WK 1» i ABONNEMENTSPRIJS: fsiwiiijüt SageÜjks uitgenomen Zon-en algemggeie Feestdagen. ADVERTENTIËN' ALGEMEEN OVERZICHT. FEUILLETON. Teruggeroepen. BINNENLAND. /oor Haarlem per maand 40 Cent». ï'rsmBo door geheel het Rijk p. maand 55 «Wonderlijke Hommers 5 Brieven, gelden, advertentiën enz. franco ta adresseeren aan het Bureau, Kleine Houtstraat No. 9. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de xublicite Etrangère Q. L. DAUBE If Co., JOH. 7. JONES, Sucr., l'arvjs, 3'lbis Faubourg Montmartre. Tan 15 regels 25 Cent; iedere regel meer 6 ceuta. Groote letters naar Plaatsruimte. AdTertentiën worden aangenomen tot T« middags 12 uurj MUSEUMS EN ANDERE BEZIENSWAARDIGHEDEN VAN HAARLEM. Koloniaal wutfunt van hei Paviljoen. Ingang' aan da iJrsefzydo 2a daar. Geopend dagelijks van 10 tot 4 uur. Toegang 25 cent» per persoon. Donatsars en leden der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebbes fljp /tirtocra van diploma vr\jen toegang, donateur» met gezelschap, laden met 1 dame. Huseum van kunstnijverheid op het 'Paviljoen. Ingang 1 routzijde van iet Paviljoen op het terrai. Geop, dag. v 104 uur. Toegaug 25 ot. p. persoon. Donateur» en fliender Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebben op vertoon van diploma vrijen toegang, donateurs cict gezelschap, leden met 1 dame. Bisschoppelijk museum voor kerkelijke oudheid, kunst eu geschiedenis, vooral ¥an Nederland en meer b|jzonder van het Haarlemache Bisdom, Kruisweg No. 59. Geopend dagelijks, uitgenomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen, van 105 uur. Toegang 25 cents per persoon. Uoorloopende toegangskaarten voor oen geheel jaa| 5 1 gulden. Museum der stad Haarlem op het Raadhuis. Geopend van 15 April tot 14 October alle werkdagen van 104 uur, van 15 October tot 14 April op die dagon van 108 uur tegen betaling van 26 cents per peraooH, alleen op londagen kosteloos van 124 uur, de overige Christelijke feestdagen tegen betaling van 25 cents per persoon. Kinderen beneden de 8 jaren worden in het geheel niet toegelaten; kinderen van 8 tot 14 Jaren niet dan onder behoorlijk geleide.^ Stytirs museum in de Damstraat. Geopend dagel|jks uitgenomen Zatordag, Zon- en Feestdagen van 113 uur. Teylers bibliotheek. Geopond Woensdag, Donderdag, Vr|jdag en Zaterdag van 14 uur. - - - 1 1 r\7 i-J - TT l O ..nr. O.. 8 n ,r /J.n. ftnrlxrrnn.-. Wosnsdag en Zaterdag van 1 i uur. Orgel-bespeling in de Groote Kerk. Dinsdag van 12 en Donderdag van 28 uur. Toegang (deur Oudcgroeumarkt) vrij. Stadsbibliotheek Prinsenhof. Geopend Het hoofd der polite te Londen heeft, zooals men weet, eene pro clamatie uitgevaardigd, waarbij me degedeeld wotdt, dat elke optocht en samenscholing, behalve natuur lijk de lord-mayor-stöet, op 9 Nov. zal worden belet. Allen winkeliers wordt daarin uitdrukkelijk aangera den hunne winkels te sluiten en, indien zij geen luiken hebben, hunne ramen met planken te beschermen. Het Fransche blad de spreekt bet bericht van eene schik king tusschen Engeland en Turkije tegen. De heer Millaud is benoemd tot Minister van openbare werken. DeDuitsche onder-secretaris van staat, Jacobi, is benoemd tot staats secretaris van de rijksschatkist, met den titel van geheimraad in werke- lijken dienst. De zitting; der beide delegaties te Weenen is geopend. Van de Oostenrijksche delegatie is Smolka voorzitter en Hauswirth ondervoor zitter, van de Hongaarsche is graaf Lodewijk Tisza voorzitter en kar dinaal Hainald ondervoorzitter. De beide voorzitters, hunne zetels aan vaardende, spraken de noodzakelijk heid uit om toe te staan hetgeen gevraagd wordt voor de inrichting van het leger, ten einde aan de monarchie de haar toekomende stelling in den raad der mogend heden te verzekeren en die te hand haven door alle mogelijke middelen, de uiterste niet uitgezonderd, wan neer zulks gevorderd worden mocht. Graaf ICalnoky deed mededeeling 20) HUGH GOH WAY. ZESDE HOOFDSTUK. ONVOLDOENDE ANTWOOEDEN. Hij was gekleed in 't gewoon costuum van een Engelschman op reis; ik dacht dus eerst dat ik mij vergist hadm«ar neen, ik had toch gelijk. Hoewel hij thans anders ge kleed was, herkende ik hem toch, toen ik naderbij kwam. Het was de man met wien Kenyon woorden gehad had, voor de deur van de San Giovanni-kerk: de man, die ons kwalijk genomen had, dat we onze bewondering uitspraken over Pau line's schoonheid de man, die dat de Keizer de delegaties Zater dag zal ontvangen. Nu met Rusïands verlangen naar de blijvende verwijdering van vorst Alexander en met de onmo gelijkheid zijner verkiezing door alle mogenheden ingestemd wordt, trachten enkele groote mogendhe den thans eene gedachtenwisseling tot stand te brengen welke ten doel heeft dat Rusland eenen persnon aanwijze, met wien het als toekom- stigen vorst van Bulgarije genoegen zou nemen. In de politieke kringen blijft men het als twijfelachtig be schouwen dat Rusland tot eene bezetting van het vorstendom zal overgaan. De Daily Nems verneemt uit St. Petersburg dat de Russische regeering van plan is een nieuw officieus, Frauschgezind dagblad op te richten. De Times verneemt uit Tirnova dat Mutkuroff en Stambouloff aan Zankoff hebben gevraagd, of hij geneigd zou zijn minister te worden, waarop Zankoff bevestigend ant woordde, onder bijvoeging echter dat hij eischte het aftreden van de tegenwoordige regeering. De Pioneer deelt een gerucht mede uit Kandahar, volgens het welk een Afgliaansch. regiment, samengesteld uit mannen van den stam Durani,naarKaboel is opgetrok ken en te Makkar door een stam op standelingen van Childi is aauge- vallen en vernietigd. Volgens berichten uit Panama is er te Ésmeraldas, de hoofdplaats der tot Ecuador behoorende pro vincie van dien naam, eene revolutie uitgebroken. Zij wordt geleid door arm in arm met Ceneri was heen- De kans was te schoon, om die te laten voorbijgaan, tlij zou al thans wel weten, waar de dokter te vinden was. Ik veronderstelde, dat zijn herinneringsvermogen aan gaande mensehelijke gezichten niet zoo sterk was als het mijne; dat hij mij niet herkennen zou als te zijn een van de beide heeren, die hem toen minder aangenaam beje gend hadden. Ik ging cp hem toe, en den hoed afnemende, verzocht ik hem mij even te woord te staan. Ik sprak in 't Engelsch. Hij wierp een snellen, scherpen blik op mij, toen mijnen groet beantwoordende, zeide hij in 't Eugelsch, dat hij tot mijnen dienst was. Ik tracht het adres te vinden van eenen heer, die hier woont, ge loof ik. Misschien zoudt gij mij kun nen helpen. Hij lachte. Als ik kan, heel Eloy Alfjaro, die de regeeringsper sonen gevangen heeft laten nemen en een nieuw bestuur heeft ingesteld. Haarlem, 5 November 1886. De bijeenkomst der Provinciale Staten op gisteren, bepaalde zich tot bet aanhooren der rapporten over de commissoriaal gemaakte onder werpen. De conclusies der rapporten strekken tot onveranderde aanne ming van de door Gedeputeerde Staten gedane voorstellen, met uit zondering van twee. Vooreerst dat betrekkelijk de aanvrage om be stendiging der subsidie ten behoeve van den stoombootdienst tusschen Tessel en het Nieuwediep. Gedepu teerde Staten hadden voorgesteld op die aanvrage afwijzend te be schikken, op grond dat adressant weigerachtig was om door overleg ging van nog eenige rekeningen zijne aanvrage nader toe te lichten. De Commissie plaatste daartegen over het voorstel om voor het jaar 1887 het subsidie te verleenen, en de bestendiging te laten afhangen van het verstrekken der gevraagde nadere inlichtingen. Het andere punt waarin de commissie van het voor stel van Gedeputeerde Staten afweek, betreft de voorwaarden, waaronder de uitbetaling van het aan de locaal- spoorwegmaatschappij, «Hollands Noorderkwartier» toegezegde sub sidie voor den aanleg van een lo kaalspoorweg tusschen Medemblik en Hoorn zou geschieden. De voorgestelde wijziging in de voorwaarden heeft vooral betrekking op het bedrag dat door de vennoot schap zonder voorafgaande bewilli ging van de Staten mag worden opgenomen, en dat de Commissie bepaaldelijk wil gesteld hebben op gaarne, maar daar ik ook een En gelschman ben, en hier weinig men- schen ken, vrees ik, dat ik u niet van dienst kan zijn. Ik zou zeer gaarne het adres weten van zekeren dokter Ceneri. De plotselinge beweging, die hij maakte, toen hij den naara hoorde de oogopslag bijna van vrees, dien hij op mij wierp, deden mij duide lijk zien, dat hij den naam kende. Maar aanstonds herstelde hij zich. Ik kaD mij dien naam niet herinneren. Het spijt mij, maar ik kan u niet helpen. Maar, zeide ik toen in 't Italiaansch, ik neb n in zijn ge zelschap gezien. Hij gluurde boosaardig. Ik ken niemand van dien naam, goeden morgen! Hij lichtte zijnen hoed, en ging heen. Maar zoo wilde ik hem niet uit het oog verliezen. Ik verhaastte mij- het maximum van f 70,000, en voorts dat de voorwaarden, waaronder gel den voor de vennootschap worden opgenomenvooraf door Gedepu teerde Staten moeten zijn goedge keurd, wat betreft de rente daarop te betalen, en den koers van uitgifte van schuldbekentenissen. De behan deling der onderwerpen zou geschie den in de vergadering van heden. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, heeft in hare laatst gehouden vergadering besloten, ad- haeeie te geven aan het adres, door de Kamer te Amsterdam aan den minister van koloniën ingediend, be treffende het onderhouden van stoom vaartdiensten in den Indischen Ar chipel en waarbij vóór alles het verzoek wordt gedaan, dat daarover met eene Nederlandsche combinatie in onderhandeling worde getreden. Iu diezelfde bijeenkomst werd voorts met leedwezen kennis geno men van een schrijven van den ge- achten voorzitter, den heer A. L. Dyserinck, waarin hij van de Kamer in die betrekking afscheid neemt. Sedert 1852 aan haar verbonden, wordt zijn aftreden als een onher stelbaar verlies voor de Kamer be schouwd. Ook het Desluit van den heer C. J. Smits, een der oudste leden van dit college, om deze zijne betrekking neder te leggen, werd door de Kamer met leedwezen ver aten. In de Stuivers-Spaarbank van de afdeeling Haarlem e. o. van den Volksbond werd in den loop der maand October ingebracht eene som van f 964,21s in 507 posten, terwijl werd terugbetaald een ledrag van f590,51 ic 41 posten. De totale in leg bedroeg op den 31sten October f 11,368,28s. Woensdagavond werd in de vergadering der Vrijzinnige Kies- nen tred, en ging naast hem voort. Ik moet u verzoeken mij te zeggen, waar ik hem vinden kan. Ik moet hem spreken over eene be langrijke zaak. Het helpt u niet te zeggen, dat gij hem niet kent. Hij liep wat langzamer, en bleef vervolgens staan. Mijheer, gij zijt zeer lastig, wat voor reden hebt gij, om te zeg gen, dat ik den man ken, dien gij zoekt Ik zag u gearmd met hem gaan. Waar, mag ik vragen? In Turijn, verleden voorjaar, voor de San Giovanni-kerk. Hij keek mij oplettend aan. Ja, ik herinner mij nu uw gezicht. Gij waart een van die twee jongelieden, die eene dame beleedigden, en die ik zwoer te zullen straffen. Er werd niets kwaads mee gemeen, maar al ware dat zoo ge weest, daar zoudt gij nu overheen vereeniging besloten, als candidaten voor bet lidmaatschap der Kamer van Koophandel aan te bevelen de aftredende leden en in plaats van de heeren A. L. Dyserinck en C. J. Smits, waarvan de eerste niet meer in aanmerking wenscht te komen, de tweede voor zijn lidmaatschap bedankt heeft, de heeren P. Dyse rinck en A. F. Kremer Jr. Gisteren is door B. en W. aan besteed het leggen van bij de ge meente voorhanden zijnde riolen van Portlandcement, te zamen lang 255 M., en 65 M. riool van kruikaarden buizen, alsmede het maken van zink putten en sp. uiten op diverse plaat sen, alles met bijlevering van de daartoe noodige materialen, arbeids- loonen, transportkosten eDZ. (Raming f 1500.) Ingekomen drie inschrij vingsbiljetten. Laagste T. J. Ver- zijlberg, voor f1270, aan wien het werk is g-egund. Woensdag werd in het ver kooplokaal «de Gouden Leeuw» al hier, het landgoed «Duin en Daal», onder Bloemendaal, bij afslag ge mijnd door den heer J. van Nulck Jr. qq. te Amsterdam op f72,930, en «Duinhoeve», gelegen ten noor den van eerstgemeld landgoed, op f17.000 opgehouden. LI. Maandag namiddag is aan den Dreef alhier een kleerbleeker verregaand mishandeld, geslagen en geschopt geworden door drie heeren v. W. C., B. en v. L. genaamd, woonachtig te Heemstede, en zulks alleen omdat hij met zijn handwa gen tegen een hunner rijtuigen, waarmede zij stilstonden, was ge reden, zonder daaraan schade toe te brengen, ofschoon hij hun ver zocht had voor hem uit te halen. Tegen deze vechtersbazen is naar men verneemt door de politie pro ces-verbaal opgemaakt. kunnen stappen. Niets kwaads! ik heb er wel eens een het licht uitgeblazen om minder dan wat uw vriend mij toe voegde. Wees zoo goed u te herinne ren, dat ik niets zeide. Maar dat doet niets ter zake. Het is in 't be lang van zijne nicht, Pauline, dat ik dokter Ceneri wensch te spreken. De uiterste verbazing stond op zijn gelaat te lezen. Wat hebt gij met zijn nicht uit te staan? vroeg hij op onbe- schoften toon. Dat gaat ons beiden aan, zeg mij maar waar ik hem vinden kan. Hoe is uw naam? vroeg hij kortaf. Gilbert Vaughan. Wat zijt gij? Een fatsoenlijk Engelschman, meer niet. Hij bleef eenige seconden in ge dachten staan.

Haarlem's Dagblad | 1886 | | pagina 1