B II1T E N L A N D. GEMENGD NIEUWS. BEURSBERICHTEN. jsa. cieele ondernemingen. orei-viteb3k. Aaud. 5 Provinciale en Stede lijke leeningen. Spoorwegleeningen. Trainwegmaatschappij Premieleeningen. ander te verkoopeD, om daarna met het geld aan den haal te gaan. In dit geval echter was de laatste koo- per de bedrogene, daar de eerste eigenaar, die de wacht bij zijn rund was blijven houden, weigerde het aan den derden kooper af te staan. De bedrieger werd later achterhaald en gevangen genomen, doch het grootste gedeelte van het geld was verdwenen. AU eeue bizonderheid meldt men uit Bergen-op Zoom, dat aan den oever van de Schelde, waar bij vloed het zoute water o verheen spoelt, tal van kleine bloempjes, de zooge naamde Meizoetjes, in vollen bloei staan. PERS-NIEUWS. Veel bevat het door de Regeering inge diend wetsontwerp betrekkelijk den kin derarbeid, waarmede het «Sociaal Week blad" (uitg. Tj. Willink) hartelijk gaarne kan meegaan. Deels geeft de Regeeriug iets meer, deels veel minder dan door de Enquête-commissie is gevraagd. Dat er, naar de meeuiug der Regeering, voor vol wassen vrouwelijke werklieden lang niet genoeg door de commissie was voorge steld, was geen reden voor het goeverne- ment tot geheele outhouding op dat stuk. Tot groote vreugd vau het «8. W." gaat de Regeeriug op hoogst gewichtige punten een stap verder dan de Enquête-commis sie wilde. De minimum-leeftijd waarop arbeid wordt verboden is 13 jaren, terwijl de commissie niet verder durfde gaan dan 12 jaren, en ook den veldarbeid wil de Regeering verbieden voor kinderen bene den de 12 jaren; en terwijl voorts de oommissie geen arbeidsbeperking durfde aanraden voor personeu tusscheu de 12 (13) en 16 jareu, wil de Regeeriug niet alleen den nachtarbeid verbieden, maar ook bepalen dat 10 uren per etmaal de langste arbeidsdag voor die jeugdige per sonen zal zijn. Voor 't overige geeft het «Sociaal Week blad" opnieuw als ziju gevoelen te kennen dat zonder «fabrieks-inspecteurs" de meest ingrijpende maatregelen weinig zullen baten. De «Werkmausbode" deelt de Regee- riugsvoordracht nog maar alleen mede zonder er een oordeel over uit te spreken. RECHTSZAKEN. Naar wij vernemen zal de 2e luit. der huzareu V., die onlangs het ongeluk had bij eeue jachtpartij eeneu drijver aau een der beeneu zwaar te verwouden, voor den krijgsraad te 's-liage terecht staan, ter zake van verwonding door onvoor zichtigheid. De heer V. heeft reeds in ruime mate voorzien in de behoeften van den gewonde en diens huisgezin. (N. R. Ct.) KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bij den kerkeraad der Herv. gem. te Oudkarspel is evenals bij dien te Noord en Zuid-Scharwoude, een schrijven ont vangen vau drie lidmaten, die hem ver zoeken de zoogenaamde reformatie der kerk ter hand te neme». KOLONIËN. BATAVIA, 22 November. De «Javasche Ct." publiceert het volgend telegram, door den goeverueur van Atjeh 15 dezer te Padang aangeboden «Volgens ingekomen berichten vijande lijke bende van 150 tot 200 man overge stoken naar Poeloe-Bras om onze neder zetting aau te vallen. Heden 12 November 14e bataljon, on geveer 300 man sterk, naar Poeloe-Bras gedirigeerd. De rustige rust welke in Atjeh in getreden heette bij de onderwerping van Toengkoe Abdul Mndjid schijnt van niet veel beteekenis. Nauwelijks is de aanval binnen en buiten onze linie afgeslagen, of er broeit weer iets op Poeloe Bras. Een 200 man Atjehers zijn volgens de laatste berichten naar het eiland overgestok om eenen aanval te doen op onze etablis sementen aldaar. Een bataljon is er on middellijk van Kotta Radja heengezonden, om den vijand te verjagen. Bizonderheden over het een en ander waren bij het ver trek der post naar Penang nog niet be kend. In geheel Atjeh heerschte onrust door Toekoe di Tiroe's benden. En die man, heette het in verschillende berichten, had afgedaan en hunkerde er naar met het Ned. goevernement in onderhandeling te treden. Wanueer krijgen wij toch eens eindelijk de waarheid te hooren in zake Atjeh Uit Edi kwamen geene berichten. (Deli Ct.) Eindelijk is in de «Javasche Ct." het officieele bericht verschenen over den jongsten aanval op Edi. Het bericht luidt «Zes November aanval Edi groot succes afgeslagen. Vijand liet 51 dooden achter, onder wie aanvoerder. Wij één gewond. Geest uitmuntend." De «Soerab. Ct." schrijft: Ook Z. M. stoomer «Pontianak" is voor den a. s. tocht naar Lombok aangewezen. Het schip neemt de noodige victualie in (2 maanden), waarna het gereed is om naar Lombok mede te gaan. De veepest op Jacatra is afnemend, de laatste dagen was er geen enkel sterf geval. Naar het «Bat. Hbl." verneemt, zal met lo. Januarie a. s. het contract ver vallen, dat de Ned. Ind. stoomvaart-maat schappij heeft met de Maatschappijen «Nederland en Lloyd" voor het vervoeren der passagiers in den Indischen archipel. In den vervolge zal het dus den pas sagiers vrij staan, ook van de stoombooten der genoemde Maatschappijen gebruik te maken. Het Bat. Hbl. veronderstelt, dat aan goeverneraeutspassagiers die vrijheid niet zal worden gegeven. De regeering heeft gunstig beschikt op het request vau den cavalerist 2e klasse J. Jacob, algemeen stamboek uo. 16306, houdende verzoek om gratie van de straf des doods door middel van den kogel, waartoe hij, ter zake van feitelijke insu bordinatie, twee malen gepleegd, is ver oordeeld bij vonnis van den krijgsraad te Weltevreden van 26 Juli jl., bekrachtigd bij sententie definitief van het Hoog Mili tair Gerechtshof van Ned.-Iudie dd. 7 October jl., met verandering van die straf in die van militaire gevangenis voor den tijd van 10 jaren met vervallenverklaring van den militairen stand. De aanwezigheid te Singapore van een Chineesch eskader, onder bevel van admiraal Lang, maakt grooten indruk onder de Chineesche bevolking der plaats. Dui zenden Chineezen aanschouwen met kwalijk verborgen zelfvoldoeniug de Chineesche vlag, waaiende van de masten dier zee- kasteelen. De goeverneur van Singapore heeft, ver gezeld van zijnen staf, den Chineeschen admiraal een tegenbezoek gebracht. De «Deli Ct." van 16 Nov. schrijft: Nadere berichteu bevestigen volkomen de mededeeliugen welke reeds over den aanval op de benting te Edi gepubliceerd werden. Behalve T. Aboe behoort ook zijn zoon tot de gesneuvelden. Ladders, 50 ge weren (volgens onze correspondent groo- teudeels Beaumonts) 30 klewangs enz. enz. vielen in onze handen. Behalve een fou- rier, werd nog een pradjoerit gewond. Ads.-resident Van Assen, was evenals bij den vorigen aanval niet tor plaatse. Op last van den Goeverneur van Atjeh was hij naar Samalangan. Het is te hopen dat hij bij zijnen terugkeer de zaken flink aanpakt en met of zonder hulp van de Ediërs het land van vijandige Atjehers laat zuiveren. Vooral de Atjehsche peper- planters in dienst van den Radja of van Chineezen zijn een gevaarlijk element, waar mede rekening moet worden gehouden. Uit den aard der zaak zijn die lieden meer op de hand hunner landgeuooten dan van de compagnie. Jaagt men ze het land uit, dan maakt men ze broodeloos en radeloos; doet men het niet, dan houdt men boud- genooten der Atjehers in de nabijheid. Eenzelfde geschiedenis dus als in Tamiang. Eene oplossing er voor te vinden, zal lastig wezen. De Radja zelf is volkomen te vertrouwen, maar heeft zooveel geld, dat het hem misschien niet veel kan sche len om zonder kommer en zorg in de Straits te gaan leven. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten. Gehuwd: J. C. Stravers en S. C. A. Ober- top, Semarang. Bevallen L. Samethini-Roudcau, d., Soera- baia. - C. E. Wilderiuk-Liebenstein, z., Maga- lang. - C. C. Sc'iultz-De Chauvigny de Blot, d., Solo. - A. M. C. Blumc-Krajenbrink. z., ïjandi.- M. Towiisend-Van Zadelhof d., Medan. - M. A. W. Wolff-Alix, d., Kampong Malaijoe. - J. J. Dronkers-Donselaar, d., Batavia. - W. van Heugst-llaus, d., Medan. M. H. C. van der llaagen-Coelen, d., Medan. - P. E. van Alphen- Kal, d., Batavia. - D. W. M. van Teutein-Mulié, z., Semarang. - H. H. de Villeneuve-Verbeek, d., Macassar. - H. E. v. d. Broeke-kulenbomer, z., Banda. - Tacoraa, z., Semarang. Overleden: M. C. van den Weijngaert, 52 j., Weltevreden. - Douairière J. C. S. Boers, geb. barones Van iieedc van Oudtshooru, 59 j., Ba tavia. - Jhr. F. J. van Haeften, 84 j., Siudang Laoet. - H. M. van Drongelen, 7 m., Pati. W. F. van der Wilde-Scheij, 22 j., Semarang. Tot de verhalen van den dag behoort verder dat Debiat, zich noemende directeur der verschillende bladen van Wilson, be kend zou hebbeu in onderscheidene «moeie- lijke" zaken als tusschenpersoon gediend te hebben. Zoo had o. a. eene actrice ge dreigd, indien haar geen 250,000 frank werden uitbetaald, veertien minnebrieven van Wilson aan zijne vrouw te zullen zenden. Debiat had haar afgekocht voor 100,000 fx. Zekere Jacqnot, fabrikant van een smeersel, heeft het ridderkruis gekre gen tegen betaling van 70,000 fr., waar van Wilson er 50,000 hield, Ribeaudeau 20,000 en Debiat niets. Misschien is dit wel de reden waarom deze van zijn ouden patroon thans alles verklikt. Reuter seint van heden uit Pakijs: Gelijk het Petit Journal it Dover verneemt, is de heer Glad-'' stone licht gewoud in het gelaat door de sneeuwballen, waarmede een volksmenigte, die hem aan het btation met geschreeuw eu gefluit ontving, hem wierp. Gladstone had groote moeite zich op de boot naar Calais in te schepen. Duitschland De Socialistenwet is thans bij den Rijk-dag ingediend. De bestaande wet wordt in dien zin ver scherp?, dat gevarlijke socialisten uit het Rijk kunnen worden gezet. De bladeij aan het centrum maken oppo sitie, doch men hoopt in de Regee- riugskringen, dat toch minstens een deel van de centrumpartij aan de wet ten slotte zijn steun zal geven. Italië. De strijdmacht van den Negus van Abyssinië rukt met ge forceerde dagmarschen in drie sterke kolonnes op. Bulgarije. De Regeering zal aan de Kamer machtiging vragen tot het sluiten eener leening van 50 millioen, bestemd omloopendeschul den af te doen en om de aange legenheden der spoorweglijDeu Var naRustschuk en VacdrelZari- brod te regelen. Rusland. Aan de Times wordt uit Petersburg bericht, dat de Re geering vele studenten van de hooge- school aldaar heeft gearresteerd en wegzeudt. De politie omsingelt en bewaakt het gebouw. De Russische dagbladen mogen niets omtrent de onlusten der studenten mededeelen. De Keizer van Oostenrijk heeft prof. Pasteur in den adelstand ver heven, met den titel van baron, en hem in de orde van de IJzeren Kroon bevorderd. Elf groote wijnhandelaars te Lausanne en omstreken zijn wegens vervalsching van hun artikel tot geldboeten van 800 tot 50 fr. ver oordeeld. Een hunner, Güntert, had in één jaar een millioen liter wijn verkocht, terwijl zijn werkelijke wijnproductie slechts 300.000 liter had bedragen. Ook de firma's Con- staiiQon te Morges en Gebr. Cornaz hadden op groote schaal hun pro duct door vervalsching vermeerderd. Bij de volkstellmg in 1880 was Chicago de 4e btad in de Unie, in deze volgorde: New-York, Phi ladelphia, Brooklyn, Chicago. Thans is het Brooklyn reeds vooruit en op weg om Philadelphia in te ha len. De bevolking wordt berekend op 784,000 zielen, die van Phila delphia op 933,000. Engeland. De Prins van Wales viert 10 Maart zijn zilveren brui loft. De gemeenteraad van Londen heeft 525 pd. toegestaan voor een geschenk, bestaande in een zilveren model van «Imperial Institute.» Frankrijk. Het langdurige verhoor dat de heer Wilson de vorige week voor den rechter van instructie heeft oudergaan, liep over do volgende zaak. Van de ten toonstelling van 1889 wordt een officieel weekblad uitgegeven, in welke uitgave Wilson als commanditair vennoot betrok ken is. Drie personen, Ribeaudeau, Hébert eu Breteuil, die de aankondigingen in be doeld blad bezorgden, zijn op last van den rechter gevangen genomen, ten gevolge der aanklacht van den aannemer Crespin de la Jeaunière. Deze beweert dat hij 5000 frank betaald heeft voor het opnemen van zijn portret, vergezeld van een vleiend opstel in het tentoonstellingsblad, onder voorspiegeling dat hem hierdpor de weg gebaand zou worden tot het kruis vau het Legioen van Eer. Ook andere nijverheids mannen zijn, onder gelijke beloften, tot het doen van soortgelijke bestellingen over gehaald. De heer Wilson is driemaal voor den rechter geweest tot het geven van inlich tingen betreffende de handelingen dezer personeu, welke als zijne ondergeschikten beschouwd worden. Zware verdenking is ontstaan Eoubert, ontslagen hoofdamb tenaar van Biimenlaudsche Zaken, als schuldig aan den moord van Bar- rême, prefect aan het dep. Eure, op 14 Jan. 1886. Een vreeselijk ongeluk heeft plaats gehad in de suikerfabriek van de firma Lhote Co. te Alnoie. De machinist was bij den zesden stoom ketel werkzaam, toen plotseling de vijfde ketel met donderend geweld uit elkaar vloog. Het was 2 uur s nachts, alle lichten gingen plot seling uit en toen men licht bracht, bleek het dat de verwoesting in de fabriek vreeselijk was, maar dat, helaas, ook menschenleveus te be treuren waren. De machinist en twee stokers waren gedood, een ander werkman ernstig gewond. Hoe het ongeluk plaats had begrijpt men niet, daar een paar dagen geleden de stoom ketels gekeurd en goed bevonden waren. De politiek, die zich in onze op elk gebied doet gelden, heeft zich thans zelfs tot lucifers doosjes uitgestrekt. Een Eransche firma bracht dezer dagen te Wee nen lucifersdoosjes in den handel, die in stede met de vroeger gebrui kelijke caricaturen, bestemd om den lach- en kooplust op te wekken, met koddige afbeelden van Russische generaals prijkten. Daar tegenwoor dig echter buitendien reeds genoeg «brandstof» ligt opgestapeld, zoo hield men voor plicht den Russen, ook deze mogelijkheid om eene con centratie van troepen aan de Oos- tenrijksche grenzen te motiveeren, te ontnemen en zoo begon de Weener politie in alle wijken een formeele jacht op de staatsgevaarlijke luci fersdoosjes. De vangst was nochtans zoo gering, dat de vrees, dat de Europeesche vrede door deze was lucifers in gevaar zou kunnen wor den gebracht, als zeer overdreven moet worden beschouwd. De kroonprins van Duitsch land had voor het Kerstfeest twee reusachtige denneboomen uit zijn vaderland ontboden. De onvermurw bare Italiaansche douane heeft ze echter, op grond der bepalingen te gen den invoer van planten, niet over de grenzen gelalen. VA.H.IA. Goed verstaanbaar. EenEngelsch fabrikant werd te Peking door een mandarijn ten eten gevraagd. De Engelschman at met veel smaak. Juist was hem een heerlijk gebraad gepresenteerd, toen hij op de akelige gedachte kwam, dat het misschien wel van een kat kon zijn, daar, zooals bekend is, de Chineezen, be halve honden, ook katten eten. Hij besloot, zich te dien aanzien zeker heid te verschaffen. Dit ging zoo heel gemakkelijk niet, want de Chi nees verstond geen Engelsch, en de Engelschman verstond geen Chi neesch. Diensvolgens wees de laatste op den schotel gebraad en vroeg: «Miauw, miauw?» De Chinees schudde 't hoofd en antwoordde: «Wauw, wauw!» Een oud-lid der rederijkerskamer te Waalwijk ontving dezer dagen het volgende briefje: Dierbare vriend, hebt u soms nog rollen van de rederijkers, dan weet zoe goedt en geeft hem er haar was meden en zeg wat zij kosten moete ik zal ze u betalen wij hebben hiet in Gemert ook een rederijkerskamer opgericht en nu zou u mij veel piasier mee doen als u mijn dien verkoopen zou. Ook van dat gestool- le kind met die poppekop. Gegroet IJ vrindt. STBOMVAARTIERICHTEN. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Ba tavia naar Amterdaic, vertrok 27 -December van Het stoomschip Koningin Emma, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 25 Dec. te Southampton. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 27 Dcc. te Marseille. MARKTBERICHTEN. Haarlem, 28 Dec. Aangevoerd en verkocht 62 stapels kaas, uit mak0 ïue 6392 azen, wegende 13415 Kg. Hoog ste prijs per 50 Kg. f 31, Haarlem, 28 Dec. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 4 koeien 1150 a 85, 23 nuchtere kalveren fll a 7, 22 schapen 11 h Lammeren f a 0 Graskalf f 0 a 0 Pinken f 0,— a 0—, 0 Stier f— a 0 Paarden f a 0 Biggen 0, 0 Vet Kalf f a f Amsterdam, 28 Dec. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blauwe f 1,60 a 1,70, dito Kralen f0. i 0,Zoeuwsche Flakkeesche f 1,80 a 2,do. Blauwe f 1,60 a 1,70, do Poters f 1,10 a 1,25, Prui sische Hamburger f 2,50 a 2,70, id. Zaaiers f0, a 0,Saksische Jammen f0,a 0,Frie- sche Franeker Jammen f 0,a 0,do. En- gelsche f 1,25 a 1,30, dito Dokkumer Jammen f 1,90 a 2,Zeeuwsche Spuische Jammen f 1,90 a 2,60, allen per Hl. Aangevoerd 0 versche ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet cn Geraffineerd in vaste stem» ming. Petroleum hooger. Loco f 8,50 E* Jan./Maart f8,45 E. najaar f8,50 E. consumptie f9,75 No bel dito loco f8,20 E., Jan./Maart f8,20 E. Consnmtie f9. Tarwe op levering hooger, Maart f193, Mei f194. Rogge zonder noteering. Noteoriug van de Coiumifgsio voor don Graan handel. Roggo op levering hooger, Maart f 107, Mei f107- Noteering van Menue Thole. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raapolie vast; vliegend per 100 Kg. f28, lo. Mei f2774- lo. Sept./Dec. f2674. 28 Dec. 1887. Cert. N. W. Schuld. 27° dito dito dito 3 dito dito dito 37< dito Obligatiën 37t Oblig. Amort. Synd. 37a Frsiikr|]k. Orig. Inschrijving 3 Hongar{]e. Obl. Leoning 1867 5 dito in Papierrente 5 Goudleening 5 dito 1881 4 ItaSle. Inschrijving 1861/81 5 do. Ct. Adra. Lamais 5 do. do. Noltenius 5 do. Pausel. Leening 5 Ooütcnr||k, Oblig. in Pap. 1878 47° Genot, koers. 74 87 7s 983/8 99 997, dito dito dito dito Zilver 5 dito dito dito 5 dito Goud 4 Polen. Obl. Scbatk. 1844 4 Portngal. Obl. BI. 1853/84 3 dito 1881 5 dito 1886 5 Rusland. Ob Hope 1798/15 5 dito Ins. 6e S. 1855 5 Obl. 1862 5 dito 1864 5 dito 1866 5 dito 1877 5 dito 1877 le. Oost. 5 dito dito 2e Serie 5 dito dito 3e dito 5 dito 1872 Gecons, 5 dito 1873 dito. 5 dito 1884 dito 5 dito 1860 2e Leen. 47° dito 1875 Gecons. 41/2 dito 1880 dito 4 Obl. Leening 1867/694 dito Goudl. 1883 6 Spanje. Obl. Perp. Schuld 4 dito buitl. 1876 2 dito binnenl. Amor. 4 dito dito Perpet. 4 Turkjje. Gepriv. Obl. 5 dito Alg. Sch. 65 ger. dito 1863/65 ger." dito 1869 6 dito gerei „ERIKA. exlco. OH. 1851 dito 1864 Ilr.zllle. Obl. Londen 1865 dito Leen. 1875 dito dito 1886 dito dito 1868 dito diio 1888 dito goud 1879 77 99'/, 68"/» 87'/, 76 '/e 8 60 59'/, 62'/, 62'/, 84'/, 79'/, 96'/, 101 81'/' 93'/, 99 99 97'/, 50 49 49'/, 91'/, 92 90 9!'/, 87'/, 73'/, 80'/. 1017a 637a 477a 71 60 8® Va 13 12 138/s Haarlem 27a 65 70 dito oude Leen. 87° 877a027a dito 1887 87a 963/4977a Kursk-Chark dito 5 dito 4 99 101 dito Azow dito 5 i r. Mosk.-Jaroslow übl. 5 IndustriëelB bii rinen* MoAow-Kurak oh. e I j Mosk.-Smolensk. do. 5 Losow.-Sewaat do. 5 C»; oHig. 5 ,q0 lranscancas do. 3 IOO74 -Spw.-M. Aaud. 5 101 4 100 1027a 101 1027a 1007a 1003/4 10074 102 3 3 5 5 5 47a Amoterd. Obl. 1861 8%l 963/< Recep. 1886 37' Rotte Ob 1886 31/' Nederland. Amst. Hy.bank Pbr. 41/. dito dito dito 4 Arnb. Hyp.-B. Pbr 41/. dito dito 4 Gemcente-Cred Obl. 41/., dito dito 4 's-Grav. Hyp. Pdbr. 47s dito dito 4 Holl.Hyp.-B.Pdb. é*/s dito dito 4 Nat. Hyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 4l/s Nederl. Bank. Aaud. llott. Hyp.-B. Pndb. 4l/: dito dito 4 Stmv. »Ned.» Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 47. dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk, Pdbr. 41/. dito dito 4 Z.-IIoll. Hyp. Pdbr. 4fl/a 101 Nederland. Haarl.-Zandv. Aand. Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1888 4 dito dito 1870 5 dito dito 1878 5 N. Centr. Sp. Aand. dito dito Oblig. dito gestemp. dito. dito do. Uit. Schuld Ned. Ind. Sp.-Aand. dito Oblig. 1879 8 dito dito 1869 41/. N.R.Sp-volgef.Aand. do. niet-volgef.Aand. dito dito dito dito Leening 1886 8lL dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligatiëa 41/1 Hongarije. Theiss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 Italië. Vict. Em. Obligatiën 5 West-SicilBpw. do. 5 Znid.-Ital.Sprw. do. 3 Oostenrijk. Fr.-Oost. Sp. Aand. Polen. Warach.-Brb. Aand 4 Wars.-Weenen. do. dito dito Oblig. 5 Rusland. Gr. Sp.-M. Aand. 5 Hypotheek Oblig. 4l/a dito dito 4 dito dito 8 Baltis. Spw. Aand. 8 Charkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 41/2 9613/1C Jelez-Griasi. dito. 5 97 Jelez-Orel do. 5 95,/, 34 153/4 1007, 100 5/8 1007, 997ls 95 9774 206 102 101 65 10274 100 9974 10074 1007° 64 1447, 102 1137a 10174 10174 106 1003/g 74 17 13774 907a 8474 96 101 1027a 977a 80 57 9974 593/, 46 7874 100 11174 9«72 87 67 547s 927a 807, Amerika. Centr. Pacific. Aand. Chic. North. West. dito. le Hyp. 7 dito Jowa Midi. do. 8 dito Mad. Extensdo.7 dito Menomenee do. 7 dito N. VV. Uu. do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito South.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cert 4 dito Centr. C. v. A. Kansas Pacific Obl. 6 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, bouds. San Franc. Obl. 6 dito Algem. Hyp. do. 6 Miss. Kans. Tex Aand. do. U. Pac. S. Br. Obl. 6 Miss. Pac. South. do. 6 St.P.AL&Man.leHdo.? dito gee. 2e Hyp. do. 6 South. Pacif. Spw. do 6 Union Pacific, dito. 6 Genot, koers 95'/,, 82 100'/, 100'/, 95'/, 86»/, 82 96'/, 58'/, 52'/, 129 129 180 131 132 130'/, 121'/, 95 116 113 60'/, 98'/, 118'/, 110»/, 17'/, 112 99"/, 111 6 115'/, 109»/, 113'/, Haarl. Tram. Aand. N. Z,-H. Stmtr. A. dito Oblig. Stad Amst. f 1000.3 1077, dito f 100.8 UO7- Amst.Kanaalm.C.v.A. 102 Rotterdam 8 105 Gemeente-Crediet 3 10272 Pal. v. Volksvl. 1867 135 dito 1869 A f2.50 ƒ2.— België. Stad Antw. 1874. 3 8974 dito Brussel 1887 rec.27s 88»/4 Hongarije. Staatsleening 1870 99 Theiss. Reg. Pr. Obl. 4 977, Oostenrijk. Staatsleening 1854 4 104 dito. 1860 10472 dito 1864 1297a Crediet Anst. 1858 145 Stad Weenen 1874 105 Prutsen. Th. 100 1855 87s 143 Rusland. Staatsleening 1864 5 1483/4 dito 1866 5 128»/4 Zwitserland. Geneve 8 947j DIVERSEN. Ct.Ver.Am.Sp.leSer. dito dito 1887/4 95 dito dito 2e do. 1297a dito dito 3e do. 81 VgJLHyp.Spw.Obl. 101s/, Prov. Quebec, do. 5 107 Prolongatie 47a pCt.

Haarlem's Dagblad | 1887 | | pagina 3