GEMENGD NIEUWS. BEURSBERICHTEN, eene demonstratie van oorlogssche pen voor de Bulgaarsche haven op liet oog zou hebben, wordt te Ber lijn in politieke kringen ten sterk ste in twijfel getrokken. Frankrijk. Boil Carlos, die eene reis naar Zuid-Amerika heeft gedaan, is te Bordeaux aangekomen. De regeering heeft namelijk den maatregel, waarbij hem het verblijf in Frankrijk is ontzegd (die maatregel dagteekent van voor vier jaren) voor eenige dagen geschorst. Don Carlos kwam rechtstreeks uit Buenos-Ayres. Hij zal, zegt men, zich naar Parijs begeven. Nu heet het weer, dat prins Jéróme Bonaparte het manifest van den graaf van Parijs met een contramanifest zal beant woorden. Te Charleville in de Ardennen, zal van 2 tot 9 Oct. een socialistisch werk lieden-congres worden gehouden. «Le Pro letariat", het officieele blad van den bond der socialistische werklieden in Frankrijk, maakt de oproeping van het bestuur be kend. Wij tellen, wordt daarin gezegd, reeds 9 der onzen in den Parijscben ge meenteraad. Parijs is voor de helft ge wonnen voor het socialisme. Maar wat vermag Parijs, als het op zich zelf blijft staan? Daarom moet in het overige deel des lands voor de zaak van het socialisme met ijver gewerkt worden. Daarna worden „de weldaden" van het socialisme in het licht gesteld. Het zal de maatschappij, naar het heet, van alle kwa len genezen. Het officieel programma der te behan delen punten luidt als volgt: lo. De strijd tusschen de klassen2o. de organisatie van den arbeid; de openbare diensten. De troepen, die aan de mobi lisatie Lebben deelgenomen, waren Vrijdagavond in bun respectieve garnizoenen teruggekeerd. De minister van Oorlog is te Thouars aangekomen en met de kreet: «Leve de Republiek!» ont vangen. Generaal Boulanger beeft Cler mont-Ferrand verlaten, om in bet Loire-departement de manoeuvres van zija legerkorps bij te wonen. Aan verscheidene stations werd de generaal toegejuicht. Door generaal Boulanger is de volgende critiek tot het 13e leger corps gericht: Hij prijst de bewegin gen der troepen; wel zijn er fouten begaan, maar uit te groote over haasting. «Telkens wanneer ik mij tot de Fr arische soldaten zal rich ten», zegt hij, «zal ik hun toeroe pen Valt altijd aanTot de ruiterij zal ik zeggentoon meer stoutmoe digheid, meer vermetelheid. Niets kan den Franscheu soldaat, wan neer hij eenmaal voorwaarts gaat, weeictaud bieden. Theorieën zijn niet voldoende; men moet trachten uit den soldaat al datgene te halen wat hii bereid is te geven. Het uur voor de ontwapening der volken van het oude Europa is nog niet geslagen, en het is eene misdaad zulks te beweren». Prins Roland Bonaparte is voornemens eene studiereis op Cor- sika en de andere eilanden der Mid- dellandsche Zee te ondernemen. Eeu der medewerkers vau Figaro is uitgenoodigd om de reis mede te maken. Zwitserland. De Regeering van Bern heeft aan de Confederatie hulp ge vraagd tegen de uitbreiding van het Mor monisme op Zwitserschen bodem. In 1885 was bet agentschap cler sectie te Bern er in geslaagd om 610 volgelingen in Zwit serland te winnen en in het vorige jaar telde het kanton Bern alleen er niet min der dan 336; bijna allen verklaarden zich bereid om naar ,/Nieuw-Sion" te vertrek ken en zonden er geheele troepen kinderen heen. Eene enquête, in het voorjaar van 1886 gehouden, heeft vermakelijke bijzon derheden aan het licht gebracht. Reeds in 1851 begonnen de Mormonen in Zwitserland te werken; het middelpunt vau hunnen arbeid was Geneve, van waar zij naar Bern zijn gegaan, omdat uit Dnitsch-Zwitserlnnd meer emigranten komen dan uit Fransch-Zwitserland. Daar werden hunne pogingen, onder leiding van zeke ren heer Schoeufeld, die in Utah den titel van bisschop draagt, met gelukkigen uitslag bekroond; thans schijnt Bern het centrum der Mormoonsche beweging in Europa te zijn. Scboenfeld vaardigt een aantal Ameri kaan sche agenten af, die van stad tot stad en van dorp naar dorp gaan. De kosten der zending en die van de reizen der be hoeftige aanhangers worden bestreden door collecten op de samenkomsten en vooral door de tienden bet tiende deel van het inkomen van iederen broeder die aan de gemeente komen. Elk jaar vervoeren de Mormonen groote troepen kinderen (van vijf tot veertien jaar) die dikwijls zonder de ouders ver trekken, onder toezicht van een Mor- moonsch agent. Deze staat dan in directe verbinding met de landverhuizers-maat schappijen en te Antwerpen wordt het transport-contract gemaakt. Reeds verscheiden jaren is een klein plaatsje van Oberland, Griindlischwand ge naamd, eene Mormoonsche gemeente ge worden. Een inwoner was naar Utah ver trokken; toen hij terugkeerde, was hij vol van loftuitingen op de Mormonen en wist zijne stadgenooten te bekeereneene alge- meene doopplechtigheid werd gehouden, waarna men nieuwe kleederen aandeed en door oplegging van de handen werd ge zegend. Dergelijke festiviteiten hebben dik wijls aanleiding gegeven tot groote tu multen. Over hun beginsel van polygamie onder vraagd, hebben de zendelingen verklaard dat deze aan de volgelingen buiten Utah verboden is. Ook is het aan de priesters in Europa verboden om de polygamie in het openbaar te predikenmaar zij kun nen, aan wien het begeert, ophelderingen geven. Een meisje uit Oberland, twintig jaar oud, verklaarde dat «zij geen vrees voor de polygamie heeft, daar ieder zijn eigen meester is." In eene brochure komt de volgende zinsnede voor: //Voor immoreel te verklaren wat de Sci.rift niet verwerpt, maar erkent en voorschrijft, is eene vergissing. Wij mee- nen te kunnen toelaten dat het in alle landen, waar de vrijheid van geweten heerscht, aan ieder vrijstaat om aan den onschendbaren inhoud van den Bijbel te geloovenmen verkracht niet de zedelijke wet, wanneer men de voorschriften en de beginselen van den Bijbel verdedigt." Spanje. Vóór de bijeenkomst der Cortes zal eene wijziging in het Kabinet plaats hebbeu. Het bevestigt zich, dat Bal&guer als minister van Koloniën zal worden vervangen. Het gerucht loopt, dat generaal Matinez Campos zal worden benoemd tot goeverneur-generaal der Philip- pijnsche eilanden. Italië- Te Milaan is Zaterdag het internationaal congres voor spoorwegzaken geopend onder het voorzitterschap van den minister van Openbare Werken, den beer Saracco, die de werkzaamheden inleidde met eene toespraak, waarin hij op de belangrijke uitkomsten vau het cod- gres te Brussel wees en de hoop te kennen gaf, dat dit congres niet minder vruchtbaar zou zijn. De heer Fassiaux, België's ge machtigde antwoordde uit naam van het congres, op 's ministers toespraak. De heer Auguste de Lavelye werd benoemd tot secretaris-generaal. Tot de onder-voorzitters, die werden gekozen, behoort ook de lieer van Hasselt, administrateur van de H. IJ. S. Maatschappij, een der Nederlaud- sche gedelegeerden voor bet congres^ Rusland. De Moskomkaya Vje- domostihet bekende blad van wijlen Katkoff, bevat weer een "innig artikel tegen het Journ. d,e St. Pé tersb. Terwijl het blad van den heer Von Giers waardeerend spreekt over Duitschiandsch staatkunde tegen Rusland, herhaalde het Moskousche zijne bewering, dat Duitschlaud's staatkunde nadeelig is voor Rusland. «Rusland zegt het blad moet zich vrij kunnen bewegen en daarom is het einde van het drie- keizers-verbond, dat de ontwikke ling van Rusland's krachten belem mert, ten zeerae toe te juichen Uit Moskou wordt gemeld dat alle door Katkoff geschreven hoofd artikelen in couranten door zijne weduwe zullen worden uitgegeven. Het werk zal uit acht deelen van meer dan 5000 bladzijden bestaar.. Het eerste deel, dat den 13en is verschenen, geeft de artikelen over Polen, die indertijd zooveel opzien baarden. Bulgarije. Men verwachtte Zater dag het antwoord van Duitschland op de Bulgaar.-che nota, waarbij voldoening wordt gegeven over het incident te RusUehuck. In de offici eele kringen wordt de voldoening als bevredigend beschouwd, tenzij het incident een ander doel mocht verbergen. Het Amerikaansclie blad //Tlie World" wijdt een omvangrijk artikel aan het be zoek, door de //Koningin Emma" aan New-York gebracht, liet is twintig jaren geleden sinds een Hollandsch oorlogsschip die haven bezocht en het blad wijdt allen lol aan het stoomschip en zijne be manning. Na eeu beschrijving van het fregat en een opsomming van de ekwipage, waarbij de namen weder vermakelijk be handeld en soms geheel onkenbaar gemaakt zijn, (de heer De Jong van Beek en Donk is in tweeën gedeeld en staat ter lijst als de heeren De Tong van Beekeu, en Dark en wie de heer Blansonthan kern ars is, is een raadsel) zegt //The World" //De zindelijkheid, waarvoor de Hollan ders door geheel de beschaafde wereld be kend zijn, is evengoed te vinden op hun oorlogsschepen als in hun woningen aan de Zuiderzee; van voor- tot achtersteven, van het tusseliendek tot de ra, alles blinkt, en het staal van de Krupp-kanonnen is even smetteloos blank als het baadje van den kanonnier, die er zorg voor draagt.// De reporter van het blad heeft den lui tenant Meiboom gevraagd //hoe het kwam dat de Hollanders, die toch niet van de Duitschers hielden, toch bij hen kanonnen kochten", waarop de luitenant glimlachte //De Krupp-kanonnen zijn de beste. Hol land is te klein om kanonnen op grooten schaal te fabriceeren, en zoo moeten wij ze wel bij onze buren koopen. Wij hadden vroeger Armstrongs, maar wij hebben ze als waardeloos weg moeten doen." De /.Koningin Emma" was voor het publiek ter bezichtiging opengesteld en ontving duizenden bezoekers, die allen luide hun bewondering over alles wat zij zagen, te kennen gaven. Vooral bewon derde men de matrozen, want een flinker en actiever troep heeft nimmer Brooklyn bezocht. Jaren geleden gaven de Hollan ders de Engelschen op zee slaag, toen hun vloot triomfankelijk de Theems opzeilde, onder bevel van de admiralen Tromp en De Ruiter, met een bezem aan den top van eiken mast. De Engelsche schrijver teekende uit wraak de Hollandsche ma trozen als lompe, slobberige kerels, met geen andere goede hoedanigheden dan ruwe dapperheid en eene strikte gehoor zaamheid aan het commandowoord. Doch wie hen zag aan boord an de //Koningin Emma," was van een andere meening. De manschap was voor het grootste gedeelte jong, met heldere oogen, goed gevormde, schrandere trekken, lenige ledematen en stevige spieren. Mr. Wnrmbuis van de Ned. Geref. kerk te New-York leidde de godsdienstoefening om 2 uur en na dien tijd vermaakten zich de mannen naar eigen goedvinden aan de havenzijde op den voorsteven van het schip, wat zij te gemakkelijker doen kon den daar de kanonnen beneden staan. Sommige matrozen spelen kaart, anderen dansen, weer anderen deden gymnastiek of wijdden zich, aan het nationale //scher men", waarvan een beschrijving niet ge makkelijk is. Twee man stelten zich te genover elkaar, als om te boksen, met gemaskerde gezichten en een ge vulden be schermer voor het hoofd. Ieder heeft een stok of speer, die hij met elke hand zeer dikwijls met beide gebruikt, en aldus ge wapend en toegerust, vallen zij aan en verdedigen zij zich op vlugge wijze. Is een van heiden geraakt dan is fle partij uit en de vechters doen het masker af en salueeren elkaar voor zij weder begin nen, aldus tijd hebbende om wat af te koelen en om (le //neli's" van hun getui gen te ontvangen. In het dansen muntten cle Hoüandsche oorlogsmatrozen uit. Het is eenvoudig ongelooflijk en veel meer vermoeiend dan hun //schermen." Zij zingen er bij. De //World" maakt overigens volgens het //D. v. N." met groote ingenomen heid melding van de beleefde en voor komende ontvangst aan boord. Het zou niet te pas komen, om te ver geten melding te maken van de welwil lendheid en de beleefdheid van allen aan boord van het Holland-sell fregat, en hoe zij alles open maakten voor eiken bezoe ker op elk oogen blik van den dag, en alles uitlegden in het besto Engelscli dat men verwachten kon. Zij hebben heerlijke schnaps aan boord, en wie daarvan wat gedronken heeft kan bijna Hollandsch spreken dat denkt hij ten minste. Eeu groot aantal voorname llollandsch-Ame- rikaansclie families bezochten het schip, o. a. kolonel Edward Gesna en mr. De Sola, de bekende New-Yorksche koop man." De huishoudster van een heer en dame te Rijssel beeft, in een aauval van krankzinnigheid, voor eene waarde van 80,000 fr. aan effecten uit de secretaire genomen en verbrand. De landbouwersfirma Knur Herz te Jever is insolvent, met een passief van meer dan een milliuen. Uit Berlijn wordt gemeld, datjer drie jaar geleden in bet Duitsche rijk slechts 6 vélocipède-fabrikanten waren, te zamen met nog geen 100 werklieden fen dat er thans zijn 64, te zamen met 1150 werklieden. Het spoorweg-ongeluk bij Doncaster blijkt veroorzaakt te zijn door eene botsing tusschen eenen pleiziertrein van Sheffield en eenen gewonen trein van Liverpool. De eerstgenoemde was propvol met menschen die zich naar Doncaster begaven om daar de wedrennen bij te wonen. Het aantal dooden bedroeg 23, en dat der gekwetsten 70. Omtrent de aanleiding tot bet onheil verkeert men nog in het duis ter. Het spoorwegverkeer op dit veelvertakte net is dikwijls buiten gewoon druk. De snelste vaart, tot dusver tusschen New-York en Southamp ton gemaakt, is nu gedaan door de Allereen der atoombooten van de NorddeutscJie Lloyd. De boot ver trok den 7n Dec. voormiddags te 10 uur uit New-York en kwam in den namiddag vau den 14en Dec. te 8 uur 30 minuten te Southamp ton aan. De reis duurde dus 7 da gen 4 urende afgelegde afstand was 3058 mijlen en de gemiddelde snelheid 178/4 mijl per uur. Het lijk van Pranzini zoo ver telt men aan de Independencebeeft behalve aan de proefnemingen der studenten ook nog aan andere zaken blootgestaan. Zekere heer G. D. wist een stuk der huid te krijgen en heeft het aan een fabrikant in leder ge geven om er twee doozen mede te versieren. Dit is niet de eerste maal dat zulks geschied: reeds meerma len wisten particulieren een stuk huid of haren van ten befaamd mis dadiger in handen te krijgen. In Savoye was een herder door een beer gedood en denzelfden dag werd door de bergbewoners een jacht georganiseerd, waaraan ook de vrouw van den gedooden herder deelnam. Bij hunne terugkomst vau de jacht werd de vrouw vermist en eenige buren keerden yi het woud terug. Na laug zoeken vonden ze haar be wusteloos op den grond uitgestrekt en naast haar den gedooden beer. Door vele pogingen gelukte het hun de levensgeesten weder op te wek ken, doch de heldhaftige vrouw zal dit waagstuk met het gemis vau haar spraak moeten bekoopen. Uit Spezzia wordt bericht, dat de zoon van den Italiaanschen ex-mi nister van Marine Acton, luitenant bij de cavalerie, zich met een revolver heeft doodgeschoten. Ziju vader had hem ontmoet met een danseres aan den arm en hem daarover scherp berisptdit schijnt de oorzaak te ziju van den zelfmoord. De jonge Acton wa-3 algemeen bemind. Als een bewijs hoe de verre gaande domheid van het volk in Italië bet de bevoegde machten on mogelijk maakt om de cholera te bestrijden, dient het bericht, dat te Napels een troep mannen en vrou wen, de soldaten, die belast waren met de ontsmetting, noodzaakten het phenilzuur, dat zij daarvoor gebruik ten, te drinken. Twee soldaten, die dit weigerden, werden op den grond geworpen en met de bijlende vloei stof overgegoteneen ander, die een dergelijke mishandeling wilde ont gaan, dronk en stierf eenige uren lafer onder de verschrikkelijkste pijnen. RECLAMES 50 cents per regel. Geen geheim middel of ander is iu (leze laatste tijden met zulk gunstig gevolg in gebruik geweest, als de minerale pas tilles Van Soden, die een volksmiddel zijn in den besten zin des woords. Deze pastilles, be reid onder geneeskundig toezicht, kannen be schouwd worden als eene vereenigiug van alle geneeskrachtige zelfstandigheden, die zich bevin den in de wateren van Soden. De ondervinding bewijst dat door hunne overeenkomst met de bronnen, zij alle tot dezen dag bekende pastilles overtreffen. Bij de bereiding heeft, men voor de eerste maal het pioblecin opgelost om in de sa menstelling van iedere pastille eene voldoende hoeveelheid minern'c stoffen te gebruiken zonder aan hunne krachtige werking schade te doen. ij bevatten «,I gr. zout, terwijl de zoo vermaarde Vicliy-pa§tillè6 maar 0,01 gr. in liouden. Om deze reden moeten de minerale pastilles vau Soden beschouwd worden niet alleen als een oprecht middel maar ook als het eenigste eu werkzaam ste dat men gebruiken kan, in gevallen waarde bronnen aanbevolen worden, voornamelijk tegen al de kwalen der ademhalings- en verterings-orga- nen. Van deze pastilles welke eene bizondore kracht als geneesmiddel bezitten en waarvan alle zieken de heilzame uitwerking ondervinden, zijn gedurende 2 maanden 200,000 doozen verkocht. Zij zijn iu alle apotheken te krijgen; prijs 60 cents. In den trein. AL. Ik zal je een kunstje leeren; houd je hoed op, dan zal ik er een gulden in goochelen. B voldoet hieraan. A. Versla je Frausch? B. Jawel. A. Engelsch? B. Ja. A. Duitsch? B. Ook. A. Nu, dan ben je je Hollandsch wel vergeten, want ik zeg houd je hoed op, en je neemt hem af. Een metaphysiclie paradox. Zich doodwerken, om in het leven te kunnen blijven! Staatsleeningen. EUROPA. ftedcrlamio i Cert. N. W. Schuld. 27a' dito dito dito 3 I dito dito dito 3 !/3 dito Obligatie» 37aj Oblïg. Amort. Synd. 37si Frankrijk. Orig. Inschrijving 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 5 dito in Papierrente 5 Gondleoning - 5 dito 1881 4 R talie. Inschrijving 1861/81 5 do. Ct. A dm. Laraais 5 do. do. Noltenius 5 do. Pauscl. Leening 5 Bostenrljk Oblig. in Pap. 1878 47-> dito dito 5 dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Polen Obl. Schatk. 1844 4 Portugal. Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 Rusland. Ob Hope 1798/15 5 dito Ins. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 5 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito 5 dito 1872 Gecons, 5 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2e Leen. 47 dito 1875 Gecons. 47^ dito 1880 dito 4 Obl. Leening 1867/69 4 dito Goudl. 1883 6 Spanje. Obl. Pcrp. Schuld 4 dito buitl. 1876 2 dito binnenl. Amor. 4 -lito dito Pcrpet. 4 WMrkaje. Gcpriv. Obl. 5 dito Alg. Scb. 65 ger. dito 1863/65 ger. dito 1869 6 dito gereg AMERIKA. Mexico. Obl. 1851 3 dito 1864 3 Brazilië. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1863 dito diio 1883 dito goud 1879 Genot, koers. 73'/. SB'/g 9S"/.s 99'/.. 993/is 783/, 995/a 70», 927, 807, 93>/8 897. 907, 917, 04'/,, 64'7,« 657, 567', 967, 19 Sept. 1887. Haarlem 27, 05 —70 dito oude I,ecu. 8'/. 877.-927, dito 1S87 37. 96»/,—977, dito 4 99 —101 Industriële en Finan ciële ondernemingen. Genot, koers. 1027, 1C1 10274 100Ï/M 101*/. 102 102 10074 101 1003/4 10374 10273 200 lOU/. 1007/, 63 103 1007, Nederland. Amst. Ily bank Pbr. 41/, dito dito dito 4 Arnh. IJyp.-B.Pbr 47a dito dito 4 Gemeente-Cred Obl. 47; dito dito 4 's-Grav. Hyp. Pdbr. 47a dito dito 4 Holl.l-Iyp.-B.Pdb. V/, dito dito 4 Nat. Hyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 47s Nederl. Bunk. A and. Rott. Ilyp.-B. Pndb 4,1/, dito dito 4 Stmv. «Ned.n Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 47a dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 47a dito dito 4 Z.-Holl. Hyp. Pdbr. 47a 1015/8 859/lfl 97 10174 1017, 977 82 527,, 537,, 947, 957, 947, 927,, 897, 167, 88 1037, 637,, 487., 71 61 677. 127- 137: Spoorwegleeningen. 1017, ïooVo 1017; 32 14 101 1007/8 10:>3/8 10074 9678 973/4 Provinciale en Stede lijke leeningen. Amsterd. Obl. 1861 S'/al 987s llecep. 1886 37« 98 lïot*erd. Ob 1886 87,97 Nederland» Haarl.-Zandv. Aand. Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Es. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1883 4 dito dito 1870 5 dito dito 1873 5 N. Ccutr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Ind. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 3 dito dito 1869 47; N.R.Sp-volgef. A and. do. niet-volgef.Aand. dito dito dito dito Leening 1886 37" dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligation 47°' HSein garlje. Thciss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. Viet. Em. Obligatiën 5 "West-Sicil.Spw. do. 5 Znid.-Ital.Sprw. do. 3 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. Polen. Warsch.-Brb. Aand 4 Wars.-VVeenen. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 47-> dito dito 4 dito dito 3 Baltis. Spw. Aand. 3 Cliarkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 47a Jelez-Griasi. dito. 5 Jelez-Orel do. 5 65 146 IO274 1107, 1017, 1017, 106 104 72 16 1877, 917. 877, 97 1047, 1027, 100'7, 837, 60 102 617, 477, 787. 100 1157, 977, 90 697, 567, 947, 82 917, 987, Kursl<-Oliark dito 5 dito Azow dito 5 Mosk.-Jaroslow Obl. 5 AJoskow-Kiirsk Obl. 6 Mosk.-Smolensk, do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 Losow.-Scwaat do. 5 Poli-TiIIis Oblig. 5 Trailscaucas do. 3 Z. W.Spw.-M. Aand. 5 Amerika. Centr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. le Ilyp. 7 dito Jovva Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Menomenee do. 7 dito N. VV. Un. do. 7 dito Win.St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cert 4 dito Centr. O. v. A. Kansas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bonds. San Franc. Obl. 6 dito Algem. Hyp. do. 6 Miss. Kans. Tex Aand. do. U. Pao. S.Br.Obl.6 Miss. Pac. South. do. 6 St.P.M.&Man.lelido.7 dito gee. 2e Hyp. do. 6 South.Paoif. Spw.do 6 Union Pacific, dito. 6 Genot, koers. 987, 85 1027,, 1017, 98'/, 907, S3'7, 987. 607, 56 357, 147 1317, 133 1337, 133 1867, 1337,, 1247, 967, 1207, 1147, 617, 101 1177, 1117, 257. 1147, 1007, 112 1157, 1127, 115 Tramwegmaatscha ipijen. Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A. dito Oblig. Premielneningen, Stad Amst. f 1000.3 dito f 100.3 Amst. Kanaalm.C.v.A. Botterdam 3 Gemeente-Crediet 3 Pal. v. Volksvl. 1867 dito 1869 k f2.50 België. Stad Antw. 1874. 3 dito Brussel 1887 rcc.21/" Hongarije. Staatsleening 1870 Thoiss. Keg. Pr. Ob). 4 MosfcnFljk. Staatsleening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Crediet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 Pruisen. Th. 100 1855 8l/a Rusland. Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. Genève 3 DIVERSEN. Ct.V er. Am.Sp.leSor. dito dito 1S87/4 dito dito 2e do. dito dito 3e do. Vg.A.Hyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 5 Prolongatie 4 a 0 pCt. 1077* 1103/, 101 1047- 1023/; 136 7o ƒ2.05 9074 977s 9S74 1047„ 10878 135 7, 1427, 105 158 14878 13574 97 131 88 106s/4 108*/b

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3