P. v. CIttert Zonen, Loopt waar je loopt T. O L Y, Zaandijk, Ter Overname WEGWIJZER 'S RIJKS 1SE1, GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Reiziger in Machine-Olie Een Jongmensch, TE HUUR: ongemeubileerde KAMERS, TTT Jan in (te Itotemsè llwlial, Baak 1.5, lij J. I MS, Alle soorten Wort en Paarlgort TrottairiegelsVerglaasde Tegels voor landbekleeding. Jl leboedel en andere Goederen, MTHLIXIR, firma CATZ ZOON VAN PEKELA, ROE IIIV IJ K, GROENTEN Verduurzaamde Levensmiddelen. W. A. BLOKHUIS, ui losse: Timmeren, Draaien, Houtsnijden, Schrijnwerken, Zonder Meester. te Amsterdam. Wassclieii en Strijken van Fijn doel bijna 17 millioen tot de Roomsch- Katholieke kerk behooren. De Sultan van Turkije heeft Keizer Wilhelm per telegraaf dank betuigd voor de belangstelling, welke bij betoonde in de elf Turkscbe officieren, die hunne militaire vor ming in het Duitsche leger onlangs voltooiden. Italië. De min.-president Crispi heeft bij zijn vertrek uit Turijn 5000 lire voor liefdadige doeleinden aan den burgemeester ter hand gesteld. Berichten uit het begin der vorige maand van Massowah melden dat Debeb, aan het hoofd vau een horde Assartijnen de inwoners van Jon Bet aangevallen heeft en den volgenden dag naar Ua-a vertrok ken was, medevoerende 260 kamee- len en 40 koeien, bij dezen aanval door hem geroofd. De brutaliteit, waarmede deze daad verricht werd, zou te Asmara een diepen indruk gemaakt hebben. Men zegt dat Debeb bij deze ge legenheid aan zijne troepen ten strengste had verboden aan vrouwen of kinderen tè raken en bevolen had ook de mannen te sparen, die zich niet gewapender hand verzet hadden. De zoon van Mohamed Modstalem, een der hoofden der Maschialits, heeft zich bij den opperbevelhebber aangemeld om uit naam zijns vaders diens onderwerping en die van den geheelen stam aan de bieden en te verzoeken dat deze zijn kamp in de Yaghino mocht opslaan om aan de soldaten van Ras Alula te ontkomen. Dit verzoek werd toegestaan en de stam sloeg zijn tenten bij Embere- mi op. Rusland. Uit St. Petersburg wordt aan de Daily News geseind dat de Russische ingenieur die eene nieuwe ontplofbare stof heeft uit gevonden, het aanbod van Krupp gewe;gerd heeft om aan dezen zijn geheim te verkoopen voor twee mi- lioen mark, omdat hij gebonden ii door een contract met de Russische regeering. Turkye. De Times verneemt uit Constactinopel dat Moekthar-pacha aan de Porte een rapport gezonden heeft, in hetwelk hij de Engelsch- Fransclie overeenkomst betreffende het Suez-kanaal ten strengste ver oordeelt. De Porte heeft zich tot Rnsland gewend met het verzoek zijne voorstellen in zake Bulgarije te wijzigen. Naar de Standard uit Constan- tinopel verneemt, heeft de Porte En geland gepolst over het heropenen der onderhandelingen betreffende Egypte. Een fijn uitgedachte oplichterij werd dezer dagen te Parijs gepieegd. Een dertigjarig jongmensch van zeer knap uiterlijk en voorname manieren, Felix Longa genaamd en beursman, had het hart eener mo diste veroverd, wier modezaak goed vooruitgaat. Toen tot het huwelijk beslot sn was, wist Longa de goed- geloovige vrouw een schitterende speculatie voor te spiegelen, die haar zoo verblindde dat zij haren geliefden Felix 8000 fr. in effecten en geld ter hand stelde. Nauwelijks had Felix het geld in handen of hij liet zijne verloofde in den steek. Reuter seint van heden uit LyonErnstige ongeregeldheden hebben plaats gevonden in het the ater te Lyon, waar een zanger, die moest optreden, niet verscheen. Van de bovenste galerijen werd met pro jectielen van allerlei aard geworpen op de toeschouwers, die beneden zaten en ontsteld de vlucht namen, toen de gaskroon werd verbrijzeld. Buiten het gebouw stonden een drieduizendtal personen rumoer te maken, totdat de garde te paard ver scheen en de orde herstelde. Er is thans nader bericht om trent den brand in den circus Renz te Hamburg. Des voormiddags omstreeks half 12 zag men dikke rookwolken uit het gebouw opstijgen en terwijl de brandweer kwam aanrukken stond het van binnen reed6 in vlam. De brandweer drong zoover mogelijk het gebouw in en vond den con cierge Hohm, die reeds twintig jaar hij Renz in dienst is geweest, in den circus bewusteloos op den grond liggen. Hij werd dadelijk naar de naaste politiewacht gebracht en was bij de afzending van dit be richt nog niet genoeg bijgekomen om iets te kunnen zeggen. Voor zoover men kon nagaan, moet de brand bij hem in de stookplaats zijn ontstaan, had hij aanvankelijk ge tracht de vlam le blusschen en was hij toen door den rook bedwelmd. De groote stal en het voorhuis zijn behouden gebleven. Twee brand weerlieden hebben onder het neder- valleu van brandende halken kneu zingen bekomeD, doch gelukkig niet van dien aard dat er gevaar voor hun leven bestaat. Ten 3 ure was er van den circus slechts een roo- kende puinhoop overgebleven. Er bestond juist een plan om den cir cus in het voorjaar eene geheele verbouwing te doen ondergaan. Dit plan moest evewel nog worden ge wijzigd, omdat de openbare autori teit meer uitgangen en in plaati van gaslicht eene electrische ver lichting eischte. Wanneer aan die voorwaarden werd voldaau zou de concessie van den heer ReDZ voor den tijd van tien jaren worden ver lengd. Verleden week ie te Venetië een congres van letterzetters ge houden. Verscheidene belangrijke besluiten zijn genomen, o. a. dat om zich van alle politieke en gods dienstige kwestiën te onthouden. Verder werd besloten dat de ver eeniging zich verre zou houden van de beweging der arbeiderspartij. Verworpen werd het voorstel om een eenig fonds tot ondersteuning van werkloozeu-arbeiders op te rich ten; men wilde de regeliDg liever aan de verschillende kassen naar haar vermogen en naar de behoeften overlaten. De zwart kanten japonnen schij nen de wispelturigheid der mode te willen logenstraffen; zij komen hij de opnoeming der toiletten, die op de Fransche en Engelsche kasteelen gedragen worden, telkens weer voor. Alles echter chantilly en guipure, eu men heeft er twee nieuwe toe voegsels bij bedacht. Vooreerst, nu de sleep terugkomt, heeft men nog meer genoegen dan vroeger van de donkerroode, bleek groene, lichtlila of vieil-or transparants, die er onder gedragen worden en tevens de ge legenheid om hier en daar, met een lint in de kleur, het zwarte kleed op de onderjapou te hechten; ten tweede versiert men de kant met taliooze geslepen gitten in regen boogkleuren, die onder het wisselend licht het effect maken van het ge- vederte van eene colibri. Onder de robijuroode, topaasgele, smaragd groene, vuurkleurige kralen toch zijn al de nuancen zijner vederen vertegenwoordigd. Men neemt ook de sleep van an dere stof, zwart moiré of zwarte zijde. Een corsage van bleekgeel of peluche, dat er bij vermeld wordt, komt ons wel wat gewaagd voor; iets anders is het, voor de gitten- versieriDg met goudstof bestrooide gitten te nemen. Ook voor de straat wordt weer zwart gedragen; er zijn stoffen, op het kamgaren van de heerenjassen gelijkend, die hiervoor in aanmer king komen. Tarwe op levering hooger, Nov. f185, Maart f193. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. ltoggc op levering iets ïiooger, Maart f109, 110, Mei fill, 112. Noteering van Menne Thole. Koolzaad stil. Raapolie zonder handel. Lijnolie vast, lo. Dcc. f213/4, lo. Jan./Mei f 213/4. Hoofddorp (Haarlemmermeer), 3 Nov. Op de gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 4 koeien, 2 vaarsen, 1 gras kalf, 3 nuchtere kalveren, 3 paarden, 1 hit, 9 biggen. Schiedam, 4 Nov. Moutwijn f8,Jenever Amst. Proef f12,a f 13,50, Spoeling-Beurs f 2.dito Commissie f 2, VAH.IA. Op den man af. Een jonge en elegante dokter had eene patiente, wier eenige kwaal daarin bestond, dat zij de dertig gepasseerd en zeer trouwlustig was. Toen zij het hem op zekeren dag buitengewoon lastig had gemaakt, zeide hij: «Geloof mij, uwe ongesteldheid heeft niets te beteekenen, als u morgen zoudt kuweD, zoudt u overmorgen vol komen gezond zijn!» De dame antwoordde onmiddellijk: «Welnu, indien dat zoo is, trouw mij dan; ik heb u toch laten roepen om mij te genezen!» «Pardon,» zei de esculaap, «als dokter schrijf ik wel geneesmiddelen voor, maar ik wensch ze zelf niet in te nemen!» MARKTBERICHTEN. Amsterdam, 4 Nov. De pryzen der Aardappelen waren als volgt. Geld. Blauwe f 1,60 a 1,70, dito Kralen f 0. a 0,Zeeuwacho Flakkeesche f 1,80 a 2,do. Blauwe f 1,60 a 1,65, do Poters f 1,10 a 1,20, Prui sische Hamburger f 2,40 a 2,50, id. Zaaiers f 0, a 0,Geld. Muizen f 0,a 0,Andijker Blauwe 1' 0.a 0,Sassenheimer Zaud f 0, a 0,Saksische Jammen f2,20 a 2,30, Frie- sche Franeker Jammen fl,70 a 1,80, do. En gelsche f 1,10 a 1,25, dito Dokkumer Jammen fl,75al,95, Zeeuwsche Spuisclie Jammen f2, a 2,50, allen per Hl. Aangevoerd 9 versche ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Geraffineerd in vastere stem ming. Petroleum. Loco f8,25 E. Nov. f8,05 E.Dec. f7,95 E. Jan./Maart f7,90. STOOMYAARTBERICHTEN. Het stoomschip Prinses Wilhelminavan Am sterdam naar Batavia vertrok 2 Nov. van Port-Saïd. Het stoomschip Utrecht, kapt. de Goede, van Rotterdam naar Java, vertrok 3 Nov. van Mar seille. Het stoomschip Koningin Emma van Batavia naar Amsterdam, vertrok 3 Nov. van Perim. GEBOORTEN: 3 Nov. J. v. d. Bilt-Slager d. - M. Walter— Koning z. - J. J. v. Musscher-Provoost z. - 4. C. Iking-Rooter z. ONDERTROUWD: 4 Nov. J. T. Hoefsloot en A. M. Bloem. OVERLEDEN: 2 Nov. Dr. J. N. Ramaer 70 j. Kennemer- plcin. - J. Brantjes 72 j. Ken nemerplein. - 3. J. P. Leising 11 m. z. Molensteeg. - H. M. v. d. Horst 4 j. d. Wilhelminastraat. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTB DAGBLADEN. GEBOORTEN 1 Nov. M. J. C. Aernaut-Duijnstce d. Ven raai. - 2. L. C. Focke-Sehnijder z. Amst. - C. Q. Boonacker—Barnaart d. Breda. - R. Brouwer- v. d. Neut z. Zoeterwoude. - 3. R. de Torres Baruch z. Amst. - M. Everts-Pierson d. Amst. J. Hamel-Speijer d. Amst. - C NV. Holswilder- v. d. Upwich d. Leiden. GEHUWD: 2 Nov. G. J. Bokhorst en A. A. v. d. Mijle, Kampcu. - H. J. Hemmes en C. P. Klingen, 's-Hage. - H. de Haan eu C. den Braanker, Oud- Alhlas. - J. J. Wagtendonk en G A. S. Stalieu. Leiden. - B. van Warmelo en H. M. Munten dam. ltotterd. 3. G. P. Korf en J. C. Noël, Amst. - D. C. de Boer en A. Judels, Amst. - G. A. Honing en E. M. Jongen, Amst. - J. G. Schermer en M. J. H. Hacken, Amst. - J. J. de NVaal en M. Andrea, Amst. - A. Saalborn en J. de Groot, Amst. - A. W. de Jonge vi der Halen, wedr. van E. NV. E. A. van Bergen en S. A. Ledcboer, Arnhem. - NV. I. F. Storten beker cn M. P. Stortenbeker, 's-Hage. - H. A. P. Houtkamp en M. C. Bruijninghuis, wed. NV. Advocaat, ltotterd. - NV. J. Verdonk en M. M. Harrewijn, Rotteid. - J. T. T. Modderman en H. A. R. van Eclc, 's-Hage. OVERLEDEN 28 Oct. H. Vink 40 j. NVageuingen. - 30. C. C. M. A. Huijsmaus 73 j. Turnhout. - 31. NVed. NV. Harff-Ra ven horst 85 j. Nieuweramstel. - H. J. de Rooy 86 j. Hilversum. - 1 Nov. J. Zwalje -Van Melaan 75 j. Feijenoord. - Wed. H. P. Baars-Jacobi 77 j. Rotterd. - 2. J. Leeuwen- burgh W.Bz. 61 j. Heinenoord. - J. P. C. Aal- berse 19 j. z. Leiden. - 3. A. Wringer 4 j. d. Leiden. - NVed. C. J. Haring-Heer 82 j. 's-Hage. GEVRAAGD, op gunstige conditiën. Alleen komen in aanmerking gerou tineerde Reizigers in dit artikel, die met eene uitgebreide Clienteele be kend zijn en goede referentiën heb ben. Slechts op uitvoerige brieven wordt regard geslagen. Franco brieven onder lett. W. W. 490, aan ALLERT DE LANGE'i Annoncen-Bureau, zoekt eene Betrekking, onver schillig wat, hetzij voor administra tieve werkzaamheden, Bediende in de een of andere Zaak of Magazijn of iets dergelijks. De beste getuigen staan hem ten dienste. Hoog salaris geen vereischte. Br. onder lett. T. P., aan het bureau van dit blad. Een florieaDt Winkelhuis met Bovenwoning, voor matigen prijs. Brieven onder No. 1150, aauhet bureau van Haarl. Dagblad. Een eenig Heer, (Weduwüaar) vraagt TE HUUR, op een vroolij- ken stand in de nabijheid van het Station twee nette l:efst en suite, met bediening. Br. fr. onder lett. B. Z. L., aan het bur. van Haarl. Dagblad. leveren Huwelijks- en Rouw- CirculairesEnveloppen met firma bedruktAdreskaarten Kwitantiën, Rekeningen, Wis sels, Strooibiljetten, Adviezen, Entrée kaarten, Aanplakbiljet ten, Postpapier met naam enz? bedrukt, alles in beste kwaliteiten, tegen de minste prijzen. Adres: Oude Groenmarkt hoek Warmoesstraat 14, Haarlem. nergens waar je heter koopt De concurrent der concurrenten. Daar krijgt men eerste kwaliteit voor weinig centen, En dan krijgt men nog bovendien Osse- of Kalfslappen, Om alle Burgers van Haarlem wat op te knappen. Te zeggen, men lette s. v. p. vooral op naam en nummer der Bank, Dan zal het U allen zeker nog blijken, Als gij in de Haarlemsche Vieesehhal komt kijken; Dat zal ik U allen bewijzen door de onnavolgbare prijzen: LAPJES en GEHAKTper Kilo 30 Cts. STUKJES en ROLLADES40 BIEFSTUK en OSSEHAAS50 KALFSLAPJES en GEKAKT, KARBONADE 40 FRICADEAU, ROLLADES en STUKJES 45 X'"" atorioeert: VERDUURZAAMDE GORT RIJST-GRIESMEEL van uitmuntende kwaliteit tot billijke prijzen. (in pakken), (in pakken). voor Vloeren in Gangen, Galerijen, Veranda's, Het- en Hadkamers, Keukens, Museums, KerkenScholen, Stations, Hospitalen ens. iWF" Van alle zeer grooteu voorraad. "3K2 Dessinboeken en Prijscouranten bij J. J. SAND, Spuistraat 242, Amsterdam. jBaiaastrx/iL in^I wegens sterfgeval, aan het Buitenverblijf, geraamd: «Bellevue», aan de Brouwersvaart, te Haarlemop Donderdag 10 November 1887, te 10 ure, van goed onderhouden waarbijeen autiek, mahonieh. Ka binet, een Piano, zeven Tobben met Planten, Bollenstelliug, eenig Goud en Zilverwerk enz., uitvoerig op de aanp'akbiljetten vermeld. Alles te zien: Woensdag 9 No vember van 10 tot 3 ure. Deze verkoop geschiedt ten over staan van den Notaris G. C. ME- RENS, (1 oor den Makelaar A. F, BALABREGA. AANGEBODEN een Zaak in Krui denierswaren, Koek en Suiker werken (Burger bestaan;, gelegen in de onmiddellijke nabijheid der Groote Markt. Huur eu overnemings- prijs zeer billijk. Brieven onder No, 1151, aan het bur. van dit blad. HET GERENOMMEERDE Monopoliefabrikaat der Bitterfabrikanten en Likeurstokeis te Groningen. Scheikundig onderzocht en door de voornaamste autoriteiten in het binnen- en buitenland aanbevolen als het fijnste en gezondste MAAGBITTER, is in alle Slijte rijen, Café's en Sociëteiten verkrijg baar. Elk namaaksel zal volgens de met worden gestraft. Zooeven verschenen FRANK R. STOCKTON H. T. CHAPPUIS. 1,75, in prachtband f 2,25. «Geen wonder dat het boek in de Vereen.-Staten en ook in Engeland zoo groote populariteit heeft ver worven». Magaz.f. d. Lilt. d. I.u. A Bij den Boekh. verkrijgbaar en tegen toezending van het bedrag per postwissel bij den Uitgever J. F. VAN DRUTEN, te Snoek. in BLIKKEN en andere te Noordwijk Binnen. Puikbeste Zeeuwsche Aard appelen. Monsters verkrijgbaar bij J. OVERAKKER, Gei Kraaijenhor- stergracht No. 47 en N. J. BLES GRAAF, Lange Lakenstraat No. 24. Voor HH. leden Des Werkmans vriendvolgens vorige lading. Twee practische Werken voor slechts f 1,25. No. 1. De Jonge Timmerman en Schrijnwerker,praethch Hand boek voor Oud en Jong, oin zonder onderwijzer te leeren Timmeren Schrijnwerken enz., 1 deel vol met afbeeldingen. No. 2. De Jonge Draaier en Houtsnijder, practisch Handboek voor Oud en Jong, om zonder on derwijzer fce leeren Draaien, Hout snijden enz., 1 deel voi met afbeel dingen. Oud en voor Jong, voor V 00A ieder die liefhebberij heeft om verloren oogenblikken nut tig en prettig door te brengen, zijn deze werken onbetaalbaar, 't Is wel een toeval, dat men deze twee beste handboeken tot Zelfonderricht in het Timmeren, Schrijnwerken, Draaien, Houtsnijden enz. enz., voor het ba gatel van slechts f 1,25 koopeu kan. Toef dan ook niet met deze aller nuttigste Handboeken te koopen of te bestellen eer dat de voorraad weg is. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam. Franco op ontvangst van Post wissel van slechts f 1,25, waarbij staatTwee practische Werken. door Met 33 Platen en 2 Platte gronden. Post 80. formaat 152 Blz. Druks. Prijs Een Gulden. Verkrijgbaar bij alle Boek handelaren, en tegen inzeuding van een Postwisselbij den Uitgever H. A. M. RÖELANTS te Schiedam. Ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het j. de Wed. P. VERSTEEGH— v. Acker, No. 3. Ter drukkerij van Haarlem's Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4