BEURSBERICHTEN. lieu) heeft dezer dagen aan liet hoofdbestuur der Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur alhier aangeboden eene gouden, eene verguld zilveren en eene zilveren medailje, om als prijzen te dienen voor de in Maart 1885 door de Ver- eeniging te houden groote tentoon stelling- van bloeiende voorjaars bolgewassen enz. Deze prijzen wor den aangeboden als een blijk van waardeering van de medewerking, door de Nederlandsche bloemkwee- kers verleend bij gelegenheid der hyacinthen-tentoonstellingen, in de laatste jaren door het «Verein» te Jlietzing gehouden. Het Hoofdbe stuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft deze prijsuitloving onder dankbetuiging aanvaard, en men behoeft er niet aan te twijfelen, dat ook dit bewijs van sympathie van elders veel zal bijdragen om de aanstaande Haar- lemsche tentoonstelling luisterrijk te doen zijn. Verslag omtrent den toestand VAN DE GEMEENTE HAARLEM IN -1883, (Slot.) Openbare scholen. De vergoeding, krachtens art. 45 der wet op het lager onderwijs aan de gemeente toegelegd, is volgens bericht van Gedeputeerde Staten over 1883 voorloopig bepaald op f32,681,85. Subsidiën zijn noch van het Rijk, noch van de provincie ontvangen. De kosten van de leerschool bij het Rijk, in gebruik, kwamen voor zijne rekening; de Staat had daarentegen als inkomst het bedrag der ontvangen schoolgelden en het vrije gebruik van het schoolgebouw en de onderwijzerswoning. aan de gemeente toe- behoorende. In 1883 zijn de drie nieuwe scholen, waarover in het verslag van 1882 werd gesproken, voltooid en in gebruik ge nomen. Naar het nieuwe gebouw op de Ge dempte Kraaienhorstergraeht zijn overge bracht de Tusschenschool en de Burger avondschool. Evenwel is een gedeelte der leerlingen van de Tusschenschool met het noodige onderwijzend personeeldat niet in de lokalen aan de Gedempte tCvaaienhorstergracht kon worden geplaatst, in het gebouw aan het Klein Heiligland moeten blijven, en zulks in afwachting van dc te stichten tweede Tusschenschool. Inmiddels is besloten om de tweede Tusschenschool te bouwen op eene nader aan te wijzen plaats, doch haar voorloopig te vestigen in het gebouw aan het Klein Heiligland. De Opleidingsehool voor jongens is in 1883 uit het Prinsenhof overgebracht naar het gebouw aan de Wilhelminastraat, zoo- dat het gebouw aan het Prinsenhof geheel is kunnen worden bestemd voor het Gym nasium. In het afgeloopen jaar zijnvoorstellen ingediend en aangenomen voor het stich ten van eene vierde kostelooze school, welke, naar B. en W. vertrouwen, in het jaar 1884 zal worden gebouwd. Het getal der bijzondere scholen is on veranderd gebleven. Herhaling-, Zondag-, Werk- en Bewaar scholen. Van het herhalingsonderwijs op de Tusschenschool en de kostelooze scholen lett. B, C en D is in 1S83 geen gebruik gemaakt. Er bestaat hier eene avondschool voor fabrieksmeisjes ouder bestuur van 8 dames, voorzitster mejonkvrouwe B. van de Poll. Een 40tal meisjes ontvangen drie avonden per week onderricht. De school wordt gehouden in een lokaal in de Lange Au- nastraat. De ontvangsten beliepen aan contribution enz. f 150 en eenige liefde giften. De school voor bejaarden, opgericht in 1845, gaf in den afgeloopen winter aan 19 vrouwen en meisjes en aan 41 mannen en jongelingen van 17 jaar en ouder ge legenheid om kosteloos te leeren lezen en schrijven. Gedurende het 38jarig bestaan dezer inrichting, onder leiding van het hoofd van school D. den heer J. Spaan, is reeds aan ruim 3000 leerlingen onder wijs gegeven, waarvan ruim 1200 vol doende lezen en schrijven hebben geleerd. De overigen werden om verschillende rodenen verhinderd de lessen tot het einde bij te wonen. Er heerschten ook dit jaar een uitmuntend goede geest en veel leer lust, zoodat de orde zonder moeite kon gehandhaafd worden en de vorderingen zeer goed zichtbaar waren. De school werd bestuurd door eene commissie van het departement Haarlem der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. Volgens ontvangen mededeeling der Ver eeniging tot Verbreiding der Waarheid bezit deze 12 Zondagscholen, onder be stuur en toezicht van 13 persouen, terwijl zij door pl. m. 800 kinderen van beiderlei kunne zijn bezocht worden. De Zondagschool, welke wordt gehouden in lokalen der Tusschenschool door eenige dames, onder toezicht van dr. E. Barger, predikant bij de Ned. Herv. gem werd bezocht door ongeveer 200 leerlingen met 12 onderwijzeressen. De Zondagschool, welke van wege alen Protestantenbond, afdeeling „Haarlem", gehouden wordt in de lokalen van de Op leidingsehool voor jongens tot het mid delbaar en hooger onderwijs, telde 160 leerlingen van 712 jaren. Een lOtal dames geven wekelijks onderwijs. Aan het hoofd der school staat een commissie van drie leden. Van andere Zoudagscholen hebben B. en IV. geene mededeelingen ontvangen. In 1883 is het getal bewaarscholen met écne vermeerderd en thans bedraagt dit 12. Onder deze is begrepen die gevestigd in het Barbara-Gasthuis. De bewaarscholen werden bezocht door 1012 jongens en 1035 meisjes, terwijl de zorg en het onderricht over hen waren toevertrouwd aan 40 onderwijzeressen, 29 helpsters en een mannelijk hoofd. Kunsten en wetenschappen. De toe stand der in deze gemeente bestaande bi bliotheken, verzamelingen van kunstvoort- brcngolen, volksbibliotheken, leesinrichtin gen, maatschappijen en genootschappen ter bevordering van kunsten en wetenschappen ver het algemeen zeer gunstig en hun bloei wordt door den onverflauwdeu ijver n bestuurders steeds behartigd. Armwezen. In den toestand van de behoeftige klasse dezer gemeente is, voor zoover B. eu W hebben kunnen nagaan, in het afgeloopen jaar geene belangrijke verandering gekomen. Wel is het getal ondersteunden iets grooter geweest dan in het jaar 1882, doch met het oog op de steeds klimmende bevolking mag de toe stand, ook in verhouding van vroeger, inderdaad zeer gunstig genoemd worden. Landbouw en veeteelt. De ten open baren verkoop aangeboden perceelen ver tegenwoordigden ec-ne belangrijk mindere waarde dan het jaar te vorenvolgens de lijst der perceelen, alleen iu het lokaal „de Gouden Leeuw" te-r veiling gebracht, was het totaal der hiertoe behooroude per- ceeleu 275, die tezamen golden f966,120. Hiervan werden verkocht 214 perceelen, voor f 662,445, en opgehouden 61 percee len, voor f 303,625. Met het jaar 1882 zijn deze cijfers moei lijk te vergelijken, daar dat jaar eeu uit zonderingsjaar was, waar de waarde der in veiling aangeboden perceelen bijna het dubbele was van die van 1881. Het jaar 1883 komt daarentegen weder ongeveer overeen met 1880. Wat de waarde der gronden betreft, zoo kan omtrent weiland worden medegedeeld, dat onder de gemeente Haarlemmerliede eu Spanrnwonde 16 hectaren, 91 aren, 80 centiaren verkocht werden, voor f34,800, terwijl andere perceelen werden opgehou den, evenzoo eeu buitengoed aan het Zui- der-Spaarne, iu verschillende perceelen en ;ecombineerd in veiling aangeboden. De voornaamste tak van landbouw,.bin nen deze gemeente uitgeoefendis de bloembollenteelt met den daaraan verbonden handel en het hoofdartikel van dien handel is steeds de hyacinth. Het voorjaarsweder was voor de ont wikkeling der h v a c i n t h niet ongunstig'; de nachtvorsten deden aanvankelijk een weinig schade; later echter herstelde zich deze door den groeihet droge weder was gunstig tegen de verspreiding van het geelziek, waarvan uien de nadeelige gevol gen in veel minder mate ondervond dan het jaar te vorenook van andere ziekten werd weinig nadeel vernomende oogst der bollen viel over het algemeen goed en zeer goed uit en er was in vele opzichten een ruim gewas. Dientengevolge was er eene aanmerkelijke daling in de prijzen io het algemeen waar te nemen, de aanbiedingen in het buitenland waren reeds met het oog op een ondersteld goed gewas laag gewe.est en ook de prijzen, bij de kwee kers besteed, waren vaak aanmerkelijk lager dan vroeger. De oorzaak hiervan moet ten deele gezocht worden in de groo- tere hoeveelheid der hyacinthen, welke in vergelijking met vroeger worden aange kweekt. In de voorjaars groene veilingen waren de prijzen zeer ongelijk en veelal laag; de weinige kooplust werd vooral veroorzaakt door de vrees voor het geelziek, waarom trent men vroeger j uist bij in veiling ge kochte bollen treurige ondervindingen had opgedaan. Alleen enkele soorten, waarom trent men van oordeel was dat die minder vatbaar zouden zijn voor geelziek, werden veelal tot stijve prijzen verkocht, omdat sommige kweekers zich bij voorkeur 'op het vermenigvuldigen van deze wenschen toe te leggen. Wat de verschillende andere bolgewas sen betreft, zoo was de oogst over het algemeen vrij goed, ooral ook van tulpen en crocus; alleen de groote gele crocus was ten gevolge van het ongunstige weder klein van stuk. Zeer ongunstig was de oogst van ranonkels en anemonen. Naar deze artikelen is eene steeds vermeerderde vraag. Bij het vaststellen der prijzen re kende men nog op een goed gewasdit viel zeer tegen eu de orders waren, wel licht in verband hiermede, zeer talrijk en groot; het gevolg daarvan was, dat op verre na niet alle commissiëu konden wor den uitgevoerd, de latere orders soms ge heel moesten worden afgeschreven en de vroegere slechts ten deele konden worden uitgevoerd. Meer in het bijzonder ver-' toonde zich het gebrek bij de Turksche ranonkels en de dubbele tuiuanemonen. De handel in bolgewassen was overliet algemeen matig. Een zeer nadeeligen in vloed daarop oefende een tijdelijk verbod van invoer van bloembollen iu Duitsch- land uit. De veestapel in deze gemeente bestond uil; veulmerrièn, drachtige of vermoede lijk drachtige merriën, veulens on jonge paarden beueden de 3 jaren, paarden, ezels, cn muilezels, springstieren, melk koeien en melkvaarzen, kalveren, pinken en kokkelingen, trekossen, schapen, geiten en bokken, varkens. Hoeveel stuks van deze dieren in de gemeente aanwezig zijn, kan moeilijk worden opgegeven. De handel was in paarden levendig, in runderen en schapen minder gunstig,, in varkens tierig; de aanfok was van paar den, schapen en varkens van weinig be- teekenis, terwijl de gezondheidstoestand van paarden minder gunstig was en die van runderen, schapen en varkens redelijk. De aangevoerde en verkochte hoeveel heden en de gemiddelde prijzen van veld en tuinvruchten, ooft, vee, boter enkaas, op de graan-, zaad-, boter-, vee-, aardap pelen-, peren-, appelen-, kool-, bloem- en vruchtemnarkten iu 1883 ter markt ge bracht, vergeleken met de hoeveelheid en prijzen over 1882, zijn opgenomen in bij het verslag gevoegde staten. Nijverheid, handel en scheepvaart. Over hetgeen op het gebied van nijverheid, handel eu scheepvaart is voorgevallen wordt verwezen naar een verslag der ga rner van Koophandel en Eabrieken. dat als bijlage bij het verslag van B. en W. is gevoegd. Wij ontleenen daaraan ten slotte nog het volgende: De toestand der ambachtsnijver heid was gedurende 1883 over het alge meen minder gunstig dan in het vooraf gaande jaar. Dit vond echter zijne natuur lijke oorzaak hierin, dat de lust tot aan bouwen van nieuwe perceelen, zoo hier als in de onmiddelijke nabijheid der ge meente, eenigzins begint te bekoelen, en daardoor de hoeveelheid werk in 1883 minder overvloedig was dan in vorige jaren. Van daar dan ook, dat, terwijl vroeger de behoefte aan geschikte werk lieden zich dikwijls dringend deed gevoe len, deze thans zonder moeite te verkrij gen waren, en de eiscken der werklieden ten aanzien van het bedrag der loonen minder overdreven waren dan die vroeger wel eens door hen werden gesteld. Intusscheu is het verschijnsel algemeen, dat bij de eigenlijke werkbazen de hoe veelheid werk jaarlijks afneemt; hetgeen hiervan een gevolg is, dat de meeste wer ken niet meer iu daggeld worden uitge voerd, maar bij aanneming, en wel tegen de laagst mogelijk gestelde prijzen, waar voor dikwijls iu den grond solied werk bezwaarlijk kan worden geleverd. Dat dan ook bij die aannemingen meermalen aan zienlijke verliezen worden geleden en som mige aannemers niet altijd in staat zijn aan hunne verplichtingen naar eisch te voldoen, heeft de ondervinding van de laatste jaren maar al te dikwijls bevestigd. Onder de belangrijkste werken, die ge durende 1883 alhier werden uitgevoerd, noemt het verslag de nieuwe kazernege bouwen buiten de voormalige Kennemer- poorl, welke thans hunne voltooiing naderen en waarvan de stichting aan een groot aantal personen werk verschafte. Met het bouwen van arbeiderswoningen wordt vooral in do nieuwe wijken der gemeente geregeld voortgegaan, en zoo groot is daaraan nog steeds behoefte, dat. nog voordat zij geheel voltooid of tot be woning beschikt zijn zich daarvoor reeds huurders hebben aangemeld. De jaarlijks toenemende bevolking kan dit verschijnsel voldoende verklaren. Betreffende de fabrieksnijverheid zijn evenals in vorige jaren door de Ka mer van Koophandel aan de verschillende fabrieken inlichtingen gevraagd. De out- angen opgaven waren in den regel zeer onvolledig, terwijl door sommige fabrikan ten de gevraagde inlichtingen bepaaldelijk werden geweigerd. Voor zoover die verstrekt zijn, wordt daaruit van elk afzonderlijk een kort ver slag gegeven. De toestand van den kleinhandel en de winkelnering was over het algemeen gunstig. Daartoe werkt mede de jaarlijksche toeneming der bevolking en de meerdere uitbreiding, welke de gemeente gedurende de laatste jaren heeft verkregen, en hoewel het niet te ontkennen valt, dat door - het steeds toenemend getal winkels ook de concurrentie in vele vakken aan zienlijk vermeerderd is, houdt men zich toch overtuigd, dat de welvaart onder vele winkeliers is toegenomen cn de zaken over het nlgemceu vooruitgaan. Gedurende het jaar IS83 worden door het gemeentebestuur afgegeven 4391 pa tenten, dat is 94 meer dan in 1882. Het aantal faillissementen bedroeg S. De buiteulandsche handel be paalt zich voornamelijk tot den handel iu bloem- en bolgewassen. De handel was over het algemeen niet zoo geanimeerd als vroeger; hetgeen zijne oorzaak vindt zoowel in de bestaande overproductie als in den nog altijd voort durend lusteloozen toestand in de meeste takken van handel en industrie door ge heel Europa, waardoor eon verminderde kooplust ontstond en de vooruitgang ook van dezen tak van handel werd belem merd. Yele moeilijkheden werden gedurende den afgeloopen zomer ondervonden in de verzending van bloembollen naar Duitscli- land en andere landen, ten gevolge van de aldaar bestaande belemmerende bepa lingen tot wering van de druif! uis (Phyl loxera). Door de toetreding echter van Neder land tot de Bernsche Conventie op het einde van 1883 zullen die bezwaren voor het vervolg voldoende zijn opgeheven. Het getal der gedurende het afgeloopeu jaar alhier binnengekomen sche pen bedroeg 17,306, metende te zamen 691,368 ton, of 345,684 last. Iu het jaar 1882 waren binnengekomen 15,859 schepen. Van de gelegenheid tot uitkoop van het haven- en kaaigeld is door 65 schippers gebruik gemaakt, dat is 25 meer dan in 1882. Nog altijd ondervindt de scheepvaart groote belemmering door het menigvuldig gesloten blijven van de spoorwegbrug over het Noorder-Spaarne. In hoever daarin eene gewenschte verbetering zal zijn te brengen, zal de tijd moeten leeren. STATEN-GENERAAL. Vereenigde zitting der ïe en Ie Kamer op Dinsdag 29 Juli. In deze zitting werd voorgedragen het vol gende ontwerp van wet tot benoeming van eene regentes „Voor het geval van minderjarigheid van Onzen Troonopvolger op het tijdstip zijner komst tot den Troon, wordt tot Regentes van liet Koninkrijk benoemd Onze beminde Gemalin, Hare Majesteit Adelhcid Emma Wilhelmina Theresia, Koningin der Neder landen, geboren Prinses van Waldeck en Pyrmont,gedurende haren weduwlijken staat." Het gaat vergezeld van de volgende me morie van toelichting „Wegens de onzekerheid van bet mensche- lijk leven heeft de Grondwet bepaald, dat nog bij het leven des Konings een Regent moet worden benoemd, indien de Troonop volger minderjarig is Ten gevolge van het diep betreurde overlijden van Z. Iv. H. den Prins van Oranje behoort derhalve, evenals bij art. 1 der wet van 4 Mei 1850 (Stsbl. no. 21) geschied is, tot de benoeming van een Regent overgegaan te worden. „De Regeering vertrouwt, dat in de ge geven omstandigheden omtrent deze benoe ming geen verschil van gevoelen zal bestaan. Er zijn thans geene Prinsen uit den nvans- stam van den stichter der dynastie meer in leven. En de vermoedelijke Troonopvolger is H. K. H. Prinses Wilhelmina, die nog geen vier jaren oud is. „Indien Nederland het ongeluk mocht tref fen, dat de Koning overlijdt vóór de meer derjarigheid zijns Troonopvolgers, zal de waarneming van het koninklijk gezag aan niemand beter kunnen worden toevertrouwd dan aan Hoogstdeszelfs gemalin, de moeder des Troonopvolgers. „De Regeering is overtuigd, dat deze be noeming overeenstemt met de wenschen van het Nederlandsche volkdat bereid zal zijn op de geëerbiedigde Koningin de trouw en de gehechtheid over te brengen, welke het sedert eeuwen heeft betoond aan het vorstelijk geslacht, waaraan zij door haar huwelijk is verbonden. Het volk van Neder land, zijne taai, zeden en groudwettige in stellingen zijn haar reeds thans dierbaar ge worden. Bovenal ligt iu de nauwe betrekking tot haar kind de beste waarborg, dat het belang en de waardigheid van het Koning schap door haar gehandhaafd zullen worden. „De zeer verwijderde mogelijkheid van een later huwelijk mag bij dit wetsvoorstel evenmin als in art. 31 der Grondwet uit het oog verloren worden. Deed dit geval zich voor, eene nieuwe wet, in gelijken vorm als de thans voorgestelde tot stand' gebracht, zou beslissen, of het Regentschap aan H. M. de Koningin opgedragen zal blijven of daarin op andere wijze voorzien." Deze memorie is onderteekend door den tijdelijken voorzitter van den Raad van mi nisters, den heer Heemskerk. Overeenkomstig het voorstel van den voor zitter, den president der Eerste Kamer, jhr. mr. van Eijsinga, wordt besloten het wets ontwerp naar de afdeeliugen te verzenden. Daarna wordt overgegaan tot de samen stelling van zeven afdeeÏÏngcn voor het on derzoek van het wetsontwerp. De afdeelingen hebben benoemdtot voor zitters de heeren van Lijnden, van Tienhoven, Eransen van de Putte, van Limburg Stirum, graaf Schimmelpenninck, Corver Hooft en P. Blussc, en tot onder-voorzitters de heeren Mees,. A. baron Schimmelpenninck, van der Schrieck, Wybenga, van der Loelf, van Naa- men en Huydecoper. De vereenigde vergadering wordt hierop het. heette, geld t.c verzamelen voor een be hoeftige. die in een gesticht moest worden, opgenomen. Ook in dit schrijven werd eene bepaalde kiosk opgegeven, waar het antwoord verwacht werd onder zekere letter. Door middel van uw geacht blad zou ik ieder, die zoodanig schrijven mocht ontvan- j gen hebben, willen verzoeken, mij daarvan 'kennis te geven en verder het publiek waar- schuwen voor dezen sluwen oplicht r. Met mijn dank voor de plaatsing dezer regelen. Hoogachtend, Uw Dw. Dieuar, 28 Juli 1884. J. A. Tours, gelogeerd te Deventer bij den heer J. e. Moltzer. RECHTSZAKEN. Het hof te 's Bosch heeft uitspraak gedaan in den hekenden diefstal aau het postkantoor te Breda. De drie beklaagden zijn aan den hun ten laste gclcgden diefstal schuldig verklaard en veroordeeld: Moors tot 8 jaren, Ballcutqa tot 7 jaren en Van Hal tot 5 jaren gevan genisstraf. LANDBOUW EN VISSCHERU. Met liet honiggewiu gaat het iu de om streken Tan üeveuter niet voordeelig. De bijen hebben gedurende de vorige week geon honig vergaderd. Er bestaat vrees dat dc honigoogst door het regenachtig weder zal mislukken. AANBESTEDINGEN. Bij dc aanbesteding tot voltooiing van het fort op de Harssens (geniewerkeu, raming f12,350) heeft zich het geval voorgedaan dat niet een inschrijviugsbiljet in de bus is gevondeu. Amsterdam, 30 Juli 1884. Prijzen der onderstaande effecten. genoteai' pCt. de koer? Nederland. Ccrt. Werk. Sch. 2» portugjl. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. INGEZONDEN. ilalie. Rusland. Onderstaand ingezonden stuk mor den mij verzocht over te nemen Waarschuwing tegen oplichterij. Aan de Redactie der „N. Rott. Ct." Door een toeval is mij gebleken, dat een mij onbekend persoon, die in Amsterdam verblijf houdt in welke stad ik mij sinds mijn vertrek uit Deventer gevestigd heb onder mijn naam brieven schrijft aan enkele bij Deventer woonachtige heeren, met het doel, om hun geld uit den zak te kloppen. De schrijver, die zich J. of T. Tours tee kent en bepaaldelijk den indruk wil geven, de vroegere predikant van Deventer te zijn, geeft voor, met sommige Amsterdamsche pre dikanten eeu comité gevormd te hebben, om gelden in te zamelen ter ondersteuning van een verarmden en ouden collega. Hij vraagt daartoe bijdragen, die in een j aaugetcekendcn brief onder zekere letter aan eene bepaalde kiosk te Amsterdam moeten gezonden worden. Dezelfde persoon, of een ander, heeft on- langs op dezelfde wijze den naam van een Amstcrdamsch predikant misbruikt, om, zoo Hongarije. Obl. Leeningl867. 5 Goudleeuing 5 Italië. Obl. Paus Leening 1S60-64 5 Oostenrijk. Obl.in pap.(Mei-N.) 5 zilv.Jan.-Juli) 5 Obl. buitl. 1853-80. 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Amst. L. 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 D' Obl. buit. 1876. 2 „(Perpetuele) 4 binul. f 12500- 25000li,', Obl. binnl. f1000- 5000 li. Obl. Alg. Sch. 1865. 5 1869. 6 Obl. Leen. 1876. 4 N.-Amerika. Obl. Ver.-St. 1876. 4' 1877. 4 Columbia. Obligatiëu4' - Peru. Leening 1870 6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid. Nederland. Holl.IJz.sp.Aand. M. tot Expl. St. spw. Aana. Cent.spw. gest.Obl. Ind. spw. Aand. Rijn spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 4' Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 Gr. Spw. Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 JeLez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. 5 Morschauak Sysran Aand5 Riaschk Wiasma Aand5 Amerika. Chicago N. W. Gert. Aand. divid. N.-York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert.Aand. Miss Kausa? Texas Obl. Cert7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Amst. f1000 3 ^flOO... 3 Kan.-Mij.C.v.A. Stad Rotterdam 3 Gem. Crediet 3 Pal, v. Volksvl.1867 Belgie. Stad Antw. 1874. 3 Brussel 1879. 3 Hongarije. Staatsl. 1870. Stuhlweiss. Spw. 4 Theiss Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 18605 1864 Crediet-Inst. 1858. Bod.Crd.Amst.Obl. 3 Stad Weenen 1874. Pruissen. Th. 100. 1855. 3'/. Keul. Mind-Spw. 31/: Rusland. Staatsleen. 1864. 5 1866. 5 3 3 3 3 68», 803 4 102' s 98» 85 67- 49% 100% 45% 56% 110% 118% 27»/, 11' 8% 119% 151* 4 114 69% 144 107 15 62 56% 121*/, 54% 90% Servie. SPANJB. Turkije.) Madrid 1868 Spw-leening zwitserland.Genève Aand Geldkoers. Prolougatie 2'/» pCt. 14», 126' 104 109', 4 100% 100r B 96 108% 971/' 99% 96% 93% 95 103%6 112 140' 146'/ie 80% 104 123% 130' I, 127% 64 44 9'/, 81% RIVIERBEMTE& Vreeswijk, 30 Juli. 2.14 M. boven AP 4.38 M. onder N. P. Keulen, 30 Juli. 2,64 M. boven 0.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3