OOST-INDIE. Honderd gilden, ÏANDlfOORT. JE. BMZ11A1II. EIEEI-UUII. Aan onze tas. HOTEL DRIEHUIZEN. Groot Concert, Het Mooiste. Mathilda's Liefde Tooneelkijkers, Aanbrengpremie TIEN GIMIEV Advertentiën. Concertzaal Schitterend Vuurwerk, On demande Een fats. Burgerjongeling SOLIDE! NIET GOED, TERUG! Hollaildia I Per 100 stuks k f 2,10 I franco tegen upmann. 1000 19 remb0urs. Sigarenfabrikanten. - GEBR. STOFFERS. -- Amsterdam. n n ui o it i BINNEN-, BUITEN- EN DOUCHEBADEN. Yerhuarder van Paarden en Rijtuigen. NormaalhemdenOnderbroeken, Borstrokken, enz. E. P. DEUSGHLE, Lange Wijngaardstraat 24. Kraepelien Holm's Cacao- en Chocolade-Fabrikanten, Cacao Grootesis de beste- Cacao Grootes is ™lk°men zuiver. Cacao Grootes iB i?eheel oplosbaar. Cacao Grootes iss^aaakeDaam vaE Cacao Grootesis krachtioen geurig. Cacao Grootes is eenvoudig in gebr, Sm, Grootes fSiSSST 1 Cacao Grootes kost:v»Kg.busfi,6o Cacao Grootes kost: Kg. bus fo,85, Cacao Grootes k°st:v» Kg. bus 10,45. Cacao Grootes 16 alom verkrijgbaar. Cacao Grootes werd 30 maal bekr. ZDr. Retau's elfbewaring. VERSTOPPINGEN. Brillen, Pincenez, MICROSCOPEN, LOUPE Van Steenbergen, betaald. Ale de vervalscher voor de tweede maal gesnapt wordt, zal al zijn in den kelder aanwezig bier worden verbeurd verklaard, en aan den aanbrenger van bet feit een derde worden geschonken. Als aan den bierschenker het huis behoorde, waarin hij zijn zaak uit oefende, dan werd een zwart bord aan de deur gespijkerd, waarop de zonden van den waard waren ge schreven. Verder werd verboden «Post» (Ledum palustre), een stof die wegens zijn bedwelmende eigen schappen nog voor 25 jaren in de Poolsche brouwerijen gebruikt werd, evenals andere schadelijke producten. Ook moesten de flesschen een zeke ren inhoud hebben, op straffe van 4 groschen boete. In 1722 werd dit verbod nog ver scherpt, en op 19 November 1743 waren zware straffen gesteld op de biervervalschiDg, daar een geval van ver alsching met 20 thaler (in dien tijd een schat!) moest worden betaald, of met drie maanden ge vangenisstraf geboet. Hoe men met de toenmaals nog zeer gebrekkige, of niet bestaande wetenschappelijke methoden, al die vervalschingen op spoorde in ons niet duidelijk. Wij gelooven evenwel dat het «reagens der tong» een belangrijke rol bij het constateeren speelde». Te RockawayNew-York, was jl. Dinsdag een tallooze menigte getuige van een merkwaardig too- neel. De luchtreiziger Baldwin sprong uit den ballon toen deze de hoogte van een mijl bereikt had. Hij hield zich vast aan een valscherm, be staande uit een halfrond, achttien voet in middellijn, en aan het schuitje verbonden door een touw, dat door den zwaarte van den persoon kon breken. Het eerste gedeelte van Baldwin's daling geschiedde met een ijzingwekkende snelheid, dewijl het valscherm niet spoedig genoeg openging; doch hij kwam ongedeerd neer in de ondiepe wateren van Jamaica Bay. De daling geschiedde in vier-ea-tachtig seconden. In drie soorten. Een we duwnaar, die drie kinderen had. trouwde met eene weduwe, die met een gelijk aantal spruiten gezegend was; en nadat zij zes jaar gehuwd waren geweest hadden zij het gezin met drie kinderen vermeerderd, zoo dat zij negen in 't geheel hadden. Als een van het luidruchtig negen tal wat veel geweld in huis maakte, was het niets ongewoons, dat men den man hoorde zeggen«Dat is er een van u, vrouw.» Weldra hoorde men weer een ander rumoer, en dan riep de vrouw uit: «Dat is er een van u, man.» Dan deed zich weer een derde hooren en riepen man en vrouw tegelijk uit.- «Dat is er een van ons.» Een heer, die een zeer be haagzieke vrouw heeft, welke hem zeer veel geld koststortte zijn gemoed uit tegenover een ouden vriend en riep wanhopig uit: «O, o wat zal ik blijde zijn, als mijn vrouw eindelijk een japon zal hebben om aan te trekken.» «Wat bedoelt gij daarmeê vroeg hem de vriend. «Wel, ik ben nu tien jaar ge trouwd en er gaat bijna geen week voorbij, of zij zegt, dat zij geen japon heeft om aan te trekken. Niettegenstaande dat kost haar toi let mij hoopen geld en nu zeg ik bij mij-zeiven, dat, als zij te eeniger tijd een japon heeft om aan te trek ken, zij vrij wat minder zal kosten.» MARKTBERICHTEN. Haarlem, 15 Aug. Graan- en Za a dm ar kt. Witte Tarwe f7,75 a 0.Rogge f4,80 a 4,50, Haver f2,90 a 2,87s, Garst. f4,35 a 3,75, Koolzaad f7,75 a 7,50, per Heet. Amsterdam, 15 Aug. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blauwe f 2,40 a 2,50, dito Kralen f 3.20 a 3,25, Rijnsburger f0,a 0,Katwijlcer Zand f2,50 a 4,Noordwijker Zand f 1,50 a 3,50, Andijker Muisjes f0,a 0,id. ronde f3,50 a 4,Westl. Klei manden f0,a 0,id. losse f 0,a 0,id. Klei Muisjes f 0,a 0,id. Zand Muisjes f0,a 0,Haarlem mer Zand fl,30 a 1,50, Friesche Hamburger f2,50 a 2,70, id. Saaiers f2,a 2,20, Geld. Muisen f0,a 0,IJpolder Kralen f0.a 0,Andijker Blauwe f 2,50 a 2,70, Sassenheimer Zand f0,a 0,Hillegommer dito f2,a 4,allen per Hl. Aangevoerd 8 versche ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Geraffineerd stil. Rijst. Ongepelde vast. Afgedaan 819 bn. Java Gepelde soorten. De omzet was ook de vorige week hoogst bevredigend, noteeringen onveran derd. Aangevoerd per «Port Ramjay ca. 25,000 bn. Bassein. Specerijen. Noten gevraagd, met kleine orders voor export. Foelie stil. Nagelen vast. 1 Peper in eendoen. Petroleum-berichjf van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amsterdam 13 Aug. De Amerikaansche Petroleum-noteeringen wa ren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegram New-York 6% 61/,, 6V2, 6Va, 6Va, 63/8 ct. p. gall. Philadelphia 6Va, 61/», 6l/2, 61/», 6yi; 6/5s ct. per gallon, Ruwe Olie 573/s> 573/s, 5S7/a, 59 593/8, 605/s ct. p. vat. De loco prijzen bleven zeer vast en liepen op nieuw bij beperkt aanbod een fractie op. Ten gevolge der hoogere noteeringen voor de najaars maanden, was de omzet beperkt. De noteering is heden bij minstens 25 vn. te ontvangen aan het Amsterdamsch Petroleum- Entrepót: Disponibel7,30 a Entr. Levering Augustus 7,25 u September</*7,25 y October. 7,30 Nov./Dec. - 7-35 Jan./Maart. 7,35 ya Nobels Petroleum 6,85 Amerikaansche Petroleum in consumtie vrij aan boord f8,50. Nobels Petroleum in consumtie vrij aan boord f7,75. Bij kleinigheden f Vj a Va hooger. De voorraad aan het Amsterdamsch Petroleum- Entrepót bedroeg op 6 Aug. 33,102 vn. Afgeleverd4,859 y Voorraad op heden28,243 Verwacht wordende ladingen: Star of England (gez. 2 Aug.) 9,370 Mary Anna Nottelohm (zeilkl.4 Aug. 8,000 Tarwe op levering lager, Nov. f198. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering vast, Oct. f 107, Maart fill, 112. Noteering van Menne Thole. Koolzaad stil. Raapolie zonder handel. Lijnolie onveranderd, lo. Sept./Oct. f 233/s, lo. Sept./Dec. f 22s/s. lo. Jan./Mei f 223/s, 22V«- Edah, 13 Aug. KaasAangevoerd 143 stapels, wegende Kg. Hoogste prijs der Gras- f28,Handel vlug. Alkmaar, 12 Aug. Ter Kaasmarkt aangevoerd 594 stapels, wegende 141,463 Kg. Prijzen: kleine Gras Kaas f 30,50, dito Hooi f 0,Commissie Gras f 27,dito Hooi f 0,middelbare Gras f27,50. dito Ilooi f0,— Leiden, 13 Aug. Aan de Gemeente-Waag ge wogen 361 l/8 en 63 1/16 dcelen Boter, te zamen 7850 stukkeu. Prijs Scheiboter van f50,tot 60,Grasboter f0,a 0, Schiedam, 15 Aug. Moutwijn f 8,Jenever Amst. Proef f12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 2,dito Commissie f 1,80. New-York naar Rotterdam, passeerde 14 Aug. des ochtends 8,30 uur Dover. Wind Ni Het stoomschip Edam, kapt. Taat, vertrok 13 Aug. van New-York naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Manrits, van Parama ribo, arriveerde 13 Aug. te Havre. iSauclvooi-;. Concertzaal en Terras van Hotel Kurzaal. middagconcert door het Zandvoortsche Kur-Orkest onder leiding van den Kapelmeester JULIUS OERTLING, Königl. Musikdirector aus Crefeld, op Dinsdag 16 Aug. 1887, aanvang 2 uur. programma. 1. Ronde Militaire, Behr. 2. Ouverture Ray mond, Thomas.3. LoreleyParaphrase, Neswadba, 4. Heiterer Muth-Polka, Strauss. 5. Ouverture «die Sirene/', Auber. 6. Der Erlkönig Lied, Schubert. 7- llochzeitszug aus «Feramors//, Ru binstein. 8. Kuss Walzer, Strauss. avondconcert op Dinsdag 16 Aug. 1887, aanvang 8 uur. programma. 1. Marche et cortège aus "la Reine de Saba. Gounod. 2. Ouverture «Ruy blas«, Mendels sohn. 3. a. Cantilene, Salterman. b. Moment musicale, Schubert, (fur Cello) Herr. Döring. 4. Mein Lebenslaut' ist Lieb und Lust. Walzer, Strauss. 5. Ouverture der Freischiitz. C. M. v. Weber. 6. Entre Acte aus//Donna Juanita«.SuppÉ. (Harfen Solo, Fraiilein Felicia Junge). 7. Schat' tentanz Arie aus: //Dinorah«, Meyerbeer. (Cla- rinette solo, Herr. Bading.) 8. Stadthallen Polka, J. Oertling. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk al hier, op Dinsdag 16 Aug. 1887, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Sonate No. 4 Rheinberger. 2. Choral-Fautasie No. 1 Lux. 3. ElevationSaint-Saëns. 4. Elza's Brautzug (Wagner) E. Halven. 5. Fluit-Concert (2e deel) Rinck. 5. Finale. r. k. kerkbericht. (uit de Nieuwe Haarlemsche Crt.) Kathedrale en Parochiekerk van den H. Jozef. Elkeu middag te 3 uur het Rozenhoedje en te 7 uur het Lof. Aanstaande Zaterdag is voor deze stad geboden Vastendag. Zaterdag te half 9 de H. Mis ter eere van het H. en O. Hart van Maria, met 500 dagen aflaat, ter bekeering der zondaars; 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week met uitzondering van Maandag de H. Missen en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag en Vrijdag ten 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Gedurende het octaaf van O. L. V. Hemelvaart 's avonds te 7 uur het Lof. Woensdag gezongen H. Mis, te 9 uur. In deze week, de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Zuid-Rolland, van Java naar Rotterdam, arriveerde 13 Aug. des ochiends te Marseille en heeft des middags de reis voortgezet. Het stoomschip Gelderland, vertrok 13 Aug. van Rotterdam naar Ned.-Indië. Het stoomschip Schiedam, kapt. Potjer, van Amsterdam, arriveerde 12 Aug. te New-York. Het stoomschip Utrecht, vertrok 13 Aug. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Prinses Marievan Batavia arriveerde 13 Aug. te Amsterdam. Het stoomschip Zaandam, kapt. v. d. Zee, ver trok 13 Aug. Amsterdam naar New-York en passeerde 14 Aug. des voorm. 7 uur Dover. Wind N. Het stoomschip Leerdam, kapt. Stenger, van FAMILIEBERICHTEN uit db VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 11 Aug. E. Soodt-Eggers z. Leeuwarden. - 12. G. L. de Haas-Spijkman z. Rotterd. - W. S. C. Platenius-Aufn 'Orte d. Antwerpen. - M. Gobets-Altenberg z. Amst. - L. Dnnckei-Ron- chetti z. Amst. - A. M. Koopmans-Caspers d. Amst. - Mevr. van Megen-Van Son tot Gellicum d. Scheveniugen. - 13. M. A. Piekart-Drughorn d. Amsterd. - A. G. C. Meulman-Schindler z. Amst. - B. S. Willing-Willing d. Amst. GEHUWD: 12 Ang. G. Git den Bogaardt, wedr. van M. Kamphuis en J. R. den Toom, Uchelen. - J. Roos en J. Qualm, Hekelingen. OVERLEDEN: 12 Aug. J. G. Iffinger 59 j. Rotterd. - Wed. H. C. Polm-Van der Wielen 85 j. Rotterd. - I. de Graaf 2 j. Leiden. - 13. H. N. van der Walle 7 m. d. Leiden. - A. van Mantgem-Van Venetie, Leiderdorp. - Wed. P. Blommendaal- Uurbanus 80 j. Leideu. - I. A. F. L. baron van Heeckeren, Mecrssen. - E. J. Ronffaer 73 j. 's-Graveland. - Wed. P. van Dam-Ouwerkerk 69 j. Kinderdijk. - S. A. vau der Feen 4 m. d. Eindhoven. - II. F. Veniet 53 j. IJmuideu. - II. J. Kuoester 23 j. z. Scheveniugen. - H. J. de Bie Leuveling Tjeenk, Bad Wildungen. Nederlanders, die dienstnemen bij het Indische leger ontvangen, bij het aangaan van eene «es-jar ige verbintenis, een Handgeld, van Nadere inlichtingen «ijn gratis te bekomen bij het De partement van Koloniën en bij alle Burgemeesters. Heden beviel mijne geliefde Echt- genoote AMALIA DEN DAPPER, voorspoedig vau eeu welgeschapen ZOON. D. J. VOLKERS Jr. Haarlem, 13 Aug. 1887. Dinsdag 16 Augustus. IlXia.ixi.iia.ati©, waarna gelegenheid tot DANSEN in de Zaal. Des nachls uiterlijk ten 1,15 uur een EXTRA TREIN naar Over- veen en Haarlem. Entrée voor uiet-geabonneerdeu ƒ1,Kinderen beneden de 14 jaar ƒ0,40. une bonne suisse ou fraucaise pour se charger de deux enlauts et as sistance dans ie ménage. Ecrire au bureau de ce journal init. P. F. zoekt eene betrekking als Jongste Bediende op een Kantoor, liefst in het vooruitzicht na verloop van een tweetal jaren f500 te kunnen ver dienen. Bekendheid met de moderne talen, goed rekenen en het schrij ven van een nette hand, moge tot aanbeveling strekken. Br. fr. onder No. 1085, aan het Adv.-Bureau van J. J. SMITS, Ged. Oudegracht 121. De Schaapherder. 't Slot Loevestein. Bet Buis v/h. Zeewijf. De complete Werken van J. P. OLTMANS worden nu voor een bagatel opgeruimd. Zorg toch vooral om zoo'n stel van die be roemde werken in bezit te krijgen. 1. De Schaapherder, Verhaal uit den Utrechtschen Oorlog 1481 1483, 4 Deelen. 2.Het Slot Loevestein in 1570, Verhaal uit den 80-jarigen Oorlog, 2 Deelen. 3. Het Huis van bet Zeewijf te Vlissingen, benevens alle verspreide verbalen, 1 Deel. ii I r: Werken van J. P. OLT- ALLEi MANS, fonkelnieuwe mooie druk, verkoop ik thans uit, zeven deelen compleet, netjes in genaaid. voor slechts f4,50 oi ele gant gebonden in zeven Pracht banden voor slechts 1 6,50. 'ril IC het mooiste van alles dat I Li nu voor ongekend minnen prijs wordt weggedaan. Men zende dus Postwissel van slechts f 4,50 of van slechts f 6,50, waarbij staat i Alle Werken van Oltmansom ze goed verpakt en franco thuis te ontvangen. Te bekomen bij D. BOLLE, Ba zaar van goedkoope Boeken, Hang b/d Vischmarkt, te Rotterdam. Die goed en heerlijk wil rooken, probeere van deze beide soorten Sigaren: I 1 500 10,postwissel of Meld ons of u zwaar, middensoort of licht verlangt. Een Briefkaart te schrijven en men bekomt gratis en franco een Monster. Overtuigd dat ieder meer dan tevre den zal zijn. Onze Firma bestaat 23 jaar en geniet het volste vertrouwen. Tot proef kan men ook 100 stuks van beide soorten te zamen bekomen ƒ2,10 fr. Tatole d'IIöte 3uur. voor Heeren, Dames en Kinderen, uitsluitend vervaardigd in de gere nommeerde door Dr. G. JAEGER, eenig geconcessioneerde Fabriek van W. BENGER SöHNE, te Stuttgart, tot laagste prijzen. Depót van Dr. Jaeger's Orig. Nor- maal- Wolartikelen. Kalverstraat 157, Amsterdam. Eenige Specialiteit in deze Arti kelen in geheel Nederland. Versche Varkensblazen van af 5 tot 8 Cts. per stuk, bij de 100 stuks, minder in prijs. P.S. Gesloten zijnde, adres Sme- destraat No. 24rood. Is van aangenamensmaak,1 uitstekend geschikt als gere- i gelde drank voor kinde- ren. Zeer versterkend, voe dend, licht verteerbaar, I daarom voor Zwakken aan te bevelen. Wordt door jong en oud gaarne genuttigd. (Staat j onder contrflle vau Dr. v. I HAMEL ROOS te Amsterd. Microsc. onderz. door Dr. F. J. DUPONT, te Rotterdam). Verkrijgbaar in Bussen ƒ1,70, ƒ0,90 en ƒ0,50. a/v EISCH op het Etiket I de handteekening der Fabri- E kanten KRaPELIEN&HOLM jj te Zeist. Westzaan. Cqpsn Rrnntpc is £oedkooP> 1,1 Kg, uacao hrocies voldoendev. 100 kop Vraag overal Cacao Grootes. Een ware schat voor de ongelukkige slachtoffers der jöj Zelfbevlekking (Onanie) en geheime jg- uitspattingen is het beroemde werk Holla-ndsehe uitgave, met 27 afb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de verschrikkelijke gevolgen van deze ondeugd lijdt, moet het lezen; de oprechte leering, die het geeft, redt jaarlijks duizenden van een zekeren dood. Te verkrijgen bij het Yerlaga- Magazin te Leipzig, Neumarkt 34, franco tegen inzending van het bedrag, (ook in postzegels), en in eiken boek handel in Holland. Frissche Spijsverte- rende Vrucht tegen Aanbeien, Gal, Gebrek aan eetlust verstoring van maag en ingewanden, enz. Zeer aangenaam te nemen en zonder iets in zijne levenswijze te veranderen. E. GRiLLON, ijotleker, 27, rue Lambuteau Paris. Te Amsterdam bij ULOTH Co., Apothekers. De Directie van HAARLEM'S DAGBLAD heeft aan baar bureau verkrijgbaar gesteld een beperkt ge tal exemplaren van den boeienden geschiedkundigen Roman naar ket Hoogdnitsch doob CHRISTIAAN VAN SPAARNE. SSF" Voor geabonneerden op HAARLEM'S DAGBLAD is de prijs ƒ0.40; voor niet-geabonneerden ƒ1.50. De Directie. Warmoesstraat 126, Amsterdam. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4