BEURSBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. aan welke uitnoodiging hij oogen- blikkelijk voldeed. Aan de brug ge komen, keerde echter de onbekende zich plotseling om en sprong in het water. Door het toesteken van eene paraplu trachtte men hem te redden maar hij weigerde die hulp. Hoewel nog levend op het droge gehaald, overleed hij spoedig. Men heeft het volgende brieve bij hem gevonden: «J. Vercouteren. domestique de chemin de fer, Malines-Terneuzen, No. 194 la station Clinge-Waas.» Hij had geen geld op zak. Merk bare teekenenmist de toppen van duim en pink der linkerhand en heeft een litteeken aan diezelfde hand. De man is ongeveer 40 jaren oud. Bij onderzoek aan voornoemd sta tion bleek, dat er daar onder dien naam geen bediende bekend is. Maandag nacht had te Boven- Hardinksveld een brutale inbraak plaats bij den heer v. E. Droppels kaarsvet en half verbrande lucifers maakten het mogelijk het spoor van den dief g*oed na te gaan. Door een kelderraampje binnengekomeu.is hij langs het slaapkamertje van de doch ter naar boven gegaan en heeft daarna de kleedingstukken van den heer des huizes doorzocht, met zich nemende een zakje met geld en de sleutels van de brandkast. De bin nendeur hiervan gaat echter zeer moeilijk open, zoodat de dief geen gelegenheid had, daar iets uit te ontvreemden. Waarschijnlijk is een der huïsgenooten door zijn gedruisch gewekt, wat aanleiding gaf dat de dief ontvluchtte. Hij heeft de brand kast open laten staan, doch de sleu teltjes van de binnenste deur mee genomen. De politie zoekt ijverig naar den dader. Een afdoende zuiveringsmethode werd dezer dagen te Hemelum in toepassing gebracht. De nieuwe be woners van een aldaar gelegen schip, dat hun tot woning diende, kwamen tot de ontdekking dat hun verblijf niet zuiver was. Om die lastige en' onaangename kwaal nu met wortel en tak uit te roeienstak men het geheele vaartuig in brand! Onder de sollicitanten naar het baantje van conducteur bij de «Ne- derlandscheTramweg-Maatschappij» is een wethouder van een Friesche gemeente. Te Winterswijk is gisterennacht bij den horlogemakerSeijfer een glas ruit verbrijzeld. Een gouden horloge, een paar pendules en eenige brillen zijn door de dieven ontvreemd. GEMENGD NIEUWS. Het Nederlandse A van een Luike naar. Een strooibiljet kondigt den volke een uitverkoop aan in den volgenden vorm: Pasdoupü! Laetste voorbijkomst. Groote aenslag aan de douane. Duizend stukken laken verkogt in Koupons. Het Groot Huis R. De Jong, in de Méan Straet. 15, te Luik. komt te koopen aan de Douane een groote cantiteid van stoffe voortkomende van de eerste huizen van Vreemde Fibrikansie. Die Stoffen zullen ver kogt worden aan eenen ongeloove- lijk prijs. Het Huis R. De Jong wilt zijne klienten laeten profitere van de groote afslag van prijs. Zijn voageurs zullen die eer hebben van ne te presenteren die schoone en reike kalitijten van stoffen, en engajeere ue van die ocasie te profiteren die zig geen twee keeren presenteert op hondert jaeren. Weeten te koopen goeden koop is geld spaeren!!! Profiteerd Moeders en gij spaer- zaeme meenshen van die ocasie die dat Huis ue geeft en het secret heft van ue de verkoopen schoon, goed en goeden koop zonder uit uwe huis tegaan. De bewoner van een buiten goed bij Enghien had langen tijd vruchteloos gezocht naar de wijze waarop zijn uitstekend gevulde wijn kelder zoo geheimzinnig geplunderd werd. De mannelijke bedienden vie len het eerst onder verdenking, maar geen hunner kon betrapt worden. Eindelijk werd 's nachts de wacht gehouden en het raadsel opgelost. De 17-jarige kamenier van mevrouw bleek de hand te leggen op de fijne merken, niet uit dranklust, maar uit het verlangen naar eene huwelijks gift. Zij zou in 't huwelijk treden en 't jouge paar wenschte een res tauratie te beginnen. Zij bracht nu al vast een voorraad wijn in de zaak en haar aanstaande echtgenoot kwam geregeld de manden halen. Toen de diefstal ontdekt werd, waren onge veer 1000 flesschen verhuisd. Ge lukkig waren zij nog onaangeroerd en toen alle naar hun vroeger ver blijf waren teruggekeerd, zag de bestolene van vervolging af. Heeft de cholera tot dusver Parijs gespaard, de typhus, die er sedert eenigen tijd heerschte, raapt er meer en meer slachtoffers weg; wat vooral wordt toegeschreven aan de kwalijk riekende gassen, die zich gedurende de zomerhitte en vooral in de laatste dagen ontwikkelden en den omtrek der Seine verpesten. Zelfs het drinkwater ruikt onaan genaam, zoodat het eerst moet ge kookt worden. De gemeenteraad van Parijs schijnt zich in de laatste jaren met alles bezig te hebben gehou den behalve met de riool-kwestie. Om daarvan op de hoogte te gera ken, moet hij maar eens in Neer- land's hoofdstad komen zien, hoe flink het daar met de rioleering en de reukeloosheid gesteld is!! Zekere juffrouw Z. te Parijs, die haar man, na een 5-jarig huwe lijk verloren had, heeft dezer dagen toch haar zilveren bruiloft willen vieren. Gekleed als ging zij ter brui loft, begaf zij zich, vergezeld van haar kinderen en kleinkinderen, naar het kerkhof om een krans op het graf van haar echtgenoot te leggen. Hierna werd de traditioneele rijtoer gemaakt en daarna gedineerd. Deze zonderlinge weduwe hoopt over 25 jaren haar «gouden bruiloft» te daarvan is, volgens de Gauloisdat lage speculanten niet minder dan.. 112,000 valsche toegansbiljetten heb ben uitgegeven en het schiften van de echte en de onechte kaarten houdt geruimen tijd op. Men schijnt de makers en verkoopers van de val sche kaarten nog niet op het spoor te zijn. Een koopman in oude goede ren te Parijs had onlangs eene ma tras gekocht in eene veiling van den «berg vanbarmhartigheid.»Twee dagen later liet hij ze door een zij ner gasten op de binnenplaats zij ner woning kloppen. Eensklaps klopte deze op een hard voorwerp. De koopmaD werd het gevaar en wilde zien wat het was. Zijne hand ontmoette een oude brieventasch met 18,000 fr. in bankbiljetten. Epping Forest, de lievelings plek der bewoners van Londen, die er vooral des Zondags bij duizenden heentrekken, werd Zaterdag door eene eigenaardige schaar bezoekers bewonderd. Al de bewoners van het armen huis te Bethnal-green hadden nl. maanden achtereen huisarrest gehad, daar men het voorzichtig had ge acht hen van de buitenwereld ver wijderd te houden, om te voorkomen dat de heerschende pokken in het gesticht zouden worden overge bracht. Nu de epidemie nagenoeg ver dwenen is, heeft een der regenten van het gesticht de goede gedachte gehad, om den oudsten bewoners er van een prettig dagje in de vrije natuur te bereiden. 518 oude mannen en vrouwtjes namen aan het feest deel; men had voor vermakelijk heden en voor eten en drinken ge zorgd; geen der gasten was jonger dan 60 jaar. Sommigen waren zelfs 85 jaren oud. Een 80-jarig vrouwtje had, ter herinnering aan het heug lijk feit, eene dankbetuiging in vers- vieren: In verschillende deelen van I maat vervaardigd, die onder groo- Engeland hebben Zondag jl. zware ten bijval voorgelezen werd. stormen gewoed. Te Snowies werd iemand door den bliksem getroffen en op de plaats gedood. Te Sleaforth werden gedurende de godsdienst oefening het torenuurwerk en de toren op twaalf verschillende plaat sen door den bliksem beschadigd. Ook werd een groote schuur vol tarwe geladen getroffen en door de vlammen verteerd, en te Durham- on-Trent werd op gelijke wijze op verschillende plaatsen de bijeenge gaarde veldoogst vernield. In de omstreken van Morsen, in het Zwitschersche kanton Waadt- land, is eergisteren zooveel hagel gevallen, dat de wijnoogst gedeel telijk vernield is. Een troep nihilisten, door gen darmen geëscorteerd, is, toen zij de markt te Moscou overtrok, door boe ren aangevallen. De nihilisten wer den mishandeld en hun bewakers moesten van de bajonetten gebruik maken om de orde te herstellen. Een groot aantal aanvallers is ge wond. Bij gelegenheid van het Israë litisch Nieuwjaar is aan de getra liede binnendeur van de Synagoge te Buda-Pesth een zorgvuldig dicht gebonden papier hangende gevon den. Dit pakket bevatte een ijzeren bom, voorzien van draad, die met zwavel bestreken was, en gevuld met dynamiet. Een onderzoek is be volen. Een correspondent van de China Mail schrijft als volgt: «Eenige dagen geleden kwam mij een Hongkong en Shanghaï-bank- biljet in handen waarop inhetChi- neesch te lezen stond wat vrij al gemeen Chineesche gevoelens ver tolkt: ««O, papier, papier! tot hoe lang zult gij nog gebruikt worden eer wij al de barbaren kunnen doo- deu? Dan konden wij u verbranden en hervormen, ons volk vermanen tot eerlijkheid en rechtvaardigheid, ons land sterk maken en de huisge zinnen bijstaan, enz.»» Bij een epidemisch heerschen van febris typhoïdea te Kiddermin ster hebben vooral de afschaffers te lijden gehad. Zij die van de ziekte slachtoffers werden, waren voor het grootste gedeelte drinkers van water, wel van vuil water. De bier drinkers liepen vrij. Verleden week werd in den tuin der Tuilerieën te Parijs een feest gegeven ten voordeele van de nood lijdenden door de cholera. Het slaagde goed. Maar tot dusverre is de juiste opbrengst nog niet bekend. De reden Daar Bismarck reeds alle hooge Russische decoratiën bezit, schonk de Czaar hem bij gelegenheid der bijeenkomst te Skierniewicz zijn portret in natuurlijke grootte, in een rijk gebeeldhouwde lijst. Een hoog geplaatst ambtenaar van het Rus sische hof heeft de opdracht gekre gen, om het geschenk naar Berlijn over te brengen. Onlangs hebben te Batavia terecht gestaan acht bekende boe ven, die op grappige wijze in den val geloopen waren. Een petroleum-prauw had aan den Boom geladen en werd, met de lui ken verzegeld, naar de werf aan het Heemradenplein gevoerd om daar de petroleum uit het hol van het vaartuig over te scheppen in blikken. De acht boeven hadden van die petroleum de lucht, en beraamden een aanslag. Zij hadden blikken in gereedheid en stelden zich op een eenzaam punt langs de rivier in het bosch in hinderlaag. De twee opva renden van de prauw zouden zich niet durven verzetten en uit angst voor wraak, wel een praatje verha len, om te verklaren, hoe de zegels verbroken waren en er zoo weinig petroleum in den prauw was. Toen dus de prauw voorbij kwam werd hij door de rivier-roovers aan gehouden met den kreet van: «je petroleum of je leven.» De keus was voor de prauwvoerders niet twijfel achtig en de acht dieven kropen na verbreking der zegels door de lui ken in het vaartuig, waar zij de olie ijverig in hun kisten schepten. Zoo ijverig waren zij, om geen tijd te verliezeu. daarmee bezig, dat zij niet bemerkten, dat de opvaren den, die weggeloopen waren, een mandoer tegengekomen en meege bracht haddendeze wist wel raad, en eer de dieven het vermoedden, werd het luik, waardoor zij naar binnengekropen waren, gesloten en gegrendeld. Nu ging het in triomf naar den schout. Deze wilde een luik openen, om te zien wat er gebeurd was, toen hij van de dappere schuite voerders, die nog niet van den schrik bekomen waren, vernam, dat er acht dieven in een plas petroleum onder de luiken gevangen zaten. Behoed zaam werden zij een voor een aan het daglicht gebracht, afgedroogd en in bewaring gesteld. RECHTSZAKEN. Een der te Amsterdam woonachtige man nen van «Recht voor allen*, de werkman J. C. Lebeau, stond dezer dagen in kooger beroep voor de arrond.-rechtbank aldaar te recht. Door het publiek uitgejouwd, toen hij zich in de nabijheid der fabriek van den heer Van der Made bevond, eischte hij dat de politiè-agenten een door hem aangewezen persoon naar het politicbureau zou brengen. Toen de agenten aan dat bevel niet volde den, maakte hij hen uit voor lorren, voor menschen die hun dienst niet kenden, en voegde hij hen eenige minder voor mededee- ling vatbare scheldwoorden toe. Verzocht zijn weg te gaan. doch daaraan geen gevolg ge vende, werd hij eindelijk zelf naar het bureau gebracht. Voor den rechter van het eerste kanton gedagvaard ter zake van weigering om op aanmaning der agenten zich 1e verwijderen, beweerde hij, dat de dagvaarding nietig was, omdat zij tot een hem vreemde persoon was gericht. De kantonrechter verklaarde zich onbevoegd. Op het tegen dit vonnis door het Op. Min ingesteld hooger beroep, werd de zaak voor de rechtbank behandeld. Lebeau was daar minder wellevend in zijne uitdruk kingen en antwoordde o. a. op ae vraag, of hij iets op de getuigen had aan te merken, op vlegelachtigen toon: Al ben ik een partij man, er mag geen kleur aan zijn.' Conform den eisch van den subst. officier mr. B. Ort werd de zaak gisteren door de arrond.-rechtbank naar den kantonrechter te rug verwezen. Het verzoek van den veroordeelde Van Hal, een der daders van den diefstal ten postkantore te Breda, om zijn straf te zien beperkt van 5 tot 4 jaar, zooals de eisch was van 't O. M., is gewezen van de hand. Het stoomschip «Zuid-Holland,- van Java naar Rotterdam vertrok 24 Sept. des namid dags, van Port-Said. Amsterdam, 25 Sept. 1884. Prijzen der onderstaande effecten. genoteer pCt. ae koers - 66'/,, ONDERWIJS. Een der fraaiste panden in het Noordeinde te 's-Hage, laatstelijk bewoond door wijlen mr. Philipse, oud-voorzitter der Eerste Ka mer, is door eene geestelijke orde aange kocht, die daarin eene meisjesschool zal ves tigen. Het pand bracht f 45,400 op. Voor het verkrijgen van den rang van onderwijzer of onderwijzeres bij het lager on derwijs hebben zich bij de examens-commis sie in Noord-Holland aangemeld 143 candi- daten, waarvan 66 mannelijke en 77 vrouwe lijke. Het examen van de mannelijke candi- daten zal worden afgenomen van 614 October, dat der vrouwelijke van 15 October tot 1 November. Hongarije. Italië. Portugal. Rusland. Spanje. Tubkije. Egypte. Nederland. Cert. "Werk. Sch. 2' 3 ir 4 Obl. Leening 1867. 5 Goudleening 5 Obl. Paus. Leening 1S60-64 5 Oostenrijk. Obl.in pap. (Mei-N.) 5 r zilv.Jan.-Juli) 5 Obl. buitl. 1S53-S0. 3 bij Hope Comp. Oude Russen 5 Obl. 1877 Amst, L. 20—100 5 Obl. buitenl. 1867, 187175 1' Obl. buit. 1876. 2 «(Perpetuele) 4 binnl. f12500- 25000l'/J Obl. binnl. f1000- 5000 1« Obl.Alg.Sch 1S65. 5 1869. 6 Obl. Leen. 1876. 4 N.-Aherika. Obl. Ver.-St. 1876. 41/- im. t 1 - Columbia. Obligatiën43.4 24'/* Pbbu. Leening 1870 6 9' - 1872 5 1 7Va lOlVs 98 84j/4 677; 49* ilOOVs 96s 4 46'; S6'/4 8',. 8»,w 587; HOC; AANBESTEDINGEN. WOENSDAG 1 OCTOBER. Moxnickexdam. 12 ure. Het R. K. Par kerkbestuur vau den H. Nicolaas, in het lo kaal de Zwaan bij Th. Sistermans: het ma-' ken van eene begraafplaats, gemetselde graf kelders. lijkenhuis, pijlers met gesmeed ijze ren inrijhek enz. Nieuw er-Aiistel. Het gemeentebest.: de verlichting der gemeente van af 1 Oct. 1885 tot 1 Nov. 1925, met het uitsluitend regt om in de gemeentewegen ged. 40 achter eenvolgende jaren gasbuizen te mogen leggen en hebben. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 25 Sept. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Westlandsche Zand f a dito lossen f a Muisjes f a Andij kers f a Katwijker Zand fl.50 a 3.Westlandsche Klei in manden f a Katwijker blauwe zanders f a Rijnsburgers f a Haarlemmer Zand fl.20a 1.40 Noordwijker Zandf 1.25 a 3 50 Sassenheimer f a Geld. Kralen f0.— a 0.—; dito Blauwe f 0.75 a 1. dito Muisjes f a Hillegommer Zand fl.50 a 4.20; Friesche Hamburgers f0.a 0.dito Jammen fl.a 1.70; Engelsche f 0.60 a 1.Zeeuwsche blauwe f 1.75 a 1.80. Geldersche Fleur f0.aO.Champignons- fl.— a f 1.10. Petroleum kalm. Loco f97; E Occt f 9s/, j E Dec. Febr. f 93 Tin. Billiton f49, op levering f 49l Banka f 5074. Tarwe op levering onveranderd Nov. f 201. Noteering van dc commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering iets vaster; Oct. f 153, Maart f 152, 153. Noteering van Menne Thole. Koolzaad en olie zonder handel traag. Lijnolie prijshoudend; lo. Oct./Dec. f 217 s Op dc gisteren gehouden Veemarkt waren ngevoerd: 132 vette kalveren, le kwal. f0.95, 2e kwal. f 0.75 per kg. 7 Gras- f25 a 35; 49 nuchtere dito f 11 a 18. schapen en lammeren fa 149 vette varkens 42 a 48 ct. per kilogram- biggen f a paarden f a 639 runderen, le kwal. f0.83, 2e kwal. f0.75, 3e kwal f0.65 per kg. melk- en kalfkoeien f 100 a 270 p. st. Schiedam, 25 Sept. Moutwijn f 13.Jene ver f 19.75, Amst. Proef f21.— Spoeling f 0.80, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging f 0.80. Oostenrijk. Aand. Nat. Bank. divid. Nederland. HriHJJz.sp.Aand. M. tot Expl. St. spw. Aand. Cent.spw. gcst.Obl. Ind. spw. Aand. Riin spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 4' Boxtel Wezel Obl. 1875 5 f talie. Zuid-Ital.Spw.Obl. 3 Rusland. Gr. Spw. Mts.Aand. 5 Balt. spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl. 5 Kiew-Brest Aand. 5 Kursk Chark. Obl. f1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma Aand5 Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. divid. N.-York Lake Erie W. S- Aand. 1 llinois Cert. Aand. r Miss Kansas Texas Obl. Cert7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Amst. f1000 3 f1003 Kan.-Mij.C.v.A. Stad Rotterdam 3 Gem. Crediet 3 Pal. v. Volksvl.1867 Belgie. Stad Antw. 1874. 3 Brussel 1879. 3 Hongarijb. Staatsl. 1870. H.-B. te Budap. 4 Stublweiss. Spw. 4 Theiss Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk. Staatsl. 1854 4 18605 1S64 Crediet-Inst. 1858. Bod.Crd.Anist.Obl. 3 Stad Weenen 1874. Pruisen. Th. 100. 1855. 3' Keul. Mind-Spw. 3'/. Rusland. Staatsleen. 1S64. 5 1S66. 5 119' 15374 112 73 14074 1077; 14 62 577„ 122' 567. 89'*,, 127. 1017; Servie. Spanje. Turkije. Madrid 1868 w-leening ZwrrsERLAND.Genève Aand 3 3 3 1027; 1043/4 100' 4 100»; 4 967, 114 987; 98'/; 953/ g 83 94» 9511 !103' lil1. 142', 4 146 807, 104»/, 124» 13374 128'/, 61 45 9 STEDELIJKE LEENINGEN. 2' Stad Haarlem61 —65 3\ v 82' 3-877, 4 °/o r r 97 —99 Geldkoers. Prolongatie 3— pCt. RIVIERBERICHTEN. Vreeswijk, 25 Sept 1.77 M. boven A. P. 4.75 M. onder N. P. Keulen, 25 Sept. 1.83 boven 0. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip «Koningin Emma,' van Batavia naar Amsterdam, arriveerde den 23en Sept. te Aden en heeft de reis voortgezet. Het stoomschip «Prins van Oranje,' van Amsterdam naar Batavia, arriveerde den 24en September te Port-Said en zal de reis voort zetten. Het stoomschip «Utrecht,' van Java naar Rotterdam, vertrok 23 September van Pa- dang. Het stoomschip «Noord - Braband,' van Rotterdam naar Java, arriveerde 24 Sept. des ochtends, te Padang. De voorwerpen zijn dadelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Eenige portemonnaies met en zonder geld, een beursje met geld en tramkaartjes, een defecte gouden oorknop, een armband, een gouden ring, een blauw koralen kettinkje, een tabakszak, een wandelstok, een rijtuig- moer, een kist met ledige flesschen, eenige losse sleutels. Terug te bekomen bij Kucnen in de Zijl straat no. 70, een onderstuk van een gouden oorbel. Alles op straat gevonden. Terug te bekomen aan het kantoor van de gemeente-reinigingHarmenjansenweg, een zilveren vork gemerkt K. R. In de Tramwagens achtergelaten. Twee paar witte kousen. BEVALLEN 23 Sept. J. Lietkoff, gcb. Esmeijer z. - E. Gijzen, geb. v. Dartelen d. - J. H. M. Bur gers. geb. Stiphout z. - 24 Sept. J. C. K. v. Thiel, geb. Reeder z. GETROUWD 25 Sept. P. Kruijer en A. Wissing. OVERLEDEN 24 Sept. A. M. Ickelshcimcr, 6 md. d., Gasthuisstraat. - P. v. Rurnpt, 10 md. z., Turfmarkt. - W. J. M. Vcster, 5 md. d,% Tuinstraat.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3