BUITENLAND. GEMENGD MEEWS. BEURSBERICHTEN. Staatsleningen. EUROPA. Industriëele en Finan- ciëele ondernemingen. Provinciale en Stede lijke leeningen. Spnnrwegleeningen. Tramwegmaatschappijen. Premieleeningen. zeer zeker nog doen vermeerderen. Dat er nog reizigers met de Belgi sche booten over Dover en Ostende kunnen gaan is ons een raadsel. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL, In de Maandag gehouden zitting vau de Tweede Kamer is het amen dement van den heer Vos deWael (het vervallen van het neutraliteits beginsel en van het beginsel van subsidieering van bizondere scholen) aangenomen met 45 tegen 39 stem men. Ook werd aangenomen het amendement van den heer Greeve, om het ouderwijs een voorwerp vau aanhoudende zorg der regeering te doen zijn. Het gewijzigde voorste! van den heer Scbaepman is daarop aangenomen met 43 tegen 40 stem men. De tekst vau het nieuwe artikel 194 luidt aldus: «Het onderwijs is een voorwerp van de aanhoudende zorg der Re geering. «Het geven van onderwijs is vrij. «Het toezicht van de overheid op het onderwijs in het algemeen, de inrichting vau het openbaar onder wijs en, voor zoover het lager en middelbaar onderwijs betreft, de aau den onderwijzer te stellen eischen van bekwaamheid en zedelijkheid, wordeu door de wet geregeld. «De Koning doet van den staat der hooge, middelbare en lagere scholen jaarlijks een uitvoerig ver slag aau de Staten-Generaal geven.» Heden de additioneele artikelen. KOLONIËN. BATAVIA, 3 Mei. Door een ooggetuige werd aan de f/Soe- xabajasche Cour." liet volgende medege deeld Het was Zondagochtend een geduchte drukte op Sembilangan (Madura), daar de compagnien barisans van Atjeh dien dag zouden debarkeeren. De aan berri-berri lijdende soldaten voeren met eene prauw door naar Bang- kalan, de anderen, en dat waren nog veel meer dan men gedacht had, stapten te Sembilangan aan wal. Daar was het ba taljon, alle officieren en een stoet van Europeesche en iulandscke ambtenaren en Chineezen vereenigd. De Pangeraus en tal van adellijken wa ren present. Toen de boot ankerde vielen een paar saluutschoten. Iedere tambangan, die van boord kwam, werd met een krachtig Wilhelmus binnen geloodst; die van de officieren met luide hoeraks. In de geïmproviseerde, keurig versierde pendopo stonden dranken in overvloed gereed. De assistent-resident, regent en luitenant-kolonel der barisan heetten in hunne toespraken de troepen hartelijk welkom. De champagne was niet gespaard. Ka pitein Doerachman, pas van Atjeh aan gekomen, antwoordde in geestdriftvolle taal, en was bereid dadelijk weer uit te rukken, al heerschte in het vijandige land ook de fatale berri-berri. De teruggekeerde kapiteins kregen een melatikrans om hun pet. Over een paar dagen wordt den officie ren een groot welkomsfeest aangeboden. De geldelijke bijdragen voor dat feest vloeiden den assistent-resident in zoo ruime mate toe, dat zoodra de zieken van Padang hersteld zullen zijn teruggekeerd, ook aan het geheele bataljon voor de re gentswoning een monster-slamatan (wel komstfeest) zal worden aangeboden. De geest onder de teruggekeerden is in één woord uitmuntend. De gezonde soldaten waren den mor gen na hunne aankomst in de kazerne allen op het appel. De officiereu zijn één en al lof over de uitstekende en royale behandeling aan boord; m. a. w. over de onvermoeide zorgen, die de officier van gezondheid dr. Van Dijk de manschappen heeft ge wijd. Over de gevechten bij Kota-Radja in de eerste dagen van April bevat de j/Sum. Ct." eenige brieven, welke geene nieuwe bijdragen tot de kennis van het gebeurde opleveren. Aan de laatsten brief, gedagteekend 30 April, ontleend men nog het volgende: De toestand van den luitenant Van Deventer, die bij de affaire van den 4en dezer zwaar verwond werd, alhoewel nog bizondere zorg vereischende, is verbeterd de adj.-onderofficier Rethlich, onvoorziene omstandigheden buiten beschouwing ge laten, kan als gered worden beschouwd; de overige gewonden gaan eveneens goed vooruit, terwijl een enkele reeds het hos pitaal heeft verlaten. Verdere sterfgevallen ten gevolge van bekomen wonden hadden niet plaats. De bezettingen van het nieuw opgerichte blokhuis Kota-Pagani en het blokhuis Saban werden weder verontrust, hetgeen sedert de oprichting van eerstgenoemd blokhuis nog maar zelden voorviel. Naar men verneemt, werden twee matrozen van de //Palembang" bij eene dezer gelegen heden in eene gewapende sloep verwond. De diensten onzer soldaten zijn sedert het gevecht bij Kandang Radja-Bedil weder aanmerkelijk verzwaard. De sector-patrouilles worden verdubbeld, terwijl bovendien bijna iederen dag dek kingen moeten worden verstrekt voor de arbeiders aan het openkappen van terrei nen, het herstellen van bruggen enz. Hieraan valt, althans voor het oogenblik, niets te veranderen, want met het oog op den onveiligen toestand binnen de pos- tenlinie, dulden deze diensten geen uitstel. De toestand kan dus alleen verbeterd wor den door eene spoedige aanvulling der troepensterkte in dit gewest. Verder kan men tot genoegen nog mel den, dat de gevallen van berri-berri onder de Europeanen zeer gering blijven, doch, helaas, bij de inlanders nog voortdurend offers eischen, vooral onder die militairen, welke slechts sedert korten tijd te Atjeh vertoeven. Dinsdag den 19 den dezer 's voormid dags om tien uur werd Abdoel Mesdjid als Radja Yan Kerti geïustalleerd. De plechtigheid had plaats ten huize van den Goeverneur en werd bijgewoond door het civiel bestuur en de hoofdofficieren uit den kraton, terwijl ook vele Atjehsche hoofden aanwezig waren. Bij deze gelegenheid werd een saluut van 7 schoten gegeven, terwijl een peloton cavalerie en een peloton infanterie als eerewacht voor de woning van den Goe- verneur had plaats genomen. Omtrent de berri-berri te Atjeh verneemt «De Locomotief" uit vertrouw bare bron meer geruststellende berichten. //De Atjeh-correspondentiën in enkele bla den schijnen op dit punt tamelijk over dreven te zijn. Plet is een feit, dat de ziekte zich in Maart j.l. heeft uitgebreid en vooral onder de Madureezen erg woedde. Maar niettemin is het ziektecijfer in Maart j.l. veel lager geweest dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Thans gaat het reeds weder veel beter, vooral te Kota-Radja. Een feit is het, dat, na het invoeren der tegenwoordige ontsmettiugsmaatregeleu, het ziektecijfer gedaald is. Of dit juist aan die maatre gelen moet worden toegeschreven, kan ecliter voor het oogenblik nog niet met zekerheid worden uitgemaakt." De //Java-Bode" kan mededeelen, dat reeds een rapport van professor Pekel haring moet ontvangen zijn, dat dit rap port zal doorgezonden worden naar Neder land, dat prof. P. zeer ontmoedigende berichten moet hebben gegeven ten aanzien van de verdrijving der berri-berri, en dat de mogelijkheid wel bestaat dat men in patria zal overhellen tot de politiek van den heer Nederburgh. //Wanneer wij de mennekes dan krijgen kunnen, zal voorwaar een flinke schoon maak vooraf zeer gewenscht zijn; anders vreezen we voor de Delische grenzen, voor de dan nog geconcentreerde stelling en voor een flinke kapersflotille." Aan de //Locomotief" wordt uit Kota-Radja geseind: //Professor Pekelharing en zijn assistent dr. Winkler keeren in het begin van Mei naar Batavia terug, wijl dan hun onder zoek der berri-berri te Atjeh is afgeloopen. z/Te Batavia zal het onderzoek worden voortgezet." Met zekerheid is men thans het volgend recept te weten gekomen, waarvan iulandsche fuseliers (en Europeesche?) zich bedienen tot het voorgeven van berri- berri en het te voorschijn roepen van de verschijnselen dier ziekte. Zij nemen een paar varkenshaartjes en steken die zoo diep mogelijk in de pees der hielen, waarna de nog uitstekende einden zorgvuldig worden afgeknipt. Na weinige dagen begint eerst de enkel en vervolgens het verdere been op te zwellen en alle verschijnselen van berri-berri te vertoonen. Komen demenschen dan na af keuring weder in hunne kampongs terug, dan worden de haartjes uit het been ge haald en de ziekte verdwijnt. CURAQAO, 13 Mei. De Goeverneur opende op 10 Mei de zitting van den Kolonialen Raad. In zijn rede zeide hij o. a.//In den afgeloopen tijdkring bleven orde en rust iu de kolonie bewaard, doch de handel bleef kwijnende ofschoon de talrijke regens een overvloe- digen oogst gaven van maïs, aard- en peul vruchten; een hevige storm teisterde het eiland, Aruba en Bonaire en bracht een schade van ongeveer f 24,000 aan; door de aanhoudende regens mislukte de zout- oogst ook op de omliggende eilanden; de veestapel nam op alle eilanden toe; het Spaansche kanaal is thans uitgebaggerd, zoodat flinke zeeschepen het kunnen binnen varen; het onderwijs werd zeer verbeterd, de belangstelling er in neemt steeds toe; de middelen konden de uit gaven voor de kolonie niet dekken, zoodat over 22,000 van saldo's der vorige jaren moest worden beschikt; evenwel is 29,000 gebruikt voor een nieuwe baggermachine. België. Het Journal de Bruxelles deelt mede dat de miuister-president Beemaert waar„cijijulijk zijne por tefeuille zal nederleggen. Duitscllland. De Keizer is Maan dag iets langer, dan gewoonlijk te bed gebleven. Des namiddags gaf hij eenige audiënties en dineerde ten 5 ure met de groothertogin van Baden. De Kroonprins is Maandag voor middag te Berlijn aangekomen en heeft de groothertogin van Baden bezocht. Naar men thans zegt, zou hij aanstaanden Zondagavond met zijne familie naar Engeland op reis gaan. De Keizer heeft op zijne reis naar Kiel eeue verkoudheid opge daan, die wel-is-waar niet van ern stige verschijnselen vergezeld is, maar die hem toch noopt zijne kamer te houden. Frankrijk. Een nota van de Agence Havas zegt: Eene internationale tentoonstelling van landbouw en voedingsmiddelen zal weldra te Amsterdam plaats hebbeD onder het patronaat der Nederlandsche regeeriug. Op uit- noodiging van den vertegenwoor diger der Nederlanden heeft de minister van Handel en Nijverheid aan al onze kooplieden en fabri kanten verzocht hunne medewer king te verleenen. Eene commissie heeft zich te Parijs gevormd, onder het voorzitterschap van den heer Charles Prevet. Oostenrijk. Uit Weeuen wordt aan de Times gemeld, dat de onder handelaars over de Bulgaarsche lee ning, naar Sofia teruggekeerd zijn met de voorstellen der Lcinderiank nopens eene Bulgaarsche leening, welke echter nog niet officieel door de Bulgaarsche regeering zijn goed gekeurd. Volgens te Weenen ontvangen berichten uit Bulgarije, welke echter slechts onder voorbehoud worden medegedeeld, is de regent Zvikoff te Sistowa in hechtenis genomen. Als reden tot dezen maatregel wordt opgegeven, dat Zvikoff het oneens was met zijne ambtgenooten, en deze laatsten daarop bevel hadden gegeven hem in 't oog te houden. Italië. Uit Rome wordt gemeld dat het gemeentebestuur een prach- tigen lauwerkrans aan de buste van Garibaldi in het stadhuis heeft ge hecht, ter gelegenheid van den ver jaardag van zijn overlijden. De Garibaldiauenhebben op hunne beurt gemanifesteerd. Men zegt dat 300 patriotten zich naar Caprera zullen begeven om den traditionee- len pelgrimstocht naar het graf van Garibaldi te ondernemen. Bulgarije. Volgens een uit Rus land te Weenen ontvangen bericht zou vorst Alexander van Battenburg onlangs te Rustschuck zijn aange komen, waar hij met den regent eene conferentie zou hebben gehad. Andere berichten uit Bulgarije mel den dat op initiatief van majoor Panitza de eomité's van officieren te Sofia, Philippopel, Varna en Rustschuck besloten hebben eene deputatie naar vorst Alexander te zenden. De Bulgaarsche geestelijkheid is in openlijke vijandschap getreden met het regentschap. De regeering had bevolen dat de naam van vorst Alexander in de openbare gebeden zou worden genoemd, waartegen de geestelijke autoriteiten verzet aan- teekenden op grondvan de voorschrif ten der volkskerk, welke slechts het noemen van den Czaar in de ge beden toestaan. Turkije. De correspondent van de Standard seint uit Constantino- pel, dat het verzet van Rusland tegen de Eugelsch-Turksche con ventie omtrent Egypte eene ernstige phase is ingetreden. De Russische gezant heeft den Sultan vertrouwe lijk doen mededeelen, dat de be krachtiging dezer conventie hem den troon zou kunnen kosten. Nelidoff verzekerde den Sultan dat Enge land met de conventie omtrent Egypte alleen beoogt zijne rechten opdat land te vernietigen, en dat sir Drummond Wolff de conventie alleen geteekend heeft gekregen door omkooperij op groote schaal onder de hoog ge plaatste ambtenarenzoo zou de grootvizier 600,000 pd. st. ontvan gen. De Sultan ontbood de beschul- de ambtenaren, die met verontwaar diging de Russische beschuldigingen afwezen. Intusschen zet de Russische gezant zijne kuiperijen voort om het ministerie ten val te brengen, waar door het tot sland komen der con ventie betreffende Egypte zou wor den verijdeld. Inderdaad heeft de Sultan reeds tweemaal geconfereerd met den ex-grootvizier Saïd-pacha, maar men gelooft niet, dat de Sultan nieuwe raadgevers zoekt of bekrach tiging der conventie omtrent Egypte weigert. De Fransche ambassadeur beeft instructies ontvangen om de Rus sische eischen te steunen. Frankrijk hervat zijne anti-Turksche kuiperijen op Creta, waar de Fransche agent bewerkte, dat eene Mohamedaansche deputatie naar Constantinopel ge zonden wordt, ten einde de pogingen tegen te werken vau de gemengde commissie van Creta, welke even eens te Constantinopel isaangekomen. De Daily News verneemt uit Constantinopel, dat de Eugelsche consul te Van, tusschen Mossoel en Van, door ro «vers is uitgeplunderd. Egypte. Uit Cairo wordt gemeld dat Bimbassi Bensassawy, een Egyp tenaar, die onlangs van Khartoem te Cairo is aangekomen, en die op zijne wijze de inname van Khar toem en den dood van Gordon heeft medegedeeld, voor een krijgsraad zal terechtstaan. Hij wordt beschuldigd met den Mahdi eene briefwisseling te hebben onderhouden, terwijl hij de functie uitoefende van commandant van het 5de regiment, dat de poort vau Khartoem, door welke de Arabieren zijn binnengekomen, bewaakte. Voor eenige dagen heeft een Fransch beambte van het departe ment van Financiën, die belast was met de uitbetaling der soldijen aan verscheiden gewezen officieren en soldaten van het bedoelde regiment, geweigerd om zich daarmede te be lasten, zeggende dat hij niet in aanraking wilde komen met de moordenaars van Gordon. Deze woorden hebben sedert aau- leiding gegeven tot de oproeping vau een vijftigtal getuigen om het verraad dat Bensassawy wordt ten laste gelegd, zoo mogelijk, te staven. In de militaire kringen te Cairo is men algemeen van gevoelen, dat binnen eenige dagen bevelen zullen ontvangen worden voor eene groote vermindering in de getal sterkte van het Engelsche bezettings leger. Transvaal. De Delagaobaai- spoorwegmaatschappij kondigt aan dat de eerste 15 mijlen van de spoor- weglijn gereed zijn, terwijl de ge heele lijn, tot de Transvaalsche grens, naar het heet, opgeleverd zal kunnen worden tegen de maand October. Een courant van 1786 uit Elizabethtown schrijft: De Hollan ders hebben een lijfstraf, die afschu welijk is, doch den lijder geen bui tengewone pijn veroorzaakt. De misdadiger wordt op een schavot geplaatst tegenover een reusachtig vrouwenbeeld metuitgestrektearmen waarin lange scherpe spijkers en een dolk in baar borst, waarvan de punt vooruitsteekt. Door eene soort mechaniek wordt zij langza merhand naar den misdadiger ge schoven tot zij hem omarmt en de dolk in zijn hart komt. Dit noemt het volk «Kussen van de juffrouw» en wordt als de vreeselijkste straf beschouwd. De ernstige brand in de katoen spinnerijen te Roubaix, waarvan wij melding maakten, schijnt het werk van kwaadwilligen te zijn. Vrijdagmorgen heeft men tien jonge werklieden gearresteerd, die ver dacht wordeu den brand gesticht te hebben. Uit Müncben wordt gemeld, dat de electro-technici Mestern en Helldobler een telephoon uitgevon den hebben, dij het gesproken woord in eigenaardig schrift op scheikundig geprepareerd papier overbrengt; de uitvinding zal spoe dig ten algemeenen nutte worden aangewend. Toen het stoomschip Caspian komende van Baltimore, bij dikken mist de haven van Halifax naderde, stootte het driemaal, vermoedelijk op een gezonken wrak. De kiel is be-chadigd en het voorste ruim 7 Juni 1887. Nederland. Cert. N. W. Schuld. 27a dito dito dito 3 dito dito dito 31/. dito Obligatïën 37s Oblig. Amovt. Synd. 3'/2 Frankrijk. O rig. Inschrijving 3 Hongarije. Obl. Lcening 1*867 5 dito in Papierrente 5 Goudleening 5 dito 1881 4 Italië. Inschrijving 1861/81 5 do. Ct. A dm. Lamais 5 do. do. Noltenius 5 do. Pausel. Leening 5 Oostenrijk Oblig. in Pap. 1878 47a dito dito 5 dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Polen. Obl. Schatk. 1844, 4 Portugal. Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 Rusland. Obl. Hope 1798/15 5 dito Ins. 6c S. 1855 5 Obl. 1862 5 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito 5 dito 1872 Gecons. 5 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2e Leen. 4 dito 1875 Gecons. él/2 dito 1880 dito 4 Obl.Lceningl867/694 dito Goudl. 1883 6 Spanje. Obl. Perp. Schuld 4 dito buitl. 1876 2 dito binnenl. Amor. 4 dito dito Perpet. 4 Turkije. Gepriv. Obl. 5 dito Alg. Scb. 65 ger. dito 1863/65 ger. dito 1869 6 dito gereg Genot, koers. Ï3'7,| 87'/. 98s/, 99'/. ion 707. 917. 81 937» 88»/, 88 947, 64'/» 6 4 7. 65 7l. 657,6 exicu. Obl. 1851 dito 1864 Brazilië. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1863 dito diio 1883 dito goud 1879 Haarlem2'/a 65 70 dito oude Leen. 3Y» 877°927a dito 1887 37; 96:74—9772 dito 4 99 101 Genot, koers. 102 101 10072 10074 IOP/4 lOD/a 1027» 1007. 101»/; 1007a 1027. 1007/; 20S>;4 10272 101'Va 61 lOD/s 867« 567., 945/,6 96 102 8674 9674 1017, 1017,6 9874 547s 547, 56 96 7* 97 967/s 957o 9174 80 857i6 1057s 593/4 12 7s 137e 14u/u 317/s 13»/,, ioo78 102 1003/4 10074 947., 957; Amstevd. Obl. 186137a! 98»/8 Recep. 1886 37» 985/s Rotterd. Obl. 1886 87J Nederland. Amst. Hy bank Pbr. 41/. dito dito dito 4 Aruli. Hyp.-B.Pbr 47; dito diio 4 Gemeente-Crcd Obl. 47b dito dito 4 's-Grav. Hyp. Pdbr. 47» dito dito 4 Holl.Hyp.-B.Pdb. 47» dito dito 4 Nat. Hyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 47s Nederl. Bank. Aand. Rott. Hyp.-B Pndb 47a dito dito 4 Stmv. "Ned.« Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 47» dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 47» 1017, dito dito 4 jlOOY* Z.-Holl. llyp. Pdbr. 47» 102 Nederland. Haarl.-Zandv. Aand Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1883 4 dito dito 1870 5 dito dito 1873 5 N. Centr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Iud. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 3 dito dito 1869 4tl/s N.R.Sp-volgef.Aand. do. niet-volgcf.Aand. dito dito dito dito Leenintf 1886 37" dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligatiëa 47' Hongarije. Theiss-Sp. Aand. 5 dito Obligation 5 Italië. Vict. Em. Obligatiën 5 West-Sicil.Spw. do. 5 Znid.-Ital.Sprw. do. 3 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. Polen. Warsch.-Brb. Aand 4 Wars.-Weenen. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 47a dito dito 4 dito dito 3 Baltis. Spw. Aand. 3 Cliarkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 4l/2 Jelez-Griasi. dito. 5 Jelcz-Orel do. 5 677a 148 102 1147» "017a 10P/8 106 1037» 253/8 «7s 17 140 977» 104 1047» Kursk-Ghark dito 5 dito Azow dito 5 Mosk.-Jaroslow Obl. 5 Moskow-Kurslc Obl. 6 Moslc.-Smolensk. do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 Losow.-Sewaat do. 5 Poti-Tiflis Oblig. 5 Transcaucns do. 3 Z. W.Spw.-M. Aand. 5 Amerika. Centr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. lc Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Men omenee do. 7 dito N. W. Un. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cert 4 dito Centr. C. v. A. Kausas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bonds. Sau Franc. Obl. 6 dito Algem. Hyp. do. 6 Mis3. Kans. Tcx Aand. do. U. Pac. S.Br.Obl.6 Miss. Pac. South. do. 6 St.P.M.&Man.leHdo.7 dito gec. 2c Hyp. do. 6 Soutli. Pacif. Spw. do 6 Union Pacific, dito. 6 GeHot. koers. 9917i« 8874 103 102 997» 9174 883/4 997,6 4 m 150 131 1343/4 1347a 134 1367a 13474 12572 9574 13574 11572 «77. 10113/u 1177-2 110 3174 117 1007» 113 11774 HI74 II43/4 Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A. dito Oblig. 83'/, 61'/= 10174 6iY« 927» 483/4 893/4 IOP/4 1177,6 Stad Amst. f 1000.3 dito f 100.3 A mst. Kanaalm.C.v. A Rotterdam 3 Gcmeente-Crediet 3 Pal. v. Volksvl. 1867 dito 1869 a f2.50 België. Stad Antw. 1874. 3 dito Brussel 1887 ree. 27a Hongarije. Staatsleenïng 1870 Thciss. Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk Staatslcening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Crediet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 717.6 583/4 9778 867b 94 997s Pruisen. Th. 100 1855 37a Rusland. Staatslcening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. Genève 3 DIVERSEN. Ct.Ver.Am.Sp.lcSer. dito dito 1S87/4 dito dito 2e do. dito dito 3e do. Vg.A.Hyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 5 Prolongatie 0 a 27«pCt. 1067» 111 102 104 103 134 ƒ2* 100 94 977a 9778 1023/8 108-74 130 140 103 15174 1443/4 132 133 84 1057a 10S

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3