■wit in 4 m. 14 sec. Dezelfde haan als in de vorige race moest hierbij worden afgelegd, en daarbij bewees de prijswinner zijne groote behendigheid op dit vaartuig door dien afstand in ruim 40 seconden minder af te leggen, dan door alle anderen werdgedaan. Twee tweeriems sloepen, geroeid door een lid der Vereenigiüg, zon der stuurman, boven 17 jaar. -Prijs A. D. Meyjes in 2 m. 55 sec.; pre mie E. J. Bok in 2 min. 57 sec. Idem onder 17 jaar. Prijs B. C. Kiewit in 2 min. 49 sec.; premie F. Bok iu 2 min. 52 sec. Wrikken voor alle leden der Ver- eeniging. Prijs eene zilveren medal- je; premie een kistje sigaren. Prijs W. Juchter in 3 m. 8 sec.; premie E. J. Bok in 3 m. 13 sec. In het laatste gedeelte van den wielerwedstrijd te 's Hage werd in den internationalen wedren met voorsprong de 3de prijs behaald door den heer J. Faber lid van de Haar- lemsche Velocipède-club. Men schrijft uit Sneek: Eindelijk is het rechtstreeksch verkeer geopend van plaatskaarten en bagage tusschen de stations Den Haag, Leiden, Haarlem, Amsterdam, Alkmaar, Zaandam, Purmerend, Kwadijk—Elam, Hoorn en Enkhui- zen van de H. IJ. S. M. met de stations Franeker, Groningen, Har- lingen, Heerenveen, Leeuwarden, Sneek, Workum en Stavoren der S. S. E. M. De reizigers, die Vrij dag jl. op reis gingen, waren de eerste gelukkigen die daarvan kon den profiteeren. Het is te hopen dat ook nu een einde kome aan de slechte aanslui ting van de treinen uit Groningen te Leeuwarden. Herhaalde malen is het toch voorgekomen dat de trein naar Stavoren uit Leeuwarden ver trok, als die va a Groningen aldaar het station binnenreed. Het is waar, het traject tot Zwolle en verder per Centraalspoor is eenige kilometer langer dan tot Stavoren en werpt daarom aan de S. S. E. meer voordeel af, maar dit neemt niet weg, dat het publiek met de nieuwe lijn, het groot aantal pas sagiers, dat daarvan gebruik maakt, bewijst dit uitnemend gebaat is; het belang van het publiek mag toch ook wel eenig gewicht in de schaal leggen. Kenmerkend is ook het feit dat de bewoners van Sneek thans vroe ger in de hoofdstad des Rijks kun nen zijn, dan in die der Provincie. Wanneer men te 6 u. 39 m. vm. uit Sneek vertrekt is men te 10 u. 43 m. te Amsterdam. Er bestaat eerst te 10 u. 27 m. gelegenheid om uit Sneek Leeu warden te bereiken, te 11 u. 5 m. vm. Dit is vooral voor de bezoekers van de drukke Vrijdagsche markt te Leeuwarden een groot ongerief. Men komt veel te laat aan. Men denkt alhier er dan ook ernstig over, om maar weer tot het oude middel van vervoer de toe vlucht te nemen en ten minste op Vrijdag een omnibusdienst in het leven te roepen, opdat de kooplie den bijtijds de markt kunnen be zoeken. Amsterd. D. v. N.) De door den veldwachter J. Visser bij G. Rensing, oud 69 jaren, te Haarlemmermeer in beslag genomen acht kippen, zijn door den land veel heb ik hier niet verdiend, dat ik een kapitaal heb kunnen opspa ren, en wie tegenwoordig van zijne renten wil leven, mag wel een aardig sommetje bezitten. Ik herinner mij nog zeer goed, dat gij mij eenige jaren geleden eens gezegd hebt, dat ik een rustigen en aangenamen ouden dag zou hebben, want dat gij daar voor zoudt zorgen, als gij over mij tevreden waart. Tot nu toe hebt gij nog niet bewezen, dat gij werkelijk van plan zijt, die belofte te ver vullen. En om mij daartoe te kunnen dwingen, hebt gij.... Neem mij niet kwalijk, als ik u had willen dwingen, zou ik wa pens genoeg hebben gehad, wapens, waartegen gij onmachtig zijt. En die gij niet gebruiken zult, omdat zij met mij oox u in het ver derf storten, zeide dokter Janin honend. Uwe bedreigingen heb ik nooit gevreesd; gij zijt te nauw bouwer A. Ruighaver als de zijne herkend. Uit IJmuiden schrijft men dd. 22 Augustus Heden vertrok de heer Eull met zijn scheepje De Lohengrinwaar mede hij gisteren van Scheveningen hier binnen was gekomen, naar Amsterdam. De reis van Scheve ningen naar IJmuiden had hij afge legd in tien uur, tegen wind en stroom op, zoodat hij in het geheel geen zeil had kunnen voeren. Het scheepje heeft schoonerstuig, dat bij tegenwind geborgen wordt, en als dan beweegt de heer Eull zich vooruit door raderen, die met de hand in beweging gebracht worden. Zondagmiddag was een gedeelte vau de Kattenburgerstraat te Am sterdam geheel in opschudding. Drie personen, naar men zegt, oud-ma riniers, hadden een vergadering be legd waarbij zij te veel aan Bacchus hadden geofferd. Zingend en zwaai end liepen zij door de straat heen en weder en deelden aan een aan tal kinderen peren en pruimen uit, zoodat zij weldra door een zeer tal rijke schaar gevolgd werden. Ein delijk stuitten zij op eenige burgers en ontstond er een hevige vecht partij, zoodat de politie tusschen- beiden moest komen, die twee van het drietal met gescheurde kliede ren in arrest nam. De derde ont snapte. Aan de werf van den heer Van Heemstede Obolt aan den Kadijk te Amsterdam, is op bestelling van Z. M. den Koning, een vaartuigje ge bouwd voor het prinsesje, om mede te spelevaren. Het is een vierriems wherry, mrig- ged, met vaste bankenongeveer acht meter lang. Boven den stuur stoel is eene zonnetent gemaakt van wit en blauw gestreept linnen; de bank daaronder draagt een blauw zijden kussen. De houten vloer is ingelegd met twee kleuren. Het vaartuig zelf is van cederhout ge bouwd en met verguldsel versierd; waar metaal noodig was, schittert het nikkel. De wapens van den Ko ning en de Koningin zijn klein, maar smaakvol op de achterplecht geschilderd. Aan den voorsteven prijkt de naam «Emma,» en ook de riemen dragen eene gekroonde #E». Voorop staat een oranjewimpel, en achterop de Nederlandsche vlag. Er bestaat een verhaal van een schijndoode die, terwijl hij be graven werd, op straat uit den lijk wagen sprong. Zaterdag sprong te Amsterdam een verwonde in eene vechtpartij, die per raderbaar naar het Binnengasthuis werd vervoerd, onderweg uit zijne gemakkelijke ligplaats en zette het op een loopen. Zondagochtend viel een vrouw in de O. Z. Armsteeg te Amsterdam van twee verdiepingen hoogte langs de trap naar beneden. Vreeselijk aan het hoofd verwond werd zij per brancard naar het gasthuis ge bracht. In het gasthuis te Amsterdam overleed Vrijdagmiddag Abraham Tjaden, 30 jaar oud, de broeder van den op 26 Juli gesneuvelden Ernst Hendrik Tjaden, 21 jaar oud. De beide broeders, kostwinners van het gezin, waren ongehuwd en woonden bij hunne ouders in. De overledene moet getroffen zijn bij het wegdragen van lijken bij de Boomdwarsstraat. AmstCl.) Zondagnamiddag moest de po- te vast aan mij geketend, dan dat gij het zoudt durven wagen, iets tegen mij te ondernemen. - Als gij daarop steunt, om uwe belofte te kunnen verbreken.... Ik zal mijn woord houden, viel Janin hem in de rede. Ik zal u iets voorstellen, dat u in allen geval zal bevallen. Sinds eenigen tijd heb ik het besluit genomen, stil te gaan leven; ik ben een oud man en de vele beslommeringen richten mij te gronde. Ik wil dit gesticht aan u over doen; het is een goud mijn, men moet slechts weten, hoe het goud er uit te halen. De inrich ting kan ook verder mijn naam voe ren voor u is de saam Janin een uitlokkend uithangbord. De bezitting zal met den ge'neelen inboedel veer tig a zestig duizend gulden waard zijn; gij betaalt jaarlijks eene be paalde som en kunt het binnen eenige jaren reeds in eigendom heb ben. litie op den Zeedijk te Amsterdam eene samenscholing, met behulp van den stok, uiteendrijven. Uit Kwadijk wordt geschreven: Bij eenige landlieden in het na bijgelegen dorp Middelie vervoegde zich onlangs een vreemdeling, voor gevende een kaaskooper uit Am sterdam te zijn. Bij enkelen heeft hij de kaas, na die als een kenner beschouwd en geboord te hebben, gekocht, en met het oog op de tegenwoordige markt tegen een zeer goeden prijs. Zijn toeleg om de kaas te Amsterdam geleverd te krijgen, en daarna te betalen, mislukte evenwel, daar de boeren slechts aan huis wilden afleveren tegen con tante betaling. Ofschoon wat ge belgd over het weinige vertrouwen, dat men in hem stelde, bepaalde hij evenwel den dag, waarop hij de gekochte waar zou laten halen. Die dag verstreek en vele volgende dagen, maar de kooper heeft niets meer van zich laten hooren. Hoogst waarschijnlijk had men hier dus met een bedrieger te doen gehad, die gelukkig zijn doel niet bereikte en voor wien men zich ook elders moge wachten. Men schrijft uit Nieuwediep: De werkzaamheden tot lichting van de Schorpioen zijn voorloopig gestaakt, daar nog steeds vrees be staat dat het schip zou kunnen om kantelen. Om dit te voorkomen moet men voornemens zijn ledige vaar tuigen aan het schip te bevestigen, en daarna het dok gedeeltelijk af te stappen. De commissie van onderzoek be treffende de aanvaring bestaat uit den schout-bij-nacht De Josselin de JoDg, kapt. ter zee baron Collot d'Escury, kapt. ter zee Commijs, kapt.-luit. ter zee De Ruijter de Wildt. Als secretaris is aan de com missie toegevoegd de off. van adm. Ie kl. Kluit. De verleden jaar gevluchte direc teur der Haagsche Bankvereeniging, Felix Polak, bevindt zich te Athene en.gaat trouwen. Hij heeft zijn vroegere huishoudster uit Den Haag ontboden, om met hem in het oord zijner ballingschap lief en leed te deelen. (Dir. Dghl.) Zondagochtend trof een noodlot tig ongeval een bewoner van de Falkstraat te 's Hage. De trap af gaande om zich naar de kerk te begeven, deed hij een val die on middellijk zijn dood ten gevolge had. Twee bewoners van het Ledig Erf, te 's Gravenhage, kregen Zon dag avond twist, die zoo hoog liep, dat de beide vechtersbazen alle harde voorwerpen namen, die slechts voor de hand lagen, om elkander te slaan. Een stuk oud ijzer en een kachel pijp werden o. a. als wapenen ge bruikt. W. werd zóó afgeranseld, dat hij met eene zware wonde in de zijde, waaruit het bloed stroomde, naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Den ander, K. ge naamd, werd in de worsteling een toon zoo goed als afgetrapt. De po litie heeft zich de zaak aangetrok ken. Door den burgemeester van Over- schie zijn bij gelegenheid van eene openbare verkooping van manufac turen enz., verschillende stukken aangekocht, welke door hem aan de behoeftige ingezetenen aldaar zijn uitgereikt. De oppasser schudde met een af wijzend gebaar het borstelige hoofd. Hij had zonder daartoe verlof of eene uitnoodiging af te wachten, in een fauteuil plaats genomen en leunde nu behagelijk achterover. Ik dank u voor uw vriende lijken voorslag, zeide hij spot tend. Ik verlang naar rust, na zooveel jaren van onafgebroken ar beid wil ik eindelijk ook eens het leven genieten. En de middelen daar toe eisch ik van u. Dokter Janin stond voor zijn ver trouwde; de met moeite bedwongen haat, dien deze man in zijne ziel had opgewekt, sprak nog altijd uit zijne gloeiende blikken en spiegelde zich af in iederen trek van zijn scherp geteekend, vaal gelaat. Ik wil nu de waarheid weten, Tom! zeide hij. Zijn deze beide patiënten wezenlijk krankzin nig of zijn ze het niet? Ik heb steeds uwe berichten geloofd en mij niet Zaterdagavond is door den laat- sten trein van Gorinchem naar Dordrecht, in de onmiddellijke na bijheid van het station te Dordrecht, zonder schuld van den machinist, een man aangereden, die den vol genden morgen stierf. De ongeluk kige woonde in de Raamstraat te Dordrecht en laat eene weduwe met vijf kinderen na. Zondagmiddag steeg deheerLat- termann, te Utrecht op met zijn ballon «Rotateur». Vulling en op stijging hadden met gewenscht suc- cès plaats. Ten half vijf uren steeg de heer Latterman, onder 't gejuich der talrijke menigte in en om Tivoli en onder de tonen der scnutterij- muziek in het luchtruim op, en kon tot op zeer verren afstand worden waargenomen. Op ongeveer twee uren afstand van de stad, n. 1. bij de kerk van de gemeente de Meern, is de ballon zonder eenig ongeval neergekomen. Zijne richting was dus meer wes telijk dan bij de eerste opstijging. In Tivoli waren 13 k 1400 men- schen bijeen. Te Lekkerkerk is gisteren met goed gevolg bij den scheepsbouw meester T. Van Duyvendijk te water gelaten een staalijzeren boeierjacht, gebouwd voor rekening van schip per Johs. Vermaas te Hellevoetsluis, en bestemd voor beurtschip op Rot terdam. De kiel is gelegd voor een klip pervaartuig (compositiebouw) voor rekening van schipper T. de Wach ter en bestemd voor de vaste beurt van Strijen op Rotterdam. Zondag verdronken aan den Hoek van Holland, naar men zegt door roekeloosheid, drie twintigjarige jon gelingen, die van elders den dag daar doorbrachten. In een klein schuitje werden ze den Nieuwen Waterweg overgezet, en toen ze nabij den wal waren, begonnen ze te schommelen, waardoor het schui tje (eene zoogenaamde schietschouw) kantelde, en allen te water geraak ten. De persoon, die overzette, wist zich aan de scnuit vast te houden, totdat hij gered werd. Ofschoon er terstond pogingen tot redding wer den aangewend, konden de andere drie niet gered worden. Tot nu toe werden hunne lijken niet gevonden. In een stal van een der villa's aan den Velperweg te Arnhem werd voor een paar dagen geleden een koetsier bewusteloos op den grond gevonden, waarbij bleek dat hij eene schedelbreuk had bekomen ten gevolge van een klap van een al daar zich bevindend paard. Zondag is de man aan de gevol gen daarvan overleden. Zondag is de bekende kapitein Julhes met zijn ballon Etoile du Nord, te Deventer om haif-vijf in den namiddag opgestegen, en te zes uur gedaald bij het station Apel doorn. Naar de heer Julhes zelf mededeelt is hij t'ot een hoogte van 2350 meter gestegen en wees de thermometer 23° C. aan. Naar de Arnh. Ct. verneemt, is een tweede verzoek om gratie ten behoeve van mevrouw Bulkley in gekomen, ditmaal voorzien van eene verklaring van den waarnemenden bijzonder om hen bekommerdmaar nu kom ik tot de ontdekking, dat ik die berichten niet te veel had moeten vertrouwen. - Als gij dat weet, zijn alle ver dere vragen overbodig, zeide Tom schouderophalend. Gij hebt mijne bevelens dus niet opgevolgd - Is het mijne schuld, als het taaie gestel van een patient..., Zoo taai is geen enkel gestel, dat het niet zou moeten bezwijken onder de middelen, die ik aanwend. Tom, gij speelt een gevaarlijk spel; ik hoop, dat gij dit inziet en de begane fouten weder goed maken zult. Als de geheimen van dit huis openbaar werden, zouden alle be wijzen, die tegen mij gevonden wer den, van uwe medeplichtigheid ge tuigen. Daar helpt geen ontkennen aan; deze bewijzen zijn overtuigend en onwederlegbaar en eenige jaren tuchthuisstraf zouden stellig en ze- geneesheer in de gevangenis te Dor drecht, dat een langer verblijf al daar voor haar leven gevaarlijk te achten is. Te Strijp bij Eindhoven zijn twee woningen, toebehoorende aan Joh. Brands, door een onbekende oor zaak een prooi der vlammen gewor den. Een der bewoners, zekere Serman, die nog eenig geld wilde redden, kreeg een gedeelte van den invallenden zolder op zijn lichaam. Geheel met brandwonden overdekt, werd hij naar het gasthuis te Eind hoven overgebracht. Gistermorgen is hij overleden. Den 22en des avonds ten 7 uren had te Maassluis voor de haven eene aanvaring plaats tusschen het Eng. stoomschip Wilton van St. Peters burg, met granen naar Rotterdam, en de Spaansche stoomboot Calon, in ballast van Rotterdam naar Bilbao. Gisteren zijn te Rotterdam beide stoomschepen binnengekomen. Van de Wilton is de voorsteven verbrij zeld de Calon heeft aan bakboords zijde, achter den voorsteven, een groot gat tot onder de waterlijn. De kapt. R., van de 3e comp. 2e reg. inf. te Maastricht, is door een sergeant-majoor bij den generaal- majoor, ter gelegenheid van de de zer dagen door dien opperofficier gehouden inspectie, aangeklaagd, van tegen zijn ondergeschikten min der gepaste uitdrukkingen te bezi gen. De generaal oordeelde de klacht gewichtig genoeg om haar door een commissie, bestaande uit de kapi teins Stokhuyzen, Le Jolle en van Selm, te doen onderzoeken. Het boertje van Nieuw-Buinen oefent thans geen geneeskundige practijk meer uit. Te Zwaagwesteinde werd Donder dag gearresteerd en op last van den burgemeester naar Leeuwarden over gebracht Jacob de Vries, loteling van Dantumadeel van de lichting 1886, die als vrijwilliger was geën gageerd bij het koloniaal werfdepot Harderwijk en zich den llden dezer bij dat korps moest bevinden. Hij was met verlof, dus in uniform ge kleed, gedurende eenige dagen bij zijue ouders te Zwaagwesteinde te huis, doch in plaats van te zorgen, toen zijn verlof geëindigd was, zich bij zijn korps te bevinden, zat hij den 16en dezer nog bij het kanaal aldaar te visschen. Ook als loteling was hij eenvou dig achtergebleven, en werd daar door, in plaats, van op den 13en Mei, den 17den Juni eerst ingelijfd. In het Friesche stadje F. zat voor eenige dagen de directeur van het post- en telegraafkantoor alleen in zijn bureau, toen hij een vreemd geritsel aan de brievenbus hoorde, dat zijne nieuwsgierigheid zoodanig opwekte, dat hij naar buiten ging, om te onderzoeken van waar dat geluid kwam. Wat zag hij? Een dienstbode, die bezig was een zakje hennepzaad te ledigen in den brievenbus. Niettegenstaaude de di recteur het meisje over die vreemde daad aanspraak, volbracht zij haar werk en ging bedaard naar huis, waar ze tot haar mevrouw op ge- melijken toon zeide: Nou, die directeur is me ook ker voor u weggelegd zijn. De magere heer keek bij deze laatste woorden verschrikt om, alsof hij vreesde, dat een derde die waar schuwing gehoord zou hebben en toen deze blik dien van den oppas ser ontmoette, vond hij slechts haat en verachting. Ga daar niet lichtvaardig over heen, vervolgde hij; het ge vaar van ontdekt te worden is zeer nabij. Sinds eenige dagen logeert de jonge Frohberg bij zijn neef; hij iB daar gastvrij ontvangen en de oude heer schijnt volstrekt niet te ver moeden, dat zijn gast in stilte plan nen beraamt, die hem in het verderf kunnen storten. Wordt vervolgd?)

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 2