mmwtös. B 111T E N IA N1). GEMENGD NIEUWS. BEURSBERICHTEN. Staatsleeningen. EUROPA. ciBslB ondernemingen. industrieels su rinsn- Moskow-Km-sk ow. 6 Spoorweglceningen. Provincials en Stede lijke Iseningen. Premieieeningen. onderzoek is gebleken dat de be doelde politie-man in kennelijken staat verkeerde en zal hij diensvol gens uit zijne betrekkiug worden ontslagen. FINANCIEELE fölEDEGEELINGEN. Te Amsterdam werd Zaterdag 10 Sept. de ge wone jaarlijksche vergadering gehouden van aan deelhouders in de Ned. Algemeene Maatschappij van Levensverzekering "Conservatrïx«. Deze vergadering was zeer talrijk "bezocht. Zij werd geopend door den president-commissaris, die vervoleens het praesidium overdroeg aan den onlangs benoemden directeur G. L. Jansma van der Ploeg. In de oppositie bevonden zich de advocaten mrs. Ph. A. Haas Azn., P. Pet, A. C. N. Pieren en L. NV. van Gigch. In zijn algemeen verslag gaf de directeur als zijn overtuiging te kennen, dat wConservatrix" een alleszins levensvatbare zaak is. mits de kankerplckken die haar bestaan bedreigden, werden uitgesneden en zij gesteld werd buiten den invloed van hen, die zich voor deden als de reddende engelen der Maatschappij, maar die inderdaad waven de verslindcrs barer activiteiten. Hij riep daartoe de steun der ver gadering in, daar hij met de meest mogelijke openhartigheid en in volle waarheid den juisten standvan zaken der Maatschappij zou blootleg gen. Die steun werd hem dan ook in volle mate verleend; de oppositie werd volkomen verslagen, de voorgestelde wijziging der statuten met schier algemeene stemmen aangenomen, cn eindelijk de zaakkundige controleur M. J. J. Kröller met al gemeene stemmen, waai'bij de oppositie zich van stemming onthield, ontslagen, terwijl ook het ontslag aan den wiskundigen adviseur, dr. W. Gleuns, werd gegeven. De vergadering, om 13 uur begonnen, eindigde te halfzes ure. Het algemeen verslag en de goedgekeurde re kening en verantwoording van het boekjaar 1886 zullen worden gedrukt, en in ruimen kring ver spreid. In de bijvoegsels tot de «Staatscourant" van 16 dezer zijn staten opgenomen betreffende I. den in- en uitvoer der voornaamste han delsartikelen op Java en Madura, gedurende de maand Mei en gedurende de eerste vijf maanden van 1887, vergeleken met dien over gelijke tijd vakken van de beide voorgaande jaren; II. den invoer der voornaamste katoenen en wollen manufacturen te Batavia, Samarang en Soerabaja, gedurende de maand Mei en de vorige maanden van 1887, te zamen: III. den voorraad der voornaamste handelsar tikelen in entrepot op Java en Madura aan het eind der maand Mei 1887- RECHTZAKEN. De rechtbank te 's Hage veroordeelde Donderdag tot 1 jaar gevangenisstraf, den koffiehuisbediende, die in het café //het Nieuwe Gouden hoofd" de geldkist met een paar duizend gulden waarde stal. Woensdag heeft voor de rechtbank te Leeuwarden terechtgestaan Omer Jansen, wegens de door hem op den 19den Juli jl. gepleegde poging tot moord op Maria Berber Wever. Hij was zeer aangedaan en berouwvol. De substituut-officier van ju stitie mr. J. P. van Outeren, had in veel opzichten medelijden met bekl. en gispte sterk het gedrag vau Berber, doch achtte het ten laste gelegde bewezen en vorderde veroordeeling van bekl. tot 3 jaren gevan genisstraf. De verdediger, mr. I. Wolff, optredende in plaats van mr. J. Zijlstra, bestreed de qualificatie en bepleitte verzachtende om standigheden. Uitspraak 24 dezer. Een talrijk publiek woonde de zitting hij. Ned. Ilerv. Kerk. De algemeene vergadering der Nederl. Gustaaf-Adolfvereeniging zal Donderdag 6 Oct. a. s. gehouden worden te Tiel, in het lokaal voor godsdienstonderwijs. Des avonds te voren zal eene openbare samen komst met zangkoor plaats hebben in de Groote Kerk, waarin als sprekers zullen optreden de heerendr. J. Offerbaus, kerkelijk hoogleeraar tc LeidenB. J. Swaan, pred. te Gouda, en M. J. Mees, pred. hij de Luthersche gemeente te Haarlem. Volgens het ondersteuningsplan wordt door het hoofdbestuur voorgesteld f10,993 te bestemmen voor hulpbehoevende ge- meenteu, waaronder f 2549 voor Neder land en f 300 voor de meisjesschool in de Minahassa. België. Volgens inlichtingen uit de beste bron geput, komt het bericht betref fende de botsing tusschen een Engelsche en Belgische visschersboot, welke gevolgd werd door een schipbreuk, waarvan door eenige bladen met grooten ophef melding is gemaakt, neer op eene aanvariug, zonder ongelukken, veroorzaakt door het verzuim van den Engelschen visscher, die op zijn boot de lichten niet had ontstoken. Geen vau heide booten is daarbij vergaan. De opgewondenheid onder de Belgische -visschers te Ostende is nu geheel verdwe nen. De Engelsche booten gaan voort met het ontschepen van visch te Ostende, zonder dat hnn overlast wordt aangedaan. Tusschen de Belgische en Engelsche regeeringen heeft een drukke uitwisseling van diplomatieke stukken plaats, daar men de betreurenswaardige geschillen tusschen de Belgische en Engelsche visschers in der minne wil oplossen. Engeland. Al« verdacht van mede plichtigheid aan den moord op den op- pereonstable Wheleban zijn te Lis doonvarna 15 personen ia hechtenis genomen. Z:j werden eerst naar Bally vaughan en van daar met een stoomboot naar Gal way vervoerd. Het volk schoolde in groote menigte samen om den gevangenen uitgeleide te doen. Het kwam intusschen niet tot eenige rustverstoring. Uit de officieele Iersche mis daden-statistiek over 1886 blijkt dat het aantal in dat tijdvak ter kennis van de justitie gebrachte misdrijven 223,207 bedraagt, d. i. 8111 minder dan het jaar te voren. De statistiek is in lijnrechten strijd met de be wering der nationalisten, dat in Ier land het aantal zware misdrijven sinds jaren niet zoo gering is ge weest als in 't afgeloopen jaar. In 1886 werden namelijk in Ierland 35 moorden begaan, in 1885 «slechts» 18 en in 1884 «slechts» 21. Duitschland. Graaf Kalnoky, de Oostenrijksche minister, is Donder dag te Berlijn gearriveerd en ver trok te 51/, uur naar Friedrichsruhe, waar hij des avonds te 9 ure werd verwacht. Bij het Donderdag te Stettin gehouden feest der Provinciale Sten den, stelde de president Köller een dronk in op de gezondheid des kei zers, waarmede de aanwezigen onder luide toejuichingen instemden. De keizer beantwoordde deze hulde met een dronk op de provincie eu be tuigde zijne ingenomenheid met zijn verblijf te Stettin, waar hij eehte feestdagen had doorleefd en overal de gevoelens van onwankelbare trouw had teruggevonden evenals ter tijde van zijnen koninklijken vader en broeder. Des avonds was de stad schitte rend verlicht. Uit Berlijn wordt gemeld dat er te Warschau in de laatste dagen 50 christelijke en 25 joodsche fami- liën, benevens 32 Israélietische jon gelieden, wegens hunne Duitsche nationaliteit, op hoog bevel uit het land zijn verdreven en er binnen enkele dagen nog velen zullen volgen. Gelijk uit Constantinopel wordt gemeld, heeft de Porte prins Bi.-- marek doen weten, dat zij zich ia beginsel bereid verklaart tot een militaire bezetting van Oost Rumelië. Evenwel kon de sultan dit voorstel niet openlijk indienen, daar het mis schien den toorn van andere mogend heden zou opwekken. Daarom ver zoekt de Porte prins Bisinarcks oor deel, opdat zij hierover zij ingelicht, alvorens haar nota te verzenden. De sultan heeft dit tevens ter kennis gebracht van den Duitschen gezant te Constantinopel, zoodat weer stof wordt gegeven voor nieuwe onderhandelingen. Een beslissing wordt echter in geen geval verwacht, voordat de conferentie tusschen prins Bismarck en graaf Kalnoky te Fried richsruhe is geëindigd. De Oosten rijksche minister vertrok Donderdag met zijn secretaris naar prins Bis- mareks buitenverblijf, waar hij een paar dagen zal vertoeven. Volgens de Nordd. Alg. Zeit. is de staatssecretaris van Buitenland- scke Zaken, graaf Herbert van Bis marck, te Friedrichsruhe aangeko men. In den loop dezer week zal graaf Herbert zijn arbeid aan het ministerie van Buitenl. Zaken her vatten. De landverhuizingen uit Elzas- Lotharingen naar Amerika en Frank rijk zijn nog steeds in vollen gang. Van 1880 tot 1885 vertrokken 49.254 Elzassers en Lotharingers. Valen hebben in den loop dier jaren hunne zaken aan kant gedaan en tal van jongelieden verlieten het land om den Duitschen dienstplicht te ontkomen. Voornamelijk heeft de landverhuizing plaats bij de bevol king der steden en wanneer dit zoo voortgaat zal de getalsterkte der nieuw aangekomen ingezetenen er poedig die der eigenlijke Lotha ringers overtreffen. Frankrijk. Louise Michel laat nu en dau nog eens van zich spre ken. Zij heelt thans weer in eene openbare vergadering te Parijs het woord gevoerd en wel ter verdedi ging der moraliteit van de boeken, die door toedoen van de maire te St.-Ouen onlangs bij de prijsuitdee- ling aan de kinderen der openbare scholen zijn uitgereikt en waarin o. a. de Parijsche commune wordt verheerlijkt en meer banaliteiten voorkomen. De maire is diensvol gens geschorst en zal waarschijnlijk ontslagen worden. Bulgarije. Het gerucht is hier in omloop, dat de prefect Mankoff te Rustschuck is afgezet. Het dagblad De Bulgaar is ge schorst en tegen den redacteur is eene vervolging ingesteld. Al meer en meer begint de houding van vorst en volk, Turkije te verdrieten, vooral na de manifes tatie, welke te Sofia heeft plaats gehad. Waarschijnlijk zal Duitsch land, indien de Porte er niet tegen is,eene afdeeling gepantserde schepen naar de Zwarte Zee zenden. De Turksche regeering houdt troepen gereed in Macedonië, terwijl Rus land aan Duitschland de zorg voor een handelend optreden overlaat en zich zelf achter de schermen houdt. De zending vau het Duitsche es kader heeft ten doel aan Bulgarije vergoeding te vragen voor de be leedigiug den Duitschen consul te Rustschuck aangedaan, door een in die stad uitgegeven dagblad. Inmiddels heeft de Bulgaarsche regeering het blad opgeheven en zal de redactie in rechten vervolgen, van welk besluit den consul, den heer von Thielmann, kennis is gegeven. Een ingezetene der gemeente Delft aldus wordt aan liet //Rott. Nwsbl. van daar geschreven - trok in de ker- misweek aldaar een prijs van zestigdui zend marken uit een der Duitsche lote rijen. De man was in de wolken over zijn geluk; in dien geluksstaat zou en moest hij aan zijn innigste en reeds lang ver heide wenschen voldoenhij deed dit door onmiddellijk een poppenkast te bestellen. Onze gelukkige kleedde zich in gala- costuum (zwarten rok met witten das), zette zich voor een open raam en hoorde met gespannen aandacht, gedurende ruim twee uur, de kermiskluchten van Jan Klaassen aan. De meeningen over een geluksstaat loo- pen natuurlijk uiteen, doch ieder zal toe stemmen dat het gevoelen daarover van ons gelukskind geen hoogen vlucht nam, ja zelfs bescheiden mag genoemd worden toch zal eveneens niemand tegenspreken dat, in aanmerking genomen onze winner tusschen de dertig en veertig jaren oud is, in het bezit van een wetenschappelij- ken titel en een eervolle betrekking be kleedt, zijne wijze om aan zijn innigste wenschen te voldoen, zonderling mag heeten. De Nordd. Allg. Zeitung deelt het volgende mede: Te Berlijn werd dezer dagen de aandacht van een politie-agent ge trokken door een jonge dame, die midden op het Marianneplein lag <e schreien. Hij hielp haar opstaan en bracht haar naar het bureau van politie in de Adalbertstrasse. Spoe dig bleek, dat zij was mej. Marie C., een 21-jarig meisje uit de Pück- lsrstrasse, die zich te sterk had ge regen. Nadat haar geneeskundige hulp was verstrekt, kon zij weer haar weegs gaan. Voor het gerecht te Berlijn verscheen een dienstmeisje om de volgende reden Haar mevrouw had haar ontslagen met een briefje, waarop stond: «oneerlijk, onrein en brutaal!» Wel wetende, dat zij op dit briefje geen dienst meer zou krijgen, had zij de lettergrepen «on» uitgeschrapt en daarvoor gezet: «Zeer eerlijk, zeer rein, maar bru taal!» Toen haar nieuwe mevrouw bemerkte, dat het meisje verre van eerlijk en rein was, haalde zij het getuigenisbriefje nog eens voor den dag en bemerkte nu de vervalschiug. Voor het gerecht gebracht werd het meisje tot 15 mark boete, subsidiair 5 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Te Hamburg zijn vier per sonen door het gebruik van trichi- neus vlees?,h gestorven. Te Brunswijk lijden nu reeds over de 190 personen aan die ziekte. Het te Kassei in garnizoen liggend huzaren regiment heeft van zijn chef, den Hertog van Aosta, een prachtig theeservies ten ge schenke ontvangen, dat op een waarde van 15,000 fraucs wordt geschat. Volgens de jongste becijferingen bezit onze aardbol 53 millioen vierkante mijlen land met 1400 millioen bewouers. Een Eugelsch blad wijst er op, dat naar alle waarschijnlijkheid binnen weinige jaren bijna één dorde van de oppervlakte onzer aarde en meer dan één vierde van de be volking der wereld geregeerd aal worden door de directe afstammelingen van het koninklijk echtpaar te Kopenhagen. Koning Christiaan van Denemarken is souvereiu over een gebied van ongeveer 90,000 vierkante mijlen, met meer dan twee millioen inwoners; de schoonmoeder van zijn oudste dochter, koningin Victoria, heeft een rik van 8% millioen vierkante mijlen met ongeveer 305 millioen zielen, zijn schoonzoon, de Czaar, gebiedt over 8 millioen vierkante mijlen en 108 millioen zielen en zijn zoon, de koning van Grie kenland voert het bewind over 25,000 vierkante mijlen en 2 millioen inwoners. Wanneer koning Albert Victor over Groot-Brittannië regeert, zal Nicolaas Czaar van Rusland, Erederik koning van Dene marken en Constantino koning van Grie kenland zijn, want de prinsen van dezen naam, die allen kleinkinderen zijn van koning Christiaan IV, zullen direct of indirect opvolgen aan de souvereinen, die thans de vier bovengenoemde tronen van Europa bezitten. Voor het politiegerecht te Sunderland verschenen twee vrou wen, waarvan er een waarzegster heette, die beschuldigd waren den echtgenoot der andere vrouw te hebben willen vergiftigen. De vrouw had buiten weten van haar man, diens leven verzekerd voor 22 pd. st. Om dat geld in handen te krijgen hadden de vrouwen den man willen vergiftigen. De redactie van het Londen- che blad de Pall Mall Gazette heeft een buitengewonen berichtgever uit gezonden op een «interview»-reis rondom de wereld. Het doel daarvan het publiek op de hoogte te stellen van de inzichten der meest bevoegde mannen op het gebied van handel en staatkunde, in de voornaamste plaatsen ter wereld. De berichtgever zal over een jaar terugkomen. Bedelaars te Parijs. Eenige dagen geleden werden door de Pa rijsche politie twee bedelaars in hechtenis genomen, die het den voorbijgangers zeer lastig maakten. Voor den commissaris gebracht ver telden ze, dat zij afgehuurd waren door een Spanjaard, die hen iederen morgen uitzond om te bedelen ter wijl bij contract was bepaald da gelijks 10 of 12 francs voor hem op te halen. Als zij daaraan niet voldeden werd het te kort- vau hun salaris afgehouden. Bij verder on derzoek bleek, dat hun patroon te Parijs op grooten voet leefde. Hij hield er vijf behoorlijk gesalarieerde bedienden op na. De hidalgo be steedde zijn tijd met het toezicht over zijne ondergeschikten. De po litie heeft hem over de grenzen ge zet doch hij heeft al genoeg ver diend om de praktijk te kunnen la ten varen. Het huis in de Avenue Victor Hugo, waar de groote dichter stierf, is voor 300,000 frs. verkocht aan zijn kleinkinderen Jeanne en George Hugo. Er is een oogeublik sprake geweest het huis toi museum in te richten. Het internationaal congres van voorstanders der lijkverbranding, dat, gepaard met eene tentoonstelling van zaken op lijkverbranding toepasse lijk, deze maaod te Milaan zou plaats hebben, is verdaagd tot de maand April vau het volgende jaar. Zaterdag- wordt te Pavia het Xlle medisch congres geopend en op denzelfden dag eene medische tentoonstellingingewijd.Hetltaliaan- sche «Roode Kruis» zal daar op groote schaal vertegenwoordigd zijn. In den nacht van 13 op 14 dezer is te Sebastopol het groote depót der Russische stoomvaartmaat schappij afgebrand de schade is zeer aanzienlijk. Het aanhoudende wassen van den Nijl, dat in de vorige week zoo veel ongerustheid baarde,levert thans groot gevaar op. 13 Sept. werden op de brug bij Kasr-nil wachtpos ten geplaatst om aJe rij- en voer tuigen, die over de brug wilde trek- keD, te waarschuwen. De omstreken van Ghizeh en Ghezireh zijn over stroomd en tengevolge van een dijk breuk eenige mijlen hooger, zijn de bruggen op den Pyramiden-weg beschadigd, waar thaas al de dorps bewoners aan den arbeid zijn. Na middags werd het kamp bij Assouan overstroomd, en de twee pleinen bij de barakken van Kasr -nil staan on der water. Men herinnert zich niet dat zulk een hooge vloed in de laatstverloopen twintig jaren is ont staan. In Nieuw-Orleans is onlangs in den ouderdom van 81 jaren over leden Joseph Klar, een van die on- 16 Sept. 1387. Nederland. Cert. N. NV. Schuld. 2% dito dito dito 3 dito dito dito 3'/i dito Obligation 3% Oblig. A mort. Synd. 31/;, Frankrijk. Orig. Inschrijving 3 Siongarlje. Obl. Leening 1867 5 dito in Papierrente 5 Goudleening 5 dito 1881 4 I ft alle. Inschrijvingl861/81 5 do. Ct. Adm. Lamais 5 do. do. Noltenius 5 do. Pausel. Leening 5 Oostenrijk Oblig. in Pap. 1878 41/; dito dito 5 dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Polen. Obl. Schatk. 1844 4 Portugal. Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 Rusland. Ob Hope 1798/15 5 dito Ins. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 5 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito 5 dito 1872 Gecons, 5 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2e Leen. 4'/._ dito 1875 Gecons. 4% dito 1880 dito 4 Obl. Lccning 1867/69 4 dito Goudl. 1883 6 Spanje. Obl. Perp. Schuld 4 dito buitl. 1876 2 dito binnenl. Amor. 4 dito dito Perpet. 4 Turkije. Gepriv. Obl. 5 dito Alg. Sch. 65 gcr. dito 1863/65 ger. dito 1869 6 dito gereg Genot, koers. 73 V- S81/- 99»/» O»'/,. 78»/, 100>/a 70»/,a 92»/, 807, 92»/, 897, 907, 91»/, S4»/g 65 65 7/s 657/ie 90 Va 83l/a 57 9 6 Va 96 cxico. Obl. 1851 dito 1864 Brazilië. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1863 dito diio 1883 dito goud 1879 Haarlem. 2Va 65 70 dito oude Leen. 3 V- 871/--.92 V» dito 1887 3Va 96%97Va Kursk-Chark dito 5 dito 4 99 101 dito Azow dito 5 j e r. Mosk.-Javoslow Obl. 5 Moslc.-Smolensk. do. 5 Orel-Vitebsk. A and. 5 Losow.-Sewaat do. 5 Poti-Tiflis Oblig. 5 Trail scuiicas do. 3 Z. NV.Spw.-M. A and. 5 Amerika. Centr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. le Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Menomenec do. 7 dito N. NV. Uu. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cert 4 dito Centr. C. v. A. Kansas Pacific Obi. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bonds. San Franc. Obl. 6 dito Algom. Hyp. do. 6 Nederland. Amst. 1-Iy bank Pbr. 4'/; dito dito dito 4 Arnh. Hyp.-B.Pbr 4% dito dito 4 Gemeente-Cred Obl. 4'/^ dilo dito 4 's-Grav. Hyp. Pdbr. 4% dito dito 4 Holl.Hyp.-B.Pdb. 4 Va dito dito 4 Nat. Ilyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 4'/a Nederl. Bank. Aand. Kott. Hyp.-B.Pndb. 4 Va dito dito 4 Stmv. »Ned.« Aand. dito dito Obl. 5 dito ditq 4 Va dito dito 4 Utr. Ilyp.-Bk. Pdbr. 4'/a dito dito 4 Z.-HolL Hyp. Pdbr. 4»/. Genot, koers. los1/* 100% 102Va 'OO'/u IO21/4 102 102 100 101 100s/4 102 Va 101 Va 200 101% 101 63 103 100 Va 98 101% 100'/3 101% s s s 47, ^7, 47, Amsterd. Obl. 1861 3% 98% ltecep. 1886 31/3j 97% Rotterd. Ob 1886 81/*! 97"/n Jelez-Orel do. 101% Nederland. 85% Haarl.-Zaudv. Aand. 65 97 Holl. IJz. Spw. dito 145% 100% dito Oblig. 1884 4 102% 100% M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. 116% 98% dito Obl. 1879/81 4 101% 53 dito dito 1883 4 101% 52»/i« aito dito 1870 5 106 53Vie dito dito 1873 5 104 94% N. Centr. Sp. Aand. 23 95% dito dito Oblig. 94% dito gestemp. dito. 71 Va nos' dito do. Uit. Schuld 16 Ned. ïnd. Sp.-Aand. 137% dito Oblig. 1879 3 91% dito dito 1869 4Va N.R.Sp-volgef.Aand. 87 Va do. niet-volgef.Aand. 63 n/i« dito dito dito 48% dito Leening 1886 3% 97 71 dito dito 1875/78 5 104% 61 Ned.-NVestf. Aand. dito Obligatiëa 4l/c 102% 68 Hongarije. Theiss-Sp. Aand. 5 1001&/ia dito Obligatiën 5 83% Italië. Vict. Era. Obligatiën 5 60 NVest-Sicil.Spw. do. 5 101 Zuid.-Ital.Sprw. do. 8 61% Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. 90 Polen. NVarsch.-Brb. Aand 4 47% NV ars.-Ween en. do. 78% dito dito Oblig. 5 100 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 115'*%e Hypotheek Oblig. 4% 97Va dito dito 4 90 dito dito 3 69% Baltis. Spw. Aand. 8 56% Charkow Azow dito 5 95% Iwang-Dombr. Obl. 4% 82 Jelez-Gviasi. dito. 5 9118/i6 89»/, 76»/', 887, 1087, 127, 187, 14»/, 101»/, 1007, 1007, 100»/,, 967, 977, Miss. Kans. Tex Aand. do. U. Pac. S. Br. Obl. 6 Miss. Pac. South. do. 6 St.P.M.&Man,leHdo.7 dito gee. 2e Hyp. do. 6 South. Pacif. Spw.do 6 Union Pacific, dito. 6 Genot, koers. 98% 857, 1027, 1017, 987, 91 84 98'/, 60"/,, 667,, 86 147 1817, 183 183»/, 133 1867, 1387,, 1247, 967, 120'/, 1147, 627i, 101 1177, 112»/, 24"/,, 1157, 100»/, 1127/,, 115»/, 1127» 115 Haavl. Tram. Aand. N. Z.-li. Stmtr. A. dito Oblig. Stad Amst. f 1000.3 dito f 100.3 Amst. Kanaalm.C.v.A. Rotterdam 8 Gemeente-Crediet 3 Pal. v. Volksvl. 1867 dito 1869 a f2.50 België. Stad Antw. 1874. 3 dito Brussel 1887 ree.2% Hongarije. Staatsleening 1870 Theiss. Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk. Staatsleening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Crcdiet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 Pruisen. Th. 100 1855 8% Rusland. Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. Geneve 3 DIVERSEN, Ct.Ycr.Am.Sp.lcSer. dito dito 1887/4 dito dito 2e do. dito dito 3e do. Vg.A.Hyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 5 Prolongatie 4 a 0 pCt. 107% 110% 101 104% 103 136% /2.07s 91 91 97 93% 103% 108% 135 142 105 158 149 138 97 181 83 106% 108%

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3