eene hand houdende een palmtak en in de andere hand een krans. De besturen der spoorweg maatschappijen hier te lande zijn, blijkens het A. H. door den raad van toezicht op de spoorwegdien sten uitgeuoodigd, voor 1 Februari e. k. aan dien raad voorstellen te doen nopens het ingevolge ko ninklijk besluit van 25 November 11., binnen een jaar na de uitvaardiging van dat besluit in te voeren ge meenschapsmiddel tusschen de rei zigers en het treinpersoneel (nood sein}, bij welke uitnoodiging een vormigheid door den raad is aan bevolen. Op deu Rijnspoorweg zijn met zulk een seiumiddel reeds belangrijke en goedgeslaagde proeven genomen. Het voorloopig comité tot de oprichting van een bond van schut terij-onderofficieren van Nederland, is nog met verscheidene korpsen in onderbaudeling gebleven en heeft daarom den termijn, binnen welken de voorloopige iuteeketi biljetten wor den terugverwacht, verlengd tot 1 Jan. 1886. Aan de Vijfhuizen in de Haar lemmermeer is het tweejarig kindje van den landbouwer C. A. O. in een put geraakt en verdronken. Bij deu brand van Donderdag avond te Amsterdam in de Wytten- bachstraat liet de pastoor Van Hooff, die zich vóór de brandweer op de plaats van het ongeluk bevond, zich nat maken, en droeg met levens gevaar een der uewoners van het brandende huis, een lammen man, naar buiten. Zaterdagmorgen, was naar de Amst. Crt. mededeelt,tegen den gevel van het Paleis van Justitie te Am sterdam een biljet van denSociaal- Democratischen Bond geplakt, waar in een te houden bijeenkomst werd vermeld. De concierge heeft dit ech ter verwijderd, omdat op de bedoelde plaats uitsluitend extract-arresten, betreffende veroordeeling tot tucht huisstraf, behooren aangeplakt te worden. Een kellner van het café «Krasnapolskywerd Zaterdagnacht op het Oudekerksplein te Amster dam te ongeveer twee uur op zijn weg huiswaarts, zonder eenige aan leiding, door eenige personen aan gevallen en deerlijk in het gelaat mishandeld. De boosdoeners kozen het hazen pad op zijn hulpgeroep om de po litie, die echter niet verscheen, zoo dat het dan ook niet gelukte om een der aanvallers te achterhalen, hoezeer door een aankomend persoon daartoe nog pogingen in het werk werden gesteld. In een café in den Niezel werd de kellner, die zwaar bloedde, hulp verleend. Door de gemeente-politie te Hil versum is bij een opkooper aldaar eene partij jute en ander garen in beslag genomen, dat zij vermoedt bij een tapijtfabrikant gestolen te zijn. De dader is echter nog niet gevonden, wel is gebleken dat de opkooper nauwelijks een vijfde der werkelijke waarde er voor betaald heeft en ook dat hij het heeft uit de tweede hand. Vrijdagavond kregen twee heeren, na het verlaten van bet «Café Na tionaal», hoek Boekhorststraat en Prinsengracht te 's Hage, op de Volstrekt niet, mijnheer De Mallepeyre, antwoordde Henri beslist, wij zullen vechten, tot er een van ons niet meer in staat is, het duel voort te zetten. Lodewijk zag Henri ernstig aan. Deze vervolgde Als er hier sprake was van een van die kleine oneenigheden, waarom dagelijks in het Bois de Boulogne gevochten wordt, dan zou niets ter wereld in staat zijn, mij te dwingen met Gaston te duellee- ren, maar de zaak heeft een veel ernstiger karakter. Maar wat is er dan de reden van? Wilt gij mij toestaan, mijn heer De Mallepeyre, dat ik dit ge heim houd? vraagde Henri. Dus is het niet om juffrouw Millner? riep de vicomte verwon derd uit. Er is van haar geen sprake. Maar, mijnheer De Langes.... Groote Markt aldaar gekomen, om een tot dusver onopgehelderde reden, onaangenaamheden met den beeld houwer B. Deze sloeg er dadelijk op los en bracht een der twee personen, den beer W., uit Scheveningen met deu knop van zijn wandelstok een he- vigen slag aan het rechterbeen toe. De geslagene viel op straat en werd, daar hij niet kon loopen, in voornoemd koffiehuis binnengedra gen, alwaar de heelkundige Zand vliet constateerde, dat het rechter voorbeen gebroken was. Nadat het been een voorloopig verband was aangelegd, is de heer W. eerst per brancard naar het politiebureel en later per rijtuig naar zijne woning te Scheveningen vervoerd. De dader werd kort na het voor val gevat en naai het commissariaat van politie gebracht. Vrijdagavond, omstreeks elf ure, is weder, thans uithet politiebureel der tweede sectie aan de Nieuwe Haven, te 's Hage een arrestant ontsnapt. Een raampje boven in den muur verschafte eene blijkbaar geschikte gelegenheid daartoe, waardoor de vluchteling in een klein straatje en vervolgens in de Nieuwe Haven straat terecht kwam. Een zijner lotgenooten is hem, naar alle waar schijnlijkheid daarbij behulpzaam geweest. Aan het Zieken te 'sHage is gisteren ochtend in eene zandschuit het lijk gevonden van een 18jarig jongeling, die door verstikking om het leven is gekomen. Te Rotterdam is gearresteerd een oud bekende der justitie, zekere v. d. Wand. Hij had zich te 's-Hage in een logement eens flink te goed gedaan aan eten en drinken en toen f2.50 voorschot gevraagd en gekre gen op een postwissel groot f 25, dien hij voorgaf te moeten ontvan gen, doch waarvan later bleek dat hij hem zelf vervaardigd had en hij dus valsch was. Het overige geld zou hij, naar hij zeide, later wel eens bij den logementhouder komen halen. Weder heeft men te Rotter dam getracht inbraak te plegen ten huize van den heer H. op de Kruis kade, ditmaal door uitsnijding eener glasruit. Het tijdig ontwaken van de bewoners heeft echter de dieven op de vlucht gejaagd. Door de politie te Deutichem is opgespoord en door die eener nabu rige gemeente aang-ehouden een vermoedelijk uit Pruisen gevluchte moordenaar van eene moeder met dochter. Zijne uitlevering moet reeds zijn aangevraagd en voor zijne aan houding moet 1200 mark zijn uit geloofd; hij is geboeid naar Arnhem overgebracht. Te Arnhem kregen Zaterdagnacht twee personen twist. Een hunner bekwam daarbij met een mes een paar zware verwondingen aan het hoofd. De dader bevindt zich in arrest. De rijksambtenaren te Venloo hebben eene bekeuring ingesteld te gen een persoon te Tegelen, wegens het vervoer van 900 KG. gekorven tabak, ongedekt door documenten in de 1ste linie; tabak,kar en paard zij in beslag genomen. Te Zutfen wordt sedert acht da- Meent gij, dat gij dan uw woord moet intrekken, mijnheer De Mallepeyre Dat niet, maar.... Ik geloof, dat gij mij voldoende kent, om te weten, dat ik noch een twistzoeker, noch een losbol ben; wees dus overtuigd, dat, als ik een zaak ernstig opneem, dit dan ook zoo is. Indien gij echter nog eenigen twijfel koestert, of de zaak op die wijze behandeld moet worden, kan ik u geen beteren raad geven, dan aan mejuffrouw Valentine de Mal lepeyre te vragen, of zij niet vol komen toestemt, dat gij mij uw hulp verleent. Bij het hooren van den naam zij ner zuster deed Lodewijk een stap terug en zag Henri doordringend aan. Wat heeft de naam der jonge gravin met deze zaken te maken? vraagde hij trots. Henri kleurde nauw merkbaar. gen een man vermist, die met ach terlating van zijn vrouw en vier jeugdige kinderen zijn woning heeft verlaten. Vrijdagavond is door de politie te Zwolle gearresteerd de postbode van Zwolle op Zalk. Hij wordt ver dacht op postwissels, welke hem in zijne betrekking waren ter hand ge steld, om die aan de geadresseerden uit te betalen, valschelijk de hand- teekening der geadresseerden te heb ben geschreven en het geld onder zich te hebben gehouden, totdat hij later op diezelfde wijze van andere postwissels zich weder geld had toegeëigend, aldus met de ééne valschheid de andere trachtende te dekken. Een vrouw te Langeveen (Overij- sel) beviel dezer dageu, doch daar in die streek op geen uur afstands een geneesheer of vroedvrouw te krijgen is, overleden moeder en kind, voordat men in staat was, hulp te bieden. Een 17-jarig boerenmeisjedat Vrijdagmiddag even buiten Ommen op een wagen reed, viel, doordat het paard op hol ging, van het voertuig af, met het treurig gevolg, dat de kar haar over het lichaam ging en zij zwaar gekwetst werd. Donderdag jl. werd een schild wacht, bij het arsenaal te Woudri- chein op post staande, verrast met een aardig buitenkansje. Hij zag nl. een fluwijn van de grootste soort van het dak der Groote Kerk val len; het dier kwam onzacht opeen hoop steenen terecht en bleef een oogenblik bewegingloos liggen, doch kwam spoedig weder bij. Toch wist de soldaat zich van het roofdier meester te maken. Zooals bekend, zijn deze dieren zeer zeldzaam, en is hare fraaie huid zeer gezocht. Uit Wissekerke meldt men, dat aldaar eeu treffend ongeval heeft plaats gehad. Op de hofstede van v. d. V. zat een meisje van zeven jaren bij de kachel, waarop water te koken stond. De moeder lag, on gesteld als zij was, nog te bed, de vader was buiteu de woning. Terwijl de kleine meid deu pot met kokend water van de kachel wilde afnemen, vatten haar klee deren vuur, en weldra sloegen de vlammen om het arme kind heen. Wel sprong de moeder onmiddellijk toe, maar, door schrik als verlamd, slaagde zij er niet in de kleine af doende hulp te bieden. Luid gillend, liep het arme kind naar buiten, waar zij haar vader ontmoette, die haar in 't eerst niet herkende, maar dadelijk al het mo gelijke deed, om het vuur te blus- schen. Dit gelukte, maar hartverscheu rend was de aanblik, dien zijn doch tertje bood, het kind was geheel ge blakerd en stierf des nachts onder de vreeselijkste pijnen. Men stelle zich de smart der on gelukkige ouders voor, die hun lief kind op zulk een aanvalligen leef tijd zoo smartelijk moesten verliezen. In de polder Speketer onder de gemeente Haringcarspel vond dezer dagen het volgende plaats. Het zoontje van den watermolenaar Bom- mer greep, terwijl zijn vader de zijlen spande, eene der roeden van den molen en werd, zonder dat het ge- Neem mij niet kwalijk, vi comte, dat ik dien noemde; ik ben vroeger in de gelegenheid geweest, haar een dienst te bewijzen, waar voor zij later de goedheid had, mij haar dank te betuigenhet zal haar zeker genoegen doen te vernemen, dat gij uw dankbaarheid hebt be wezen, door mij een, op dit oogen blik gewichtigen dienst te bewijzen. Lodewijk stelde zich met dit ant woord tevreden, hoewel hij gevoelde dat dit niet de waarheid was. Goed, zeide hij, ik zal met genoegen alles doen, wat gij wenschthebt gij overigens nog iets mede te deelen? En waar kan ik u vinden, indien ik u in den loop van den dag wensch te spreken? Tot vijf uur bij den notaris Fromentin en later op mijn kamer. Lodewijk bleef nadenkend zitten; het kwam hem alles zoo duister en geheimzinnig voor, en vooral het noemen van den naam zijner zuster merkt werd, naar boven gevoerd. Het angstgeschrei van den knaap maakte den vader opmerkzaam op het gevaar waarin zijn lieveling verkeerde. Gelukkig hield de knaap zich stevig vast, zoodat men met ver eende krachten er in slaagde, het kind uit zijn gevaarlijken toestand te redden. GEMENGD NIEUWS. Zich 'smorgens met koud water achter de ooren te betten wordt in het N. v. d. J). zeer aangeprezen als een middel tegen verzwakking van het gezicht. De Innnngs Zeitung vertelt dat aan de Hollandsche grenzen een grensbeambte rondreed, die op den straatweg een zwaar beladen man ontwaarde, die zijn vracht nederzette en op den beambte wachtte. «Het is goed dat u komt,» sprak de man, «ik kan met het pak dat een van uwe kameraden mij te dragen heeft gegeven niet verder. «Wat zit er in het pak?» vroeg de beambte.» «Natuurlijk gesmokkeld goed dat aangehouden is. Ik heb een mark gekregen om het pak naar uw huis te brengen, want uw kameraad was weder wat anders op het spoor en kon dus niet naar huis gaan: Neem thans het vrachtje bij u op het paard. «Daar heb ik geen tijd voor,» antwoordde de beambte, «daar heb je een fooitje, doet het werkje op je gemak af, breng het pak naar mijn huis en stel het aan mijne vrouw ter hand.» Daarna reed de heambte verder. De pakkendrager deed het werkje werkelijk op zijn gemak af, want tot nog toe is de slimme smokke laar niet met zijn vrachtje komen opdagen. Te Pontarlier (Frankrijkstortte een huis in. 5 personen werden on der het puin bedolven. De Parijsche gemeenteraad heeft besloten, ten einde in den heerschenden nood te voorzien, uit gestrekte werken te laten uitvoeren. Het geld hiertoe zou gevonden wor den uit eene leening en deze gedekt door vier nieuwe opcenten op ieder der vier directe belastingen en twin tig opcenten op de grondbelasting. De regeering zal dit zeker niet goed keuren; de uitgifte der leening zal dus wel vertraagd worden en de werken worden uitgesteld. De Pont-Neuf te Parijs, waar van de sterkte spreekwoordelijk was geworden, is Donderdagmorgen plotseling ingevallen. Men hoorde en zag de zerken van het trottoir kraken en gapen, de politie werd terstond gewaar schuwd, de brug werd afgezet, en op deze wijze ernstige on gelukken verhoed. De reusachtige middenpijler zakte langzaam op zijde en de twee bogen die er op rusten zouden in de Seine gestort zijn, als niet de stads-ingenieurs een leger van werkieden hadden bijeen geroepen om steenen en aarde weg te ruimen, zoodat de last die er op drukte, minder werd. De meeste moeite had men met de gasleiding twee werklieden waren bijna ge stikt onder het afsluiten. Onder en bij de brug liggen vele schepen; men berekent dat als de bogen in vielen, het water plotseling twee meters stijgen zou, zoodat de groot ste voorzichtigheid is aanbevolen. maakte hem onrustig; hij begreep volkomen, dat de reden, die Henri genoemd had, slechts een uitvlucht was. Wat zou daarachter steken? Hij had een tijdlaDg zoo gezeten, toen er aan de deur geklopt werd. Toen hij binnen riep, zag hij, tot zijn groote verbazing Va lentine, die hij anders op dit uur, nooit gewoon was te zien. De jongeling hield buitengewoon veel van zijn zuster. Gij hier, Valentine! riep hij daarom verheugd, maar niet minder verwonderd uit, terwijl hij het jonge meisje tegemoet snelde en haar op beide wangen kuste. Wat dringt u, om mij reeds zoo vroeg te komen bezoeken? Maar, mijn Hemel, wat ziet gij er lijdende uit? Zijt gij ziek? Of scheelt u iets? Hij geleidde haar naar een sofia, waarop zij zich uitgeput liet neer vallen. Lodewijk merkte de buiteng-ewone Zooals van algemeene bekend heid is, voldoet het vloeipapier in zooverre niet aan alle eischen, als het niet tevens de inktvlekken doet verdwijnen en men deze bijgevolg naderhand op eenige andere wijze moet trachten weg te maken. Het Journal des falricants de papier doet nu het volgende middel aan de hand, om het vloeipapier aan hethoogere doel van geheele uitmaking v»n inktvlekken te doen beantwoorden. Men doopt eenvoudig dikke vellen vloeipapier in zuriDgzuur en laat ze daarna drogen. De aldus toebe reide vellen laten geen spoor van inkt over. Christine Nilsson legde' on- laDgs nog een staaltje van haar kracht af op eon concert, dat zij ten bate der Parijsche blinden in het Trocadero gaf. Zij zong haar eerst aria en er kwam geen eind aan de toejuichin gen. Zij moest al terstond wat toege ven. Het was een lied, dat zij zelf wilde begeleiden. Zij zet zich aan den vleugel en begint haar tot aan den schouder reikende handschoenen los te knoo- pen. Daartoe zou nog al wat tijd noodig zijnaan eiken arm een paar dozijn knoopjes! Zij voelt het belachelijke van zulk een intermezzo en heeft nau welijks eenige knoopjes losgemaak, of zij pakt den geheeleu handschoen aan, trekt hem met een krachtigen ruk, dat de knoopjes als hagel in het rond springen van haar arm en gooit hem weg. Dit alles leek zoo geïmproviseerd en gebeurde met zulk een eigen- aardigen cliic en zij lachte zoo on bevangen, dat het publiek opnieuw in een storm van toejuichingen los brak. Dezer dagen kwam te Berlijn, een koetsier van een droschke een schaftkelder binneu; de man die reeds op vrij gevorderden leeftijd was, was erg opgewonden en zijne handen waren met bloed bevlekt. Hij vertelde den aanwezigen, dat hij sedert Vijf en twintig jaren gehuwd en vader van volwassen kinderen was en behoorlijk zijn brood had, maar dat zijn huwelijk, door de schuld zijner vrouw niet gelukkig was. Sedert geruimen tijd had zij een liaison met een timmermansknecht aangeknoopt en de geheele buurt sprak er schande over. Daar onze koetsier bemerkte dat zijn boetp e- dikatiën niets fhielpen, was hij er, bij wijze van huismiddeltje, toe over gegaan om alle meubelen in zijn woning kort en klein te slaan, ten einde op die manier zijne echtge- noote het wonen onmogelijk te ma ken; hij hoopte dat hij thans wel van zijn ontrouwe vrouw af zoude zijn. Zijn eigen kost, zeide de man, kon hij best oploopen; hij was tot het eenvoudige huismiddel overge gaan omdat hij begreep dat een echtscheidings-proces zoo verschrik kelijk lang zoude duren. Massala den Congolaansche Koning is in zijn land aangekomen hoogst tevreden over de gastvrijheid die hij genoten heeft in Antwerpen. M'Putu (Europa) is goed zegt hij, daar is veel te smullen; Koning allerbest! De laatste volkstelling in Duitschland heeft aangetoond dat in het Duitsche rijk niet minder dan vijf en twintig steden zijn, die meer bleekheid zijner zuster op; daarbij scheen haar iets te drukken, het geen haar belette, voor de oorzaak van haar lijden uit te komen. Maar spoedig was zij zich zelve weder meester en zeide zij met een zachte stem: Gij zijt gisteren avond zeer laat te huis gekomen, Lodewijk. Na afloop van den schouw burg ben ik nog naar de club ge gaan maar dat is toch niet de oor zaak van uw onrust. Neen, maar omdat ik niet kon slapen, heb ik het opgemerkt; ik was zelfs nog niet naar bed gegaan toen gij te huis kwaamt, en daar door had ik gehoord, dat omstreeks elf uur iemand naar u vraagde. Wie was dat dan? Daar weet ik niets van. Mijnheer De Langes. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1885 | | pagina 2