towlers van de Engelsche Club waren de heeren Devey en Harry Moore. Onmiddellijk na deze partij kwam «Concordia# nogmaals aan slag en maakte toen 51 runs; topscorer de beer C. Nolet met 14 punten, bow lers van de D. A. C. C. de heeren Cashford, Briggs, Hill en Harry Moore. De match is dus gewonnen door de «Albert Dalston Cricket- Club# met 41 punten in 1 inning. Gisteren morgen te 10 uur vond in het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam eene vergadering van den Nederl. Brood-, Koek- en Banketbakkersbond plaats. Uit het in deze vergadering uit gebracht jaarverslag bleek, dat hij 362 leden telt, verdeeld over 12 afdeelingen. De ontvangsten in het afgeloopen jaar bedroegen f478, de uitgaven f 352. Het saldo in kas bedraagt f 281. De heer S;emons werd bij accla matie als voorzitter herkozen. Voor den heer J. Bakker te Sneek, werd de heer Gantvoort te Deventer, als bestuurslid gekozen, terwijl de heer R. Versluijs tot Januari fungeerend blijft. De contributie is op 1 gulden bepaald. Als volgende vergader plaats ie Delft aangewezen. Vervolgens werd eene internatio nale vergadering gehouden, ter be handeling over de oprichting van eenen internationalen bakkersbond en de belangen van het vak. De noodzakelijkheid en wenschelijkheid van dien bond werd betoogd door den heer Siemons, voorzitter, door den heer Kunze, voorzitter van den Duitschen bakkersbond Germaiiia, te Berlijn, door den heer Ottel, uit Kreuz, Smecht uff Antwerpen, en Borgenhoff van Sassen, mede uit Antwerpen. Dez- laatste zette de mogelijkheid der oprichting uiteen, doch wees op de moeielijkheid er van voor het oogenblik, nu Frank rijk en Engeland hier niet waren vertegenwoordigd. Hij stelde voor, dat op een nader te bepalen tijd en plaats de voorzitters der ver schillende bonden samen zullen komen om een voorloopig reglement te onderwerpen. De heer Kunze achtte daarvoor de verbondsdag, in September te Dresden te honden, den besten tijd. Nadat nog de heer Huberts uit Amsterdam gewezen had op het nut van jaarlijksche bijeenkomsten van voorzitters van bonden, boven een internationalen bond, werd bij acclamatie de wenschelijkheid der oprichting van een internationalen bond te kennen gegeven. De heer Timnaersman Wells, uit Brussel, kon zich niet vereenigen met de meening van den heer Hu- bers, dat een algemeen reglement onnoodig was. Hij wilde nu reeds eene kleine internationale commis sie benoemd zien om een voorloopig program op te maken. Het resultaat van het debat was, dat de heeren Kunze, Smecht, Bor- gerhoff en Siemons een begin van uitvoering zullen geven aan het besluit tot oprichting van een in ternationalen Bakkersbond, en dat een kort, zakelijk verslag van deze vergadering in het Fransch, Duitsch, Engelsch en Nederlandsch door den druk zal verspreid worden. Sedert Dinsdagochtend wordt in het Damrak te Amsterdam bij het politie bureau door baggerlieden ge- De dokter is niet voor iedereen te spreken, bracht de oppasser nog altijd wijfelend en besluiteloos, op zijne stroeve wijze, daar tegen in. Hij zal vooraf de reden van uwe komst willen weten. De jonge man fronste het voor hoofd en wierp een somberen, drei genden blik op de ineen gedrongen, breedgeschouderde gestalte van den oppasser. Mijn naam ismaar, dat I gaat u ook niet aan! antw.ordde hij levendiger dan te voren. Zeg den dokter, dat ik om eene familie zaak kom, om eene voor mij zeer gewichtige zaak; het overige zal ik hem zelf zeggen. De oppasser liet den vreemdeling binnentreden; hij ging hem voor op de kiezelpaden en de jonge man had gedurende dezen korten tucht gelegenheid den zorgvuldig onder houden tuin te bekijken. Daarna traden zij beiden het huis vischt naar zilveren voorwerpen, afkomstig van een dezer dagen door middel van braak in een schaftkel- der op de Prins Hendrikkade ge- pleegden diefstal en aldaar in het water geworpen door zekeren Muu- ring, die, van dezen diefstal ver dacht, Maandagavond is gevat. Muu- ring, die pas uit de cel ontslagen was, is Dinsdagvoormiddag opnieuw daarheen gebracht. Zaterdagmiddag is een politie agent, die de ronde deed op de Tasmankade te Amsterdam, door eenige personen aangevallen. Een heer, die in de nabijheid was, snelde toe en ontzette hem. Met den guldenstrein van Am sterdam naar Eede en Arnhem werden gisteren morgen 1490 rei zigers vervoerd. Gisteren is een reusachtige peperkoek op de Bakkerij-tentoon stelling aangekomen van den heer A. Brees-Roelants te Antwerpen. Deze monsterkoek weegt 150 KG. en is 3 M. bij 1,5 meter groot. Eene compagnie infanterie op oor-, logssterkte kan van dezen koej^ tegelijk gevoed worden. Hij is gë- bakken in een heetwater-oven ge leverd door den heer A. v. d. Schuyt te Rotterdam. Gisteren nacht te halftwee uren ontstond in de oliepakhuizen van den heer Hulsteedeop de Brouwersgracht te Amsterdam, een ernstige binnenbrand, die zich zeer dreigend liet aanzien, zoodat de bewoners van de nabij liggende perceelen reeds gevlucht waren. Op het terrein waren aanwezig vier stoomspuiten, benevens de Jan van der Heyden en drie handspui ten, doch slechts één dezer laatste behoefde water te geven, daar het der brandweer met groote krachts inspanning gelukte de vlammen spoediger te bedwingen, dan men aanvankelijk dacht. Te ruim 2 uren was men het vuur meester. In de berichten over de on lusten te Amsterdam is melding gemaakt van de broederB Leendert en Jacobus Mens, zoons van wijlen den «burgemeester van de Willem straat,# ook bijgenaamd «de Bok- kebek.# Het waren deze beide broeders, die de oproervlaggen, op de brug over de Lindengracht ge plant, neerhaalden en in het water wierpen. Van hunne goede gezindheid hebben zij thans ook nog op andere wijze blijk gegeven. Aan een der leden van de commissie, die bijdra gen inzamelt voor de betrekkingen der slachtoffers van het oproer, hebben zij eene gift van f 50 ter hand gesteld. Bij den Burgemeester van Amsterdam is tot dusverre voor het fonds tot het verleenen van onder stand aan zieke en herstellende agenten van politie een som van f 21.476,lOVa ingekomen. Ten behoeve der noodlijdende gezinnen en personen is bij de com missieleden ingekomen f1009.9375- Een beschonken man werd Dins dagavond in de Ruijsdaelstraat te Amsterdam opgemerkt, terwijl hij ieder voorbijganger met zijn mes te lijf wilde. Een jongen kreeg een snede over zijne hand, en de woes teling was zoo gevaarlijk dat een politie-agent de hulp van zes bur gers behoefde om hem zijn wapen te ontnemen en in bewaring te brengen. Zondag maakten eenige heeren inzwijgend volgde de vreemdeling zijnen geleider. Hunne schreden rie pen in de hooge, ruime gangen de sluimerende echo te voorschijn; dat was het eenige geluid, dat de bijna huiveringwekkende stilte afbrak. Aan beide zijden der gangen wa ren deuren met getraliede kijkga ten, de deuren der cellen, waarin de ongelukkigen, eenzaam en ver laten, het einde van hun treurig bestaan afwachtten. Nu en dan hoorde de vreemde ling achter eene dezer deuren het geluid van een menschelijke stem; maar ook niets meer dan een dof geluid; het was hem onmogelijk een woord te onderscheiden. Hoe menig duister geheim zou wel achter deze deuren verborgen zijn en voor altijd aan het daglicht onttrokken blijven! Waarschijnlijk was de vreemde ling ook met dergelijke gedachten vervuld, want de oppasser blikte uit Amsterdam een pleiziertochtje met de stoomboot «De Zwaluw» naar Weesp. Toen zij daar aan wal stapten hadden zij veel bekijks. Spoedig hadden zij een hoopje le- diggangers om zich heen, die hen toeriepen: «Daar heb je nou de soosejalen uit Amsterdam, weg met de soosejalen!» Met steenen gewa pend kwamen zij op het bootje af en namen eene dreigende houding aan. Een der reizigers, die dacht dat de zaak niet zoo'n vaart zou loopen, had de onvoorzichtigheid uit te roepen: Jullie hebben stee nen, maar wij hebben lood, pas op!» Dat was olie in het vuur. Men begon onmiddellijk met steenen te gooien, waardoor gelukkig niemand getroffen werd, maar alleen de rui ten in de kajuit werden verbrijzeld. De pleizierreizigers konden niet meer aan wal komen en het eenige wat er op zat wasonder stoom te gaan en naar huis terug te keef en. (4- C.) Onder de weinige voetboogschut terijen die ons land telt, verdient die der broederschap van St. Joris Doelen te Noordwijk-binnen erne eerste plaats; o. m. antiquiteiten wordt daar neg bewaard de boog door Jacoba van -Beieren gebezigd, toen zij op het slot Teijlingen ver toefde en af en toe ook dezen Doe len bezocht. Door de Haagsche politie is op gepakt eene vrouw, die in de laatste weken aan de huizen der ingezete nen schelde, aan de dienstbode vroeg om mevrouw te spreken, en terwijl de meid zich verwijderde om de boodschap over te brengen, uit de parapluiestanaaards de regenscher men ontvreemdde. Te Westzaan werd Maandag een vijfjarig kind en Dinsdag een der tigjarig man levenloos opgehaald. Het 8-jarig zoontje van den heer Oldenburg te Helder is Donderdag door een vrachtwagen overreden. Daar de wagen hem over het hoofd ging, was de knaap onmiddellijk een lijk. Uit Tessel wordt gemeld: Maandag, bij de opening der jacht op waterwild, werd reeds terstond veel wild geschoten. Flinke par tijen waterwild, meestal uit eenden bestaande, werden naar eiders ver scheept. Met het oog op de warmte hebben nog geene verzendingen naar het buitenland plaats. De wilde een den golden van 25 tot 45 ct. per stuk. In de Benedenhavenstraat in het voormalige Delfshaven had Dins dag middag een ernstig ongeluk plaats. De berijder van een wagen, beladen met hout, kon dezen door den snellen gang bij het afrijden der straat niet tijdig genoeg tot staan brengen, met het gevolg dat een 3jarig jongentje dat zich voor den wagen bevond, benevens de moeder van het kind, die toesnelde om het te verwijderen, onder den wagen geraakten, zeer belangrijke kwetsuren bekwamen, en er dade lijk geneeskundige hulp moest wor den verleend. Gisteren morgen geraakte een jongen, die achter een met een paard bespannen wagen liep, aan de Noord in een ernstig peinzend gelaat, toen hij zich tot hem wendde. Wien zal ik aandienen? vroeg hij. Ik moet om uwen naam verzoeken. Bij de laatste woorden had hij eene deur geopend; de jonge man trad een karig gemeubileerd ver trek binnen. Alfred Frohberg, antwoord de hij, uit zijn gepeins ontwakend. Frohberg? herhaalde de oppasser en daarbij huiverde hij, alsof de klank zijner eigene stem hem verschrikt had. Zeidet gij niet Frohberg? Ja, is u de naam bekend? vroeg de vreemdeling, den door dringenden blik strak op den op passer gevestigd, die nu schielijk zijn borstelig hoofd schudde en daarbij, zichtbaar verlegen, het ge laat afwendde. Bekend? Neen! zeide hij stroef. Ik herinner mij slechts te Kralingen met zijn kleêren vast aan de pennen van den wagen, met het gevolg dat hij, zich willende losrukken, op den grond viel en eenige meter ver werd medegesleept. Op zijn geschreeuw hield de koet sier onmiddellijk den wagen stil, en het bleek nu dat de jongen zwaar gewond was, zoodat genees kundige hulp moest ingeroepen worden. Dinsdag avond heeft zich te Dor drecht een comité gevormd, om te onderzoeken of het maken van een speelplaats of speeltuin in die ge meente gewenscht is, en zoo ja, op w lke wijze die zoude kunnen wor den gemaakt. De N. R. Ct. meldt dat de 14- jarige knaap uit Alblasserdam eenige weken geleden door eene dolle kat gebeten en op 's Rijks kosten onder behandeling van dr. Pasteur geweest zijnde, Donderdag avond onder geleide van een rijks veldwachter m het gemeente-zie kenhuis te Dordrecht is overgebracht. Er deden zich verschijnselen voor, waaruit blijkt dat de gevaccineerde jongen volstrekt niet is genezen. De hoogbejaarde W. H. Knop pers, te Soestdijk, die vroeger jager was van Koning Willem II, van Koningin Anna Paulowna en van Prins Hendrik, mocht dezer dagen een bezoek ontvangen van Koning Willem III, die bij die gelegenheid aan den jachtgezel zijner jeugd een armstoel en een koekkoekklok ten geschenke gaf. De stationchef te Brummen (Gel derland) geraakte Dinsdagmorgen, toen hij zich naar een binnenko menden trein wilde begeven, onder een lorrie, welke juist in beweging werd gebracht. Hoewel niet ernstig verwond, zal hij toch eenigen tijd geen dienst kunnen doen. Dinsdagmorgen had er te Moor drecht een treffend ongeluk plaats. Een landbouwer uit den Alexander- polder, A. van der Knijf, met zijne vrouw in een tilbury gezeten, ge raakte door het schrikken en stei geren van zijn vierjarig paard in de sluis aan den IJsel. Den heeren De Witt en Noot en den schippers T. de Graaft' en B. L. van Thoren mocht het gelukken de vrouw te redden, die zich een weinig bezeerd heeft; doch de man verloor, ook door het slaan van het paard, het leven. Ook het paard verdronk. Al gemeen ;s de deelneming in den dood van den man en vader van acht kinderen. Te Wageningen werd Maandag wegens dronkenschap in verzekerde bewaring gebracht, iemand met een zeer fatsoenlijk voorkomen, doch die reeds meermalen in handen der po litie is geweest. Na ontslagen te zijn, ging hij een winkel binnen en pleegde diefstal. Toen men hem gisterenmorgen naar Arnhem zou transporteeren, wist hij aan zijn ge leiders te ontsnappen. Der politie is het echter gelukt hem opnieuw in handen te krijgen. Een postbeambte in een dorp bij Eindhoven ontving dezer dagen een postwissel met het volgende adres: Aanuerte resumet fes- teg atel Derie Yij de kan pie gor- kom. dien vroeger meer gehoord te heb ben, maar dat is reeds lang gele den. Heb een oogenblik geduldik zal den dokter van uwe komst ver wittigen. Hij ging heen; Alfred Frohberg liet zijne blikken door de kale ruimte gaan, waarin hij zich bevond. Het was een hoog, ruim vertrek met vensters van dikke tralies voorzien en het eenige, wat er iets vriende lijks aan gaf, waren de heldere gouden zonnestralen, die zich ook hier, tusschen de ijzeren staven door een weg baanden. Tegen de muren stonden eenige hooge, breede kasten, tusschen de ramen een schrijflessenaar en mid den in het vertrek eene lange, ovale tafel. Deze benoodigdheden, benevens eenige stoelen, maakten het geheele ameublement uit; van spiegels, gor dijnen, tapijten en alle andere voor werpen, waarmee men zijne ver- Men meldt uit Beek bij Nijme gen: De Beeksche kermis leidtals naar gewoonte, over de Pruisische grenzen tot vrij wat ongeregeld heden. Maandag en vooral Dinsdagnacht moet voor de herberg, die op de grens staat, vrij ernstig gevochten zijn. Bij die vechtpartij moeten zelfs steenen en pannen eener schuur als projectielen gebruikt zijn, en moet eene mislukte poging der Pruisi sche politie om een der vechters- bazen te arresteeren, het gebruik van wapens van de zijde der politie noodzakelijk gemaakt hebben. Toejuiching verdient de maatre gel om de militairen van het gar nizoen te Nijmegen, die niet zelden tot een honderdtal ter kermis ko men, ongewapeud hierheen te doen komen. Dinsdag werd een Hollandsch soldaat die even over de grenzen in burgerkleeding voor de viool stond, op onaangename wijze in zijne uitspanning gestoord door de Duitsche politiedienaren, die hem als deserdeur aan hunne Neder- landsche colleges overleverden. Maandag had een der arbeiders, werkzaam aan het kanaal Almeloo Nordhorn, het ongeluk tusschen de buffers der locomotief te gera ken, waardoor hem de beide beenen werden afgereden. De ongelukkige verkeert in een toestand, die voor zijn leven doet vreezen. Te Maastricht heeft Maandag avond eene vechtpartij tusschen eenige burgers en militairen plaats gehad. Een der burgers bekwam daarbij een gevaarlijken bajonet steek, die zijn overbrenging naar het gesticht Calvariënberg noodig maakte. Ook te Lemmel nabij Maas tricht heeft Zondagavond een twist tusschen burgers en militairen plaats gehad, waarbij eenige burgers ver wond werden. De justitie van Maas tricht heeft eenen geneeskundige ter plaatse gezonden, om den aard der verwondingen te onderzoeken. Op de kermis te Middelburg is uit de menagerie op de markt een aap, die nog niet hokvast was, ontsnapt. Met de dolste capriolen sprong hij van tent op tent en be zocht zelfs de caroussel; een en ander tot verdriet van zijn eigeDaar, maar tot groote pret van het zich spoedig op de hoogte stellende jeugdig publiek. Een scherpe jacht werd op den Jocko gemaakt, maar hij liet zich niet vangen en men moest de jacht eindelijk opgeven. 's Avonds vereerde de aap de verschillende kermisgelegenheden met een bezoek en bekeek ook het panorama. Terwijl hij de inwendige inrichting achter de kijkglazen na ging, had hij het ongeluk een paar brandende petroleumlampen omver te werpen, zoodat een begin van brand ontstond, die gelukkig spoe dig gebluscht werd. Vervolgens werd opnieuw een jacht op den brandstichter gemaakt en weldra was men hem meester. Jocko boette zijn uitstapje met een dracht slagen, die zoo aankwamen dat hij er onder moet zijn bezweken. Men schrijft uit Bolsward dd. 3 Augustus Terwijl gisteren de boer en zijne vrouw, wonende op «de groote klaver» onder de stad, van huis waren, hadden zij hun kind van 17 maanden aan de zorg eener dienst bode toevertrouwd. Toen deze zich eenige oogenblikken moest verwij deren, wist het kind te ontsnappen en geraakte in eene sloot, waaruit het kort daarna levenloos werd op gehaald. trekken, om ze bewoonbaar en ge zellig te maken, zoo gaarne voor ziet, was hier niets te bespeuren. Gij wenscht mij te sprekep? vroeg eene heldere, fijne stem ach ter den jongen man, die zich snel tot den vrager omwendde en den kleinen mageren heer met zijn scherp geteekend gelaat en de doordrin gende oogen zoo vast en uitvor- schend aanzag, alsof hij zich bewust was een gevaarlijken tegenstander voor zich te hebben. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 2