Vriend! De Spaarkas. Betrekkingen. ÉtSit Lees dit met Aandacht! M. MOK, Smedestraat 34, 3' MS TOH He Me Mt. „LA NATION BELGE", AI)VERTE\TIË\. Tooncelvoorstelling TE KOOP gevraagd. 40 stukken prachtige MUZIEK. Bij M. iVIOk, Smedestraat 34, :Sc huis van dc Groote Markskoopt men voor Spotprijzen Nergens zoo goedkoop als bij AMSTERDAMSCHE FABRIEK SUIKERWERKEN Chocolade en Pepermunt, P. DE WAAL, Dat's Toovorwerk. Brandverzekering-maatschappij J. DE LAAT, Anegang No. 2. UITVERKOOP. Chemischs of Droog-Wasscherij (II STOOIIE Stoom-Kunstververij, Machinale Moiréc-lnrichting, Apprêtuur van Zijden, Wollen en andere Stoffen. Iff Hf i'|j||'\j Gedempte Oude Gracht IQ 11. 11. MlUIM, HAARLEM. 1»), A it ESSORT-Ververij voor kosttare Zien Costumes. H. WAIVING, Wie gaat er meê Wie gaat er mee op Beis door Nederland sw Daar komt nu nog bij: Aanbiedingen Worden gevraagd: op Zondag 23 November 1884, j onder directie van EDUARD BAMBERG JEAN CHARUER uit de Salon des Variétés te Amsterdam. Geheimen van een Voddenkelder. Vroolijke Vaudeville in 5 bedrijven, j met Chansonnetten, Coupletten, Quodlibets, Koren enz. {Zie verder uitvoerige Biljetten en Aanvang te zeven ure. Entree: Je RanS Ct- 2e 49 Plaatsbespreking Zondag van 12 - tot 3 ured 10 Cents per plaats. De ondergeteekende beeft bt^s> de eer te berichten, dat zij steeds voorradig heeftVersche, zeer fijne en geurige Speculaas, ver sche platte, Friesche Beschuit, versche Eieren, zuivere Natuur boter en verder al wat tot het Kruideniersvak behoort. Wed. A. S. FRANK COHEN, Fraaïkestraat 32. Op een goede stand in Haarlem een HUIS voor een groote Zaak tgeen winkel). Opgave van prijs, ligging en grootte, onder strikte ge heimhouding, met brieven lett. K, bij den Boekh. F. W. EGELING, Singel 498, Amsterdam. Een kolossaal pak MUZIEK. Geen f 25 maar sl. ƒ1,90. De laatste, de beste die wij bezitten, ruimen we nu op. 40 fraaie nieuwe stukken Muziek, alle van de voor naamste Componistenprachtige Druk, fraai Papier, voor Piano Solo, de voornaamste Opera's, de mooiste Walsen en Dansen; daarbij prach tige Zangmuziek met begeleiding van Piano-Liederen, door de beste Fransche en Duitsche auteurs. Zoo'n pak Muziek is nu een extra extra koopje en kost anders wel ƒ25. Wij leveren mi onze laatste restant Mu ziek (en dit is de beste) in een ko lossaal pak van 40 stukken, franco overal heen voor slechts f 1,90. Bij GEBR. E. M. COHEN, Maga zijn van Goedkoope Boeken, te Arn hem en te N" Percal, l1fs el breed, 6 Cts. de el (69 cM.). Groote Linnen Theedoeken 5 Cts. Gezoomde Zakdoeken 6 Cts. Halflinnen Zakdoeken 75 Cts. het l/2 dozijn. Kraagjes en Boorden, in de nieuwste modellen 10 Cts. Kan ten en Borduursels, van af 3 Cts. de el. Amersfoort, van af ƒ2.75 (20 el). Zwaar geel Katoen, l1/, el breed, 10 Cts. de el; 21/2 el breed, voor Lakens, 21 Cts. de el. Oogjesgoed, geheel garen, 12 Cts. de el. Bont, voor Boezelaars, 2 el breed (Linnen), 16 Cts. de el. Prachtige Linnen Handdoeken 15 Cts. per stuk. Bonte Handdoeken 121 /2 Ct. per stuk. Prachtige Baai, 2 el breed, 50 Cts. de el. Olifantslinnen 16 Cts. de el. Constitution (prachtig fijn). 2 el breed, voor alles doelmatig, 127s Ct. de el. Prachtig zwart Fluweel 50 Cts. de el; gekleurd 60 Cts. de el. Fijn Almeloosck bandgespin Linnen, iy9 el breed, 21 Cts. deel; 3 el breed, voor Lakens, 40 Cts. de el. Zwart Thibet, 2 el breed, zuiver wol, 45 Cts. de el. Wollen Omslag doekjes 20 Cts. per stuk. Zoolang de voorraad strekt: 2persoons Wollen Dekens, gewone prijs f 5,25 nu 3,10. Echte Leidsche Sajet 26 Cts. de knot. (ons). Prachtige, voordeelige Buckskins, 2 el 'breed, zuiver wol, gewone priis 2.25 de el, nu ƒ1,50 de el. Rood Flanel 40 Cts de el. Weder opnieuw ontvangen eene prachtige collectie in Dameslaken van 45 Cts. de el, 2 el breed, in alle kleuren, ook in Wollen Goederen. Ruime keuze Heeren Jachtvesten voor 1,50, Corsetten in de nieuwste modellen en nog- meer Artikelen, tot bet Manufactuurvak behoorende. voor spotprijzen. VAN De ondergeteekende maakt zijnen geachten begunstigers bekend, dat hij met zijne nette St. NICÓLAAS-ETALAGE gereed is en dat bij hem verkrijgbaar zijn Borstplaten k 65 Cts. per 5 ons, in alle kleuren en smaken, Borstplaat-Conserf in alle kleuren, 55 Cts. per 5 ons, bij 21/s kilo; alle soorten van Candij- en Chocoladeletters; alsmede eene ruime sorteering van Cartonnages en Surprises en wat verder tot bet vak be. hoort, hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Kleine Houtstraat 112. Een nieuw gebouwd HuisTe HUUR, I van alle gemakken voorzien, Delft- I straat aid Zyjlroeg No. 14. I Te bevragen Korte Zijlstraat 2. Henri e. Waar kan ik u van avond j vinden Frits. Wel iu Café Rozenpriëel. Heniiie. Waar is dat? Frits. Weet ge dat niet? Heniue. Neen! Frits. Wel op den boek van bet Zuider-Bioiten Spagrne en Bakker straat. Henbib. En is het daar prettig* Frits. OU! lieve deugd! daar is alle avonden Grand Café Chan- tant met flinke Artisten. LIenrie. Zoo! nu wacht mij daar dan. Is de entrée vrij? Frits. Ja, en de Consumptie is maar 15 Cents per Glas. Henrie. Bonjour, ik moet naar huis, tot van avond 7 ure Frits in het Café Rozenpriëel Voor slechts fl,50 in plaats van f' 3 al de volgende beroemde Wer ken van AUG. SNIEDERS, als: Antwerpen in Brand. De arme SchoolmeesterOranje in de Kempen, Waar is de Vader en De Dorpspastoor, te zamen in 3 keurige boekdeelen, thans slechts f 1,50 in plaats van f3. Maar nu het raadselachtige van dit aanbod. Ieder die al de genoemde thans voor slechts f 1,50 koopt, ontvangt er nog hij No. 1. Prins Eugenius, de dap pere ridder, 1 deel. No. 2. Bertus de Kluizenaar, 1 deel. No. 3. Nathan de Woudlooper, Amerikaansch verhaal, 1 dl. No. 4. De Schatgravers in het zwarte Woud, 1 deel. No. 5. De Student van Ulm, 1 deel. No. 6. Het Opperhoofd der Amakozen, 1 deel. Overal kosten deze 6 laatstge noemde boeken f 1,50, ja gerust het is waar, overal kosten ze f 1,50, doch hier, hoe zonderling dat oolc is, ont vangt men ze alle zes zoo maar op den koop toe, bij de keurige Wer ken van SNIEDERS, welke nu in plaats van f3 voor slechts f 1,50 worden opgeruimd. Dit zonderling aanbod afgehaald voor slechts f 1,50. Naar huiten de stad met 15 Cents tegemoetkoming in de vracht die me zelf 20 Cents kost, dus al de genoemde franco thuis op ontvangst Postwissel van slechts f 1,65, waarbij staat: Hei mooiste Pak. Verkrijgbaar bij D. BOLLEBazaar van Goedkoope Boeken, Hang b/d Viscbmarkt, te Rotterdam. gevestigd te CHARLEROI. Maatschappelijk Kapitaal fr. 2,500^000* Bovengenoemde Maatschappij sluit verzekering-en tegen brand op Woonhuizen, Inboedels, Koopmansgoederen, Fabrieken, etc. etc., tegen billijke premiën. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Hoofdagent voor Haarlem en omstreken, den Heer N. SOELLAART Jr., JanswegNo. 37, te Haarlem. MSflU. wegens VERPLAATSING naar de Overzijde No. la van alle soorten van Goud- en Zilverwerken, Klokken, Pendules. Horologiën. enz. enz. De nieuwste Parijsche modekleuren voor dit seizoen worden in bovengenoemde fabriek, echt, zonder afgeven, zoowel op Stukgoederen als op g-edragen Dames- en Heerengoederen, als nieuw geverfd. SPECIALITEIT voor bet Verven van Dames-en Heeren- costumes, Gordijnen enz. Dezelve worden in origineele en alle verlangde kleuren geverfd, zonder af te geven, en als nieuw op gemaakt, geperst, gemoireerd enz. Door deze nieuwe methode blijft de Zijde souple, behoudt haren natuurlijken glans en is niet minder dan nieuw. Echte Struisvederen worden Chemisch gewasschen, alsook in alle modekleuren en fijn zwart geverfd en opnieuw gefriseerd. Prijzen billijk. Aflevering binnen eene week. Ondergeteekende bericht, dat bij hem van af heden weder te be komen is: het echte en zuivere RUNDVEEBROOD. Daar dit brood bijzonder uitmunt door kwaliteit, is verdere aanbeveling on- noodig. De prijs is 17 Cents per 2 Kilo, franco door het geheele Rijk. Tevens maakt hij Heeren Veehouders bekend, dat zijn brood niet in zakken, maar in kisten verzonden wordt. Damstraat 16, Haarlem. DEPOTHODDF"gevraagd voor alle plaatsen. een reisje door Nederland maken, veel zien, veel genieten, en wat wel bet allervoornaamste is, slechts een bagatel daarvoor uitgeven. Voor slechts 1,25 in plaats van ƒ1,90 dat allerfraaiste Boek voor onze Hollandsehe Jongens en voor onze Holland- sche Meisjes. groot oblong formaat, met 13 keurige gekleurde Platen, dus bij elke provincie, behalve aangename beschrijving, een fraaie gekleurde Plaat, waarop al het merkwaardige, dat er te zien valt, is voorgesteld, als: Gezicht op Amsterdam, Artis, Den Dam, De Amsterdamsehe Brand weer, Standbeeld van Vondel en van Rembrandt, Het Kasteel te Muiden, N.-Holl. Chais, N.-Holl. Costumes, Stoomgemaal. Huisje van Czar Peter. Gezicht op Haarlem, Amersfoort, In Utrecht en In 't Baarnscbe Bosch, Viaduct te Rotterdam, Overmaasscbe Costumes, Kouinkl. grafkelder te Delft, Standbeeld de Zwijger, De Loterijzaal, Het Huis ten Bosch, Sche- veningen, de Leidsche Academie, Stadhuis te Middelburg, Kasteel Moer- mont, Standbeeld de Ruijter, Zeeuwsche Costumes, Markt in Noord- Brabant, Roermond, Maastricht, Limburger Binnenvertrek, Arnhem, Kasteel Doorwerth, Bronbeek, Een Papiermolen, Geldersehe Huifkar, Valkenhof, Stadhuis te Deventer, Zwolle, Overijselsche Costumes, Assen, Geitenhoedster, Schaapherder, Hunnebedden, Stadhuis te Groningen, Martinitoren en Groote Markt, Groninger en Friesche Costumes, Ge vangenis te Leeuwarden, Hardrijderij op Schaatsen, Hindelooper Bin nenvertrek. Dat alles kunt ge aan uwe Kinderen laten zien voor de luttele uitgaaf van slechts f 1,25. 1. Kijkjes om ons Heen, groot Prenten boek, voor jonge Kinderen met 6 fraaie Platen. 2. Uit de Rijke Kinderwereld, groot Prentenboek, voor jonge Kinderen, met 6 fraaie Platen. 3. Zonnige Daagjes, groot Prentenboek voor jonge Kinderen, met 9 fraaie platen. Eeze drie groote Prentenboeken, met allerliefste Versjes, door F. H. VAN LEENT, zijn zoo pas uitgegeven voor f 1,50, maar O Wonder boven Wonder, ieder die bij mij Op Reis door Nederland, met 13 gekl. Platen in plaats van f 1,90, voor slechts f 1,25 koopt, krijgt er deze drie fraaie Preutenboeken van f 1,50 zoo maar bij. Goed gelezen, en goed begrepen, dit fraaie Pakket aan den Winkel afgehaald voor slechts f 1,25, voor buiten de Stad met slechts 10 Cents tegemoetkoming in de vracht, die mij zelf 15 Cents kost, dus al bet hier genoemde Franco Tlmisop ontvangst Postwissel van slechts f 1,35, waar bij staat Op Reis door Nederland. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, Hang b/d Vischmarkt, te Rotterdam. In deze lijst worden opgeno men Advertentiën voor aanvra gen en aanbiedingen van dienst boden. Deze Advert entiën mo- 2en eene ruimte van I S regels eslaan en lsosten slechts Cents |ier geheele Advertentie, bij vooruitbetalingterwijl de Administratie zich met de op- stelling ervan belast. Tegen Februari biedt zich aan voor Amsterdam of 'sHage, eene Keukenmeid, 24 jaar, P. G.ook genegen voor werkmeid. Adr. Haar lemss Dagblad. Een Burgerdochter van buiten, biedt zich aan voor behulp in de Huisb. of voor een Buffet, waar zij 15 j. is werkz. geweest. Van middelb. leeftijd en D. G. Adres Haarlem)s Een Meisje, geruimen tijd in bet Buffet behulpzaam geweest zijnde, zoekt plaatsing alsBufietjuflróuw. Adres Haarlem)s Dagblad. Een bekwame Naaister, eenige dagen disponibel hebbende, zag die gaarne bezet. Adres No. 106. Een gehuwd Persoon vraagt Loopwerk. Adres No. 107. Om dadelijk in dienst te treden, biedt zich aan eene Dienstbode, voor keuken- en huiswerk, van goede getuigen voorzien. Adres No. 108. Tegen 1 December biedt zich aan een Bakkersknecht. Adr. No. 109. Een fatsoenlijk Meisje biedt zich aan als Kindermeisje. Adres Haar lem) s Dagblad. Aangeboden een gemeubileerde Kamer met kost ad 35 's maands. Adres Gierstraat 77. Eene Dienstbode gevraagd. KI Houtstraat 13. Eene flinke Dienstbode wordt gevraagd als Meid-Alléén, goed kun nende koken en werken en voorzien van goede getuigen. Adres No. 110. Wegens onvoorziene omstandighe den wordt tegen half Dec. verlangd eene fatsoen! Dienstbode, P. G., netjes kunnende werken en strijken, van goede getuig. voorz.Adr.No.lll. Wordt verlangd eene Huisnaai ster. Koningstraat No. 18. Door huwelijk der tegenwoordige vraag-t men met 1 Febr. eene Keu kenmeid, die goed kookt en van goede getuigen voorzien is. Adres No. 112. Wordt gevraagd eene knappe Dag meid. Loon 1,50 per week en vol len kost. Kruisweg 41 (benedenb.) Wordt gevraagt tegen 1 Februari, eene Keukenmeid, voorzien van goede getuigen en genegen huiswerk te verrichten. Adres No. 113. Wordt gevraagd eene flinke Dag meid, niet beneden de 16 jaar. Adr. Mej. KARTHAUS, Groote Markt. Brievenbetreffende dcr.e ad vert entiën, worden ingewacht onder het JVo. aan dit bla.d. Ter drakkerij ven d« Administratie ven Haarlem's Dagbla d.

Haarlem's Dagblad | 1884 | | pagina 4