BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. Elfde Muziekuitvoering het Nederlandsche leger in gebruik is. De cavalerie en de militaire admini stratie krijgen in plaats van gouden en gele, evenals bij het Nederl. leger, zilveren en witte chevrons. De infanterie krijgt chevrons met gele in plaats van met licht blauwe biezen. In een Atjek-brief aan de //Soer. Ct." leest men Nog steeds wordt er vruchteloos naar de bacterie gezocht. Ik heb het Eureka nog niet hooren weergalmen; 't schijnt dus nog niet zoo gemakkelijk te gaan. Ook weet de professor nog steeds niet of berri- berri al of niet eene infectie-ziekte is; iets wat voor menigeen met en zonder onderzoek zoo vlug is uitgemaakt, 't Is trouwens niet moeilijkmen heeft even- voel kans van raden als van missen, en kan dus licht een kansje wagen. Engeland. Het Hoogerhuis zette gisteren de artikelsgewijze beraad slaging voort over het ontwerp op het Iersche grondbezit. Al de artikelen van dat wetsont werp werden achtereenvolgens met slechts geringe wijzigingen aange nomen. Het eenige amendement van eenige beteekenis, dat met de toe stemming der Regeering werd goed gekeurd, bepaalt de schrapping van het artikel, waarbij wijziging en vermindering der pachtsom wordt toegestaan. In het Lagerhuis werd met 229 tegen 117 stemmen art. 5 van het wetsontwerp op de strafvordering in Ierland, met geringe wijziging aangenomen. Dit artikel heeft be trekking op de proclamatiën in de verschillende districten. Duitschland. De Rijksdag heeft na een zeer langdurig debat de eerste paragraaf van het ontwerp omtrent de belasting op het gedis tilleerd volgens de redactie der com missie aangenomen. Gisteren is voor het Rijksge- rechishof te Leipzig het verhoor begonnen der beschuldigden wegens hoogverraad. Allen verklaarden onschuldig te zijn. Met uitzondering van Freund, erkennen zij echter bijdragen ge geven te hebben voor de Patrioten- iiga, maar in deze vereeniging heb ben zij niets anders gezien dan de bevordering van het doel: de vader landsliefde op te wekken en het stichten van gymnastiek- en schut- tersverbonden te bevorderen. De be schuldigden herinneren daarbij aan hunne Fransche geboorte en opvoe ding. De beschuldigde Freund ont kent ten stelligste ooit in eenige betrekking tot de Patrioten-liga ge staan te hebben. De Kroonprins en de Kroon prinses, die zich Maandag te 1 uur, na van den Keizer afscheid genomen te hebben, naar Potsdam terug begaven, vertrokken des avonds 8s/4 uur per rijtuig naar Spandau, waar zij te lO1/. uur per spoortrein de reis naar Engelaud aanvaardden. Generaal von Loë vergezelt het kroonprinselijke paar. Frankrijk. De Times verneemt dat de Fransche regeering heeft besloten binnenkort een door Frank rijk gewaarborgde leening voor Tonkin te sluiten, ten einde aldus het tekort op de begrooting, dat door de uitgaven in Tonkin is ver oorzaakt, te dekken. Spanje. De ministerraad is te Araojuez bijeengekomen onder voor zitterschap der regentes. Er werd besloten om de parlementaire debat ten te verbaasten. lederen dag zullen drie uren worden gewijd aan de besprekingen der militaire hervor mingen. Een aantal redenaars zijn van plan deze hervormingen te bestrijden. Een vijftigtal redevoeringen zullen wor den gehouden voor en tegen de ont werpen. De minister vau Oorlog wordt de Spaansche «Boulanger» genoemd. Hij is het voorwerp van hevige tegenkanting van de zijde der gene raals. De regeering is nochthans besloten zijne hervormingen te steu nen. Het is waarschijnlijk, dat hij van de aanneming ervan een kabi- nets-kwestie zal maken. In Barcelona en andere be langrijke provinciën worden sedert eenige dagen door de overheid groote voorzorgsmaatregelen genomen, naar men zegt, ter voorkoming eener mi litaire beweging. Te Madrid worden de kazernen bewaakt. Italië. De Kamer van Afgevaar digden heeft de begrooting der in komsten goedgekeurd. Servië. De kabinetscrisis heeft zulk een ernstig karakter, dat men eene oplossing haast tot de onmo gelijkheden rekent. Te Weenen is men alles behalve goed gezind voor een kabinet-Ris- titch, dat tot resultaat zou hebben de vermindering van Oostenrijk's invloed in Servië, ten voordeele van Rusland. Nikolas Ristitch vertrekt naar Londen om Koning Milan bij de feesten van Koningin Victoria te vertegenwoordigen. Een groot banquet is door de li beralen van Servië aan Periani, mi nister van Rusland, aangeboden.Vele toasten werden ingesteld. In de gehouden redevoeringen, werd gezinspeeld op de diensten door Rusland aan de Servische zaak be wezen. Door sommige personen wordt be weerd dat de Koningin haar terug keer uit de Krim zal verhaasten; maar deze tijding vereischt nog be vestiging. Een telegram van 14 Juni uit Belgrado meldt: Koning Milan heeft zijne goed keuring gehecht aan de samenstel ling van het nieuwe ministerie- Ristitch;eenliberaal-radicaal kabinet. Bulgarije. Uit Constantinopel werd in dato 11 Juni het volgende telegram naar Varna gezonden: «In antwoord op den laatsten stap van de Porte met betrekking tot Bulgarije, heeft von Giers opnieuw verklaard dat Rusland zal volhouden te weigeren om met het regentschap in onderhandeling te treden; maar hij zou een nieuwe wijze van op lossing hebben voorgesteld, daarin bestaande, als eerste maatregel, om het tegenwoordige regentschap te vervangen door een enkel regent». Het moeilijkste is echter om den rechten persoon daarvoor te vinden, daar diens benoeming door de Porte, toch altijd door de andere Europee- sche mogendheden bekrachtigd moet worden, en deze weder niet buiten Rusland kunnen handelen. De ver houding tusschen Rusland en de Porte is echter van zoodanigen aard dat er van geen samengaan sprake kan zijn. De Bulgaarsche kwestie is dus nog lang haar eindpunt niet genaderd. Griekenland. De Messagercl'A thè nes zegt dat het aan de welwil lende houding van Frankrijk, ten opzichte van de vredelievende stap pen van Griekenland in de Cretaan- sche kwestie te danken is, dat de mogendheden aan de Grieksche re geering niet geweigerd hebben haar invloed aan te wenden om de ge moederen op Creta tot bedaring te brengen. De christen-bewoners van dit eiland volgen in 't algemeen de raadgevingen van Griekenland, en de Grieksche regeering gelooft dat de moeilijkheden zouden kunnen wor den uit den weg geruimd, zoo de Porte zich welwillend betoonde ten opzichte der noodige concessiën. Afghanistan. De Times meldt uit Calcutta, dat overeenstemmende tijdingen uit Afghanistan bevestigen, dat het gezag van den Emir onher stelbaar geschokt en zijn val onver mijdelijk is, tenzij Engeland hulp verleent. Naar de Pioneer verneemt, zijn er verkleede Russen in grooten getale in Britsch-Indië aangekomen. Vereen. Staten van N.-A. Een groote paniek heerscht op de koffiemarkt te New-York. De heer B. G. Arnold heeft zijne betalingen gestaakt met een passief van een millioen dollars. Eveneens de makelaars Mackey en Smal en Norton Bevan. De opwinding op de koffiemarkt was onbeschrijflijk groot, daar alle makelaars verkochten en realiseer den zonder op den prijs te letten. Het bestuur vau het beurscomité Gruner en Crossman, de hoofden van het syndicaat, dat de markt drukken wil (the bears syndicate begonnen de operaties, welke den prijs deden dalen. in den namiddag daalde de prijs tot 15 centen (Amer.) toen eenige groote firma's te hulp kwamen. Bij het sluiten der beurs bedroeg de prijs 16 centen. De f 100,000 plus de premie van f 30,000 is te Amsterdam getrok ken. Naar men zegt, had een koffie huishouder een half lot van het nomme?, waarop die prijs en premie vielen. Het Aardrijkskundig Genoot schap heeft de mededeeling ontvan gen, dat Nordenskjöld eene expedi tie uitrust, aan het hoofd waarvan bij de streken van den Zuidpool zal bezoeken. Bij Pannerden heeft zie'1 in den Rijn een zeehond vertoond, tot grooten schrik van de visschers. De heeren Ellerman, Harms Co., te Amsterdam, hebben een nieuwen reisgids uitgegeven, wij zou den bijna zeggen de nare, omdat zij zeer practisch is in het gebruik. Deze reiswijzer, die slechts 12'/» ct. kost, is nl. alphabetisch. Bovendien komt in het nette boekje een vol ledige dienstregeling voor en tabellen van de reiskosten. In onze West-Indische bezit tingen verscheen een nieuw blad, dat in ziju eerste nummer het vol gend hoofdartikel plaatste: «Wij bechinnen de uitchave van dit blad met eeniche moeielijcheden. De letterchieters, wien wij alles voor onze drucquerij bestelden, verchaten ons che's en ca's te zenden, en het zal nog wel acht k nechen wequen duren eer wij ze hebben. De ver- chissinch werd eerst een paar dachen cheleden ontdek. Wij hebben de ont- breauende letters besteld, en zullen zien, dat wij het er zonder doen, tot zij comen.Wij vinden onze nieuwe spellinch volstrect niet mooi, maar een verchissinch is mochelijc en als er c's en q'-s en ch's chenoech zijn, zullen wij den «Dachelijcschen Op- merquer» aan den chanch houden tot de outbrequende letters aanco- men. «Dit is cheen chrapje van ons! Het is treurich chenoech werque- lijcheid Ambroise Thomas, de compo nist van «Mignon», zat onlangs op een bank in het Bosch van Bou logne, toen er een lief meisje in zwaren rouw naast hem plaats nam. Hij trachtte een gesprek met haar aan te knoopen en weldra vertelde het meisje hem weenend, dat haar moeder een paar jaren geleden bij een spoorwegongeluk om het leven ge - komen was en haar vader bij den brand der Opéra Comique den dood had gevonden. «Arme Mignon», sprak Thomas met tranen in de oogen, terwijl hij het meisje bij de hand nam. «Arme Mignon, ik zal voor u zorgen!» - Hij heeft de arme op een voorname kostschool geplaatst en zal voor haar toekomstj zorg dragen. Uit Ch&teauroux in Frankrijk wordt gemeld dat Vrijdag aldaar een rijk grondeigenaar, Richer ge naamd, en zijn bediende, zijn ver moord en bestolen. Een tweede bediende wist te ontvluchten en heeft den moordenaar doen arresteeren. Het is een zekere Padisteene som van 14000 francs werd in zijn bezit gevonden. Eenige tijd geleden zag er in Parijs een vlugschrift het licht, waarin twee spelers uitrekenden, dat zij met een kapitaal van 24.000 fres in zeer korten tijd aan de speel tafel een millioen zouden kunnen winnen. Zij verzochten de lezers een klein aandeel in hun zaak te nemen en zagen zich weldra in het bezit van een kapitaaltje van 60,000 frs. Weldra waren zij op weg naar Monte Carlo om de Bank te doen springen. Ongelukkig voor hen, en voor de velen, die geld hadden voorgeschoten, bleek het stelsel in de praktijk echter niet zoo doeltref fend als in theorie. Ten minste in plaats van met de 24,000 fres. het millioen te winnen, verloren ze het geheele sommetje in minder dan geen tijd. Zij keerden daarop naar Parijs terug, om als vergoeding voor de verloren illusie, van de overblijvende 36,000 francs een goed leventje te leiden, doch werden hierin gedwars boomd door de politie, die ze als oplichters in hechtenis nam. Een vreeselijke ontdekking is te Langoiran (Gironde) gedaan. Een knecht die daar in een stal werkte zag een hond, die jongen had, met iets naar zijn nest gaan dat zijn aandacht trok. Hij ging naar het nest en zag tot zijn schrik dat het een deel van een menschelijk lichaam was. Hij ontrukte het dier de vrees lijke buit en ging de politie waar schuwen. Deze kwam met een ge neesheer en de laatste verklaarde dat het een deel van het lichaam moest zijn van een kind van onge veer twee maanden oud, dat het lichaamsdeel in het water moest hebben gelegen en het kind door midden gesneden was. Men nam nu den hond mede naar de oevers der rivier en spoedig vond het dier daar het hoofd, den arm en een hand van het wicht. De bedrijvers van den moord zijn nog onbekend doch men gelooft dat het leden zijn eener Zigeunerbende, die in die buurt ge kampeerd had. Vier jaren geleden was Albert Ziethen, kastelein en barbier teEl- berfeld, door de rechtbank van ge zworenen aldaar als schuldig aan moord, gepleegd op zijne vrouw, tot levenslange tuchthuisstraf ver oordeeld. Thans echter is het ge bleken dat niet hij, maar een bar biersknecht te Berlijn, August Wil helm genaamd, de moordenaar is geweest. Wilhelm heeft Zaterdag avond reeds alles bekend. Hiervau is bericht gegeven aan den minister van Justitie, terwijl er ook eene tot nog toe onbekende order is ver zonden naar de directie van het tuchthuis te Werden, waarin Ziethen sedert zijne veroordeeling zit opge sloten. Een buitengewoon verschijnsel is te Nancy, Algerie, voorgekomen. In den nacht van 24 Mei is de te veld staande oogst doodgevroren. In eene menagerie te Milaan had onlangs een ernstig ongeluk plaats. Het personeel gebruikte juist het middagmaal, toen uit de tent een hartverscheurend hulpgeroep en een vreeselijk gebrul van de wilde dieren weerklonk. Allen snelden naar de menagerie. Een 20-jarig jonkman, dié eerst kort geleden als oppasser in dienst genomen was, vocht met wauhopigen moed tegen den grooten koningstijger, die den ongelukkige bij een arm gegrepen had en hem vreeselijke wonden toebracht; de jonge man trachtte tevergeefs met den auderen arm het woedende dier van zich af te houden. De eigenaar van de menagerie had intusschen een ijzeren stang gegrepen, en trachtte die in den muil van den tijger te duwen, het geen hem evenwel niet gelukte. De ongelukkige oppasser stond op het punt van te bezwijken, toen een der aanwezigen op de gelukkige gedachte kwam, de brandspuit op het verscheurende diet te richten en het te overstelpen met krachtige waterstralen. Door dezen onverwach- ten aanval verschrikte de tijger en liet zijn prooi los, die spoedig in veiligheid gebracht werd. De arm van den ongelukkige, eene vorm- looze massa, moest afgezet worden; men vreest voor het leven van den man.Hij schijnt zich in niet volkomen nuchteren toestand in het hok van den tijger begeven te hebben. Een tweetal weken geleden werd nabij Hatzenaro een Mexicaan door een spoortrein overreden en gedood. De vrienden van den man vereenigden zich en deden uit wraak een passagierstrein op die baan ver ongelukken. Aanstonds werd een troep Mexicaausche gendarmes uit gezonden, in last hebbende alle per sonen te arresteeren, die medeplich tig waren aan de misdaad of eenige informatie konden geven. Drie-en- dertig personen werden dien tenge volge gearresteerd, en uit het ver hoor bleek, dat drie de schuldig-n waren, welke oogenblikkelijk tot de doodstraf veroordeeld werden. Den volgenden dag, kort na zons ondergang, werden de drie ter dood veroordeelden nabij het tooneel van het spoorwegongeluk, door hen ver oorzaakt, gebracht, en tegen een muur geplaatst. Twaalf soldaten werden op tien passen van hen op een rij geplaatst en op het com mando «vuur!» ratelden de geweer schoten en de drie misdadigers lagen zielloos op den grond. Een sergeant trad op hen toe, plaatste een revol ver op ieders hoofd en schoot er een kogel doorheen. Eenige dagen lang liet men de lijken liggen, waar zij gevallen waren, als een waar schuwend voorbeeld voor anderen. In de Sierra Madra, een ge bergte van Mexico, is na een lichte aardbeving een zonderlinge vulkaan ontstaan. Deze spuwt namelijk ge durende geruimen tijd niets dan kokend water, dat de omliggende landerijen overstroomt en verwoest. Eenige natuurkundigen trachten de oorzaak van dit natuurverschijnsel op te sporen. De aardbeving in Turkestan heeft, behalve Wernyi, ook nog de nabijliggende kolonie ICeskelen ver woest. Ook zijn de postwegen in den omtrek van Wernyi, en is, over 200 werst, de telegraafleiding vernield. Op sommige plaatsen zijn scheuren en kloven, zelfs ter breedte van verscheidene «arschinen», in den bodem ontstaan. Naar een gerucht wil, zou ook de stad Pischpek van de aardbeving geleden hebben. Is het mes goed mijnheer? vroeg een barbier aan een slacht offer, dat zat te rillen onder zijn handen. Wat zal ik er van zeggen, luidde het antwoord; het hangt er van af, hoe gij de operatie noemt, die gij mij doet ondergaan. Als het te doen is om mij te villen, moet ik zeggen, dat het nogal schikt; maar als het scheren moet heeten, gaat het hard genoeg. In een openbaar gebouw, dat ontzettend slecht onderhouden en allersmerigst was, had de concierge onder aan de trap een bordje be vestigd Men wordt verzocht zijn voe ten te vegen. Een grappenmaker schreef daar onder: Als men weggaat. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 14 Juni. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dokkumer Jammen f 2,60 a 3,do. Franeker f2,40 a 2,70, do. Eugelsche f2,20 a 2,30, Zeeuwsclic spuisclie Jammen fl,50 a 4, do. Flakkeesclie f 3,a 4,do. Blauwe f 0, a 0,-, Fransche Bollen f 3,30 a 3,60, Pruisische Hamburgers t' 0,a 0,do. Roode f0,a 0,Westlandsche Duin Zand f5,a 6, Groninger Turken fl.40 a 1,60, allen per HL, Nieuwe Malta per Kg. 15 a ct. Aangevoerd 5 vorsche ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Gerafüueerd stil. Petroleum. Loco f 7,40 E. Scpt./Dec. f7,75 E. consumptie f8,50. Nobel dito loco f6,85 E. Juli f7 E. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f226. Rogge zonder uoteering. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering traag, Oct. f 123,124, 123. Noteering vau Mcnne Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie f 10 hooger, Oct. f 285 per 2000 Kg. Lijnzaad onveranderd. Raapolie willig; vliegend per 100 Kg. f28l/4, lo. Sept./Dec. f28, 28'/.,, 273/.„ 27"/s- Lijnolie flauw; vliegend per 100 Kg. f251/1, lo. Juni/Juli f245/'g, lo. jSept./üec. f 23 y2, 23l/4, lo. Jau./Mei f227/8. Raapkoeken t" 70 a 76 per 1040 stuks. Lijnkoeken f8,a 12,50 per 104 stuks. Op de Maandag gehouden Veemarkt waren aangevoerd 664 Runderen, le kwal. f 0,68, 2e kwal. f 0,64, 3o kwal. 1' 0,60 per Kg., Melk- en Kalf koeien f 90 a 270 per st., 55 nuchtere Kal veren f5,alO,—, Schapen en Lammeren f21,a 6,2 Graskalveren fa 25 vette Kalveren, vette Varkeus 34 a 40 ets. per Kg. Alkmaar. 11 Juni, Ter Veemarkt aangevoerd 32 nuchtere Kalveren, 421 Schapen, 588 Lam meren, 150 magere Varkens, 178 Biggen, 8 Bokken en Geiten, 3 kleine Bokjes, 22 Koeien en Ossen, 16 Paarden. Prijzen: nuchtere Kalveren f5 a 18, Schapen f16,a 27,Lammeren f5 a 14, magere Varkens f12 a 17, Biggen f6,a 10,Bukken en Geiten f 4,a 9,kleiue Bokjes f 0,35 a 0,55, Koeien en Ossen f 120 a 200, Paarden f 85 a 325. Schiedam, 14 Juni. Moutwijn t'8,50, Jenever Amst. Proef f 12,50 a f 14,Spoeling-Beurs f 1,dito Commissie f 0,70. in den Hout, op Woensdag 15 Juni 1887, des avonds van 71/a10 ure, door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. MiiLLER, Kapelmeester. PROGRAMMA. Eerste Afdeeling. 1. Sautez, Danscz et Chantez. Marchc Comique Painparé. 2. Ouverture. La Renaissance. Nihoul. 3. Fantaïsie. La BohémienneBalfe. 4. Gavotte Stephanie Czibulka. 5. Alt und doch Neu. Potpourri. Gartner. Tweede Afdeeling. 6. Ungarische Lustspiel-Ouvert. Kélar Bé la. 7. Friihlingskinder violettes. WalzcrWalbteufel. 8. Potpourri. Der FrciscMitz C. M. v. Weber. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 10 Juni. A. S. Onland-Van Bergen z.JEsch. - S. J. de Rijk-Nuss z. Amsterd. - 11. W. L. Meyjcs-Bruinier z. Amsterd. - A. S. Franken- Rozelaar z. Amsterd. Chr. Weijand-Houtman d. Amsterd. - E. Benjamins-Peekei d. Amsterd. - R. Cohen Rodrigues-Messias z. Amsterd. - 12. O. J. van Zaan en-Schaap z. Amsterd. - S. Gans- Nijkcrk d. Amsterd. - I. C. Gantvoort-Schot d. Rotterd. - 13. Mevr. Bertels-Van Galen d. Am sterd. - E. A. van der Beek-Bode d. Amsterd. - J. E. van Reijscn-Perqnin z. 's-Hagc. - C. van der Horst-Lagerwey d. Rotterd. - E. P. A. van Ditmar-Broes van Hcekeren d. Rotterd. OVERLEDEN: 10 Juni. C'. A. A. Bout 70 j. Amsterd. - 11. S. teu Catc 48 j. Meerseu. - A. J. Ruive- kamp-Mook 59 j. 's-ilage. - G. J. Iserief 81 j. 's-Hage. - Wed. II. van Zadelhof-Swaan 89 j. 's-Hage. - 12. Kindje van J. IT. vau Dijk 7 w. Uden. - Wed. C. Wulvave van den Bergli-Van IToften 68 j. 's:Bosch. - TI. Helling, Nieuwcr- Amstel. - A. A. van der Goes 20 j. Rotterd. - Wed. C. de Brey-Dijkxhoorn 84 j. Rotterd. - 13. W. J. la House 16 m. z. Amsterd. - M. J. C. Hazelzet-Evcrs Go j. 's-Hage. - J. Bernard 71 j. Leiden. - J. A. A. Zoutman 85 j. 's-IIage.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3