INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken nationale feest, waar ik platen ver kocht, de Fransche republiek voor stellende. Tegen den avond kwam ik in de Concertzaal op de Fau bourg de France en bood aan een tafel, waar een vijftiental Fransche officieren zaten mijn waar aan. Een der officieren, die hoorde dat ik het Fransch niet zuiver sprak, antwoordde dat ik een Elzasser was. Een Mühlauser, die ook in de zaal aanwezig was en dit hoorde, riep «Het is een Badenser, de zoon van een ambtenaar, een spion?» In een oogwenk was ik door hen omringd die met de blanke sabel in de hand op mij aandrongen, en mij de klee deren van het lijf scheurden. Ik had mijn grooten Deenschen dog bij mij en ik had het aan het dier te danken dat ik niet in de handen der woedende officieren omkwam, daar hij een officier op den grond wierp en een ander aan vloog, zoodat ik er in slaagde de deur uit te vluchten en mij in een herberg te redden tot de politie kwam, die mij 18 uren lang in een hok opsloot, dat alle beschrijving te boven gaat. Toen werd ik van de een naar den ander gevoerd en mijn kamer, mijne kleederen, alles werd doorzocht. Zelfs zeiden valsche getuigen dat zij mij op de vesting werken hadden gezien, maar geluk kig kon ik mijn alibi bewijzen en na 4 dagen een onmenschelijke be handeling hebben te ondergaan,werd ik naar de grenzen gevoerd.De heeren officieren hadden nog 21 van mijn platen weggenomen. Dat zijn de groote lauweren, die de Fransche officieren verwerven als zij bij twaalftallen een enkelen weerlooze durven aanvallen. Van verre en van nabij. Bij een te Schwerin in garnizoen liggend bataillon jagers, en waar- schijulijk ook bij andere leger-af- deeliDgen, worden proeven genomen om honden te gebruiken voor den voorpostendienst en voor het over brengen van berichten. Voorloopig werden daar poedels en langharige herdershonden gebezigd, doch de laatstgenoemde voldoen het best. Toeu Sarah Bernhardt onlang», naar Londen wilde komentele graph eerde zij naar een hotel om kamers. De hotelhouder, er van ge hoord hebbende dat de tijger, die zij bij zich heeft, in Amerika twee kellners verscheurd bad,antwoordde, dat bij gaarne de beroemde tooneel- speeleter en haar gevolg zou her bergen, maar niet den tijger. Hij kreeg echter een telegram terug, dat die tijger eenvoudig een gevlekte Afrikaansche kat was, die niemand kwaad deed. De hotelhouder tele- grapheerde terug, dat hij voor de kat wel plaats zou vinden. Zoo ver toeft de tijger nu als «gevlekte Afrikaansche kat», in hare vertrek ken. y De tooneelspeler Garrick werd eens op de wandeling door een re genbui overvallen en wilde, bij ge brek aan beter, in een armoedige kroeg gaan schuilen. Nauwelijks was hij binnen getreden of een man, die in een hoek van het vertrek zat, stond op en trad op den be roemden artist toe. «Zie ik goed, collega?» sprak hij Garrick aan. «ziet men u ook eens hier?» n Ge noemt me collega?» was de wedervraag. Zijt ge dan ook tooneelspeler?» «Wel zeker, ik heb meer dan honderd maal met u in hetzelfde stuk gespeeld.» «Neem me niet kwalijk, ik herinner mij niet. In welk stuk?» «Wel. in Hamletik speelde den «Haan», die den morgen aankondigt. De hertog van Wellington was, toen hij het hoofd was van het ministerie, de schrik van alle ambtenaren, die in Engeland, gelijk elders, niet allen even ijverig en vlug zijn. Toen nu op zekeren dag de ambtenaren van het ministerie vau Financiën bij hem kwamen kla gen, dat eene door den minister op gegeven manier, om een rekening op te maken, onuitvoerbaar was, kregen zij het korte antwoordHet moet zoo geschieden en als gij het niet doen kunt, zal ik u een half dozijn fouriers zenden, om het u te leeren.» Dat antwoord hielp en de rekening was binnen zeer korten tijd op de gewenschte manier op gemaakt. De koniug van Zweden, die tegenwoordig de «Drost», de zuid westkust van zijn rijk en de daar gelegen eilanden, bezoekt, kwam op zijn tocht ook op Sarö aan het badhuis, waar hij een bad wilde nemen. De badvrouw, die den ko ning niet kende, deed hem verstaan, dat dit op het oogenblik niet ging, «want wij gaan allen den koning zien.» «Nu, maak dan maar geen haast en geef mij een bad, dan zult gij den koning zien, want die ben ik.» Te Hurley in Wisconsin is het Alcazar, een slecht befaamde sshouwburg afgebrand, en met den schouwburg de geheele handelswijk van het stadje. De verkoolde lijken van 17 personen zijn uit de puin- hoopen te voorschijn gebracht. Toen de brand uitbrak, was het aantal toeschouwers niet groot. De men- schen vloden verschrikt naar de uitgangen en ontkwamen gelukkig. De tooneelspeelsters echter liepen naar hunne kleedkamers om nog zooveel mogelijk te redden. Toen zij er weder uitkwamen waren zij aan alle zijden door de vlammen omgeven. Een harer, Stadie Walls, vertoonde zich aan een veneter der tweede verdieping en smeekte de voor het gebouw staande u-enschenmenigte om hulp. Eer iemand aanstalten had kunnen maken om haar te redden, stortte zij in de vuurpoel neder. Eene andere, Mabel Power, sprong van de derde verdieping op straat, en kwam dermate gekwetst neder, dat men aan haar herstel wanhoopt. De namen der gevonden dooden worden opgegeven. De schade wordt op l1/» millioen guldens geraamd. In een advertentie, waarin een beroep werd gedaan op de publieke milddadigheid ten behoeve van een weduwe, las men dezen fraaienzin: «De ellende heeft als een honge rige wolf twintig iange jaren voor de deur van de woning dier arme vrouw gestaan». Naar men zegt heeft een dieren beschermer aan zijn vrienden afge raden om aau die weduwe iets te geven, daar zij de wreedheid heeft gehad van een hongerig dier twin tig jaren aau de deur te laten staan. Onderwijzer. «Welk hemel lichaam heeft voor ons de grootste Vaarde, de Zon of de Maan?» Leerling«De Maan». Onderwijzer: «Waarom?» Leerling: «De maan geeft ons des nachts licht, als wij bet noodig heb ben; de zon over dag, wanneer het toch licht is». Op den avond vóór haar huwe lijk vroeg een bruidje aan hare moeder hoe laDg gewoonlijk de wittebroodsweken duurden. Het antwoord van de praktische mama luidde: «Totdat gij uw man om geld vraagt.» Voor den inhoud dezer rubriek stelt de "Redactie zich niet aansprakelijk.) Aan de Eedactie van Haarlem's Dagblad. Mijnbeer de Redacteur! Mag ik u beleefd verzoeken onder staande regelen in uw veel gelezen blad te willen opnemen. Dinsdag 2 Aug. zijn de kiezers voor Haarlem's gemeenteraad andermaal opge roepen om bij herstemmiug een lid voor dezen raad te kiezen; het getal opgekomen stemgerechtigden was bij de vorige ver kiezing nog geen derde gedeelte der daar toe rechthebbenden. Wat toch, vraag ik mijzelve af, is de reden dier slechte op komst, en het antwoord daarop is zeker: onverschilligheid. Waarde medekiezers, laten wij deze voor ons zoo hoogst afkeurenswaardige gewoonte laten varen en toch vooral bedenken dat het voor ons aller welzijn hoogst noodig is dat onze gemeenteraad bestaat uit man nen, die onze- belangen in staat zijn te be hartigen dat wij uit de beide voorgestelde candidaten hem kiezen, die voor het stads bestuur het meest geschikt kan geacht worden. Toen eenigen tijd geleden een herstem miug moest plaats hebben tusschen de heeren v. d. Steur en Peltenburg, was er geen onderscheid van ingrijpenden aard aanwezig en dus zeer moeilijk den een boven den ander te stellen. Beideu toch waren niet alleen Haarlemmers van ge boorte, maar ook beiden toegerust met algemeene kennis van Haarlerascke toe standen, beiden mannen van zaken. Thans is in de herstemming een groot verschilde heer Lodewijks, dien ik door zijn kortstondig verblijf alhier de eer niet heb te kennen, maar alleen van hem weet dat hij geneesheer is, kan toch onmogelijk als lid v-aai den gemeenteraad met onzen stadgenoot, den heer Peltenburg, op ééne lijn geplaatst wordenKan een geneesheer in dit geval beschouwd worden als een man van kennis? Hij moge een bekwaam dokter zijn, maar voor handel, scheepvaart, industrie en daarmede in verband staande belangen kan ZEd. onmogelijk de rechte man op de rechte plaats worden genoemd, teminder nog daar hij door zijn kortstondig verblijf alhier niet geacht kan worden Haarlem's toestanden even goed of beter te kunnen beoordeelen dan hij, die geboren en opgevoed in onze stad, reeds jaren lang in handel, scheepvaart en industrie met on verflauwden ijver werkzaam is, die bij allen die hem van nabij kennen bekend is als een man met een helder verstand en een gezond oordeel. Overweeg dit wel, waarde medekiezers, en ik ben er zeker van, dat, als het waar achtig belang onzer goede stad bij u boven partijzucht staat, gij door uw stem aan den heer Peltenburg te geven uw eigen belang en dat uwer medeburgers behartigt, want wat zijn de gevolgen die men al lang reeds heeft kunnen gadeslaan Telkens wordt bij eene verkiezing een niet-Haarlemmer gekozen; telt men het getal raadsleden, dan zal men ontwaren dat onze gemeenteraad voor ruim drie vierde uit vreemdelingen bestaat, en wat is hiervan het gevolg? Dat men bijna alle ambten, van de hoogste tot de laagste, aan vreemdelingen ziet afgestaan, ja zelfs het bewaren van ons gemeentehuis kon aan geen stadgenoot worden toevertrouwd, maar ziet men in handen van een vreemdeling gesteld. Wij zagen ons, voor den heer Dyserinck, een stadgenoot, een niet-Haarlemsch can- didaat opdringen. Zullen wij andermaal de plaats van den heer Krelage door een vreemdeling zien innemen, dan vraag ik u in gemoede, of de vreemdelingen ons niet met recht zullen kunnen toeroepen Gr ij z ij t maar een Haarlemmer, gij deugt, voor niets, gij zijt zelfs niet eens in staat uzelf te regeeren. U, mijnheer de Eedacteur, bij voorbaat dank betuigende voor de mij toegestane plaatsing, heb ik de eer te zijn, Een Kiezer. Geen lid van eene kiesvereeniging.) Mijnheer de Eedacteur, mag ik u voor het volgende een plaatsje verzoeken: Nu en dan, vooral in de zomermaan den, worden de bewoners van den Kam persingel en omliggende straten vergast op een doordringende geur, die zich zelfs tot aan de Auegang laat bespeuren, en welke walm, die walging en hoofdpijn verwekt, blijkbaar van de eene of andere indus- trieele inrichting komt, waar olie gekookt of verdampt wordt. Ik zal de laatste zijn om de industrie in onze goede veste te bemoeilijken, ja, gaarne wil ik die, zooveel in mijn ver mogen is, aanmoedigen, maar het dacht mij toch in dezen gepast, om het- stedelijk bestuur op dit ongerief attent te maken. Zou er niets te doen zijn om het euvel weg te nemen; b. v. door maatregelen in de fabriek te nemen of haar buiten de stad te verplaatsen? Dankzeggende voor de verleende plaats ruimte. Uw abonné X. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 30 Juli. ue prijzen der Aardappelen waren als volgt: Andijker Muisjes t'4,a 5,id. ronde f3,50 a 4,Westl. Klei manden f 0,a 0,id. losse f0,a 0,id. Klei Muisjes t'3,20 a 3 30, id. Zand Muisjes f 0,a 0,Katwijker Zand f3,a 5.Rijnsburger f 0,a 0, Haarlemmer Zand Muisjes f0,a 0,Geld. Kralen f3.40 a 3,50, Moórdwijker Zand f 3,40 a 3,50, Sassenheimer f 3,a 3,25, allen per Hl. Aangevoerd 14 versclie ladingen. Suiker: Biet en Geraffineerd onveranderd. Petroleum. Loco f7,20 E. Sept./Dee. f7,25 E. consumptie f 8,50. Nobel dito loco f 6,85 E. Sept./ Dcc. f7,15 E. Tarwe op levering lager, Nov. f 201. Rogge onveranderd. Taganrog i 123" Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering traag, Oct. f112,113. Noteering van Menne Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijuzaad onveranderd. Raapolie als voren: vliegend per 100 Kg. f26 V4, 26, lo. Sept ./Dec. f251/,,. Lijnolie flauw; vliegend per 100 Kg. f241/.*, 24. lo. Aug. f 23'/8, 23%, lo. Sept./Dec. f22%, lo. Jan./Mci f223/8. Raapkoeken f70 a 76 per 1040 stuks. Lijnkoeken f8,a 12,50 per 104 stuks. Hoorn, 28 Juli. Kaas: Ter waag gewogen 403 stapels, wegende 115,330 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras f 33,—, Hooi id. f 0,Commissie id. f28,50, middelbare f 0, Leiden, 29 Juli. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van beden waren als volgt42 Stier cn f48 a 190, 130 vette Ossen en Koeien f108 a 242 of f0,54 a 0,62 per Kg., 46 Vare id. f92 a 190, Graskal veren fa 90 vette id. f 21 a GO of f 0,40 a 0,60 per Kg., 31 nuchtere id. f 5,a 11,825 vette Schapen f 18 a 27, of t 0,45 a 0,50 per Kg., 239 weide do. f 10, a 22,Lammeren f 0,a 26 magere Varkens f16 a 30, 260 Biggen f5,a 12.50, 2 Paarden f 25 a 36, 75 Kalf- cn Melkkoeien f 95 a 238. Leiden, 29 Juli. Aangevoerd 49 partijen. Goudsilie Kaas f J8,a 25,Derby a Leidscbe, de 150 kilo f30 a 39, Edammer Kaas 2e kwal. f20,a 0, Schiedam, 30 Juli. Moutwijn f8,Jenever Amst. Proef f' 12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 1,30, dito Commissie fl,40. Zwolle, 29 Juli. Boter. Prima Gras f 22,50 a 23,50, afwijkende f21,a 22,2e soort f a 20,—. Vier en twintigste Muziekuitvoering in den Hout, op Zondag 31 Juli 1887, des namiddags van 24 ure, door het Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder directie van den heer M. II. MiiLLER, Kapelmeester. programma. 1. Defileer-Marsch, Gartner. 2. Ouverture Eantastique, Govaert. 3. Frühlingskinder, Walzer, Waldteuffel. 4. Potpourri Der Freischutz, "We ber. 5. Ungarisches Lustspiel, Kélar Béla. 6. Potpourri Die Hugeuote, Meijerbeer. 7. Musi- calische Erinnerung, Curth. Buiten-Societeit „TROUW MOET BLIJKEN." CONCERT, op Zondag 31 Juli 1887, des avonds te 1ljn uur, van het Muziekkorps der Schutterij te Leiden, Directeur A. van LEEUWEN. 1. Hochzeitmarsch aus //Euryanthe«, Weber. 2. Ouverture «Egmond", Beethoven. 3. Aria aus "Titus«, Piston und Clarinette Solo, Mozart. 4. Grande Eantaisie de l'opéra «Les Huguenots", Meijerbeer. 5. Ouverture "Triomphale«, Bach. 6. Romeo et Julia, Fautaisie, Gounod. 7- Froh- sins, Walzer, Waldteufel. 8. Grande Fantaisie de l'opéra "La Traviata», Verdi. Zandvoort. Concertzaal en Terras van llotel Kurzaal. MIDDAGCONCERT door het Rheinisch Westphiilisches Orchester onder directie van den Kapelmeester F. KüTT- NElt, Stadtisclier Musikdirector aus Bochum i/W. op Zondag 31 Juli 1887, aanvang 2 uur. programma. 1. Grosser Festmarsch zur Eröffnung dcrPhi- ladelphiacr Wcltausstelluug, R. Wagneu. 2. Ouverture zur Opcr «Athalia«, Mendelssohn. 3. a. Menuett b. Lieheslied für Streichinstrumente, Bocherini en Taubkkt. 4. Fantasie aus der Oper "Carmen", Bizet. 5. Ouverture zur Oper «Rienzi, der letzte der Tribunen", R. Wagner. 6. Die beiden kleinen Finken. Polka brillaut für 2 Piston Solo, Kling. (Herren Spengler und Drasselb 7- Ballet aus Sylvia, Delibes. S. Ungarische Rhap- sodïe No. 1, Liszt. avondconcert op Zondag 31 Juli 1887, aanvang 8 uur. programma. 1. Ouverture zur Oper "Die Hebriden« (Fin- gals Höhle), Mendelssohn. 2. Vorspiel zur Oper "Lohengrin", Wagner. 3. La Serenade. Valse Espagnolc, Metra. 4.Traumbilder-Fantasie, Lumby. 5. Ouverture zur Oper "Turandot", Laci-iner. 6. Ungarische Rhapsodie (D-moll) für Violino Solo, IIausek. (Herr F. Scitz). 7. Polka de Mandoli nes (Pizzicato!, Delormes. 8. Ein musikalisches Actienunternehmen. Potpourri, Conradi. middagconcert op Maandag 1 Aug. 18S7, aanvang 2 uur. programma. 1. Carmen-Marsch, Bizet. 2. Ouverture zur Oper «Die Stumme von Portici", Auber. 3. Fan tasie «Saint a Ia Russïe« für Flauto-Solo, Popp. (Herr Burosc). 4. «Heitere Launcn». Quadrille, Wiegand. 5. Ouverture zur Oper "Zampa-, 11e- rold. 6. "Ich sonde dicse Blnmen dir«. Lied, Fr. Wagner. 7. Hochzeitreigen. Walzer, Bilse. 8. Fantasie aus der Opcr «Faust", Gounod. avondconcert op Maandag 1 Aug. 1887, aanvang 8 uur. programma. 1. "Schach-Tunier". Marseh. Miciiaelis. 2 Ouverture zur Opcr //Die- weisse Dame«, Boiel- dieu. 3. Jubiliiumsstiindchen (für Streic.hquartett), Eule. 4. Czardas aus der Oper «Der Geist des Woywoden«, Grossmann. 5. Ouverture zur Oper «Flotte Burschcn. Suppé. 6. «Au rive de la mer//. Fantasie fiir Ilarfc, Ch. Obertuur. (Friiulein Felicia Junge.) 7. Walzer aus der Oper //Die Glocken von Corneville//, Metra. 8. Dur und Moll. Potpourri, Scureiner. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 27 Juli. Th. Mees-Van Zijl de Jong z. Ba tavia. - J. M van 'tHaaff-Te Winkel d. Does burg. - 28. E. llijmans van Veenendaal-Mar- chand d. Rotterd. - W. C. de Nïe-Van Borselen d. Leiden. - P. M. E. Krïek-Plantfeber d. Lei den. - 29. A. Endemaun-Tooten d. Rotterd. - C. de Haaff-Van Trommel z. Rotterd. - A. La gendijk-Kranen douk z. Heerjansdam. GEHUWD: 27 Juli. C. II. Th. Bussemaker en E. H. H. Vervoort, Deventer. - W. H. M. de Veer en S. J. J. H. van Blaricum, Rotterd. OVERLEDEN 23 Juli. N. M. Vermeulen 48 j.'s-Hage. - 26. C. Sipkes 15 j. d. St. Maartensdijk. - 27- Th. Boodt 50 j. Rotterd. - M. vau Es Vogel-Ruijsse- nacrs 70 j. Hoog Zwaluwe. - A. R. Baelde-Del- prat, Rotterd. - 28. Jkv.' J. L. C. Pompe van Meerdervoort 91 j. Leiden. - A. N. Verkerk 80 j. 's-Hage. - P. J. A. ten Brink 32 j. Ara- sterd. - M. A. Blanuw-Van der Post 62 j. Noord- wijk-Binnen. - 29. C. J. E. Lonnee 57 j. Am- ste^d. - H. Schoyer 32 j. z. Amst. - J. F. W. Gcbhardt 67 j- Rotterd. - G. Melle-Klop 51 j. "Rotterd. BEVALLEN 28 Juli. D. Consael-Riozzi z. - A. G. v. Rook- huijzen-de Kroon z. - 29. A.Kroon-Roozenhoom de Vries d. - 30. G. v. Meurs-Homan z - J. H. de Klein-v. Heinsbergen d. OVERLEDEN: 28 Juli. P. T. Timmer 2 j. z. Korte Heeren straat. - 29. J. Liwijn-Kooij 72 j. Donkere Spaarne. W. J. Oudolf 8 m. z. Raamsteeg. BEZIENSWAARDIGHEDEN E. D. WH HAARLEM. 104 Museum Stadhuis 10.25. Zondags vrij. 105 Bisschoppelijk Museum Kruisweg 59. f 0.25. Zondags gesloten. 104 Koloniaal Museum Paviljoen. Dagelijks f 0.25. 104 Museum van Kunstnijverheid Paviljoen. Dagelijks f 0.25. 103 Teglers Museum Damstraat. Zaterdags en Zon- en Feestdagen gesloten. Vrij. 24 Stads-Bibliotheek Prinsenhof. Woensdag en Zaterdag. Vrij. 14 Teglers-Bibliotheek Spaarne. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Vrij. 12 Orgelbespeling Groote Kerk. Dinsdag.Vrij. 23 Orgelbespeling Groote Kerk. Donderdag. Vrij. M'usiekuilvin den Hout. Zondagnamiddag 24, Zondagav. 7Va10» Woensdagav. 7l/u10. TE HAARLEM. Zondag 31 Juli 1887. Groote Kerk. Vroegpr. 7 ure, Smeding. Voormiddag 10 ure, Hoog. Namiddag 2 ure, Smeding. 8e Zondag. 's Avonds 6 ure, MoGton. Nieuwe Kerk. Voorin. 10 ure, Barger. Jans-Kerk. Voormiddag 10 ure, Schuurman Stekhoven, Cand. t. d. II. D. (Voor Snethlage.) Bakenesser Kerk. Voorin. 10 ure, (voor de kinderen), Iiilbrander, Godsdienst-onderwijzer. Waalsche Kerk. Voormiddag 10 ure, Debry. Christelijke Gereformeerde Gemeente. Gedempte Oude Gracht. Voormiddag 10 ure, 's Avonds 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorin. 10 ure, 's Avonds 5 ure, Schotel. Luthersche Kerk. Voorin. 10 ure, Mees. Avondmaal. Vereenigde Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, de Lanoy. Remonstrante Kerk. Voormiddag 10 ure, Dr. D. André de la Porte, Em.-pred. Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Weiss. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Groot Heiligland 26. Voorm. 10 ure prediking, Ds. MOETON verwacht deze week weder zijne catechisanten. De catechisaties vau Ds. MULDER worden in de maand Augustus niet gehouden. Nederd. Geref. Gein. (doleerende). Lokaal «Fclix Favore«, Smcdeslraat 23. Voorm. 10 ure, 's Avonds 6 ure, Ph. Deijs van Amsterdam. R. K. KERKBERICHT. (uit de Nieuwe Ilaarlemsche Crt.) Kathedrale en Parochiekerk van den II. Jozef, Zondag te 7 en 8 uur de HH. Missen, met On derrichting, te 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, ten 3 uur het Lof ter eere van het 11. en O. Ilart van Maria en het Rozenhoedje. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de H1I. Missen, met Onderrichting, ten half 11 de Hoogmis met Predikatie to half 3 de Catechismus, te half 4 uur de Vesper. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de 1IH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3uur de Vespers, te half 5 Congregatie der 11. Familie. NAMEN EN BESTELHUIZEN VAN Yracbtrijders v. Haarlem en omliggende gemeenten. J. B. Van Houten, Bestelkantoor Spaarnwou derstraat No. 30, Expediteur vau Haarlem op Amsterdam v.v. vertrekt dagelijks 3-uur. J. Van Doorn, standplaats Rivic-rvischmarlct, vrachtrijder van Hillegom op Haarlem, vertrekt dagelijks, uitgenomen Donderdag, 3 uur. Bestel huis hij C. Klavel, Groote Houtstraat. P. Heemskerk, standplaats Riviervischmarkt, vrachtrijder van Beverwijk op Haarlem, vertrekt Maandag, Woensdag, Donderdagen Zaterdag,3 uur. J. Slebos, standplaats Zecvischmarkt, vracht rijder van Santpoort, Bloemendaal cn Ovcrveen op Haarlem, vertrekt Maandag, Woensdag, Vrij dag en Zaterdag 3 uur. A. Rodenburg, standplaats Zecvischmarkt, vrachtrijder van Uitgeest op Haarlem, vertrekt Maandag 3 uur. J. van der Vossen, standplaats Zecvischmarkt, vrachtrijder van Hillegom, Bennebrock cn Heem stede op Haarlem, vertrekt dagelijks, uitgenomen Woensdag, 3 uur. J. Van Houten, standplaats Zecvischmarkt, vrachtrijder van Hillegom op Haarlem, vertrekt dagelijks, uitgenomen Woensdag, 3 uur. C. De "Winter, standplaats Zecvischmarkt, vrachtrijder van Bennchroek en Heemstede op Haarlem, vertrekt dagelijks, 2 uur. M. van Eist, standplaats Klokhnispleiu, vracht rijder van Beverwijk en Alkmaar op Haarlem, vertrekt Maandag en Donderdag naar Beverwijk; Zaterdag naar Alkmaar, 3 uur. W. van der Meij, standplaats Zecvischmarkt, vrachtrijder van Zandvoort op Haarlem, vertrekt dagelijks uitgenomen Maandag, 5 uur. J. Jansen, standplaats Kaasmarkt, vrachtrijder voor passagiers eu goederen, van Hoofddorp en Aalsmeer op Haarlem, vertrekt Maandag 2Y-2 uur. L. Weber, standplaats Zecvischmarkt, vracht rijder van Zandvoort op Haarlem, vertrekt dage lijks, uitgenomen Woensdag, 3 uur. J.Ruttcrink, standplaats Zecvischmarkt, vracht rijder van Lissc op Haarlem, vertrekt Dinsdag en Vrijdag 2'/o uur. Schrama, standplaats Zeevischmarkt, vracht rijder van Lisse op Haarlem, vertrekt Maandag en Donderdag 2 uur. A. Scliclvisc-li, standplaats Kaasmarkt, vracht rijder van IJmuiden, Vclscu, Santpoort en Schoo- ten op Haarlem, vertrekt Maandag, Donderdag en Zaterdag 3 uur. J. Kraav, standplaats Zecvischmarkt, vracht rijder van Heemstede op Haarlem, vertrekt da gelijks, uitgenomen Donderdag, 1 uur. F. Salman, standplaats Zeevischmarkt, vracht rijder van Hillegom, Bennebrock en Heemstede op Haarlem, vertrekt Maandag, Woensdag en Za terdag 2 uur. N. de Jong, standplaats Warmoesstraat bij A. J. de Jong, vrachtrijder van Hillegom op Haarlem, vertrekt Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag 3'/2 uur. G. van der WcrfT, standplaats Zeevischmarkt, vrachtrijder van Zandvoort op Haarlem, vertrekt dagelijks, uitgenomen Maandag, 3'/2 uur. A. Tates, standplaats Kaasmarkt, vrachtrijder van Hoofddorp cn Amsterdam op Haarlem, ver trekt Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. N.B. Het aangegeven uur van vei trek is des namiddags van Haarlem. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip IV. A. Scholten, kapt. Bak ker, van Rotterdam, arriveerde 28 Juli te New- York. Het stoomschip Prins van Oranjevan Am sterdam naar Batavia, vertrok 28 Juli van Suez. Het stoomschip Prinses Marie, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 28 Juli van Port-Said. Het stoomschip Soerabagakapt. Klein, ver trok 29 Juli van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Rotterdam, kapt. Vis, van New-York, arriveerde 29 Juli te Rotterdam. Het stoomschip Conrad, van Batavia, passeerde 29 Juli des nam. 3 uur Dungcness en werd. heden tc Amsterdam verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3