Cacao Schoolschriften, Gevraagd, Wanted. BSUISSEL. Olissolüi, 1 Men verlangt ANTON B0SSE Men vraagt Mathilda's Liefde ANTON B0SSE, eene Keukenmeid, Advertentien. Maatschappij van Nijverheid. Kunstnaaldwerk. I Kost en Inwoning aangeboden- Passerdoozen. Teek en borden. Teekenhaken. T eekenportefeuilles Driehoeken. Decimeters. O.-I. Inkt. Verfpotten. Punaises. Gomelastiek T eekenbehoeften, Barteljorisstraat \o. 6. Vraag; ZATERDAG 3 SEPTEMBER. ILLUMINATIE. Fransche Kostschool Betrekking gezocht. Schooltasschen, Boekenplanken, Boekendragers, Griffe idoozen, Toeslaande en Gewone Leien, Amerik. Leien, Sponsdoozen Schoolbenoodigdheden, Barteljorisstraat No. 6. Lessen aangeboden Drie en dertigste Muziekuitvoering Burgerlijke Stand. Plaatsing gezocht eene Beneden-Suite, Terstond of later TE HUUR: COMPAGNON Cacao- en Chocolade-Fabrikanten, Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Grootes Cacao Grootes kost: v. Kg. bus fo,85. Cacao Grootes kost:Kg. bus 10,45. Cacao Grootes is aloul verkrijgbaar. Gacao Grootes werd 30 maal bekr- Prachtige H. J. Hoek, Wateringen. geleefd heer op den uitkijk en zoo- Ara hij iemand van zekeren leeftijd 'of die er meer of min bouwvallig juitzag, in het oog kreeg, ging hij op hem af en noodigde hem uit om in den rollenden fauteuil plaats te nemen. «Ik heb er geen behoefte aan» was dikwijls het antwoord. "«Mijnheer, wij vragen er niets voor "En meestal ging de heer dan zitten. Maar na verloop van eenigen tijd merkte deze dat hij het voorwerp was van algemeen bekijk. Als hij voor de een of andere expositie stilhield, had hij terstond een massa menschen om zich heen. Hij vroeg hebben aan de regeering van Vic toria het voorstel gedaan, door het uitloven van premiën tot eene onder neming aan te sporen, die zoowel aan practische als aan wetenschap pelijke doeleinden dienstbaar moet gemaakt worden. Aan reeders, in zouderlieid aan beproefde walvisch- vangers, moet de uitnoodigiug ge richt worden om met twee schepen, die niet beneden de 175 ton meten en van stoommachines van niet minder dan 60 paardenkrachten voor zien zijn, eenen tocht naar de Zuid poolstreken te ondernemen. Als pre mie wordt uitgeloofd eene som van 800 1000 p. st. (f 9600 h f 12000) voor iedere 100 ton traan, die zui delijk van 60° ZBr. buitgemaakt en te Melbourne ontscheept worden. wat er toch aan hem te zien was en merkte dan dat het wagentje Naar men verneemt, heeft de regee- waarin hij werd voortgerold, en dat ring van Victoria met den ervaren er overigens zeer netjes uitzag, zelf Poolreiziger Sir Allen Young reeds tot de tentoongestelde voorwerpen onderhandelingen over het onder- behoorde en met een bordje behan- nemen eener expeditie aangeknoopt, gen was, waarop ongeveer d.t te In een deftig Duitsch restau lezen stond: rant kwamen dezer dagen een paar «Rollende stoel, zeer doelmatig jongelui binnen. Zij bestelden een voor verminkten, voor blaas- en heerlijk diner met de noodige cham nierleiders en in 't algemeen voor pagne. Een paar bier-stamgasten allen, die door een buitensporig leven klampten den kellner aan en vroe- of veel drankgebruik vóór den tijd gen hem, wie die royale heeren versleten zijn.» waren. «Nu», luidde het antwoord. «die kunnen het er wel van nemen 1 Het kruitmagazijn van Payerne in Zwitserland is in de lucht ge vlogen. Men weet nog niet wat de oorzaak van deze ramp is. Een voor- Het zijn de zonen van de Koningi van EngelandSpoedig was dit gerucht langs de tafeltjes verspreid raad van 3000 kilogram buskruit, en men begon de beide heeren zóó 800,000 geweerpatronen en bonder- belangstellend gade te slaan dat het den granaten is ontploft. Gelukkig hun begon te vervelen en zij zich zijn bij dit ongeval, dat ontzaglijk gereed maakten om te vertrekken veel materiëele schade heeft veroor- veroorzaakt, geen menschenlevens te betreuren. Een Italiaansch componist, zekere Franchetti, zoon van een millionair, heeft een opera voltooid, die in den aanstaanden winter in zeventien schouwburgen zal wor den opgevoerd. De vader, die veel met zijn zoon'i Al de gasten schaarden zich met ongedekten hoofde. De eigenaar der restauratie vroeg ver baasd wat dit moest beduiden. Men beriep zich op den kellner, die het «incognito» der heeren had verklapt, «Maar, lieve menschen», zeide deze, «ge hebt mij verkeerd verstaan. Het zijn niet de zonen van Koningin Victoria, maar de zonen van den kunstgewrochten opheeft, huurde al eigenaar van het grootei hotel «De die schouwburgen voor genoemd Koningin van Engeland», waar ik doel af; ook heeft hij het opera- vroeger in betrekking ben geweest, gebouw te New-York gehuurd, om Mama «Maar Flora, hoe weet aldus de Amerikanen er ook van 1® dat die jonge man je liefheeft? te doen genieten! He^' hlJ hat Je 00lt gelegd?» In de Revue Scienti fique komt Flora: «O, neen, mama. Maar u eene aardige beschouwing voor over moet. ®r een® op letten hoe hij mi) het gebruik van den hond bij den krijgsdienst. Reeds de bewoners van Colophan en de Cassabolensers ge bruikten hem voor nasporingen. De Johanniter-ridders op Rhodus voor zagen alle voorposten van honden en geen patrouille rukte uit zonder dat een hond vooropging en volgde. De Fransche troepen in Algiers volgen, in den jongsten tijd, dat voorbeeld. De poedel Moustache, die met de Fransche legers bij Bona parte's eerste veldslagen meeging, verwierf zich grooten roem. Te Magenta nam hij het terrein in alle richtingen op, volgde de bewegingen van den vijand en behoedde de Franschen voor menigen hinderlaag; de soldaten volgden grootste vertrouwen. In de 17e eeuw dienden in Croatië en aanziet, als ik niet naar hem kijk!» STOOMVAARTBERICHTEN. Met stoomschip Koningin Emma, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 31 Aug. vaü Aden. Het stoomschip Gelderland, van Rotterdam naar Java, verttok 1 Sept. van Port-Said. Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia naar Amsterlam, arriveerde 31 Aug. te Suez. Het stoomschip P. Galand, kapt. Bonj er, van Rotterdam naar New-York, passeerde 1 Sept. des nam. 3,30 uur Wight. Het stoomschip Prins Alexander, van Am sterdam naar Bataviaarriveerde 1 Sept. te Batavia. honden om de bewegingen van het MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 2 Sept. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blauwe f 1,90 a 2,dito Kralen f 0. a 0,Zeeuwsche Blauwe f 2,a 2,10, Katwij- kerZand f3,a 4,Noordwijker Zand f2, Y~ ;~rD'|a 3,-, Haarlemmer Zand fl,50 a 0,Frie- Üem mei netlg^g Hamburger f0,— a 0,id. Saaiers fl,70 a 1,80, Geld. Muisen f 0,a 0,Andijkei Dalmatië Blauwe f0.a 0,Sassenheimer Zand f0, 0,Iiillegommer dito f2,a 4,Frie- I sche Franeker Jammen f 2,20 a 2,60, do. En- Tnrksche leger na te gaan. Ook de gelsehe fl,50 a 1,60, dtto Muntersche fl,80 a 1,90, allen per Hl. Aangevoerd 0 versche ladingen. Handel flauw. Grieken gebruikten honden in tijd van oorlog, om gewichtige tijdin gen over te brengen. Zij mengden een briefje onder het voedsel. Be reikte nu het arme dier de plaats van bestemming, dan werd het da delijk geslacht en zijne ingewanden onderzocht. Hendrik VIII van En geland zond aan Keizer Karei V 4000 soldaten en even zooveel hon den als hulptroepen tegen Frans I. Toen de Fransche honden met de Spaansche gevochten hadden, zeide de keizer tot zijne soldaten«Ik hoop dat gij even dapper zult zijn als deze beesten!» Dat in het Duit- sche leger honden bij de voorpos ten afgericht en gebruikt worden, is bekend. Op een aanvraag van den ge zant der Vereenigde Staten te Madrid, Suiker: Biet en GerafHneerd prijshoudend. Specerijen. Afgedaan 72 kn. Noot en 81 bn. Kruitnagelen, beide ex "Prinses Marie*. Petroleum. Loco f 7,45 E. Sept. f 7.40 E. Oct./ Dec. f7.50 E. consumptie f8,75. Nobel dito loco f7,— E. Oct./Dec. f7,15 E. Tarwe op levering lager, Nov. f188. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering flauwer, Oct. f105, 106, Maart f108. Noteering van Menne Thole. Koolzaad stil. Raapolie flauw, lo. Oct. f26. Lijnolie traag, vliegend In de stad f23, lo. Oct. f223/.,, lo. Jan./Mei f 213/4. Schiedam, 2 Sept. Moutwijn f8,Jenever Amst. Proef f12,— a f 13,50, Spoeliri-Beurs f 0.80, dito Commissie fl.40. FAMILIEBERICHTEN TJTT DE VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 29 Aug S. van West-Hen z. Amst. - 30. A L. M. Bosch-Van Wijngaarden d. Rotterd. - 31. S. H. WoliT-Catz z. Rotterd. - M Bon—Vau der Gronden d. Amst. - G. van Tubergcn-De Haan z. Amst, - S- Hes-De Beer z. en d. Gorrcdijk. - 1 Sept. M. Verbeek van der Sande-Boeken z. Amst. - A. M. M. de Leur-Schudclaro d. Den Haag. GEHUWD: 31 Aug. D. Cohen en H. H. Wiener, Amst. - 1 Sept. J. G F. Rahu en Ch. Insinger, 's-Hage. - C. M. Rasch -n S. G. Kol, Utrecht. - T. E. van Staveren en C. M. van Veen, Amst. - J. H. Dolman en J. M. Trumper, Amst. - P. W. Klute en A. M. de Bois, Amst. - F. J. M. de Sain en A. M. P. Muller, Amst. - A. D. Valk H. J. L. E. Arens, Amst. - T. Crok Jz. M. Honig Jd. Zaandijk. Th. H. Smale en M. F. B. Schmcink, Arnhem. - W. V. Sligting en G. M. Roby, Antwerpen. - J. J. Kilian en M. C. Copper. Rotterd. - G. Holland en N. Engi Ion, Rotterd. - L. van Gent en A. M. Duis, Rotterdam. - Th. Sanders en C. Huidekoper, Arnhem, OVERLEDEN: 30 Aug. S. de Jongh 48 j. Amst. - Wed. P. Boogaert-Vis; Domburg. - B. van Beek 18 j. d. Nieuw-Beierland. - 31. L. Loof 75 j. 's-Hage. Wed. A. M. Nahuijsen—Willems 75 j. Utrecht. J. J. van Houweninge 54 j. GouderaK. - J. C. Strookman 8 m. z. Kralingen. Met November wordt gevraagd van de Pr. G., goed kunnende Ko ken en eenig huiswerk verrichten. Br. fr. onder lett. B. W. A., aan het bureau van Haarl. Dagblad. met November a.s. eene Dienst bode, die netjes werken en een goeden Burgerpot koken kan, als mede een Dienstmeisje, niet be neden de 18 jaar, om te zamen het huiswerk te verrichter); goede ge tuigen worden verlangd. Br. fr. onder No. 1112, aan het bureau van Haarl. Dagblad. Lessons of English litterature and conversation, by preference from an Englishman or English Lady. Letters prepaid, motto *Lessons to the office of this newspaper. De Lessen gegeven door Mejuf- frouw VAN DER KAAIJ zullen een der huisgenooten «tt3- 1 in eene beschaafde familie wordt J aan twee meisjes van goeden huize, die een der scholen alhier wenschen te bezoeken, Kost, inwoning en gezellige omgang, met vrije Ka mer aangeboden en,inuien gewenscht, toezicht op de studiën, benevens on derwijs in Muziek en Zang door en alle -J* men in groote keuze tegen billijke prijzeD, bij vindt Woensdag den 7eu September a.S. weder beginnen. De Dames die de lessen wenschen bij te wonen, gelieven zich vóór dien datum aan te melden aan bet Mu seum van Kunstnijverheid. Br. fr. onder lett. B. R., aan het bureau van Ilaarl. Dagblad. Concertzaal en Terras vt Hotel Kurzaal Bij gunstig meder. Entrée met inbegrip van Concert voor niet-geaboi neerden/0,50 Voor houders vau Week- en Dagkaarten0,25 8 uu voor JONGE MEISJES, 46 Rue Bettiard (quartier Léopold) in de onmiddellijke nabijheid van het Koninklijke park en andere tui- inen. Voor prospectussen en nadere informatiën wende men zich tot de Directrice te Brussel of tot den Heer VAN DERGANT, Amstelveeuscbe- weg 150, Amsterdamden Heer VAN VEEREN, Directeur van het 'Postkantoor te Harliugen en den Heer VAN MEURS, Predikant te Breda. i en van Rotterdam-. ajoVj !1 Een Jongmenschvau goeden huize, sinds eenige jaren werkzaam eene administratieve betrekking, bekend met Italiaansch Boekhouden wenscht zijne positie met bet oog op de toekomst te verbeteren Br. fr. onder motto het bureau van dit blad. een Heer of Dame, die de Fransche Taal kan spreken. Werkzaam heden: 6 uur per dag, in Haarlem. Brievenpost restante, aan den Heer ALEXANDRE, te Leiden. en andere vindt men, in groote verscheiden heid, tegen billijke prijzen, De nieuwste Werken van GUST AVE AIIHARD, lees dit aanbod driemaal over. Nn. 1. De Zilveren Ruiter bende, "f de Spoorvinder, 4 dln. Prijs f6,40, nu f2,50. No. 2. In de Wildernis, 4 dee- len. Prijs f6, nu f3,90. No. 3. De Banneling, 2 deelen. Prijs f3, nu fl,80. Deze mooie verzameling Gusto,ve Amaird Werken, in eens gekocht voor slechts f 7,50 Profiteer van dit mooie aanbod bij D. BOLLE, Bazaar vau jGoed- koope Boeken, Hang b/d. Visch- markt te Rotterdam. Voor buiten de stad franco on Postwissel, No. ontvangst van waarbij staat: aAimard 1, 2 of 3». 0. in de Duitsche Taal en alle Han delsvakken. Grondig onderricht verzekerd. Br. fr. onder No. 1105, aan bet bureau van Haarl. Dagblad. den Hout, op Zondag 4 Sept. 1887, des namiddags van 24 ure, door liet Stedelijk Mu ziekkorps van Haarlem, onder directie van den keer M. H. MiiLLER, Kapelmeester. PROGRAMMA. i 1. En avant! Marsch. Hensel arr. M. H. Curry, heeft de Spaansche minister Muller. 2. Ouverture Le Droit dn Seigneur, van Buitenlandsche Zaken geant- Wedinohe». s. Hommage a ioudres, Valse. - 1 Kuhner. 4. Fantaisie Faust, Gounod. 5. Ouver ture Fr. von Schnkert, Fr. von Suppé. 6. Fan taisie Le Pré aux Cler;s, Auber. 7. Quadrille Der Bettelstudent, Millöckeu. 8. Finale. Ueker woord, dat Spanje in 1892 bet vierde eeuwfeest der ontdekking van Ame rika door Columbus waardiglijk hoopt te vieren en alle volkeren van stock ste"1' GaU°r- Iiw het door hem ontdekte gebied op dit feest hoopt vertegenwoordigd te zien. De vooruitzichten op de uit rusting van eene expeditie naar de Zuidpoolstreken in het volgende jaar zijn aanmerkelijk gunstiger gewor den. Het antarctische comité der «Royal Society» en der «Royal Geographical Society» te Melbourne BEVALLEN 31 Aug. F. Visser-Hartog d. - 1 Sept. M. Meeuwig-Martin z. - A. M. Kamp-Frijn d. - T. Lamme-Swarthof z. - 2. J. Weers-Sckerpen- kuijsen d. ONDERTROUWD 2 Sept. J. Idsinga en R. v. d. Vliet. OVERLEDEN: 81 Aug. K. de Mooij 6 m. z. Leidscke Vaart. voor een flink, net Burgermeisje, 21 jaar, P. G., hetzij om opgeleid te worden in een Winkel of voor assistentie in de Huishouding, goed e0 KAJM bekend met alle huishoudelijke be- glaapkamer) zighedensalaris voorloopig geen I vereischte. Br. fr. lett. W. X. P., aan het bureau van dit blad. In een beschaafd gezin wordt met November of later aangeboden met gebruik van Zolder eu alle ge makken, met geheele bediening, des. verkiezende ook 't Diner. Brieven, fr., lett. B. H., aan bet bureau vau Haarl. Dagblad. twee KAMERS (één Zit- en één op netten stand, met pension. Br. fr. onder lett. H. G.. aan het bureau vau dit blad. onderwijs op de TROMPET. voor iemand een dergelijk instru ment bezittende en reeds de begin selen machtig. Br. fco. onder lett. B. J. aan het gen Roman bureau van deze Courant. Nog slechts enkele exemplaren zijn aan het bureau van HAAR LEM'S DAGBLAD verkrijgbaar van den boeienden geschiedkundi- In eene Mode-Zaak wordt eene Juffrouw als (gevraagd, liefst met eenig kapi- j Voor geabonneerden op taal5 h 600 gulden kunnen volstaan. HAARLEM'S DAGBLAD is de prijs Br. fco. onder uo. 1109 aan het ƒ0.40; voor niet-geabonneerden bur. van Haarl. Dagblad. naar lu door CHRISTIAAN VAN SPAARNE. 1/1.50. De Directie. Westzaan. is de beste. is volkomen zuiver. is geheel oplosbaar. is aangenaam van smaak, is krachtig en geurig. is goedkoop, l/s Kg. voldoende v. 100kop is eenvoudig in gebr. wordt aanbevolen d. HH. Doctoren, kost: Va Kg. bus f 1,60. Vraag overal Cacao Grootes. per 100 2,50, per stuk 3 Cent. 100 3,50, 5 100 7, 8 100 8, 10 verkrijgbaar bij Barteljorisstraat 6. worden versch gesneden en franco verzonden h f 2,75 per Kilo, na ont vangst Postwissel ofRembours, Em ballage inbegrepen, door Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4