POPULAIR IMS- VERLOTINC. 3e .Jaarsrarm. Maandag 6 Juli 188.5. No. 611. ABONNEMENTSPRIJS: Verschijnt Dagelijks uitgenomen Zon- en algemeens Feestdagen. ADVERTENTIËN: AMiBMKRN OVUIMCIIT. FEU1LLETON. Afstai m zijne vronw leflaan. BINNENLAND. Voor Haarlem per maand40 Cents. Franco door geheel het Rijk p. maand 55 Afzonderlijke Nommers 5 Brieven, gelden, advertentiën enz. franco te adresseeren aan het Bureau, Kleine Houtstraat No. 9. Hoofdagenten voor het Buitenland-, Compagnie Générale de x ttb licit e Et rang ere G. L. DA TJBE &- Co., JOII. F. JONES. Sucr., Parijs, 3Ibis Faubourg Jtontmartre. van 15 regels 25 Cent; iedere regel meer 5 cents. Groote letters naar Plaatsruimte. Advertentiën worden aangenomen tot 's middags 12 uur. MUSEUMS EN ANDERE BEZIENSWAARDIGHEDEN VAN HAARLEM. Koloniaal museum op het Paviljoen. Ingang aan de Dreefzijde 2e deur. Geopend dagelijks van 10 tot 4 uur. Toegaug 25 cents per persoon. Douateurs eu leden der Nederlaadsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebben Op 's per persoon. Donateurs en kunst en geseltiedenis, vooral gskaarten voor een geheel jaai .r-..j.. 25 cents per persoon, alleen op Zondagen kosteloos van J24 nnr, de overige Christelijke feestdagen tegen betaling van 25 cents per persoon. Kinderen beneden de 8 jaren worden in het geheel niet toegelaten; kinderen van 8 tot 14 jaren niet dan onder behoorlijk geleide. Teylers museum in de Damstraat. Geopend dagelijks uitgenomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen van J.l—8 uur. Tet/lers bibliotheek. Geopend Woensdag, Donderdag, Vrijdag eu Zaterdag van 1—4 uur. Stadsbibliotheek Prinsenhof. Geopend Woensdag en Zaterdag van 24 uur. Orgel-bespeling in de Groote Kerk. Dinsdag van i2 en Donderdag van 28 uur. Toegang (deur Oudegroenmarkt) vrij. Aan onze lezers binnen de" stad wordt medegedeeld, dat in den loop der volgende weel'e overliet abonnementsgeld van de maand. Juni per kwi tantie zal worden beschikt. Aan onze lezers bui ten de stad wordt medegedeeld, dat in den loop deivolgende week per post-kwitantie o vel de abonnementsgelden van 't 2e kwartaal 1885 zal worden beschikt. E&e Administratie (le ase a* Courant herfcht aam fiiare geabonneer de 11, dat de voorwerpen voor de verloting ojs 8 Augustus a. s.zijn aangekocht. Allen die zich voor 3 Aug. a.s. op Maarlem's H&agbBad alioimce- |ren ontfvangen mede eesa lot. In deze verloting. 15e vier prachtige voorwerpen zijn zichtbaar voor Ieder voorbij ganger tentoongesteld in bet Ma gazijn van desa fileer li A til KIL VAN VEKW, Lange Weersfraat No. 36. tlAB5.vaÏNISTS6ATIK Donderdagavond had, onder lei ding van graaf Cowper, te Londen eene talrijk bezochte meeting plaats, bestaande uit admiraals en leden het Hooger- en Lagerhuis, waarbij besluiten werden genomen tot stichting van een nationaal fonds ten behoeve van den aankoop van torpedo-booten, voor de versterking van de handelshavens en zeesteden van Groot-Brittanie. De Koningin verleende giste- van GEORG HARTW1G. 66) X. Nu, dan zult ge u wel tame lijk met zuchten en oogenverdraaien hebben bezig gehouden, 't zal een heele aardigheid geweest zijn u te zien! lachte Heinrich luide. En dan.... Theophil begon nu zijne geschie denis te verhalen, er niet op lettende lat zijn toehoorder hem al spoedig le woorden door vragen en tegen vragen als 't ware uit de keel haalde. Toen hij geëindigd had, lag Heinrich Romberg voor zijn bed op de knieën m met zijn gelaat diep in de kus- iens verborgen. ren aan Sir Peter Lunsden het grootkruis der Bath-orde. De Czar en zijne familie zullen een reis van tien dagen langs de kust van Finland maken. Men hoopt in deze provincie, die steeds in oppositie tegen de regeering van Petersburg is, een gunstiger indruk te doen ontstaan. Donderdag zijn in Spanje 1354 cholera-gevallen, waarvan 664 met doodelijken afloop voorgekomen. Twee sterfgevallen werden te Madrid, 62 te Aranjuez en 366 in de pro vincie Valencia geconstateerd. Uit Cairo wordt gemeld, dat daar een Italiaansch agent, Stefa- noni, aangekomen is, om met de Egyptische regeering te onderhan delen met het doel het douanen- kantoor te Massowah geheel aan Italië over te doen. De moeilijkheid zit daarin, dat alle ontvangsten der douane, ook die van Massowah, tot waarborg voor de geünificeerde schuld dienen. Het bericht dat de provincie Dongola zal worden bezet gehou den tot aan Akashes toe, is offici eel bevestigd. De spoorweg van Wady-Halfa tot aan Akashes zal den 15en dezer voltooid zijn. Een de tachement Engelsche troepen zal te Akashes blijven. Lord Wolseleyzal aanstaanden Dinsdag naar Londen vertrekken. Het Arabisch blad Ahhiar vermeldt eene circulaire van den Mahdi aan de Emirs, waarin hij zegt, dat de verovering van Egypte niet zijn eenig doel is. Hij zal niet rusten voor al de staten van Noord- Afrika, met inbegrip van Tunis en Algiers, bevrijd zijn van het juk der Christenen en tot het uitslui- Dekde deel. I. Een prachtige Meidag brak over Rosla aan. Purpere wolkjes fladder den gelijk witte zeilen aan den azuurhlauwen hemel, voortgestuwd door een zuidenwindje, dat door het met jong groen gesierd bosch streek. De grasvelden waren in hun eersten en schoonsten tooi en overdekt met ontelbare boterbloempjesdie als weggeworpen goud tusschen de gras halmen te voorschijn kwamen en op wier gele klokjes de eerste, schuchtere kapellen zich wiegden. Zacht murmelend vloot het heekje door de landen, omsloten door een rei van blauwe bloempjes, wier kleur door het heldere water prachtig werd weerspiegeld. Fluitend en sjil pend trokken de kleine zangers uit het suizende bosch in allerlei krin gen vroolijk de eerepoorten omzwe vende, welke de baron uit boom- teud gebied van den Islam terug gekeerd. De heer de Freycinet heeft den Frauschen consul in Egypte opgedragen, naar den dood van Oli vier Pain een onderzoek intestellen. De Duitsche Graaf Pfeil heeft uit naam van de Oost-Afrikaansche maatschappij aan de kust tegen over het eiland Zanzibar, in het Zuidoosten van de tegenwoordige Duitsche bezittingen, nieuwe land streken gekocht, met zegt ter grootte van 500 vierkante mijlen. Volgens den Standard zijn in het Russische kamp in Afghanistan ernstige ziekten uitgebroken, waar aan Russen en Turkmenen in groot aantal sterven. De Standard deelt uit Shanghai het gerucht mede, dat tusscheu Rus land en Korea wordt onderhandeld over een geheim verdrag, waarbij maatregelen zullen worden geno men voor een Russisch protectoraat over Korea en de opening van de river Turnen. Haarlem, 4 Juli 1865. De navolgende heeren hebben bij het eind-examen voor afd. B. aan het gymnasium alhier het diploma verworven voor geneeskunde ot wis- en natuurkunde: D.-A. Boon, J. W. Jenny Weijerman (reeds in het bezit van het diploma voor godgeleerd heid enz.), J. Posthuma, S. J. Moor man en A. M. Conijn. Het Stedelijk Museum van schilderijen en oudheden op het raad huis alhier werd gisteren bezocht door de markiezen Borghese en Pian- castelli uit Rome. stammen en masttakken met veel effect en goeden smaak voor den ingang van het slot had laten op richten. Tot verhooging van het feest van den dag waren zij daar opgesteld, en allen die uitgenoodigd waren het verlovingsfeest van baronesse Irene bij te wonen, moesten hare heerlijk geurende groene openingen door gaan. Ofschoon er nog eenige uren moesten verloopen alvorens de fees telijkheid een aanvang zou nemen, kon men den baron toch reeds vol verwachting op het terras zien heen en weder gaan, nu en dan een blik in de verte werpende. Met steeds in kracht toenemende zuchten keerde hij dan telkenmalen tot zijn ontbijt terug, om een blik in het openge slagen invitatieboek te werpen, dat nevens zijn servet lag. Toen intus- schen het eene kwartieruurs na het andere verstreek, zonder dat de in Gisteren namiddag is ia de spoortrein HaarlemZandvoort nabij laatstgenoemde gemeente, twist ont staan tusschen twee conducteurs van die Maatsch., waarhij zij handge meen zijn geraakt en de een den andere eene verwonding aan het hoofd en aan de linkerhand heeft toegebracht. Heden namiddag omstreeks 2 ure is aan den Wagenweg alhier, een voermansknecht van een boe renwagen gevallen, die door hem bestuurd werd. Een der achterwie len is daarbij over zijn linkerbeen gereden, dat hoven de knie is ge broken. Hij is per brancard naar zijne woning, in de Wagenmakerslaan, overgebracht. Met 1 Juli zijn voor den dienst bij Z. M. den Koning in het bui tenland aangewezen en naar Zr. Ms. verblijfplaats vertrokken, de adjudant en particuliere secretaris des Konings, kapitein De Ranitz en de ordonnance-officier, baron Van Heeckeren van Molecate, ter ver vanging van de adjudanten geDe- raal-majoor graaf Dumonceau en ka pitein baron Sirtema van Grove- stins, die naar 's-Hage terugkomen. De kamerheer des Konings, ridder Huijssen van Kattendijke, zal bij den Koning dienst doen als Z. M. op zijn buitenverblijf hier te lande/^ is teruggekeerd. Hedenmiddag te 1 uur vertrok de Minister van Buitenlandsehe Zaken voor eenige dagen naar België, teneinde de Antwerpsche Tentoonstelling te bezichtigen. ZExc. zal gedurende zijn verblijf in België aan verschillende groote diploma tieke diners aldaar deelnemen. Op het einde van de volgende week zal de verte geziene stofwolk zich in de allée vertoond had, trok de baron haastig aan de schel. Ik laat de barones verzoeken tot mij te komen, zeide hij op bevelenden toon tegen den bediende die binnen trad. Deze keerde na verloop van kor ten tijd terug met de bootschap: Baronesse Irene heeft hare ka menier bevolen, niemand binnen te laten, wie haar ook mocht willen spreken. Geërgerd stampte de baron met den voet op den grond. Onver- drsgelijk 1 Het is goed, maak dat ge weg komt. Weder alleen zijnde, begon hij zijne wandelingen op het terras nog ijveriger dan te voren. Het is om te vertwijfelen, met zulk eene dochter, die zich op haren geluk kigsten dag gedraagt als eene Hin- doesche. Eu daarbij heeft zij iets 1 vreemds, onverklaarbaars in de oogen, de Minister in de Residentie terug- keeren. (DU. v. Z.-H.) De leden der Tweede Kamer zijn uitgenoodigd, hij de feestelijke opening van het Rijksmuseum te Amsterdam tegenwoordig te zijn. In de laatste zitting voor het uiteengaan van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, heeft de heer Sluiter, namens de Commissie voor de verzoekschriften rapport uitge bracht op het adres van den heer Th. Kleij, kapitein-kwartiermeester bij het Ned. Indische leger met ver lof tot herstel van gezondheid in Nederland. Adressant verzoekt, dat de Kamer die maatregelen treffe, welke kun nen voorkomen, dat hem liet recht om zijne bezwaren tegen eene hem opgelegde provooststraf in te bren gen worde verkort of ontnomen. De „Commissie stelde voor, dit advies te verzenden aan den Minis ter van koloniën ten fine van in lichting met welke conclusie de Kamer zich heeft vereenigd. De hoofd-ingeuieur Dirks, lid der Tweede Kamer, is opnieuw aan gezocht, om als technisch adviseur op te treden bij waterstaatswerken te New-York. Weldra denkt de heer Dirks naar Amerika te gaan en hoopt in September, bij de her vatting' der Kamerzitting in het va derland terug te keeren. Aan het hoofd van de Leidsche Ct. van Donderdag leest men het volgende Medeburgers 1 Gij hebt ons uitgenoodigd tot bij woning van het feest, door u ter gelegenheid der viering van het driehonderd-en-tienjarig bestaan der Leidsche hoogeschool het studenten corps aangeboden. Volgens onzen beroepsplicht heb- dat ik het klinkt belachelijk niet den moed heb haar het hoofd eens recht te zetten. Ware ten min ste mijne vrouw maar teruggekeerd, die bezit op dit punt meer vastheid van karakter Wanneer dat domme mensch, de koetsier, maar niet te laat aan den trein gekomen is. Vree- selijke gedachten, het geheele feest alleen te moeten medemaken aan de zijde van deze dochter. En weder trad hij op het terras. Terwijl haar gemaal aldus zich zeiven kwelde, reed de baronesse welgemoed en volkomen kalm in haar rijtuig gezeten in de richtiDg van het slot. Zij had de kap van haar rij tuig geheel laten neerslaan, om haar door de reis in een spoorweg-coupé eenigszins overspannen zenuwen, te verfrisschen, tegelijk echter om de voorbijgangers den aanblik te schen ken, hoe zij, als meesteres, tegenover hare gezelschapsjuffrouw in het rij tuig gezeten was. Nevens haar, ge-

Haarlem's Dagblad | 1885 | | pagina 1