li De Eenzame. 4e Jaargang. Zaterdag 2 April 1887. No. 1148. ABONNEMENTSPRIJS: Verschijnt Dagelijks uitgenomen Zen- en aigeneeae Feestdagen. ADVERTENTIËN- ALGEMEEN OVERZICHT. FEUILLETON. foor Haarlem per maand Franco door geheel het Rijk p. Afzonderlijke Nommer» 40 Cent», maand 55 5 Brieven, gelden, advertentiën enz. franoo te adreszeeren aan het Bureau, Kleine Houtstraat No. 9. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale ie xublieite Etrangèra 8. L. DATJBE J" Co., JOH. F. JONES, Suer., Fa-rijs31bu Faubourg Montmartre ran 15 regel» 86 Cent; iedere regel meer 6 cent». Groote letter» naar Plaat«ruimte. Advertentiën worden aangenomen totmiddag» IS uarj MUSEUMS EN ANDERE BEZIENSWAARDIGHEDEN VAN rotod.Ml «UI»* M Ptt.il/otm. Ingang nan I. Ilr.afijjI. it ianr. Gaop.nl «agalgt» van 10 tot nor. Toagrag J5 «ut. por paraoon. llonataura HAARLEM. loden d6r Nadorlandsclte Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebhaa Sg t Paviljoen op liot terras. Geop, dag. v 104 nar. Toegang 35 ct. p. persoon. Donatouri oa -?toon van diploma vrüae toegang, donateurs met gezoltchap, leden met 1 dame. Hu te urn van kunstnijverheid op het Paviljoen. Ingang Krontzyde van net raviijoen op net-terras, ueop, dag. v iü—4 uar. Toegang 2b ot. p. persoon, dender Nederlasdscho Maatschappij ter bevordering van Nyverhoid hebben op vertoon van diploma vrijen toegang, donatenrs niet gezelschap, leden met 1 dame. Bisschoppelijk museum voor kerkelijke oudheid, knust en geschiedenis, voorsj Nederland en meer bijzonder van het Haarlemache Bisdom, Kruisweg No. 59. Geopend dagelyks, uitgenomen Zaterdag, Zon- on Feostdagca, van 105 nur. Toegang §5 cest3 per persoon. Doorloopende toegangskaarten voor een geheel j&af i gulden. Museum der stad Haarlem ep het Raadhuis. Geopend van 15 April tot 14 October alle werkdagen van 10—4 unr, vaa 15 Octooar tot 14 April op die dagen van 108 nnr tegen betaling van 25 cents per persoon, allesn dj§ ndagen kosteloos vaa 124 uur, de overigs Christelijke feestdagen tegen betaling van 26 cents por persoon. Kindoren beneden de 8 jaren worden in het geheel niet toegelaten; kinderen van 8 tot 14 Jaren niet dan onder behoorlijk geleidt, viert museum in de Damstraat. Geopend dagelyks uitgenomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen van 11—8 r— •»»-»— -> «nsdag en Zaterdag van 8—4 nur. Org ebbe speling in ie Groote Kerk. Dinsdag van Honderd; i unr. Donderdag vi liet Engelsche Lagerhuis nam gisteren, bij eerste leziDg, aan het wetsontwerp betreffende het regis- treeren van overdrachten van grond bezit in Engeland, waardoor een register van het grondbezit wordt ingevoerd. Lord Salisbury verklaarde, dat de regeering geen bericht ontvangen bad der onderteekening van een alliantie-verdrag tusscben Italië en Duitscbland. Het Hoogerbuis nam, bij eerste lezing, aan bet ontwerp van wet betreffende de pacbt-contracten in Ierland. Daarbij wordt bepaald, dat de pachters, die pacbt-contracten hebben, worden toegelaten tot de landakte van 1881. Bij de uitvaar diging van een bevel tot uitzetting wordt de pachter ipso facto opzich ter van zijn pachtgrond. Door be taling van achterstal kan hij binnen zes maanden weder pachter worden. Worden pachters door ongelukken insolvent, dan zal executie hun ge spaard worden. Op eene vergadering van Unionistischgezinde liberalen, welke gisteren namiddag plaats bad, zeide lord Hartington, dat de partij in den staat van zaken, zooals die thans is, de regeering moet steunen. De regeering zou ongetwijfeld in over weging nemen de bezwaren van eenige leden der partij tegen som mige bepalingen van het ontwerp der dwangwet voor Ierland. Cham berlain ondersteunde Hartington's meening. De vergadering besloot voor de eerste lezing van het wets ontwerp te stemmen. Het in beslaggenomen fleschje dat aan Balfour was geadresseerd, HANS HQPFEN. 33) ACHTSTE HOOFDSTUK. Het snelle rijden heeft u erg- vermoeid. Ge moet een uurtje te bed gaan, en eens goed uitrusten, me juffrouw, natuurlijk na het ontbijt. Laat mij met rust! ant woordde Clementine en het meisje bleef voor de deur der eetzaal staan, tot waar zij gemeend had hare ont roerde meesteres te moeten verge zellen. De tafel was nog niet afgedekt. Clementine plaatste zich bij een on gebruikt couvert. Werktuigelijk nam zij mes en vork en sneed aan een stukje koud vleesch rond, tot het in bevat een bruinachtig vocht, welk» aard men nog onderzoekt. Men ge looft dat hier niets dan eene booze grap in het spel is geweest. De Rechtbank van Metz heeft een persoon veroordeeld, die in tegen - woordigheid van den Prins van Waldeck «leve Frankrijkgeroepen had. Een werkman van Chateau- Salins werd veroordeeld tot 10 dagen gevangenisstraf, omdat hij tijdens het carnaval een pak gedragen had, de Fransche driekleur teruggevende Een derde werd wegens majesteit schennis tot twee maanden gevan genisstraf veroordeeld. De Fransche senaat heeft met 215 tegen 2 stemmen de aanvullings kredieten goedgekeurd. De Code pénal zal nu ook vervangen worden in Frankrijk. De Fransche bladen bevatten een de creet van den Minister van Justitie, waarbij een commissie tot herziening der strafwetgeving wordt ingesteld. Te Bucharest wordt bericht, dat troepen zouden zijn gezonden naar Lom Palanka, waar een opstand zou zijn uitgebroken. Generaal Gené heeft aan den Italiaanschen minister van Bui- tenlandsche Zaken het volgende getelegrafeerd Ras Aloela heeft met een klein escorte Asmara verlaten en is, naar het schijnt, door deD Negus naar Mekalle ontboden. Graaf Savoïroux is nog altijd ge vangen. De voorwaarden tot invrij heidstelling van de andere gevan genen sluiten in uitlevering van het andere gedeelte wapenen, welke nog te Massowah met beslag belegd zijn. De gevolgen van de weigering zijn zeer kleine brokjes gesneden voor haar lag en intueschen stroomden haar de tranen, die ze niet laoger kon weerhouden, over de wangen. Ze kon onmogelijk iets gebruiken. Deze marteling was niet langer te verdragen! En er was niemand te gen wien zij hare smart kon uiten. Niemand bracht verzachting, hoop of troost. Wat zou er van haar wor den, als ze hem niet weder zag, in dien hij alleen in eene vreemde stad, onder vreemde menschen aan het ziekbed was geboeid, weken, maan den lang! Snel sprong ze van haren stoel op, zoodat glaswerk en porselein door elkander rammelden. Ze wist niet of ze in al haren jammer ook een luiden kreet had doen hooren. Beneden in den tuin hoorde ze praten, hoorde ze lachen. Dat maakte haar toornig. Hoe was 't mogelijk, hoe konden die menschen lachen. Hoe legden ze het nog onbekend. De besprekingen tot bevrijding van de gevangenen had den niet het karakter van onder handelingen over den vrede. De Italiaansche regeering laat in de Munt te Weenen voor zes millioeu thalers van Maria Theresia slaanomdat de inboorlingen in Afrika geen andere geldstukken willen aannemeD. Reuier seintWóeusdagavond ont vingen wij een bericht dat een nieuwe aanslag op den Keizer van Rusland Dinsdag te Gatschina werd gedaan, en de Keizer niet gekwetst werd. Bijzonderheden omtrent den aan slag hebben wij nog niet ontvangen, De Standard deelt een telegram mede uit Kopenhagen, onder dag teekening vau 31 Maart, dat aldus luidt: De koniug van Denemarken ontving hedenmiddag een telegram uit Petersburg, waarin wordt ge meld dat weer een vruchtelooze moordaanslag tegen het leven van czaar Alexander is gepleegd. Te 7 uren gisteren avond was te Berlijn nog geen enkel bericht ontvangen, hetwelk het gerucht van een aanslag op den Czaar bevestigde. Aan de Times wort uit Sofia gemeld, dat opnieuw revolutionaire benden in Bessarabië gevormd wor den, welke zich concentreeren te Keni, van waar zij voornemens zijn eenen aanval aan de zijde van den Donau te doen, op hetzelfde tijdstip dat tusscben Varna en Bourgas op de Bulgaareche kust eene ontsche ping van troepen plaats zou hebben. Tegelijk zal Nabokoff in het zuiden opereeren, waartoe gewapende ben den worden uitgerust in Mocedcnie en Roemelié. Uit Constantinopel wordt aan de Vaily News gemeld, dat Zankoflf toch aan, om stof te vinden tot lachen in eene wereld zoo vol jam mer en ellende. Toornig zag ze om zich. Het glaswerk op de gedekte tafel fon kelde in de stralen der heldere mid dagzon. Dat scheen haar aan te trekken. Zij dacht aan haren steeds welge- moeden broeder en glimlachte, haalde de Behouders op en schonk zich een glas wijn in. Haar vader en broeder hadden de gewoonte om nu en dan bij het tweede ontbijt een glas wijn te ge bruiken. Clementine dronk het glas leeg en schonk een tweede in, dat ze ook dadelijk weer uitdronk. Het derde schonk ze vol, maar eene rilling ging haar over 't lichaam en on willekeurig beefde hare reeds uit gestoken haud. Indien zij eens ophouden moest aan hem te denken! Ze keerde naar Sofia wil terugkeereu, doch de grootvizier zijne toestemming daar toe weigert, dewijl zulks voor den vrede gevaarlijk geacht wordt. De Russische gezant is ontevreden over den uitslag zijner audiëntie bij den Sultan,de wijl nochdegrootvizier,noch Riza-bey zijn ontslag bekomen heeft. Dientengevolge dringt de Russische regeering weder aan op het beta len van de achterstallige oorlogs schatting. ItHlW Haarlem, 1 April 1887. In de alhier gehouden 64e ver gadering der Alg. Mij. t/b. der Bloem bollencultuur bleek de rekening over 1886 te sluiten met een nadeeligen post van f 429.121/s- Het voorstel der afd. Heemstede, om pogingen aan te wenden ter verkrijging van een wijziging in de wet op de jacht en visscherij, zóó dat vrijheid erlangd worde om scha delijk gedierte van de gronden, die voor bloembollen-kweekerij gebezigd worden, daarvan te mogen verwij deren, werd ontijdig geacht met het oog op de drukke werkzaamheden der Kamers iu zake Grondwetsher ziening enz. Het Hoofdbestuur be loofde evenwel, de zaak later in be spreking te zullen brengen. Omtrent het ontwerp Zondagswet werd besloten, de bezwaren, die bij de afdeelingen tegen dit ontwerp mochten bestaan, voor 1 Juni schrif telijk aan het Hoofdbestuur mede te deelen. De heer A. Fiddelaar, ban- betbakker, viert heden zijn 50 jarig jubileum als eigenaar en bestuurder van den koek- en banketwinkel alsmede bakkerij genaamd «de Bijen kort», gevestigd aan het Spaarne zich om en ging weg. Aan hem denken was toch nog het eenige geluk dat ze bezat. Zoo lang zij aan hem dacht, zoo innig, met ge heel haar hart, zoo lang was hij goed beschermd en niet geheel voor haar verloren. De dag ging verder voorbij, maar ze wist niet hoe. Steeds had zij er over nagedacht hoe het mogelijk zou zijn om eenig bericht van Roger Walcott te krijgen. Honderden ge dachten waren haar door 't hoofd gegaan, de eene al dwazer en on mogelijker dan de andere. Geene er van was uitvoerbaar. Zou ze iemand naar Boppel zen den en laten vragen? Dat was nog het beste. Maar hoe kon dat? Hoe wist zij, dat de Amerikaan met het paard gevallen was, als de familie Boppel het soms niet wist? Zou zij de geschiedenis vertellen van den steen, dien men bij haar het venster ingeworpen hadEn als nu eens het alhier. Vele blijken van belangstel ling vielen den ijverigen man ten deel. De buren brachten hem hulde door het uitsteken der vlaggen. De keizerlijke Prins van Japan was Woensdag de gast van den gezant van dat rijk bij ons Hof aan een luisterrijk diplomatiek diner, door Z. Exc. ter eere van den Prins gegeven in het legatiegebouw te 's-ÏIage. De kamerheer en de adjudant van Z. Keiz. H., alsmede de heer Bau- duin, secretaris der Japansche le gatie, en de verdere leden van het gezantschap waren mede aangeze ten. Verder waren aan den eere maaltijd genoodigd de ministers van Buitenl. Zaken, van Justitie en van Marine; de vice-president van den Raad van State; de burgemeester; graaf Schirumelpenninck, grootmees ter vau het Huis Hunner Majestei ten; Zr. Ms. Hofmaarschalk baron De Constant Rebecque; de stalmees ter des Konings baron Van Heem stra; de secretaris der Luxemburg- sche zakende vice-adm'raal jhr. De Casembroot; de generaal-majoor jhr. IClerek, en de adjudant van den minister van Oorlog. De Japansche Prins Komatsu is gisteren uit de residentie vertrok ken. De directie dar Ned. Rhijnspoor- wermaatsch appij had een salon wa gen ter beschikking van den Prins en zijn gevolg gesteld, waarmede hij de reis naar Berlijn zal doen, om verder naar Petersburg door te reizen. Z. M. de Koning' heeft rechts persoonlijkheid verleend aan de on langs te 's Hage opgerichte nieuwe philantropische vereeniging tot steun van verwaarloosden en gevallenen. geheele bericht eene onwaarheid was. Kon het niet een boosaardig uitvindsel zijn van een naar wraak dorstenden knecht? Er bleef haar niets anders over dan zelf naar Boppel te rijden, Jo sephine ter zijde te roepen en haar te smeeken of te dwingen bericht en zekerheid te verschaffen. Het viel haar niet moeielijk om verlof te krijgen tot een bezoek met het rijtuig aan de familie Boppel. Zij had deze goede menschen, sedert ze het pleiziertochtje naar de stad hadden afgezegd, erg verwaarloosd, ofschoon ze hun verlangen naar de vriendin van Josephine nog al ge durig hadden te kennen gegeven. Ook Clementine had er reeds aan gedacht hen eens te bezoeken; of ze dat deed uit belangstelling dan wel of ze hare vermeende mede dingster niet te lang uit het oog wilde verliezen, deed niets ter zake. Het kostte haar niet veel moeite

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 1