sloepen: //Susanna Maria Oatharina", scli. Valkenier, met 60 lev. kabelj., 6 lev., 6 d< ode lengea, 12 ben vleet, 90 punt rog en 100 schelv.; ^Eendracht", sell. v. d. Steen met 60 lev.-, 30 doode kabelj., 8 lengen en 100 scbelv.^Noord ster", sch. Hoogtijliugen, met 40 lev., 20 doode kabelj., 3 lengen, 10 ben vleet, 700 roggen an 50 schelv.; //Amicitia", sell. Sluijmer, met 30 kabelj., 7 lengen, 2 heilbotten, 18 vleeteu en 150 schelv.; //Zeenimf", sch. v. d. Zwan, met 55 lev. kabelj., 3 lengen, 1 heilbot, 9' ben vleet, 28 punt rog en 60 schelv.; //Willem Cornells", sch. v. d. Steen, met 80 lev., 180 doode kabelj., 3 ben vleet, 7 ben rog en 300 schelv.; en //Bastiaan lluiber- dina". sch. Koster, met 160 lev., 40 doode kabelj., 1 leng, 11 heilbotten, 22 ben vleet, 1 ben en 135 punt rog en 100 schelv.; terwijl door trekkers 434 tal haring werd aangevoerd. Leveude kabelj. gold f 1.80 a 2.15, doode id. fl.20 a I.60, lev. leng f3.15 a 3.80, doode id. fl.80, heilbot f7 a 16 psr stuk, vleet f 12.50 a 14.50 per ben, rog f 12.50 a 15 per ben, f5.75 a 5.90 per punt en f 14 per snees, schelv. f 27 a 38.50 het honderd en haring f4.10 a 6 per tal. 13 Maart. Heden kwamen van de groote visscherij binnen de sloepen: //Wil lem de Zwijger," sch. v. d. Hoek, met 60 lev. en 100 doode kabelj., 7 leugen, 24 ben rog, 19 ben vleet en 250 schelv.; //Zeemanshoop," sch. Viskei, met 15 lev. en 20 doode kabelj., 4 lengen, 13 ben rog, 1 ben vleet en 250 schelv.,en //Flero II,// sch. Hofmann, met 47 punt rog en l1/, ben vleet, terwijl door trekkers 470 tal haring werden aangevoerd; lev. kabelj. gold ton afslag f 190 a f 2, dooda id. f 1.35 a f 1.55, leng f 4.10 a f 4.15 per stuk, rog f 11.95 a 12.65 per ben en f 6.35 a f 6.50 per punt, vleet f 18 a 13.50 per ben, schelv. f 36.50 a f34.30 het honderd en haring f 5 a f 3.50 per tal. Enkhuizeu, 10 Maart. Heden werd alhier door onze visschers aange bracht 5 last of 250 tal (één tal a 200 stuks) Zuiderzeekariug, welke aan den afslag f5 tot f5,65 opbracht. 12 Maart. Aangevoerd 350 tal Zuider zeekariug, waarvoor aan den afslag f4.15 per tal werd besteed. Sommige schuiten besomden dezen dag meer dan 1*120. Lemmer, 12 Maart. In de afg©- loopen week werd te dezer plaatse weinig of geen zeevisch aangebracht; ©enige aal en paling was alles, zeer dun goed, die plus minus f0.50 per kilo opbrachten. Onze haven is nog steeds geblokkeerd door ijs, zoodat visschers geen zee kunnen 'kiezen ter haringvisscherij. BI XX li XIA X I). De Eerste Kamer heeft hedenmiddag te 3 uren eeno verga dering gehouden. De nieuwe Kamer zal nog in geruimen tijd niet geheel zijn samengesteld. Eerst moet de uitslag der herstemmingen op 20 dezer worden afgewacht, en eerst daarna kunnen de meeste der nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven waarmede weder ten minste 3 we ken gemoeid zijn en waarop weder herstemmingen kunnen volgen. Eerst in 't eind vau April, missch.en eerst in de helft van Mei, zal de Kamer van honderd voltallig zijn. De oude Tweede Kamer blijft in wezen, zoolang de nieuwe niet is geopend. Daar die opening wegens de vele herstemmingen en nieuwe verkiezingen wel verdaagd zal wor den tot de verkiezingen geheel of nagenoeg zijn geëindigd, zal 't wel licht noodig zijn de oude Kamer nog bijeen te roepen voor maatre gelen van dringenden aard, die zich kuunen voordoen. Het plan, de nieuwe zitting in de eerste week van April te openen, zal wel niet doorgaan. De Provinciale Staten van Noord-Holland hebben in hunne zitting van Dinsdag tot lid van Ged. Staten gekozen den heer mr. W. baron Röall, wethouder te Amster dam, met 35 van de 63 stemmen, bij tweede vrije stemming. Door de Burger-kiesver- eeniging te Franeker is voor de herstemming voor een lid van de Tweede Kamer in het hoofdkies- district Fransker tet candidaat ge steld de heer F. Lieftinck te Haar lem. Bij de eerste verkiezing stelde zij dr. Vitus Bruinsma tot haren can didaat. Volgens het jongst open baar gemaakt verslag der inspec teurs voor het staatstoezicht op krankzinnigen werden op 31 De- 'cember 1886 in de verschillende ge stichten van ons land verpleegd 5340 krankzinnigen. Over de ver pleging der lijders iu die gestichten wordt een gunstig oordeel uitge sproken. Het bericht, dat de ka pelmeester der Kon. Mil.-kapel, de heer Völlmar, pensioen zou hebben aangevraagd, blijkt op een onjuiste opvatting te berusten. De heer Völl mar blijft integendeel bij zijn be sluit, om alsnog geen pensioen aan te vragen, volharden. (Avondpost.) Door Burg. en Weth. van Amsterdam word machtiging aan den Raad gevraagd tot opheffing van de brandweerkazerne op de Nieuwmarkt en tot den bouw van eene nieuwe brandweerkazerne op gemeentegrond aan de Ruyterkade bij de zwem- en badinrichting (kos- tenhegrooting f75,000). Verder wenschen zij het gebouw op de Nieuwmarkt, nadat dit door de brandweer is ontruimd, te doen inrichten tot archiefgebouw der ge meente (kosten van inrichting f25,000). Het voornemen bestaat bij de te Amsterdam wonende Duit- schers, aan eene deputatie, bestaande uit d* heeren prof. Försier, C. W. Schroder en J. B. J. Westenbeiger, op de dragen als hulde aan hun nen diepbetreurden keizer eenen zil veren lauwerkrans naar Berlijn over te brengen. Door eenige Amsterdam- sche wielrijders ia 6en nieuwe wiel rijderskring opgericht. Dinsdag zijn de Neder 1. stoomkanonneerbooten HeimdM en Baldervan Amsterdam te Nieuwe- diep aankomende, in de binnenha ven ia aanvaring geweest met de Nederl. schepen Borga en Minerva; van de Borga werd het koper be schadigd, terwijl van de Heimdall een davitt brak, en een loods be langrijke verwondingen aan hoofd en voet bekwam. Uit Naarden wordt van Dinsdagavond omstreeks 8 uren ge meld Zooeven is een detachement in fanterie, onder bevel van eensn luitenant, door den burgemeester van Hilversum gerequireerd, omdat men bevreesd is voor ongeregeld heden op het terrein der afzandin- gen. Dinsdag kwamen de gooiers in grooten getale opzetten, om de spoorwegdirectie te verhinderen het zanden voort te zetten. Maandag is de zaak in kort geding voor den president der rechtbank te Amster dam gebracht. Voor den eischer trad op mr. Willeumier, voor de spoorwegdirectie mr. Moltzer. Uitspraak Vrijdag a. u. Men meldt ons nader: De verhouding tusschen de ge- erfden van stad en lande van het Gooi en de werklieden der H. IJ. Spoorwegmaatschappij wordt steeds dreigender, zoodat de burgemeester van Hilversum telegrafisch verzocht heeft om een detachement militairen gereed te houden. Het garnizoen van Naarden is geconsigneerd. Algemeen wordt hier in den om trek het vijandig optreden der Directie van de Spoorwegmaat schappij afgekeurd, voornamelijk om het gevaar voor aaenschenlevens, dat hierdoor ontstaat. Men schrijft ons uit Hilversum dd. 13 Maart: Aangezien men he den avond ernstige ongeregeldhe den verwacht in de zanderijen on der deze gemeente, is door onzen burgemeester de militaire macht uit Naarden gerequireerd. De Bur gemeester, de inspecteur van poli tie, benevens rijks-en gemeente veldwachters zijn naar het tooneel der woelingen vertrokken Men schrijft ons uit Hil- versum Toen in 't begin der vorige week de temperatuur eensklaps 17° war mer was dan een dag te voren, meenden velen, dat we maar zoo dadelijk de lente voor de deur zou den zien. Overal zag men handen aan 't werk om de tuintjts in orde te maken en sommigen zelfs strooi den reeds het zaad met milde hand in de pas outdooide aarde. Ze zul len zeker niet gedacht hebben, dat het aardrijk opnieuw nog met een sneeuwkleed bedekt zou worden, en dat de thermometer eenige gra- d©n vorst zou aanwijzen. Hoort men in den laat- sten tijd weder spreken van pogin gen tot verkrijging van eene paar dentram van Schagen tot Hoorn door de gemeenten Barsingerhorn, Winkel, Hoogwoud, Opmeer, Span broek en Wognuna, ook verneemt men dat er plannen worden be raamd tot aanleg van eene tele- phonische verbinding der dorpen Hensbroek, Opdam, Spanbroek, Op meer, Hoog- en Aartswoud in aan sluiting met ht?t teleg aafkantoor te Winkel. De uitvoering der werken zou aan die streek, juist tusschen de beide N. H. spoorlijnen gelegen, zeer ten goede komen. Te Scheveuingen zijn aangespoeld een veertigtal kistjes sloebokking en eenige kisten ge opende kabeljauw, afkomstig van eene bij Brouwershaven in de vorige week gestrande boot uit Bergen, in Noorwegen. Te Loosduinen is eene sloep aangespoeld, vermoedelijk eveneens van het gestrande vaar tuig afkomstig. Een derpopulairsteman- nen vau Zutphen, de commissaris van politie, S. A. Schoevers, vierde Zondag het feest zijner 25 jarige ambtsvervulling. Tal van vlaggen, het versierde politiebureau, aubades en serenades, gaven blijk hoezeer men er de goede diensten van den commissaris waardeert. De jubila ris ontving vele en daaronder kost bare souvenirs. Over een nieuwe onder neming van mevr. Bulkley wordt ons het volgende meegedeeld: Na de gratie aan mevrouw de weduwe Bulkley verleend, meende het publiek dat thans de aangelegenheden van de fami- liën Bulkley en Hook niet meer in het openbaar zouden behoeven ter sprake te worden gebracht en de grootmoeder alle plunueu zou hebben laten varen, om zich van hare kleinkinderen meester te maken of zich met dezen in verbinding te stellen, zonder toestemming van hun vader. Uit de gebeurtenissen, die de vorige week op Zwitsersch grondgebied zijn voorgevallen, blijkt evenwel het tegendeel. De heer Hoek had in het najaar van 1887 met zijne kinderen Apeldoorn ver laten, zonder zijn adres achter te laten. Hij had dit opzettelijk gedaan, om ge vrijwaard te zijn tegen alle mogelijke plannen, die bij zijn schoonmoeder zouden kunnen opkomen. Toch scheen mevrouw Bulkley bizonder er op gesteld te zijn, de tegenwoordige verblijfplaats van den heer Hoek op te sporen, en toen 't haar niet gelukt was in Nederland tot de verlangde wetenschap te geraken, nam zij haar toe vlucht tot private detectives uit de Eugelsche hoofdstad, om het spoor te ontdekken van haar sehoouzoon. Zelfs moet zij een som van f 10.000 hebben beschikbaar gesteld voor dengeen, die haar die verblijfplaats zou opgeven. De scherpzinnigheid der detectives, die uit zoo ruime beurs konden putteu, bleek in dit geval opnieuw. Het verblijf van den heer Hoek werd opgespoord en ontdekt te Lugano in het Italiaansche canton Tessin (Zwitserland). De vorige week ver scheen daar plotseling mevrouw de wed. Bulkley iu eigen persoon, vergezeld van een Engelschmaa, die voorgaf advocaat te zijn en die reeds vroeger te Lugano was opgemerkt geworden. Haar komst ging gepaard met een op roeping van den prefect vau politie te Lugano tot den heer Hoek, om ten zijnen bureele te verschijnen. De prefect bleek geheel ouder den indruk te zijn gebracht, dat de heer Hoek niet bevoegd was zijn kinderen onder zich te houden en mevr. Bulkley versterkte hem daarin, door zich te beroepen op eeu document, o. a. getee- kend door mr. De Bas en den heer Kuoote te 's-Gravenhage eu eenige andere heeren, die als familieraad zouden gezeten zijn. De prefect was zeer geneigd om mevr. Bulkley, die Eugelsche onderdaan be weerde te zijn, ter zijde te staan en liet, toen mr. Hoek weigerde aan ziju verzoek te voldoen, om de kinderen in tegen woordigheid van zijn schoonmoeder te brengen, die kinderen tegen den wil vau hun vader, die intusschen in liet bureau werd gehouden, uit de woning halen en naar dat bureau overbrengen. Een vrij heftig tooneel moet toen zijn voorgeval len, waarbij mr. Hoek zijn goed recht krachtig verdedigde eu zich beriep op de Nederlandsche Justiti©, terwijl hij zich tegen elke onrechtmatige aanhouding ver zette. De prefect liet hem en zijn kinde ren weer naar hun wouiug gaan eu de heer II. telegrafeerde aan de Nederland sche Regeeringspersouen. Inmiddels werd korten tijd later door mevrouw Bulkley, bijgestaan door twee Engelschen, eeu po- ging gedaan om de woning van den heer Hoek binnen te dringen, wat hun echter door de eigenaars belet werd, zoodat deze poging alleen wat straatschandaal uitlokte. Een poos later, ontving de heer H. een schrijven van een der Engelschen, waarin hij werd aangezocht, aan mevr. Bulkley hare klein-kinderen te laten zien, om af scheid van hen te nemen gedurende vijf minuten. Tevens werd er op gezinspeeld, dat, indien het verzoek mocht worden afgeslagen, de politie opnieuw in de zaak zou worden gemengd. Daar nu de heer H. liever de kennis met de Luganeesche politie niet wilde hernieuwen, besloot hij aan dit verzoek te voldoen, mits mevr. Bulkley geheel alleen kwam. Alzoo ge schiedde en gedurende eenige oogenblik- ken onderhield de grootmoeder zich met hare kleinkinderen. Na dit bazoek besloot de heer H. Lu gano te verlaten au naar Bellinzona te vertrekken, waar (le directeur van justitie verblijf houdt. Voor zijn vertrek ontving hij echter eene oproeping, om voor de:i rechter van instructie te verschijnen, ten einde te worden gehoord op een klacht van deu prefect van politie te Lugano, welke klacht later hieruit bleek te bestaan, dat de heer H. dien prefect valschelijk beschuldigd zou hebben vau onreehtma- tig© aanhouding. Te Bellinzona had de heer II. een on derhoud met den directeur van politie, die de handelingen van den prefect van Lugano aanvankelijk verdedigde, met het oog op de dien ambtenaar vertoonde stuk ken, o. a. het document van den familie raad, ook onderteekend door den Engel schen consul en de hem gedane mede- deeling, dat de heer H. als voogd over zijne kinderen zou zijn afgezet. Nadat de heer H. de geheele geschiedenis had mede gedeeld, de onjuiste voorstellingen had in 't licht gesteld en had doen uitkomen, dat de Nederl. wet geen familieraad kent, die bevoegd zou ziju voogdijrechten te ontnemen, en nadat hij andermaal zich op de Nederl. Regeeriug had beroepen, verklaarde de directeur van justitie, dat hij moest toegeven dat de prefect van Lugano was gedupeerd, maar dat hij diens goede trouw niet kon verdenken, zoodat hij zich zou bepalen, hem een afkeuring te geven over zijne overijling. Inmiddels zou hij afwachten de inlichtingen der Nederl. justitie, terwijl dan de heer H. zijn reis vrijelijk zou kuunen vervolgen. Mocht blijken, dat de opgaven van den heer H. in alle oprichten juist waren ge weest, dan zou hem later een veront schuldiging worden aangeboden. Naar men verder verneemt, moet de Nederlandsche Regeering zich met de zaak hebben ingelaten en de Zwitsersche in lichtingen hebben verstrekt. Te Eindhoven is een met de pen gefceekend sprekend gelij kend portret van den heer Van Baar uit de stembus gekomen. Te Sittard zijn in acht dagen tijds door maréchaussées al daar 13 valsche tbalers (Hessen I860 en Sachsen 1870), die bij ver schillende winkeliers in betaling waren gegeven, in beslag genomen. De uitslag der thans af- geloopen examens voor nuttige en fraaie handwerken te Breda is als volgtnuttige handwerken geëxa mineerd 91, geslaagd 56; traaie handwerken, geëxamineerd 51, ge slaagd 32. In hare zitting van V r ij- dag heeft do rechtbank te Roermond uitspraak gedaan in zake de »lod- gers". De namen van de leeraren aan bet Bisschoppelijk C llege, de hee ren Moetwil, S. Rouleau en Leh- siauns, zijn van de lijst der kiezers geschraptdie van de heeren Hei dens, Simons, Hultermans en Ver hulst, daarentegen, behouden. Naar wij vernemen, gaan de heeren professoren van deze uit spraak in cassatie. {Maasbode.) Men s c h r ij f t uit Maas tricht: Het bericht uit Beek, als zouden de maatregelen tot verzekering der rust aldaar genomen zijn naar aan leiding van een zeer overdreven schrijven aan den minister van Ju stitie, is onjuist. De maatregelen zijn genomen op requisitoir van den officier van justitie alhier, mr. Hanlo, wiens tusschenkomst door den voorzitter der hoofdsynagoge te dezer stede was ingeroepen, en die onmiddellijk met de meeste be reidvaardigheid daaraan heeft vol daan. Volgens de G. Cr t. zijn o. a. te Nieuwdorp (gemeente 's Heer Arendskerke) kiezers voor een kwar tje omgekocht, om op jhr. Lohman te gaan stemmen. WETGEVENDE mm. EERSTE KAMER Hervatting der werkzaam lieden. Avondzittiugvaii Maandag 12 Maart. Hulde aan den Keizer van Ouitsohland, De vergadering openende, zegt de Voor zitter: „Mijne heeren „Ik open deze vergadering, evenwel niet zonder een enkel woord te wijden aan de steken, indien de voorgenomen uitval niet dat succes had, hetwelk het Apachen-opperhoofd er vau verwachtte. In het geval waarin de overwinning aan zijne zijde zou blij ven, wilde Zwarte Vogel op zijn gemak al de zoetheden eeuer langzame en wreede wraak smaken. Voor het overige konden Fabiaan eu Rosarita in hunne respectieve positie elkanders tegenwoordigheid in deze nauwe ruimte niet vermoeden eu nog minder elkander zien. Zoodanig was het uitzicht der open plek en van de toe gangen tot den Bevervijver, toen Bloedhond zich naar de hut richtte, aan weider deur zijn vader de wacht hield. Eene korte en snelle samenspraak in het Eugelsch had tusschen de heide bandieten plaats. Beiden wendden zich naar de uiterste grens van de open plek, zoa dicht mogelijk hij Braudende-Straal en zoo ver mogelijk vau Bois Rosé en baanden zich een doortocht door de boomen; na eenige schreden hielden de beide bandieten, tegelijk onzichtbaar voor hunne hondgenooten en vcor den vijand, stil en de stem van Bloedhond deed zich hooren Laat de ooreu van den dapperen krijger dien de Apa chen de Duistere Wolk noemenmaar de Comanchen Brandende-Straal, geopend zijn. Brandende-Straal heeft nooit de Duistere Wolk ge kend, antwoordde de jonge krijger, wat wil men van hem, en wie roept hem? Bloedhond had deze woorden in zulk zuiver Comansch dialect uitgesproken, dat Brandende Straal gemeend had een zijner etamgenooten te hooren. Ik ben het, ik, Bloedhond, hernam de metis, die de hand wil drukken van een vriend. Indien dit alles is wat El-Mestizo wil, laat hem Jan zwijgen; zijne stem is mij hatelijk als het gesis of het geluid der ratelslangen, antwoordde de stem van Bran dende-Straal. - Met uw verlof, Comanche, zal ik mij met de onder handelingen belasten, riep Pedro Diaz. Bloedhond, voegde hij er luide bij, hier is het opperhoofd der Mexikaausche goudzoekers, die zeker even goed is ais een ander, als men hem beoordeelt naar eenige schitterende daden, die niemand hem betwist en het Indiaausche bloed dat hij heeft doen vloeien. Wij zullen te zamen onderhandelen, zeide de me tis. Kan ik op mijn eerewoord alleen voorwaarts komen, zonder wapenen, m-t een gewapend makker achter mij? Gij zult van uw kant ook zoo doen. Ja, ja, gaf de rechtzinuige avonturier ten ant woord; ik verpand mijn eer en ga u het voorbeeld geven. De metis keerde zich tot ziin vader; beiden wisselden een afschuwelijken en wreeden glimlach. Opgepast! zeide hem Bloedhond. Mijn broeder heeft ongelijk, zeide de Comanche; het giftig serpent, dat somtijds fluit als de leeuwerik in het veld, is er Diet te miuder om te vreezen. Wacht ten minste to'dat hij zich vertoone. Wilson! Sir! Gij schiet als Willem Tell, eprak sir Frederik. Ik zou met genoegen zien, dat gij den braven jongen be- geleidet om hem zoo noodig te beschermen. Gaarne! zeide de Amerikaan. Terzelfder tijd hoorde men het struikgewas kraken en de beide roovers der Prairiën verschenen op den zoom van het woud op hetzelfde oogenblik waarop ook Diaz eu de Amerikaan zich alleen op den beverdijk vertoonden. De vier parlementairs keken elkander eenige oogenblik- ken stilzwijgend aan. Bloedhond kwam ongeveer zes passen vooruit aan gene zijde der laatste boomen vau het bosch. Diaz op ongeveer den dubbelen afstand. Wordt vervolgd.}

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2