Burgerlijke Stand. Zeven en twinliijste Muziekaitvoering Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken worden tegenwoordig wekelijks 21/, millioen stuks stalen pennen ver vaardigd. Men zou de helft meer kunnen leveren. Voor de pennen houders worden wekelijks 300 kub. voeten hout en 25 centner metaal verbruikt. In Frankrijk worden, gelijk men weet, de huwelijken met ver bazende snelheid en lichthartigheid gesloten. Men sprak daar a in een gezelschap, bij welke gelegenheid een der dames de opmerking maakte, dat dit toch niet altijd het geval was. «Ik hen juist» zoo vertelde zij, «op mijn laatste bezoek aan Parijs getuige geweest, dat er ook wel eens niet dan met overleg en met rijp beraad wordt te werk gegaan. Op zekereu avond toch werd aan de familie, bij wie ik den avond door bracht, door een der vrienden des huizes een jong mensch voorgesteld. Bij het afscheid nemen vroeg de voorsteller aan den vader: «Bevalt hij u als schoonzoon?» «Zeer goed.» «Kan hij dan morgen aanzoek om de hand uwer dochter doen?» Bij die vraag sprong de vader op en zeide op een toon, waaruit dui delijk sprak, dat bij ze ongepast vond «Morgen reeds? Hoe komt gij daaraan Laten we zeggen overmorgen.» De correctioneele rechtbank van Dieppe heeft vonnis geveld in zake verscheidene inwoners van Varengeville, beschuldigd byoute- riëa geroofd te hebben vau lijken, die van een schipbreuk afkomstig, op het strand vau genoemde gemeente waren aangedreven. Er stonden zes beschuldigden terecht: maunen en vrouwen, daglooners en visschers; vier werden tot zes maanden gevan genisstraf veroordeeld eu twee wer den vrijgesproken. Te Cardiff werd in 't laatst der vorigen maand aan kapitein Thomson, van den steamer Merley Hassan, een zilveren eerepeuDing uit gereikt, omdat zijn hond een men- schenleven gered had. Toen name lijk zijn boot door de zeeëngte van Gibraltar stoomde, gaf de groote hond vau den kapitein teekenen van onrust. De bemanning ontdekte ech ter niets oDgewoons. Plotseling blaft de hond eu springt overhoord. Men zette een "boot in zee en ontdekte den houd, die een bewus- teloozen matroos had beetgepakt en naar het schip toezwom. Hij had op twee planken, waaraan hij zich vastgeklemd had, rondgedreven. Het was de eenig overgeblevene van een Spaausch schip, dat vier uren te voren vergaan was. Er is sprake van om te Schaff- hausen eene groote ondernemirig te vestigen. Men wil namelijk eene inrichting tot stand brengen, waar door aan den waterval van den Rijn nabij die plaats een arbeids vermogen van 15000 paardekracht zou worden ontleend, om langs elec- trischen weg aluminium voort te brengen. Op deze wijze zou onder de gunstige omstandigheden voor de electriéche verdeeling van arbeid de electrische stroom weder onmid dellijk, d. j. zonder behulp van maclrinen, in mecbanischen arbeid worden omgezet. De watervallen van den Rijn zijn ongeveer 20 M. hoog; rneu zal mitsdien, om 15000 paardekrachten te kunnen verkrijgen aan de motoren eene watermassa van 75 M8 moeten toevoeren, en dus nagenoeg de helft der hoeveel heid, welke in den Rijn bij lagen waterstand wordt afgevoerd. Ver mits hierdoor echter te kort zou worden gedaan aan het schooce ge zicht van de watervallen, die jaar lijks duizende reizigers daarheen trekken, zoo zou de onderneming zich hebben te verbinden om reeds bij gemiddelden waterstand niet met volle kracht te werken. Te Weenen worden de brie venbussen nu uitsluitend per drie wieler gelicht. Ieder beambte heeft 10 tot 14 busschen per uur te le digen, waarvan de gezamenlijke in houd het gewicht van 40 kilo niet overschrijdt. De postadministratie is over de uitvoering van den dienst zeer tevreden, niet minder echter over het geldelijke voordeel; want door elke vélocipède wordt een wa gen met paard en koetsier uitge wonnen. De driewieler zal voor het bovenstaande deol in alle groote ste den van Oostenrijk worden ingevoerd. Een schoone en beminnelijke tooneelspeelster uit Weenen had in haar zomerverblijf op hare uitstap jes den zoon van den hotelhouder, hij wien zij haar intrek genomen had, steeds als gids meegenomen. De jonge man besteeg zonder eenige aarzeling de hoogste rotsen om voor de schoonste vreemdelinge zeldzame bloemen of planten te plukken. Toen de ure des scheidens kwam, wilde de dankbare kunstenares haren leids man een ducaat voor fooi geven. Deze echter zeide op vertrouwelijke toon «Behoud uw geld maar, en als ge 't goed vindt, gaan we samen naar 't stadhuis.»De kunstenares moest tot haar leedwezen deze ver bintenis voor 't leven van de hand wijzen. In den omtrek van Warschau zou het huwelijk voltrokken worden van twee jongelieden uit den ge goeden stand. Tijdens de inzegening van het jonge paar hielden twee rijtuigen voor de kerk stil, en ste gen eenige officieren der politie eu een aantal politiesnldaten uit, die alle uitgangen der kerk bezetten en den afloop der plechtigheid afwacht ten. Toen het huwelijk voltrokken was en de gelukwenschingen begonnen, trad een der officieren op den jongen echtgenoot toe en fluisterde hem een paar woorden in het oor, waarop beiden ter zijde gingen en samen een gesprek voerden. Het optreden der politie deed de bruiloftsgasten natuurlijkerwijze zeer ontstellen. De bruid viel in onmacht en werd be wusteloos in het rijtuig gedragen. De bruidegom werd uit de kerk naar de gevangenis gebracht. De verden king rust op hem, dat een jong meisje, 't welk kort geleden op zijn goederen gestorven is, door hem ver giftigd zou zijn. In de omgeving van Bergen (Noorwegen) jaagt men sedert on heugelijke tijden op eene kleine soort walvisch, die slechts bij tusschen- poozen op de kunst verschijnt. Men werpt ze van de hoot uit met har poenen, die met lijkengif voorzien zijn. Eene zeer kleine wonde is vol doende om den walviech binnen enkele dagen aan bloedvergiftiging te doen sterven. De heilzame invloed, dien de zeelucht op lijders aan fcrophulose heeft, wordt in Italië zeer gewaar deerd. Reeds in 1856 werd te Via- reggio een gasthuis aan zee opge richt en thans telt men er 20, waar van 13 aan de Middellandsche en 7 aan de Adriatische zee. Meer dan 100 afzonderlijke comité's zenden jaarlijks duizende kindereu naar zee. Volgens vertrouwbare opgaven zijn tot dusver aan de Middelland sche zee 25000 scrophuleuse kinde ran behandeld, en zijn daarvan 29 pCt. geheel hersteld, 62 pCt. beter geworden, terwijl bij 7 pCt. de kuur geen gevolg bad. Aan de Adriati sche zee bedroeg het aantal ver pleegde kleinen 20.000, waarvan 27.5 pCt. geheel herstelden, 61.3 heler werden en bij 5.4 pCt. geen gevolgen werden waargenomen. «Othello, de moor van Vene tië», was niet gekleurd. Er is te Venetië nog thans een paleis, dat ten tijd der renaissance aan het adellijk geslacht der Moros behoorde. Een telg uit dat geslacht was de dappere Cristoforo Moro; hij was het, die door de boeiende verhalen zijner krijgs-bedrijven het hart der schoone Dasdemoua veroverde. Door den familienaam misleid, maakte Shakespeare hem tot een moor en gaf hem den naam van Othello. Het geslachtswapen der familie Moro is heden nog boven de poort van het oude paleis te vinden. Een Ier, Conrad I, Mooney genaamd, 27 jaar oud en wonende te Brooklyn, heeft Maandagnamid- dag een poging gedaan om door een ontploffingsmiddel het stoom schip Queen, van de National Line, in brand te steken. Het laatste ge deelte der lading was te een ure aan boord geborgeD, en toen kwam Mooney in een bootje op zijde van het schip en wierp een flesch met ontplofbare stof op het dek. On middellijk sloegen de vlammen uit, doch snel werden zij gebluscht en de stoomboot vertrok op het aange kondigde uur. Mooney werd door de politie in bootjes achterhaald en gevangen genomen. Hij had een langen dolk een revolveren honderd- vijftig patronen bij zich. Volgens zijn zeggen behoort hij tot een bende, die zich het vernielen van schepen, welke de Britsche vlag voeren, tot taak stelt. Het gebruik om bij het in schenken van wijn, eerst een ge deelte van zijn eigen glas te vulleD, is tot de oude Grieksche tijden terug te brengen. De ouden bewaar den hun wijn in kannen met nauwe halsen en om den wijn tegen de de lucht te beschermen, goten zij een kleine hoeveelheid olie daarop, in de flesch. Wel is waar werd de olie voor het inschenken met een fijn rietje of pijpje daaruit opgezo gen, maar om te voorkomen dat vetblaasjes, die mogelijk op den wijn konden zijn gebleven, het glas van den gast zouden kunnen verontrei nigen, vulde de gastheer eerst een gedeelte van zijn eigen glas. Nog tegenwoordig wordt in de Zuide lijke landen olie gebruikt om den wijn te conserveeren. Een schouwburg-gezelschap trad in een klein plaatsje op. De toeloop en dus ook de ontvaDgst was groot, maar de directeur maakte geen aanstalten om zijn «artisten» te betalen. Deze zonnen op wraak. Er zou een ridderstuk opgevoerd worden, waarin een op het tooneel gedoode door twee soldaten moest weggedragen wordende doode lag klaar, maar van de twee soldateD werd er één achter de schermen vastgehouden, de andere kwam op, miste zijn kameraad, keek verlegen rond en verdween. Het publiek begon te lachen. Toen liet men den ander los, die nu ook weer zijn kameraad niet zag; en ook hijaf. 't Gelach nam toe. Nu begon de doode zich te vervelen, en ziende, dat hij niet gehaald werd, besloot hij maar te gaan. 't Gelach werd al uitbundiger. Intusschen had de directeur ontdekt wat er gaande was eu de twee soldaten weer het tooneel opgejaagd, die nu elkander ontmoetten maarhun doode misten. Nn was er aan 't lachen geen einde meer; de directeur was nog nooit zoo woedend geweest, maar het publiek had nog nooit zoo'n pret gehad. De artisten waren gewroken, maar of ze nu hun geld kregen, wordt er niet bij gemeld. Naar Fransche bladen melden, gaf eenigeu tijd geleden te Moscou een clown voorstellingen met een gedresseerd varken. O. a. zette men voor dit dier neder mandjes met goud, zilver en papieren geld. Het varken telde de goud- en zilver stukken en boog daarvoor vol hoog achting, doch was niet te bewegen het papieren geld aan te raken. In tegendeel, het dier toonde daarvoor de diepste minachting. De toeschou wers applaudisseerden dat het een lost was, maar de politie vatte de zaak ernstiger op en 24 uur later waren clown en varken over de grenzen gezet, waar zij thans over hun, aan Russisch papieren geld gepleegde «majesteitschennis», kun nen nadenken. In een beestenspel. De di recteur van een beestenspel, een ge ducht temmer, zou den gewonen toer verrichten, hierin bestaande dat de kop van een schaap in den bek van een leeuw werd gestoken. Toen het gewichtig oogenblik was aangebroken, keek de leeuw het schaap aan, welks kop er zeer on zindelijk uitzag. De koning der die ren sloot zijn tanden vast op elkaêr en gaf in zijn geheele wezen een sterken atkeer te kennen. De temmer begreep terstond, wat er aan haperde en liet den kop van het schaap door een van zijn knechts schoonmaken. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 13 Aug. Dc prijzen der Aardappelen waren als volgt Geld. Blauwe f2,50 a 2,70, dito Kralen f 3.20 a 3,25, ïtijnslrarger 1' 0,a 0,Katwijker Zand f3,a 4,50, Noordwijker Zand f2,a 3,40, Andijker Muisjes f 0,a 0,id. ronde f 3,50 a 4,Westl. Klei manden f 0,a 0,id. losse f 0,a 0,id. Klei Muisjes f 0,a 0,id. Zand Muisjes f 0,a 0,Haarlem mer Zand f 1,50 a 1,60, Frieschc Hamburger f2,70 a 2,90, id. Saaiers f2,30 a 2,40, Geld. Muisen f 0,a 0,IJpoldcr Kralen f 0.a O,Andijkei Blauwe f 0,a 0,Sassenbeimer Zand f 0,a 0,Hillegoraruer dito f 2,a 4,allen per HL Aangevoerd 8 verscbc ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Geraflineerd onveranderd. Petroleum onveranderd in prijs. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f199. Kogge zonder noteering. Noleering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering Oct. traag, voorjaar iets lager, oct. f 107, 106. Maart fill, 112. Noteering van Menne Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad prijshoudend. Raapolie onveranderd; vliegend per 100 Kg. f 26'/4, 26, lo. Sept./Dcc. f25 79, 251/.,. Lijnolie vast; vliegend per 100 Kg. f 233/4» lo. Scpt./Dec. f 23l/a lo. Jan./Mei f223/8,2273. Raapkoeken f 70 a 76 per 1040 stuks. Lijnkoeken f8,a 12,50 per 104 stuks. Hoorn, 11 Aug. Kaas: Ter waag gewogen 355 stapels, wegende 98,053 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras f32,Hooi id. f 0,Commissie id. f27,middelbare f Leiden, 12 Aug. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt90 Stieren i'50 a 170, 196 vette Ossen en Koeien f115 a 220 of f0,44 a 0,62 per Kg., 60 Vare id. f108 a 190, 5 Graskalveren 1'25 a 42, 80 vette id. f26 a 65 of f0,45 a 0,65 per Kg., 31 nuchtere id. f 4,a 12,1338 vette Schapen f 18 a 27, of 10,45 a 0,50 per Kg., 610 weide do. f 10,50 a 22,Lammeren f 0,a 46 magere Varkens f 15 a 27, 292 Biggen 1;3,75 a 12,2 Paarden f 36 a 52, 96 Kalf- en Melkkoeien f116 a 210. Leiden, 12 Aug. Aangevoerd 32 partijen. Gouds jhe Kaas 1" 18,a 24,Derby - a Lcidsche, de 150 kilo fa Edammer Kaas 2e kwal. f 20,— a 0,- -. Schiedam, 13 Aug. Moutwijn f8,Jenever Amst. Proef £12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 1,80, dito Commissie 11,80. Zwolle, 12 Aug. Boter, Prima Gras f 26,50 a 28,afwijkende f25,a 26,2e soort f22,— a 23,—. BEVALLEN 11 Aug. li. A. Rubbert-Brouwor d. - 12. E. Beckor-Meijer d. en z. - M. van Looij-Domhart z. - 13. .t. van Sautc-van dén Enden d. - M. E. Reiumé-de Reus z. - W. C. v. d. Sluijs- Waaning d. OVERLEDEN: 11 Aug. A. v. d Vcgt 10 m. d. Kennemer- straat. - M. Nederkoorn 14 j. d. Barendsestraat. - J. Tijms 1 dg. z. Begijn hof. - 12. M. J. Wolls- hageu 7 j d." Teijlerstraat. - J. Horeman 1. m. d. Amsterdamstraat. - 13. M. Kuyt 10 m. d. Lcidscheslraat. in den Hout, op Zondag 14 Aug. 1887, des namiddags van 24 ure, door liet Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder directie van den lieer M. II. MiiLLER, Kapelmeester. programma. 1. Landjager-Marscli, Rinner. 2. Ouverture Festival, Leutner. 3. Revue d'Operas, Gartner. 4. Potpourri Der lustige Krieg, Strauss. 5. Jubel- Ouverture, Ciir Bacii. 6. Potpourri Der Bettcl- student, Millöcker. 7. Potpourri Der Fleder- maus, Strauss. Buiten-Societeit „TROUW MOET BLIJKEN." CONCERT, op Zondag 14 Aug. 1887, des avonds te 77o uur, vau liet Muziekkorps der Schutterij te Leiden, Directeur A. van LEEUWEN. programma. 1. Cornclins-Festinarsch,Mendelssohn.2. Ouver ture Die lustigen Weiber«, Nicolai. 3. a. Lithau- isebes Lied. b'. Polonaise brillante, Ciiopin are. v. Leeuwen. 4. Grande Fautaisie dc F opera »La Fillc. dn Regiment", Donizetti. 5. Ouverture //Le Domino Noir", Auber. 6. a. Der schönste Engel Hoffmann, b. üu.arischer Tanz, Braiims arr. v. Leeuwen. 7. Romeo et Julia, Fautaisie, Gounod, (op verzoek.) 8. Die Kaiser Wilhclms- jagd, Tougeinalde, Kontsky. Stoombootdicnsten voor Passagiers, Goederen en Vee, tusschcn Haarlem, Amsterdam, Rotterdam, Lei den, Gouda, Purmevend eu tusscliengelegen plaatsen v. v. Ligplaats der booten:, Spaarne a/d Kaasmarkt. Directeur W. Bus, Spaarne 40. Stoombootdienst tusschcn Haarlem, Alkmaar, Dordrecht, 's Bosch en Mcppel. Naar Alkmaar, stoomb. ''NieuweDiepvertr. Donderdag voormiddag 11 uur. Naar Dordrecht, stoomb. //Dordrecht", vertr. Vrijdag 's morgens 6 uur. Naar 's Bosch, stoomb. "Noord-Holland II«, vertr. Dinsdag namiddag- Naar "s Boscii. stoomb. //Noord-HollandI«, vertr. Donderdag namiddag. Naar Meppel, stoomb. "Paul Ki'üger", vertr. Zaterdag '3 morgens 6 uur. Aauzcgsliuis: Spaarne 80. Devcnterboot //Salland», vert. Zaterdagavond Agent Planije, Spaarne lOrood. BEURTSCHIPPERS. Elfrink, Zaanstreek v.v. vertr. Woensdag- en Zaterdagmorgen van Haarlem. Ligplaats Mellc- brng. Kaarselgdeveer, Amsterdam vice versa, Dage lijks 's morgens vroeg, Blocmendaal, Spaarndam, v.v. Maand, en Dinsd. 11 uur. Vermeer, Amsterd. v.v Donderdagmidd. 1 uur. Blesgraaf, Amsterd. v.v. Vrijdag 's morgens vroeg. Van Zijl, Rotter dam v.v. Woensdag en Zaterdag 3 uur "s midd. KorernansRotterdam v.v. Woensdagmidd. 3 uur. Gaylcema, v. tl. Velde en Stol, Leïdeu v.v. Da gelijks 's middags 4 uur. Planije, Den Haag v.v. Dinsdag en Vrijdag 's morgens 9 uur. Blansert, Schiedam en Delft v.v. Woensdagmiddag 3 uur. Vnylc, Utrecht v.v. Woensdagmiddag 3 uur. Hop man, Alkmaar v.v. Woensdagmiddag 3 uur. Gouda, Alkmaar v.v. "Woensdagmiddag 3 uur. Van Heij- ningen, Zaanstreek v.v. Dinsdagmiddag 3 uur. Jong eio aard, Zaan streek v.v. Dinsdagmiddag 3 uur. Ligplaats bij Melk- en Gravesteenenbruggcn. BEZIENSWAARDIGHEDEN E. D. TAN HAARLEM. 104 Museum Stadhuis f0.25. Zondags vrij. 105 Bisschoppelijk Museum Kruisweg 59. f 0.25. Zondags gesloten. 104 Koloniaal Museum Paviljoen. Dagelijks f 0.25. 104 Museum van Kunstnijverheid Paviljoen. Dagelijks f0.25. 103 Teylers Museum Damstraat. Zaterdags en Zon- en Feestdagen gesloten. Vrij. 24 Stads-Bibliothee/c Prinsenhof. "Woensdag cn Zaterdag. Vrij. 14 Teylers-Bibliothselc Spaarne. Woensdag, Donderdag, Vrijdag cn Zaterdag. Vrij. 12 Orgelbespeling Groote Kerk. Dinsdag. Vrij. 23 Orgelbespeling Groote Kerk. Donderdag. V rij Muzielcuitv. in den Hout. Zondagnamiddag 24, Zondagav. 77a10. Woensdagav. 77a10. TE HAARLEM. Zondag 14 Augustus 1887. Collecte voor het Godsdienstonderwijs in alle beurten, behalve Namiddagbeurt en Kiuderkerk. Groote Kerk. Vroegpr. 7 ure, Brutel de la Rivière. Voormiddag 10 ure, Smediug. Namiddag 2 ure, Brutel de la Rivière. 10e Zondag, 's Avonds 6 ure, Dr. Heldring, pred. tc Zundvoort. (Voor lloog). Nieuwe Kerk. Voormiddag 10 ure, Ivlercq, pred. te Koudekerk. (Voor Eschcr). Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, Moeton. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond voor de Unie collecte. Voovg.Barger en Smeding. Bakenesser Kerk. Voorin. 10 ure, (voor de kinderen), Bremer, Godsdienst-onderwijzer. Waalsche Kerk. Voormiddag 10 ure, Ucbry. Christelijke Gereformeerde Gemeente. Gedempte Oude Gracht. Voormiddag 10 ure, 's Avonds 5 ure, van Balen, Em. pred. te Amersfoort. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Avonds 5 ure, Van der Vegt, pred. te IIeerde. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Zaalberg, pred. te Zierikzee. Vereenigde Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Craandijk. He mount rant e Kerk. Voormiddag 10 ure, geen dienst. Donderdagmiddag 127a ure, D. Andre de la Porte, Huwel ijkswijding. Met medewerking van het Zangkoor. Broedergemeente. Voormiddag 10 ure, Weiss. Donderdagavond 8 ure, Weiss. Voorbereiding. Gemeente van Gedoopte Christenen. Lokaal Groot Heiligland 26. Voorm. 10 ure prediking. Ds. BRUTEL DE LA RIVIÈRE hoopt deze week zijne catechisaties te hervatten vau Dins dag 10 uur, Dinsdag 1 uur en Donderdag 12 uur. Ds. HOOG wacht zijne leerlingen deze week weder. Nederd. Geref Gem. (doleerende). Lokaal //Felix Fa vore", Smedestrnat 23. Voorm. 10 ure, 's Avonds 6 ure, Werner, van Amsterdam. Woensdagmiddag 12 ure, Ds. B. van Schelven, van Amsterdam. Huwelijksinzegening. Hederd. Herv. Kerk. ES est» ie Lrock. Voorm. 10 ure, J. II. Gunning. Nam. 2 ure, geen dienst. fiScrej-wIjk. Voorai. 10 ure, J. C. Boon. Evany. Luthersche Kerk. Voorm, 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voerm. 10 ure, .T. Sepp. BSIoeniCn<SJAa2. Voorm. 10 ure, J. i). vau Arkel. Nam. 27a ure, J. D. van Arkel. ISAc.csiiisïede. Voorm. 10 ure, J. D. Sigal, pred. te Lisse. Sllllegom. Voorm. 10 ure, M. Biichli Fcst. gjoorS. Voorm. 10 ure, J. A. ScküTtz pred. te Krommenie. a 2'ss da BSD Voorm. 10 ure 11. J. Borgsma. wcsecss. Voorm. 972 ure, G. A, Hoog, pred. te Haarlem. Nam. 2 ure, geeu dienst. 5K»s2«S?/©orÉ. Voorm. 10 ure, E. A. G. Hoogenhuize, pred. te Dordrecht. Nam. 2 ure, geen dienst. r, x. kerxbericht. (uit de Nieuwe llaarleinsche Crt.) Kathedrale en Parochiekerk van den JI. Jozef. Zondag te 7 en 8 uur de IIH. Missen, met On derrichting, tc 10 uur de Hoogmis met Preek, te 2 uur de Catechismus, ten 3 uur het Lof ter cere van het II. en O. Hart van Maria en liet Rozenhoedje. Maandag te vieren als Zondag, dc HII. Mis sen als op Zondag; onder de Hoogmis de H. Priesterwijding 0. a. vau onzen stadgenoot, den Eerw. heer J. J. Oudewater; te 3 uur het Rozen hoedje met de Litanie. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de IIH. Missen, met Onderrichting, ten lialf 11 de Hoogmis met Predikatie le hall' 3 de Catechismus, te half 4 uur de Vesper. Maandag de IIH. Missen en Vespers als des Zondags. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de IIH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur. De Hoogmis te half 11 uur, te 3 uur de Vespers, te half 0 Congregatie der II. Familie. Maandag de IIH. Missen en Vespers als des Zondags, 's avonds te 7 uur het Lof. STODBiVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Prins Willem I, vertrok 12 Aug. vau Amsterdam, naar West-Indië. FAftHLfEBiilQHTEN UIT DE VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 7 Aug. J. C. Elont-De Freracry z. Delft. - 9. 11. C. J. Flïck-Spaans d. Amst. - M. G. Chris- tiaans-Van Zonnenberg z. Amst. -M. E. Ahlheid -Brinkman z. Ainsl. - 11. Mevr. Vreede-Van Tonderen z. Amst. - A. M. Meuffcls—Vosshard z. Amsterd. - C. H. van Krieken—'t Hooft d. Rot- terd. - 12. E. Adelaar-Buitenkant z. Amst. - S. Rudelsbeim-Morpurgo d. Amst. GEHUWD: 11 Aug. M. Luchsinger en E, M. Hesse, Am sterd. - P. G, Parmentier en A. C. Harkes, Amst. - A. J. Jansen Steef bergen en M. J. Abraas, Amst. OVERLEDEN: 3 Aug. A. M. Knijff-Moser 46 j. Eindhoven. - 5. Wed. M. C. F. Daames-Verlegh 67 j. "s-Hage. 7. Wed. J. Scharten-Hadfield 54 j. 's-Hagc. - 9. J. Jurjans 75 j. Hilversum. - 10 J. F. W. Smits Verburg 54 j. Amst. - M. Klecs d. Beek. - 11. G. II. Ungcr 21 j. d. 's-Hage. - F. de Kievit 18 m. d. Leiden. - J. Karstens 40 j. Antwerpen. - J. C. Gerlings 49 j. Heinenoord. - 12. C. van Os 14 j. d. 's-Hagc. - Wed. N. J. van Doorn-Dupper 73 j. Leiden. - D. van 't Sant 80 j". Gorinchem.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3