BUITENLAND. Uit het Paardenspel. GEMENGD NIEUWS. BEURSBERICHTEN. Staatsleningen. Provinciale en Stede lijke leeningen. Industriëele en Finan cieels ondernemingen. Spoorwegleening Premieieeiiingen. Drietal te Harmelendd. P. Bart3tra te Wassenaar, H. van den Brink te West broek en Aclittienlioven en J. H. Wensink te Benschop. Beroepen bij de doleerende gem. te Harderwijk (Geld.) ds. J. C. Sikkel, te Hijlaard (Pr.) Aangenomen het beroep naar Krab bendam door den heer J. Wechgelaar, cnnd. Bedankt voor het beroep naar Alt- f orst en Appeltern (cl. Nijmegen) door ds. J. Yinke, te Enter (cl. Deventer). België. De socialist Moreau is door het gerechtshof van Brabant tot twee jaren gevangenisstraf ver oordeeld wegens het houden van oproerige redevoeringen. Engeland. Vulgcnsde pas versche nen jaarlijksche statistiek van de Lon- deusche Schoolcommissie zijn er thans te Londen 397 onder haar toezicht staande volksscholen, waar 397,117 kinderen onderwijs ontvan gen. Bovendien zijn er 662 bizon- dere scholen met 260,270 kinderen. In de laatste 10 jaren is het bezoek der openbare volksscholen met 125 pCt. toegenomen, terwijl dat van de particuliere scholen met 8 pCt. is verminderd. Met het schoolbezoek te Londen is het nog altijd niet te best gesteld. Gemiddeld verzuimen 130,000 kinderen dagelijks de school. Voor den rechter moesten zich 8400 ouders verantwoorden, omdat zij geen geldige reden voor het school verzuim hunner kinderen konden opgeven, De commissie stelt in haar rap port eene aauzienlijke vermeerde ring van het getal avondscholen voor. Frankrijk. Generaal Caffarel, sous-chef bij den generaleu staf, is plotseling ontslagen en van de lijst der officieren afgevoerd. Volgens sommige bladen, onder welke le XIX Siècleheeft deze opperofficier zich schuldig gemaakt aan een handel in lintjes van het Legioen van Eerde prijs voor het kruis was verschillend berekend, naar ge lang der middelen van den persoon, die belust was op het ridderkruis. Sommigen hebben 25,000 en 50,000 fr. er voor betaald. Er zouden hoog geplaatste medeplichtigen zijn, onder anderen een senator. De Temps verklaart daaren tegen, dat die beschuldiging allen grond mist. Een ieder weet, zegt het blad, met hoeveel waarborgen de benoeming tot ridder is omgeven. Omtrent de officieren, die ter benoe ming worden voorgedragen, worden nauwkeurige inlichtingen ingewon nen vau de chefs der corpsen waarbij zij geplaatst zijn, en van de inspec teurs-generaal vervolgens wordt over de benoemingen nog van ge dachten gewisseld door den komman- dant van het legercorps met bizon- dere commissiën, en eerst daarna wordt de voordracht voor goed re Derhalve, laat de lemps er op volgen, kan een sous-chef bij den algemeenen staf door gunst of invloed niet de beschikking krijgen over het ridderkruis van het Legioen van Eer. Caffarel is ontslagen wegens zijn privaat gedrag en wegens de moei lijke omstandigheden, waarin hij ten gevolge daarvan verkeert. Het is met het oog daarop, dat de minis ter van ooriog zich verplicht heeft gerekend hem te schrappen van de lijst der officieren. Het besluit om ook eene ge deeltelijke proef te nemen met de mobilisatie van een aantal spoor wegarbeiders zal thans een begin van uitvoering krijgen. De mobili satie zal dertien dagen duren. De oefeningen zullen plaats hebben op den strategischeu spoorweg vau de groote Parijsche ringbaan. De man schappen, 1300 in getai, zullen in de barakken van het kamp te Satory, bij Versailles, gehuisvest worden. Officieel wordt gemeld dat de regeering het gepantserde vaartuig Courbet en de kruiser d'Estaing naar de kust van Marokko heeft gezon den, om, zoo noodig, de Eransche onderdanen aldaar te beschermen. De Duitsche gezant graaf von Munster, heeft aan den min. van Buitenl. Zaken het officieele ant woord zijner Regeering in zake het incident te Raon-sur-Plaine mede gedeeld. De Duitsche Regeering heeft aan de weduwe Brignon eene schadevergoeding van 50,000 M. toegekend. De gezant overhandigde onmiddellijk aan den minister een chèque van dit bedrag, betaalbaar bij den bankier van het Duitsch gezantschap. Het dadelijk ingesteld onderzoek zal overigens] den grond van schuldigheid der Duitsche mili tairen en ambtenaren in deze betreu renswaardige gebeurtenis aantoonen. Generaal Boulanger heeft Vrij dag een bezoek gebracht aan de wapenfabriek te St. Etienne. Toen hij van daar terugkeerde, bood een jong meisje hem een ruiker aan. De generaal is het voorwerp der algemeene sympathie. Er werd tegen deu avond eene groote manifestatie verwacht. Prins Henri, zoon van den Hertog van Chartres, ontmoette op zijne reis in Griekenland denFran- schen consul te Laurium. De consul groette den prins eerbiedig, maakte bem zijn compliment en vergezelde hem eenige minuten. Wegens dit feit is de consul door de Fransche Regeering ontslageD. Volgens la France heeit de minister van Justitie Mazeau be sloten zijne portefeuille neder de leggen. Reuter seint vau heden uit Parijs: Volgens de Soleil is de heer Wilson (schoonzoon van president Grévyj naar Parijs ontboden, ten einde ge hoord te worden door den rechter van instructie. Volgens de lUpxiblique francaise is generaal graaf d'Andlau, lid vau den Senaat, Zondag door den rech ter van instructie ondervraagd. Men zegt, dat hij weldra in hechtenis zal worden genomen. Duitscllland.. Te Berlijn mogen de redactiën van dagbladen nu zelts geen buitengewoon blad meer uitgeven zonder hiertoe eerst ver gunning te vragen. Dit verbod is een gevolg van het misbruik, hetwelk van de benamingen «extra blad» en «bulletin» werd gemaakt, om blaadjes op straat te doen rondventen, die met het oog op hun voorgewend buitengewoon karakter druk werden verkocht, maar niets behelsden dan een on beduidend, dikwijls ook valsch sen satieberichtje, zoodat de zaak, naar het oordeel der politie, veel had van zwendelarij. Het Journ. de St. Pétersb. zegt naar aanleiding van het artikel der Nordd. Allg. Zeüung over Crispi, dat ongetwijfeld alle regeeringen zonder uitzondering en de meerder heid der volkeren den vrede willen deze berust op de eerbiediging van aller rechten, en i3 gewaarborgd iu de volkenrechtelijke verdragen. Alles wat de strekking heeft als eene nadere verzekering des vredes te worden aangezien, moet uitsluitend ten doel hebben de handhaving en waar het geschonden is, het herstel van het publieke recht. Spanje. Volgens la Corresp. de Espana zijn de jongste telegrammen uit Tanger zeer ernstig. Men gelooft dat de Keizer overleden is. Onder de Kabyleu neemt de opgewonden heid toe. In de officieele kringen te Madrid worden de geruchten van een ver standhouding van Spanje met Italië en Duitscllland tegengesproken, om dat de Spaan6cke Regeering zich liever met Frankrijk zou verstaan, indien iu Marokko verwikkelingen ontstonden. Rusland. De grensvertakkingen n den Iwangorod - Dombrowo- spoorweg, wier aanleg spoedig vol tooid zal zijn, zal in het midden van November plaats hebben. Het bestuur van dezen spoorweg heeft zich daarvoor reeds met de Oosten- rijksche en Pruisische spoorwegen in betrekking gesteld. Bulgarije. Reuter seint van heden uit Sofia De verkiezingen voor de Sobranje zijn te Sofia zonder onge regeldheden afgeloopen. De candi- daten der Regeering zijn allen ge kozen. De mmister-president Stam- buloff verkreeg 3000 stemmen. Uit enkele plaatsen in de provincie komen berichten, dat er ongeregeld heden zijn voorgevallen. Brazilië. De Kreuzwitung meldt dat keizer dom Pedro de regeering over Brazilië niet weder op zich zal nemen. Hij zou reeds dit jaar van den troon afstand doen, teu gunste van zijne dochter, de gravin van Eu. Ofscliooii de circus ea lietgeeu aldaar voorvalt reeds menigmaal iu romans be schreven werd, is nu een Berlijnscli sclirij- ver op het idee gekomen, om een boek in 't licht te geven, waarin al het belang rijke en wetenswaardige van het leven in een circus is samen gevat. De schrijver verbergt zich onder het pseudoniem van Signor Domino en het boek is bij S. Ei- scher te Berlijn verschenen. Nu de vraag: hoe wordt men dichter, tooneelspeler, dag- bladschrijver, veelal aan de orde is en menigeen belangrijk voorkomt, zal bet boek van Signor Domino, waarin de vraag boe wordt men kunstenmaker of clown? op vermakelijke wijze beantwoord wordt, zeker lezers vinden. Zoo wordt in bet boek verteld, boe de welbekende „August," de clown Tom Bei- lino-, zijn genie ontdekte. „August" was aanvankelijk als kunstemaker bij den beer Renz geëngageerd. Hiervoor was bij even wel niet geschikt en maakte fiasco, zoodat bij niet meer in de manege durtde ver schijnen. Eens toen bij 's avonds treurig in de kleedkamer zat, kreeg hij toevallig een oude, verwarde pruik in banden. Hij zette die scheef op zijn hoofd, en streek baar half glad. Met de andere helft ruig, en met de stalmeestersrok eveneens scheef toegeknoopt, zag hij er zoo potsierlijk uit, dat zijne kameraden het uitschaterden. „Kostelijk, goed gedaan!» riep er een. „Ik geef tien glazen bier, als je zoo naar beneden gaat.* „En waarom niet?" riep Belling over- moedig terug. „Ik neem de weddenschap aan. Ik zal naar beneden gaan tot in de stalgang voor het gordijn, ouder voorwaarde dat°„dè oude» er niet is.» //Top, aangenomen! Tien liters als gij je zoo in de stalgang vertoont!» Belling ging naar beneden tot „liij het gordijn» alwaar zijne dwaze verschijning n'et weinig hilariteit veroorzaakte.^ Voor de oogen van het publiek hield hij zicli echter" zorgvuldig verborgen en gelukkig was de oude Renz niet in de nabijheid. Maar hij kon elk oogenblik komenDus vond onze vermetele Tom bet na eenige minuten veiliger, stilletjes weder weg en naar boven te sluipen, toen op eens liet gordijn werd opgelicht en hij Renz tegen het lijf liep //Wat drommel, wie hebben we hier;// zeide de directeur verbaasd; hij kwam nader en wierp een onderzoekenden blik op de zonderlinge gestalte. Nauwelijks had hij bem goed aangezien of de comische fiauur voor hem met de scheeve, verwarde pruik en het verschrikte, schuldbewuste gelaat, dat er onder deze omstandigheden alles behalve schrander uitzag, deed hem in lachen uitbarsten. „Prachtig! Kostelijk! Uitstekend!" riep hij vergenoegd mt. wWat ziet de kerel er uit! Dat hebt ge e-oed uitgevondenGa terstond zoo de manége in! Ga dan toch, wat sta je daar °te talmen? Wat weerga, maak dat je de manége inkomt, zeg ik je!" Verward en verlegen, niet wetend of het ernst was dan wel of de directeur den spot met hem wilde drijven, draaide Bel ling, voortgeduwd door Renz, eenige ma len angstig als een tol in de rondte, kwam op die wijze onder de oogen van het pn- bliek moest uu voorwaarts strui kelde in zijn verlegenheid tegen de deur vau de manége en kwam zoo naar binnen vallen! Het was niet het gewone bestu deerde struikelen, maar werkelijk verward en verlegen, zoo als hij nog nooit geweest was, kwam bij in het zand rollen. Het publiek dacht niet anders dan dat het een van te voren berekend effect was en brak iu luid gelach uit. Toen men zijn verbluft gelaat zag begon men opnieuw te juichen. „Aujust!" riep hein spottend iemand van de bovengalerij toe, waarop lietpu bliek opnieuw begon te lachen. Belling wierp een woedenden blik naar boven..... men liield dit voor een grap en„Aujust! Aujust!» klonk het nu van alle zijden op de galerij. Belling maakte rechtsomkeert 'en stormde de manége uit, gevolgd door het gejuich van liet publiek dat verrukt was over het comisclio van zijn verschij ning en van zijn bonding. Met niet minder vergenoegd laclieu werd hij achter het gordijn door den directeur ontvangen. „Dat hebt gij goed gedaan, heel goed!» zeide deze tevreden. „Na do pauze ga je weer naar binnen hoor 1 Domme kerel, waarom heb je niet terstond gezegd dat je deze scène kunt vertoonen? Het contract gaat door, je kunt blijven!» Nu begon Belling over do zaak na te denken en ontdekte waarvoor hij eigenlijk geschikt was. Na de pauze ging hij weer naar binnen, en zijn natuurlijke comische gave, de onnoozele uitdrukking, die bij aan zijn gelaat weet te geven, en de ge wichtige bedrijvigheid, waarmede hij ver schijnt, zonder ligenlijk ooit iets te doen, miste de gewone uitwerking niet. „Aujust» was weder de naam, waarmede zijn ver schijning juichend werd begroet en dien hij sedert behouden heeft. Al meer en meer ivist hij dien tot een bepaald genre-figuur te volmaken. Toen Renz na "verloop van een maand een nieuw contract met Belling aanging, kreeg hij, in plaats van 600 firs., 1200 frs. p. m., kort daarop 1500 frs. en later 2000 frs. bezoldiging. fWkbl. v. Nederl.) te Breda, wegens dronkenschap door zijn „confraters" werd gearresteerd. Eene ver klaring van de uitdrukking «de Heilige Hermandad", waarmede de politie wordt aangeduid, zal misschien velen lezers niet onwelkom zijn „Hermandad" is een Spaansch woord, dat verbroedering beteekeut en afstamt van het Latijnsche „germanitas". Aanvankelijk diende liet, om de onderlinge verbintenis sen aan te duiden welke de steden van Castilië en Aragon sloten ten einde den vrede te handhaven en de aanmatigingen en rooverijen van den adel te keer te gaan. Zij werden daarbij ondersteund door de koningen, die zoodanig middel gaarne aan grepen, om den overmoed der aanzienlij ken te fnuiken. Dergelijke verbintenis ontstond iu Aragon het eerst in het mid den der 13e eeuw, in Castilië in 1282. In 1295 sloten de steden van Castilië en Leon onderling een verbond, dat de goe deren van eiken edelman, die een bond genoot beroofd of beleedigd had en daar voor geene voldoening wilde geven, met verwoesting bedreigde. Eene hermandad tot handhaving vau orde en recht, welke gedurig door den adel werden geschon den, kwam in 1486 in Castilië tot stand. De steden die hiertoe behoorden, hadden een leger en benoemden rechters in ver schillende deelen des rijks. Wie orde en wet verstoorden, werden door de gewapen- den opgepakt en voor de rechters gebracht. Geen stand of rang, zelfs geene gewijde plaats verleende bescherming tegen de „Hermandad", welke allengs den naam van „de Heilige" verkreeg. Vruchteloos verzette zich de adel tegen deze instelling, die door den koning werd ondersteund. Ook in Aragon kwam in 1488 iets der gelijks tot stand. In het midden der 16e eeuw ontaardde zij echter in eene veldpolitie of gendar merie, terwijl ook de handlangers der In quisitie met dien naam werden aangeduid. Toen Zaterdag te Marseille eene dame aan de haven wandelde werd zij plotseling door een per soon van verdacht uiterlijk aange grepen en in het water geworpen. Op haar hulpgeroep kwamen ver scheidene personen aanloopen, waar van een in het water sprong en de drenkeling met veel moeite redde. In dien tijd had er tusechen eenige agenten van politie en den boos wicht eene hevige worsteling plaats, Van geachte zijde ontvingen wij het volgende Dezer dagen deed in sommige bladen een sedert geruimen tijd in onbruik ge raakt woord weder zijne intrede. We lazen namelijk, ook in „Haarlem's Dagblad", dat een dienaar van den heiligen Hermandad die met de arrestatie van den eersten eindigde. Het is een bekende der justitie die onlangs uit de gevan genis was ontslagen. Berlijn is de tweede stad in Duitschland, welke een electrisch orgel krijgt. Aken heeft er reeds een, maar nu zal ook de nieuwe Kruiskerk met een electrisch orgel voorzien worden. De commercienrath Eger gaf hiérvoor 20,000 M., terwijl de gemeente het overige g*eld toe stond. Het orgel wordt te Berlijn ver vaardigd in de fabriek van Dinse, met vergunning van den eigenaar van het octrooi te Freiburg. Het voordeel van een electrisch orgel is, dat het, eenmaal gestemd, nooit of zelden weer gestemd behoeft te worden. Toen een veekooper Vrijdag van de markt te Cette naar huis terugkeerde, loste iemand niet ver van zijne woning een schot op hem, waardoor hij zwaar gewond neerviel. Den volgenden morgen werd hij half dood op den grond gevonden en naar huis gebracht, waar hij bij kwam en vertelde dat men hem voor een bedrag van frs 1000 had bestolen. De politie doet ijverig onderzoek, maar heeft tot nu toe nog geen spoor van den d;ef ontdekt. De toe stand vau den man is hopeloos. ÏISCLAMSS 50 cents por We natuur alleen geelt de ware middelen Welke groote waarheid ligt in cleze spreuk. Voor alle verschillende ziekten, die ons overkomen, heeft de gocile natuur haar te- gcnmiddel, en biedt ons hetzelve in hare on schatbare mineraal wateren. Zulk een schat van geneeskrachten bevindt zich in de wateren van het rijke bad Soden. Door ge lukkige samenstelling der beste wateren der ba den, is men gekomen tot een uitnemend genees middel in den vorm vau pastillen. Dit middel is het beste dat men gebruiken kan voor long-, hals en borstziekte, voor catarrhe des keelknobbels, der verterings-organen en buikziekte. Deze kost bare pastillen van Soden, die door hunne waarde als geneesmiddel, tot het getal vau 200,000 in 2 maanden tijds in Duitscllland verkocht zijn geworden, zijn t? verkrijgen in alle apotheken, de doos a 00 cents. 10 Oct. 1887. Genot, koers. 73% S7ls/.6 98,3/i6 99 99 78% 100 Va 69 V» 9 O3/4 79% 93 Vs 89% 86 94 64% 85 65»/. 6 6 Va 89'/, 8315/i 5 7 Va 96 V. EUROPA. Nederland. Gert. N. W. Schuld. 2'/aj dito dito dito dito dito dito 3%| dito Obligatiën Oblig. Amort. Synd. 3VS| Frankrijk. Orig. Inschrijving 3 SKungarjfe. Obl. Leening 1867 5 dito in Papierrento 5 Goudleening 5 dito 1881 4 Italië. Inschrijving 1861/81 5 do. Ct. A dm. Latnais 5 do. do. Noltenius 5 do. Pauscl. Leening 5 Oostenrijk Oblig. in Pap. 1878 41/. dito dito 5 dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Polen. Obl. Scliatk. 1844 4 Portugal. Obl. BI. 1.853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 j&usland. Ob Hope 1798/15 5 101% dito Ins. 6e S. 1855 5 849/lö Obl. 1862 5 96% dito 1864 5 101% dito 1866 5 101% dito 1877 5 97u/ie dito 1877 le. Oost. 5 51% dito dito 2e Serie 5 52% dito dito 3e dito 5 51% dito 1872 Gccons, 5 94 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 93% dito 1860 2e Leen. 4% 92%, dito 1875 Gecons. 4% 90 dito 1880 dito 4 76% Obl. Leening 1867/69 4 83 Vs dito Goudl. 1883 6 108% Spanje. Obl. Pcrp. Schuld 4 I 64% dito bnitl. 1876 2 48 dito binnenl. Amor. 4 dito dito Perpet. 4 61 Turkije. Gepriv. Obl. 5 I 68%6 dito Alg. Sch. 65 ger. dito 1863/65 ger. dito 1869 6 I 12% dito gcreg 13,5/16 AMERIKA. Mexico Obl. 1851 dito 1864 ISraxffle. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1863 dito diio 1883 dito goud 1879 Amsterd. Obl. 18613Vs| 07% Kecep. 1886 3%' 97% Rotierd. Ob 1886 3%| 97% Haarlem 2'/? 65 70 dito oude Leen. 3'/- 87%92% dito 1887 ..3% 96%97Va dito 4 '99 101 Genot, koers. 101% 100% 102% 100 102% 102 102% 100 101 100%6 103% 101% 206 102% 101% 3 34'/, 3 15'/,, 5 101'/, 5 100»/, 5 100'/, 4'/. 100'/, 94'/, 4'/, 977'» Nederland, Amst. IIy bank Pbr. 4%| dito dito dito 4 Aruli. Hyp.-B.Pbr 4%| dito dito 4 Gemcente-Cred 01)1.4%] dito dito 4 's-Grav. Ilyp. Pdbr. 4% dito dito 4 Holl.Hyji.-B.PJb. 4'/.| dito dito 4 Nat. Hyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 4% Nederl. Bank. Aaud. ilott. Hyp.-B.Pndb 4% dito dito 4 Stmv. «Ned.« Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 4% dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 4%' dito dito 4 j Z.-lIoll. Hyp. Pdbr. 4% Nederland* Haarl.-Zandv. Aand. Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 RL t. Ex. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1883 4 dito dito 1870 5 dito dito 1873 5 N. Ccntr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Ind. Sp.-Aand. dito Ohlig. 1879 3 dito dito 1869 4>/a| N.R.Sp-volgef.A and. do. niet-volgef.Aand. dito dito dito dito Leening 1886 3% dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligatiën 4% Hongarije. Theiss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. Vict. Em. Obligatiën 5 "West-Sïcil.Spw. do. 5 Zaid.-Ital.Sprw. do. 3 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. Polen. Warsch.-Brb. Aand 4 Wars.-Weenen. do. dito dito Oblig. 5 HusSand. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 4%| dito dito 4 dito dito 3 Baltis. Spw. Aand. 3 Charkow Azow dito 5 Twang-Dombr. Obl. 4%! Jelez-Griasi. dito. 5 Jelez-Orel do. 5 103 100% 98 101%6 100% 101% en. 65 141% 102% 115 101% 101% 106 104% 22 72% 16 136% 89 96% 104 102% 100 82% 59% 101% 61 Vs 46% 79% 100 114% 95% 90 68% 56% 95% 83% 91% Kursk-Cliark dito 5 dito Azow dito 5 Aloak.-Jaroslovv Ob!. 5 Moskow-Kursk Obl. 6 Mosk.-Smolensk, do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 Losow.-Scwaat do. 5 Poti-TiHis Oblig. 5 Trauscaucas do. 3 Z. W.Spw.-M, Aand. 5 Amerika. Ccntr. Paoilic. Aand. Chic. North. West. dito. le Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Rlenoracnee do. 7 dito N. W. Un. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cert 4 dito C'entr. C. v. A. Kansas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bonds. San Franc. Obl. 6 dito Algem. Hyp. do. 6 Miss. Kans. Tex Aand. do. U. Pao. S. Br. Obl. 6 Miss. Pac. South. do. 6 St.P.M. &Man. lelldo.7 dito gee. 2e Hyp. do. 6 South. Pacif. Spw. do 6 Union Pacific, dito. 6 Genot* koers* 987, 84 102'/. 101'/» 98'/, 90'/, 83'/, 98'/, 61 B6»/, 33'/, 142 1317, 132'/, 133»/, 132'/. 186'/. 133 18»'/* 95'/- 20'/, 114»/, 80"/,, 100'/, 117'/, IIP/, 23'/» 1147, 100'/, 112 1167,. 110'/, 113'/» TramwegmaatsGliappijeB. Haarl. Tram. Aand. I N. Z.-H. Stmtr. A. dito Oblig. Stad Amst. f 1000.3 dito f 100.3 A mst. Kanaalm.C.v JL Rotterdam Gemcente-Crediet Pal. v. Volksvl. 1867 dito 1869 f 2.50 ISelgiSëo Stad Antw. 1874. dito Brussel 1887 rec.2%| BSongarije. Staatsleening 1870 Tlieiss. Reg. Pr. Obl. 4 Oostenrijk. Staatsleening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Credict Anst. 1858 Stad Wecnen 1874 Pruisen. Th. 100 1855 3% E&usland. Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. Genève 3 DIVERSEN, Ct.Ver.Am.Sp.leSer. dito dito 1S87/4 dito dito 2e do. dito dito 3e do. Vg.A.Hyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 5 Prolongatie 2 Va 3pCA 106% 10 102 105 103 130% ƒ2.076 91 90 979/i6 99 104% 108% 134% 142% 103 153 144 134 97 131 82 Va 107 108%

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3