schap van den Parkschouwburg te Amsterdam zal Woensdag eene voorstelling geven van «De arme Student» bewerkt naar het Duitsche stuk «Der Bettelstudent.» Wie «Der Bettelstudent» in -het Duitsch heeft zien opvoeren zal ook met genoegen met de Arme Student kennismaken. Het groote succes dat de opvoerin gen van dit stuk in binnen- en buitenland hebben gehad, staat ons daarvoor borg. Onder de spellen op de kermis treffen we op de Botermarkt het ver maarde theater-Spriet aan, met recht de kindervriend genoemd. Se dert jaren heeft de Directeur ge toond dat hij de jeugd kent en heeft hij steeds verrassingen voor haar; zijne voorstellingen voor oud en jong vallen steeds in den smaak, en wij zijn overtuigd dat dit ook nu weder het geval zal zijn. Dicht in zijne nabijheid vindt men het kristalen Apenpaleis onder directie van den heer Spork. Het is zeer de moeite waard om de talrijke apen in hunne groote kooien allerlei guitenstukken te zien uithalen, terwijl hunne groote vlugheid en eigenaardige levens wijze in de ruim ingerichte tent, voor het publiek recht duidelijk uitkomt. De directie mag wel in het bezit worden genoemd van eene zeer ruime collectie dezer dieren. Ofschoon wij nog een aantal ten tjes op de Botermarkt ontmoeten, missen wij de grootere acrobaten- tenten, die verleden jaar aldaar een druk bezoek hadden en die steeds een aantal toeschouwers lokten om naar paljas te kijken en de oorver- doovende muziek aan te hooren. De reden van hunne afwezigheid is zeker te zoeken in de kermissen die op andere plaatsen van het land worden gehouden, ofschoon zij mis schien nog wel in den loop dezer week kunnen arriveeren. Ook Mad. Caro met haar gedres seerde leeuwen en beren is niet gearriveerd. Tot de «great attractions» be hoort ongetwijfeld «Stella» op de Groote Markt. «Wat is Stella?» zal men vragen. Eene vrouwenbuste, levend, die praat, zingt en toch niets meer dan hoofd, hals en het bovengedeelte der borst vertoond, geheel vrij hangt en niet op eene trapéze is beves tigd, zooals de «halve dame» van verleden jaar. Deze vertooning mag inderdaad voor het publiek eene verrassing worden genoemd en wij kunnen een ieder gerustelijk tot een bezoek aansporen, daar in deze voorstelling niets stuitends is gelegen, maar men integendeel door het schoone en imposante van de verschijning zal worden getroffen. Het spreekwoord dat de wonderen nog niet uit de wereld zijn, wordt al weer bewezen in het vlaggenschip ge legen in het Spaarne bij de Oude gracht. Daar ziet men in een ruim salon een jonge koe met vijf poo- ten. Het dier gebruikt er vier, het vijfde groeit midden uit den rug, is geheel ontwikkeld en hangt opzij van het lichaam neer; verschillende attesten van bekende veeartsen en andere bevoegde personen verklaren dat men hier inderdaad met een zeld zaam natuurwonder heeft te doen. Dat er geen bedriegerij in het spel is, zal ieder bezoeker bij eenige nauw keurige beschouwing desnoods «be tasting» terstond blijken. Een anatomisch museum, tal- slachtofFer. Haat, wrok en zegevierende boos heid spraken uit iederen rimpel van dit breede gezicht, dat eerder op het gezicht van een boosaardigen ba viaan dan op dat van een menseh geleek; haat en boosheid spiegelde zich ook af in de driftige beweging, waarmee Tom zijn gespierde vuist opstak en dreigend tegen de deur schudde. Gij het geld en ik de moeite en verantwoordelijkheid! zeide hij grimmig. Dat noemt gij eer lijk deelen. Gij een gemakkelijk leven in pracht en weelde en ik een hondenleven! Weldra is uw tijd ge komen; wacht maar, uwe handen zullen nog wel eens branden van verlangen om mij te worgen! Hij ging langzaam de gang door, nu en dan stilstaande, om naar de stemmen te luisteren, die zich in de cellen lieten hooren. Ik had het reeds lang kunnen rijke «photografie-instantanée»-in- richtingen en panopticums ontbre ken niet, evenmin als de draaimo lens welke wedijveren in orgelmu ziek en verlichting. Besluiten wij voor heden onze kermiswandeling met een bezoek aan enkele wafelen- en poffertjeskramen, waarvan wij die van We6selink en de Nigtere kunnen aanbevelen. Consael is weder aanwezig met zijn beroemde «beignets» terwijl men bij Koppen een flink café- chantant aantreft en men tevens ge legenheid heeft uitstekende verver- schingen alsook beignets te bekomen. Van wege de Nederlandsche jacbtvereeniging «Nimrod» zal op Zondag 22 Augustus te Heemste de, een schietwedstrijd op Logowsky «Clay- Pigeons» en glazen ballen worden gehouden. De 51ste alg. vergadering der Ned. vereeniging tot afschaffing van sterken drank, zal in 's-Hage wor den gehouden op 25 en 26 October. De onderofficier Bouman heeft uit naam van het garnizoen te Gou da aan den directeur van het Kon. Ned. Circus, den heer Oscar Carré, een lauwerkrans aangeboden, als bewijs van erkentelijkheid voor het hun door den directeur verschaft genot. Naar de N. R. Ct. verneemt, is door den minister van koloniën met eene zending naar de Vereenig- de Staten en Canada belast de mijn ingenieur A. Stoop, thans met ver lof in Nederland. Het doel dezer zending is, eene volledige studie te maken van de Amerikaansche petroleum-industrie, met het oog op de meer en meer veldwinnende overtuiging, dat in onzen Indischen Archipel, met name op Java en Sumatra, rijke aard oliebronnen kunnen ontsloten wor den. Donderdag zag de redactie der Amst. Ct. de portretten van de vijf dieven, die uit Engeland zouden vertrekken, om eenige Nederland sche bankinstellingen met een be zoek te vereeren. Drie van het vijf tal, zegt het blad, hebben echte boeventronies, de beide anderen zien er vrij fatsoenlijk uit. Zij zijn in buste gephotografeerd met de armen over de borst gekruist en de handen uitgespreid; een van hen heeft het gevangenispak aan. Op de rugzijde van elk der portretten, die in En- gelsche gevangenissen zijn vervaar digd en door de politie afgestem peld, staat het signalement met de uiterlijkekenteekenen van de boeven. 1. John Webster, alias Murray en Stewart, ontslagen als no. 18695, 45 jaar, maar toont jonger, lengte 5 voet 4 inch., kleur donker, zwart haar, kaal hoofd, korte donkere knevel, baard groeit snel, oogen blauw, moedervlek in den nek, pink van de rechter hand gebrokenklee ding: donkere jas en vast, lichte broek, lage vilten of hooge hoed; bedrijvig van aard en cordaat van uiterlijk. 2. George Montague, alias Her- ney, Jones, Williams en Jurner, ontslagen als No. 24010, oud 44 jaar, lengte 5 voet 7 inch., kleur gezond, haar bruin, oogen licht bruin, litteekens aan het achter hoofd en een der pinken. 3. James Bellock, ontslagen als ho. 29304, oud 24 jaar, lengte 5 doen, zoo vervolgde hij eindelijk zijne alleenspraak weer, terwijl hij aan een raam bleef staan en in den tuin keek, de bewijzen te leve ren dat zou mij volstrekt geen moeite kosten; de oude zeifis reeds bewijs genoeg. Maar wie geeft mij het loon voor mijne mededeelingen? Het gerecht waarlijk niet; het zet mij met dien schurkachtigen dokter achter slot en de bloedverwanten zijner slachtoffers zijn èf arm, 6f zij hebben geen belang bij de bevrij ding der patiënten. En wat had ik voor den oude kunnen doen Met zijn erfdeel zou men hem toch heb ben bedrogen en wie zelf niets heeft, kan ook niets geven. Ik ben te oud geworden om nog eens van voren af aan te beginnen en ik zou ook niet weten, wat ik met mijne spaar penningen moest doen. De zaak heeft nu ten minste eene wending geno men, maar wij moeten niet overijld te werk gaan! voet 10 inch., kleur donker, lAtar zwart (kaal hoofd), oogen licht bruin. Litteeken aan den rechter slaap, kleine vingers, linkerduim en wijsvinger gekwetst. Kleedt zich goed. 4. Edward Javis, alias Marker, no. 17693 oud 31 jaar, lang 5 voet 3 inch., kleur donker, haar en oogen bruin, blauwe merken op den rug der rechterhand en tusschen duim en wijsvinger. De eerste en tweede teen van den rechter voet geampu teerd. Kleedt zich goed. 5. Thompson (Joseph), alias Bom- mey of Dommey, James Belav en Zwarte Joe. Is vermoedelijk geen Europeaan. Een zeer geslepen dief. De portretten zijn aan alle groote bankinstellingen hier te lande af gegeven. Men meldt uit Amsterdam: Door den burgemeester ie, als hoofd van politie, aan alle agenten der 5e sectie, en voorts aan allen, die gedurende de jongste ongere geldheden een z waren en vermoei den dienst hadden, een kistje met 100 sigaren uitgereikt, wat op zich zelf geen vermelding zou verdienen, ware het niet, dat daarvan eene verkeerde uitlegging of voorstelling werd gegeven, alsof dat de eenige belooning zou zijn voor hun uitste kend gedrag in de dagen van be roering, en alsof de gelden, die van alle zijden zoo ruimschoots, zoowel voor het politiefonds als voor de dienaren van politie inkomen, alle voor het fonds zouden worden be stemd. Op grond van de beste in lichtingen kan worden verzekerd, dat dit geensziuB de bedoeling van het hoofd van politie is. Eene ruime uitdeeling kan binnen kort verwacht worden, namelijk zoodra kan wor den opgemaakt hoeveel dat bedrag zal zijn. De enkele gewonde agenten wor den uit de daarvoor geschonken giften reeds thans ruimschoots van alle versterkingsmiddelen en versna peringen voorzien en hunne gezin nen in alles verzorgd. De burge meester gaf het geschenk in sigaren omdat dit gedurende den zwaren dienst aan het politie-bureau moeie- lijk kon geschieden, toen aan de militairen aldaar sigaren werden verstrekt, en om een blijk te geven, dat de agenten daarop even groote aanspraak hadden als de militairen, want allen zonder onderscheid wa ren onberispelijk in dienstijver en plichtsbetoon. Het is dus een extraatje dat door allen zeker dankbaar is aanvaard. (IV. R. Ct.) Een onbeschaamde bedelaar, zich ophoudende onder een der spoorweg-viaducten aan denIJkant te Amsterdam, waar de voorbijgan gers, als zij hem afwezen, allerlei beleedigingen van hem te verdu ren hadden, werd door agenten van de recherche op heeterdaad betrapt en naar de gevangenis overgebracht. Donderdagmiddag is een werk man aan de waterleiding te Delft aan een groot gevaar ontsnapt. Hij stond n. 1. op den hardsteenen rand van de trottoir, waaronder de grond was uitgegraven, toen door de zwaarte de trottoir brak en met den man in de put stortte. Gelukkig kwam hij met een lichte verwon ding en den schrik vrij. Gisterenmorgen is aan het Oud- Delft een paard met wagen op hol geraakt. In zijn vaart reed het beest Hij streek langzaam met de hand over zijn gelaat en ging verder; toen opende hij de deur eener cel en het volgende oogenblik was hij daarachter verdwenen. [Ie Hoofdstuk. De stad, waar Alfred Erohberg zich tijdelijk ophield, lag niet heel ver van dokter Janin's gesticht; men kon haar van uit het naastbij ge legen station in een half uur be reiken. Na zijne aankomst ging de jonge man de stad in; de zekerheid, waar mee hij zijne wandeling de eene straat uit en de andere in vervolgde, deed blijken, dat hij met den plat tegrond daarvau goed bekend was. In een zeer stille, afgelegen straat bleef hij voor eene restauratie staan, terwijl hij zijn blik op het uithang bord boven de deur vestigde. Restauratie van Lambert Boch- een wagen met groenten omver en kwam vervolgens met zóóveel kracht met zijn borst in den boom van een aankomende Westlandsche vrachtkar terecht, dat het dier dood neerviel. De voerman wist zich nog in tijds te redden door van den wagen af te springen. Op den 14en Juli is door de po litie te Rotterdam een vreemdeling aangehouden, die zonder geld of légitieme papieren was en zich noemde comte George Toulouse te Lautrez. Hij werd over Rozendaal naar België verwijderd. Blijkens in zijn bezit gevonden kwitantiën, had hij zoo te Amster dam alg te Scheveningen in een der eerste hotels gelogeerd, terwijl ge bleken is dat hij in eerstgemelde stad eene schuld gemaakt had van f50. Ook te Rotterdam had hij in een der eerste hotels zijn intrek ge nomen, waar hij echter zijn logies niet geheel bleek te kunnen vol doen, waarom hij op een wissel kantoor een chèque gepresenteerd heeft ten bedrage van zesduizend frank op eene Bank te Parijs, welke chéque later gebleken is waardeloos te zijn. Volgens de Figaro van Woensdag 4 Augustus is te Brussel zekere zich noemende comte de Toulouse de Lautrec, en alzoo vermoedelijk de zelfde persoon, gearresteerd op grond van verschillende door hem aldaar gepleegde oplichterijen met behulp van valsche titels en valsche namen, en is hij thans in de gevangenis te Saint-Gilles opgesloten. Volgens ge noemd blad zou zijn eigenlijke naam zijn Nicolas Savina, en is hij Rus van geboorte en oud-officier van de garde. Zaterdagnamiddag hoorde te Rot terdam een politieagent eene vrouw, woonachtig op de Meent, moord roepen, waarop hij de woning bin nen ging, om de vrouw, die mis handeld werd, hulp te bieden. De man der vrouw heeft den agent met een knipmes verschillende ver wondingen toegebracht, zoodat het noodzakelijk werd geacht, hem in het ziekenhuis op te nemen. Niettegenstaande zijne verwon dingen heeft de agent den dader nog naar het bureau der tweede afdeeling gebracht. In de vorige week raakte de vrouw van een scharenslijper met een koop man op de Beurs te Dordrecht slaags, omdat de vrouw meende door dien koopman bedrogen te zijn en terug gaaf eischte van het te veel be taalde. De koopman wilde hieraan niet voldoen, zoodat de vrouw zich we derrechtelijk eenige zijner scharen wilde toeëigenen. In het gevecht werd de vrouw bijgestaan door ha ren echtvriend, die inmiddels ten tooneele verschenen was. Het pu bliek bleef den strijd lijdzaam aan zien en politie was er niet om den strijd te verhinderen. Eerst later kwam een politieagent om proces verbaal op te maken. Uit Renkum meldt men: Vrijdag avond heeft men alhier getracht de stoomtram te doen ont sporen; op verschillende afstanden waren op de rails groote steenen nedergelegd. De machinist merkte gelukkig nog bij tijds de steenen op, waardoor groote ongelukken wer den voorkomen. Naar de daders ner, las hij; Wijn, bier en koffie. Hij ging binnen; behalve een kleine, tamelijk gezette man met een eerlijk, goedhartig gezicht, was er niemand in de gelagkamer. Bij 't zien van dezen man gleed een tevreden lach over Alfred's ge zicht. - Geef mij eene fiesch wijn, zeide hij, terwijl hij hoed en overjas aan een kapstok hing. De waard haalde uit de lade van zijn buffet eene wijnkaart te voor schijn en legde die den jongen man voor. Wees zoo goed, eene keus te doen, antwoordde hij. Dat laat ik aan u over. Ja, maar de prijs.... O, dat doet er niets toe. Dan zou ik u aanraden Mar- cobrunner te nemen, een heerlijk wijntje; zij kost wel is waar een drie gulden de flesch, maar wordt door de politie ijverig ge zocht. De N. R. Ct. meldt: De jongeling uit Alblasserdam, die door eene dolle kat was gebeten en door Pasteur werd ingeënt, maar later naar het ziekenhuis te Dord recht vervoerd werd, is overleden, na een smartelijk lijden. Nader bericht bovengemeld blad Over den ongelukkigen Dirk Muilwijk, van Alblasserdam, door eene kat gebeten en onder Pasteur's behandeling geweest, wordt ons uit Dordrecht nader gemeld, dat op 3 dezer de 13jarige knaap reeds dol was, en de rijksveldwachters zijne ouders en aanverwanten herhaalde malen hebben moeten waarschuwen voor nabijkomen. In rustige oogen- blikken toonde hij geen bezwaar te hebben tegen eene overbrenging naar Dordt, omdat men hem had voorgespiegeld, dat er een dokter was, die hem zou genezen. Omwonden met dekens, opdat men hem in bedwang zou kunnen hou den, is hij, door twee veldwachters begeleid, kalm naar het gemeente ziekenhuis aldaar overgebracht en Woensdagavond onder vreeselijk lijden gestorven. Tijdens de over brenging van Alblasserdam naar Dordrecht bespeurde men bij hem eene groote doodsbenauwdheid voor tocht en water. Vrijdag is te Utrecht ter beschik king der justitie en naar de cellu laire gevangenis overgebracht de slepersknecht v. d. H., als verdacht van moedwillige verwonding van den 13jarigen de W. De jongen die de messteek in de zijde ontving, is thans buiten gevaar. Een landarbeider heeft te Ansen op een rogge-akker een patrijzen- nest gevonden met 22 eieren. Uit het eiland Flakkee zijn in den loop der vorige week weder ver scheidene gezinnen naar Amerika vertrokken. Zaterdagmorgen is de eerste trein van Antwerpen naar Amsterdam bij Rozendaal gederailleerd. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats ge had. Genoemde trein is nagenoeg een uur te laat te Rotterdam, sta tion Beurs, aangekomen. De tram, welke des namiddags te 3 uur van Vechel naar 's-Bosch vertrekt, is Vrijdag tusschen Ve chel en Dinther ontspoord. De ma chinist bekwam hevige kneuzingen en brandwonden en werd in het ziekenhuis opgenomen. De machine kwam terecht in eene sloot. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Als een bewijs van kracht op zeer hoogen leeftijd, wordt mede gedeeld, dat eene 86-jarige weduwe te Ruurloo dit jaar, evenals vroe ger, nog dagelijks naar het rogge- land gaat om schoven te binden en op te zetten, en menigen jongen boer beschaamd maakt. Uit Roermond schrijft men Rondom het groote goed «Scheun- delen» durfde dezen zomer geen boer zijne kippen laten losloopen. Eiken nacht werden er gekaapt door de groote familie Reintje de Vos en consorten. Men heeft thans aan de windzijde de holen met bran- Geef mij dan eene flesch Mar- cobrunner, - viel Alfred hem in de rede, terwijl hij het geld op de tafel wierp, en breng dan met een een tweede glas mee. De waard knikte en snelde weg, maar daarna schenen er wel aller lei gedachten bij hem te zijn opge komen, want toen hij terugkeerde, zag hij zijn bezoeker uitvorschend aan. Ik weet 't niet zeker, zeide hij, het glas vullend, maar ik geloof haast, dat ik u meer gezien heb, Zeker, antwoordde Alfred luchtig - ik heb u vroeger ook meer gezien. Is het dan toch waar! Wien heb ik dan de eer. Een beetje geduld, mijn waarde heer. Gij waart vroeger kamerdie naar bij den ouden heer Frohberg? Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 2