De toestand der gemeente Haarlem in 1885. •wordt op driehonderd geschat. Ook te Zante werd de aardbeving ge voeld; aldaar werden alle huizen beschadigd, doch kwamen geen per soonlijke ongelukken voor.De schok werd in geheel Griekenland waar genomen. H«t den heer Sibiriakoff toe- behoorende stoomschip Nordenskjöld is den 27en Juli jl. te Vardö (in Noor-wegen) aangekomen. De boot, aan boord waarvan Sibiriakoff zelf zich bevond, is den 14en Juli van Archangel naar Petschora gegaan. De uit boomolie en paraffine be staande lading zou van laatstge noemde plaats over land naar Sibe rië gaan. Aan den mond van de Petschora-rivier stiet de boot echter op groote ijsmassa's. Sibiriakoff ge looft, dat deze door de voortduren de oostelijke winden en de sterke stroomingen uit de Karische zee, of misschien van Nowoja Semlja naar de Petschora-monding gevoerd zijn. Daar ook de voorraad kolen bijna verbruikt was, moest het schip om- keeren en naar Vardö gaan, om weer kolen in te nemen. Den 28en Juli is de Nordenskjöld zeewaarts gegaan, ten einde nogmaals te be proeven naar Petschora te komen. Sibiriakoff wil dan te land zich naar zijne Siberische goudmijnen begeven, terwijl zijn begeleider, de heer Scherepanoff, het door Sibiria koff gestichte handelsstation aan de Petschora, evenals den aangevangen bouw van den weg naar Siberië, zal bezichtigen. Te Sheffield is een muur, waartegen 600 ton ijzer gestapeld lag, ingestort, met het ongelukkig gevolg dat 7 kinderen, die, aan den anderen kant van den muur, buiten speelden, verpletterd werden. De lijkjes waren zoo misvormd, dat het de ouders onmogelijk was hun klei nen te herkennen. Het nieuwe Engelsche oorlogs schip Orlandodat onlangs op de werf van Palmer te Jarrow van stapel liep, vertegenwoordigt een nieuw scheeps-type, waardoor het vraagstuk moet worden opgelost, welk soort van oorlogsschepen in de toekomst gebouwd moeten wor den. De Orlando moet groote kracht, sterke bewapening en groote snel heid vereenigen en in staat zijn om lang in volle zee te verblijven. Het schip is 300 voet lang, 56 voet breed en 37 voet diep. Het heeft een diepgang van 21 voet, houdt 5000 ton en moet eene snelheid hebben van 19 knoop per uur. De pantsering bestaat uit een gordel van 200 voet lente, die zich van 1 voet 6 duim boven, tot 4 voet onder de waterlijn uitstrekt. Zij is 10 duim dik en rust op eene onderlaag van teakhout, waarach ter weer stalen platen van 1 duim dikte. De Orlando is het eerste van zeven zulke schepen, die voor de Engelsche vloot gebouwd worden. Speelzucht in China. Om den hartstocht voor het hazardspel bij de Chineezen te beteugelen, was het noodig eene wet te maken, die werkelijk eigenaardig is, daar zij het spel slechts in de eerste tien dagen van het jaar vergunt. Dien tijd weten de gestaarte en scheel ziende heeren van het Hemelsche Kijk zich dan ook zoo ten nutte te maken, dat alsdan bijna alle zaken stilstaan. Op de velden worden kra men opgeslagen, zoodat het al het aanzien van eene jaarmarkt heeft, hoewel de kramen slechts dienen om den Chineezen gelegenheid tot allerlei spelen te geven. Dat op andere tijden ook wel in het geheim gespeeld wordt, spreekt van zelf en de zonen van het He melsche Rijk ontwikkelen veel ta lent om de wrekende Nemesis met andere woorden, de waakzaam heid hunner politie te ontduiken. Men ziet bijv., een gezeidschap een watertochtje maken. Plotseling ver dwijnen al de deelnemers in de ka juit, niet omdat het begint te rege nen, maar om ongestoord te spelen. Aan de officieele lijsten der dagbladen en tijdschriften in de Vereenigde Staten van Noord-Ame- rika is het volgende ontleend: Terwijl in 1776 op eene lijst van 16 kleine bladzijden slechts 37 nieuwsbladen vermeld stonden, vindt men thans de namen van 14.160 cou ranten en tijdschriften bijeen in een werk, hetwelk den omvang van een handwoordenboek bereikt. Slechts zeven er van komen ook in de op gave van 1776 voor. Niet minder dan 666 stuks bedraagt de toeneming van het laatste jaar. De dagbladen zijn 1216, de eigenlijke tijdschrif ten zijn niet veel minder in aantal, terwijl de provinciale weekbladen ongeveer 9500 stuks, of meer dan twee derde van he: geheele aantal vormen. Verreweg de meeste maand bladen komen naar verhouding te New-York uit, alwaar de toeneming alleen in het laatste jaar 23 stuks bedroeg. Aangaande de inhoud valt op te merken, dat er in de Vereen. Staten ongeveer 700 bladen van godsdien- stigen aard uitkomen. Voorts zijn er onder anderen 32 gewijd aan de hoenderteelt, zes aan de teelt van de bijën, drie aan die van den zijde worm. De dentisten vinden hunne belangen in 18 bladen, de snelschrij vers de hunne in 9, de postzegel verzamelaars de hunne in drie, en de dansmeesters de hunne in één blad behandeld. Onder de vreemde talen beslaat de Duitscbe, met 600 bladen, de eerste, de Eransche met 42 bladen de tweede plaats. Voorts ontmoet men couranten in het Nederlandsch, Zweedscb,Czechisch,Finsch,Poolsch, Iersch, Hebreenwsc'n en Chineesch, ja, er verschijnt zelts eene courant in de taal der Cherokeezen-Indianen. i. Bevolking. De bevolking be droeg op 31 December 1884 21^581, m. en 23,993 vr., tezamen 45,574. Zij ver meerderde door geboorte met 700 en door vestiging met 460; en bedroeg derhalve op 31 December 1885 22,001 m., 24.733 vr., te zamen 46,734. Ee sterkte van het garnizoen was 714 man en de bevolking der gevangenis (behalve inwoners van Haarlem) 49 personen. Er werden 359 huwelijken gesloten, tegen 338 in 1884. Bij vergelijking met de uitkomsten der bevolkings-statistiek over 1884 blijkt, dat in het afgeloopen jaar 21 jongens meer, 76 meisjes minder, zamen 55 kinderen minder zijn geboren. Dat 93 mannen, 12 vrouwen, zamen 105 personen, minder zijn overleden, Er werden 18 jongens meer en 1 meisje minder levenloos aangegeven dan in 1884. Er zijn 34 jongens en 24 meisjes, teza men 58 kinderen, onder het getal der geborenen begrepen, die buiten huwelijk (onecht) ter wereld kwamen, tegen 51 kinderen in 1884. Bovendien werden onecht en levenloos aangegeven 3 jongens en 2 meisjes, tegen 2 jongens en 1 meisje iu 1884. Ingeschreven 24 tweeling-geboorten (23 wettig, 1 onecht) met 24 jongens en 15 meisjes levend aangegeven en 3 jongens en 6 meisjes levenloos aangegevenboven dien 1 drieling-geboorte (wettig) met 3 jongens. In 1884 werden 18 tweeling-ge boorten ingeschreven. In 1885 bedroeg de sterfteverhouding ongeveer 1 op 48 zielen, tegen 1 op 41 zielen in 1884. Er werd bij de gesloten huwelijken, bij 7 door den man alleen, bij 19 door de vrouw alleen, bij 3 door beiden verklaard, dat zij de schrijfkunst niet verstonden. Er werden bij den ambtenaar van den Burgerlijken Stand erkend 14 buiten hu welijk geboren kinderen, en bij huwelijk erkend en gewettigd 27 in onecht geboren kinderen. Er werden ingeschreven 2 brieven van wettiging van kinderen en 4 echtscheidin gen. Verkiezingen. Het getal kie zers beliepa. voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal 1264b. voor leden der Provinciale Staten 1251c. voor leden van den Gemeenteraad 1994. Gemeentebestuur. In den aanvang van het jaar overleed het lid van den Gemeenteraad dr. E. H. von Baum- hauer. Sinds 1875 met het vertrouwen zijner medeburgers begiftigd, was het hem gegeven, gedurende tal van jaren met zijne beste krachten den bloei dezer gemeente te helpen bevorderen. Met dank bare erkenning zal zijne nagedachtenis nog langen tijd voortleven. In het verslag wordt met een enkel woord herdacht het groote verlies, dat de gemeente heeft geleden door het overlijden van haren talentvollen en ijverigen secre taris, den heer mr. J. Tielenius Kruvt- hoff. Vol liefde en warme belangstelling voor het welzijn dezer gemeente, toegerust met eene uitgebreide kennis, was hij ge durende eene lange reeks van jaren voor het gemeentebestuur een niet genoeg te waardeeren steun bij het behartigen der aan hetzelve toevertrouwde belangen. Zijne nnauwgezetheid en hulpvaardigheid deden hem eene breede schare van vrienden verwerven, getuige den grooten toevloed van belangstellenden bij zijne teraardebe stelling. Archieven. Het archief is be hoorlijk geordend en beschrevenvoor het in orde houden wordt de vereischte zorg gedragen; wanneer de gelegenheid zich aanbiedt, laat men geene kansen om iets te verwerven voorbijgaan, en in die sedert lang gevolgde richting voortgaande, is het afgeloopen jaar niet ongunstig geweest. De gewone werkzaamheden werden voort gezet; de ontvangen aanwinsten werden ingedeeld waar het behoorde eenige doop boeken van de Geref. Kerk afgeschreven en vele onderzoekingen, op aanvragen van binnen- en buitenslands, in het archief ingesteld. Dewijl plaatsruimte begon te ontbreken, zijn in het voorjaar eenige kasten vergroot, en dientengevolge is men weder voor eenige jaren geholpen. Een voldoend crediet is verleend om een onherbergzaam vertrek, grenzende aan de archiefzalen en aan de stads-bibliotheek, tot eene welingerichte kamer te doen ver timmeren, waar de prentverzamelingen der gemeente zullen bewaard worden. De archi varis achtte het voor hem eene bijzondere eer, dat ten behoeve dier restauratie een door hem ten geschenke aangeboden ge schilderd plafond, twee groote schilderijen, een goudleêren behangsel en een koperen kamerkroon zijn aanvaard. In den loop des jaars had de commissie van toezicht op het Stedelijk Museum te Alkmaar onderliandeligen geopend, om in het bezit te komen van eenige te Haarlem in den stedelijken atlas voorhanden zijnde teekeningen en koper-etsen, afbeeldende Kennemerlandsehe dorpen en kasteelen ten noorden van Castricum en in de nabijheid van Alkmaar. Naar aanleiding van een voorstel van den archivaris werd goed gevonden, die stukken aan de gemeente Alkmaar, ten behoeve van hare kunst verzameling, te vereeren. Van hare waar deering van dit geschenk gaf de xklkmaar- sche commissie blijk, door ten behoeve vau den Haarlemschen atlas toe te zenden eenige afbeeldingen van den slag bij Cas tricum, welke met erkentelijkheid werden aanvarrd. Het jaar 1885 is zeer voordeelig ge weest, wat betreft de geschenken, welke werden ontvangen. Geldmiddelen. De door heeren Ge deputeerde Staten van Noord-Holland hij hesluit van 16 December 1S85, no. 34, afgesloten rekening o^er 1884 beliep aan inkomsten een bedrag vanf 1,171.465.72 uitgaven 1,118,517.00 en sloot met een batig saldo van f 52.948.71^ De op 31 October 1884 vastgestelde begrooting, dienst 1885, sluitende met eene som van f 1,012,869.47 in ontvangst en uitgaf, mocht de goedkeuring van ge meld college niet verwerven. Bij besluit van 31 December 1884, no 40, werden B. en W. gemachtigd tot beschikking over de helft der gewone uitgaven en later, bij schrijven van 25 Eebruari 1885, no. 53, tot die over de buitengewone uitgaven. In de bezwaren van Gedeputeerde Staten werd door eene sterke minderheid van den Gemeenteraad gedeeldzij gaven tot eene breedvoerige gedachtenwisseling aanleiding. B. en W. verwijzen voor verdere bijzon derheden naar de gedrukte notulen. B. en W. vermelden alleen, dat op de bij de Hooge Begeering gevraagde voorziening de vereischte goedkeuring is verleend bij kon. besluit van 9 Juni 1885, no. 9. W ater ver versching. De toestand der wateren in de gemeente is in het jaar, waarover dit verslag loopt, niet zoodanig geweest, dat het noodig werd, kunstmid delen voor de ver versching daarvan aan te wenden. Straatverlichting. Op 31 De cember 1885 bedroeg het aantal gewone lantaarns voor de straatverlichting 1085, alzoo eene vermeerdering met 25 lantaarns sedert 31 December 1884. Het aantal buitengewone lantaarns be droeg 14, nl. 5 Sugg's Lambeths, 6 Sugg's Victoria's en 3 Eransche lantaarns. Dit aantal is sedert 31 December 1884 too- genomen met 4 Sugg's Victoria's. De kosten der openbare verlichting heb ben in 1885 bedragen f 22,075,04',s De recognitie voor het op meter gele verde gas bedroeg f481,80. De totale hoe veelheid op meter geleverd gas was 2,408,986 M3, het aantal gasgebruikers 2221, gevende gemiddeld 1085 M3 per verbruiker. In 1884 was de totale hoe veelheid 2,351,733 met 2158 gasgebrui kers, of 1088 Ms per verbruiker. Het totale bedrag was in 1885- 57,253 M3 hooger, terwijl daarentegen het ge middelde verbruik 3 M3 minder was dan in 1884 Brandbluschmiddelen. Met het einde van 1884 waren op de buizen der duinwaterleiding 130 brandkranen aanwezig, waarmede de gemeente het vrije gebruik heeft van water tot het beproeven der brandspuiten en het blusschen van brand. In 1885 is dat getal met 25 ver meerderd. Gemeente-begraafplaats. De algemeene begraafplaats verkeert in een goeden staat. In 1885 werden 1081 lijken op de al gemeene begraafplaats ter aarde besteld, zijnde 40 minder dan in 1884, toen daar 1121 lijken begraven werden. De teraardebestelling geschiedde van 663 lijken op het Protest, gedeelte, 404 lijken op het B.-K. gedeelte, 14 lijken op het Israël, gedeelte. De beschikbare ruimte voor graven krimpt zoo sterk in, dat B. en W. op middelen bedacht zijn om tot uitbreiding der begraafplaats over te gaan. Heerschende ziekten. De ge zondheidstoestand in deze gemeente mogt gunstig worden genoemd. Besmettelijke ziekten werden niet epidemisch verklaard. Aan roodvonk stierven 37 personen, aan mazelen 9. Geneeskundige dienst bij dear- men, verpleegd in hunne woon huizen. In de regeling van den dienst had in 1885 geene verandering plaats. De dienst werd waargenomen door 6 genees kundigen, 4 heelkundigen, 2 vroedmees- ters en 3 vroedvrouwen. De kosten der verstrekte geneesmidde len voor de armen bedroegen f3142.35. Het getal gereedmaakte recepten was 20,949. Toezicht op de levensmiddelen, j Het keuren van levensmiddelen be paalde zich tot runderen, kalveren, scha pen, varkens en paarden, die voor de slachting zijn bestemdverder het vleesch en spek, dat bij slagers, spek- en vleesch- :rkoopers voorhanden is; het vee, dat op de markten werd aangevoerd, alsmede van visch op de markt. In 1885 zijn voor het gebruik gekeurd door den gemeentelijken keurmeester2218 koeien, 1713 vette kalveren, 558 nuchtere kalveren, 137 schapen, 3988 varkens, 297 paarden. 3110 kilo's rundvleesch. Gemeente-politie. Met 1 Janu ari 1885 begon eene nieuwe regeling van de gemeente-politie. B. en W. meenen, dat deze aan de tegenwoordige behoeften beantwoordt. Dooi*5 den commissaris van politie zijn aan den officier van justitie ter vervolging ingezonden 424 processen-verbaal; voorts werden opgemaakt ter zake van overtre ding van politie-verordeningen 869 proces sen-verbaal. Iu 1884 bedroeg dit 892. Overzicht van de uitvoering der drankwet. Het aantal lokaliteiten, waarin op 31 December 1884 met vergun ning sterke drank in het klein werd ver kocht bedroeg 222. In 1885 vermeerderde dit getal met 1, voor welke lokaliteit vergunning is ver leend met machtiging van Gedeputeerde Staten dezer provincie. Het verminderde daarentegen met 8. Op 31 December van het afgeloopen jaar bestouden derhalve in deze gemeente 215 lokaliteiten, waarin met vergunuing in het klein sterke drank werd verkocht. De opbrengst van het vergunuingrecht was in 1885 lageT dan in 1884, eendeels ten gevolge van de vermindering van het aantal lokaliteiten, anderdeels van de wij ziging van de wet in 1885. Door die wij ziging toch betaalden zij, wier vergunning in het tijdsverloop van 1 Mei 1885 tot 30 April 1886 eindigde, slechts zooveel twaalfden van het bedrag van het vergun ningsrecht als er maanden verliepen tót 80 April 1886, terwijl zij, aan wie in dat tijdvak eene nieuwe vergunning werd ver leend, zooveel vierden in het volle recht hadden te betalen, als er in het dienstjaar nog kwartalen overig waren. Het aantal processen-verbaal, in het af- jeloopen jaar wegens openbare dronken schap opgemaakt, bedroeg 589; in 1884 was dit 657, dus 68 meer. Het is niet noodig geweest om de in woners tot persoonlijke diensten op te roepen om in het algemeen belang tot handhaving der openbare orde werkzaam te zijn. Tot hun leedwezen moeten B. en W. echter melding maken van de verstoring der orde in deze gemeente in de avonden van 13 September j.l. Eenige kwaadwilligen gaven op verschil lende afkeuringswaardige wijzen, als het werpen met steenen, het ingooien van rui ten enz., blijken van verzet tegen de open bare orde. Een en ander maakte een krach tig optreden der politie, gesteund door kavallerie, noodzakelijk. De ongeregeldhe den duurden evenwel slechts kort, zoodat na een paar onstuimige avonden de rust in de gemeente wederom hersteld was. Onderwijs, kunsten en weten- chappen. Onder dit hoofd bevat het verslag al de voorgeschreven of ge bruikelijke opgaven. Van veranderingen van overwegend belang, vergeleken bij het vo rige jaar, wordt geene melding gemaakt. Armwezen. Wanneer men in dit verslag voorkomende cijfers vergelijkt met de opgaven in het vorig verslag, komt men tot de slotsom, dat de toestand van de behoeftige klasse in deze gemeente niet is verbeterd, hoewel die overigens geen onrustbarend karakter heeft aangenomen. In hoofdzaak was dikwerf gebrek aan handenarbeid de reden, waarom meer ge zinnen tijdelijk moesten worden bedeeld. Landbouw en Veeteelt. Gedu rende eene reeks van jaren mochten B. en IV. betreffende deze gewichtigen tak zeer belangrijke en uitgebreide mededee- lingen in het verslag doen verschijnen, daartoe steeds op welwillende wijze in staat gesteld door een allezins bevoegd des kundige. Deze, hoewel als immer bereid bevonden die taak op zich te nemen, heeft door zijnen drukken maatschappelijken werkkring ditmaal geen tijd kunnen vin den om zijn verslag gereed te maken. B. en W. bepalen zich daarom tot eenige be knopte opgaven. Betrelfende den veestapel is niets bij zonders te vermelden. Over den handel kan wordeu gemeld, dat die in paarden levendig was, iu run deren en schapen niet graag, wegens de daling der prijzen, in varkens vlug; de aanfok vau paarden begint, evenals overal is waar te nemen, levendiger te worden, die van schapen en varkens bleef onver anderd, terwijl verder de gezondheidstoe stand bijzonder noemd. unstig mag worden ge- flAunamrm. Haarlem, 30 Aug. Graan- en Zaadmarkt. Roode tarwe f 0.— a f 0.witte tarwe f 7.50 f0. rogge 5.10 a f 4,75 haver f3.50 a f0.— Garst 5.—a f4.50 Duiven- boonen f0.a £0.— Paardenboonen f 0. a f0.Bruine boonenf 0. - afO.Groene Erwten £6.25 a f6.Witte Erwten f0. f0.Capucijners f0.a f0.— Kanarie zaad f 0.— a f0.Oliezaad f0.— a f0. Koolzaad f 0.a f 0.Geel mosterdzaad f 0.a f0.Bruin mosterdzaad f 0.a f0.'Karweizaad 16.a f 0. -aMSTERDAM, 30 Aug. Do prjjzen der Aardappelen waren alt volgt; Eriesche Eraneker f0.a 0.—; dito Ham burger f 0.— a 0.Geld. Blauwe f 1.50 a 1.80; do Muizen f0.a 0.dito Jammen £0.a 0.—, dito Kralen f 1.90 a 2. Katwijker Zand fl.a 2.50; Noordwijker do. fl.a 2.30; Sassenheimer dito f0.a 0.—Hillegommer dito fl.— a 3.50, Haar lemmer do. f0.50 a 0.60, IJpolder Kralen f0.— a 0.—. Aangevoerd 8 versche ladingen. Koffie. Was deze week de omzot in ceelen in de tweede hand niet zoo groot als de voorgaande, de stemming was daarentegen niet minder vast, met gering aanbod. De af doeningen uit de eerste hand bedroegen ca. 2000 balen Java en Macassar. Suiker. Biet. Onze markt bleef de vorige week doorloopend stil gestemd, in navolging van de buitenlandsche markten. De heete dagen dier week kwamen ten goede van het te veld staande. Geraffineerd bleef eveneens kalm. De noteeringen zijn: Biet Aug. f 1372, Sept. f 13s/e. Oct. fl3%, Nov./Dec. £13%, Jan./Maart 1887 f 13l 4, Maart/Mei 1887 fl33/„. Crushed Aug./Sept. f1874, H R No. 1 f 17®/4» BS prima f177,. Rijst. Ongepelde vast. Gepelde m de ver schillende soorten gevraagd, de omzet vooral in grove Rangoon en Bassein was hoogst bevredigend, omtrent de aanvoeren, verkoo- pen en voorraden verwijzen wij naar het maandbericht dat 31 dezer verschijnt. Specerijen. Noten en Eoelie, in afwachting van de inschrijving bij de Ned. Ind. Han delsbank van 689 kn. Noot en 148 kn. Foe lie, zonder zaken. Nagelen en Peper kalm. Katoen. Noteering van Vrijdag ter Beurz8 Looo Heden 1885. Middling fair 30%308/4 c. 31% c. Fully Good Middling. 30 3074 51% Good 29%30 3D/4 Strict 297.293/4 31 Middling. 29 297308/4 Low Middling. 273/428 30 Good Ordinary. 26 267< u 29l/s a Good Tinnevelly (nom.) 253/426 28 a Fully good Dhollerah. 25 2573 287- Good Dhollerah. 24 2472 277» Goodfair Dhollerah nom. 23 23 74 2674 Good Oomra. 24- 247a 27 a Fully |*oodf. Oomra. 227$23 26 Goodfair Oomra. 22 227a 257in Fine Bengal. 25 25% 267a Good Bengal nom. 23 237a 247» a Heden onveranderd Tin vaster. Banka f597». Billiton f 59»/4, gezocht met ruim aanbod P/4 hooger. Petroleum-bericht van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amsterdam, 28 Aug. De Amerikaansche Petroleum-noteeringen waren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegram: New-York 6* F, 7Vs, 6%, 6%, 6%, 6% ctpgall. Philadelphia 67f, ,65/s 6S'„ 6%, 6s/8, 6s/8 ct. per gall. Ruwe Ólie 637s, 61—, 61 61—61%, 613 8 ct. per vat. De locoprijs bleef geheel onveranderd, ter ijl de handel onbelangrijk was. Op Nov. en Dec /lev. werd iets lager aangeboden; te IJmuiden is het schip HBristol-' binnen met 8565 vaten. De noteering is heden bij minstens 25 vn. te ontvangen aan het Amsterdamsch Petro leum-Entrepot Disponibel f 7.60 a f Entr* Aug -levering 7.60 u u Sept. u 7.60 u u s Oct. u 7 70// H g Nov./Dec. a 7.75 Dec./Febr. 7.85 ui, Nobels Petr. (Rus si8che) 7.45 In consumtie vrij aan boord f 8s/4. Bij kleinigheden f J/4 a f 7s hooger. De voorraad aan het Amsterdamsch Petro leum-Entrepot bedroeg op 21 Aug. 71.610 vn. Afgeleverd5.694 a Voorraad op heden 65.916 Verwacht wordende ladingen: //Bristol* (IJmuiden binnen) 8.565 //Transit* (zeilklaar 28 Juli) 5.305 //Veronica* 23 Aug). 7.400 u Tarwe op ïevermg vast. j>lov. f 219. Noteering van da Commissie voor dan baanhande) Rogga op levering onveranderd, Oct. f128. Maart f136, 134. Notearing van Monne Thole. Koolzaad zonder handel Raapolie traag. lo. Sept f 22l/4. Lijnolie vast, vliegend in de stad f237a. Edam, 28 Aug. Kaas. Aangevoerd 104 stapels wegendekilo; hoogste prijs Gras- a f 25.50, laagste f 0.— de 50 kilo. Hooi f a 0.—. Alkmaar, 27 Aug. Kaas aangevoerd 562 stapels, wegende 137892 kilo. Prijzen kleine Gras Kaas f 26.50 dito Hooi f 0.com missie Gras- f 24.25 dito Hooi f 0.mid delbare Gras f 25.dito Hooi f 0. Leiden, 28 Aug. Aan de Gemeente-Waag gewogen: 305 1/a en 48 7ic deelen Boter, te zamen 6580 stukken. Eerste kwal. f 40. 54.2e kwal. f 0.0. Skieden?.. 30 Aug, Moutwgn f 6 75 Jonc- 7Gr f 12 25, Auifft. Proef f 10.75, Spoeling 0 80, id»- door da Schiedamache Spooling- V areeniginsr f 0.90 LETTEREN EN KUNST. De Vlaamsche studenten van de Brussel- 8elsche universiteit, hebben een circulaire

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 3