BUITENLAND, GEMENGD NIEUWS. BEURSBERICHTEN. Staatsleeningen. ,9£L. Industriële en Finan ciële ondernemingen. Provinciale en Stede lijke leeningen. Spoorwegleeninc en. Tramwegmaatschappijea. Preinieleeningen. allerlei technische bezwaren maakte. De minister verklaarde niet te wanhopen aan overeenstemming met het gemeente bestuur ran Utrecht. Verder werd er beraadslaagd over den landbouw. De regeering had f 20.000 aan gevraagd om subsidie te kunnen geven aan de vakschool voor zuivelbereiding te Bolsward, de boschbouwschool te Frede- liksoord en verder aan andere vakscholen voor welke de behoefte zal blijken. De commissie van rapporteurs wilde slechts f6500 toestaan voor de beide be doelde scholen, maar geen ver crediet toestaan Intusschen kwam zij later op haar voorstel terug, zoodat de post onveranderd is aangenomeu. RECHTSZAKEN. Voor het kantongerecht te Wagenin" gen werd Maandag eene zaak behandeld tegen den bekenden wonderdokter Sirie aldaar, wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. De getuige B. uit Arn hem, verklaarde eerst, dat hij bij Sirie ge komen was om geneesmiddelen te halen voor eene geit, en dat Sirie een door B. met water gevuld fleschje had onderzocht, in de meeuing dat dit water van eene geit was. De kantonrechter bracht hem het onwaarschijnlijke zijner bewering onder het oog, doch hij bleef bij zijne verkla ring volharden, niettegenstaande hem de beteekenis van den eed werd voorgehouden. De kantonrechter schorste daarop de sitting, en gaf bevel tot gevangenneming van getuige, ten einde hem bij de verdere behandeling der zaak, in zijn belang, na der te hooren. Toen later getuige opnieuw werd ondervraagd, verklaarde hij de zaak verkeerd begrepen te hebben, en na vol ledige bekentenis, dat Sirie wel wist van wie het water was, werd getuige op vrije voeten gelaten. De eisch tegen den wonderdokter is 2 maanden gevangenisstraf. V1SSCHERIJ. Lemmer, 12 December. Met de ha- ringvisscherij op de Zuiderzee, gaat het in de laatste dagen aanhoudend slecht, op eergisteren en gisteren weru niets en op heden niet meer dan 1400 stuks of 7 tal aan de bokkingrookerijen alhier aange bracht, die voor f4.50 per 200 stuks of tal, werden afgezet. WEEZEN EN ARMENZORG. Van wege de St. Yincentius Vereeni ging te Hilversum had Zondagavond in het gebouw van de St. Jozefs Jongelings- vereeniging aldaar, de gewone jaarlijk- sche uitdeeling plaats aan behoeftige kin deren, die zich door vlijt en goed gedrag hadden onderscheiden. Na een hartelijke toespraak van den president, den heer A Brouwer, werden de kinderen onthaald op krentebrood en chocolade. Daarna ontving elk kind een kleedingstuk dat vooral nu, bij de intrede van den winter, voor velen een welkom geschenk was. KERKÜÏEUV/S. Ned. Herv. Kerk. Drietal bij de herv. gem. te Gouda: dd. M. van Regteren Altena te Bussum, J. van Arkel te Bloemendaal en L. li. F. A. Faure te Woudenberg. Aangenomen het beroep naar Am sterdam door ds. L. C. Schuller tot Peur- sum, te Alkmaar. Dr. F. E. Daubanton, pred. te Heem stede, heeft voor het beroep naar de herv. gemeente te Rotterdam bedankt. Engeland. Reuter seint van heden uit Londen: De berichtgever van de Daily News te Weenen verneemt uit goede bron, dat de verhouding tusschen Rusland en Oostenrijk vol strekt niet slechter is geworden. Er is niets gebeurd, waardoor de vriend schappelijke betrekking-n tusschen heide Staten zijn veranderd. Dxiitschland. De Reichsanzeiger behelst eenen brief van Radolinsky, waarm hij den wensch des Kroon prinsen mededeelt, dat, met het oog op het langdurige karakter zijner ziekte en hare thans ontstane aan merkelijke verbetering, de feestelijk heden en wintervermaken als vroe ger zullen plaats hebben. Bij de tweede lezing van het ontwerp betreffende de graanrech ten, heeft de Rijksdag, na een debat van meer dan zeven uren, het voor stel der regeering voor tarwe en rogge (6 mark) met 238 tegen 108 stemmen verworpen en daarentegen de voorgestelde tarwebelasting van {6 mark) met 227 tegen 125 stem men aangenomen, alsmede de rog- gebeiasting (5 mark) met 213 tegen 126 stemmen. Voortzetting heden. Frankrijk. De Boodschap van den President luidt: Alle krachten, welke ik bezit, moeten aan mijn land behooren, en ik wil trachten te rechtvaardigen het ver trouwen, door de Nationale Vergadering in mij gesteld. Ik hoop dat de Kamer en de Senaat mij hunne vaderlandslievende medewerking zullen verlaenen. //Het Congres heeft terzelfdertijd, dat het gaf het indrukwekkende schouwspel vau de groote vergadering, vervullende het mandaat, haar door de grondwet ver leend, duidelijk als ziju wil doen verstaan, dat elke oorzaak van oneenigheid terzijde worde gesteld, dat behartigd worden de belangen, waarmede het leven van den staat is gemoeid en zijn wettige invloed naar buiten, en het beval de vereenigiug der volksvertegenwoordigers, getrouw aan de instellingen te zijn. //De eerste plicht van den Voorzitter der Republiek is dus, de regeeriug te be zielen met eenen geest van eendracht en eensgezindheid. Hij zal trachten gemak lijk te maken de noodzakelijke overeen stemming onder u, door u te roepen op het gemeenschappelijk terrein der zedelijke en stoffelijke belangen van het volk, van rust, veiligheid en vertrouwen, opdat het land. deele in de weloverwogen vorderin gen der practische hervormingen, bestemd om den arbeid aan te moedigen, het cre diet te versterken, hervatting van zaken te weeg te brengen, de tentoonstelling van 1889 voor te bereiden. De regeering zal zich bezighouden met don toestand van den arbeid, de verbetering der financiën, het evenwicht der begrooting, de vereen voudiging van het beheer en eene onbe rispelijke behandeling van zaken. Zij zal zich in ruime mate bezighouden met leger en vloot. De Kamers zullen verplicht zijn, aan de regeering te verzekeren de macht om dit programma te verwezenlijken en het land voor te bereiden voor eenen duurzame» staat van vreedzame en vrucht bare activiteit. Zoo doende zullen zij aan Europa het uitnemeudst bewijs geven van Frankrijk's vurig verlangen om den alge- meenen vrede te helpen bevestigen, zullen zij de handhaving en de outvvik- ling der goede betrekkingen met de mo gendheden gemakkelijk maken." Ten slotte wordt een beroep gedaan op den vaderlandslievende» zin der twee Kamers. In de Kamer werd slechts het slot der Boodschap met eenige toejuichingen begroet. Tirard diende vervolgens een ont werp in, waarbij een voorloopig krediet voor drie maanden wordt gevraagd. Het ontwerp werd verzonden naar de com missie, en daarua werd de zitting opge heven. De Raadkamer heeft in de zaak Wilson en Gragnon geen termen tot ver volging gevonden, zoodat zij van rechts vervolging zijn ontslagen. - Het kabinet heeft beslist, dat heden Tirard de verklaring- zal op stellen, die gericht zal worden tot de Kamer. In den toestand van den heer Ferry treedt meer en meer beterschap in; maar de geneesheeren verbieden hem het uit gaan. Maandag waren reeds meer dan 10 000 telegrammen, brieven en kaartjes door ham ontvangen. Hst geheele corps diplomatique, met den Russischen gezant aan het hoofd, heeft zich doen inschrijven. Aubertiu wordt in eene dubbele cel iu het Dépot door twee agenten der veilig heidspolitie bewaakt, met wie hij zich druk over zijne ongelukkeu onderhoudt. Binnen kort zal zijn geestestoestand door geuees- heeren onderzocht worden. De commissaris van politie Saiitucci heeft Maandag het pakket geopend, dat Aubertiu aan mevrouw Hervieu iu bewaring gegeven had. Het bevatte een testament van Aubertiu ten gunste van zijne associée, Mme. Gra- gnier. Hij laat haar zijn geheele vermogen na, bestaande uit 65 centimes (82Va)- maak mijn testament", schreef hij, //omdat ik waarschijnlijk de groote reis ga doen, wanneer ik een groote daad van recht vaardigheid verricht zal hebben, d. i. wanneer ik Ferry gedood zal hebben." Behalve het testament bevatte het pak ket nog 5 lange brieven, allen geadres seerd aan den heer Ferry, met de vol- ïde opschriften//Onedele zaak van Tonkin"//De schandelijke val van den ellendeling"; //Zijne betrekkingen met Bismarck;" //Zijn verbond met de reckter- m an n en." Aubertin heeft reeds een verhoor bij den rechter van instructie ondergaan. Men is meer en meer overtuigd dat hij ver antwoordelijk voor zijn daden geacht kan worden; alleen spoort men na welke oor zaak zijn opgewondenheid op den dag der misdaad heeft kunnen veroorzaken. De medeplichtige die, zooals reeds gemeld is, iu de nabijheid van Aubertin, op het oogeublik van den aanslag gezien en daarna de vlucht geuomen zou hebben, is gebleken een jongmenseït te zijn, die den revolver door den moorde naar weggeworpen, opgeraapt heeft. Daarop had hij het schiettuig naar de quaestuur der Kamer gebracht. Noord- Amerika (VS.) De Mormonen verkeeren tegenwoordig iu geen benijdenswaardige omstan digheden. Op voorstel van den repu- blikeinschen senator Edmunds heeft het Congres indertijd eene wet aan genomen, waarbij aan het Mor- moonsche kerkgenootschap de rechts persoonlijkheid is ontnomen, zoodat het geene eigendommen meer be zitten kan. Tengevolge daarvan heeft nu het Hoog Gerechtshof van het Territory Utah een curator aange steld, dat is iemand, die alle aan het kerkgenootschap behoorende eigendommen en goederen in bezit zal nemen en te gelde maken. Ook persoonlijk hebben de Mor monen het soms hard te verant woorden. In Alabama zijn onlangs nog zes Mormoonsche ouderlingen, die aldaar bekeerlingen trachtten te maken, door het volk uit hun bed gehaald en werd hun bevel gegeven om terstond dien omtrek te verlaten, op straffe van gedood te zullen worden, zoo zij dit bevel niet gehoorzaamden. Reuter seint van heden uit WashingtonHedeu is in den Senaat door deu heer Standford een wets ontwerp ingediend, waarbij wordt bepaald, dat iedere vreemdeling 10 jaren op het grondgebied der Ver- eenigde Staten moet vertoefd heb ben, voordat hij genaturaliseerd kan worden. la den «council of the Uni ted Synagogue, van Londen is de crematie een oorzaak van verdeeld heid. De kwestie werd door een der leden ter sprake,gebracht. De presi dent, lord Rothschild, las een schrij ven voor van den opperrabbijn, dr. Adler, die crematie in strijd achtte met de Joodsche wet en gebruiken. Hij haalde Moab aandie door Amos werd aangeklaagd, omdat hij de beenderen van den Koning van Edom verbrandde. Daartegen wees lord Rothschild op het verbranden van de lijkeu van Saul en zijn zonen, om die voor een onwaardige behandeling te behoeden. Men be sloot de zaak voorloopig te laten rusten. Londen telt nu, met inbegrip der voorsteden, ongeveer 4,000,000 inwoners, maar toch is het niet de dichtst bevolkste stad van het Brit- ache rijk. Blijkens de opgaven van het ministerie van koophandel staat Liverpool in dit opzicht bovenaan. Daar wonen gemiddel 112 menschen op een morgenzijnde tweemaal meer dan te Londen. Evenwel zijn er ook gedeelten der stad, waar dit cijfer stijgt tot 1200. In deze wijken is de bevol king dan ook letterlijk opgestapeld. Zij zijn de ongezondste wijken der stad, waar steeds besmettelijke ziek ten heerschen. Er is in den laatsten tijd te Liverpool reeds veel gedaan tot verbetering der woningen en tot opruiming der sloppen, maar toch zijn er nog 600,000 menschen, die in sloppen wonen, waar de vrije lucht feitelijk geen toegang heeft. Uit Ergste, een dorpje in Westfalen, is een eenvoudig boertje op eigen kosten naar San Remo vertrokken, om den Duitschen Kroon prins van den kanker te genezen. Deze man heeft reeds honderden van den kanker genezenook in de meest hopelooze gevallen baatte zijn middel, bestaande uit Westfaal- sche kruiden. Wij weten niet of de kroonprins er van gediend zal zijn. Een der grootste oorzaken van de opkomst der magazijnen «du bon marché. te Parijs js wel de onbe krompen wijze vau adverteeren ge weest, welke de heer Boucicaut, die tien jaren geleden overleden is, in practijk wist te brengen. Adverten ties en reclames werden bij duizenden over de geheele wereld verspreid. De opening der aanstaande wereldtentoonstelling te Parijs is vastgesteld op 5 Mei 1889. In de vorige week had te Londen het gastmaal plaats, dat jaarlijks door de St.- Giles-vereeni- ging aan ontslagen tuchthuisboeven gegeven wordt en dat eigenaardig in den volksmond bekend is als het «dievenmaal». De parlements-afge- vaardigde Howart Vincent zat aan het hoofd van de tafel, die natuur lijk niet alleen wordt aangerecht om de heeren boeven eens te trac- teeren, maar bovendien om hun 't een en ander te zeggen waarmede zij voor de verbetering van hun gedrag hun voordeel kunnen doen. De voorzitter hield aan het dessert een zeer opwekkende speech, waarin hij de overtuiging uitsprak, dat het in 't bizonder aan deze Vereeni giug, welke zich de ondersteuning van ontslagen gevangenen ten doel stelt, te danken is, dat het aantal misdrijven in het verloopen jaar belangrijk is afgenomen. Deze be wering gelijkt oppervlakkig een pa radox, omdat men allicht zou gaan vermoeden, dat eene vereeniging die slechts wacht op het verstrijken van den straftijd om de heeren en dames boeven met open armen te ontvangen, de misdrijven in de hand werkt. In werkelijkheid is echter het nut dat die Vereeniging sticht, grooter dan het mogelijke nadeel. Immers het aantal misdrijven te Londen wordt vooral gevoed door de recidivisten, en het is vooral het aantal van die categorie, dat door den invloed van die Vereeniging jaarlijks vermindert. Een ander belangrijk feit deelde, de voorzitter nog mede, dat van de 20.000 ia 't afgeloopen jaar uit de vier tuchthuizen in Londen ont slagen boeven, 4302 de verplichting op zich genomen hebben om zich voortaan van sterken drank te ont houden. Te Parijs is in het apparte ment van deu schilder Madrazo, avenue des Champs-Elysées, inge broken. Madrazo schat dat hem voor 150.000 frs. aan kunstvoorwerpen werd ontstolen. De Vatikaansche tentoonstel ling is verzekerd bij de «Trieste en Venezia» maatschappij voor een be drag van 60 millioen lires. De Pie terspenning, bij gelegenheid van het jubilé, heeft tot nog toe 18 millioen opgebracht. Het schijnt datMadera als winter-residentie weder in de mode komen zal. Wat de zieken in Enge land vooral afschrikte, was de on aangename zeetocht door de koude en stormachtige golf van Biscaye. Sedert echter de sneltrein van Calais over Parijs en Madrid naar Lissabon gaat, is de Castlestoombootmaat- schappij van plan, om op haar tccht naar Kaapland laatstgenoemde ha ven aan te doen, om passagiers voor Madera op te nemen, en verwacht men daarvan een nieuwe opkomst van genoemd eiland, met zijn over heerlijk klimaat. In het district Dickinson (Kan sas) heeft men het halfverscheurde lijk gevonden van zekeren John Gaul, die sinds eene maand spoor loos was verdwenen. Hij was van Marion naar Herrington vertrokken, hij zich hebbende 400 dollars. Se dert zag men hem niet terug en slechts aan de kleederen kon men het lijk herkennen, daar dit voor het grootste deel door wolven ver slonden was. Geld en horloge wa ren mede verdwenen. Toen men het hoofd nader beschouwde, bleek het dat Gaul door een revolverkogel moest gedood zijn, en zijn moorde, naar, na hem beroofd te hebben, het lijk aan de wolven ten prooi had gelaten. De moordenaar is nog niet gevonden, ofschoon men een jong mensch verdenkt, met wien Gaul, den avond vóór hij Marion verliet, in gezelschap was VATLI jOl. Een bankier, wiens oudste doch ter gehuwd is met een schilder, die echter geen koopers kan vinden voor zijn schilderijen, werd door een anderen schilder aangezocht om de hand zijner tweede dochter. -Onmogelijk, luidde het ant woord, geen tweede schilder voor schoonzoon, dat nooit.. Maar, mijnheer, een man als u, wiens huis volhangt van schilder stukken, die zoo onbekrompen de kunst aanmoedigt en Juist daarom voor een twee den schoonzoon, die schilder is, heb ik geen muren genoeg. Misschien dat ik nw no velle plaatsen kaD, maar dat moet ik u zeggen: honorarium kan ik er niet voor geven. Letterkundige. Of ge mijn novelle plaatst of niet, is mij vrij onver schillig, maar zonder honorarium geef ik ze u niet. STOOMVAARTBERICHTEN. Het stoomschip Zeeland, van Java naar Rot terdam, arriveerde 12 Dec. te Suez. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 13 Dec. Perim. Het stoomschip Samarang, van Rotterdam naar Java, vertrok 13 Dec. van Suez. 14 Dec. 1887. Gert. N. W. Schuld. 2 dito dito dito 8 dito dito dito 31/; dito Obligatiën 3*/L Oblïg. Amort. Synd. 3'/2 Frankrijk. Orig. Inschrijving 3 Hongarije. Obl. Leening 1867 5 dito iu Papierrente 5 Goudleeuing 5 dito 1881 4 Italië. Inschrijving 1861/81 5 do. Ct. Adm. Lamais 5 do. do. Noltenius 5 do. Paasei. Leening 5 Oostenrijk Oblig. in Pap. 1878 4>/s dito dito 5 dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Polen. Obl. Schatk. 1844 4 Portugal» Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 Rusland. Ob Hope 1798/15 5 dito Ins. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito 5 dito 1872 Gecons, 5 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2e Leen. 4% dito 1875 Gecons. 41/, dito 1880 dito 4 Obl.Leeningl867/694 dito Goudl. 1883 6 Spanje. Obl. Perp. Schuld 4 dito buitl. 1876 2 dito binnenl. Amor. 4 dito dito Perpet. 4 TTurk|Je. Gepriv. Obl. 5 dito Alg. Sch. 65 ger. dito 1863/65 ger. dito 1869 6 dito gereg AMERIKA. Blexlco. Obl. 1851 3 dito 1864 3 Brazilië. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1868 dito diio 1888 dito goud 1879 Genot, koers. 73"/,, 377a 98'/. 98'/, 77'/. 98'/, 66'/, 87»/. 78'/, 88'/, 64'/. 66 80'/, 53'/,. 947, Haarlem 21/- 65 70 dito oude Leen. 31/» 87'/a92 dito 1887 3>/~s 96s/,—97'/, dito —101 oi'/i. 827, 9o'/i, 100 99s/, 9» Vu 51 50'/, 51'/, 93 94'/, 87 75'/, 81"/., 1027a 64 47'/, 677. 12 14'/,. 377. 167, 100'/, 100 100'/,. 99'/. 94'/, 97'/, Amsterd. Obl. 1861 8ya| 97 Recep. 1886 8% 96% Rotte Ob 1886 8%! 9616/1# Nederland. Amst. Hy bank Pbr. 4% dito dito dito 4 Arnh. Hvp.-B.Pbr 4% dito dito 4 Gemeente-Cred ObL4y2 dito dito 4 's-Grav. Hyp. Pdbr. 4% dito dito 4 Holl.Hyp.-B.Pdb. 4% dito dito 4 Nat. Ilyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 41/. Nederl. Bank. Aand. Ilott. Hyp.-B.Pndb. 4>/2 dito dito 4 Stmv. »Ned.« Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 4l/. dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 41/. dito dito 4 Z.-HolL Hyp. Pdbr. 4% Nederland* Haarl.-Zandv. Aand. Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1883 4 dito dito 1870 5 dito dito 1878 5 N. Centr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Ind. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 8 dito dito 1869 4 N.R.Sp-volgef.Aand. do. niet-volgef.Aand. dito dito dito dito Leening 1886 8% dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligatiën 41/1 Hongarjje. Theiss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. Vict. Em. Obligatiën 5 West-SiciLSpw. do. 5 Znid.-Ital.Sprw. do. 3 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. Pelen. War8ch.-Brb. Aand 4 Wars.-Weenen. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 4% dito dito 4 dito dito 8 Baltis. Spw. Aand. 8 Charkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 4% Jelez-Griasi. dito. 5 JeUx-Orel do. 5 Genot, koers. 1017, 1007, 100'/, 100 102'/, 101 102'/, ■00'/, 1017, -00'/, 108'/, 102'/, 205 103 100'/, 68 1017, 100 98 ioo'/e 100'/. 101'/, 64 144s/, 1017, 114 101'/. 101'/, 106 1007, 737, 167, 136 90'/, 84 96'/. 101 102'/, 98'/, 81 67»/.. 99'/, 607, Kursk-Cliark dito 5 dito Azow dito 5 Mosk.-Javoslow Obl. 5 Moskow-Kursk Obl. 6 Mosk.-Sinolensk. do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 Losow.-Sewaat do. 5 Poti-ïillis Oblig. 5 l'ranscaucas do. 3 Z. W.Spw.-M. Aand. 5 Amerika. Centr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. le Hyp. 1 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Exten8do.7 dito Meuomenee do. 7 dito N. W. Un. do. 7 dito Wiu. St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois Leas Oert 4 dito Centr. C. v. A. Kansas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bouds. San Franc. Obl. 6 dito Algem. Hyp. do. 6 Miss. Kans. Tex Aand. do. U. Pac. S.Br.Obl.6 Miss. Pac. South. do. 6 St.P.M.&Man,leHdo.7 dito gee. 2e Hyp. do. 6 South. Pacif. Spw.do 6 Union Pacific, dito. 6 Genot, koers; 967, 88'/, 100'/, 101'/, 967, 867, 83'/, 907, 59'/, 54 35 130 128 130'/, 130'/, 182 130'/, 122 95'/, 1167, 113 60'/, 99'/, 100'/,, 111'/, 115'/, ■097, US'/, Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A. dito Oblig. 46 807, 100 1117, 967, 877, 667, 54»/., 937, 30'/, 887, 96'/, Stad Amst. f 1000.3 dito 1100.8 A mst. Kanaalm.C.v.A. Rotterdam 3 Gemeente-Crediet 8 Pal. v. Volksvl. 1867 dito 1869 b. f2.50 België. Stad Antw. 1874. 3 dito Brussel 1887 rec.21/; Hongarije. Staatsleening 1870 Theiss. Rcg. Pr. Obl. 4 ttostenrjjk. Staatsleening 1854 4 dito. 1860 dito 1864 Crediet Anst. 1858 Stad Weenen 1874 Pruisen - Th. 100 1855 Rusland. Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 Zwitserland. GoHève 8 DIVERSEN. Ct.Ver.Am.Sp.leSer. dito dito 1887/4 dito dito 2 e do. dito dito 3e do. Vg.A.Hyp.Spw. Obl. Prov. Quebec, do. 5 Prolongatie S1/^ 4pCt. 107 110'/, 102 105 103 135 ft— 887, 98'/, 103 1067 1817, 1457, 1057, 148 1487, 129 94'/, 95 1297, 81 1017, 107

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3