Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken Vijf en dertigste Muziekuitvoering BURGERLIJKE STAP. BE URSBER1CHTEN. Staatsleningen. Provinciale en Stede lijke leeningen, Industriëele en Finan ciëele ondernemingen Spoorwegleeningen. Tramwegmaatschap- pijen. Premieleening en. En nu haar leven te 's-Hage? Het huwe lijksleven zonder wettige sanctie zal pl. niet verdedigen. Maar hoe vaak is het niet gebleken, dat menig op deze wijze gevoerd bestaan meer blijken gaf van gods- dienstigen zin en eendracht dan menig huwelijksleven. Jeanne zag in dat leven dat haar wachtte hare sociale wedergeboorte. Doch hare verwachtingen werden bitter bedrogen. Jeanne's gedrag was te 's Hage onbe rispelijk. Zeer bedaard leefde zij van 600 a 700 frans en moest er alles voor doen. Geen enkel geschenk ontving zij van Sa- kurada. Haar toilet, meubelen, alles moet zij van dat geld betalen. Zij had geen schulden; van alles kwitantie. Uit alles blijkt dat Jeanne dit buiten echtelijk leven beschouwde als een huwe lijksleven, dat haar voor het oogenblik redde en in de toekomst eene gewenschte positie zou verschafteu. Iedereen van hare bekenden dacht dan ook dat Jeanne haar fortuin gemaakt zou hebben met Sakurada te volgen. Get. de Man beweert wel dat de schei ding tot stand is gekomen bij wijze van een koop, maar de verklaring van Lorette weegt bij pleiter meer, dan de beëedigde verklaring van De Man. Het geld is haar opgedrongen. Ten aanzien van Sakurade bleef zij op recht; zij volgde hem, wilde niet heen geen, zij wilde blijven, zij wilde niet naar Brussel teruggaan om daar over haar mis plaatst vertrouwen te worden uitgelachen, Zij bleef zich beschouwen, gelijk zij zich in een brief noemde, als „zijne vrouw Van zijne zijde niets dan huichelarij, valschheid en bedrog. Van een aanslag op het leven van Sakurada is al dien tijd geen sprake geweest. Zij tracht op alle wijze Sakurada, die haar ontwijkt te spre ken. „Want" zooals hij schreef „zij beminde hem met een zeldzame liefde' Zij volgde hem naar Gouda, toen hij poogt haar te ontvluchten. Nog steeds was zij voornemens zich in zijn bijzijn van het leven te berooven. Huichelend ontvangt haar Sakurada. Hij spreekt haar aan alsof er niets gebeurd was en blijft bij haar. Dergelijke hande lingen doen den man kennen. Veertien dagen lang wordt deze vrouw alzoo tus- schen hoop en vrees geslingerd. Als zij in Botterdam komt, brengt haar broertje haar het telegram, dat Sakurada naar Scheve- ningen zond, zoogenaamd uit Parijs, en dat zijn bedrog overtuigend bewees. Tevens krijgt zij bericht dat aan haar huis is bereï gegeven, dat zij bij de po litie moet komen. Zij kan niet weten dat dit buiten medeweten van Sakurada was geschied en op last van den heer Bau- (tuin. Was het wonder dat besch. diep ge schokt was, diep geschokt in eiken zin? Was het wonder dat zij nog erger werd ontstemd, toen zij in dat hotel een politie man stil zag spreken met den hotelhou der, en dacht dat dit haar raakte. En na dat zij den avond in dat hotel heeft door gebracht, gaat zij naar boven met hem, die haar liefde heeft verlangd en gezworen en die haar nu wil verlaten en prijs geven aan de politie. Vreeselijk is haar toestand.... Hij wil haar slechts aan zijne zinnelijke lusten opofferen. Zij weigert aanvankelijk; gaat bij hem liggen en toen doemt voor haar geest op het feit dat zij zal gaan sterven en hij blijven leven. In dien toestand volvoert zij haar daad. Na het verrichten der handeling beschuldigt zij zich zelve, roept hulp; in één woordziet pas het misdadige in van haar daad. Hare handeling was geheel in strijd met al hetgeen ervaring en wetenschap aanne men als 'voorbedachten rade. Zij was on toerekenbaar, toen zij de daad verrichtte. Pleiter komt tot de kwestie der ontoe rekenbaarheid, die de hoogste belangen van recht en rechtvaardigheid raakt. De mensch is alleen verantwoordelijk als denkend, zedelijk wezen. Waar twijfel hieraan bestaat, mag bij geen beschaafde natie straf worden toege past. Wat is nu het geval. Zeer kort voor de behandeling, ontving pleiter twee ge wichtige stukken, twee attesten, die hij aan het O. M. heeft medegedeeld en aan de deskundigen Donkersloot en Piepers. De verklaringen der Brusselsche docto ren, hier bedoeld, worden door deskundi gen alhier, voor waarheid gehouden en raag de rechter daaraan de waarde hechten, die hij meent noodig te hebben voor de ves tiging zijner overtuiging. En twijfelt de rechter, dan zal geen Nederlandsch rechter dat bewijs ter zijde leggen en eene onge lukkige ten prooi van dwaling brengen. Pleiter heeft deze stukken voorbedach- telijk te berde gebracht. Welke beslissing het Hof ook moge nemen, pl. is overtuigd dat het slechts die richting zal nemen, dié den weg der waarheid zoekt. Voor het oordeel der toerekenbaarheid zijn noodig drie zaken lo. dc kennis van den zielstoestand op het oogenblik der handeling; 2o. dat de dader in den toestand geraakt is buiten zijn schuld en 3o. dat de uitzonderings toestand moet blijken. Nu ontwikkelt pleiter den epileptisch- hysterischen toestand der moeder. In 50 vtn de 100 gevallen wordt de aanleg der kwaal van de moeder op het kind over gebracht. Besch. is het geestelijk en lichamelijk evenbeeld der moeder. En nu moge besch. in 12 maanden hier geen geneesheer heb ben geconsulteerd, in Brussel was zij wel ziek en onder behandeling; en hier heeft zij een dokter geconsulteerd. Dr Donker sloot heeft haar onderzocht en als man van wetenschap, eer en overtuiging, ver klaard, dat ontoerekenbaarheid zeer wel mogelijk is. Zelfs heeft hij gezegd dat hij, als rechter, het schuldig niet zou kunnen uitspreken. Dr Piepers is nog pertinenter; hij ging zoover als de wetenschap toelaat. Het feit dat zij bedreef, geeft den door slag aan de ontoerekenbaarheid het eeuwig raadselachtig vrouwenhart klopte van de meest tegenstrijdige gevoelens, die haar wanhopigen toestand ten toppunt voerden en tot de daad brachten. Pl. haalt een dergelijk feit aan in Oos tenrijk, waarbij de beklaagde werd vrij gesproken. Pleiter neemt ten volle aan twijfel aan het volle bezit van het redelijk denkend vermogen- van besch., aan haar vrije wils beschikking tijdens het plegen van het feit. Neemt het Hof dien twijfel aan, dan zal het vrijspreken of een nader onderzoek uitlokken. Doch het Plof zou kunnen be slissen dat de toestand van beschuldigde de daad niet excuseert, maar haar gewicht verzacht. Voordat geval wijst pl. op den hartstocht die besch. bezielde, de liefde. Moge de rechter al geen ontoerekenbaar heid aannemen, dan is er toch voorzeker alle reden tot aanneming van verminde ring der schuldigheid, daar het feit onder dien hartstocht plaats had. Voorbedachte rade kan hier niet in 't spel zijn. Het denkbeeld, hem te dooden, kwam eerst in het kokende brein van het door verschillende gewaarwordingen veertien da gen lang zwoegend hoofd op, toen zij naast hem lag. Toen eerst hief zij den arm op en pleegde de daad. Had deze besch. een overlegden moord willen begaan, dan had zij de daad ontkend, had er zich over verblijd, in plaats van, gelijk zij nu deed, er over te treuren en te klagen en zich zelf te ver ontschuldigen. Mevr. Clovis Hugues werd vrijgespro ken, ofschoon zij zich over haar daad ver heugde. En zou men dan deze vrouw ver- oordeelen wegens voorbedachte rade, zij. een beschaafd en godsdienstig wezen, die alles wat zij deed, beschreef nauwkeurig en juist? Zij is geen tooneelspeelsterzij pleegde het feit zonder voordacht, onder den drang van hare onbewuste gevoelens. Pleiter herdenkt het leven van besch. Toen besch. de daad verrichtte was zij pas 20 jaren, en voor dien tijd heeft zij voortdurend geworsteld met het leven. Ouderloos, aan zich zelf overgelaten, wijdt zich aan de kunst, wordt zij verleid door een man, die door zijn leeftijd haar ontzag inboezemde en gevoerd in een poel van ellende waaruit zij een uitweg meent te vinden in het volgen van den man, die haar ten slotte meedoogenloos verstoot. Mocht zij veroordeeld worden dan zal zeker de uiterste grens van verzachting worden aangenomen. Niemand meer dan zij verdient zulks. Treurig heeft Sakurada woord gehouden aan dit Vlaamsch werkmanskind, dat eenige maanden de gastvrijheid op Nederland- schen bodem genoot. Pleiter heeft een anderen indruk van het geen menschelijke gerechtigheid beteekent. Bij wandaden als deze vrouw pleegde, is de misdaad geen individueele, maar wordt het wezen der vrouw getroffen. Wij leven in een tijd dat de Neder- landsche vrouw voor haar geschonden rechten optreedt. Wellicht is deze daad eene vingerwijzing Yoor hetgeen wij doen moeten, om het geschokt gevoel der vrouw te doen eerbiedigen. Pleiter is aan het einde zijner taak. „Jeanne Lorette", zegt hij, „als gij straks binnen de eenzame muren der ge vangenis zijt teruggekeerd, troosteloos, zon der vrienden of magen, in een vreemd land, neem dan met u de hoop, dat gij u be vindt voor Nederlandsche rechters, man nen van recht, maar ook van gemoed. Er zijn twee soorten van arresten, een die waarde heeft voor de rechtsanaleu, een ander gegeven onder bepaalde tijds omstandigheden en met het oog op om standigheden, waarin belangrijke vraag stukken van waarheid en recht ter sprake komen. Er zijn arresten, die men vergeet. Er zijn andere, waarvan landgenoot en vreemdeling gewagen, waarop de tijdgenoot roem en eer draagtzoodanig arrest verwacht ik van u voor de beschuldigde. Ongeveer 4 uur was het pleidooi afge- loopen. Het laatste gedeelte der zitting was aan de re- en dupliek gewijd. De proc.-gen zegt o. a. dat de verdedi ging Sakurada, die zich niet kan verdedigen, bezwaart, om zijn cliënte in de hoogte te steken, al acht hij het een fout, dat de ver- slagene zich in een slechten kring bewoog. Hij ontkent dat Sakurada een trouwbe lofte heeft gedaan. ergelijkingen met buitenlandsche recht spraak gaan niet op. Armand Peltzer, in België ter dood ver oordeeld, zou hier door geen procur.-gen. ten crimineele vervolgd zijn n wat de zaak van mevr. Clovis Hugues betreft, waar zijn hier de beleedigingen, waaraan die vrouw heeft bloot gestaan? Mr. Haas dupliceert Hij houdt vol, dat er eene trouwbelofte aan besch. is gegeven. Zij was te trotsch voor haar nagedachte nis, dat zij als slachtoffer der liefde zou ster ven voor dien Japannees. Daarom schreef zij het briefje. Ten slotte doet pleiter een beroep op den rechter. Waar de besch. zeide: *Mijn leven is ge eindigd," daar roept pleiter de hulp in van de rechters om het leven te redden van eene 20-jarige vrouw, die zdé geleden en gestre den heeft, dat de maatschappij niets meer van haar te eischen heeft. Van u, mijne heeren, verwscht ik steun, om dat leven niet te vernietigen, maar dat gij het met den eed, voor God en uw gewe ten afgelegd, zult kunnen overeenbrengen, om deze vrouw dadelijk of binnen den kortst mogelijken tijd terug te geven aan de maat schappij, waarvan zij met haar aanleg nog wellicht eenmaal een s'eraad worden kan. (Levendige en aanhoudende toejuiching op de tribune, bravogeroep). De voorz. maant tot stilte aan en vraagt aan besch. of zij nog iets heeft toe te voe gen aan hetgeen haar verdediger heeft ge sproken. Zij antwoordt: //*lleen dit, dat alles, wat ik bedoelde, als ik zelf sprak, was, dat ik niet aanschouwd worde door het publiek en de rechters als een slechte, maar als een ongelukkige, diep gevallen vrouw.' Het hof zal Donderdag 24 dezer, des na middags ten 3 ure, uitspraak doen. LETTEREN EN KUNST. Letterlievende Vereeniging: „J. J. CREMER". Allengs nadert de tijd, dat de verschil lende letterlievende vereenigingen zich weder voor hunne i/winter-campagne">gereed maken. Ook hier ter stede hebben wij weder heel wat te verwachten. Voor kunstliefhebbers komt spoedig een drukke tijd, en mochten wij ons in 't vorig seizoen niet teleurgesteld zien, ook het aan staande zal, naar wij hopen, daarbij niet ten achterstaan. En er zijn blijvende lauweren bepaaldUit ons Noord-Holland, uit het echte Holland- sche elemenitrokken vereenigingen ten strijde, waarbij ook Haarlem niet ten achter bleef en niet rustte, voor zij zoo wel op eigen bodem als bp den vreemden, den palm des roems wegdroeg. Inzonderheid hebbei wij het oog op de letterlievende vereeniging ,/J. J. Cremer". Schonk zij niet reeds tal van genotvolle uren in die lange winteravonden, aan hare talrijke leden Dit willen wij ook nu weder verwach ten. En dat zij met vrucht arbeidt, getuigt het steeds wassende leden-tal en de bekro ningen met goud of zilver, die haar reeds tot drie malen ten deel vielen. Ook in het aanstaand najaar zal zij zich naar Breda be geven, om daar weder te trachten, haren roem te vermeerderen. De vereeniging zal aan den tooneelwed- strijd aldaar deelnemen met het historisch drama: ^George de Lalaing", van D. F. van Heijst, benevens het blijspel /7de Buren'" van Justus van Maurik. //Cremer" heeft thans het plan opgevat, om, te beginnen met dezen winter, een eenigs- zins anderen weg te volgen. Er zullen namelijk, bij voldoende vermeer dering van het ledental, des winters, behalve de vier gewone voorstellingen, tevens letter kundige lezingen plaats hebben door mannen van naam. Door dit plan bereikt de vereeniging een tweeledig doel. De leden namelijk, die letterkundige lezin gen boven tooneeluitvoeringon stellen, wor den op die wijze bevredigd, terwijl de too- neelliefhebbers van beide of van een dezer gelegenheden kunnen profiteeren. Wij moeten bepaald deze bedoeling ten hoogste waardeeren daar aan de vereeniging hierdoor nog meer een letterkundig karakter wordt bijgezet. Zij heeft het beschermheerschap aangebo den aan den WelEd. Achtb. Heer J T. Cre- lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. dat door dezen welwillend is aan vaard. Voorzeker eene scboone aanwinst, waarnrde wij de vereeniging gelukwenschen. Blijkens achterstaande advertentie zal de eerste opvoering hier ter stede Donderdag 15 October a. s. plaats hebben, alsdan zullen de bovengenoemde stukkeu voor de leden in den .Nieuwen Schouwburg" op den Jansweg worden ten tooneele gevoerd. Nog deelen wij mede, dat door dt- vereeni ging eene circulaire wordt verspreid bij de jegoedc inwoners dezer gemeente, waarin zij laar streven uiteenzet en een beroep doet op de medewerking der ingezetenen door toe te treden als lid, donateur of donatrice. Dat deze poging geen schipbreuk zal lei den, waarborgen ons de namen van mannen in de circulaire vermeld, als: dr. W. B. J. van Eijk, A. C. Kruseman, F. Smit Kleine, J. H. Slangen en anderen, die //Cremer, de beschermende hand boven 't hoofd houden en opwier zedelijken steun zij, naar wij hopen, steeds zal kunnen vertrouwen. Het was een praktisch denkbeeld hier ter stede een tweeden cursus te openen voor het onderwijs in den zang ten behoeve van jongelieden uit den beschaafden stand. De heer Beernink, aan wien wij deze ver meerdering der middelen van zangonderricht te dezer stede danken, hoopt met dien cursus tegen October a s. te beginnen. Van den cursus, die verleden jaar onder zijne leiding stond, zijn reeds een zestal leer lingen als leden van de liedertafel //Zangen Vriend: chap toegelaten. STQOIflVAARTRERICHTEN. Het stoomschip ^Utrecht", van Java via Marseille, arriveerde 18 Sept. in den Nieu wen Waterweg. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 19 Sept. De prijzen der Aardappelen waren ale volgt: FrieBche Dokkummer Jammen fl.80 a 2. dito Franeker fl.60 a 1 70; dito Engelsche f 1.10 a 1.20; Zeeuwache Blauwe f 1.40 a 1.60 Geld. Blauwe 1.25 a 1.40; dito Kralen f130 a 1.50, Katwijker Zand f2.— a 3.—; dito klei f 0.a 0.—; Noordwijker zand f 2,50 a 4.dito Sassenheimer f0.a 0.— dito Hillegommer f 1.50 a 3.50; Haarlemmer Zand f 0.a 0.Zeeuwsche Flakkeesche f 2. a 2.10; dito Spuische Jammen 2.10 a 2.50; Pruisische Hamburgers f 2 40 a 2.60. Aangevoerd 10 versche ladingen. Handel lauw, Koffie. Afgedaan 291 bn. Java W.-I. B. alhier gedopt, ex ^Prinses Marie" 171 bn. do. do. ex //Soerabaja" en 450 bn. Macasser ex .Cornelia". Suiker onveranderd. Tabak. Uit de hand werden afgedaan 345 pn. B/Djalie ex //Prins Alexander' en 266 pn. Djalie/P A ex //Prinses Wilhelmina Katoen zeer vast gestemd met handel. Tin vaste markt, prijzen onveranderd. Petroleum loco f 9 E. Nov.'Dec. f 9®/8 E. Tarwe in loco zonder noteering, op leve ring fl hooger. Nov. 208. Rogge in loco zonder noteering. Noteering van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering iets lager. Oct. f132, 131. Maart f143, 142,141,142. Noteering van Menne Thole. Koolzaad op 800 K.G. Olie stil Lijnzaad vast. Raapolie flauwvliegend per 100 K.G, f 263/< lo. Oct./Dec. f 26* 2. lo. Mei f277/». Lijnolie willig; vliegend per 100K.G. f26. lo. Oct. f25s/g, 253A. lo. Nov./Dec. f251/.. lo. Jan./Mei f 253 g, 253/4, 25'/s- lo. Juni/ Aug. f26. Raapkoeken f76 a 78 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 8V2 a 12.per 104 stuks. Hoorn, 17 Sept. KaasTer waag gewogen 367 stapels, wegende 101225 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras f30.50 Hooi idem f— Commissie idem f 27.—, middelbare f 27.50 Sohledam, 19 Sept. Moutwijn f 9.50 Jene ver f 15.AaiBt. Proef f 16.25, Spoeling f 1.20, idem door do Schiedamache Spoeling- Vereeniging f0 90. TE HAARLEM. Zondag 20 September 1885. Groote Kerk. Vroegpreek 7 uur Barger. Voormiddag 10 ure Hoog. Namiddag 2 ure Moeton. (Zondag 46.) 's Avonds 6 ure iirutel de la Riviere. Nieuwe Kerk. Voormiddag 10 ure Snethlage. Jans Kerk. Voormiddag 10 ure Escher. -Woensdag Avond 6 ure Barger. Bakenesser Kerk. Voormid. 10 ure (Voor de kinderen) Smeding. lValsche Kerk. Voormiddag 10 ure E. Bonrlier, past la Have. LntJiersche Berk. Voormiddag 10 ure Mees. Vereenigde Doopsgezinde Kerk. Voormiddag 10 ure de Vries. Remonstrants Kerk. Voormiddag 10 ure Tideman. Broedergemeente. Voormiddag 10 ure Weiss. Christelijke Gereformeerde Gemeente. Gedempte Oude Gracht. Voormiddag 10 ure en 's Avonds 5 ure Mulder, Klein Heiligland. Voormiddag 10 en 's Avonds 5 ure Schotel. Lokaal Jongelings Vereeniging. Lange Annastraat. Donderdag Avond 8 ure Barger. Bijbellezing. 1 Sam. 17 enz. Lokaal in de Ridderstraat. Dinsdag Avond 8} ure Openbare Bidstond, met bet oog op den druk der tijden. Zes endedag S'Baptist en (Parklaan 17.) Vrijdag Avond 8 ure Prediking. Zaterdag Voormiddag 10 ure Prediking. •i Namiddag 2} ure Bijbelbcspreking. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat Ds. MÓETON iu de mnand October voor de bewoners zijner wijk eene wckelijksclic bijbel lezing hoopt aan te vangen iu het lokaal der be waarschool, Lange Ileerenvcst, waarvan dag en uur nader aangekondigd zulleu worden. in den Hout op Zondag 20 Sept. 1885, des middags van 24 uur, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. M L L E R, Kapelmeester. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. Prinz Rudolf Marsch. Beisig. 2. Ouverture. Die Soldaten von Arestoarr. P. J.v. Bach, 3. Fashionable Walzer Labitzky. arr. M. H. Muller 4. Fantaisie Lucie de Lammermoor.DoNizETTi Tweede Afdeeling. 5. Ouverture. Ma/tha. Flotow. 6. Quadr. aus //derBettelstudeut."MiLLöcKER. 7. Potpourri No. 2. Burlesque. Clément. 17 Sept. A. M. Heijligers gcb. Spijkman, z. 19 N. v. d. Zee geb. Siderius, z. oybrlbdbn: 18 Sept. Een leveul. aangeg. kind vau het vrouwel. gesl. van D. Grootendorst Spaarnwou- derstraat. Haarlem, 19 Sept. 1885. Gonot. koer#- EUROPA. ^efierland. Cert. N. W. Schuld 2 J dito dito dito. 3 dito dito dito. 4 Oblhjatiëu 1878 4 dito 1883 .4 •Jblig.AmortSynd.8i Frankr|]k. Bewijzen v. In9chr 8 Hongarije. ObL-Leen. 1867 5 dito in Papier 5 Goudleening 5 dito 1881 4 Italië. tn.chr. 1861/81 5 lo. Ct.AdmLamais 5 do. do.Nolthenius 5 do. Pausel. Leen. 5 Oostenrijk. Oblig. in Papier. 5 dito dito 5 dito Zilver 5 dito dito 5 dito Goud 4 polen. Üb. Schatk. 1844. 4 Portugal- Oblig. BI. '53/80.8 dito 18848 dito 18815 Rusland, übl. H. 1798/15. 5 Ct.Ia». 6e Ser. '55. 5 Oblig. 1862. .5 dito 1864 Amst. 5 dito 18615 Amat. 5 dito 1877 Amat. 5 do. 18771e Oost. 5 dito dito 2e Ser. 5 dito dito 8 e dito 5 dito 1872 Gecons. 5 dito 1878 dito 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2eLeen.4} dito 1875 Geconi.4? dito 1880 dito 4 Ob.-Leen.l 867/69.4 iito in gord 1883. 6 Ipu^e. Perpet. Schuld 4 Oblig. buitL 1876. 2 dito binl. Amort S. 4 dito do. Perpet. do, 4 Turkije. Obl. Alg, S. 1865. 5 dito Gereg. dito 1868/656 dito Gereg. dito 18696 dito Gereg. AMERIKA. Hexleo. Oblig. 1851. 8 do. 1864. 3 Brazilië. Obl. Lond. 1865. 5 iito Leen. 1875.5 dite dito 1860.4 dito dito 1868.41 iito dito 1888.41 dito in goud 1879. 41 - ---- 101 681 82/, 102J I02f 102? 8712 77? 991 75 88? 801 91? 87i 84 92} 66j C65 671 66? 87K 44? 811Ï 1001 84? 93J 99f 2 89 rü 97; 57; 681 6711 94 j 941 94? 91} 87; 775 84A 104 53} 47 70 52? 16 15? 18 7t\ 97? 95? 100} 99* 83? 86? Amsterdam. Oblig. 4 dito dito 1879.4 dito dito 8? RotterA. Obl.1881. 4 dito dito 1888. 4 101 95? 100; 100? Stad Haarlem. ,2? 61 65 dito dito ..31 82?87} dito dito .4 97 —99 Genot, koer*. 101? 99? 100? Nederland. Amst. H.-Bk. Pbr.4i dito dito dito 4 Arnh.Pbr.Hyp.-B. 41 dito dito dito. 4 Gemeeute-Cred.Ob.4 dito dito Obl. 4 'a-Grav. Hyp.Pdbr.4l dito dito dito 4 Holi.Hyp.-B.Pdbr. 4} dito dito dito. 4 Nat.Hyp.-B. Pdbr.4j dito dito dito 4 Ned. Bank. Aand. Rott.Hyp.-B. Pdbr.4} dito dito dito 4 Stv.M.»Ned.«.Adn. dito dito Oblig. 5 dito dito dito dito dito dito 4 Utr.Hyp.-Bk.Pdbr.4l dito dito dito 4 Z.-Holl. Hyp.Pdbr.4? 101 Nederland. Haarl.-Zandv. Adn. Holl. I Jz. Spw. dito Obligatiën 4 M.t.Ex.v.St.Sp. Ad. dito Obl. 1879/81.4 dito dito 1888 .4 dito dito 1870 .5 dito dito 1873 .5 Ned. Cnt.-Sp.Aand. dito dito Oblig. dito geaterap. dito. Bew. van Uitg.Sch. Ned.-Ind. Sp.Aand. dito Oblig. 1879.3 dito dito 1869.4} N.Rijn-Sp volg.Adn. dito niet-Gef. dito. dito dito dito dito. dito Obl, 1865/88.4 dito dito 1875/78.5 dito dito 1870.6 Ned. Weatf.Sp.Adn. dito Obligatiën. .41 Hongarije. Theia8-Aand. .5 dito Obligatiën. .5 Italië. Vict. Em. Oblig. .8 W est-Sicil. Spw. do. 6 Zuid-I tal.Spw. dito, 8 Oostenrijk. Fr.an.-Oost. ObBg. 8 dito dito 3e Em. B Elis.Sp. 3eEm.'72.5 Polen. Warach.-Brb.Aand,4 Wara.-Weenen. do. dito dito Oblig, 5 Kusland. Gr. Sp.-M. Aaad.5 Hypotheek Oblig. 41 dito dito .4 dito dito .3 Baltis. Spw. Aand.8 Charkow Azow 5 I wang.-Dombr.Obl.4 Jelez-Griasi. dito .5 Jelez-Orel dito .5 Kursk Chark. dito. 5 dito Azow dito.5 Mosk.-Jaroal. Obl.5 1025 101 101 98 101? 99J 102} 100? 233 1G1J 100 53? 101 100} 54 139} 101} 105 101} 101} 104 30 67 15 142 81? 100} 87} 100 107 114} 108? 87 60} 99? 57; 76? 76 82 475 63} 101 116/ 95} 87} 68? 56? 95 86} 91} 95/ 95} 90 1015 95} 60? 59/, 111 136 123 131 129} 129 129} 126? 124 89 112 107: 45} 104 Genol koer*. Moakow-Kurak. do.6 I 102? Moakow-Smol.dito.5 Orel-Vitebak. dito.5 Loaow.-Sewaat. do.5 Poti-Titiia Oblig. .5 Transc.Spwm. dito.8 Z.-W. Sp.-M. Aand.5 Amerfikn. Ceutr.Pacifie.Oblig.6 Chic. North West. dito lellyp. 7 dito Jowa Midi. do.8 dito Mad. Ext. do.7 dito Meaorainee do.7 dito N.-W. Un. do.7 dito Win. St. P. do.7 dito South.-W.ObJ.7 Illinois Loaa. Oert.4 dito Centr C. v. A, Kansas Pacific. Obl.8 Louis v. Nasbv. do.6 Louis San Franc.do.6 dito Algem.Hyp.do.6 Mias. Kaaa.Tex. do.7 109 dito. Union.Pac.do.6 110? Misa.I'ac.South. do.6 102/, St.P.M.&M.leH.io.? 111? dito gee. 2e Hp. do 112} South, l'ac. Spw.d.:.6 99; Union Pacific, ditc.6 113? Haarl. TrwmAaad. N.fcZ.-H. Stratr. A. dito Oblig. Stad Aaut. ƒ1000.3 dito ƒ100.8 Amat. Kau. Maats. Rotterdam3 Geraeente-Crediet .8 Pal.v.Volkavl, 1867 loten ƒ2.50 Lot. Mil.'61 fr. 45. 1866 dito do. Buch.'69. fr.20 do.'69 Weerb. ƒ2,50 dito Gem. Cred.2} Adm.Loui8 de Veer dito'61 Freib.fr.15, België. Stad Antw. 1874.8 Stad Bruaael 1879.8 l&ongar|]e. Staat8laeuing 1870. Theias Obligatiën .4 €)ostenr|jk. Staataleening 1854.4 dito 1860.5 dito 1864. Crediet Anat. 1858. K.K.Oat.B.Or.Anet.8 Stad Weenen 1874. Pruisen. ObLleening 1855 .8} Rusland. Staataleening 1864.5 dito 1866.5 Zwitserland. Genève8 DIVERSEN. Ct.Ver.Am.Sp. Ie Ser. dito dito 2e do. dito dito 8e do. Vg. A. Hyp.Sp.Obl. ObL Prov. Qneboc.5 Prolongatie 2 A 2: 3} 102? 105? 99} 101? 99} 112 1.50 17.— 6.75 15.— 0.70 9.50 11.— 100} 102 103} 112? 138} 143 79| 103 143» 131 126? 123 108} 77} 90/, 104 pCt.

Haarlem's Dagblad | 1885 | | pagina 3