319de Staatsloterij. gustus, worden de volgende berich ten ontleend: Groot-Atjeh. Deze verslagtijd heeft zich gekenmerkt door eenegrootere bedrijvigheid der vijandelijke ben den, vooral tegenover het zuidelijk deel onzer stelling, waar ook inwo ners der IX Moekims thans aan de vijandelijkheden deelnamen. Op 8 Augustus overviel eene bende van ongeveer 15 Atjehers eene veldontdekking tusscben LamroDg en Lampeneroet, waarbij vier min deren gewond werden, en drie gewe ren verloren gingen; de bevolking van het binnen de linie gelegen deel der IX Moekims, welke van 's vij- ands voornemen geene kennis bad gegeven, doch daarentegen aan de vluchtende aanvallers toegang tot hare kampong had verleend, werd geheel ontwapend, bij welke gele genheid vier medeplichtige personen moesten neergeschoten worden. In den vroegen ochtend van 11 Augustus werd de afkomende wacht van Lamara, sterk 6 man, plotseling a bout portant beschoten door eene in hinderlaag liggende bende, welke door dit vuur de geheele wacht verwondde en met medeneming van drie geweren trachtte te ontkomen. Door eene in de nabijheid opgestelde patrouille vervolgd, werden 3 vijan den neergeschoten, terwijl later bij het doorzoeken der achtergelegen medeplichtige kampong Lamara nog 3 Atjehers zijn gevallen. Daar het gebleken was, dat de aanvallers tot de bevolking der IX Moekims he-_ hoorden, werden de betrokken kam pongs door granaatvuur getuchtigd. Den 14en Augustus des avonds te lO'/s uur werd eene 4 man sterke patrouille der hoofdwacht te Kota- Radja, welke patrouille van Gedah terugkeerde, nabij het punt, waar de trambaan naar Ketaban Doea afbuigt, beschoten door eenige vij anden, die zich achter de trambaan hadden opgesteld; twee minderen werden gedood, terwijl de moorde naars, begunstigd door de duister nis, er in slaagden, met medeneming van beide geweren, te ontkomen. Op den 17en Augustus had zich weder eene bende sterk pl. m. 40 man tusschen Lamara en Ketapan Doea in hinderlaag gelegd, met het doel de patrouille van laatstgenoem den post, sterk één officier en 28 minderen, welke des ochtends de trambaan verkende, te overvallen. Door het voorzichtig marcheeren en de goede houding der patrouille werd de overvalling echter voorko men; de vijand werd spoedig op de vlucht gejaagd met achterlating op de plaats van het gevecht van 7 dooden en een aantal donderbussen en blanke wapenen, terwijl hij door het vuur der hem vervolgende pa trouille en dat van de wacht La mara bovendien nog een verlies leed van 14 dooden. Wij hadden zes ge wonden te betreuren, waaronder de 2e luitenant der infanterie 3. G. de Jong ernstig. Enkele malen werd op het kam pement te Oleh-leh, op Lamtih, Lamdjamoe, Lambaroe, Siroen en Tjot-Iri gevuurd, zonder dat wij bierbij verliezen leden. Nabij Lamd jamoe werd op 16 Augustus een met lans en klewang gewapende Atjeher, die op de poort der ver sterking aanliep, neergeschotenon gelukkigerwijze werd echter bij die gelegenheid ook een mindere mili tair verwond, die zich in de nabij zijnde toko bevond. Op 18 Augustus werd de oude post Ketapan Doea ontruimd, en ging de geheele bezetting in de nieuwe versterking over. De telephonische gemeenschap met Lamrong en Lampeneroet kwam tot stand, zoodat het geheele net thans voltooid is. Strenge maatregelen zullen moe ten worden getroffen tot tegengang van het stoutmoedig optreden des vijands. Tot bespreking dier maat regelen werd op 17 Augustus eene vergadering gehouden met dehoof- len van de streken, binnen depos- tenlinie gelegen. Onderhoorigheden. Noch te Edi, □och te Pedir werd de rust gestoord, ofschoon vooral in eerstgenoemd landschap de toestand onrustbarend blijft, en de Radja steeds door zijne vijanden bedreigd wordt. Door den gezagvoerder van het itoomschip «Hok-Canton» werden lan den controleur te Edi eenige oorlogsbehoefteu uitgeleverd, welke op de reis von Penang in de lading ontdekt waren. De toop, welke op 17 Juli in de Koeala Olim werd beroofd, is sedert weder vlot gemaakt en naar Segli overgebracht, Aangezien echter door den Imam van Djangka Boeajageen gevolg was gegeven aan den hem gestelden eisch tot teruggave der geroofde goederen, werd op 15 Aug. door Zr. Ms. stoomschip «Palem- bang» een drietal granaten in Djan- ka Boeaja geworpen, ten einde aan den eisch meer klem bij te zetten. Yan de Westkust werden geen bijzondere berichten ontvangen. Het weder was warm, er viel weinig regen. De gezondheidstoe stand was ongunstig. Blijkens een tweede rapport ran den ci vielen en militairen goever- neur van Atjeh, was den 25en Aug. het opgerichte blokhuis aan de kali Lingkar nabij Lampermej gereed ge komen. Nadat des namiddags te half zes de ijzerdraadversperring aange bracht en daarmede de verdedig baarheid der versterking verzekerd was, keerdeu de werkers naar den kraton terug, en werd het blokhuis betrokken door een detachement sterk 1 officier en 25 minderen. Den geheelen dag had de vijand vrij hevig gevuurd uit de kampongs Babadjoeroeng en Tjot-Poetoh, waar door drie mindere militairen en een inlandsch werkman der genie zwaar en twee dwangarbeiders licht ge wond werden. Van den Goeverneur van Ce lebes en Onderboorigheden is den 7en dezer het volgend telegram ontvangenOp de grenzen van Bar- roe werden op last der vorstin nog aangehouden en aan mij uitgele verd twee vrouwen eu acht kin deren van Matowa Tjamba Tjamba, alsmede een berucht volgeling van hem, genaamd Daeng Siala. Alle agitatie in de Noorderdistricten is geweken. Den 12en dezer zal in de Han delsvereniging te Samarang de verpakking van suiker ter sprake komen. Tot nog toe heerschte hierin weinig regelmaat, zoodat het ge wicht der kranjangs gevonden werd op eenig punt tusschen de wiide grenzen van 600 en 1000 Amster- damsche ponden, bruto. Naarmate de suiker in zwaarder éénheden van verzending verpakt werd, namen de kosten van emballage af, maar werd het vervoer lastiger en ook het stuwentot groote ongerief der scheepskapiteins. Met het oog op de klachten van die zijde werd reeds vroeger eene uniforme verpakking aangenomen, tot een maximum van zes honderd Amst. pond. Van liever lede evenwel groeiden de kranjangs weder aan, in lengte en breedte en gewicht; misschien was 600 A. p. wel wat krap gemeten. In de Han- delsvereeniging zal de kwestie nu wederom ter sprake komen, evenals de middelen om aan een te nemen besluit zooveel mogelijk de hand te houden. Te Soerabaya is het doodvon nis aan vijf zeeroovers voltrokken. Het vijfde bataljon vertrekt den 21en dezer van Pontianak en komt dan direct naar Samarang, waar de troepen den vijf of zes en twintigsten zullen debarkeeren. De majoor Schafer komt met de troe pen mede. Van den resident vanPalem- bang is bet bericht ontvangen, dat den 3en dezer per goevernements- stoomer Samgit van Djambi de tij ding is aangebracht, dat in den nacht van 27 op 28 Augustus de militaire wacht bij de cantine door een aantal personen onder aanvoe ring' van Raden Anom is aange vallen, en de benting door gewa- penden omsingeld. De militaire com mandant liet vuren, waarop de aanvallers vluchtten. Uitgezonden patrouilles vonden tien dooden. Pan- geran Ratoe vertoont zich niet. en rijksgrooten beloven telkens hem te zullen aansporen Raden Anom te arresteeren en zelf daartoe te zullen medewerken. De Soomiing ligt voor Djambi. Gewestelijk militair com mandant acht bezetting Djambi vol doende sterk tegen verdere aanval len. CIVIEL DEPARTEMENT. VerleendEen tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den secret, de. res. Soera- karta, Tli. van Dissel; aan den notaris tevens vendum. tc Rembang A. B. v. Pelt. MILITAIR DEPARTEMENT. Verleend: Een tweej. verlof naar Europa, we gens ziekte, aan den len luit. der inf. W. S. Gruijter. Trouio-, Geboorte- en DoodbcncTiten. Gehuwd.- E. P. F. üuran en li. C. Francke, Solo. H. Rudolpli en A. A. Niessen, Lahat. W. A. P, F. L. Sijnja en L. P. Cohen. Ba tavia. M. A. F. Griet en H. L. A. Jacquet, Soerabaja. A. v. Merkom en M. M. Conrad, Soerabaja. Bevallen.- A. J. L. MaitimoLaarhuis, z., Taloe. L. M. M. C. BolsiusRaafF, z., Sin- danglaia. L. G. KruzemanMouthaan, d., Am- barawa. Mevr. de Leeuw, d., Joana. C. S. NiecolaiRozenboom, z., Soerabaia. J. J. DronkersDonselaar, z., Batavia. M. Frcns- bergKarthaus, z., Samarang. A. Carols Mekern, d., Batavia. Mevr. Bosch, d., Pan- jairan. C. S. M. HesselsSloyter, z. Karang Anjer. M. "VV. v. Aaremv. d. Ven, z., Sa marang. Mevr. Van ZuijlenNiessen, z., Joana. Mevr, Geirnaert, Soerabaja. J. A. Brahet Landtrecht, d., Soerabaja. M. LotzSchon- laub, d., Soerabaja. - E. P. StieltjesIntveld. d., Parijs. H. E. van Len nepTissot van Patot, d., Modjokerto. Overleden: E. Buijn, m., 27 j. Batavia. J. W. Wolff, m., 41 j., Batavia. A. E. G. GeerathsWardenaar, 22 j. Baujoemas. E. C. J. v. d. BendenRattig, 30 j., Samarang. Mevr. Ondaatje, Buitenzorg. Kindje van A. P. Melchior, 1 m., Buitenzorg. Kindje van R. J. Koppenol, 16 111, Bandjermasin. Jongste kindje van ïl. A. Goudriaan, Solo. E. M. F. Boucher, k., 8$- j., Batavia. Jongste kindje van P. A. v. d. Made, 4 ra., Batavia. - A. II. SchefferDe Loos, 29 j., Samarang. P. O. JobstSpangenberg, Hessen. Mevr. Berghuis van WoortmanHesscling. R. E. Romer, Soerabaja. R. A. Overdijk, Soerabaja. M. V. Roux Soerabaja. E. Dalcq, Soerabaja. E. Muller Soerabaja. J. F. Ch. Bolenius, Soerabaja. KUNSTNIEUWS. Letterlievende Vereeniging «J. J. CREMER.» Met gespannen verwachting ziet menig Haarlemmer uit naar het aanstaande too- neel-eoncours, dat te Breda zal worden gehouden; en geen wonder, ook onze stadzal haar aandeel leveren in den strijd op let terkundig gebied, die daar te wachten staat. En dat die strijd hevig zal zijn, kunnen wij niet betwijfelen, wanneer wij de namen hebben gelezen der tooneelver- eenigingen, die zich daar zullen meten. Gisteren-avond voerde de tooneelver- eeuiging „J. J. Cremer", voor het eerst weder, in den sierlijk gerestaureerden schouwburg aan den Jansweg het drama ten tooneele, waarmede zij aan den boven- genoemden wedstrijd op Zondag 18 dezer zal deelnemen. Bat het gezellige schouw burgje vol was zal niemands verwondering wekken, maar dat wij ditmaal ook enkele voorname familiën dezer stad tegenwoor dig zagen, is voorzeker wel te danken aan de omstandigheid dat //Cremer" een eer is te beurt gevallen, die door ieder die de vereeniging naar waarde weet te schat ten, op hoogen prijs wordt gesteld. Wij bedoelen namelijk de omstandigheid, dat de heer J. T. Cremer, lid der 2e Kamer der Staten-Generaal, wiens bloedverwants naam de vereeniging voert, welwillend het be schermheerschap over deze tooneelrereeni- ging heeft aanvaard. Moge //Cremer" deze steun lang ter zijde staan z/George de Lalaing, Graaf van Ren nenberg", historisch drama in 5 bedrijven en 6 tafereelen door B. F. van Heyst, is, zooals ook vele letterkundigen zeggen, een drama van den eersten rang, een parel voor onze litteratuur en een schat voor het tooneel, maar daarom niet minder een kolossale onderneming voor hen, die daar mede hun kennis der moedertaal, takt van voordracht en tooneelspel moeten doen uitblinken; bovendien is het drama inge bonden stijl, waardoor nog meer van een zuiverheid van voordracht en reciteerkunst wordt gevorderd. Ontegenzeggelijk is het vol dialogen die uiterst moeilijk zijn en een groote bedrevenheid vereisehen. //Cre mer" echter heeft gisterenavond getoond die krachten te bezitten. Wij zullen hier slechts kortelijk een en ander bespreken, daar eene uitgebreide beschouwing van dit reusachtig tooneelwerk het bestek onzer courant niet toelaat. Zooals men weet is genoemd drama ontleend aan den tijd der groote worste ling onzer voorvaderen met Spanje. George de Lalaing, stadhouder van Fries land, Groningen en Brenthe, staat in twij fel of hij de Prins van Oranje's zijde zal verlaten; zijn zuster, Cornelia de La laing, tracht hem over te halen om de Spaansche zijde te kiezen en door de kui perijen van Parma volgt hij dien raad en wordt Oranje afvallig; toch blijft een in wendige tweestrijd in hem woeden. Hij heeft eene liefdesbetrekking met de dochter van den burgemeester van Gronin gen, Ida, en door beiden, vader en dochter, wordt de graaf innig bemind. Boor de listige intrigues van des graven zuster en Riccardo, een tot zijn gevolg behoorend Italiaansch edelman, valt hij echter in zijn eigen netten en op een door hem gegeven feestmaal breekt een kunstig aangelegd oproer in de residentie Groningen uit, bij welke gelegenheid de graaf zich had voorgenomen, zich van alle '•in de stad aanwezige personen, die zijne partij niet volgden, te ontslaan. Bier namen waren door Riccardo opgeschreven en deze lijst aan den graaf overhandigd. Hij schrikte bij het lezen van den naam Jacob Hilde- brands, burgemeester van Groningen, maar hij kon niet terugtreden. Het uitgebroken oproer wordt in den beginne gesmoord door Vinkenborch, burger-hopman, met zijne dappere soldaten, maar van de ver warring heeft Riccardo gebruik weten te maken om den burgemeester, legen wien hij een inwendigen wrok had, daar hij hem eens de hand zijner schoone, rijke dochter weigerde, met een pistoolschot doo- delijk te treffen. Rennenberg, die zich tijdens het oproer op straat bevond, komt op de plaats des onheils en ontvangt van den stervende eene vervloeking wegens het breken zijner eeden en geloften. Beze scène treft den graaf tot in het diepst zijner ziel en doet hem van wroeging en berouw verteren, te meer daar nu ook Ida, de burgemeesters dochter, hem tot in het diepst van haar hart als den moordenaar haars vaders, vloekt en verafschuwt. Als een vreeselijke last drukt die schuld op hem. Nacht en dag ziet hij het in drukwekkende gelaat van den stervenden grijsaard voor zichhij kan zich van den vreeselijken vloek, die op hem rust, niet ontdoen, zijne gedachten gaan traag, hij vervreemdt voor zijne huisgenooten, slechts de naam van den vermoorde staat hem nog levendig voor den geest. Be brief dien hij indertijd aan Parma schreef, en die het schriftelijk bewijs van zijn lafhartig verraad was, kwam echter nooit in handen van den landvoogd. Zijn page, die met dei) zendeling van Parma vertrok om hem over te brengen viel in handen der geuzen, doch behendig wist hij het schrijven te verbergen en ont snapte. Bo zendeling, le Bailly, werd ge hangen. Ben page, intusschen weder bij zijn heer teruggekeerd, wordt deze brief door Cornelia de Lalaing ontrukt om haar broeder daardoor de gelegenheid te ont nemen, op zijn schreden terug te keeren en om hem in de meening te laten dat zijn schrijven, waarover hij bitter berouw heeft, Parma werkelijk heeft bereikt. Toch weet Anna van Roosengaerde, staatsjuffer bij Cornelia, den brief in handen te krij gen, en daar zij de beminde was van den page, Otto van Edeghem, viel het dezen betrekkelijk gemakkelijk, het schrijven weder te bemachtigen. Hij legt dit op tafel in het vertrek van den graaf, die plotseling binnentreedt, waarop Otto den brief verge tend heengaat, en de graaf dien vindt. Otto komt binnen om den brief te zoeken, het is echter te laat en Cornelia en Riccardo, ook aanwezig, dwingen hem, den graaf te zeggen dat hij hem op hun aanraden heeft bedrogen. Beze verwijt hun zijn ongeluk en al do ellende waarin hij was geko men. Hij vloekt zijn zuster. Ida verschijnt voor den graaf en eischt bestraffing van den moordenaar haars vaders, daarvoor Riccardo aanwijzend, die door tal van be wijzen overstelpt, eindelijk bekent en weg gevoerd wordt, om een welverdiende straf te ondergaan. Be graaf is teu slotte nog slechts een schim van 't geen hij voorheen was. Hij heeft telkenmale vlagen van razernij en op een oogenblik dat hij met Otto, zijne page, in een vertrek is, vliegt hij met een zwaard dat toevallig in de kamer staat, op hem aan en wil hem dooden. Baar verschijnt Ida, en op hot hooren harer stem ontvalt hem het noodlottig staal. Nog steeds was in haar een sprankje der vroegere liefde voor den graaf overgebleven, dat zich ook bij een latere gelegenheid zou toonen. Cornelia, door haar broeder gevloekt, heeft innig berouw over hare snoode han delingen en smeekt Ida om als bemidde laarster tot de vergiffenis, bij haar broeder op te treden. Beze echter wijst dit aan vankelijk af. Geen smeeken der trotsche vrouwe, die steeds zoo hoog in stand boven haar was verheven, kan haar ver murwen. Toch is zij in tweestrijd en geeft ten slotte, door haar edel hart geleid, aan de smeekingen toe. Rennenberg verschijnt in het vertrek waar de beide vrouwen zich bevinden, hij heeft nog korten tijd te leven en afgemat zinkt hij in een stoel, Ida's hand omklemmende. Beze schenkt hem vergiffenis en op haar aandringen schenkt hij ook vergiffenis aan zijne zuster, die hij eens vloekte. Baar komt de tijding van de nederlaag der Spanjaarden, de prins van Oranje is over winnaar, waarop Rennenberg stamelt: Zie.... daar zinkt..., de vaan van Spanje! Neerland's volk.... gelukkig.... vrij.... Kroont zijn helden.... kroont Oranje.... Vloekt verraders.... vloekt ook mij! Machteloos zinkt hij neder en sterft. Het spel van George was geheel in over eenstemming met het verhaal. Be nuan ceering was zuiver, het figuur uitmuntend; spel en taal lieten niets te wenschen over. Het spel der dames kan de sterkste proef doorstaan. Cornelia de Lalaing, wij behoe ven het niet te herhalen, betoont zich steeds een uitmuntend speelster. Hare houding als intrigante zoowel als die van smeekende boetelinge hielden ons in adem- looze spanning. Geen lof kan echter genoeg toekomen aan Ida. Haar voordracht, haar spel was nog evenals wij vorige malen van haar zagen, onberispelijk en de hoogstnatuur- lijke weergeving harer gevoelens brachten ons gewis de tranen in de oogen. Johanna van Roosengaerde en Margaretha steunden de hoofdpersonen op voortreffelijke wijze. Carlo Riccardo, Italiaansch edelman is een uitmuntend marqué, edoch houde hij het ons ten goede om somwijlen geen hoofsche manieren met gemaaktheid tc verwarren en een weinig meer zijne gewone spreekwijze te doen uitkomen. - Jacob Hildebrands vervulde zijn rol zeer goed, de oude burgemeester was bij hem in zeer geschikte handen. Otto van Edighem was een lieve page, een „jeune amoureux" van onberispelijk allooi, de wijze waarop hij zijn wederva ren bij de geuzen wist te vertellen deed ons hartelijk lachen. Birk Sehaffer, Popke Ufkens en Vin kenborch waren goed op hun plaats en verdienen allen lof; de overige personen bleek het ernst te zijn het geheel op flinke wijze te steunen. Be keurige costuums waren geleverd door de firma Kreukniet en Co. te Am sterdam, en waren goed in overeenstem ming met den tijd waarin de handeling voorvalt. Vooral die der edellieden was prachtig. Na afloop van het drama, gedurende de pauze, traden de werkende leden op het tooneel en na door den heer Allan te zijn toegesproken en gecomplimenteerd richtte hun geachte Beschermheer het woord tot hen, zijn genegenheid voor de vereeniging te kennen gevende, haar aan- spoorende op dezen weg voort te gaan en van harte hopende dat zij te Breda succes zou mogen hebben. Baarna reikte de heer Christiaans aan den Beschermheer en den president onder een kernachtige toespraak een keurig ge bonden exemplaar van een nieuw tooneel- werkje uit, door hem geschreven, waarvan hij hoopie dat het door de vereeniging,, Cre mer" weldra ten tooneele mocht worden gevoerd. Be presideut bedankte daarop in welgekozen bewoordingen. Ten slotte werd nog een allerkoddigst nastukje opgevoerd„Be Buren" van Justus van Maurik. Nu kwamen de gelaatsspieren der toe schouwers in andere beweginger werd hartelijk gelachen om de allerkluchtigste scènes tusschen Jodocus Kruimel en zijne naburen, de studenten. Be beide dames toonden, wat wij vooral bij Anna bemerkten, zoowel in het tragi- sehe als in het komische goed op hun plaats te zijn. Aan Cremer's banier schitteren reeds vele onderscheidingsteekenenmoge zij binnen kort weder worden verrijkt! 5e klaase 6e lijst. Vrijdag 16 Oct. 1885. No. 9692 f1000 en premie f30,000. No. 7234 en 17284 ieder f1000. No. 1737, 8571 en 14941 ieder f 400. No. 681, 1708, 3024, 6078 en 7131 ieder 200. No. 444, 6421, 6777, 6860, 7086, S345, 10312, 13132, 13756,19849 en 20377 ieder f100. Prijzen van f 70. 58 3231 6147 9722 12515 15972 18923 67 3586 6370 9757 12760 16142 19025 220 3640 6473 9789 12818 16176 19068 230 3682 6582 9795 12894 16203 19155 233 3707 6639 9806 12928 16221 19164 236 3718 6662 9831 12937 16369 19186 290 3888 673S 9926 13180 16465 19207 491 3903 6780 10060 13263 16525 19244 615 3966 6810 10227 13509 16547 19259 665 4171 6900 10233 13715 16609 19319 757 4178 7050 10287 13S60 16874 19355 917 4219 7082 10351 14245 16909 19480 932 4244 7248 10352 14246 16963 19630 1036 4423 7630 10475 14324 16994 19774 1061 4470 7592 10496 14329 17068 19811 1170 4478 7629 10655 14386 17169 19886 1261 4499 7769 10667 14553 17310 19909 1284 4516 7784 10691 14579 17556 19973 1394 4646 7808 10696 14629 17710 20019 1401 4689 7878 10798 14652 17801 20099 1425 4723 8070 10856 14663 17876 20139 1471 4914 8092 10925 14670 17920 20322 1531 5091 8104 10997 14699 17992 20345 1612 5175 8141 11187 14782 18065 20411 1825 5179 8163 11281 14808 18151 20420 1998 5318 8243 11344 14828 18245 20431 2112 5496 8295 11512 15070 18309 20617 2445 5501 8302 11677 15079 18515 20618 2601 5564 8565 11691 15112 18600 20630 2610 6697 8584 12006 15118 18658 20661 2792 6617 8596 12032 15186 18698 20683 2851 5620 8611 12107 15275 18731 20685 2869 5627 9000 12258 15283 18734 20686 3007 5825 9012 12280 15471 1S7S4 20771 3014 5832 9240 12312 15530 18802 20823 3075 5887 9342 12341 15632 18S18 20863 3163 5922 9562 12495 15799 18S25 20873 3176 5994 9571 12499 15821 18839 AMSTERDAM, 16 Oct. Da prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Bokkammer Jammen fl.90 a 2. dito Franeker f 1.80 a 1.90; dito Engelsché fl.20 a 1.30; Zeeawsche Blauwe f 1.60 k 1.80 Geld. Blauwe 1.30 a 1.50; dito Kralen f0.— a 0.—; Katwijker Zand f0.— a 0.—; dito klei f 0.a 0.Noordwijker zand f 2.a 4.dito Sassenheimer f0.a 0.— dito Hillegommer f 2.— a Haarlemmer Zand f0.a 0.Zeeuwsche Flakkeesche fl.90 a 2.10; dito Spaische Jammen 2.a 2.40; dito Footers fl.10 a 1.20; Pruisische Ham burgers f 2.40 2.50. Aangevoerd 9 versche ladingen. Koffie. Afgedaan 472 bn. Java W.-I. B. (Kemirie Gedé) alhier gedopt; 600 bn. Prean- ger, ex //Martha Brockelmann", 274 bn. Ti- mor ex //Thorbecke LL» en 504 bn. Java W.-I. B. (Tanahwangie) ex //Prins Frederik". Saiker. Ruw en Geraffineerd stil. Katoen zeer kalme markt, prijzen onver anderd. Tin vaste markt met eenige handel tot onveranderde prijzen. Be afleveringen voor de eerste helft der maand worden geschat op 7800 bl. Banka en 3300 'ol. Billiton.

Haarlem's Dagblad | 1885 | | pagina 3