liew MoojloM 97 Kleine Houtstraat 97 Kinderwagens, Ziekenwagens, E. E. SCHELLING, s J. B. H. hosteliB 8tCo. Meid-Huishoudster Hoeden, Linten, Veeren, Bloemen,, Kanten enz. enz. De politieke Tentoonstelling, Een Raadsel. Burgerlijke Stand. Advertentiën. begijnhof te haarlem. Meubelen en Inboedel, De Makelaar A. F. BALABRÉGA. J. IMOPOL. AMERIKAANSCHE EN ENGELSCHE Gebrs. F. en L. DE RIDDER, welke yelinmleii wordt in den Foyer der Schouwburg te Haarlem, Handelskantoren en Bloemisterijen. Huis met Tuin, ROTTERDAM. Groothandel in Oliën. Russische en Atr.et ikaansche MINERAAL OLIËN, Azijn-, Palm- en Pokhout, Essen-, Ypenjlaten enz. An English Lady lachinefahriek DELFSHAVEN", Werktuigentabriek. Stoomketelmakerij. Grofsmederij. Metaal- en Kopergieterij. Dwarssleephelling. Fabriek van Dekkleeden, Machine-Talk en Machine-Oliën. dat een zekere Duclos eenigen tijd geleden het zoontje van Fourville, die thans in een gevangenis in Oostenrijk zit, van een ËDgelsch kostschool had opgelicht, en hij gelooft dat het gevonden lijk dat van dien knaap is. Men zocht Duclos op, doch deze verklaarde, dat de knaap nog leefde, maar daar Paol belang er bij had de verblijfplaats van den jongen te weten, hii die niet wilde zeggen. Paol toonde nu een photografie, waarop alle jongens van het be doelde school waren, en de beeltenis van den jongen Trouville daarop, geleek spreken op het portret van het gevonden lijk. Op dien grond heeft de justitie te Napels den minis ter van buitenlandsche zaken ver zocht, de Engelscbe autoriteiten te verzoeken Duclos in 't oog te houden en hem zoo noodig te arresteeren. Volgens de Pester Lloyd is kort geleden te Constantinopel een opstand uitgebroken onder de ge vangenen. De sultan pleegt elk jaar bij gelegenheid van het Beiramfeest alle gevangenen, die het twee-derde gedeelte van hun tijd reeds in den gevangenis hebben doorgebracht, en die zich gedurende dien tijd goed hebben gedragen, amnestie te ver- leenen. Ook dit jaar was die weer verleend, maar de directeur der ge vangenis had verzuimd het decreet bekend te doen maken. Dit was de opstand; ongeveer zes honderd ge vangenen overvielen met revolvers en messen, die ze in hun brood en waterkruiken verborgen hadden, de wachters van wie er reeds spoedig een vijftiental dood op den grond lagen. Twee bataljons infanterie, die dadelijk te hulp werden geroepen, gaven vuur, en veertig oproerlingen stortten dood op den grond. Door dit krachtig optreden werd de rust spoedig weer hersteld; het bevel van gratie werd nog denzelfden dag bekend gemaakt. De volgende vreemde en toch vroolijke geschiedenis wordt door een politiek blad te Bologna medege deeld. Dezer dagen had voor de rechtbank te Bologna de behande ling van een rechtzaak plaats, waar bij de verdediger van den beklaagde niet was opgekomen. Daar de wegens een kleine overtreding aangeklaagde daar niet tegen had, vroeg de presi dent of iemand in de zaal de vrij willige verdediging wilde op zich nemen. Een fijn gekleed heer bood zich daartoe aan en hield een zoo schitterende, bijna een halt uur du rende rede, dat de geheele zaal in een daverend applaus uitbarstte. Ook de president kon zijne verwondering niet verbergen en vroeg daarom den welbespraakten heer of hij ook soms advocaat was. «Zeker» was het ant woord, «ik ben zelfs rijks-advocaat» algemeene verbazing «rechter- president van de rechtbank en mi nister geweest!» allen zitten met open mond den wonderman aan te staren «ik ben echter ook wegens moord en doodslag veroordeeld» de verbazing veranderde in afkeer en de getabberde mannen springen verschrikt van hun zetels op. Met het kalmste gelaat van de wereld gaat de begaafde spreker voort «Want ik ben de tooneelspeler Luigi Pistoresi, gij allen kunt u heden avond overtuigen». De beschuldigde kreeg de gerinste straf, 3 lire boete, die voor hem door den origineelen verdediger werden betaald. Twee meisjes van 11 en 13 jaren baadden te Bolshoi bij Odessa. Een heer die in de buurt viscbte, zag op zeker oogenblik, dat zij ge vaar liepen te verdrinken. Hij schoot toe en slaagde er in beiden nog levend op het droge te brengen. Maar volgens de wet mag er bij ongelukken niets geschieden, zoolang de politie niet ter plaatse is. Men moest dus wachten met de beide drenkelingen de hulp te verleenen die zij behoefden, totdat de commis saris van politie uit Odessa was ge komen, en toen hij kwam, waren beiden dood. De ongelukkige moeder die niet ver van de plek woont, mocht toen eerst haar kinderen mee naar huis nemen. Groote brand te Quebec. Een telegram uit Canada meldt dat Donderdagnacht in Quebec een zware brand is uitgebroken. Tal van groote gebouwen zijn in de asch gelegd. De troepen moesten bij het blus- singswerk de behulpzame hand bieden. Bij de afzending van het telegram heerscht er onder de bevolking eene paniek, daar het vuur de kruitmagazijnen bedreigt. In een onlangs gehouden ver gadering eener Vereeniging ter be- vorderdericg van den landbouw te Kur-Hessen, hield een beroemd lid der Vereeniging eene schitterende voordracht over het thema: «De mest en hare beteekenis voor den landbouw en de kuituur in het algemeen.» «Ja mijne heeren» besloot de re denaar, «men kan veilig zeggen De mest is bet ijzeren fondament van alle physisehe en daarom ook van alle geestelijke cultuur. Zij is de eigenlijke grondslag, waarop de menscbheid de roemrijke tempelen harer wetenschap en kunst heeft gebouwd. Zij verdient derhalve niet alleen uitlandbouwkundig,maar ook uit een aesthetisch oogpunt ons aller belangstelling in de hoogste mate Waarlijk mijne heeren, ik kan u dt mest niet genoeg met warmte op het kart drukken Op een partijtje zou de dochter des huizes een stukje piano spelen. Zooals het meer gaat, was het niet veel bizonders. Eeu der gasten ech ter meende belangstelling te moeten toonen en vroeg dus aan zijn buur vrouw Waar is dat uit? üit de maatwas het antwoord der dame, die niet begreep, hoe iemand naar zoo iets kon luisteren. Zandvoort. Concertzaal en Terras van Hotel Kurzaal. middagconcert door de Crefelder Stadtische Capelle onder directie van den Kapelmeester JULIUS OERTLING, Kgl. Musik- director aus Crefeld, op Zaterdag 9 Juli 1887, aanvang 2 uur. programma. Eerste Afdeeling. 1. Freiwillige Mavsch. Métra. 2. Ouverture: Sacuntala Koldmark, 3. Lied. Duett für 2 Trompeten. Mendelssohn (Herren Lux und Minor)' 4. Tua WalzerOelander. Tweede Afdeeling. 5. Fest-OuvertureLeutner. 6. Unter'm Srernenhimmel. Ro- manze für Piston Wertheimer. (Herr Lux). 7. Fantasie aus Faust Gounod. 8. Ein Abend im Coneertliause. Potpourri E. Scherz. avondconcert op Zaterdag 9 Juli '87, aanv. 8 uur. programma. Eerste Afdeeling. 1. Ouverture Rienzi R. Wagner. 2. Rhapsodie N°. 8F. Liszt. 8. a Gesang der Mcerfrau IoMERG. u. Tanzende Zigeuner 4. Quadrille aus Gasparone Millöcker. Tweede Afdeeling. 5. Entre-act, aus Donna Juanita. Suppé. 6. Fantasie für Flöte Fürstenau. (Herr Gürisch.) *7. Thé dansant bei fliegenden HollanderMüller-Beughaus. 8. Maritana. Walzer Dellinger. De hierbij behoorende teksten zijn verkrijg baar aan de loketten der controle. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 8 Juli. De prjjzen der Aardappelen waren als volgt: Andijker Muisjes f5,a 5,50, id. ronde f4, a 5,Westl. Klei manden f4,a 4,40, id. losse f 4,10 a 4,20, id. Klei Muisjes f 3,60 a 4,40, id. Zand Muisjes f4,50 a 4,80, Katwijker Zand f 3,20 a 4,80, allen per Hl. Aangevoerd 11 verscbe ladingen. Suiker: Biet iets en Geraffineerd onveranderd. Petroleum evenals Nobel onveranderd in prijs. Tarwe op levering lager, Nov, f 209. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering traag. Oct. f118, 117, 118. Noteering van Menne Thole. Koolzaad en Raapolie stil. Lijnolie als voren, lo. Jan./Mei f223/84. Schiedam, 8 Juli. Moutwijn f 8,Jenever Amst. Proef f 12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f0,80, dito Commissie f0,60. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Oceanien, met Chin, en Ind. mail, vertrok 4 Juli van Suez naar Marseille. De mails kunnen 11 Juli aldaar worden vei- wacht. Het stoomschip Drenthe, kapt. Le Clercq, van Rotterdam naar Java, vertrok 7 Juli van Port-Said. Het stoomschip W. A. Scholten, kapt. Bak ker, van New-York naar Rotterdam, passeerde 7 Juli des nam. 12,45 uur Dover. Wind ZW. Het stoomschip Dotter dam, kapt. Vis, van Rotterdam, arriveerde 6 Juli te New-York. Het stoomschip Sumatra, kapt. Drooglever Fortuijn, van Arasterdam naar Batavia, vertrok 7 Juli van Marseille. BEVALLEN -• 7 Juli. D. Clifford geb. Beelen z. - A. L. Kamp geb. Hölzel d. - G. H. de Bie geb. Halswijk z. OVERLEDEN: 6 Juli. A. v. d. Eijkhoff 82 j. Zoetestraat. - C. II. v. Schuilenburg 20 m. d. Krom. - P. v. d. Lelij 2 j. z. Leidschestraat. - 7- W. v. d. Woerd 68 j. Korte Annastraat. - G. v. d. Werff 1 m. d. Valkensteeg. - J. A. Raasveldt 13 m. d. Schootersingel. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 4 Juli. M. Klas-Keer z. Amsterd. - 5. Mevr. Vau der Veen-Fontein Verschuil' z. Alkmaar. - M. J. Meijer-Pluijm z. Rotterd. - 6. H. v. d. Valk-Nieuwkcrk z. Amsterd. - C. van Orïzander -Kort 3 z. 's-Hage. - C. G. Victor-Slaap z. Heemstede. - N. van den Berkhof van Kocken- gen-Korff z. 's-IIage. - C. O. van der Mersch- Clifford d. Zeist. - 7. A. G. Wolff-Hcld d. Am sterd. - G. A. Pot-Van der Kuijl d. Vlaardingen. GEHUWD: 6 Juli. J. A. E. Olilenschlager en F. J. Ame lia?, Rotterd. - 7. A. S. van Eek en C. A. Hev- hoiï, Zutfen. - W. C. Pontier, wedr. van A. J. Kikkert en A. C. Kikkert, Briels Nieuwland. - J. G. L. Iiouthuysen en M. van Merkesteyn (bij volm.) 's-Hage. - P. Juchter Jz. en S. W. van Hulsteijn, Amsterd. - D. A. Schmidt en J. van Arkel, Zeist. - II. W. Fisscher Jr. en M. E. Donk, Amsterd. - II. A. van Ede van der Pals en M. M. Filet, Amsterd. - I. A. Frank en M. F. Kattenburg, Amst. - P. M. A. Huur man en J. J. van Beeten, Leiden. - Ch. M. v. Westerborg en S. Zanger, Rotterd. OVERLEDEN: 3 Juli. Wed. Dekan lle-gelmaier-Binder, Stutt gart. - 4. W. Deenik 83 j. Amsterd. - 6. J. H. Taggenbrock 66 j. Ankum. - S. Geri 75 j. Ber- geu-op-Zoom. - M. E. Landeer 82 j. 's-Hage. Uit een thans geregistreerd exploit van mij ondergeteekende Deurwaardervan 5 Juli 1887 blijkt, dat ten verzoeke van KA- TRINA VAN BRINKOM. huisvrouw van FRANCISCUS JÖHANNES VAN ROSSUM DU CHATTEL naaister, wonende te Haarlem aan de Esschilderstraat No. 8, aldaar, dezelve FRANCISCUS JOHANNES VAN ROSSUM DU CHATTEL wiens woon- of verblijfplaats is on bekend, is Gesommeerd om binnen veertien dagen na bo- vengenoemden datum, tot de rekwi- rante en de echtelijke woning terug te keeren, zullende bij gebreke van hieraan te voldoen, de gesommeerde zijn gesteld in wettig verzuim met de gevolgen van dien als volgen de wet. A. GLASER, AAN HET VERKOOPING in bovengen, lokaal op Dinsdag 12 Juli 1887, ten 10 ure, vau waarbijmah., eikenh. en geverfde Kasten, differente Tafels, Stoelen, 2 Sopha's, Canapé's, Waschtafels, Chiffonnières, mah. Kabinet, Tru- meaux, eiken Pers met 5 Bladen, nieuwe Keukentafels40 nieuwe Matten Stoelen, 1 oud notenh. Bu reau, mah. Buffetkasten, Secretaires, Spiegels, Pendules, Vloerkleeden, Loopers en nieuwe Karpetten, 8 rol nieuwe Vloermatten, 2 goede vee- ren Bedden, 1 rieten Schommelwieg, Overgordijnen1 groote flanellen Vlag, lang 6,50 Meter, Huistrappen, Droogstokken, 2 Kinderwagens, 1 Hobbelpaard2 Vélocipèdeseen Badkuip enz. Voorts een Winkelinventaris, zijnde; Snuifpotten, Blikken Bussen, 1 groote Koffiemolfen, 1 net Sigaar kastje, Koperen Schalen, veel Glas- en Aardewerk, Koper-en Ijzerwerk enz., gedeeltelijk afkomstig van een faillissement. Te zien Maandag 11 Juli 104 ure. IEMAND van middelbaren leeftijd en onbesproken gedrageene goede hand schrijvende en in staat borg te stellenzoekt ten spoedigste eene fatsoenlijke BETREKKING, hetzij voor het Incasseeren van gel den of iets dergelijks, gedurende geheele of halve dagen. Brieven fr. lett. A, aan het bur. van Haarl. Dagblad. Een Weduwnaar met drie kinde ren vraagt met lo. Augustus a.s. eene Meid-Huishoudster P. G., niet boven de 40 jaar. Brieven fr. onder No. 1043, aan het bureau van Haarl. Dagblad. VAN Door aankoop van een groot gelikwideerd Magazijn in Mode artikelen, zullen bovenstaande Goederen tot zeer lage prijzen ver kocht worden in de KLEINE houtstraat No. 97, waar vroeger de Uitverkoop van den Heer WASSMANN heeft plaats gehad. in de meest volledige sorteering. Magazijn Fabriek en Herstelplaatsen: Anstel 20, Amsterdam. bevat: 28 politieke Schilderijen, 1 en 2 Meter hoog; ge schilderd op doek en geteekend door den eigenaar zelf; voorts 135 kleinere gekleurde Platen van 1/a Meter in bet vier kant, alle op politieke onderwerpen betrekking hebbende en geteekend door Italiaansche geleerden op politiek gebied te Rome en Venetië. De TENTOONSTELLING bevat niets dat de zeden of het geloof kan kwetsen, en is door iederen stand en ook door Dames te bezichtigen. Zij duurt nog slechts 2 dagen en wordt Zondagavond 11 uur FINAAL GESLOTEN. Dagelijks geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Zondag tot 11 uur 's avonds. De toegangsprijs is slechts 10 Cents en is om twee rede nen zoo laag gesteldten eersteom aan de geleerde bezoekers eene gnedkoope geestige lectuur te leveren en ten tweedeom den mingeleerde die slechts uit nieuwsgierigheid gaat zien, geen al te groot gat in zijne kas te slaan. W Zoiidas, laatste diag. ?E2ESESE2B2EiB2k;2S2HSBaE«B2EHSaH2Ea ETagreST3gTaEtaBlgaaE| Een vlugge Duitsclie Corres pondent (geb. Duitscher) reeds op een groot Handelskantoor te Am sterdam werkzaam, lieeft nog eenige uren per dag beschikbaar; ook is steller dezes goed op de hoogte om Rechtszaken te regelen. Br. fr. No. 1019, aan het bureau van Haarl. Dagblad. te HUUR aangeboden, om spoedig te aanvaarden, een allerliefst bevattende zes Kamers en Dienst bodenkamer gelegen in een der beste gedeelten van deze stad. Brieven fr. onder No. 1033, aan bet bureau van Haarl. Dagblad. In Export der eerste Merken geregeld 6 h 700 vaten op Lager ter directe Aflevering voor transito Consumptie. Werf «Jufier», ZAASTDAM. Handel ra has still some hours disengaged for giving lessons in her own language. Litters prepaid, motto «A to the office of this journal. Delfskaven bij Rotterdam Directeur H. DE RIDDER, vroeger Opz. le kl. v/h Stoomwezen. Lage prijzen. Solied werk. Vlugge bediening. Ten le. Een Deel van bet zoo gunstig bekende Familieblad, in houdende een aantal boeiende Ver halen, Novellen, enz. enz. enz., fraai boek, uitgegeven onder redactie van G. KEPPER. Prijs f4,—. Ten 2e. Gravin en Vrouw. Historisch Romantische Schetsen uit een veelbewogen leven, uitgegeven door JULIA. 1 Deel met Plaat f 1,25. De le Druk, welke geheel is uitverkocht, kostte f 4, Ten 3e. Het extra extra beroemde WerkDe Schoone Zilversmids- vrouw, met 33 Platen, uit het Franscb van XAVIER DE MON- TEPIN, 1 Deel, Prijs f 1,50. Deze drie prachtige werken verkoop ik bij elkander uit voor den spotprijs van f2,50. Dat is een onverklaarbaar koopje, al die fraaie fonkelnieuwe Werken voor slechts f 2,50. DOCH LET WEL OP! Bij elk Pak ontvaDgt men nog op den koop toe een enveloppe waarin een Lot in del9eHaar- lemsehe verloting van kostbare Paarden en Rijtuigen, enz. enz trekking 28 Juli of anders een Bon waarop men dadelijk f 10 Cadeau krijgt. Aldus voor slechts f2,50: No. 1. Het Familieblad No. 2. Gravin en Vrouw No. 3. De Schoone Zilversmidsvrouw, en dan nog altijd vast hetzij een Haarlemsch Lot of anders flO er hij op den koop toe. Aan den Winkel afgehaald k con tant. Voor buiten de Stad Franco op ontvangst van Postwissel van slechts f2,70, waarbij staat«Zon derling Aanbod Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam. 's-HERTOGENBOSCH. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4