MDVOORT. Buitengewoon Concert, EIREL-CACAO. 1 r Aai onze lazers. Piano-Les. Gevraagd, H. IlYTKI.IMi DE EED Keukenmeid. Keukenmeid, te koop aangeboden: te HUM aangeboden, Mathilda's Liefde GEMENGD NIEEWS. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Kost, Inwoning' en Huiselijk verkeer Kinderjuffrouw, Woensdag 20 Juli. Overname aangeboden, Twee MEISJES uit Leiden, Twee Kamers, TE HUUR: HUIS met TUIN, Kraepelien Holm's 325ste Staats-Loterij. Hoogstraat Ho. 8, PAARDMLOTEA. f 2,25 Prachtig Pak f 2,25. Vraagt overal het BRON de Snelle Spreng, onafhankelijkheid van Bul- en de garije. Turkije. Aan de Standard wordt uit Constantinopel gemeld, dat in het begin der week de Sultan ge tracht heeft Engeland over te halen eene geheel nieuwe conventie om trent Egypte aan te gaan, waarvan de grootvizier en de minister van Buitenlandsche Zaken deD tekst uit werkten en aan den ambassadeur toegezonden hebben, ten einde lord Salisbury te polsen. Rustem-pacha zou Donderdag teruggeseind hebben dat de Engelsche regeering geen lust had de onderhandelingen te heropenen. De sultan tracht het mislukken der onderhandelingen op de ministers te schuiven. Donderdag verscheen, ondanks de censuur, het Turksche blad Mizan met eenen al- lerhevigsten aanval op den groot vizier; deze ontbood den redacteur, die zeide dat hij het stuk had op genomen, omdat de sultan het be val, waarop de grootvizier zijn ont slag indiende. Aan de Daily News wordt uit Constantinopel gemeld dat Sir H. Wolff vertrok, n adat een herhaald ver zoek aan den sultan om een onderhoud zelfs onbeantwoord was gebleven. De Times verneemt dat de Porte uit Egypte haren buitenge wonen commissaris teruggeroepen heeft. Een nieuw transportmiddel. In talrijkeindustriëeleinrichtingen, zegt Uhland's Wochenschrift, molens, enz wordt gebruik gemaakt van schroe ven van Archimedes, om stoffen in fijn verdeelden toestand, bijvoorbeeld granen, meel enz. horizontaal te verplaatsen. Deze toestellen hebben echter verschillende gebreken. Voor eerst is het maken der verschillende platen voor een schroei een moei lijk en tijdroovend werk. Bij lang durig gebruik worden de randen scherp en geven dikwijls aanleiding tot belangrijke verwondingen. De trog der schroef mag slechts tot zekere hoogte gevuld zijn, wil men een wegwerpen van het product voorkomen, terwijl de snelheid van ronddraaiing slechts gering mag zijn. De wrijving zoowel als de druk op de as, is tevens vrij groot. Eindelijk veroorzaakt de schroef dikwijls een verder verkleinen van het materiaal gedurende het transporteeren. De civiel-ingenieur Eugen Kreiss te Hamburg heeft nu een nieuw, zeer eenvoudig transportmiddel uit gedacht, bestaande uit eene spiraals gewijze gewonden metalen draad 't zij concentrisch om eene centrale as, 't zij geheel vrij aan de uitein den opgehangen in een trog of goot. Bij 't ronddraaien werkt hij slechts op een zeer gering gedeelte van de te verplaatsen massa, en brengt het buitenste gedeelte van het binnen de spiraal zich bevindende product in eene voortgaande beweging. Door de adhaesie wordt deze beweging ook aan de verdere massa mede gedeeld. De inrichting is hoogst eenvoudig en goedkoop, kan geene ongelukken geven, en verstopping of doodloopen is niet mogelijk. De aard van het te verplaatsen mate riaal is geheel onverschillig; verder verkleinen is niet te vreezen. Daarbij wordt het vermogen grooter, naar mate de trog beter is gevuld en de omdraaiing sneller plaats heeft. Ten slotte zijn de wrijving en asdruk uiterst gering. Oppervlakkig zou men meenen, dat een zoo dunne draad niet in staat is met een schroef te wedijveren. Toch hebben proeven voldoende be wezen, dat het vermogen van het nieuwe transportmiddel dat der schroef verre overtreft. Ook is ge bleken, dat de spiraal niet slechts horizontaal, maar, voorzien van eene kleine inrichting, ook zeer goed ver ticaal of in schuinen stand kan werken, en dit geldt voor ieder pro duct (granen, meel, zand, kolen enz.) en voor iedere willekeurige hoogte. De noodige kracht is ook hier ge ring. Met een tamelijk primitieve inrichting werden verschillende proe ven gedaan, welke uitstekende re sultaten opleverden, en waarbij het materiaal tot eene hoogte van 15 M. werd opgeheven. De transportspi raal wordt gemaakt in 5 soorten van 10 tot 25 cM. middellijn. De Parijsche politie heeft de hand gelegd op een zekere juffrouw Roy, eene aardige brunette, wie men het niet zou aanzien dat zij de 35 reeds gepasseerd was, en die op zeer sluwe wijze oplichterij pleegde. Deze da-re was namelijk overal te vinden, waar zich oploop jes vormden wanneer de een of ander door een toeval getroffen of gewond geraakt, de aandacht der voorbij gangers trok. Gewoonlijk was zij er bij wanneer de personen in bewusteloozen toe stand bij een apotheker werden in gedragen, dan drong zij zich door de menigte heen, en in tranen baden de boog zij zich over den ongeluk kige, met wanhopige gebaren en in tranen badend, uitroepende«Mijn arme neef! Spoedig een rijtuig, dat ik hem naar huis kan brengen!» Zeer dikwijls waren de agenten en de apotheker in hun schik van het lastpostje ontslagen te zijn en bestelden een rijtuig waarin het slachtoffer werd nedergelegd. Juffrouw Roy, nog steeds in tranen badend, nam dan naast den «armen neef» plaats en gelastte den koet sier naar de een of andere stille straat te rijden. Daar liet zij haar medgezel in den steek na hem eerst van alles wat hij bij zich had be roofd te hebben. Dikwijls gelukte haar deze list. Maar eens kwam de gewonde tot zichzelven en verzette zich hevig tegen die opruiming in zijne zakken. Juffrouw Roy is tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Verschil van smaak. «Ach, lieve Arthur, laat ons nu nog eens naar gindschen landtong gaan; daar moet je een prachtig gezicht op zee hebben.» «Dankje wel, Emilie, ga maar mee naar het restaurant, daar hebben ze prachtige zeetong.» STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Batavia, van Java naai- Rot terdam, passeerde 16 Juli Ponta dc Guia. Het stoomschip Noord-Braband, van Rotter dam naar Java, arriveerde 18 Juli te South ampton. Het stoomschip W. A. Scholten, kapt. Bak ker, van Rotterdam naar New-York, passeerde 17 Juli des avonds 9,15 uur Lezard. Wind N. Het stoomschip Prins van Oranje, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 16 Juli Kaap Vincent en 17 Juli Gibralta.. Een en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op "Woensdag 20 Juli 1887, des avonds van 77210 ure, door het Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. H. MiiLLER, Kapelmeester. programma. 1. Jubilé. Mareke Festival. Opgedragen aan den WelEd. Gestr. Heer P. Piepenbrink, ter gelegenheid van zijn 25-jarige dienstvervulling als kapt. adj. bij de d.d. Schutterij en als Ad ministrateur van het Sted. Muziekkorps alhier, gecomponeerd door den heer M. H. Muller. 2. Ouverture Solennelle, Van der Biest. 3. Fan- taisie Polonaise, Baudonck. 4. Wundertönen-wal- zer, Wittmann. 5. Fantaisie. Le Carillon- neur de Bruges, G-risar. 6. Ouverture l'Hiron- delle, Nihoul. 7. Frühlings Hoffnuugs-li ed, Franke. 8. Fantaisie Lucie di Lammermoor, Donizetti. 9. Finale. Marche Festival No. 1 Suiker. Biet flauw, Juli fl43/4 koopbaar. Ge raffineerd onveranderd. Petroleum. Loco f7,25 E. Sept./Dcc. f7,45 E. consumptie f8,50. Nobel dito loco f 6,85 E. Sept./ Dec. f7,35. Tarwe op levering hooger, Nov. f 205. Rogge onveranderd, per 2100 Kg. a c. z. k. Taganrog f 128. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering vaster, Oct. f 115,116. Noteering van Menne Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raapolie prijshoudend; vliegend per 100 Kg. f2774» 27, lo. Sept./Dec. f26y8. Lijnolie vast; vliegend per 100 Kg. f24y4, lo. Aug. f24, 24 78, lo. Sept./Dec. f23, 22y8, 23. lo. Jan./Mei [22% 223/4. Raapkoeken f70 a 76 per 1040 stuks. Lijnkoeken f8,a 12,50 per 104 stuks. Op de Maandag gehouden "Veemarkt waren aangevoerd 515 Runderen, le kwal. f0,68, 2e kwal. f 0,64. 3e kwal. f 0,58 per Kg., Melk- en Kalf koeien f 100 a 230 per st., 51 nuchtere Kal veren f 6,a 10,83 Schapen en Lammeren f20,a 8,4 Graskalveren fa 0 vette Kalveren, vette Varkens 33 a 40 ets. per Kg. Alkmaar. 16 Juli. Ter Veemarkt aangevoerd 21 nuchtere Kalveren, 45 Schapen, 14 Lam meren, 26 magere Varkens, 148 Biggen, 3 Bokken en Geiten, 0 kleine Bokjes, 11 Koeien en Ossen, 6 Paarden. Prijzen: nuchtere Kalveren f8 a 15, Schapen f10,a 16,Lammeren f4 a 6, magere Varkens f 7 a 12, Biggen f 4,a 6,Bokken en Geiten f 4,a 9,kleine Bokjes f 0,-a 0,Koeien en Ossen f 110 a 200, Paarden f 25 a 125. Schiedam, 19 Juli. Moutwijn f8,Jenever Amst. Proef f12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 0,50, dito Commissie f 0,60. BEVALLEN: 16 Juli. D. Bakker-Ridder d. - 17. Z. v. Loon- Vos z. - 18. A. A. Beernink-v. Breeme-n d. 19. N. v. Vliet-de Haan d. OVERLEDEN: 17 Juli. H. J. Proot 1 m. d. Ged. Oudegracht. - 18. C. M. J. v. Westerhoveu 20 m.d. Sophia- straat. - D. C. Meeuwig 11 m. z. Korte Poellaan. - H. Steman 47 j. Z.-B.-Spaarne. - J. F. v. d. Bergen 39 j. Oranjeboomslaan. Zandvoort. Concertzaal en Terras van Hotel Kurzaal. middagconcert door de Crefelder Stiidtische Capelle onder di rectie van den Kapelmeester JULIUS OERT- LING, Kgl. Musikdirector aus Crefeld, op Woens dag 20 Juli 1887, aanvang 2 uur. programma. 1. Im Hochland, Ouverture, N. W. Gade. 2. Arie fiir Streichquartet, J. S. Bach. 3. Zwie- gesprach, Hamm. (Oboe Solo Herr Berbig. Cla- rinette Solo Herr Sciiabe.) 4. Bei uns zu Haus. Walzer, Jon. Strauss. 5. Marsch aus Menuctt. a./d. Suite, Lachner. 6. Abendruhe, Loeschhorn. 7- Rhapsodie No. 6. F. Liszt. 8. Freikugeln. Polka, E. Strauss. Buitengewoon Avondconcert door de Artisteu vau de Hollandsche Opera te Amsterdam, met medewerking van het orkest der Crefelder Stadtische Capelle, Dirigent de heer De la FÜENTE, op Woensdag 20 Juli 1887, aanvang 8 uur. programma. 1. Ouverture Martha», Flotow. 2. Recitatif und Arie aus der Oper «der Freischiitz, C. M. von Weber. (Mevrouw Martha van Opliemert- Schwencke). 3. Entree-aria van Figaro «de Barbier van Sevilla", Rossini. (De Heer Henri Albers). 4. Je pense a toi. Romance, F. Abt. (Mejuffrouw Marguerite John). 5. Cavatiue van de Brogni uit de Opera «de Jodin», Halévij. (de Heer Joh. Schmier.) 6. Lied van den Czaai uit de opera vCzaar en Scheepstimmerman», Lortzlng. (De Heer Henri Albers.) 7. Nederlandsch Volks lied, de la Fuente. (Dc Heer Felix Derickx). Grande Fantaisie dramatique sur des Motifs de l'Opéra «Hamlet» de la Fuente. 9. «Faust» groote opera van Cu. Gounod. 2o acte eerste gedeelte (tuinsc-ène). 3e acte Kerkscène. Marga-| retha: Mevrouw van Ophemert Schwencke Siebel, Mejuffr. Marguerite Jahn. Mephistofe- les, de Heer Henri Albers. Een Piano-Onderwijzeresnog eenige uren vrij hebbende, wenscht die gaarne bezet te zien, 5 ƒ1, per uur en per les. Brieven fr. onder No. 1039, aan het bureau van deze Courant. aangeboden aan een heer of dame, op een der eerste standen van Haar lem. Conditiën mondeling te bespre ken. Brieven fr. motto «.Inwoning aan bet bur. van Haarl. Dagblad. Eene beschaafde Juffrouw, P.G. zag zich gaarne ten spoedigste ge plaatst, als met of zonder assistentie in de Huis houding. Op een liefderijke behan deling zal meer worden gelet dan op hoog salaris. Brieven fr. motto «Jufrouw» aan het bureau van deze Courant. Met 1". Augustus BIEDT ZICH AAN eene zindelijke en bekwame Keukenmeid, P. 'G., voorzien van goede getuigen. Br. fr. onder No, 1049, aan het bureau van Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan eene nette van goede getuigen voorzien. Brieven fr. No. 1053, aan het bureau van Haarl. Dagblad. een in goeden staat zfinde Engel sche driewielige Yélocipède. Brieven fr. motto Vélocij aan het bureau van dit blad. Concertzaal van Hotel Kurzaal. door de Artisten van de Holland sche Opera te Amsterdam, met medewerking van het Orkest der Crefelder Stadtische Capelle. Voor niet geabonneerden Entrée 1)AanvaDg 8 uur. 3 Het Zandvoortsche Bad-Comité. Door vertrek naar Indië wordt ter voor f900,— een goed onderhou den INBOEDEL. Gegadigden ge lieven hunne brieven fr. te adres- seeren onder motto Inboedel»aan bet bureau van deze Courant. FAMILIEBERICHTEN uit ds VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 15 Juli. S. Iverkheide-Dirksen z. Amsterd. 16. J. Hey-Van Hemert d. Amsterd. - H. J. Sonneveldt-Van Meeteren d. 's-Hage. - 17. A. Konijn-Van Slochem z. Amsterd. - B. Quiros- Lopes d. Amsterd. - B. Pimentel-Belinfante d. Amsterd. - G. A. M. Harmsen-Wulfers z. Am sterd. - C. W. van der Togt-Van Dijk d. Am sterd. - E. Hamersma-Baaij z. Leiden. - W. F. van Houten-Köller d. Rotterd. - M. Driessen- Van der Klugt z. Leiden. - 18. M. Peper-Mok z. Amsterd. - C. C. S. Vosteen-Melzer d. Am sterd. - M. L. Spiegelcr-Zondag d. Amsterd. GEHUWD: 7 Juli. P. van deu Broek en N. Annabel, Paramaribo. - 18. Mr. A. J. B. Rijke en A. M. H. Bauduin, Gronsveld. OVERLEDEN: 15 Juli. N. Brantjes 73 j. Purmerend. - 16. J. Beman Jr., Amsterd. - C. P. Wollrabe Sr. 74 j. 's-Hage. - Wed. R. Leffmann-Van Oven. Keulen. - L. K. Eland 53 j. 's-Hage. - A. vau der Pot 75 j. Rotterd. - 17. W. P. C. Knuttel 3 j. z. 's-Hage. - Wed. S. M. Goedhart-Dribbe laar 78 j. Amsterd. - T. J. B. van Eijck 54 j Utrecht. - E. Oldenhurger Mulder 50 j. Rotter dam. - 18. B. van Gelder 79 j. Amsterd. - F. E. Visser 7 m. d. Amsterd. - C. Meeuerbreaker Jr. 30 j. 's-Hage. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 19 Juli. De prijzen der Aardappelen waren als volgt Andijker Muisjes f 4,a 4,50, id. ronde f 3, a 4,Westl. Klei manden f3,20 a 3,60, id. losse f3,10 a 3,40, id. Klei Muisjes f3,a 3,80. id. Zand Muisjes f4,a 4,20, Katwijker Zand f2,50 a 5,Rijnsburger f8,a 3,25 Haarlemmer Zand Muisjes f 2,60 a 0,Geld. Kralen f 3.50 a 3,50, allen per Hl. Aangevoerd 12 versche ladingen. zagen zich gaarne met Augustus of September te Haarlem geplaatst, de eene als keuken-, de andere als tweede meid. Brieven onder motto Dienstbode n het bur. van Haarl. Dagblad. in een klein gezin, eene fatsoenlijke DIENSTBODEgoed kunnende Koken en genegen Huiswerk te ver richten. Brieven fr. lett.. W. C. aan het bureau van dit blad. een net BOVENHUIS, voor 2 menschen, met riant uitzicht. Te zien en te bevragen KI. Houtstraat hoek Gasthuisvest. Terstond of later TE HUUR: met Kost en bediening, op netten stand. Brieven onder No. 1059, aan het bureau van Haarl. Een uitstekend, net onderhouden HUIS en TUIN, in de onmiddel lijke nabijheid van den Hout, be vattende vier groote Kamers, twee kleine Kamers, flinke KeukeD, Kel der en Zolder, voorts Gas- en Wa terleiding. Br. fr. onder lett. P, aan het bureau van Haarl. Dagblad. Tegen Augustus of September wordt te Haarlem TE HUUR ge vraagd, in den omtrek van bet Kenaupark, Florapark of Frans- Halsplein, een bevattende minstens 7 5 8 ruime Kamers. Opgave van stand en huur prijs onder lett. E. K. V. F, aan het bureau van Haarl. Dagblad. De Utrechtsehe Hypo theekbank. (Directeuren de Heeren Mr. L. van Lier en Jhr. H. J. M. van Asch van WijcK), verschaft gelden op hypotheek tegen 41/, 5 4s/4 Agentde Heer HOOGVLIET, Anegang 22, te Haarlem. Is van aangenamen smaak, uitstekend geschikt als gere gelde drank voor kinde ren. Zeer versterkend, voe dend, licht verteerbaar, daarom voor Zwakken aan te bevelen. Wordt door jong en oud gaarne genuttigd. (Staat onder contröle van Dr. v. HAMEL ROOS te Amsterd. Microsc. onderz. door Dr. F. J. DUPONT, te Rotterdam). Verkrijgbaar in Bussen 5 ƒ1,70, /0,90 en ƒ0,50. EISCH op het Etiket de handteekening der Fabri kanten KRaPELIEN HOLM te Zeist. beveelt zich evenals vroeger aan voor de a.s. trekking, welke plaats heeft aanstaanden Maandag 25 Juli. Tevens nog voorradig Aan hetzelfde adres TE HUUR een Bovenhuis. (gewas 1887), getrokken uit Haarlemseke Hyacin then, Meidoorn, Nageltakken enz., overtreft alle andere Reukwateren in frischbeid en liefelijkheid van geur. Per flacon ƒ1,en ƒ0,60. Uitvinder-Fabrikant J. C. BOLDOOT. De Directie van HAARLEM'S DAGBLAD heeft aan baar i.ureau verkrijgbaar gesteld een beperkt ge tal exemplaren van den boeienden geschiedkundigen Roman naar het Hoogduitsch door CHRISTIAAN VAN SPAARNE. ÜPS&' Voor geabonneerden op HAARLEM'S DAGBLAD is de prijs ƒ0.40; voor niet-geabonneerden ƒ1.50. De Directie. aan het Sterfbed, De Schoone Zilversmidsvrouw en Een Lot in de Haarlemsche Verloting No. 1. E. LYTTON BULWER, De Eed aan het Sterfbed, nieuw ste herziene uitgaaf van 1885. De le Druk kostte ongeveer f 6, No. 2. XAYIER DE MONTEPIN, De Schoone Zilversmid? vrouw, mooie uitgaaf met 33 Platen. le Afd. De Naamgenooten. 2e Afd. Het Offer. No. 3. Een Lot in de Haar lemsche Verloting van fraaie Paarden eD Elegante Rijtuigen, trekking 28 Juli. Goed verstaan en goed gelezen, de twee prachtige beroemde Werken van BULWER en MONTEPIN met nog Een Haarlemsch Lot er bij worden aangeboden voor den extra spotprijs van slechts f2,25. Haast U, Haa-.t U, om dat alles voor slechts f2,25 te koopen of te bestellen. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, Hang b/d Vischmarkt, te Rotterdam. Voor buiten de Stad franco op ontvangst van Postwissel, waarbij moet staan Aanbod Bulwer f! Een ware schat voor de ongelukkige slachtoffers der Zelfbevlekking (Onanie) en geheime ttingen is het beroemde werk Dr. Retau's elfbewaring. Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de verschrikkelijke gevolgen van deze ondeugd lijdt', moet het lezen; de oprechte leering, die het geeft, redt jaarlijks duizenden van een zekeren dood. Te verkrijgen bij het Vorlags- Magazin te Leipzig, Neumarkt 34, franco tegen inzending van het bedrag, (ook in postzegels), en in eüen boek- handel in Holland. van de TE TEGELEN. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4