BEURSBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. sterdam een man in hechtenis ge nomen, die op heeterdaad betrapt werd aan dienstmeisjes uit het deel der P. C. Hooftstraat, dat het naast bij het Park is gelegen, voorstellen te doen tot het plegen van onzede lijke handelingen, en dit op zulk eene wijze, dat hij binnen het be reik der strafwet viel. Wij vermelden met genoegen dit blijk van de waakzaamheid der poiitie in het Vondelpark, en wij wenschen, dat het haar moge ge lukken ons schoon Park op elk uur van den dag veilig te houden, ook als wandelplaats voor vrouwen en kinderen. Dv. N.) De kerkeraad der Chr. Ger. ge meente te Zaandam heeft zich bij adres gewend tot den gemeenteraad, met het verzoek, met het oog op de drukkende tijdsomstandigheden (gebrek aan werk en dreigende cho lera), de kermis niet te doen door gaan ot althans haar belangrijk te beperken, vooral door de beide Zon dagen er vooral buiten te laten. Mocht de Raad hierin niet kun nen treden, dan verzoekt de kerke raad, hem vriendelijk te willen be palen dat tijdens de godsdienstoefe ningen der Chr. Geref. gemeente, die des Zondags van half 10 tot half 12 des morgens en van 5 tot 7 uur des namiddags gehouden worden, de kermis aan de Spoorstraatgeen voort gang hebbe. de komst van den conducteur was de aanleiding tot dit ongeluk. Te Scheveningen zijn Donderdag bij gelegenheid van het Zomerfeest 6000 terraskaarten verkocht. Men berekent, dat, de leden van het Hy giënisch Congres en de houders van vrijkaarten medegerekend, ruim 7000 personen aan het groote Badhuis hebben vertoefd. Door de Haagsche Tram way maat schappij werden dien dag 31,240 personen naar en van Scheveningen gevoerd. De Tentoonstelling te Delft van voorwerpen, betrekking hebbende op het leven en den tijd van Prins Willem I, werd in de week van 13 tot 19 Augustus door 983 personen bezocht. GEMENGD NIEUWS. Op een kerkhof van een klein Beiersch dorpje leest men het vol gende grafschrift, dat overtuigend aantoont dat de brave Beieren lief hebbers van onvervalscht bier zijn: //Hier slaapt de brouwer Sepp in de aard', Gena voor recht zij hem bewaard! Want zijn geknoei heeft, vóór den tijd, Veel lui een plaats in 't graf bereid. Hier ligt hij thans de bier-verrader, Bid, Christen, twaalfmaal 't onze vader!" Graanhandel. Rogge op levering slap; Oct. f153, 152. Maart f152. 151. Noteering van Menne ïhole. Koolzaad op 800 K.G. Olie zeer flauw; in Oct. per f 2000 K.G. tot f 320 te koopin April op f332 gelaten. Hoorn, 21 Aug. Kaas: Ter waag gewogen 432 stapels, wegende 111834 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras f37.—Hooi idem f- Commissie idem f30.50, middelbare f Zaandam, 21 Aug: Heden waren alhier ter markt aangevoerd 36 stapels kleine Kaas en stapels middelbare. Hoogste prijs der Gras kaas f 32.en middelbare f beiden per 50 kilogr. Leiden, 22 Ang. Aangevoerd 40 partijen die lil eene Goudsche Kaasf 20.a 25.—. Derbv f 20.— Te Leiden heeft jl. Dinsdagavond na afloop der exercitie van de d. d. schutterij, aan de Steenschuur eene botsing plaats gehad tusschen een onderofficier met eenige schutters. De eerste had zich te beklagen ge had over de onverschillige houding van een onder zijne hevelen staan- den schutter, waarover men, naar het scheen, wraak wenschte te ne men; althans genoemde onderoffi cier werd zoodanig opgedrongen, dat hij zich niet op de been kon houden. Na eenige schermutseling scheen de zaak afgeloopen, toen eenige huis waarts keerende onderofficieren eens klaps toeschoten en door een de sa bel getrokken werd; deze werd hem spoedig afgenomen en door de po litie in beslaggenomen. Daarop volg de een vrij hevige kloppartij, waar hij een agent van politie, naar men zegt, zoodanig in de hand werd ge heten, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Men meldt aan de Midd. Ct. het volgende dat in 's-Gravenhage is voorgevallen en eene waarschuwing voor anderen kan wezen. Een braaf en vlijtig man. vader van verscheidene kinderen, stukadoor van beroep, kon in weerwil van alle pogingen, geen werk vinden. Door groote zuinigheid had hij een som metje van f500 bespaard, en, geen vriend zijnde van bij de pakken neer te zitten, besloot hij, in overleg met zijne vrouw, eene nering in water en vuur, brandstoffen, enz. aan te koo- pen voor f 600. De ontbrekende f 200 werden hem door een menschen- vriend geleend. Doch wat gebeurt? De verkooper van bedoeld zaakje opent eenige huizen verder onmid- delijk een soortgelijken winkel en geeft zijnen klanten kennis dat hij verhuisd is, met het natuurlijke ge volg, dat de kooper niets te doen heeft. De eerlijke man wilde toch gaarne werken, doch er was geen werk te bekomen. En ten slotte werd hij de dupe van een schandelijke oplichterij. Schipper D. Rog, voerende Cla- sina 4' Mariain Vlaardingen binnen, rapporteert, dat bij hem visschende was een Fransch vaartig, dat zeer veel haring ving. Ten slotte had het vaartuig zóóveel haring, dat men ze in tonnen aan dek borg. Het schijnt, dat het schip daardoor te veel overhelde, want eensklaps sloeg het om en verdween met man en muis in de diepte. Tot leedwezen van schipper Rog kon hij geen hulp bieden, daar er in den tijd van vijf minuten niets meer van het vaar tuig en de equipage te zien was. Men deelt aan de Maasbode mede. dat gedurende de laatste dagen van de Rotterdamsche kermis 986, zegge negenhonderd zes en tachtig horio ges in de hank van leening zijn verpand. Gister middag is te Utrecht een kinderwagen met twee kinderen, door onvoorzichtigheid der dienstbode, aan de Lucasbrug te water geraakt. Een der kinderen is levenloos opgehaald Yoor eenige dagen is van Utrecht vertrokken een schip met genie-sol- daten en materieel, ten einde de werkzaamheden aan te vangen der telegrafische verbinding van Wil lemstad door het Hollandsch Diep met Numansdorp. Er was bij het materieel o. a. een kabel van ruim 3000 meter. In den omtrek van Amersfoort schijnen zich in de bosschen herten op te houden. Niet ver van de stad werd onlangs eene ree gezien en op sommige plaatsen in het jonge hout bespeurt men aan het afgebeten groen hunne aanwezigheid. Aan een milicien-verlofganger uit Ulft zijn Dinsdag avond te Drempt, met de laatste tram, de beide bee- nen afgereden. De ongelukkige, die voor een maand onder de wapenen moest komen, is naar Doesborg ver voerd en aldaar in het hospitaal opgenomen. Aanvoer 2] partijen, 1027 stuks, wegende 5205 kg. Sohiedam, 22 Aug. Moutwijn f 13.Jene ver f 19.75, Amst. Proef f21.— Spoeling f 0.80, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging f0.80. ARMENZORG. De gemeenteraad te Alb'.asserdam heeftt aan het burgerlijk armbestuur aldaar eene subsidie verleend van f1650. AANBESTEDINGEN. DONDERDAG 2S AUGUSTUS. Haarlem, 11 ure.— Het ministerie van terstaat, handel en nijverheid, aan het ge bouw van het prov. best.: het maken enin- hangen van vier stel houten ebdeuren voor de Noordzcesluizen te IJmuiden: begrooting f28.300. Schiedam, 12 ure. Het gemeentebest. het leveren der brandkranen cn straatkappen volgens bestek No. 6. Op het achterbalkon van een der stoomtrams kwam eergisteravond omstreeks 7 uur een jongeling, kost schoolleerling te Scheveningen, na bij het Station aldaar, met het voor hoofd in aanraking met een in te genovergestelde richting voorbijsnel lende stoomtram, vermoedelijk door dien hij te veel buiten het rijtuig overhelde. Het jongmensch ontving een ge- duchten stoot en twee bloedende wonden, welke nadat hem de eerste hulp door den stationchef te Sclie- venidgen verleend was. vervolgens door dr. Mess in het Badhuis zijn behandeld. Donderdagnamiddag werd in de Keizerstraat te Scheveningen een jongen van tien jaar door een rijtuig overredenhij werd ernstig verwond opgenomen. Het hangen aan een tramwagen en het schrikken door De politie arresteerde gisteren te Zwolle op de Veemarkt, zekeren Johannes Doeve, schilder te Steen- wijk, wegens diefstal eener koe. welke hij heneden de waarde ver kocht. Een sprekend contrast, dat we ook als een teeken des tijds kunnen aan merken, levert thans Breda op. De onder de wapenen geroepen miliciens, moeten wegens gebrek aan plaatsruimte in de open lucht onder linnen tenten bivakkeeren, en op hetzelfde terrein bouwt men, om 200 boeven te logeeren, meestal het uitvaagsel der maatschappij, een pa leis, dat p. m. 5 ton zal kosten. Dit kapitaal tegen een rente van 5 pCt. berekend, zullen we dus voor deze 200 gevangenen 25,000 gulden per jaar moeten opbrengen, zoodat ieder personage alleen aan huur f 1250 per jaar kost, behalye nog het personeel, dat deze heeren moet bewaken, alsmede hun voeding, ver warming, kleeding enz. Hebben dieven, moordenaars enz. het nu niet veel beter dan onze sol daten? (T.) Te Nieuw - Appelscha deed een snoek in de Compagnons-vaart een luchtsprong en viel neer in het bootje van den bakker Stelwagen, die er langs voer. Binnen weinige uren prijkte hij als spijs op den disch van den heer Stelwagen. Te Manchester is onlangs zekere Abraham Price begraven, die in eene onaanzienlijke en vuile kleeding een a 23.—. Leidsche" de 150 ^0,148 a54. boekenstalletje hield in een hoek van Bdammer f Eastgate-row. Hij bezat geen bloed verwanten, en van zijne jeugd was niets bekend. Volgens de wet is de Kroon zijn erfgenaam, daar hij geen testament had willen maken, en zijne nalatenschap bleek niet minder dan f 60,000 te bedragen In Danzig zijn drie voorname heeren, die van het station kwamen, overreden door een boerenkar met twee paarden, die op hol geslagen waren. Op de wagen bevond zich niemand. Zij hadden het voertuig niet zien aankomen, daar op die plaats een sterke bocht was. Een hunner kwam er met een lichte wonde af, de twee anderen werden zwaar door den disselboom aan 't hoofd gewond, zoo, dat na opgeno men te zijn in het Diakonessen- Ziekenhuis een hunner spoedig stierf; de andere is nog in een toestand, dat de geneesheeren geen hoop heb ben op herstel. BerlTgbl.) Maandag j. 1. heeft in het steenkolenbergwerk Shamrock te Herne in Duitschland een hevige mijngas-ontploffing plaats gehad. Reeds geruimen tijd had men in een gedeelte der miin een sterke gaslucht geroken en 't was daarom door den opzichter aan de werklieden verbo den om. zooals zij om hun werkte bespoedigen gewend waren, gedeel ten met buskruid te doen springen. Toch waren eenige hunner in 't bezit van buskruid gekomen, dat zij van andere werklieden ontvingen, daar de mijn-opzichters het niet meer afgaven. Met dit kruit werd een mijn gevuld en ontstokendicht in de nabijheid der gevaarlijke plaats. Een allervreeselijkste ontploffing volgde en 8 werklieden waren ter stond een lijk. Een is zwaar gewond De hoofdopzichter, ook zwaar ge wond, is beterend. De hoofd-inge- nieur is ter plaatse bezig, om zijne bevindingen te constateeren. De werkzaamheden in het bergwerk zijn onafgebroken voortgezet. (Berl. Tgbl) Dr. Cyrus Edjon, chef der 2de afdeeling van den gezondheidsraad te New-York heeft een groot aan tal verschillende soorten van zooge naamd koffie-extract of essence, die in logementen en fatsoenlijke restauraties tot toebereiding van koffie worden gebruikt, onderworpen aan een scheikundig onderzoek, waarvan de uitkomsten bijzonder belangrijk zijn en misschien meni- gen kofèeliefhebber, die tot dusverre meende echte Java ot Mokka op te slurpen, allen trek zal ontnemen Uit de analyse bleek namelijk, dat die «koffie» bestond uit gemalen zoethout van gewone kwaliteit, een groote hoeveelheid gedroogd bloed, een kleine hoeveelheid gemalen cichorei, alsmede een nog veel klei ner hoeveelheid echte doch slecht gemalen koffie. De uitslag van het onderzoek werd dezer dagen officiéél den gezondheidsraad meêgedeeld, en men verwacht, dat tegen de fabrikanten en verkoopers van dit knoeisel een gerechtelijke vervol ging zal ingesteld worden. Het stoomschip //Prinses Amalia* is 31 Augustus van Port-Saïd vertrokken naar Am sterdam. Het stoomschip „Batavia*, van Java naar Rotterdam, vertrok 22 Augustus van Port- Saïd. Het stoomschip „Noord-Holland*van Rotterdam naar Java vertrok 22 Augustus Amsterdam, 23 Aug. 1884. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer pCt. de koera Nederland. Cert. Werk. Sch. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken TE HAARLEM. Zondag 24 Aug. 1884. Groote Kerk. Vrocgprcdikatic ten 7 ure. Suethlage. Voormiddag 10 ure Hoog. Namiddag 2 ure Smeding. (Zondag 8.) s Avouds 6 ure Dr. G. J. Jirutel dc la Riviere, pred. te Houtrijk en Polancn. Nieuwe Kerk. Voormiddag 10 ure Saethlaee. Jans Kerk. Voormïd. 10 ure Escher. Woensdag Avond 6 ure Esclicr. Bakenesser Kerk. Voormid. 10 ure (voor de kindcien) Smeding. U'aalsche Kerk. Voormid. 101 ure P. Roehcdieu, past. a Delft. Lutherscle Kerk. Voormiddag 10 ure. Poolman. 500-jarige gedenkdag v/h godsdienstig Nederland. VereenigAe Doopsgezinde Kerk. Voormiddag 10 ure dc Lanoy. Remonstrante Kerk. Voormiddag 10 ure A. K. E. Horst, Rem. pred. te Lochcm. Voormiddag 10 n 's Avonds Broedergemeente. Weiss. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 23 Aug. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Westlandsche Zand f a dito lossen f a Muisjes f a Andij kers f a Katwijker Zand fl.40 a 3.Westlandsche Klei in manden f a Katwijker blauwe zanders f a Rijnsburgers f a Haarlemmer Zand f 1.— a 1.20Noordwijker Zand f 1.50 a 3.25 Sassenheimcr f0.a 0.Geld. Kralen f 1.80 a 2.dito Blauwe fl.60 a 1.80; dito Muisjes f a Hillegommer Zand f 1.50 a 4.—; Friesche Hamburgers fl.60 a 1.70; dito Jammen f2.a 2.20; Brielsche Kralen f -.a -.IJ polders f a Engelsche fl.40 a 1.50. Aanvoer 7000 HL. Petroleum. Willige markt; loco en Sepfc.- levering f 9s/« E- Oct./Dcc. f97/.. Tin onveranderd. Tarwe in loco zonder noteeriug. Noteering van de Commissie voor den Weiss. Bidstond voor dc Zen ding in Suriname. Donderdag Avond SJ ure Weiss. Voorbereiding. Chistelijke Gereformeerde Gemeente. Gedempte Oude Gracht. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 nre Mulder. Klein Heiligland. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 ure SchoteL Zevendedag*-Baptist en (Parklaan 17.) Zaterdag Voormiddag 10 ure Prediking. Lokaal voor Vergaderingen.- tot keil des volks. (Gravinnesteeg No. 3.) Voormiddag 10 uur en 's Avonds 6 uur. Verga- lering van Gedoopte Christenen. Toegang vrij. s Middags van half 1 tot half twee nnr, Zon- lagschool. Ds. ESCHER hoopt 1 September zijne cateehi- satién weder te hervaten. Ds. MULLER zal D. V. deze week zijne cate- chisaeics op gewonen tfld houden. Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. 68', 80» i, 101 Va 99 857« 887« 667, 67s g 507 8 10077 9677 Negen-en-twintigste Muziekuitvoering in den Hout op Zondag den 24en Aug. 1884des middags van 2 tot 4 uur, door het Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder direc tie van den Heer M. H. M L L E R, Kapelmeester. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. MarschCurth. 2. Ouverture Militaire Mendelsohn. 3. Paraphrase. Ueber die Lo- releyNesvadba. 4. Fantaisie. La Juive Halvy. Tweede Afdeeling. 5. Ouverture les Sirenes Auber. 6. Fantaisie l'Africaine Meyerbeer. 7. Rosen aus dem Siiden, WalzerStrauss. RIVIERBERICHTEN. Vreeswijk, 23 Aug. 1.77 M. boven AP 4.71 M. onder N. P. Keulen, 23 Aug. 2.01 M. boven 0. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip „Samarang* van Rotter dam naar Java, vertrok 22 Augustus van Colombo. Het stoomschip „Drenthe" is 22 Augustus van Batavia in acn Nieuwen W aterweg aan gekomen, en ligt beneden Maassluis ten anker om ontsmet te worden. Het stoomschip „Madura" is 21 Augustus vau Batavia te Genua aangekomen. Hongarije. Obl. Leeiiing 1867. 5 Goudleening5 Italië. Obl. Paus. Leening 1S60-64 5 Oostenrijk. Obl.in pap.(Mei-N.) 5 zilv. Jan.-Juli) 5 Obl. buitl. 1853-S0. 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Amst. L. 20-100 6 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 17. Obl. buit. 1876. 2 46', „(Perpetuele) 4 56 binnl. f12500- 2500017 Obl. binnl. f1006- 5000 1»/. Obl. Alg. Sch. 1865. 5 8'»/,, f 1869. 6 9 Obl. Leen. 1876. 4 60 N.-Amerika. Obl. Ver.-St. 1876. 4'/. lIO*/, V a a 1877. 4 U8'/, Columbia. Obligation4*26 Peru. Leening 1S70 6 1872 5 8»', Oostenrijk. Aand. Nat. Bank, divid. U97 Nederland. Holl.IJz.sp.Aand. 152 M. tot Expl. St. spw. Aand. 114 Cent.spw. gest.Obl. 73 Ind. spw. Aand.l42'/4 Rijn spw. volg. Aand10S Boxtel Wezel Obl. 4115 Boxtel Wezel Obl. 1S75 5 62 Italië. Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 56% Rusland. Gr. Spw. Mts.Aand. 5 121 Balt. spw. Aand. 3 557, Jelez Griasi Obl. 5 90»/4 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Ch&rk. Obl. f 1000. 5 93% Morschansk Sysran Aand. 6 Riaschk Wiasma Aand5 567$ Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. divid. 1367', N.-York Lake Erie W. S. Aand.18'/$ Illinois Cert.Aand. 13174 Miss Kansas Texas Obl. Cert7 I10374 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Amst. f1000 3 101' 4 f1003 1057, Kan.-Mij.C.vA. 100 Stad Rotterdam 3 100 Gem. Crediet 3 95', Pal. v.Volksvl. 1867 110 Belgie. Stad Antw. 1874. 3 98'/4 Brussel 1879. 3 99*/4 Hongarije. Staatsl. 1870. 95'/4 Stuhlweiss. Spw. 4 94% Theiss Reg. Pr. Obl. 4 96' '4 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 4 103' - 18605 111'% 1S64 141"/ Crediet-Inst. 1858. 150 Bod.Crd.Amst.Obl. 3 81'., Stad W eenen 1874. 104% Pruisen. Th. 100. 1855. 3'/. Keul. Mind-Spw. 3'/i Rusland. Staatsleen. 1S64. 5 1866. 5 Servie. 3 Spanje. Madrid 1868 3 Turkije. Spw-leening 3 ZwiTiBRLAND.Genève Aand 124 134'/, 131 64 44». 4 97,. 817, Geldkoers. Prolongatie 2'/, pCt. Commissariaat van Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Een bloedkoralen oorbel, een zijden das, een armband, een zweep, een jongensbuis, een stopme3, een gouden ring met letters, een hangslot en eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de Tramwagens achtergelaten. Een paar handschoenen, een portemonnaie met geld, Een parapluie en een sleutel. Terug te bekomen aan het kautoorvande Gemeente-Reiniging, een zilveren lepeltje; bij de Leeuw. Proveniershuis No. 144c. een eind touw; bij van Uden, Kenaustraat No. 8, een zilveren vork. 21 Aug. W. P. Rozenbout, geb. Hubers z. - 2-2 Aug. M. C. Conijn, geb. Jacobs, d. - 23 Aug. E. Alink, geb. de Graaf, d. - J. Jansen, geb. Stoevenbelt d. OVERLEDEN 21 Aug. Een levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van R. Tarstal, Hout markt - 22 Aug. H. v. d. Laau, 50 j. KI. Houtstraat. - A. Prius, 70 j., wed. J. Goe- bel, Ged. Oudegracht. 23 Aug N Duijf, 26 j., echtgen. v. A. Pauw, Oranjeboomslaaa. C. Wijnands, 2 met d., Oostvest.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3