Sigarenwinkel. Mathilda's Liefde A. BOER, Vleeschhouwer, Technisch Bureau De Voogt, Amsterdam GEMENGD NIEUIVS. Een jonge Diiitsclier, PENSION, Burgerlijke Stand. Advertentiën. Cacao- en Chocolade-Fabrikanten, Cacao Grootesis de beste- Cacao Grootes is volkomen zuiver. Cacao Grootes ie Ceheel oplosbaar. Cacao Grootesia I,aara vaa Cacao Grootes is krachtig en geurig. Cacao Grootes is eenvoudig in gebr. Cacao Grootes HH. DooloreD. Cacao Grootesko8t: '/«Kg.busf i,eo. Cacao Grootes kost: v. Kg. bus fo,85. Cacao Grootes kost:1/» Kg. bus 10,45 Cacao Grootes 13 alom verkrijgbaar. Gacao Grootes werd 30 maal bekr- Timmeren, Draaien, Houtsnijden, Schrijnwerken, Zonder Meester. CATHLffili, firma CATZ l ZOON VAN PEKELA, NIEUWSTE BIMRIMOF. Tectorium. TRANSPARANT, WATERDICHT. BUIGZAAM, ONBREEKBAAR. GROENTEN Verduurzaamde Levensmiddelen. W. A. BLOKHUIS, Groote Houtstraat No. 19, Administratiegebouw Heil. Spoor, Kamer No. 32. - Telefooo 2043. PLANNED EN BEGROOTINGEN VOOR FABRIERS-INRICHTINGEN. Stoomketels, Stoommachines en Mtnipaclines. IJZER, STAAL, MACHINEOLIËN. Nieuwste Dakbedekkingstof „TECTORIUM". Aan de voorstanders van Land- en Tuinbouw in Nederland. Generaal de Courcy, die een tijdlang kommandant was van de troepen in Tonkin, is overleden. De Tempssprekende van het proces tegen Caffarel en d'Andlau c. s., stelt in het licht dat tbaus voor het gerecht duidelijk isgeble- keu, dat de beschuldigden te eenen- male onmachtig waren de beloften, die zij gedaan hebben ter bezorging vau eeu ridderlintje of van eeue leverantie bij het leger, na te komen. Geen huuner is er in geslaagd om de personen, met wie zij in aanra king gekomen waren, te doen be noemen tot ridder van het Legioen vau Eer, evenmin als het hun ge lukt was eeu dier liedeu tot leve rancier van den Staat te maken. De personen, die zich geld uit den zak hebben laten kloppen, zijn spoedig tot het inzicht gekomen dat zij bedrogen waren, en allen hebben getracht hun geld terug te krijgen. In de Kamer ging het Don derdag onstuimig toe. De heeren Douvtlle-Maillefeu en Pion deelden mede, dat zij tot eene interpellatie wilden overgaan over hetgeen Woensdag ter terechtzitting bij de behandeling van het proces tegen Caffarel c. e., is gebleken. De min. vau Justitie verklaarde dadelijk de beraadslaging over de interpellatie aan te nemen. De heer Douville- Maillefeu vroeg daarop den minis ter, welke maatregelen men dacht te nemen. De minister antwoordde, dat hij tijd noodig had om met de juiste toedracht bekend te worden. De heer Pion nam nu het woord om eene dadelijke vervolging te vragen. Hierop ontstond eene groote beweging. Daar de regeering zich er mede hal vereenigd, zoo gaf de minister-president Rouvier, onder groot rumoer aan de linkerzijde, te kennen, dat de Regeering bereid is een nieuw gerechtelijk onderzoek t. gelasten De Kamer verwierp eene motie van den heer Achard. De heer Jo- libois vroeg of de regeering de motie aannam van den heer Pichon met de beteekenis die hij er aan geeft. De heer Rouvier zweeg hierop. De heer Jolibois verklaarde nu, dat de rechterzijde die motie, met toestem ming van den voorsteller, terugnam. De heer Rouvier zeide hierna, dat hij onder zijn eigen verantwoorde lijkheid eene nieuwe rechterlijke instructie bevolen heeft, en vroeg de eenvoudige orde van den dag, die de Kamer met eenparige stem men heeft aangenomen. Spanje. De Daily News verneemt uit Madrid, dat er eene botsing heeft plaats gehad met de inboorlingen van een der Philippijnsche eilanden, waarbij de Spaansche bevelhebber op verraderlijke wijze gedood werd. Zweden. Te Jönköping zal 30 November a. s. eene Veenderij-ten toonstelling geopend worden, welke de volgende acht groepen omvat ten zal: Monsters veengrond;plan ten graansoorten; knolvruchten en zadenmedeelingen omtrent ver schillende wijzen van exploitatie en omtrent de kosten van verschillende werkzaamheden per ton veenmest stoffen en middelen ter verbetering van den grondtnrrf en nevenpro ducten van de turf; machines en gereedschappenliteratuur. Turkije. Uit Constantinopel ver neemt de Times, dat Rusland niets wil weten van de voorstellen van Bulgarije; maar gelijk Nelidoffaan den groot-vizier verklaard heeft, vol ledige voldoening voor en oplossing van het Bulgaarsche vraagstuk ver wacht. De Sultan heeft een decreet geteekend, hetwelk de politie in de provinciën machtigt, alle op heeter- daad betrapte roovers te dooden. Dit geschiedt tengevolge van het aan houdende toenemen der rooverijen, met name in de omstreken van Con stantinopel. Noord-Amerika (V. S.) Uit Chicago wordt van Donderdag ge meld dat de anarchist Lingg, wiens doodvonnis heden voltrokken zou wor den, zich in de gevangenis van het leven heeft beroofd door middel eener ontvlambare capsule, die hij in zijne cel in den mond genomen en met eene brandende kaars aan gestoken had. Het doodvonnis der anarchisten Fielden en Schwab is veranderd in levenslange opsluiting. De vier overigen zouden heden op gehangen worden. Het bericht dat de executie is voltrokken ontviDgen ■wij nog niet. Aan de Times wordt uit Phi ladelphia geseind, dat verscheiden anarchisten Chicago verlaten wegens de tegen hen genomen politie-maat- regelen. De proeven met het nieuwe dynamietkauon van luilenaDt Za- lmski te New-York zijn zoo uitste kend geslaagd, dat het Amerikaan- sche Goevernement nu een stuk laat maken voor de kustverdedi ging, waarmede 2000 kg. dyna miet moet geworpen worden tot op eeu afstand vau 2 Engelsche mijlen. VARIA De onderchef van de veilig heidspolitie heeft elf personen we gens diefstallen in de groote manu- tactuur-magazijnen van Parijs en medeplichtigheid daaraan in hechte nis genomen. De schurken kwamen avonds in een koffiehuis van de Place de la République bijeen om den buit onder elkander te verdee- len, die aan medeplichtigen in den omtrek gezonden werd om te wor den verkocht. Te Lyon is een huis ingestort, waarbij zes werklieden onder het puin begraven werdeu. Zekere Sandoz, die te Parijs aan Beurszaken deed, is met achter lating van een deficit van bij de 100.000 francs verdwenen. Bij een huiszoeking vond de politie slechts 35 centimes in de brandkast. Het zullen alleen Israëlietische instellingen van liefdadigheid zijn, die baron Hirsch zoo rijkelijk denkt te begiftigen. De 100 millioen zul len worden verdeeld naar verhou ding van de behoeften en het aantal verpleegden. Te Zurich is gearresteerd kapi tein Ehrenberg, vroeger offiicier in Badenschen dienst; hij had de plan nen van de vesting Wesel in zijn bezit en wilde die aan de Fransche Regeering verkoopen. Te Lucera, in Italië, zijn vier misdadigers ter dood veroordeeld, die in den nacht van 15 Maart jl. eene geheele familie, uit man, vrouw en drie kinderen bestaande, om het leven brachten en daarna de lijken in brand staken om zoodoende elk spoor der vreeselijke daad te doen verdwijnen. Het lijk van den man verbrandde echter slechts gedeelte lijk; juiBt de woud welke hem wa» toegebracht bleef zichtbaar, hetgeen tot de ontdekking van het drama leidde. Gravida, zoo heette de man, had met hen een aanslag op een ander gepleegd, waarbij hij werd gewond, en de vrees nu, dat dit hen zou kunnen verraden, schijnt de aan leiding tot de misdaad te zijn ge weest. Te Zug, in Zwitserland, heb ben zich weder onrustwekkende ver schijnselen vertoond. In de nabij heid van het regeeringsgebouw hebben er namelijk zulke groote verzakkingen plaats, dat men het noodig heeft geacht, de archieven er uit te halen en naar eene veilige plaats over te brengen. Het gemeen tebestuur heeft het bewonen van eenige huizen aldaar verboden. Bij de dadelijk aangevangen boringen is men daar overal in eene geringe diepte op slijk en moeras gestuit, zonder er ergeus steengrond te vin den, zoodat men verdere verzak kingen tegemoetziet. Volgens een Zwitsersch blad thans de laatste lammergier in Zwitserland gedood en daarmede deze vogelsoort uitgeroeid. Het was een vrouwelijk exemplaar, dat se dert 25 jaren het Bietschhorn be woonde. Pogingen om het te van gen mochten niet gelukken, doch onlangs werd het door middel van een vergiftigd aas gedood. Er zijn rotsen, waarvan de omtrek aan het profiel van men- schen doet denken. Wie in het Salz- kammergut de Trauensee bezocht heeft, zal zich het liggende profiel van Lodewijk XIV herinneren, waar mede de rotsomtrek werkelijk eene treffende gelijkenis vertoont, en ook de Napoleonsteen in Thüringen zal aan velen bekend zijn. Thans moet men in het dal, dat door de Lavant van Karinthië door stroomd wordt, eene rots hebben ontdekt, die sprekend het silhouet van Richard Wagner te aanschou wen geeftbaret, scherpe neus, ka rakteristieke kin, kortom het geheele profiel. De rots heeft nu ook diens naam gekregen. Tweeërlei zin. PatientO, dok ter, dat ge nog op zulk een laat uur bij me komt, stel ik op hoogen prijs. Ik ook, antwoordt hij. Willem. aPa mag ik wat pruimen?» Vader. «Ja, jongen, neem maar een handvol». Willem. «Och, pa, geef mij liever een handvol; uw hand is toch veel grooterl» De mishandelde dienstmeid. (Me vrouw heeft aan Kaatje, om haar geen reden tot klagen te geven, na afloop van het dessert ook een stuk taart en een bakje ijs doen brengen). Kaatje (proeft het ijs en roept vol schrik en ergernis): «Je wordt hier toch letterlijk als een hond behan deld! Boven eten ze uren lang al wat fijn en lekker is en als er dan eindelijk aan de meid gedacht wordt, dan is alles zóó steenkoud, dat je er een ziekte van zoudt krijgen!» 19 jaar oud, met hetFransch gron dig bekend, zoekt PLAATSING ALS LEERLING, liefst in het Matiufactunrvak en zoo mogelijk intern.Salaris geen vereischte. Franco brieven, onder motto «Han del» aan het bureau van Haarl. ïtlAaKTBERICHTEH. Amsterdam, 11 Nov. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Gold. Blauwe t'1,60 a 1,70, dito Kralen f0. 0,Zeeuwsclie Flakkeescbe fl,70 a 2,do. Blauwe f 1,60 a 1,65, do Poters f 1,10 a 1,20, Prui sische Hamburger f 2,80 a 2,50, id. Zaaiers f 0, 0,Geld. Muizen f 0,a 0,Andijkei Blauwe f 0.a 0,Sasseuheimer Zand f 0, 0,Saksische Jammen f2,20 a 2,30, Frie- sche Franekor Jammen f 1,60 a 1,75, do. En gelsche fl,a 1,30, dito Dokkumer Jammen f 1,70 a 1,90, Zeeuwsclie Spuische Jammen f 2, a 2,50, allen per 111. Aangevoerd 9 versche ladingen. Handel Hauw. Suiker: Biet vast Gerallineerd vast en hooger, bij HR 19 geweigerd, bij A SR flgedaan en geweagerd, thans f 19% gehouden. Petroleum. Loco f 8,20 E. Nov. f 8,10 E. Dec. f 8,05 E. Jan./Maart f8,E. consumptie f9,50, Nobel dito loco f7,30 E., Nov./Dec. f7,40 E. Con- sumtie f 8.25. Tarwe op levering Maart traag, Maart f194. Nov. f195. Noteering van de Commissie voor den Graan liaadel. Rogge op levering iets lager. Maart f107, Mei f108. Noteering van Menne Thole. Koolzaad stil. Raapolie zonder handel. Lijnolie onveranderd, lo. Dec. f 211/a> lo. Jan. f 213/8. Hoofddorp (Haarlemmermeer), 10 Nov. Op de gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 8 koeien, 6 vaarsen, 2 graskalveren, 30 paar den, 8 hitten en 8 biggen. De markt was niet levendig, weinig handel, voor paarden was nog al aftrek. Schiedam, 11 Nov. Moutwijn f9,Jenever Amst. Proef f 13,a f 14,50, Spoeling-Beur* f 2.dito Commissie f 1,90. ST00MVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Tanjoremet Ind., Chin, en Australische mail, vertrok 9 Nov. des ochtends 6 ure van Alexaudrie naar Brindisi. De mail kan 14 dezer te Rotterdam verwacht worden. Het stoomschip Utrechtkapt. de Goede, van Rotterdam naar Java, arriveerde 9 Nov. te Port- Said. Het stoomschip Gelderlandvan Java naar Rotterdam, passeerde 10 Nov. Perim. Op een der beste standen van Haarlem wordt aangeboden, voor Heer of Dame, bij eene nette familie. Br. fr. lett. W. K. M., aan het bur. van Haarl. Door ziekelijke omstandigheden wordt TER OVERNAME aangebo den de HUUR van een sedert jaren bestaanden Sigaren- en Ta bakswinkel, op een der beste stan den van deze stad, tegen zeer billijken prijs. Br. fr. onder No. 1152, aau het bur. vau Haarl. Dagblad. GEBOORTEN: 10 Nov. C. Hogendoorn-Groeneveld d. - P. Andring-Wijbinga z. - H. E. M. v. Kimmeuaede- Wijneu z. OVERLEDEN: 9 Nov. A. de Nieuwe 9 m. z. Zuid-Poldcr- Btraat. -10. T. Koning-Keur 61 j. Kleine Houtstr. - F. C. Bouman 9 j. d. Kromme Elleboogsteeg. Westzaan. Pqpqn lïrnnfps it! £oedkooP> Kë- uacao brQ0IBS voldoende v. 100 kop wordt aanbevolen d. Vraag overal Cacao Grootes. Twee practische Werken voor slechts 1,25. No. 1. De Jonge Timmerman en Schrijnwerker,practi.-ch Hand boek voor Oud en Jong, om zonder onderwijzer te leereu Timmeren, Schrijnwerken enz., 1 deel vol met afbeeldingen. No. 2. De Jonge Draaier en Houtsnijder, practisch Handboek voor Oud en Jong, om zonder on derwijzer te leeren Draaien, Hout snijden enz., 1 deel vol met afbeel dingen. TfOud en voor Jong, voor V oor ieder die liefhebberij heeft om verloren oogenblikken nut tig en prettig door te brengen, zijn deze werken onbetaalbaar, 't Is wel een toeval, dat men deze twee beste handboeken tot Zelfonderricht in het Timmeren, Schrijnwerken, Draaien, Houtsnijden enz. enz., voor het ba gatel van slechts f 1,25 koopeu kan. Toef dan nok niet met deze aller nuttigste Handboeken te koopen of te bestellen eer dat de voorraad weg is. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Ba zaar van Goedkoope Boekeu, Hang bij de Viscbmarkt, te Rotterdam. Franco op ontvangst vau Post wissel van slechts f 1,25, waarbij staatTwee practische Werken. HET GERENOMMEERDE Mouopoliefabrikaat der Bitterfabrikaiiten en Likeurstokers te Groningen Scheikundig onderzocht eu door de voornaamste autoriteiten in het binnen- en buitenland aanbevolen als het fijnste en gezondste MAAG BITTER, is in alle Slijte rijen, Café's en Sociëteiten verkrijg baar. Elk namaaksel zal volgens de met morden gestraft. FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN: 8 Nov. M. Timmers-Hooijkaas z. Rotterd. - 9. M. den Toom—Meeuwissen d. Nijmegen. - 10. B. Pas-Ogier z. 's-Hage. - P. H. T. M. Backer- Opdien d. E verdingen. - A. M. G. Ruijgers- Visser z. 's-Bosch. GEHUWD 10 Nov. W. Chotzen en L. Mendel. Frank fort a/M. - C. P. Swecrs en J. L. Arends, Am- sterd. - E. van Ameringen en C. Conseubeira, Amst. - D. Hegt en H. Bromet. Amst. - Chr. E. Ahels en J. A. Lucas, Amst. - F. L. de Graeff, wedr. van H. Croockewit eu T. E. van Dam, wed. van H. R. Croockewit, Rotterd. - L. Hogersdijk Jr., wedr. L. C. L. Villerius eu M. A. Mann, 's-Hage. - H. de Koning Hz. en J. Klcinjau PHd., Roon. - A. J. Spruijt en C. F. L. Kortman, Rotterd. - J. A. P. Beudeker, wedr. van J. J. Uhlenhroek en C. A. M. Schutz Pet ter, Arnhem. - Jhr. C. S. W. van Hogendorp en C. B. J. Mc Leod, Utrecht. - D. A. Krayen- hoff van de Leur en A. Rauws, 's-Hage. OVERLEDEN 7 Nov. W. Schuurman 48 j. TieL 8. J. N. Th. Dieben 19 j. Leiderborp. - F Cleton 66 j. Rotterd. - Wed. A. M. G. Baekers-Van Hout 83 j. 's-Boscb. - P. Gasinjet 63 j. Assen. - 9. E. van Riemsdijk-A velingh, Zwolle. - W. van Leeuwen 1 j*. d. Amst. - Wed. T. A. Frederiks- Broeder 73 j. Rotterd. - A. van der. Jagt 13 m. d. IJsselmonde. - P. H. Maas, 's-Bosch. - 10. M. Simon 54 j. 's-Hage. - H. M. W. Straub- v. d. Hoeven, 's-Hage. f Aan mijne B.B.\, Familieleden en Vrienden breng ik mijnen har- telijken dank voor de veelvuldige bewijzen van trouw, achting en v r i e n d a c h a p, mij geworden op den feestdag van mijn 77sten jaardag. H. ZEEMAN. Haaklbm, 10 November '87. I Attesten, Prijzen en Monsters te bevragen aan het Technisch Bu reau DE VOOGT, Amsterdam. I in BLIKKEN en andere te Noordwijk Binnen. Nog slechts enkele exemplaren zijn aan liet bureau vau HAAR LEM'S DAGBLAD veikrijgbaar van den boeienden geschiedkundi gen Roman naar het Hoogduitsch DOOB CHRISTIAAN VAK SPAARNE. Voor geabonneerden op HAARLEM'S DAGBLAD is de prijs ƒ0.40; voor niet-geabonneerden ƒ1.50. De Dibectib. Verschenen bij J. P. REVERS, te Dordrecht lEJIEJ JST Vorstenlandsehe toestanden It, DOOB J. GRONEMAN. De prijs vau dit met zes afbeel dingen gesierde werk is ƒ2,50. gaat steeds voort de eerste kwaliteit RUNDERLAPPEN te leve ren a 30 Gents per half Kilo, in den winkel afgehaald. LAMSVLEESCH 25 Cents de 5 ons. Lampen, Kabels en Regulateurs voor Eleetrisch Licht,. tegen concurreerende prijzen. Prijzen, Attesten, Monsters op aanvrage. De ondergeteekende beveelt zich bij alle hier te lande bestaande Vereenigingen van Land- en Tuinbouw beleefdelijk aan, tot het houden van Voordrachten en Lezingen, over BoomteeltkmdeOoft- en GroenteteeltPlanten-culturen, het aanleggen en onderhouden van Boom gaardenGrondverbetering en alles wat tot de bovengenoemde bedrijven in nauw verband staat. P. VAN SANTEN, bedlplomeerd TnMomlnmige, Oni-Leeraar der Tuinbouwschool „Amsterdam" Adres: Ringdijk ANo. 20, te Watergraafsmeer bij Amsterdam. Ter drukkerij van Haarlem s Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 4