Gemengd Nieuws. Verspreide gedachten. neemt is alles verzekerd. De oorzaak is niet bekend. Uit Giesendam wordt aan de N. -R. Ct. gemeld Bij het bestuur der vereeniging; «Volksbelang» bestaat het voorne men het brood van de bakkers ook scheikundig te onderzoeken en den uitslag daarvan openbaar te maken. De aanvoer van scheepsladingen knnstmeel of hoe het ook heeten moge hier en te Neder-Hardings- veld en waarvan de kwaliteit zeer twijfelachtig voorkomt, moet tot dit besluit hebben aanleiding gegeven. In den nacht van 23 op 24 dezer is inbraak gepleegd in het graanpakhuis van den heer J. op den Kinderdijk te Middelburg, waar in zich tevens het kantoor bevindt. De dieven hebben met geweld de brandkast opengebroken en daaruit al het aanwezige geld, bestaande in bank'oiljetteu en specie ter waarde van ongeveer f450 ontvreemd. De politie doet ijveiig onderzoek, doch is de daders nog niet op het spoor. Uit de rivier de Maa«, nabij Luik,zijn Vrijdag opgehaald de lijken van een jongeling en een meisje, die door middel van eenen halsdoek aan elkander gebonden waren. De drenkelingen werden later herkend als te zijn Anna S., oud 18 jaren, van Maastricht, en J. M., oud 22 jaren, van Namen. Op M. werd een briefje gevonden, waarin zij ver zochten naast elkander begraven te worden. De jongelieden behoorden tot ver schillend kerkgenootschap, eD dit schijnt niet vreemd te zijn aan deze treurige ontknoopiDg van een liefdes drama. Zaterdag heeft de Gemeenteraad van Groningen opnieuw gestemd over het voorstel van B. en W. om eene bijdrage uit de gemeentekas aan de Zuiderzee-Vereeniging toe te kennen en heeft dit voorstel met 17 tegen 8 stemmen verworpen. Te Lochem had Donderdag het volgend ongeluk plaats. Twee boeren kwamen van de markt en gingen een weddenschap aan, wie 't eerst met paard en wagen thuis zou zijn. In hun vaart reden zij tegen elkander aan, zoodat beide wagens omvielen. De eene boer be kwam hevige kwetsuren en moest onder geneeskundige behandeling worden gesteld, terwijl de andere lichte wonden aan hoofd en handen bekwam. Een vreemdsoortige sport! Bij een landbouwer te Ren- kum heeft een varken een big geworpen, die in alle opzichten, wat den vorm van lichaam en kop be treft, sprekend gelijkt op een dog hond. Ook de pooten zijn met zeld zaam groote nagels bezet. De Amsterdamsche Droogdok- Maatschappij keert f70.80 per aan deel van f 1000 uit. Te Leeuwarden hebben eenige slagers den prijs van het kalfsvleesch met 10 cent per K. G. verlaagd. De politie te Brussel heeft een man aangehouden, wegens mis handelingen op zijne kinderen ge pleegd. Die ontaarde vader wierp zijne 18-jarige dochter in den winter midden in den nacht half ontkleed op 6traat, evenals een jonger meisje van een tiental jaren. Dit meisje werd op de erbarmelijkste wijze door dezen beul mishandeld. Hij bond het o. a. op een stoel vastjjen sloeg het met een bezemsteel, terwijl het kind niet durfde weenen uit vrees van nog meer slag-en te krijgen. Het kind is naar het Gasthuis ge bracht. De Belgische badplaats Spa is op weg, om een concurrent te worden van de bekende speelplaats Monaco. Eerst kort geleden is ge sproken over de daar bestaande speelbanken, die eene schande zijn voor de wetgeving; thans steken Fransche kapitalisten hun geld in de onderneming. Daar een tweede speelhol, de «Union club» een bedenkelijke con current voor het bestaande Casino dreigt te worden, worden onder handelingen aangeknoopt, om beide te kunnen bestaan. En dit alles ge schiedt, zonder dat er protest tegen wordt gehoord, en wordt in de bla den besproken. Hooge invloeden verzekeren het bestaan der banken, zich niet stortende aan het onheil, dat daardoor over tallooze families zal komen. Mag men het bericht geloo- ven, dan werd onlangs door een aanzienlijke dame uit St. Peters burg eene frissche bloemruiker uit Zuid-Amerika ontvangen. De bloe men, die van Rio de Janeiro (Brazilië) uit, 28 dagen lang onderweg waren geweest,had men verpakt in een her metisch gesloten en metgutta-percha omkleedde blikken doos. Ze zouden daarin zoo frisch gebleven zijn alsof ze pas geplukt waren I In een vlaag van jaloezie heeft een vleeschhouwer te Forst Zaterdag zijn vrouw vermoord Hij trachtte ook zichzelf van kant te maken, doch dit werd hem belet. Te Bethune is de klerk van een notaris, zekere Pattou, gearre steerd, die in September 1886 aan zijn patroon, onder de volgende om standigheden, 6000 francs ontstal. Pattou moest in die maand twee brieven frankeeren, de eene bevat tende 12,000, en de andere 6000 francs. Uit den laatsten stal hij het geld, door een knip te geven in de evenloppe, er het geld uit te halen en daaroverheen de postzegels voor de frankeering te plakken. De politie heeft nu gemerkt, dat Pattou de dader was, en deze heeft zijne mis daad bekend. Dinsdagmorgen brak er in de Landes, tusschen Médoc en den Midi-spoorweg, een boschbrand uit, die drie dagen aanhield. 17,00u hectaren bosch, zijnde grootendeele pijnboomen en kreupelhout, zijn een prooi der vlammen geworden, als ook tal van boerderijen. Men zegt dat zekere Monteil den brand ver oorzaakte, om het lijk te verbranden van iemand, dien hij vermoord had en in het bosch had nedergelegd. In een schuit, die gemeerd lag aan de kaai Javel te Parijs, is Donderdagavond de rechterhand van een meusch gevonden. De politie doet onderzoek. Een vreeselijke brand heeft plaats gehad aan den Bosphorus. 500 huizen van het dorp Arnaut- Keuï, de meeste van hout, zijn een prooi der vlammen geworden. Onder de vele geschenken, die de Paus in den laatsten tijd ontving, behoort ook een altaar, voor de zendelingen in verre landen bestemd, dat in een koffer kan wor den gepakt. Het is een kastje van notenhout, 0.46 M. lang, 0.31 M. breed en 0.18 M. hoog, waarin alles is geborgen wat voor altaardienst noodig is. Wanneer men de kist opent, wordt de oppervlakte van 't altaar 0.87 M. Het gewicht van 't altaar, misgewaad en altaarkleed, misboek, rituaalboek, stolo, bekers, andere sieraden en crucifix is 121/» kilogram. Men zendt ons toe de ver maarde «Cincinnati - prijscourant», waaruit blijkt dat gedurende het jaar, dat den len Maart 11. eindig de, te Cincinnati over de 12 millioen gemeste zwijnen gerookt en gezou ten zijn. Dit is zeker een enorme hoeveelheid spek, maar in 't jaar 18811882 werden er toch nog 200,000 varkens meer gerookt. (Dffil.) In een der meestgelezen bla den werd bij advertentie bekend gemaakt, dat door echtscheiding was ontbonden het huwelijk tusschen Arie van Oosterom te Weesp en Mietje van de Neut, rechtens wo nende te Weesp, doch verblijf hou dende te Nieuwer-Amstel, op de hofstede «Zoek den Vrede»! Een blaadje uit het land van Heusden en Altena deelt als histo risch het volgende mede In een onzer naburige gemeenten was in den raad het voorstel be handeld, de gemeente door middel van een telefoon met eene andere gemeente te verbinden. Een der in gezetenen, na afloop der zitting een der raadsleden vragende wat er in den raad behandeld was, kreeg ten antwoord«Ja, we krijgen hier een telefoon, maar waarheen hij rijden zal, weet ik nog niet.» TWEEDE KAÜE8 DER STATEN-8ENERAAL. In de Maandag gehouden zitting van de Tweede Kamer is na breed voerige discussie met 36 tegen 25 stemmen aangenomen het amende ment-Van der Loeff-Van Delden, waardoor het bestaande artikel 122 de Grondwet is behouden doch waar bij aan de comptabiliteitswet wordt overgelaten te regelen de wijze van verantwoording der rijksontvangsten en uitgaven. Heden komt het voor- stel-Godin De Beaufort aan de orde tot opneming van het voorloopig kiesreglement in Hoofdstuk III. INGEZONDEN. Voor den inhoud, stelt de liedactie zich niet aansprakelijk.) i. Men zegt wel eens van Nederland dat het veel overeenkomst heeft met China; dat het zich zoo zeer afgesloten houdt van begrippen en betrekkingen met andere vol ken, zoodat de naam gerechtvaardigd zoude zijn ons volk «de Chineezen vau Europa" te noemen. Geheel misplaatst is deze uitdrukking voor de Nederlanders niet; maar voor het grootste gedeelte is zij overdreven. Vianneer men zeide dat ons volk //geest drift" ontbrak zou dit meer reden van be staan hebben; want zelfs bij de Noorsche volken vindt men meer gevoelsuiting dan hier. 't Is mogelijk dat wij een //stille" geestdrift hebben, maar uiterlijk is er niet veel van te bespeuren. En waar nog geest drift heerscht is die van een minder ver trouwbaar karakter, en vindt soms haar oorsprong iu het diep liggende gemeene. Voor liet grootste gedeelte zal dit ge brek wel te wijten zijn aan de ligging van ons land, ons klimaat, en aan de daaruit voortvloeiende traagheid van lichaam en geest. Evenwel is onze maatschappelijke en staatkundige toestand, men moge dan spre ken van de Chineesjes van Europa, lang niet zoo gedrukt, als men dit in andere landen waarneemt. Ons land bevindt zich hier op den gulden middenweg, en mogen wij ons niet vergelijken met Amerika (Ver. Stat.), Zwitserland, Frankrijk en Engeland, toch vinden wij hier niet, wat in Rus land, ja, vooral in Oostenrijk tegenwoordig voorvalt. De inmenging der politie wat de vrije gedachtenuiting betreft, i3 in laatstgenoemd land haast ongelooflijk, natuurlijk vooral te Weenen. Deze stad, eens zoo beroemd om zijn vroo- lijke bevolking, waar alleen een Strauss kon geboren worden, leven en aarden deze stad, die degelijk geestdriftig was toen Haydn zijn«Gott behiite Eranz den Kai ser" componeerde, deze stad die onder Jozef II afscheid scheen genomen te heb ben van de verdrukking naar den geest, deze stad is niet meer die der vrije liefelijke levensuiting. De censuur over alles wat naar ontwikkeling streeft is buitengemeen streng; er mag niets gedrukt worden zon der verlof der politie, en zonder dat het voor //nagezien" is verklaard: ja, zelfs een onschuldig bruiloftslied mag niet gedrukt worden voordat de censuur er haar stem pel op heeft geslagen, zooals mij onlangs verhaald werd. Men hoort in Oostenrijk veel van groote woelingen, gepaard gaande aan explosies van anarchistisch onverstand; maar ik vraag u, waar het denken zoo aan banden wordt gelegd, is daar niet alles mogelijk? Bracht de verdrukking der pers niet de geheime drukkerijen in Rusland voort Denkt men dat Nihilisme of Socialisme daar direct schuld aan zijn, dat zij oorzaak ziju van reactie en onderdrukking? Neen men vergist zich. Wel indirect zijn zij de schuldigen, maar de oorsprong zit dieper. Juist door te weinig te besturen en geen rekening te houden met deu veranderden tijd, komen denkbeelden te voorschijn, die bij ons geslacht alles behalve, ten minste uiterst moeilijk, te verwezenlijken zouden zijn, al moge de kern van deze denkbeel den het schoone en goede nabij komen. In ons land zijn, dank de vrijheid der pers, al mochten sommige organen ook al wat beter ingericht zijn om het volk, zoo groot als klein, wat meer te ontwik kelen, in ons land zijn dergelijko zaken ondenkbaar. Laten we trachten het te be houden Een teruggang is evenwel ook hier merk baar, en het is alsof bladen al? //Nieuwe Rotterdammer", //Vaderland", //Nieuws van den Dag", //Amsterdammer", bang zijn voor de consequentie oftewel gevolg trekking van hunne eigene liberale denk beelden. Ze hellen meer tot behoudzucht (conservatisme) over dan tot vooruitgang. Vanwaar dit verschijnsel; wol, zeer een voudig: omdat er //rente en eene beurs" in de wereld zijn, wat de //Standaard" zou vertolken met liet woord //Mammon". De reactie is in alles duidelijk merk baar, en men ziet de laffe vertooning dat het denkende deel der natie (zooals de liberalen zich noemen) terugkrabbelt, om niet genoodzaakt te zijn «wat rente" te verliezen, en meer aan de algemeene lasten te moeten bijdragen. Een ieder geld- on grondbezitter weet zooveel mogelijk de lusten en het genot van het kapitaal, natuurlijk in den ruim- sten zin genomen, zich toe te eigenen en de lasten van zich af te schuiven, terwijl wettelijk het kapitaal zooveel mogelijk ont zien wordt, en geeft daarmede een voor beeld van zoo onzedelijke strekking, dat men (de kiezers) allicht geneigd is dat voorbeeld te volgen, en zoodoende delas ten komen voor hen, die ze het minst kunnen dragen. En zeker heeft de //Stan daard" gelijk wanneer hij zou zeggen «dat God en Zijn dienst uit de mode geraakt, ook bij de Godvruchtigen, en men Beël zebub, in den vorm van den rijksdaalder, daarvoor in do plaats stelt. Die veel rijks daalders heeft is machtig, zelfs almach tig. Hij moge dan al niet de beheerscher zijn van den dood, van het leven is hij het zeker. Dit is geldzucht en hebzucht! die niet tot de zaligsprekingen behooren. G. (Slot volgt.) Natuurlijk bedoel ik hier grond en rente. RECHTSZAKEN. De Rechtbank te 's Hage deed Maandag uitspraak in de verleden week Maandag behandelde strafvervolging tegen den pre sident der afdeeling 's Hage van den So- ciaal-Democratischen Bond H. E. Baije, ter zake van laster. Als wettig en overtuigend bewezen aan nemende, dat het geïncrimineerde artikel in „Recht voor Allen", waarin beweerd was dat drie agenten van politie bepaald stomdronken waren geweest bij het uiteen drijven op zekeren avond van een troep zingende en joelende menschen, door bekl. is geschreven en dat deze het heeft doen opnemen in „R. v. A.", overwoog het vonnis voorts dat in dit artikel aan drie politie-agenten bij een bepaalde gelegen heid een bepaald feit was ten laste gelegd, waardoor hun eer en goede naam werden aangerand; dat die tenlastelegging op zettelijk was geschied, dat, hoewel een onderzoek was gehouden naar de waarheid van de door bekl. ten laste gelegde feiten, dit onderzoek aan het licht heeft gebracht dat de aantijgingen geen waarheid bevatten dat de bewering van beklaagde, als zoude hij niet tegen beter weten in hebben ge handeld, door niets is bevestigd; en dat ten slotte niets afdoet de door bekl. latei- in //R. v. Ageplaatste advertentie, waarbij de aantijging werd ingetrokken, daar deze geplaatst is onder den invloed der bij de plaatsing reeds aanhangig gemaakte straf vervolging. Wegens laster (art. 263 strafrecht) aan gedaan aan ambtenaren in de rechtmatige uitoefening hunner bediening, werd bekl. veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. LETTEREN EH KHMST. De eerste uitvoering van het eerste' deel van Bernard Zweers' 3e symphonie //In Neerland's wouden" werd Zondag op het laatste ochtend-concert van de Orkest- vereeniging te Amsterdam met zeer veel bijval ontvangen. De componist, die zijn werk zelf dirigeerde, werd tweemaal terug geroepen en met een luid applaus door het publiek en het orkest beloond. Onder het talrijke publiek waren vele bekende musici en muziekkenners. Velen zullen zeker met belangstelling de overige deelen van het werk tegemoet zien. (,/Amst. Ct.") De Koninklijke Vlaamsche Academie heeft in beginsel besloten, den 300sten verj ardag van Vondels geboorte, 17 Nov. e. k., plechtig te herdenken. LAND- TUINBOUW EN VEETEELT. Tentoonstelling van Bloeiende Bolgewassen. Maandag werd te Noord Wijle de tentoonstelling geopend van bloeiende bolgewassen en perken, in de openlucht geplant, iu het zoogenaamde Noord- wijker //Flora Park." Deze tentoonstelling die gedurende 14 dagen of langer geopend ?al blij ven, wordt gehouden door de afdeeling Noord wijk de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur. Het is eene ecrstelinge op dit gebied hier te lande. Tot Noordwijk's Florapark is ingericht een terrein groot ruim een half hectare, een gedeelte vau een ommuurden tuin tot de heer lijkheid Noordwijk bckooreude, en midden in het dorp gelegen. Dat terrein diende tot nu toe tot speelplaats voor het Instituut van den heer Dozy en is door den graaf van Stirum, heer van Noordwijk, met groote welwillendheid ter beschikking van het afdeelingsbestuur gesteld, terwijl een eenigszins verder gelegen zeer geschikt terrein als speelplaats voor het Instituut is in gericht. De tentoonstelling heeft bovendien van den heer van Noordwijk, van het bestuur der gemeente en vele belangstellenden, genoegzamen steun ontvangen om deze vrij kostbare onder neming op het getouw te kunnen zetten. Het in orde brengen van het grondstuk, de aanleg cn de inrichting toch vorderde vele uitgaven. Het doel der tentoonstelling is door de ver schillende voorjaars-bolgcwasseu in perken te planten, op de wijze als zulks in liefhebberstuï- nen kan geschieden te toouen wat in deze richting gedaan kan worden. Dit doel is aan vankelijk zeer goed gelukt. Nadat men door de met vlaggen feestelijk gesierde tenten door een langen met groen- en bloemslingers georneerden gang den ingang heeft bereikt, is bij het binnen komen, wanneer men liet geheele terrein over ziet, de indruk allergunstigst. De afwisseling der fraaie perken met hyacinthen, vroegste tulpen, trompetnarcissen, keizerskronen, is zeer gelukkig, terwijl hier en daar groepen van of enkele groene planten tot achtergrond of steunpun'en voor het gezicht strekken. Een gedeelte der perken, zooals van tulpen, verschillende narcissen enz. komt eerst later in bloem; de beoordeeling had dan ook tot nu toe slechts voor dat gedeelte plaats, 't welk in bloei stond. Er warden alleen getuigschriften cn ecre-diploma's verleend, oen bewijs van de loffelijke bereidvaardigheid der leden van de afdeeling om zich alleen voor do eer groote moeite te getroosten. De tentoonstel ling is een bezoek o verwaardig en, mocht er hier en daar in détails wat te verbeteren vallen, het geheel voldoet zeer en moet zoowel leek als kenner tevreden stellen. De aanleg s'rekt den heer Kouwcnhoven van Warmond, die zich daar mede belastte tot eer. De buste des Konings, den beschermheer der Vereeniging, kroont een berceau van diclytra en is van bet geheele terrein zichtbaar. Een kolos saai bloemsstuk van byaeinthennagels met bui tengewone vlijt samengesteld, een vlag voorstel lend, maakt door zijne eenvoudige lijnen, goede kleurharmonie en keurige bewerking een zeer goed. effect, iets dut-Iu den regel van dergelijke arrangementen niet gezegd kan worden. Onder eene beschutting waren een aantal hulpmiddelen van den tuinbouw mede tentoongesteld, terwijl een fontein nu en dan hare waterstralen ver spreidde en van een verhoogd orkest een mu ziekkorps zijn harmonische toonen deed hooren. De opening der tentoonstelling werd vooraf gegaan door eene vergadering van de leden der afdeeling in een nabij gelegen zaal. Nadat de voorzitter, de heer M. Paardekoper, de verga ring geopend had, werd het proces-verbaal der bckrooningen door den secretaris, den heer C. •T. L. van der Meer voorgelezen. Daarna verkreeg do eere-voorzitter der afdeeling, mr. II. graaf van Limburg Stirum, burgemeester van Noord wijk, het woord; deze dankte in welgekozen woorden het afdeelingsbestuur voor he' initiatief te dezer zake genomen, de leden en inzender® voor de goede medewerking en de jury voor de bereidwilligheid waarmede zij hare taak had aanvaard; voorts allen, die tot het welslagen der onderneming hadden medegewerkt, vcrdoi aan deze den besten uitslag toewenschende. De voor zitter der Algemeene Vereeniging, de heer J. H. Krelage, die het hoofdbestuur vertegenwoor digde, dankte het gemeentebestuur van Noordwijk «n in Jt bizonder het hoofd der gemeente den cere-voorzitter der afdeeling, voor den verleenden steun, hij herinnerde aan liet verleden van Noordwijk, hoe daar sedert eeuwen kruid- en bloementeelt zóóvele invloedrijke voorstanders cn gelukkige beoefenaars vond, zoodat men zich niet behoefde te verwonderen, dat eene eerste proeve als hier werd geleverd zoo goed was ge slaagd. Voorts werd gewezen op de hoeren van Noordwijk van oudtijds en heden, hoe zij steeds vooraanstonden onder de bevorderaars van den tuinbouw, en een woord van dank uitgesproken aan den tegenwoordigen heer van deze plaats, den graaf van Stirum, aan wien de tentoonstel ling zooveel te danken had. Op aitnoodiging van den eere-voorzittcr der afdeeling had nu het bezoek der tentoonstelling plaats. Voorafgegaan door de muziek, die reeds vroeger van hare aanwezigheid door het geven van fanfares had doen blijken, begaf men zich gezamelijk naar Noordwijks Florapark. („Opr. H. Ct.") Door da regelingscommirsie voor de door de afdeeling Westland der Hollandsche Maat- pchappij van L ndbouw te Loosduinen te honden tentoonstelling ia bepaald, dat die tentoonstelling zal worden gehouden op 29 cn 30 September en 1 October 1887. Het programma verdeelt in afdeelingeHAkker bouw, Tuinbouw, BI-emkweekerij en Zuivel bereiding, waarbij een aanzienlijk bedrag aan prijzen is uitge'oofd, ia vastgesteld. KERKNIEUWS, Ned. Herv. Kerk. Naar de «Stand." meldt, zal er eene be- zitaacte worden ingest* ld tegen de Classicalen, die te Aalten en to Nederhorat den Berg in het kerkgebouw zijn ingebroken. V De Donderdag te Utrecht gehouden vergadering werd door ruim 50 predikanten bijgewoond. Het doel dat men zich voorge steld hadeen middenweg te vinden tusschen de doleerende:! en de aanhangers der be staande orde, is niet bereikt Er openbaarden zich nl. in do vergadering twee richtingen, tusschen welko toenadering niet mogelijk scheen. De kerk raden van Schiedam, Bleiswijk en Dokkum hebben afwijzend beschikt op de adressen van leden om de gemeenten an het syn. verbond to onttrekken. Voor de doleerenden te Zwartsluis, grootendeels tot de smalle gemeente behoo- rende, wordt door de Amsterdamsche broe ders een som van flÜOO jaarlijks als toelage beschikbaar gesteld. De kerkeraad te Ermelo (Geld heeft op een adres van een 60 tal lidmaten, waarin verzocht werd de gehoorzaamheid aan de Synode op te zeggen, afwijzend beschikt. De kerkeraad oordeelde zich tot die afscheiding niet bevoegd LEQER EN VLOOT, De sc'r.utterijsader-vereeniging te Tiel, door ondervinding in eigen boezem overtuigd, dat op militair gebied voor niet in het leger ge diend hebbende kaderleden der schutterij nog beel wat te letren valt, heeft op hare kosten een werkje uitgegeven, getit //Voorwaarts". Dit werkje bevat in beknopten, populaire» vorm al die zaken, welke voor het kader der schutterij va i het hoogste belang zijn. De vereeniging «Generaal ChasBé" hoopt dat een veelvuldig gebruik vau het boekje zal mede werken tot aankweeking van een meer mili tairen geeBt en meerdere kenniB en geoefend heid bij de schutterij. Ia Frankrijk worden op laat van den minis'er van Oorlog, bij het 12e regiment huzaren en bij het 108 r?g, jagers te paard, proeven genooien met een nieuw model hoofd tooisel dat beBtemd ia om de tegenwoordige sehako te vervangen. Het is een hemelsblauwe vilten helmhoed met een topsieraad van blank metaal. Daar de helm elegant en licht is en voldoende stevig om een sabelhouw te pareeren, schijnt men er zeer mede ingenomen te zijn. ONDERWIJS. Door de staatscommissie, belast met het arts-examen te Utrecht, is tot arts bevorderd W. J. K van Bouwdijk Bastiaanse, docto randus, en tot het le gedeelte toegelaten C. Grebe de Haan en D. Snoeck Henkemaas, beiden doctorandus. Door den heer J. Vollema is Maandag te Amsterdam met goed gevolg het theor. geneeskundig examen afgelegd. §T§§ü?AAg?BE5HIIÏ£& Het stoomschip «Prinses Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 25 April van Port Said. Het Btoomschip «Zeeland", kapt. Van der Sprang van Lee, van Rotterdam naar Java, arriveerde 25 April te Southampton. Het stoomschip «P. Caland" kapt. Bonjer, van Rotterdam naar New-York, passeerde 25 April des ochtends 9 uur Lezard. Het stoomschip «Zaandam", kapt. v. d. Zee, van Amsterdam, arriveerde 24 April te New-York.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3