ger paardrijdster in het circus van Oscar Carré. Zaterdagmiddag is een begin van brand ontstaan in een der gooten van het militair hospitaal aan de zijde van de Walsteeg te Utrecht, veroorzaakt doordien bij het leggen en soldeeren van nieuwe gooten, vonken onder het hout en de goot waren gekomen. Met het oog op den zeer feilen wind had de brand een vrij ernstig aanzien, doch is met behulp der waterleiding door het hospitaal- personeel gebluscht, zoodat de in middels aangerukte spuit geen wa ter heeft behoeven te geven. Dezer dagen, bij aankomst van den laatsten trein uit Emmerik te Zevenaar, bemerkte een dame, dat zij haar portemonnaie had verloren. Terwijl zij bij het loket tot die treurige ervaring kwam, vond zij daar op den vloer eentien- guldenstukje Door niet te voldoen aan de voor geschreven politie-reglementen, had een kruidenier te Arnhem zich groote schade kunnen berokkenen. In plaats toch om volgens het voorschrift zijn voorraad lucifers in een behoorlijk gesloten aarden pot te bewaren, be vond zich deze in een houten ton op den zolder. Misschien, zegt de Arnh. Ct., is de kat aan het krab ben gegaan en geraakten de lucifers in brand. Daarbij ontwikkelde zich een verstikkende fosfordamp. Door het tijdig ontdekken en spoedige hulp, werden grootere onheilen voor komen. Een ieder zijner vakgenoo- ten zij dus op zijne hoede. Zaterdagmorgen is midden op den IJsel, kort bij het Gangediep, door een hevigen rukwind een zeilende visschersschuit omgeslagen. De op*1 varenden, een paar vissc'uers uit Graf horst. wisten zich al zwemmende boven water te houden. Gelukkig was er iemand met eene schuit in de nabijheid, die de drenkelingen bijtijds redde. Vooral voor een hun ner was spoedige hulp dan ook hoog noodig. In de vorige week ging te Nu- mansdorp een jongen in de vroegte hengelen. Hij zat een poosje stil te dobberen, toen iets van den kant in het water sprong. Op eens gaat de dobber draaiend naar beneden. De heDgelaar haalt op en ziet tot zijne verwonderiDggeen aal aan zijnen haak, maareene rat, die van het deeg scheen te hebben willen proeven. schichtig, en ging op hol. Van de drie in den wagen gezeten perso nen vielen twee, de eigenaar en eene vrouw, er van af, waarbij de eerste een bloedende doch niet gevaarlijke hoofdwonde bekwam, en de laatste het rechterbeen brak. De zoon van den eigenaar, die inmiddels van den wagen was gesprongon, kwam met den schrik vrij. De beide patiënten zijn naar het stads-ziekenhuis ge bracht. Te Britsum is een landbouwers zoon door een met koren geladen wa gen overreden. Hij werd deerlijk verminkt opgenomen. Voor eenige dagen, zoo verhaalt de Midd. Ct. werd te Yerseke een troepje werkmeiden, bezig metoes- terpanuen te krabben, door hun opzichter, die eenige oogenblikken afwezig geweest was, op eene eigen aardige bezigheid betrapt. Zij had den nl. ieder een spiegeltje en een fleschje hij zich en waren bezig zich met den inhoud van dit laatste te blankettenl! O ijdelheid der ijdel- hedeu Een pannenwerkster in broek en laarzen en geblankette wangen 1 Wie kent zeldzamer combinatie Te Goes is een brievenbesteller uit zijne betrekking ontslagen, wijl bij zich veroorloofde brieven, vcor een bepaald persoon bestemd, ach ter te houden en van den inhoud kennis te nemen, ten einde zich geldelijke voordeelen te verzekeren door dreigement van openbaarma king der correspondentie, door den beambte compromitteerend geacht voor den geadresseerde. Een echte woesteling viel Don derdagmorgen te Joure een ijverig werkman aan, die zich naar zijn werk zou begeven. Deze werd vree- ijk mishandeldde aanvaller hield niet op, voordat twee personen tot ontzet waren toegesneld. De dader is een oude bekende der justitie. De aanleiding tot deze daad is niet he kend. Vrijdag werd het paard, voor een van Strins te Leeuwarden binnen komenden boerewagen gespannen, De rechtbank te Heerenveen heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand op de hof stede van den heer Dijkstra te Don kerbroek. De heer Dr. R., genees heer aldaar, werd verdacht den brand te hebben gesticht, om zich te wre ken op zijn huurman D., die ais ge tuige was opgetreden in eene rechts zaak tegen Dr. R, welke eindigde met diens veroordeeling tot gevangenis straf van 1 maand. Het onderzoek heeft echter niets bewezen. GEMENGD NIEUWS. Dat de parapluie een onontbeer lijk stuk voor eiken rechtgeaarden Haarlemmer is, is overbekend, naar 't schijnt zijn echter de bewoners van Salzburg nog sterker aan het nuttig meubel gehecht. Bij den optocht die tijdens de en trevue der keizers vau Rusland en Oostenrijk te Kremsier plaats vond, staken de boerinnen die er aan deel namen herhaaldelijk haar para- pluieën op en deden die dan weder neder. «Dat zijn zeker vrouwen uit Salz burg,# zeide graaf Taaffe tot een journalist met wien hij stond/ te pra ten, «daar komt ieder mensc,benkind met eene parapluie ter wereld en die stad telt zestienduizend inwoners en zeventienduizend parapluiéën.» ,.z— De componist Verdi is niet enkel een groot musicus/ maar ook een weldoener der meDs^hheid. Naar het te Parijs verschijnend blad Mènestrel verneemt, laat hij op het oogenhlik te/ Villa Nova d'Arde een groot hosfiitaal bouwen dat nagenoeg gereed is. Onlangs heeft hij liet armbestuur te Bussetto eene so/m van zestien duizend francs voor.-' een te bouwen gesticht en eene sopn van zesduizend francs voor liefdadige doeleinde doen toekomen. Bovendien heeft/ Verdi, die groot grondeigenaar is, /alle zijne pachters eene reductie vam tien percent der pachtsommen toegestaan, met het oog op het mi alu/kken van den oogst van dit jaar. De vijfjarige Maurice Géru, zegt figaro, is 'onder een zeer ge lukkig gesterntf-3 geboren. Het jongske speelde Dinsdag in de nabijheid va-n het station te Cour celles, toen he(-t tusschen de staven van een hek fteraakte en door een atdak viel, waardoor een twaalftal ruiten werden j gebroken. Op het iMatntdik dat het op de straatsteenen *otnreaerkomen,kwam eene zeventigjarige vrouw, de we duwe Cacréj.vcijrhij: de jongen kwam op haar rug ^ëfecht, waardoor de oude da&fcl-V&flljfebeenen geraakte. Maun6j hjj3 g£en enkel letsel bekomen^ 0jJVJgöIë oude juffer, die nog al Bezeer -q\v;ts. hinkende weg- DfSP «wËkJffi cier van justitie in WestftAefj j ^jrdt opsporing en aanhouding'geVraagd van George van /jaren, met donker uitzicht£-^RHÉHta®r, korten knevel rordt beschuldigd, schuldig gemaakt in geschrifte en en vol zich te hebben aan valscehheid diefstal. 1 Evenzoo i verzoekt de officier van justitie te iMainz opsporing en aan houding v.'an Johan Baptist Wotke, oud 30 j&lren, lang 1.75 M., met zwart haai?, kleinen snorbaard, don kere uitpui lende oogen. Hij is hoog in de schouders, waardoor hem liet hoofd scheeef staat. Hij wordt be schuldigd ivan moord en roof. Ver der van E George Erederik Herts, schoenmakier van beroep, oud 48 jaren. Hifi heeft zich schuldig ge maakt aa/n moord. Zijn signalement is: langi/l.75 M., smal van postuur, aankomemde baard, smal van ge zicht, bdond haar, doormengd met grijze h raren. Zijn gang is sleepende. Tj*e Oberkassei werden in den Rijn dei lijken gevonden van een man en een .e vrouw, welke aan elkander gebon den waren. De man schijnt een veertigjarige geweest te zijn, terwijl de vrouw den leeftijd van ongeveer dertig jaren bereikt zal hebben. Op de lijken werden geld stukken en kostbaarheden gevon den. Ongetwijfeld hebben de onge- lukkigen door zelfrqoord een einde aan hun leven gemaakt. De bekende violiste Teresina Tua. die eenige dagen geleden te Berlijn aankwam, was, naar de Nat. Zeit. mededeelt, jl. Donderdag bezig om de krulletjes aan haar voorhoofd te friseeren, toen de spirituslamp, die zij daarbij gebruikte, eensklaps sprong en de brandende spiritus naar alle zijden vloeide.' Het tafelkleed had reeds vlam ge vat en ongetwijfeld zoude een groot ongeluk gebeurd zijn, wanneer niet de heer Henri Klein, de impresario der artiste, die in een nevenvertrek arbeidde, haar hulpgeroep had ge hoord hij doofde de vlammen spoe dig met behulp van een reisdeken. De heer Klein, uie zeer bezorgd is voor het leven der jonge dame, nam dadelijk het gevaarlijke haar- verfraaiingsinstrument in beslag. Toen ik, jaren geleden, te Dresden Wagner's «Lohengrin» hoorde opvoeren zoo vertelde een Engelsöhman zat ik op de eerste rij in een proscenium-loge en ver scheidene vrienden zaten om mij heen. Eensklaps werd, dadelijk na de ouverture, de logedeur opengerukt, een vreemdeling trad binnen, giug op de eenig overgebleven plaats zit ten en begon, tot onze algemeene verontwaarding, hardop critiek uit te oefenen. «Hemel, hoe slecht!» riep hij nu eens en dan weder: «dat was goedI» Hij sprong nn en dan onstuiming op, trappelde met de voeten, klapte ongeduldig in de handen, kortom hij gedroeg zich zoo onverdragelijk, dat wij besloten om ons, na het eerste bedrijf, van hem te ontslaan, aangezien wij hem voor half mal aanzagen. Ik zocht een suppoost op en verzocht hem den onruststoker te ver wijderen, die ons van ons kunstge not beroofde. De man ging heel be leefd mede en keek in de loge, maar eensklaps sloeg hij de deur met een eigenaardig gebaar en geheel veranderde gelaatsuitdrukking haas tig weder toe. «Die kleine heer?» zeide hij, «die met de grijze overjas? maar mijn heer, dat is Richard Wagner De Pall Mall Gazette maakt melding van een zonderling geval van somnambulisme, dat deTrarnore, in het graafschap Waterford heeft plaatsgevonden. Een jonge man nam er, in het spoorweg-hotel, een kamer en begaf zich weldra ter ruste. Omstreeks drie uur in den nacht zagen eenige personen, die langs het logement iwamen, een man enkel met een hemd bekleed, met een brandende kaars in de hand, voor een raam van de tweede verdieping staan,waar uit hij eensklaps naar beneden sprong van eene hoogte van 14 of 15 voet. Het was de jonge man die door den val niet tot bewustzijn kwam, maar met de kaars in de hand door de stad wandelde en eindelijk aan een huis aanschelde. Eerst toen ontwaakte hij, men if hem schoenen, een hoed en een oude jas, en dus uitgedost wandelde Lij naar het politie-bureau en ver zocht te worden binnengelatentoen de dienstdoende brigadier zag in welken toestand de man zich bevond, voorzag hij hem van kleedereu en ververschingen. Een onderzoek werd door de po litie in het hotel ingesteld, en men vond er de bagage die den slaap wandelaar toebehoorde, alsook zijn gouden horloge en ketting, en vijftien pond sterling in contanten. Te Londen stond dezer dagen Elisa Aston, eene drie-en-twintigja- rige naaister, die reeds onderscheide ne malen wegens diefstal gestraft was, voor het gerecht. Een groot aantal getuigen werd gehoord en toen de dievegge, nadat het vonnis was uitgesproken, weder naar haar cel werd teruggebracht, viel een der leden van de rechtbank haar bijzondere dikte op. Hij deed zulks een cipier opmer ken en weldra kwam deze met drie fijn geslepen kristallen karaffen te rug die, als naar gewoonte, met li monade en water gevuld op de ta fels in de zaal hadden gestaan, ten einde den rechters tot verfrissching te kunnen dienen. De sluwe dievegge had die ka raffen zeer behendig onder hare kleederen weten te verbergen. Groot opzien verwekt in Ame rika een door Hereshoff te Bristol gebouwd stoomjacht van 27 M. lengte en 3,30 M. breedte, Stiletto genaamd, dat bij den wedstrijd de snelste Amerikaansche rivier-stoom boot Mary Powell schitterend over wonnen heeft. De Stiletto legde een afstand van 48 KM. in 75 minuten af en bereikte dus de verbazende snelheid van 38 KM. in het uur. Wel is waar, hebben de nieuwe Duitsche torpedobooten van Schichau te Elbing even snelle proeftochten gemaakt; zij zijn echter van veel krachtiger machines voorzien, die op een pleizierjacht niet te gebrui ken zijn, omdat zij te veel plaats innemen. Het resultaat werd hoofd zakelijk door zeer sterke ketels ver kregen, die een zeer hoogen stoom druk kunnen verduren. De Stiletto is van eene viervleugelige schroef voorzien. Op de binnenplaats van het centraal-station der brandweer te Liverpool, werden in de vorige week proeven met een brandbluschpoeder genomen, die zeer noodlottige ge volgen hadden kunnen hebben. Er waren veel toeschouwers en daaronder eenige hooggeplaatste po- litie-beambten aanwezig. Men had een kolossalen brandstapel van hout gemaakt en dien met teer en petro leum overgoten. Het poeder was in vloeibaren toestand gebracht en twee vaten waren met het bluschmiddel gevuld. Omstreeks drie uur staken de beide heeren, die de proefnemingen leidden, den houtstapel van twee zijden te gelijk in brand, men hoorde een verbazenden knal en aanschouwde weldra niets anders dan eene razende en knetterende vlammenzee. Men bemerkte onmiddellijk dat de proefneming binnen een te kleine ruimte was genomen; vlammen en rook bereikten de toeschouwers, waarvau onderscheidenen brandwon den in het gelaat bekwamen. Er ontstond eene paniek en de menigte drong naar de uitgang'en. Middelerwijl schenen de gehou wen van het station in groot ge vaar te verkeeren, want de vlam men grepen onbeteugeld om zich heende bevelvoerende chef gaf order brandspuitslangen te doen wer ken, die ook dadelijk ter plaatse waren. Op dit oogenhlik traden de heide proefnemers op den brandstapel toe en wierpen het bluschmiddel met em mers tegelijk in de vlammen, die toen dadelijk uitdoofden. Het houtwerk van het station had hier en daar reeds vuur gevat, dat echter spoedig door de aange rukte spuiten werd gebluscht. Een correspondent van de In- dépendance Beigedie eene reis door Zwitserland heeft gemaakt, vertelt als bewijs hoezeer de geschiedenis van Willem Tell nog in de harten van het volk voortleeft, het volgende voorval. Eene jonge Rus, de heer von Geszier, die er volstrekt niet op ge steld is, om van den befaamden landvoogd af te stammen, was van plan om met eenige vrienden een tochtje op het Vierwaldstatter-meer te maken, en werd, toen men aan boord was gegaan, door zijne be kenden hij zijn naam aangesproken. Nauwelijks had de schipper dien naam gehoord, ot hij roeide het bootje naar den oever terug en zette het gezelschap, niettegenstaande alle beloften en verzoeken, weder aan wal. Een man, die naar zijne meening den vervloekten naam Geszier droeg en wellicht een afstammeling van den landvoogd was, wilde hij voor geen geld der wereld in zijn vaartuig vervoeren. De heer H. H. Pearse, corres pondent van de Daily Newszal weldra uitgeven een verhaal van den geheelen veldtocht in Soedan. Een kolossaal werk wordt thans te New-York verricht. Men is daar bezig met de Flood Rocks, die de invaart in de haven van New-York (de Hell gate, hellepoort genaamd) gevaarlijk maken, op te ruimen. Tegen 1 October denkt men met de voorbereidingen klaar te zijn, en dan zal 'tniet lang duren, of die klippen barsten uit elkander. De gangen, die men in de rots in alle richtingen heeft geboord, heb ben gezamenlijk de lengte van 21,670 voet. In de gangen zijn 13,286 mij'n- gaten geboord; die gaten hebben eene doorsnede van 3 duim en ge middeld eene diepte van 9 voet. Hunne gausche lengte bedraagt 22 Engelsche mijlen, of ongeveer 34 kilometer. Thans zullen de gaten geladen worden met kruit en dyna miet, en is men bezig met het aan brengen der electrische geleidingen. Nadat het water in de gangen zal zijn binnengelaten, moeten dan nog mijnen aangestoken worden. Men stelt zich voor, daarbij eene explosie te zullen leeren kennen, hij welke die van onderzeesche torpedo's kin derspel is. MARKTBERICHTEN. Haarlem, 31 Aug. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f 0.a f 0.witte tarwe f7.3 a f6.30 rogge 5.10 a f 5.haver f 4.25 a f3.50 Garst f 6.a f4.20 Duiven- boonen f 0.-- a f 0.Paardenboonen f 0. a f0.— Bruine boonen f 0.—a f 0.— Groene Erwten f 7.60 a f 0.Witte Erwten f 0. a f0.Capucijners f0.a f0.Kanarie zaad f 0.a f0.Oliezaad f0.a f0. Koolzaad f 0.a f 0.Geel mosterdzaad f 0.a f0.Bruin mosterdzaad f 13.— f0.Karweizaad f21.75 a f0. AMSTERDAM, 31 Aug. Koffie. De markt verkeert in onveranderde kalme stemming. Zoowel in de eerste als tweede hand werd weinig omgezet. Afgedaan werden heden 99 bn. JavaW.-I. B alhier gedopt ex „Soenda" en „Drenthe." Suiker. De markt waB in de vorige week vast gestemd, doch sluit echter iets stiller. Ruw Sept. f191 a 1/4 te koop Oct./Dec. f20'/o a V4 te koop. Crushed A S R, W S R en S T f 23 a 1/4, andere merken 1 2 a 3/< lager. Vruchten: Krenten. Yoor de tweedehand werd het een en ander gedaan in nieuwe Cephaloniastoomende per //Jupiter*. De noteeriugen op de aflaadplaatsen dij ven on veranderd vast. Van Gepelde Amandelen, te leveren van de eerste aanvoeren van den nieuwen oogst, werden eenige verkoopen be kend tot f 44 consumptie. Rijst onveranderd. Specerijen. Noten vast Eoelie gevraagd en in prijs vooruitgaande. Peper vast opf42l/s consumptie. Katoen. Noteering van Vrijdag ter Beurze: Looo Heden 1884. Middling fair 311 ;313/4 c. c. Fully Good Middling. 317.311 Good 31 31 341/0 Strict 303/.,31 333/4 Middling. 30l's303/, 33V2 Low Middling. 293/,30 33 Good Ordinary. 29 291/2 w 311 /3 Good Tinnevelly (nom.) 273/.t28 29'/s u Fully good Dhollerah. 28 281.'s 29 Good Dhollerah. 27 271'- 27'/.. Goodfair Dhollerah nom, 25 25'/, 25l Good Oomra. 263..,27 u 271/ó Fully goodf. Oomra. 26 261/.. 26l Goodfair Oomra. 25 251 2 25 Fine Bengal. 26 261/»' 25 Good Bengal nom. 24 241 /2 23 Stemming heden vast, prijzen onveranderd. Petroleum-bericht van P. G. C. Calkoen. Makelaars, Amsterdam, 29 Aug. De Amerikaansche Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegram New-York 8'/-,8' S'/,f83.8,8S e, 83 ctpgalh Philadelphia 83/;, 85/., 81 81/,, 81 81/, ct. per gall. Ruwe Olie 102s/s,1027'8,1015/6, 1021 8, 103;02, et. per vat. De stemming bleef zeer vast en verhoogde de eigenaars, tengevolge v&n flinke afdoenin gen, de locoprijs tot op f91 Najaars-leve ring blijft tot onveranderden prijs aangeboden. De uoteering is heden bij minstens 25 vn. te ontvangen aan het Amsterdamsch Petro leum-Entrepot: Disponibel. f 9' a f Entr. Sept.-levering 91/, u Oct. 93/8 Oct./Dec. y 93/8 In consumtie vrij aan boord f 101 's. Bij kleinigheden f 1 4 a f 1/.. hooger. De voorraad aan het Amsterdamsch Petro- lenm-Entrepöt bedroeg op 22 Aug. 54.905 vn. Afgeleverd4 270 Voorraad op heden 50.635 Verwacht wordende ladingen: „Joseph H. Scammel" (zeilklaar 13 Aug.)8 888 Tarwe op levering fl lager. Nov. f205 Noteering van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering vast Oct. f136,135. Maart f 144,145. Noteering van Menne <fc Thole. Koolzaad stil. Raapolie flauw. lo. Dec. f26" 8. lo. Mei f 26s/,.. Lijnolie traag. lo. Sept. f25. Edam, 29 Aug. Kaas. Aangevoerd 93 stapels wegendekilo; hoogste prijs Gras- a f 28.—, laagste f 18. de 50 kilo. Hooi f h Leiden, 29 Aug. Aan de Gemeente-Waag gewogen: 510 1 s en 77 V,6 deelen Boter, te zamen 10970 stukken. Eerste kwal. f52.a 58.2e kwal. f44.a 50. Sohledom, 31 Aug. Moutwijn f 9.50 Jens ver f 15.—, A mat. Proef f 16.25, Spoeling 11,20, idem door de Schiedamsche Spoeling- Vereeniging f 1.30. Zwolle, 29 Aug. Boter. Prima le soort, f 24.— a f 26.afwijkende f 22.a f 23. tweede soort, f 18.a f20.— rtiViS RBERICHTE& VBKiawiJK,31 Aug 1.11 M. boren A. I' 5.41 M. onder N. P. Ejs'JLRS 31 Aug. 1 27 boven 0.

Haarlem's Dagblad | 1885 | | pagina 3