het steeds haar streven was met het dagelijksch bestuur en den Raad samen te werken om den bloei der gemeente op alle wijzen te bevor deren, waartoe ook weder dit werk strekte. Ten slotte betuigde de aan nemer zijnen dank voor de bewezen eer. Bij het toelatingseiametfvoor het gymnasium alhier slaagden zeventien candidaten. De Koning wenscht reeds aan staanden Zaterdag naar Soestdijk terug te keeren. Te dien einde zal de koninklijke trein ongeveer 10 uur voormiddag uit de residentie langs den Holl. Spoorweg naar Baarn ver trekken. Naar men verneemt, is de Regeering voornemens eene verbods bepaling in het leven te roepen tegen het storten van grond, aarde en andere stoffen in de Nederlandsche rivieren en stroomen. De kleedermakers vereeniging De Ster te 's Hage heeft eene op roeping gericht tot vakgenooten in den lande en tot andere belangheb benden, als lakenhandelaars, passé mentwerkers, handelaars in mode artikelen enz. enz., om Zondag aldaar in de Hoogduitsche Schouw burgzaal eene vergadering te houden ten einde daarop van gedachten te wisselen over een adres te richten aan de Tweede Kamer en aan de K. v. K., waarin zal worden aan gedrongen op een »flink» invoer recht op de gemaakte kleederen (confectie-artikelen) en op het af schaffen der werkzaamheden in de gevangenissen. Reeds hebben een 40 corporatiën buiten 's Hage het plan van de Ster goedgekeurd. (Vad.) Door den heer J. Eggink Dz., geagr. klerk ten postkantore te Haarlemmermeer is met voldoenden uitslag het examen in den telegraaf dienst afgelegd. Twee heeren, Duitschers, te Am sterdam, kregen Woensdagavond in een Café op het gedempte Damrak twist. De een beschuldigde den ander twee fleschjes bier in den zak van zijn jas te hebben gestoken welke hij niet betaald had. De beide bezoekers werden handge meen en werden door de politie, wier hulp ingeroepen was, naar het bureau aan de Oudebrug ge bracht. De firma C. De Bruijn Zonen te Amsterdam is nalatig gebleven om te doen overgaan tot de weg ruiming van hare gasbuizen, aan gelegd langs de bruggen over de Leliegracht en Heerengracht, waar toe bij het verlagen van deze brug gen het Dagelijksch Bestuur genoem de firma tijdig had geïnsinueerd; derhalve zijn werklieden van John Aird Sons gisterenmiddag tot de wegruiming van deze gasbuizen van gemeentewege overgegaan. Naar het Vad. verneemt, moet de socialist Geel, gevangengenomen wegens schieten op den commissa ris van politie te Amsterdam, den heer Stork, sedert zijn arrestatie zeer ter neder geslagen zijn. Hij betreurt het dagelijks meer en meer de daad bedreven te hebben. Woensdagavond is in het Krab bersgat vóór Enkhuizen een jonge man, zoon van den beurtman van Uitvorschend rust zijn blik op Carlo, die er deerlijk uitziet, ten gevolge van het bloedverlies. Wie zijt gij? vraagt de Amerikaan. Ik ken u niet en wanneer gij beweert de bevelheb ber van het schip te zijn, geloof ik u eenvoudig niet. Kapitein! hernam Carlo, gij zijt hard tegenover een offi cier, die dapper gestreden heelt. Ook heb ik mij niet uitgegeven als de bevelhebber van het schip, dat uwe bemarning niet overwinnen kon. Veroorloof mij u te zeggen, dat ik Carlo Borgia heet. Een naam, die mij niet vreemd is, hernam de Amerikaan. - Maar ik wist niet, dat er meer menschen waren, welke dien naam droegen. Zendt F. ancesco Bor- u gia hierheen? Ja! was 't antwoord. Ik ben hier om eene boodschap aan den kapitein Aston te brengen. Medemblik op Amsterdam, door het overslaan van de giek over boord geslagen en verdronken. Hij was pas 6 maanden getrouwd en zijne jonge vrouw deed voor pleizier de reis^mee. Zij, de vader en de broe- van deu ongelukkige, zagen hem verdrinken, zonder hem te kunnen redden. Het bericht dat in Den Haag handteekeniDgen worden verzameld op een verzoekschrift om opheffing van straf voor Domela Nieuwenhuis, is gebleken op eene misvatting te berusten. Er worden handteekeningen ver zameld op een protest, in te zenden aan de regeering tegen vermeende willekeurige handelingen van den officier van justitie te 's-Hage en beweerde verkorting van het recht van verdediging, door den vice-pre sident der rechtbank in het straf geding tegen D. N. gevoerd. Een dienstmeisje te Hilversum, dat ruim drie jaar geleden plotse ling haar stem verloor en sedert slechts nauw hoorbaar fluisteren kon, heeft die tengevolge van een hevigen schrik eensklaps terugge kregen. men de woning harer ouders tot op een half uur genaderd was, werd zij op den weg gezetzij moest zich nu verder maar alleen zien te redden. Door het omslaan van de boot van den visscher Hoekstra uit Lem mer, vond gister middag even voor de haven te Kuinre, het zoontje van G. de Vries, mede uit Lemmer, oud 13 jaar, den dood in de golven. Pogingen om het lijkje op te vis- schen konden vanwege het storm achtige weder niet plaats hebben. Uit Utrecht wordt gemeld: Om streeks half 3 u.e barstte Woens dag middag boven deze gemeente een hevig onweder los, dat verge zeld ging van een buitengewonen slagregen. Een paar donderslagen, die snel op den bliksem volgden, deden de vrees ontstaan, dat die ergens zou zijn ingeslagen. Deze vrees bleek niet zonder grond, daar de bliksem den vroeger afgebran- den molen «De Kat» had getroffen, zoodat de rand naar beneden viel en eene groote opening ontstond: verschillende brokken steen stortten omlaag, doch zonder dat iemand verwond werd. Noodlottiger was het, dat ook een arbeider, die met eene zeis op de schouder, van een grasveld in het Haverland, nabij den Kwakkeldijk, huiswaarts keer de, door den bliksem gedood werd. Woensdagmorgen ontstond brand in de lucifersfabriek te Eindhoven. Door spoedig aangebrachte hulp was men de vlammen weldra mees ter, ofschoon het vuur nogal eenige schade heeft aangericht. Te Eindhoven werden Woensdag morgen drie groote spiegelruiten van het magazijn van den heer v. D. baldadig verbrijzeld. De dader, een metselaar, is in arrest geno men. Men schrijft uit Klundert, dd. 14 Juli. Toen heden de loting voor de nat. militie zou plaats hebben, ble ken er slechts 11 briefjes gereed gemaakt te zijn, terwijl 14 jonge lingen trekken moesten. Terstond werd naar 's-Bosch geseind en van daar bericht ontvangen, dat de loting nu moest plaats hebben met nummers bestemd voor schutterij- loting. Dit geschiedde. De eersttrek- kende nam No. 30, het hoogste nummer, die na hem trok nam No 29. Die twee nummers waren de eenige vrije nummers. Een boer in de gemeente Kol- lumerland heeft zijne dienstmeid, die aan roodvonk leed, op eene open mestkar laten wegbrengen. Toen Die ben ik! Wat is er van uw dienst? Verneem vooreerst, dat Fran cesco dood is. Hier stierf hij een uur geleden aan eene wonde, door een uwer moordenaars toegebracht. Ik hoop niet, dat er een moord gebeurde, zeide Aston getroffen. Francesco was mijn vijand, ik vervolgde hem met alle middelen, die mij ten dienste stonden, maar tot een moord gaf ik geen bevel! Dit meende Francesco, hernam Carlo, -en ik geloof het ook! Uw vijand is doodik breng u zijnen laatsten groet en de bede om vergiffenis. Aston's aangezicht verduisterde. Mijnheer, zeide hij, ik weet nog niet, wie gij zijt; maar ik vermoed, dat gij tot den over ledene in zeer nauwe betrekking stond, dat hij wellicht uw vader was. Is dit het geval, dan zal hij u wel niet gezegd hebben, welk Door den ijker, chef van dienst te Breda, werd dezer dagen voor den herijk in de gemeente Hilva- renbeek gebruik gemaakt van een lokaal, dat binnenshuis gemeenschap heeft met eene localiteit, waarin met vergunning sterke drank werd verkocht. De ijker was hiertoe eerst overgegaan, toen hem van wege de gemeente hetzelfde lokaal werd aan geboden, waarop reeds bij eene vorige gelegenheid de aanmerking van «niet geschikt» was gevallen. De burgemeester van Hilvarenbeek zag in de handeling van den ijker eene overtreding van de bepalingen der drankwethij deed mitsdien den ijker door den veldwachter waarschuwen niet met den herijk in het lokaal voort te gaan, en toen daaraan geen gevolg werd gegeven, werd op last van den burgemeester door den brigadier-commandant der maréchaussée proces-verbaal opge maakt. Dat proces-verbaal zal in- tusschen wel zonder gevolg blijven, vermits de wet geen straf tegen het feit bedreigd heeft. Alleen zou op grond van art. 9 der wet, de aan de herbergierster verleende ver gunning kunnen ingetrokken worden. deren waren in opgewekte stem ming en gaven daarvan blijk door gejuich en het zingen van liederen. De militieraad te Groningen had onlangs uitspraak te doen in eene zaak, die niet dikwijls voorkomt. Een loteling uit de gemeente Ten Boer had namelijk bij de loting als rede van vrijstelling opgegeven: eenige wettige zoon en broederdienst. Bij den militieraad evenwel recla meerde hij alleen op broederdienst, Daar het den raad evenwel bleek, dat zijne oudere broeder voor het huwelijk zijner ouders was geboren en later niet gewettigd was, ver klaarde de militieraad die reden van vrijstelling ongegrond, daar, om vrijstelling wegens broederdienst te kunnen doen gelden, de dienst voor een wettigen broeder gepraesteerd moet zijn. Van deze uitspraak kwam de loteling bij Ged. Staten in be roep en verzocht om vrijstelling op grond van eenigen wettigen zoon, doch dit college wees dat beroep af op grond, dat de reden van vrij stelling niet bij den militieraad was ingebracht. Van deze beschikking kwam de loteling in voorziening bij den Ko ning en deze oordeelde, dat de mili tieraad terecht de hij hem inge brachte reden van vrijstelling we gens broederdienst had afgewezen en dat Gedep. Staten terecht het in brengen van eene andere reden van vrijstelling niet ontvankelijk hadden geacht verklaarde den loteling ongegrond in het door hem tegen de beslissing van Gedep. Staten ingesteld beroep. {N. G. Ct.) De door de justitie te Maastricht aangehouden vermoedelijke dader van den moord op vrouw Claessens gepleegd, is zekere v. D., gewezen onderofficier en zwager der versla- gene. De vermoedens werden eerst op hem gevestigd, toen hij f100 kwam opeischen bij den agent van een verzekeringsfonds, waarin hij de verslagens had verzekerd. Reeds eenmaal was hij aangehouden, doch weder vrijgelaten. Thans echter schijnen de vermoedens tegen hem van dien aard te zijn, dat ander maal tot zijne aanhouding werd be sloten. De inspecteur van politie Meisenhofen, te Maastricht, was de eerste die op v. D. opmerkzaam maakte en in deze zaak veel acti viteit heeft aan den dag gelegd. De Pruisische ambtenaren uit ambt Meppen hebben Dinsdag nabij de Nederl. grens eene aanhaling van 500 kilo tabak gedaan, welke hoe veelheid door 15 smokkelaars ge transporteerd werd. Drie dezer lie den zijn wegens weigering om te blijven staan toen zij aangeroepen werden, door revolverschoten ge wond. De eerste gezondheids-kolonie uit Leeuwarden, bestaande uit 10 jon gens en 10 meisjes, van 812 jaar, is gisterenochtend, onder behoorlijk toezicht en geleide, naar het eiland Schiermonnikoog vertrokken. Een paar dames-leden der commissie gingen Woensdag reeds naar het eiland, om er nog het een en ander voor de kinderen in gereedheid te brengen en hen er af te wachten. De meeste ouders der kinderen waren aan het station aanwezig. De kin- misdrijf hij aan mij beging, hoe hij mij van mijnen haard verdreef en mij dwong, den strijd om het bestaan op nieuw te beginnen! Hij bekende zijne schuld, antwoordde Carlo somber, - op zijnen wensch werden de wapens neergelegd, op zijn bevel geef ik u het schip over. Buitendien ben ik gemachtigd u voldoening te schen ken! Waarin bestaat deze vroeg Aston verachtelijk lachende. Wellicht in geld en goed? Carlo moest dit beamen en deed dit met zulke edele vrijmoedigheid, dat de andere een goed denkbeeld van hem kreeg en uitriep: Gij hebt eene zware taak op genomen, jonge man! Weet, dat ik een plechtigen eed gezworen heb, het mij aangedane onrecht te wre ken op alles, wat Francesco lief en dierbaar was. Op den weg naar Ceylon herkende ik het schip van GEMENGD NIEUWS. Laatstleden Zaterdag trouwde te Luik zekere M. P. Nadat het huwelijk wettelijk en kerkelijk vol trokken was, begaven zich de jong gehuwden met hunne familieleden en kennissen naar een koffiehuis, waar het feestmaal zou gehouden worden. De grootste vreugde en eensgezindheid heerschte gedurende het diner. Toen men echter aan het toasten ging, wilde ook de nieuw bakken echtgenoot van zijne orato rische talenten doen blijken, doch in het vuur van zijne improvisa tie had hij het ongeluk zijn schoon vader te beleedigen. Deze diende zijn schoonzoon van antwoord en spoedig kwam men van woorden tot daden, waarbij borden en gla zen het 't meest ontgelden moesten. Wie weet wat er nog gebeurd zoude zijn, ware het niet dat de politie schoonpapa en schoonzoon naar het politiebureau had gebracht. Toen zij den volgenden morgen dit herbergzaam oord verlieten, wa ren beide partijen het volkomen eens en wandelden arm in arm naar huis. Zondag is Leona Dare te Brussel opgestegen, niet in het schuitje van een luchtballon, maar zich met de tanden vastklemmende aan een trapezium, dat daaronder aangebracht wab. De burgemeester had last gegeven, dat de roekelooze kunstenares met een veiligheidskoord aan de ballon zou verbonden worden en een commissaris van politie persoonlijk met de uitvoering van dit bevel belast. Nauwelijks echter was de ballon een honderd meters gestegen of men zag Leona zich bedaard van het veiligheidskoord ontdoen, dat zij daarop met veront- mijnen vijand en vervolgde het. Ik had de macht daartoe. Ik kon ge makkelijk eene oorzaak vinden om mijnen vijand te treffen en ik zou dit ook gedaan hebben. Maar zie, gij hebt mij ontwapend! Uwe taal getuigt van edelmoedigheid en van een groot hart! Nooit hadde ik verwacht, dat een Borgia niet door hebzucht kon bezeten zijn! En daarom, ging hij voort, ver geef' ik den doode en zal niemand de zijnen vervolgen! Uw schip is vrij en uitgedelgd alle haat. Carlo schudde verwonderd het hoofd. Deze ommekeer komt mij zeld zaam voor, sprak hij, den Ame rikaan scherp aanziende. Ik begrijp niet, hoe men zoo spoedig verande ren kan! Licht te begrijpen hernam Aston, eens in het leven is men hartstochtelijk in haat en in liefde, later wordt men meer tot verzoe- waardiging van zich afsliugerde. waarna zij, onder het aannemen van platische houdingen zich met de tanden bleef vasthouden, tot lucht schip en acrobate in de wolken verdwenen. Na een zeer gelukkige reis, is de ballon, die bestuurd werd door de luchtreizigers Spelterini en Lachambre neergedaald op de be zitting van den graaf De Beaufort bii Leuven, waar Leona Dare en haar gezelschap een gastvrij ont haal vonden. Uit een Parijs ilad: Heden morgen, omstreeks vijf uren, heeft de 42-jarige poelierster Marie C. zich een revolverkogel door de lin kerborst gejaagd. De dood volgde onmiddellijk. Terzelfder tijd heeft een net in het grijs gekleed jongmensch zich, op de brug van Jena, over de balie hangende, twee revolverkogels door het hoofd gejaagd en is vervolgens in de rivier gestort. Zijn grijze vilten hoed is op het politie-bureau gedeponeerd. Een half uurtje later heeft een ander persoon zich eveneens in de Seine geworpen. Hij verdween on middellijk. Eindelijk zijn in de vroegte nog twee jonge meisjes op verschillende punten van de stad, uit een vierde verdieping op de straatweg gespron gen. Het ééne kwam er met vrij lichte kneuzingen af, het andere moest in deerniswaardigen toestand naar het gasthuis vervoerd worden. Een ingenieur, die wegens een diefstal van bijouterieën te Brus sel in voorloopige hechtenis is, meen de een middel gevonden te hebben om te ontsnappen. Elk oogenblik zeide hij, dat hij eenige bekentenis had te doen, en zeide dan de plaats waar hij de bijouterieën geborgen zou hebben. Op deze wijze kwam hij in de gelegenheid om eens bui ten te komen, en wanneer door de politie, die hem dan vergezelde, niets gevonden werd, scheen hij zeer verwonderd te zijn. Woensdag be gon de gevangene het zelfde spel. Hij verklaarde de edelgesteenten in het Bois de la Chambre begraven te hebben. Een, officier van politie vergezelde hem en toen weder niets gevonden werd, zeide hijO, ik vergis mij, 'tis in een huis van de Rue Americaine, dat ik ze begraven heb. De ingenieur werd naar het door hem aangewezen huis gebracht en in den tuin gekomen wees hij een plek aan, waar de vermiste kostbaarheden geborgen zouden zijn. Terwijl men druk aan 't zoeken was, snelde de gevangene het huis in, sloot de tuindeur af en sprong uit een raam der voorkamer op straat. De officier van politie, die een schut ting was overgesprongen zag den vluchteling een herberg binnengaan, waar hij gearresteerd werd. Op een kermis te Neuilly heeft nog een vreeselijk ongeluk plaats gehad. In een zoogenaamde «Tir de sa lon» heeft de eigenares twee schoten in de borst ontvangen uit een ge weer, dat zij geladen aan een be zoeker overreikte. Het ongeval moet aan de onhan digheid van den schutter worden toegeschreven. De «Vereeniging Cylindria» is de nieuwste verschijning in het Berlijnsche samenleven, dat werke lijk niet arm is aan excentrieke, comische verschijnselen. De leden dezer vereeniging dragen steeds een cylinderhoed, bont gekleurd linnen en hebben het haar kort geknipt. ning dan tot strijd geneigd. Zoo was het bij mij. Ik vervolgde wel Francesco, maar ware hij eens tot mij gekomen en hadde hij ge sproken als gij en gezegdalles wat ik bezit, is van u, dan zou de ijskorst om mijn hart gesmolten zijn en wij zouden wellicht vrien den zijn geworden. Maar hij is niet meer, voegde hij er treurig bij, hij is mij voorgegaan naar het land, waaruit geen wandelaar terug keert. Jonge man, behoud al de schatten, die u Francesco achterliet, behoud het geld, ik heb genoeg, doch vergeet nooit, dat het geld een goed dienaar, maar een slechte meester is Carlo wilde spreken, maar Aston liet hem niet aan 't woord komen. {Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 2