i li i; z o i) e iv. BEURSBERICHTEN. zooeven het eerste sein tot vertrek gegeven heeft. De man ijlt erheen en begint te luiden als een beze tene om een plaatskaartje. Vi Kaortjeschreeuwde hij nog, toen een vrij onvriendelijke duw in den rug hem hals over kop deed ten gronde storten. MeijerCL) Horloges waarop men geen wijzers ziet, maar twee openingen in de dekplaat, waarop het uur en de minuten te lezen staan, zijn geen nieuwe vinding. Aan de redactie van de Arnh. CL werd er een ver toond, dat reeds een paar eeuwen oud is. De omvang van het uur werk, waarvan het werk nog door een ketting in beweging gebracht wordt, is wel wat groot, ongeveer zes centimeter in middellijn, zoodat het minder geschikt is om in den zak gedragen te worden; maar het loopt uitstekend en de maker heeft alle middelen aangewend om het tegen stof enz. te behoeden. In diplomatieke kringen te Parijs wordt een maatregel bespro ken," die, schijnbaar tyranniek, in derdaad veel nuttigs zal hebben. De Parijsche salons en clubs wemelen van'Russische prinsen, Poolsche gra vinnen, Italiaansche markiezen, voor al grootheden uit Brazilië en de Spaansche koloniën, wier adellijke titels vaak geheel door de dragers gefantaseerd zijn. Deze avonturiers weten door hun naam vaak zeer on rechtmatig crediet en aanzienlijke kennissen te krijgen. Er is nu sprake van, dat de ambassades ieder de na men harer aanzienlijke landslieden zullen verzamelen, en daarvan lijs ten zullen verkrijgbaar stellen. De Sclilesische'Zeitung maakt mel ding van een mededeeling die, hoe geloofwaardig op zichzelf, toch waar schijnlijk tegengesproken zal wor den. Keizer Wilhelm moet Dinsdag naar de Kroonprins zelf aan eenige belangstellenden zou bebben mede gedeeldtoen hij te paard de pa rade inspecteerde, door eene onmacht zijn overvallen, welke eenige minu ten aanhield. Hij gaf gehoor aan de smeekbeden van' den kroonprins en besteeg zijn paard niet weder, maar bleef in zijn rijtuig het overige deel van de parade bijwonen. Uit New-York wordt bericht dat bij aankomst van het stoomschip City of Romop jongstleden Maan dag, door den heer Thomas Hug hes en vele medepassagiers gepro testeerd is tegen het feit, dat gedu rende de geheele reize voortdurend aan boord hazard-spelen plaats von den. Volgens den heer Hughes werd op den derden dag na het vertrek het rooksalon in een speelvertrek veranderd, terwijl een speler van professie uit Australië in het leessa- lon een bank oprichtte, die zoo druk bezocht werd, dat het voor dames onmogelijk was in dit vertrek te komen. Toen de spelers van dit protest hoorden, werd er veel kwaad bloed gezet en er vielen niet enkel booze woorden, maar ook oorvegen. De kapitein had het spelen niet willen verbieden en zeide dat er niet ster ker dan gewoonlijk was gespeeld; hij beweert dat het schandaaltje enkel daarom op touw was gezet, omdat een twintigjarig jongmensch meer geld had verspeeld dan zijn moeder, die weduwe is, missen kan. Tentoonstelling der Holl. Mpij. van Landbouw. De geheele inzending pluimge dierte enz. op de Tentoonstelling 1 telt ongeveer 700 exemplaren. Daaronder zijn ook drie ganzen van den heer William Jas. Ho wart, te Rochdale, welke voor duizend I p. st. te koop zijn. Voor honderd p. st. kan men een j van de drie konijnen meester wor den, welke de heer Radfort, te Bur ton, zal tentoonstellen. Voor het paard Willem IIIvan den heer P. Brommei, te Zijpe, dat op de Nationale en Internationale harddraverij de prijzen heeft ge wonnen, is f 6000 geboden. De eige naar wil voorloopig geen atstand doen van zijn paard. KOLONIËN. BATAVIA, 2 Augustus. Aan het overzicht van hetA.W. v. N. I. is het volgende ontleend Omtrent het verraderlijk vermoor den der inlandsche roeiers, door de volgelingen van Toekoe Oemar, zijn nog geen nadere bijzonderheden be kend geworden. Zoolang dit niet het geval is, zoolang de orders niet bekend zijndie de commandant van de Benkoelen had, kan niet uit gemaakt worden, of, gelijk de alge- meene indruk is, de dood van deze acht lieden, en de bloedige belee- diging door den dubbelzinnigen At- jelier ons daarmee toegebracht, aan achteloosheid is toe te schrijven. Niet ten onrechte vraagt het Bat. Handb. naar een onderzoek, of liever zou men, daar dat onderzoek na tuurlijk niet uit zal blijven, naar publiciteit moeten vragen. Waar schijnlijk heeft Toekoe Oemar ook wel plan gehad, als hij zijne kans schoon gezien had, het geheele schip met zijne dertig volgelingen af te loopen, maar zullen hem aan boord de wapens wel afgenomen, en wij daardoor eene herhaling van het af loopen van de Onrust boven de Teweh rivier op Borneo ontgaan zijn. De landbouwschool te Buitenzorg, waar reeds de cursus voor ambte naren ter beschikking ingetrokken is, staat, zegt men, geheel op stel en sprong van intrekking. Het N. Pad. Handb. beweert, dat te Padang een telegram zou ont vangen zijn, dat er eene concessie voor een spoorweg aldaar zou zijn verleend. De verjaardag der Koningin gaat heden in alle stilte voorbij. In de handelswereld is het, zoo mogelijk, nog stiller. Naar men aan het Bat. Han- delsbl. mededeelt, zou bij de aanra kingen tusschen de Engelsche amb tenaren en de onze in Atjeh, zoo mede bij de met de autoriteiten in de Straits gevoerde correspondentie, naar aanleiding van de iVwero-zaak, de gebrekkige kennis van de En gelsche taal bij onze ambtenaren weder op hinderlijke wijze zijn ge bleken. Die correspondentie kan wel is waar gevoerd worden door tus- schenkomst van onzen consul-gene raal, maar aangezien de heer Read Sr. de Hollandsche taal niet mach tig is, wordt voor onderwerpen van geheimen of vertrouwlijken aard de correspondentie in het Fransch ge voerd, dus van weerskanten in eene vreemde taal, en het is zeer waar schijnlijk dat hoeveel grooter de bekendheid met die taal bij onze ambtenaren ook zij, slechts weinige hunne gedachten daarin volkomen juist kunnen weerg-even. In elk ge val is bij deze gelegenheid weder bewezen, hoe verkeerd het is, dat men uit de levende talen het Fransch heeft gekozen als opvoedingsmiddel voor de jeugd en blijvend aan die taal grooter studie doet wijden, ter wijl alles er op heen wijst, dat de voorrang, die in Nederland het Fransch geniet, ook hier wijken moet voor de zooveel hoogere rechten van het Engelsch. Bij goevernements-besluit is eene commissie samengesteld voor eene opname van het meubilair in de paleizen te Buitenzorg en Bata via, daar dit in zulk een toestand verkeert, dat vernieuwing dringend noodzakelijk is. De commissie zal bestaan uit de heeren Burnabij Lau- tier, ads. res. te Buitenzorg, W. de Jonge Dzn., adj.-ing. Ie kl. bij den dienst der Staatsspoorwegen, en C. A. de Leau, arch, der le kl. bij den Waterstaat en 's lands B. O. W., ten overstaan van den intendant der goevernements-hotels. Wegens noodzakelijke répara- tiën aan de Willemskerk zal in dit gebouw voor eene week of zes geen godsdienstoefening kunnen worden gehouden. De kerkmeesters der Engelsche gemeente echter hebben, met zeer te waardeeren behulpzaamheid, hun kerkgebouw voor de Nederlandsche Protestanten beschikbaar gesteld. De voorstellen tot verhooging der traktementen van de adminis trateurs der tinmijnen op Banka zijn door de Regeering, naar men ons mededeelt, gezonden aan den nieuwen Resident van Banka om nader te dienen van bericht. Volgens een anderen berichtgever wenscht de G. G. de tegenwoordige administrateurs af te schaffen en aan het hoofd der mijndistrieten een mijn ingenieur te plaatsen. Dit is zeker, dat ten opzichte van de residentie Banka ingrijpende maatregelen tot reorganisatie van het bestuur en de wijze van exploitatie in voorberei ding zijn. {Bat. Handelsblad). Naar de Javabode verneemt, bestaat het plan, dr. Hagen met eene wetenschappelijke onderzoe- kingsreis naar Nieuw-Guinea te be lasten. De benoemde ingenieur 1ste kl. bij de staatsspoorwegen, R. H. J. Spanjaard, is geplaatst op het hoofdbureau te Buitenzorg. Den 5den dezer vertrekt van hier het personeel der Staatsspoor wegen, dat aangewezen is voor den aanleg der lijn Djokdja-Tjilitjap. Ge lijk bekend is, zal van weerskanten met den aanleg begonnen worden. Te Djokdja vestigt zich de hoofdin genieur IJzerman, te Tjilatjap de ingenieur Ruijs. Voorts vernemen wij, dat den ingenier Wijnmalen Poerworedjo als standplaats is aan gewezen. (Bat. Hbl.) CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: Ee'i tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den lsten substil.-grilT. bij den raad van justitie te Batavia mr. M. M. W. Penniuk en aan den lioofdond. aan de school voor zonen van inlandsche hoofden en andere aanzienlijke inlanders te Probolinggo A. Bommel. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten. Gehuwd.- G. Simonnar cn B. van der Eist;, Singosari. M. Jansen en G. van der Worp, Soerabaya. Bevallen: A. KikkersFischer, z., Djokdja. W. HnlkeinaHeiligers, d., Socrabaya. - M. E. illumeVan der Velden, zMalang. Mevr. Grashuis, d. d., Batavia. Mevr. Knijp, z., Samarang. E. C E. WildcrinckVon Lie- beustein, d., Padang. L. van HejjeFreet, d., Padang. M. Pli. LabaarRegensburg, d., Tji latjap. C. C. StnffkenVan der Plas, d., Ban dons. M. von OvenTen Broecko Hoekstra, B tavin. Mevr. Sihbald, z., Batavia. J. C. H. MeijorRanie, d., Buitenzorg. Mevr. Van Amersfoorth, d, Passoeroean.- Mevr. Ver hoog, z., Samarang. -A. C. BedotStoelman, d., Socrabaya. Overleden: A. J. A. PesehBenjamins, Batavia. M. A. M. Vis, k., 13 m., Batavia. A. Altewiseher, m., 3ö j., Djokdja. A. Roest van Limburg, k., Samarang. PJi. Hel legers. in 34 j.. Soorabava. J. G. Toorop, m., 63 jPeknlengan. Jongste kind van W. Herklots, Batavia. R. .T. Deibei, lc.. 4. j., Batavia. Mijnheer de Redacteur. In uw geacht blad van Yrijdag 11. komt een ingezonden stuk voor van den heer L. Jansen Fzn. Alhoe wel het mijne gewoonte niet is stukken in te zenden, kan ik niet nalaten, door tusschenkomst van u geacht blad, genoemden heer te ant woorden. ZEd. betreurd het, dat de subsidie van den Nieuwen Schouwburg door de stad niet wordt verleend. Volgens ZEd. zoude voor het belastingbe talend publiek de belasting met niet meer dan 10 cents per hoofd behoeven te worden verhoogd, in dien de subsidie werd toegestaan. Alzoo zouden bij slot van rekening de ing-ezetenen van Haarlem de ver- houwing- moeten betalen, al is het per hoofd nog zoo weinig g-erekend. De heer J. had gaarne in den Raad een woordje meegesproken en daar er thans twee candidaturen voor den Gemeenteraad open zijn, is het niet onmogelijk, dat ZEd. als candidaat wordt voorgesteld. Gesteld, de heer J. heeft gelijk met te beweren, dat f 1300, verdeeld over al de belastingschuldigen, niet meer zoude bedragen dan 10 cents per hoofdhoeveel zijn er dan nog niet, die nimmer den Schouwburg he - zoeken? Volgens mijne meening, zou den de f1300 gemakkelijk te ver krijgen zijn, zonder dat dit geld van de burgers behoefde te komen. De buffetten van den Schouwburg toch worden verpacht voor ruim f 300 's jaars, eu ik vermeen te mo gen beweren, dat zij bij een publieke verpachting toch minstens f 1000 's jaars zouden opbrengen; alzoo zou den in twee jaren de gevraagde f1300 aanwezig zijn. Om een bewijs te leveren dat f1000 pacht voor den Schouwburg niet te veel zouden zijn, wil ik onder anderen noemen de «Korenbeurs», die toch verpacht wordt voor f900 's jaars. Indien nu de achter den Schouw burg g-elegen tuin ingericht werd, hetzij voor schiet-terrein of kegel baan, geloof ik wel, dat hiervan een druk gebruik zoude worden gemaakt en behoefde alzoo de Schouwburg ook des zomers niet renteloos te staan. Zoo zouden ten eerste de be lastingschuldigen in hunnen aanslag niet behoeven te worden verhoogd en ten tweede zou er voor liefheb bers van kegelen een prachtige ge legenheid zijn, daar het terrein ach ter den Schouwburg uitstekend voor dergelijke inrichting geschikt is. U?v. Dm. X. MARKTBERICHTEN. Haarlem, 8 Sept. Graan- en Zaadmarkt. Roode Tarwe f a Witte Tarwe f7.60 a 7.20 Rogge f5.75 a 5.50, Haver f3.871/; 3.75 Garst f6.S0 a 0.Groene Erwten f a -.Bruine Boonen f a Karweizaad f per 50 kilogram, Capucijners f0.a Oliezaad f -.Duivenboonen f0.a Puar- denboonen f a Kanariezaad f a Amsterdam, 5 Sept. De prijzen der Aardappelen waren als volgt Westlandsche Zand f a dito lossen f a Muisjes f a Andij kers f a Katwijker Zand f2.a 3.Westlandsche Klei in manden f a Katwijker blauwe zanders f a Rijnsburgers f a Haarlemmer Zand fl.30a 1.40 Noordwijker Zand f 1.50 a 3.60 Sassenheimer f a Geld. Kralen fjl.75 a 1.S0; dito Blauwe f 1.60 a 1.80; dito Muisjes f a Hillegommer Zand f 1.35 a 4.25; Friesche Hamburgers f a dito Jammen fl.60 a 1.8(1; Engelsche f 1.20 a 1.30; Zeeuwsche blauwe f 0.a 0. Gelderscbe Fleur f 1.95 a 1.40. Champignons; f 0.a f 0 Koffie. De markt bleef deze week vast ge stemd. Uit de lc hand kwamen ca 5500 bn. Java en Labat tot afdoening. Goed ordiuair noteeren 27' ct. met gering aanbod. Thee. Aan de markt komen op 19 Sept. a. s. 23S8 12 en 54S 16. Tabak niets bijzonders omgegaan. Men heeft een aanvang gemaakt met het bemonsteren der Javapartijen, die op 16 dezer znllcn wor den aangeboden. Vruchten. Krenten. De berichten omtrent de nieuwe oogst luideu de laatste dagen zeer ongunstig; belangrijke partijen zijn door re gen geheel beschadigd en voor verzending ongeschikt. De exporteurs hebben hunne vordering voor gezonde kwaliteit belangrijk verhoogd, de omzet op de markt was de laatste dagen dan ook hoogst bevredigend en wordt prima goed niet beneden f 13'a 133/., aangeboden. Ook de prijzen van afwijkende soorten zijn f 1 liooger aan te nemen; iu de overige ar tikelen oasseerde deze week diets meldens waardig. De eerste aanvoer Pruimendantes wordt Maanpag aan de markt verwacht. Rijst. Ongcoelde flauw. Gepelde soorten onveranderd. Sucade Op lovering lager aangeboden. Specerijen. Noten Van de 4-70 ku. bij in schrijving aangeboden bleven onverkocht 330 kn. lange Noten Foelie. Afgedaan 13 kn. 68 bn 10 dezer komen bij inschrijving de markt 666 kn. Notenmuscaat en 463 kn. Foelie. Zwarte peper flauw. Spek en Reuzel stil en bijna zonder za ken; noteeriugen tamelijk onveranderd. Katoen. Hel opnemen van eene aanzien lijke hoeveelheid September-contracten door een huis te Liverpool, gaf reeds aan het einde der vorige week een geheel ander aan- aan de katoenmarkt; zij herkreeg den steun der consumptie, die hier in den laatstcn tijd grootendeels ontbroken had. Dit verbe terde aanzien heeft de markt gedurende deze week behouden; de consumptie bleef koopen een levendige omzet was hiervan het ge volg. Een andere hefboom bleef werkeloos, want alhoewel de beursberichten uit Amerika over het algemeen weinig verbetering mel den en dc klachten over droogte en andere schadelijke invloeden aanhouden, blijft de speculatie buiten de markt, een vermoedelijk gevolg van de vele teleurstellingen dit jaar ondervonden. Noteering van Vrijdag ter Beurze: Loco. Heden. 18 S3 Good Middling 34 34','s c. 34 c. Striet Middling 33',/33s,, 33 Middling 33 33»/i 32 Low Middling 32' ,33 30' Good Ordinairy 31 31'28' Good Tinnevelly 29 29'. 2 27 Fully good Dhollerah 28' ,29 Good Dhollerah 27 27' u 253 '4 Goodfair Dholl 25 25's 23' Good Oomra 27 27' 26 Full.goodf.Oomr 26 26',; 24's Goodfair Oomra 24' ,25 u 23's Fine Bengal 24' ,25 25 Good Bengal 22'/;23 21'v Goodfair Bengal 21 21',20','; Tin. De betere stemming waarmede de vorige week sloot, maakte iu liet begin der tegenwoordige nog eenige vordering eu werd Banka loco tot f 51s f, Billitou loco tot f 497,, op levering tot f49'/.. gedaan. Daar op trad ccne kleine reactie in loco Tin in cn vonden enkele afdoeningen in Banka tot f 51' Billitou tot f 49'/?plaats Tenslotte kwam er echter weder rneer vraag en zijn er nu koopers van Banka loco tot f 51'/;, en van Billiton loco en^-levering tot f 4-9'/.. Tarwe oplevering onveranderd, Nov. f 213. Noteering van de commissie voor den Graanhandel, Rogge op levering weinig ver anderd; October! 154,153, Maart f153,154. Noteering van Menne en Tliole. Koolzaad zonder handel. Raapojie vrst; lo. Oct./Dec. f 317?. Lijnolie ruim prijshoudend; lo. Juni/Aug. 17*. Edam, 6 Sept. Kaas. Aangevoerd 57 stapels wegende 11210 kilohoogste prijs Gras- f 33.laagste f 20.de 50 kilo. Hooi f Alkmaar5 Sept. Kaas aangevoerd 557 stapels wegende 122851 kilo. Prijzen kleine Gras Kaas f36.— dito Hooi fcom missie Gras f36.50 dito Hooi f—mid delbare Gras f36.50, dito Hooi f— Alkmaar, 6 Sept. Ter veemarkt aange voerd: 4 paarden, vette kalveren, 14 nuchtere dito 156 schapen, lammeren, vette varkeu, 160magere dito, 192 biggen, 0 bokken en geiten, 41 koeien en ossen. De prijzen waren als volgtvette kalveren f a nuchtere dito f 5 a 28, schapen f 14 a 27, lammeren f a vette varkens a cents per kg., magere dito f14 a 26; bok of geiten f4 a 9, koeien en ossen f190 a 275, paarden f 95 a 260 biggen f 5 a 8, allen per stuk. Leiden, 6 Sept. Aau dc Gemeente-Waag gewogen: 359 en 431 deel eu Boter, te zamen 7610 stukken. Eerste kwal. f58.a 62.2e kwal. f 52.a 56.—. Schiedam, 6 Sept. Moutwijn f 13.—Jene ver f 19.75, Am8t. Proef f21.Spoeling f 0.70, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging fO.SO. Amsterdam4 Sept. 1884. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer pCt. de koers Nederland. Cert. Werk. Sch. Hongarije. Obl. Leening 1S67. 5 Goudleening 5 Italië. Obl. Paus. Leening 1860-64 5 Oostenrijk. Obl.inpap.(Mei-N.) 5 u zilv.Jan.-Juli) 6 Obl. buitl. Iö53-S0. 3 portugal. Rdsland. Spanje. Ttjbkije. Egypte. 67",, 80 ioi7„ 98 84'/, bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. IS77 Amst. L. 20-100 5 Obl. buitenl. 1867, 1871 75 1'; Obl. buit. 1876. 2 u //(Perpetuele) 4 binnl. f 12500- 250001>' Obl. binnl. f1000- 5000 D/4 Obl. Alg. Sch. 1865. 5 -/ 1869. 6 Obl. Leen. 1876. 4 N.-Amerika. Obl. Ver.-St. 1876. 4 1877. 4 Columbia. Obligatiën43 Peru. Leening 1870 6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid. Nederland. Holl.IJz.sp.Aaud. M. tot Expl. St. spw. Aand. Cent.spw. gest.Obl. n Ind. spw. Aand.. s Riin spw. volg. Aandk. Boxtel Wezel Obl. 4'/, Boxtel Wezel Obl. 1875 5 Zuid-Ital. Spw.Obl. 3 Gr. Spw. Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Cbark. Obl. f1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riascbk Wiasina Aand5 Chicago N. W. Cert. Aand. divid, N.-York Lake Erie W. S. Aand. Illinois Cert. Aand. v Miss Kansas Texas Obl. Cert7 PREMIE-LEENINGEN. iAND. Amst. f1000 3 y f1003 Kan.-Mij.C.v.A. Stad Rotterdam 3 Gein. Crediet 3 Pal. v. Yolksvl.1867 Stad Antw. 1874. 3 Brussel 1S79. 3 1ije. Staatsl. 1870. H.-B te Budap. 4 Stuhlweiss. Spw. 4 Theiss Reg. Pr. Obl. 4 rijk. Staatsl. 1854. 4 18605 1S64 Crediet-Inst. 1858. Bod.Crd.Ainst.Obl, 3 Stad W eenen 1874. i. Th. 100. 1855. 3' Keul. Mind-Spw. 3'/.. d. Staatsleen. 1864. 5 663/, 67", 49'\. l00>/„ Italië. Rusland. Amerika. 57'/, 8»/, 37a 69'/, HO 26 10 1197, 153 114 72'/, 140 108 15 577,. 122' 55s/« 907, 57'/i» 567, 16' 128 1866. Sbrvie. Spanje. Turkije. ZwiTSERLAND.Genève Aand Madrid 1868 Spw-leening |102 105 100 100?/, 97 109 98'/, 100 95 S33 943 4 96'/, 103'/, Hl'3,, 141' 146' 80", 104'/, 124'/« 133 130 62 447. 9"/1. 82'/, STEDELIJKE LEENINGEN. Stad Haarlem61 65 37»%, v 82'3-877, 4 v e 97-99 Geldkoers. Prolongatie 2'/s pCt. LETTEREN EN KUNST. Naar wij met genoegen vernemen, zal het 9e no. van De Leeswijzer" Nieuws-en Ad vertentieblad tor bevordering van ons letter kundig verkeer voor ruim de helft aan onzou gevierden //Nicolaas Bcets" eu zijn naderend jubileum gewijd zijn. Benevens tal van bij dragen van de beste vaderlandsche auteurs zal het o.a. ook een Italiaanseben brief van Prof. Giovanni Antonioli. den talentvollea vertolker der //Camera Obscura", hervatten. Wij gelooven deze gelegenheid niet te moeten laten voorbijgaan 0111 op dit fraaie tijdschrift des heeren W. Gosler te Haarlem, dat ook het eerst van onze litéraire organeu de uitvoerige programma's eu verslagen van het Brugsche Congres mededeelde cn er voort durend zoo volijverig op uit is, onze dichters en schrijvers te huldigen, de bijzondere aan dacht van onze lezers tc vestigen. Hoewel de prijs van f 2.50 voor een gan- schen jaargang zeker niemand kan afschrik ken, deze onderneming te steunen, vertrou wen wij toch, dat dc uitgever het zooge noemde //Bects-nummer" ook afzonderlijk, zij het dan tegen ietwat verhoogden prijs, in den handel zal brengen. ARMENZORG. Door wijlen mej. A. M. J. A. Bérangeris aan de diaconie der Herv. gemeente te Zut- fen eene erfstelling gemaakt, na aftrek van legaten en kosten, geschat op f 1200. Door wijlen den heer J, G. Scheltus van IJsseldij'k zijn aan de Herv, Diaconie, het Weeshuis der Herv. Gemeente en aan het Weduwenhof te Elburg aau elk der in stellingen legaten vermaakt elk groot f 1000.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3