F. J. FRöLICH, m iJii De Héb Kapitalist. Bijvoegsel HAARLEM'S DAGBLAD, Vervolg Gemengd Nieuws. ADVERTENTIES. Dr. E. BARGER, Dr. MEIJER, Koster's RaaM-StarlaMer. In 't bijzonder belang van het Publiek TAMARINDE-BONBONS Het Kaaskleursel Koop voor spotprijzen de prachtige boeken van Charles Dickens! Alle Werken Charles Dickens kwarto, elk werk met talrijke PLATEN. VERDER ZIJN ONZE VOORDEELIGE m 50 Cents. Ieder Deel vol platen is een Prachtwerk. Do DICKENS' Opruiming. De DICKENS' Uitverkoop. Eli Werk Charles Dickens verkrijgbaar PRAGHTVOL gebonden, belioorende bij het van Maandag 13 October 1884. Lokaal voor Vergaderingen: tot heil des volks. (Gravinuostoeg No. 3.) Voormiddag 10 uur cu "s Avonds 6 ure Evan gelieverkondiging. Middags van half 1 tot half twee uur, Zon- lagschool. Zekere Orrock te Londen, een 21-jarig man, was eenigen tijd. vóór een veroordeeling tot gevangenis straf in 't huwelijk getreden. Hij had echter nog iets anders op reke ning dan waarvoor hij gevangen zat, Een geruimen tijd was hij in de gevangenis, toen op zekeren dag een detective bij hem kwam. Deze be schuldigde hem twee jaar geleden een constabel vermoord te hebben. Ik dacht dat die zaak verge ten was, liet hij zich ontvallen. Dus gij bekent? O, neen, de constabel wilde mij gevangen nemen en toen heb ik hem alleen verwond. Ja maar gij waart niet alleen. Twee medeplichtigen van den dief stal van dien nacht hebben het feit met duidelijke bewijzen gestaafd. Gij hebt hem gedood. Orrock is dan ook ter dood ver oordeeld en verleden week in de ge vangenis van Newgate opgehangen, Vóór zijn dood heeft hij de mis daad bekend. Het afscheid van de vrouw, met welke hij, slechts eenige dagen bui ten de gevangenis, gehuwd was. had Vrijdag plaats en was hart verscheurend. Er is thans sprake van een internationale tentoonstelling van mooie vrouwen te Parijs. Alleen dames tusschen 20 en 30 jaren zul len worden toegelatenze zullen eerst moeten worden gefotografeerd De eerste prijs zou zijn een prach tig stel diamanten. De man, die in Londen allerlei dwaze concurrentie-tentoonstellin- gen in het leven geroepen heeft van katten, buffetjuffrouwen, zuige lingen en bulten heet Holland. Een nieuwe mode! zegt Figaro. Dames en Heeren, het gaat over niet meer of minder dan de kousen en sokken te doen vervallen. Enge land komt met de nieuwe mode voor den dag en wel op sanitaire gron den. Huisvaders zijn na een nauw keurig ondersoek bij de kinderen, tot de slotsom gekomen, dat niets schadelijker voor de gezondheid is dan kousen en sokken in de schoe nen te dragen. In ieder geval zal het een uit komst zijn in groote huisgezinnen, waar de stopnaaldnu dag aan dag in werking moet zijn! Uit Brussel wordt aan het Dagblad, geseind, dat aan den heer Isaac Israels de eerste medaille is toegekend voor zijn schilderstuk in den Salon. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken TE HAARLEM. Zondag 12 Oct. 1884. Groote Kerk. Voormiddag 10 ure Larger. Avondmaal. Namiddag 2 ure Escher. Dankzegging. 's Avonds 6 ure Barger. Dankzegging. Vrijdag Avond 6 ure Brutel de la Rivière. Voorbereiding. Nieuwe Kerk. Voormiddag 10 ure Hoog. Avondmaal. Jan s Kerk. Voormiddag 10 ure Snethlage. Bakenesser Kerk. Voormid. 10 ure Escher. Avondmaal. Waalsche Kerk. Voormiddag 10j ure P. Rochcdicu, past. a Delft. Preparation ii la Sainte Ccnc. Luthersche Kerk. Voormiddag 10 ure Poolman Vereenigde Doopsgezinde Kerk. Voormiddag 10 ure de Lanoy. Remonstrante Kerk. Voormiddag 10 ure Tideman. Broedergemeente. Voormiddag 10 ure Weiss. Chistelijke Gereformeerde Gemeente. Gedempte Oude Gracht. Voormiddag 10 ure 50-jarig Jubilé. 's Avonds 5 ure Mulder. Dinsdagavond 8 ure Dank- en Bedestond bij ge legenheid van het 50-jarig bestaan der Chr. Gcr. Kerk in Nederland, Mulder. Klein Heiligland. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 ure Schotel Bewtuirschool Lokaal Oranjestraat. Diuadng Avoud S ure Escher. Bijbellezing. Lokaal Jongelings Vereeniging. Lange Annastraat. Donderdag Avond S ure Bargei. Bijbellezing. (Hebr. VII 1 vv.) Zevendedags-Baptisten (Parklaan 17.) Vrijdag Avoud 8 ure Prediking Zaterdag Voormiddag 10 ure Prediking. Namiddag 2{ ure Bijbelbepreking. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 11 Oct. De prijzen der Aardappelen waren ala volgt: Katwijker Zand f 1.50 a 2.80 Noordwijker Zand f 0.a 0.—; Hillegommer Zand f 1.50 a 4.25; Haarlemmer Zand 1.30 a 1.40; Sasseu- heimer f a Friesclie Hamburgers f0.aOdito Jammen f 1.40 a 1.60; dito Engelschel.— a 1.20; Geld. Kralen £0.—a 0.dito Blauwe f 0.a 0.dito Tho massen f 0.a 0.dito Fleur f 0.a 0. Brielsche Kralen f 0.— a 0.—; Zeeuwsche blauwe f 1.60 a 1.80; dito Champignons f0.- a f0—dito Spuischc Jammen fl.S0a2.30; dito Flakkcesche fl.60 a 1.90; dito Footers f 0.80 a 1.20. Petroleum zeer rast. Loco f9','s E., Dec. f9' 1„ Jan. Maart f9*/, E. Tarwe in loco zonder noteering, op levering onveranderd, Nov. £202. Rogge in loco zonder noteering. Noteering van de commissie voor den Graan handel. Rogge op levering iets lager, Oct. f155, 155 Maart f158, 154. Aangezegd heden 400 last. Totaal in deze maand 2250 1. Noteering van Menne Thole. Koolzaad op 800 K.G. Olie geen koers. Lijnzaad vast. Hoorn, 9 Oct. Kaas: Ter waag gewogen 326 stapels, wegende 8 4,737 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras f38.Hooi idem f Commissie idem f34.middelbare f33.50. Zaandam, 9 Oct. Heden waren alhier ter markt aangevoerd 23 stapels kleine Kaas en stapels middelbare. Hoogste prijs der Gras kaas f 34.—, en middelbare f beiden per 50 kilogr. Leiden, 10 Oct. Aangevoerd 50 partijen Goudschc Kaasf 20.a 26.Derby f,20. a 23.—. Leidschc, de 150 kilo, f48 a 54. Edammer f 23 a 30. Aanvoer 27 partijen, 1148 stuks, wegende 6276 kg. Leiden, 10 Oct. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 70 stieren f 58 a 285, 260 vette ossen en koeien f168 a 310, of f0.68 a 0.80 perkl., 107 vare id. f147 a 258, 210 graskalveren f 22 a 65, 52 vette id. f30 a SO of f 0.65 aO.SO per kg., 19 nuchtere id. f8. a 19., 1210 vette schapen f22 a 34 of f 0.55 a 0.65 per kg., 938 weide dito f 16.- a 26.-, lammeren f a 75 magere varkens fli a 26, 445 biggen f 4.75a 13.,-6 veu lens f 78 a 105, - paarden f a 164 kalf- en melkkoeien f150 a 278. Schiedam, 11 Oct. Moutwijn f 13.Jene ver f 19.75, Amst. Proef f21.— Spoeling f 0.80, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging f 0.80. Zwolle, 10 Oct. Boter. Prima le soort f 29.50 a f 31afwijkende f 27.50 a f 29. tweede soort, f 23.a f24.50. Bij den Uitgever H. D. TJEENK WILLINK alhier, is uitgegeven en alom verkrijgbaar AAN Indrukken ontvangen bij de lezing van zijn antwoord op het adres der Vrijzinnigen DOOR Ds. .1" DE VRIES. Prijs 20 Cents. Haarlem, Oct. '84. Levende Patrijzen en Fasanten voor den teelt, worden van October af tot ieder aantal geleverd door j KNOEFEL, SommerfeldPruisen. STOQMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip «Edam,* kapt. Taat, van New-Tork naar Amsterdam, passeerde 10 Oot. des morgens 103/, ure Dover. Harde Noorde wind. Bewolkte lucht. Het stoomschip /Burgemeester den Te*,* van Batavia naar Amsterdam, arriveerde den lOen Oct. te Suez ea heeft de reis voortgezet. Het stoomschip Prinses Amalia' arriveerde den 9en October te Southampton van Am sterdam. RIVIERBERICHTEN. Vreeswijk 11 Oct. 1.39 M. boven A. P. 5.13 M. onder N. P. Keulen, 11 Oct. 1.57 boven 0. Zes-en-Dertigste Muziekuitvoering in den Hout op Zondag den 12deD Oct. 1884des middags van 2 tot 4 uurdoor het Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder direc tie van den Heer M. H. MüLLER, Kapelmeester. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. Mathilde MarschKönnemann. 2. Ouverture. Bon soir Monsieur PantalonGrisar. 3. Potpourri. Les Vêpres SiciliennesVerdi. arr: M. H. Muller. 4. Potpourri. Le Prophéte. Mlijbrbekr. Tweede Afdeeling. 5. Ouverture. Nebuoadnesar Verdi. 6. Worozoff-WalzerLabitzky.arr: J. Stratino. 7. Tongemalde. Die Deutschen vor ParisTrbnklrr. Commissariaat m Politie te Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd des Zondags, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Een bloedkoralen armbandje, een gouden oor ring, eenige portemonnees met en zonder geld, een zilveren knip waarin eeniggcld, twee alumi nium potloodhouders, een heeucn potloodhouder, een en-tous-cas, een zwart boeselaar, een corset, een pakje stalen, eeu zakdoek, een boesclaar, een broek, een horlogeketting, een zak met wasck- goed, eou plaitcn armband, een kinderschoen^e, eenige losse sleutels, eene ring met sleutels. Alles op Btraat gevonden. In de Tramwagens achtergelaten Eenige strookeu tramkaartjes, een kurkentrek ker. Terug te hekomen bij de wed. van Leeuwen, Korte Wijngaardstraat no. 8: Een gouden ring raet granaten steen. Vijfde Jaargang 1884. Algemeen Financieel Nieuwsblad. Verschijnt Woensdag- en Zaterdag-ochtends. Prijs per jaargang van 104 nrsfr. p. p./6. Met Wekelijksche Res tantenlij st8. Advertentiën per regel slechts0.15 De Kleine Kapitalist is het goedkoopste en meest gelezen fintm- ciëele blad van Nederland. Advertentiën genieten groote Publiciteit. Bureel: Achterburgwal 128, AMSTERDAM. SHT Proefnummers worden kosteloos toegezonden. "^8 SPECIAAL-ARTS Berlijn, Kronenstrasse 36, 2 Tr. genoost Syphilis eu Mannelijk onvermogen Vitten Wed en Huidziekten, volgens vele jaren inet goed gevolg aangewende methode, bij nieuwe gevallen in 3 h 4 dagenverouderde en wan hopige gevallen eveneens in zeer korten tyd. Consult-uren van 12—2 eu 6—7 uur. Voor het buitenland, met gelijk gevolg, schriftelijk en onder geheimhouding. (10995). bericht de ontvangst van Prijs 25 Cent. Gierstraat over de Botermarkt. wordt h ƒ1.15, 1,20 en ƒ1.25 per Kilo in Vaatjes p.m. 11 en22 Kilo, franco elk station onder rembours geleverd door A. BRUNSTING RZn. Boterhandel, Beilen (Drenthe). Steeds aangemoedigd door 't succes, dat de Administratis van deze Courant, „HAARLEM'S DAGBLAD" van alle zijden mag ondervinden en 't bijzonder gunstig oordeel, dat over dit Dagblad wordt uitgesproken, doet dit de Administratie be sluiten, ten einde het publiek naar waarheid op de hoogte te stellen van den reeds zeer uitgebreiden kring, waarin het Dagblad wordt gelezen, eene lijst te laten volgen der voor naamste plaatsen waar „HAARLEM'S DAGBLAD" zijne van KRAEPELIEN HOLM, Apothekers te Zeist. Aanbevolen tegen Verstop ping en daarmede in verband staande ongesteldheden. De Tamarinde-Bonbons van Kraepelien Holm zijn een zuiver, plantaardig, zacht- werkendspijsverteering- en eetlust niet storend Laxatief, in Confituurform, aangenaam frisch van smaak en zeker werkendprijs per doos 90 en 50 Cents, verkrijgbaar in de apotheken. van C. BOJJKIJL Jr. te West- zaan, is best en voordeelig in het gebruik Abonné's telt: Amsterdam. Haarlemmermeer. Santpoort. Alkmaar. Heemstede. Sohijndel. Apeldoorn. Hilversum. Schiedam. Avenhom. Halfweg. Utrecht. Beverwijk. Hulst. Velsen. Bennebroek. Krommenie. Vogelenzang. Berkenrode. Leiden. Wormerveer. Breda. Ossendrecht. Weesp. Bloemendaal. Overveen. IJmuiden. Edam. Spaarndo/m. Zandvoort. Groningen. Schooten. Zaandam. Haarlem. Spaarnwoude. Aan het adverteerend publiek is hierdoor de gelegenheid geopend met vrucht te adverteeren. De prijs der advertentiën: van 15 regels 25 Cents en iedere regel meer 5 Cents, is inderdaad zoo laag mogelijk ge steld, waardoor men in staat is veel tegen geringe kosten te adverteeren. De Administratie sluit ook abonnementen voor een aantal regels tegelijk, tegen zeer voordeelige conditiën, terwijl proef nummers gratis worden geleverd. De Drukkerij van „HAARLEM'S DAGBLAD'1, adres: Kleine Houtstraat No. 9, kan door speciale inrichting, alle soorten van Drukwerk zeer goedkoop en in 't kortst moge lijke tijdsbestek leveren. Advertentiën worden alhier ter plaatsing aangenomen (zonder verhooging van kosten voor dengeen die ze plaatst) voor alle Binnen- en Buitenlandsche Couranten en Weekbladen. h De Advertentien worden op verzoek aan 't Bureau opgemaakt ^L_ eu voor de plaatsing in Bnitenlandsche bladen, in de voornaamste Europeesche talen overgezet. DE ADMINISTRATIE. van voor SPOTPRIJZEN, fraaie editie in van slechts zijn vol geest en leven. Dickens is luimig. Dickens is ernstig. Dickens is onpartijdig en Dickens is voor alles in zijn scherts en in zijn ernst waar, geheel en al waarMensehenkennis bevat zijn verhaal, leerzaam zijn zijne sohetsen. Dickens dwingt u te buigen voor wat goed, sehoon en edel is, hij dwingt u te veraohten monsterachtige handelingen, in werkelijkheid bestaande; lage hartstochten en slinksche daden schetst hij meesterlijk. Wie kan met dezen talentvollen schrijver vergeleken worden? Op de eene bladzijde doet hij u tranen lachen, op de andere uwe aandoeningen zoo in beweging brengen, dat ge uw vuist balt voor de onverlaten, onder alle standen te vinden. In zijn boeken doet ge gewaarwordin gen op, die u een helderen blik verschaffen in de maatschappij, die uw verstand scherpen en u bij afwis seling in de aangenaamste stemming brengen. Elk ledig oogenblik in uw leven schenkt ge dankbaar aan die verkwikkende lectuur, zoo opbeurend, zoo hartelijk en zoo weldoordacht. Neem éen boek ter hand, ge met alle. Dickens is als schrijver eenig en onovertroffen. van IS 1. Leven en lotgevallen van David Copperfield f 1,75. 2. Het verlaten Huis fl,75. 3. Leven en lotgevall. van Maarten Chuzzlewit f 1,75. 4. Kleine Dora f1,75. 5. Dombey en Zoon f 1,75. 6. Onze wederzijdsehe Vriend fl,75. 7. De Klok van Mr. Humphry en Edw. Drood f 1,75. 8. Nikolaas Nickleby f 1,75. 9. Samuel Pickwick en zijn reisgenooten f 1,25. 10. Nelly f 1,25. 11. Olivier Twist fl,25. 12. Schetsen uit Amerika en Italië f 1,25. 13. Barnaby Rudge f 1,25. 14. Kerstsprookjes f 1,25. 15. Groote Verwachtingen f 1, 16. In Londen en Parijs fl 17. Slechte tijden fl,— 18. Kerstvertellingen fl, 19. Een Reiziger, die geen handel drijtt fl, 20. Schetsen van Boz fl, conditiën van uitverkoophij 5 deelen, ieder werk f 0,25 min der, hij 10 deelen ieder f0,30, en bij 15 deelen ieder werk f 0,35 minder, gebonden of ingenaaid naar verkiezing genomen. De compleete DICKENS in 20 kwarto prachtbanden met 800 platen voor slechts f30. De compleete DICKENS in 20 deelen ingenaaid met 800 platen voor slechts f20. Elk werk van No. 1 tot 8 kost ingenaaid slechts f 1,75 of inprachtband f2,25. Van No. 9 tot 14 f 1,25 of in prachtband f 1,75. Van No. 15 tot 20 fl,of in prachtband fl,50. «DICKENS UITVERKOOP» zette men op den aan ons te zenden postwissel en de nommers of titels, die men daarvan verlangt, alsdan geschiedt de toezending onmiddellijk franco overal heen, zeer soliede en goed verpakt, alleen en uitsluitend door GEBR. E. M. COHEN, Magazijnen van Goedkoope Boeken, te Arnhem of te Nijmegen. Ter drukkerij van de Administratie van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 3