OOST-INOIEL ie Honderd lilden, GËRMANIA. VERKOQPING Meid-Alleen, Aangeboden: Edammer Kaas. Mathilda's Liefde Ad verten tiën. Verhuring bij Inschrijving BLOEMBOLLENLAND, ORGELBESPBLIHa Burgerlijke Stand. eene Keukenmeid, Schrijf-, Kopieer- en Luxe-inkt. H. VAN OER MQOLEN, OPRUIMING Marmeren Schoorsteenmantels, YJ Dr. Retau's i£Jelfbewariiig. Aanbrengpremie TIESi GULDEK. KELLNER voor het Café. Levensverzekering-Maatschappij te Stettin. Gezamenlijk Vermogen op 31 December 1886 f 56,822,019. De vrouw van eecen der stroopers hield haren man er Tan terug de gevraagde schadevergoeding te vol doen. Er had daarop aangifte plaats. Don volgenden morgen vond men den man dood in het water; hij had door verdrinking een einde aan zijn leven gemaakt, om uitdehan den van het gerecht te blijven. Onder de slachtoffers van den schouwburgbrand te Exeter bevon den zich ook twee studenten van de Oxfordsche universiteit, Gossett en Tamplin geDaamd. De beide ongelukkige vaders, generaal Gos sett en de pastoor van Newport in Miseex, de heer Tamplin, begaven zich naar Exeter, om zich over het lot van hunne zonen te vergewissen. Men vond onder de puinhoopeu twee gouden riDgeu en een zilveren hor loge. De heer Goseet herkende deze voorwerpen als van zijn zoon af komstig. De overblijfselen der beide studenten waren reeds, als onher kenbaar begraven. In het parterre vonden de arbeiders een lijk dat rechtop stond, met wijd opengesperde oogen. Toen men he lichaam aanraakte verbrokkelde het. Dit was het overschot van den keil ner, die limonade verkocht. De schrik had hem waarschijnlijk zóó verlamd dat hij geene poging kon doen om zich te redden. Men begroot het aantal slachtoffers op meer dan tweehonderd. Een van Cork aange komen soldaat vertelde dat hij door den brand vader, moeder, twee broeders en eene zuster heeft ver loren. De giften voor de slachtoffers van den schouwburgbrand te Exeter vloeien rijkelijk. In de stad zelve hebben liefdadige dames eene inza meling aan de huizen gehouden. Vele oogstfeesten, d; e spoedig zou den plaats hebben, zullen wegens de groote ramp niet gehouden wordeD, en van die welke gevierd worden, zal de opbrengst ten bate van het hulpfonds zijD. In alle ker ken waren tegen Zondag collecten voor de zwaarbeproefden uitgeschre ven. Ook bij de Britsche legatie te Parijs zijn belangrijke bijdragen van EDgelschen die in Frankrijk wonen, ontvangen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag brak in een buis in Hampstead-Road te Londen een ernstige brand uit. Het huis was door meer dan 20menschen bewoond. Allen werden zij in tijds gered, met uitzondering van een knaapje van drie jaar dat in bed verbrandde. De moeder, die in haar angst uit het raam sprong, werd ernstig verwond naar het ziekenhuis gebracht. Te Parijs is een kwakzalver in hechtenis genomen, die pakjes snuif van 50 gram te koop bood voor 50 centimes. Het was gemalen run, besprenkeld met rozen-essence. Gedurende het kortstondig verblijf van de aarts-hertogin Ste phanie te Parijs heeft zij op het graf van Heinrich Heine op Mont- martre een krans met deze woorden neergelegd: «Keizerin Elisabeth aan haren geliefkoosden dichter». De Keizerin van Oostenrijk had name lijk onlangs aan de thans nog levende zuster van den dichter beloofd, dat zij van de eerste gelegenheid, dat een harer bloedverwanten Parijs zou bezoeken, gebruik zou maken om aan de nagedachtenis van den grooten Duitschen dichter eene hulde te brengen. Woensdagmiddag had de wach ter bij den overweg van den spoor weg te Mont-de-Marsan (Frankrijk) vergeten de hoornen te sluiten, toen een rijtuig, waarin een dame en een heer gezeten waren, de spoorbaan nog overkwam, terwijl een trein in aantocht was; het rijtuig werd om gereden, de man bleef op de plaats dood, de dame werd zwaar gekwetst. Een gedenkteeken van het oude Parijs wordt verbouwd. Het is het halvemaanvormige gebouw op den hoek van den boulevard des Italiens en bekend als «Le pavilion de Hanövre». Dit is het laatste over blijfsel van het paleis van den maar schalk de Richelieu. Om zijn eigen- aardigen houw noemde men het «hotel de travers». De maarschalk maakte het tot plaats van samen komst voor zijne vrienden en daar geleidde hij zijne derde gemalin binnen, die hij op zeventigjarigen leeftijd huwde. Zij was even over de zestien en werd spoedig weduwe; zij leefde tot op den tijd van Louis Philippe. De «burgerkoning» ver maakte zich niet weinig wanneer zij hem zeide: «Ik verzeker u dat het waar is; mijn man wist het van Lodewijk XIV.» En zij sprak de waarheid; haar echtgenoot was een tijdgenoot van le Roi Soleil. Zoo worden de geslachten van twee of drie eeuwen aaneengeschakeld. Het geliefkoosde paarlensnoer van Marie Antoinettedat deel uitmaakte vau de onlangs verkochte kroondiamanten, prijkt thans in de uitstalkast van een Berlijneche juwe lier. Sic transit gloria muudi 1 In het kanton Bern wonen 300 aauhangers vaD de Mormonen zij hebben hun hoofdkwartier te Bern en hun hoofd is een Duitscher, Schoenfeld, die daar sedert 1884 woont, iu Utah een aantal vrouwen en kinderen heeft en den titel van bisschop voert. Te Weenen is echtscheiding aangevraagd door een man en vrouw die jaren getrouwd waren geweest en 2 kinderen hebben; door een toeval was gebleken, dat de man de eigen broeder was van zijn vrouw broeder en zuster waren sedert hun jeugd gescheiden geweest. Beiden zijn diep rampzalig. De keizer van Oostenrijk heeft aan Pasteur het ridderkruis van de IJzeren Kroon verleend, dat recht gesft op het voeren van den titel van baron. Gravin Cellesi, die met haar rijtuig in de omstreken van Pistoia reed, werd door drie onbekend ge bleven personen aangevallen, die haar van een waarde van ongeveer 20,000 lire in geld en bijouterieën beroofden. Uit Parma wordt aan la Gazzet la d'Italia geschreven dat de inter nationale wedstrijd in kaasbereiding, de eerste van dien aard in Italië, van het grootste gewicht belooft te worden. Uit Nederland, Belgie, Duitech- !and, Zwitserland, zelfs uit Amerika, zijn zeer talrijke inzendingen ont vangen. Italië, dat zich sedert eenige jaren met ijver op de kaasmakerij toelegt, zal, naar men zegt, geen onderge schikte plaats innemen. De jury, door den minister van Landbouw benoemd, bestaat uit 10 leden, waaronder 3 vreemdelingen De Petersburgsche staatsbank is het slachtoffer geworden van een sluw bedrieger. Toen haar het lot gepresenteerd werd, waarop hij de laatste trekking der binnenlandsche leening een prijs van 100,000 roe bels gevallen was, bleek dat dezelfde so: i reeds eenige dagen geleden op een valsch lot met hetzelfde nimmer was uitbetaald. De bank betaalde de som van 100.000 ten tweede male. doch gaf tevens het geval aan, zoo dat er nu naar den eersten ontvan ger van de som een scherp onder zoek ingesteld wordt. De Turksche regeering heeft de maandelijksche bezoldiging harer officieren uitgekeerd in den vorm der Medjidiëh-orde. Hun werd niet eens de keus gelaten. De Rio Apa, een Braziliaansch transportschip, is met man en muis vergaan. Op de kusten worden da gelijks lijken door de zee gewor pen. Men begraaft ze op het strand, Benden zeeschuimers dwalen op het strand rond, om de aangesj lijken te plunderen. Die kerels ple gen de grootste barbaarschheden, die men bedenken kaD. Zij snijden de vingers der lijken af om de rin gen te rooven. Een kok werd terug gevonden, die door een aantal pon jaardsteken gedood was. Die man had 60.000 fr. bij zich. tuigd!» roept mevrouw..;., en haar zoon was gewroken De Pall Mall voorspelt een vrucht baar letterkundig seizoen «niet zoo zeer omdat onze auteurs vol groote gedachten zijn», zegt het blad, «dan wel omdat het papier hijzonder goedkoop is». Een Vlaamsche vertaling van het woord telephoon: «Klapdraad (klap pen in den zin van praten). Nog zoo kwaad niet bedacht STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Schiedamkapt. Potjer, vau Amsterdam naar New-York, passeerde 18 Sept. des ochtends 8 uur Dover. Wind W. Het stoomschip Oranje Nassau, van Suriname naar Amsterdam, arriveerde 10 Sept. te Havre. Het stoomschip Zeeland, vertrok 10 Sept. van Rotterdam naar Ned.-Indië. Het stoomschip <Samarang, kapt. Sikemeijer, vertrok 10 Sept. van Batavia naar Rotterdam. van partijen zeer gunstig aaoééngeiegen te Lisse, aan den Straatweg eu het Mallegat, bij de Engelbrug, te zamen groot ongeveer 3 hectaren. In 6 perceelen, zobals die op het terrein door echeidingspaleo, waarop de grootte staat vermeld, zijn af gebakend. Voor 10 jaren en 10 optiejaren, dadelijk ingaande. Inschrijvingsbiljetten in te leveren op Donderdag den 22en September 1887, van 10 tot 2 uren, ten kan tore van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lisse, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen. MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 12 Sept. De prijzen der Aardappelen waren als volgt Geld. Blauwe fl,70 a 1,80, dito Kralen f0. a 0,Zeeuwsche Blauwe f 1,70 a 1,80, Katwij- ker Zand f3,a 4,Noordwijker Zand f 2,50 a 3,50, Haarlemmer Zand f0,a 0,Fric- sche Hamburger f 0,a 0,id. Saaiers f 0, 0,Geld. Muisen f 0,a 0,Andijkei Blauwe f 1-70 a 1,80, Sassenheimer Zan.1 f0, 0,Hillegommer dito f'2,a 4,Frie- sche Fraueker Jammen f 1,90 a 2,20, do. En- gelsche fl,50 a 1,70, dtto Muntersehe f0,a 0,allen per Hl. Aangevoerd 8 versche ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet eu Geraffineerd onveranderd. Petroleum. Loco f7,75 E. Oct. f7,65 E.Nov./ Dec. f7.70 E. consumptie f9,Nobel dito loco f7,10 E. Nov./Dec. f7,20 E. Tarwe op levering onverauderd, Nov. f183. Noteeriug van de Commissie voor den Graan- bandol. Rogge op leveriug Oct. vast, vooraar iets lage,~, Oct. f102, 10?, Maart f105, 106. Noteering vau Menne Thole. Koolzaad stil. Lijnolie Jan./Mei f218/a. Edam, 10 Sept. Kaas: Aangevoerd 124 stapels, wegendeKg. Hoogste prijs der Gras- f29,Handel vlug. Leiden, 10 Sept. Aan de Gemeen te-Waag ge wogen »/8 en i/16 deelen Boter, te zamen stukken. Prijs Scheiboter van f58,tot 64,Grasboter f0,a 0, Schiedam, 12 Sept. Moutwijn f8,Jenever Amst. Proef f12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 1,40, dito Commissie f 1.10. vau eene aanzienlijke partij VARIA. GEVRAAGD 1 November, in eeu etil gezin, z. k., eene nette Dienst bode, P. G., niet beden 25 jaar, als goede getuigen vereischte. Br. onder lett. W. R. H., aan het bureau van Haarl. Dagblad. R. K. KERKBERICHT. Kathedrale en Parochiekerk van den H. Jozef. Donderdagavond te 7 uur Let Lof. Zaterdag te half 9 de II. Mis ter eere van het II. en O. Hart van Maria, met 500 dagen aflaat, ter bekeering der zondaars; 's avonds te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de HH. Missen en de Catechis mus naar gewoonte. Eiken middag te 3 uur het Rozenhoedje Parochiekerk van den H. Anionius van Padna. Dinsdag te half 6 11. Mis en Toespraak voor hen, die in bedevaart naar Kevelaar gaan. Dinsdag en Vrijdag ten 8 uur gezongen H. Mis. te 6 uur het Lof. Woensdag, feest vau Kruisverheffing, te welker gelegenheid Zondag a. s. Generale Communie voor de leden der Broederschap van den II. Kruisweg. Vrijdag 8 uur gezongen 11. Mis van dankbaar heid, voor de gelukkige wederkomst der bede vaartgangers uit Kevelaar. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu half 10 uur, Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Woensdagavond te 7 uur het Lof. In deze week, de IIII. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. Catechismus naar gewoonte. ia de Groote- of St. Bavokerk al hier, op Dinsdag- 13 Sept. 1887, des namiddags vau 12 uur, door deu Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga Bach. 2. Melodie No. 2Guilmant. 3. Sonate No. 4 Mendelssohn a. Allegro con brio. I. Andante. c. Allegretto. d. Allegro maestoso e vivace. 4. Fantaisie No. 2Fr. Kiel. 5. Finale. Mevrouw, wier zoon voor een toe latingsexamen niet is geslaagd, komt over haren spruit met den meester «spreken», die er zijn er waarvan men het weet niet hoog timmert. De man wascht zich schoon door te wijzen op het gebrek aan ijver en andere min prijzenswaardige ei genschappen van den knaap. Eindelijk begint de moeder van stelling te veranderen en klaagt er over dat de kinderen tegenwoordig ook zoo «verschrikkelijk veel» moe ten leeren. Ik zal den kinderen niet te veel leeren!» zegt de man met zekeren paedagogischen trots. «Neen, daar ben 'k van over- BEVALLEN 10 Sept. W. A. Bor-Bokkerïnk z. - A. A. Paap—Horsman z. - A. C. L. E. Diehl—Schott d. - 11. D. Wijdeman—van Steen z. - A. M. vau Om meren-Cornet d. - C. F. Kok-Kraak d. - J. Dirks-van de Manakker z. - C. van den Ooster- kamp-Rijbroek d. - S.. A. M. Dollé-de Jong z, OVERLEDEN: 9 Sept. P. W. Voskuijl 62 j. Camphuijsstraat. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. BEVALLEN: 7 Sept. H. E. Weill-Bremer d. Rotterd. - 8. A. J. M. Blerscli-Neervoort d. 's-Hage. - 9. I. G. Korthals Altes-Meursing z. Amst. - L. C. W. Gerding-Liscaljet d. Amst. - 10. H. L. Laads- man—Labrijn d. Rotterd. - N. M. Lodder-Ha- meete-man z. Ouddorp. OVERLEDEN: 7 Sept. J. van Leeuwen 66 j. Amst. - C. J. Mos 42 j. Delftshaven. - 8. A. Hnlshoff Pol 79 j. Hengeloo. - H. Cramer 74 j. Londen. - J. F. W. d'Engelbronner 62 j. 's-Hage. - 9. M. van Egmond 6 m. d. Rotterd. - D. Schöpperle-Sartor 69 j. 's-IIage. - D. Los Gzn. 77 j. Zwijndrecht. - Wed. G. Holtus-Otterheek 76 j. Arnhem. - G. H. van Helden 12 j. z. Rotterd. -10 H. W. van Volkom 80 j. 's-Ilage. - J. L. Theunissen 30 j. Overschie. - Zoontje van F. S. W. Gautier 3 d. Meerkerk. - W. van der Ven Tz. 58 j. IJsselmonde. 1 op Woensdag 14 September a.s., des middags te 12 uur, op de TURFMARKT. Alles eiken bout. Met November wordt gevraagd van de Pr. G., goed kunnende Ko ken en eenig huiswerk verrichten. Br. fr. ouder lett. B. W". A., aan het bureau van Haarl. Dagblad. Ik recommandeer mijn sedert ja ren bekende IJzer - Galnoten Schrijfinkten, en daaronder als fijnst: Aleppo-Inkt uit de beste Aleppo- Galnoten, schrijft in volle blauwe kleur en wordt zeer zwart. Bureau-Inletf van dezelfde ge halte als bovenstaande, iets helder der blauw schrijvend, en andere soorten voor Kantoor- en schoolge bruik. Verder mijne nog na maanden schoone kopieën gevende Kopieer- inkt. Anilin-Brillant-Schrijf- en Kopieer-inktjs, zeer dun vloeiend. Blauwzwarte Kopieer-inkt, deze schrijft roodachtig, wordt di rect donker en geeft zuivere blauw zwarte kopieën. Non plus ultraschrijft licht blauw, is zeer dun vloeiend en geeft een zwarte kopie. Het groote succes mijner Inkt heeft vele fabrikanten aanleiding gegeven, ondersteund door hande laren, die óf geen kennis van kwa liteiten hebben, óf om eene grootere w nst te bedingen, er geen waarde aau hechten hunne afnemers met het beste goed te bedienen, mijne etiquetten na te maken, en verzoek ik derhalve het schrijvend publiek op mijn naam te willen letten. Uitvinder en eenig fabrikant van de echte Aleppo-inkt. eene nette gemeubeleerde Kamer met Slaapkamer, Pension eu be diening, op frisschen stand. Br. fr. onder lett. B. P., aan het bureau van Haarl. Dagblad. Wegens vertimmering, van eene zeer schoone partij ver heneden fabrieksprijs. Gr. DE! MUNTNTIK, SteenhouwerHaarlem. S&~ Aan hetzelfde adres voor spotprijs TE KOOP:hardsteeuen Paardenkribben. le prijs op de Landbouw tentoonstelling te Hoorn zijn h f 1,75 per stuk frauco door geheel Nederland te bekomen bij W. J. SWART, Kaashandel, Purmerend. Niet bekroonde le soort h ƒ1,50 per stak. Nog slechts enkele exemplaren zijn aan het bureau van HAAR LEM'S DAGBLAD verkrijgbaar van den boeienden gesehiedkundi gen Roman naar het Hoogduitsch door CHRISTIAAN VAN SPAARNE. spgP* Voor geabonneerden op HAARLEM'S DAGBLAD is de prijs ƒ0.40; voor niet-geabonneerden ƒ1.50. De Directie. voor de ongelukkige slachtoffers der p Zelfbevlekking (Onanie) en geheime p uitspattingen is het beroemde werk Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de verschrikkelijke gevolgen van deze ondeugd lijdt, moet het lezen; de oprechte leering, die het geeft, redt jaarlijks duizenden van een zekeren dood. Te verkrijgen bij het Yerlags- Magazin te Leipzig, Neumarkt 34, franco tegen inzending van het bedrag, (ook in postzegels), en in eiken boek handel in Holland. Nederlanders, die dienstnemen bij het Indische leger ontvangen, bij het aangaan van eene zes-jarige verbintenis, een Handgeld van Nadere inlichtingen zijn gratis te bekomen bij het De* partement van Koloniën en bij alle Burgemeesters. In een Hotel en Café-Restauraut wordt gevraagd een nette fat soenlijke beschaafde Onnoodig zich aar. te melden zoqder bewijzen vau bekwaamheid. Adres met franco brieven, onder left. T. Z. W., aau het Algemeen Advertentie- Bureau van NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. Bureau te Amsterdam, Sarpbatistraat No. 22. Uitgebreide Verslagen, Prospectussen en alle gewenschte inlichtin gen op aanvraag gratis verkrijgbaar hij de Heereu Hoofdagenten P. KRAAN, Hoofdcommies ter Gemeente-Secretarie te ZaandamE. DE LANOY, Lid der Firma Westerkappel Hoofd te Haarlem; C.JANS SEN Rzn., te Alkmaar en A. H. D. RUPS, Architect te Edam. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4