de beurs Men meldt ons uit Eedevallen, die door den koster werd Reeds herhaalde malen en ook opgeraapt en werd ze gearresteerd. Zondag jl. werden de ingezetenenMaandag, omstreeks den mid- gewaarschuwd tegen het opnemendag, is in het Théatre Royal te en vervoeren der nietgesprongen j Edingburg een brand uitgebarsten, projectielen, gebruikt bij de schiet- die het gebouw totaal verwoeste, oefeningen met het nieuwe stalen Juist was het orkest bezig met een veldgeschut van het korps rijdenderepetitie; de leden ervan stelden al- artillerie op de heide bij Deelen. j les in het werk om de vlammen, In het Valkenberg te Breda werdt Dingsdag avond een moordaanslag gepleegd door zekeren Schalk, pas zijt? Uwe vermetelheid verbaast stilzwijgen. Ik ondervond meer, dan I mij dat ik het had kunnen bewijzen, Ik hield het voor het beste mij dat hij krankzinnig was en naar maar aan zijne luimen te onderwer pen en gaf hem mijn adreskaart, B. B. Schmidt, alle waarschijnlijkheid uit een ver blijf voor krankzinnigen ontsnapt j waarop de naam was, want naar zijn uiterlijk be- j Rechter, stond, hoorde hij tot de beste klasse der Ach. dat had ik wel gedacht, maatschappijdaarbij wilde het mij dat gij een smid waart, gij ziet er maar niet duidelijk worden, wat of ook net naar uit, naar het vuil aan hebt gemaakt? Ik gaf een ontkennend antwoord. Ik heb het gedaan. zeide hij, en ben daarin zoover gevor derd, dat ik met behulp van den inhoud van dit kistje den geheelen trein met alles, wat daarin is tot stof kan verpletteren en in alle win den kan verstrooien. Wat ge zegt, antwoordde ik, doch wat zou er dan van u worden Van mij? ik zou van te voren kalm in de lucht omhoog stijgen en het schouwspel in vogel- perspectief bedaard aanzien. Hoe zoudt gij dat teweeg brengen? vroeg ik. vroolijk te stemmen. Maar wat gaf i dat ik haar, om ze te beveiligen steeds1 Dat is mijn zaak en mijn verschillige onderwerpen: steeds eek- geheim, antwoordde hij ontwij-ter antwoordde hij slechts met eenigegenoegen zou doen, ook zijn naam kend bekommer u slechts om u lettergrepen, tot hij eensklaps weder te vernemen, indien hem dat be- zelven. om, zoo te zeggen, losbrak: Dat was duidelijk en voor mij een prachtig vooruitzicht. Intus- schen maakte ik nog eene opmer- sten dag der oefeningen, had te achter de galerij vertoonden, te blus- Smoordronken kwam een korpo raal van het le reg. vesting-artil lerie uit Utrecht gisteren ochtend] Op Maandag 30 Juni jl., den eer-j die zich het eerstin de kleedkamer met een troepje miliciens, dien hij J~~ ~~Dv"'1 31—AJ— A- tot geleider strekte en die meeren- deels ook alles behalve nuchter wa ren, Veenendaal binnenzeilen. Het hoofd dier gemeente liet den man, die zijn dienst zoo uitnemend be greep, dadelijk arresteeren. Hoenderloo reeds een ernstig ougeluk plaats. De arbeider A. v. d. II. al daar nam een niet gesprongen pro jectiel mede naar huis en had de schen. maar tevergeefs. Noordelijk van het theater staat de katholieke pro-cathedraal, waarvan het dak een weinig beschadig'd werd. Uit vrees roekeloosheid het, ongeacht de waar- voor het gebouw, waren dè altaar- schuwingen der omstanders, met een schilderijen en andere kostbare voor hamer stuk te slaan. Het projectiel i werpen verwijderd geworden, ontplofte, waardoor de man vreese- Hetzelfde theater, dat 13,000 p. st. lijk aan arm en been werd gewond.kostte en voor 12,000 p. st, verze- TT-'3 3kerd wras, brandde reeds vroeger drie keeren af: de eerste maal in Hij werd vervoerd naar hier, en king, welk hem toch scheen te be vredigen, want hij verzonk weer in hij met dat kistje voor had, dat hij zorgvuldig bewaakte. De man boe zemde mij medelijden in, ondanks mijn geenszins benijdenswaardigen toestand. Ik beproefde aldus, hem tot andere gedachten te brengen en uwe handen te oordeelen, moet gij een slotemaker zijn. Daarop brak hij in een waarlijk dolzinnig gelach uit, toen hij ein delijk weder tot bedaren kwam, zeide hijwenscht gij misschien deed juist alsof ik in de woord tot mij volkscourant, die ik nog van vroe- Mag ik u vragen, of gij u •"•er in mijn jaszak had, geheel ver-1 met de wondervolle krachten der was, terwijl ik in waarheid j electriciteit van meer nabij bekend begon eenige gesprekken over on- i ook te weten, wie ik ben Ik antwoordde hem, dat het mij Hoe kunt gij het wagen, mij aan te spreken, zonder mij van te voren te hebben gezegd, wie gij haagde. (Slot volgt.)

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 2