van Eysinga met 36; jhr. mr. J. H. P. K. van Swinderen, met 36; D. D. Breuning, met 35, en mr. W. J. van Welderen Ba ron Rangers, oud-lid der Tweede Kamer, met 33 stemmen. GELDERLAND. 1. mr. W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye (a.-r.) met 32 Tan 64 (Paüandt van Keppel had 31); 2. jhr H. A. D. Coenen (lib.), met 31 van 61 (Van Nispen tot Pannerden had 30); 3. W. C. C. baron van Pallandt van Nee rijnen (a.-r.), met 34 van 62 (Sic- kesz had 26); 4. mr. J. Thooft (lib.), met 32 van 62 (baron J. P. P. van Znylen van Nijevelt had 30); 5. J. P. P. baron van Zuylen van Nijevelt (a.-r.), te Gorasel, met 32 van 61 (mr. W. Tydeman had 29); 6. Baron van "Nagel van Ampsen, (lib.), met 31 van 61 (E. Dubbelman had 29 stemmen). In het geheel zijn gekozen 35 liberalen, 10 katholieken en 5 conservatieven of anti-revolu- tionnairen. kssk mmm. Doopsgezinde Kerk. Men meldt ons llit Hilversum: Toeu Zondag ua afloop van den dienst in do doopsgezinde kerk alliier, ds. Boeke zijn gemeente bekend maakte een beroep naar Leeuwarden te hebbeu ontvangen, stond prof. Tiedeman uit de notabelen- bank op, om iu welgekozen woordeu bij den heer Boeke aan te dringen voor dat beroep te bedanken, aangezien men den beminden leeraar niet dan met weemoed zou zieu heengaan. Alhoewel do gemeente zich van luide bijvalsbetuigingen moest onthouden, was het toch duidelijk dat de woordeu van prof. T. algemeene instem ming vonden. INGEZONDEN. {Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.) Mijnheer de Redacteur, Ik ben nooit van meeuing geweest dat er ergens een officïëele wetenschap bestaat, die slechts heeft toe te zien of eea nieuw denkbeeld in haar systeem kan worden geplaatst, ja dan neen en naar dezen maatstuf dc mogelijkheid of onmogelijkheid van oenige theorie beoordeelt. Der.e officieele wetenschap, zoowel hare eerste ministers als hare lakijeu (en vooral de laatsten zijn legio), pleegt al wat afwykt van hetgeen in hare boeken eenmaal staat beschreven, uit de hoogte te veroordeelen zonder er kennis van te nomen en het tevens dood te zwijgen. Dit ging vroeger gemakkelijk, omdat toenmaals niet an ders dan de olBcieele clique met deze zaken ge moeid werd, thans nu de pers en de openbare raeening terstond gereed zijn elk denkbeeld tot iedereen te brengen, is het doodzwijgen, het schou derophalen, het verheren grimlachen niet meer voldoende oa de opanbare meeuing te leiden, maar vordert elke theorie onderzoek, en indien zy verkeerd blijkt, tegenspraak en bestrijding. Daarom heb ik ook het denkbeeld der land nationalisatie in de vereeniging «Volksbelang" aangevallen, tegenover de warme verdediging van den heer De Clercq, en waar nu zijn uiteen zetting iu zijn geheel in uw blad verscheen, spyt het mij dat mijn bestrijding eenigszins ver keerd was weergegeven. Vergun mij daarom, de hoofdpunten waarop ik wees, even tc verduide lijken. De theorie van Flürseheim berust op de stel ling dat de grondrente steeds toeneemt, en na de verwezenlijking van zijn denkboeld (de natio nalisatie van den bodem) steeds zal blijven toe nemen. Daartegenover is door mij aangevoerd, ten eerste dat bet eeu aan ieder beleend feit is dat in de laatste 10 jaar de waarde van allen bouwgrond in Europa, en de laatst-- 5 j^ar (ten gevolge van dien) de waarde van alle andere zaken, huizen, fabrieken eu wat daar wordt ver vaardigd, i» achteruitgegaan. Dit feit is in alle landen geconstateerd, en behalve in Nederland heeft het dan ook de bezorgde belangstelling van alle Europecsche regeeringen gaaude gemaakt, die allerlei middelen aangrijpen om den treuri gen toestand waarin de laudbouw tengevolge van de concurrentie der andere wcrelddeeleu ver keert, zooveel mogelijk te lenigen en te verbe teren. Mocht inen het bovengenoemde feit niet erken nen, zoo heeft mou slechts den stand der hy pothecaire inschrijvingen na tc gaan, waarvan steeds de toename wordt medegedeeld. Ilct is mij dan ook volmaakt onbegrijpelijk hoe men tegenover znlk een brutaal feit als de achter uitgang in waarde van alle gronden (uitgenomen die in den omtrek van enkele steden nogeteeds aan dat oude juridische, dogma kan vasthouden. Deze geconstateerde achteruitgang van waarde van den grond in Europa is de oorzaak van de sociale ellende in Europa. Hoe is het nu moge lijk, die sociale ellende toe te schrijven aan het steeds stijgen van de grondrente? Ten tweede heb ik beweerd, dat bij overgang van liet land bezit. uit handen van particulieren in hauden van den Staat.de grondrente evenmin zou stijgen, (dus juist het tegendeel van hetgeen door u is verteld). Hiertoe heb ik het voorbeeld aange- gehnald door u medegedeeld van een huis door de gemeente verhuurd. Een publiek lichaam,hoe volmaakt ook beheerd, is een te log, te traag werktuig of persoonlijkheid, (hoe wilt ge?) dan dat het zich zou kuuuen voegen naar dc steeds wisse^nde eischen van dc prvktijk en konden de geldvorsten van onze dagen en de adel van voorheen den bodem onmogelijk doen opbren gen wat er in was, nog minder zou daartoe de onbeholpen staatsmachine geschikt zijn. Elke boerderij zou vroeger of later worden uitgeput eu bedorven by gebrek van den prikkel van het eigenbelang der bezitters, en bet beheer cn toezicht zou zooveel kosten dat de zuivere opbrengst steeds minder werd. Hierbij vcigete men vooral niet, dat alle grond en waterschapslasten natuurlijk met deze over name komen te vervallen, en de mutaticrechten volkomen overbodig worden. Naar mijn overtui ging en dit denkbeeld wordt wel niet uitgespro ken door Flürseheim, maar m. i. tusschen de regels door erkend, leidt de nationalisatie van den bodem tot onteigening van alle bezit, maar voert daardoor dan ook onvermijdelijk tot rege ling der produktie. Zyn wc eenmaal zoover, dan zijn we geloof ik aangeland bij de sociaal-democratie, en hoewel ik nu ook deze niet nit de hoogte mag veroor deelen, is het mij genoeg deze consequentie te hebben aangetoond, daar de volgeliugen van Flürseheim geenszins mede willen gaan met de sociaal-domocrat'sche partij. Aangezien ik weet dat de rede van den heer De Clercq indruk gemaakt heeft, en ik zijn stre ven in dezen, met hoe nobele bedoelingen ook ondernomen, als eeu gevaarlijke utopie blijf be schouwen, zou het mij aangenaam zijn, Mijnheer de Redacteur, als n deze regelen in uw blad ter algemeene kennis zoudt willen brengen. Aan de Redactie van Haarlem's Dagblad. In het no. van Vrijdag 23 dezer, van «Haarlem's Dagblad» komt een iogezonden stuk voor vau den heer J. H. F. Gosler. Ik heb dat stuk herlezen, om het te kunnen begrijpen; op verschillende punten echter bleef het een ra den naar de bedoeling van den schrijver. Wat mij bovenal interesseerde is de uitdruk king: verwijderde geluiden als van onder aard- sche beroeringen klinken ons reeds als muziek in de oor en.» Ik dacht eerst aan onzin, M. d. R., maar daar de verlichte dageraadsmannen onzin bestrijden, kan dat niet zijn. Beroeringen, die als muziek klinken, hebben al iets vreemds voor mij, doch dat onderaardsche van die beroeringen en vooral het geluidgevende daarvan, dat is het, wat mij zoo bizonder inte resseert. Ik heb een groot gedeelte van onzen aardbol bezocht, allerlei natuurverschijnselen ge zien en gehoord, zeker een dozijn aardbevingen, kleine en groote, bijgewoond, doch dat muzikale geluid van die onderaardsche beroeringen heb ik nog niet kunnen ontdekken. Daar mijn reislust nog niet is uitgedoofd, heb ik er wel een uitstapje voor over en zoudt u mij verplichten, M. d. R., den heer G. eens te vragen, waarheen ik mij moet begeven, om die geluiden te hooren. Ik vraag dit in 't open baar in de hoop reisgezelschap naar die mij on bekende streken uit te lokken. Daar 't verwij derde geluiden zyn, denk ik, dat de bedoeling is ze op een afstand te hooren. Wc behoeven dan misschien niet eens ver te reizen. Om niet al te veel aanvragen om reisgezel schap te moeten afslaan, wijk ik ditmaal af van mijn gewoonte mijne stukken te onderteekeneu, maar verschuil mij liever onder den bescheiden pseudoniem YON HUMBOLT. 1» 11 E N L X NI). Engeland. In het Hoogerhuis heeft lord Dunraven een ontwerp ingediend tot wijziging van de samenstelling van het Huis der Lords. De eerste lezing daarvan had plaats. In het Lagerhuis werd door Gorst meegedeeld dat luidens een juist ontvangen telegram van den On derkoning uit Calcutta, het fort Lingte zonder tegenstand is bezet geworden. De Times verneemt uit Dur ban dat zware overstroomingen de Delagoabaai - spoorweglijn bescha digden. De te Weenen gevestigde cor respondenten der Times en iet Stan dard maken beiden melding van een telegram uit Rome, volgens hetwelk Rusland aan de mogendheden eene nota heeft gericht, waarin het ont kent, dat het zijne troepen samen trekt in de Krim. De Standard voegt 'bij dit bericht de opmerking, dat zij deze ontken ningen opneemt voor hetgeen zij waard zijn. De mogendheden weten, dat Rusland zich voorbereidt tot eenen grooten oorlog, die in liet eerst tegen Turkije zal worden ge richt. Duitschland. Evenals in an dere steden worden ook te Straats burg inzamelingen gehouden ten behoeve van een plaatselijk gedenk- teeken ter eere van keizer Wil helm. Te Stettin geschiedt dit insgelijks. In afwachting van het geen de burgerij aldaar verder zal doeD, heeft de gemeenteraad een bedrag van 60,000 mark toe gestaan en een terrein er voor aan gewezen, met dien verstande dat het zal worden een monument in vereeniging met het ontworpen ge- denkteeken voor gevallen strijders. Daar er voor dit laatste reeds 60,000 mark beschikbaar was, heeft men dus voorloopig voor het vereeuigde kunstwerk 120,000 mark. De Duilsche kroonprins zou van tijd tot tijd aan een oorkwaal (Olitus media purulenta) lijdende zijn, welke op den duur een zeer ongunstigen invloed op zijn alge- meenen gezondheidstoestand moet uitoefenen. Frankrijk. De Paris meldt thans, dat prins Victor heimelijk te Parijs is geweest, maar niet in de laatste dagen. Hij is naar Parijs ge komen tijdens de verkiezing' van den president der republiek, om, indien niet Caruof, maar Jules Fer ry gekozen ware en er op de ver kiezing van dezen eenige onlusten waren gevolgd, zich aan het hoofd van den opstand te plaatsen. De vraag blijft of net bericht juist is. Bladen als Paris zijn niet veel te vertrouwen. Bij BoulaDgers vertrek van Clermont waren daar 3 A 4 duizend menschen op de been. Boulanger ging te voet naar het station met zijn dochter Marcelle. Eeu kind bood hem een bouquet aan, zeg gende: Vaarwel generaalwanneer Frankrijk u noodig heeft, zullen wij u terugvinden". Balhère, die aan het hoofd stond van de leiders der manifestatie, hield eeu rede. eindi gend met«Leve Boulanger, leve öe Republiek I" Boulanger aniwoord de kortelijk, o. a. dat hij bereid was zijn bloed te storten voor het va derland. Een journalist, die «Leve Carnot, Leve Logerot, Leve de Re publiek" had geroepen, werd door het volk afgeranseld en met moei te door de politie beschermd. Men riep: «Weg met Pruisen, smijt hem in het waterAan de stations Riom, Gauuet, Saint Germain, Mou lins en Nevera werd de generaal overal levendig toegejuicht. Aan de Temps wordt uit So fia gemeld, dat er groote opgewon denheid in de meeste steden heersckt. Ieder oogenblik kar. men eene op roerige beweging verwachten. Prins Ferdinand en deregeeriug zien ech ter ds toekomst met kalmte te ge moet. Bulgarije. Volgens te Berlijn ontvangen berichten zijn de tijdin gen uit Bulgarije weinig gunstig. Er moeten in den boezem van het ministerie oneenigheden bestaan over de aaugelegenheid-Popow. De vrienden van Popow hebben getracht hem op te lichten. Een twintigtal officieren, vrien den van prins Alexander vau Bat- tenberg, zijn in hechtenis genomen. Tegen Stamboulof, Karawelow en Radosiow worden zeer ernstige be schuldigingen ingebracht. GEMENGD NIEUWS. Voor korten tijd vroeg een 70-jarige dame te Washington in de krant eeu man, die slechts éen kwaliteit behoefde te hebben nl. een uitstekend whistspeler te zijn. Er kwam een candidaat en zij huw de hem in werkelijkheid op voor waarde dat hij eiken avond, zomer en winter, jaar in jaar uit, whist met twee blinden met haar moest spelen, waarvoor hij de renten van 100.000 dollars en na haar dood het kapitaal verkrijgt. Wegens het in Frankrijk veelvuldig voorkomen van loodko- liek bij werklieden die loodwit be handelen, heeft de geneeskundige raad van het Seine-departeiuent zich tot de Fransche regeering gewend, met verzoek, in de fabrieken van den staat en der spoorwegmaat schappijen het gebruik van loodwit slechts toe te laten als dit langs den vochtigen weg is behandeld. Eene jeugdige bewoon ster van een gebouw in de straat Caumartin te Parijs, zekere Eugénie Boutant, kwam Woensdagavond ongeveer elf uur thuis en begaf zich naar haar kamer. Plotseling beving haar een hevige schrik; zij had de gordijnen van haar bedstede zien bewegen. Bepaald was er iemand achter verborgen. Bevende van angst, wilde zij om hulp roe pen, toen een allersmerigst gekleede kerel zich uit het bed op haar wierp, haar heftig 'bij de keel greep en op den grond wierp. Vervolgens doorzocht hij snel de meubels en nam alles mede wat van zijn ga- diDg was, zijn slachtoffer half ge worgd op den grond achterlatende. Twee uur later kwam mej. Boutant tot haar zslve en begreep zij wat er had plaats gevonden. Uit vrees dathaaraanrandernog niet weg was, begon zij hard te schreeuwen, tot de buren kwamen, die haar zwaar gewond vonden en de hulp van een geneesheer inriepen. Tot dusver is van den inbreker, dien de politie ijverig zoekt, nog geen spoor ontdekt. N ieume methode om bo ter te consenteren. In eene van de laatste zittingen van de Fransche Société d' p>nconragement beschreef de heer Grot fik uit Verviers, eene nieuwe methode om boter te Con- serveeren. Het beginsel daarvan bestaat hierin, dat het salicylzuur dat als praeservatief dient, belet worde uit te kristalliseeren en zoo doende zijne antiseptische werking onbeperkt behoudt. Grosfils gebruikt te dien einde melkzuur, in welke het salicylzuur wordt opgelost. De samenstelling bestaat uit 98 deelen water, 2 deelen melkzuur en ïAooo deel salicylzuur en is in staat, boter tot onbepaalden tijd, zeiis bij hooge tempe> atuur en in warme landstreken, te coneerveeren. Zelfs als de boter 5 pet. van die vloei stof terughoudt, bevat zij eerst in 100,000 deelen, salicylzuur (d. i. 1 gr. in 100 kgr. boter.) Een gehalte van meer dan 2 pet. melkzuur geeft aan de boter een zwak zuren smaak, die echter door water of afgeroomde melk (waarin een weinig natron- bicarbonaat is opgelost) zeer gemak kelijk kan weggenomen worden. Het conserveeren van 1 kgr. boter op deze manier kost slechts 12 centimen. Zooals bekend is kan de vreugde iemand den dood berokke nen. Te Carcassonne was een zekere Falandry, eeu 60 jarig tuinman, tot 6 maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens eeu zwaar misdrijf. Daar de president der Republiek gunstig had be.-chikt op een reqnest o eu gratie, begaf de directeur der gevangenis, vergezeld door gendar mes, zich in de cel van Falandry, om hem de gelukkige tijding mede te deelen. Overgelukkig haastte de oude tuinman zich om zijn gevan genispak uit te trekken en zijn bur gerkleeding aan te doen, maar ter wijl hij met koortsachtige haast dit werk verrichtte, zonk hij plotseling ineen en gaf in de armen der ge rechtsdienaren den geest. De vreugde had hem gedood. Uit het particulier leven van keizer Wilhelm worden aan een Duitsch blad de volgende bizonder- heden medegedeeld. De taalkennis van den keizer was niet zeer uitgebreid; van de ver schillende vreemde talen sprak hij alleen het Fransch goed. Bij gelegenheid van een feest aan het Hof zeide de keizer tot eene aanzienlijke dame: «Met mij moet u wel de Duitsche taal bezi gen, daar ik mij in het EDgelech eeu invalide gevoel». Ook wordt beweerd, dat de keizertoen de beide oudste zonen van den tegen- woordigen kroonprins hem eens onthaalden op eenige brokstukken Engelsch, tot zijn achterkleinkinde ren zeide: «Kinderen, in Pruisen wordt Duitsch gesproken, uw over grootvader kent geen Engelsch». De keizer was gewoon het vol gend versterkend middel bij zijn lunch te gebruiken, hetwelk bestond uit drie theelepels Tokayerwijn, die de monarch sedert vele jaren van de keizerin van Oostenrijk ten ge schenke had gekregen, drie lepeltjes cognac, drie theelepels suiker en het dooier van een ei. De keizer gebruikte nooit koffie, daarentegen wel thee. Hij hield veel van fruit en zoetigheden. E i n d e 1 ij k zijn er te Ber lijn berichten ontvangen uit het door het water vreeselijk geteisterde Mecklecburgsche stadje Doemitz. Met levenegevaar is de volgende dépêche door eenige personen in een schuitje naar het eerst bereikbare telegraafstation gebracht„De nood is zeer groot. Alle iowoners zijn in twee eenigszins hooger gelegen straten gevlucht. Te ontkomen is onmogelijk. Aller leven is in ge vaar, als het water nog meer wast. Rondom storten de huizen in. On middellijke hulp noodzakelijk. Twee dagen zijn er noodig ge weest, voordat deze dépêche door het overstroomde gebied heen aan een telegraafbureau opgegeven kon worden zoodat toen zij ontvangen werd, reeds eenige afdeelingen ge nietroepen met pontons ter redding afgezonden waren. Deze zijn in het reeds verloren gewaande Doemitz aangekomen, en hebben Zaterdag gedurende den dag en den volgen den nacht alle bedreigde inwoners gered en levensmiddelen aan de hongerigen verrchaft. Oogelukki- gerwijze zijn er 15 manschappen bij het reddingswerk omgekomen. De politie te Rijssel heeft Donderdag de hand gelegd op een jong meisje aldaar, Sophie de Leu, in dienst van een deftige familie. Twee agenten voerden haar weg. De buren die dit jonge meisje met het vrijmoedige zachte gelaat zagen voorbijgaan, vroegen elkander welk pekelzondetje dat kind toch wel in aanraking met de politie had doen komen. Nooit zouden zij gedacht hebben dat zij eene ellendige gift- mecgster zagen, de moordenares van twee kinderen van 4 en 5 jaar, die aan haar zorg waren toevertrouwd. Woensdagmorgen waren beide kin deren gevonden ren prooi aan de hevigste pijnen en een vreeselijke dorst. Verontrust door deze verschijn selen, die zich bij beiden op dezelfde wijze openbaarden, zonden de ouders terstond om den dokter. Bij het eerste onderzoek der kleinen, scheen de dokter ontsteldhij onderzocht hunne uitwerpselen en constateerde phosphorvergiftigirg. Een der kin deren is reeds gestorven, het andere wanhoopt men in het leven te be houden. De brand in den schouw- burg te Oporto was het gevolg van een gasontploffing gedurende de laatste acte van de voorstelling, die bestond uit een operette en een bal let en gegeven werd ten voordeele van een behoeftig artist. Deze ver loor zijn dochter, die op de bovenste galerij zat. Onder de lijken vond men vele van personen, die dood getrapt waren. Men is dag en nacht bezig met het opruimen der puin- hoopen, waaronder men nog steeds overblijfselen van menschen vindt. Te Milaan is een crema torium geopend op het Campo Santo. Er zijn twee ovens, een voor alge meen gebruik en een voor lijken vau personen, die aan besmettelijke ziekten stierven. De crematie ge schiedt in twee uren. Er zijn thans in Italië in het geheel 32 vereeni- gingen voor lijkverbranding. STI»AARTBERISIiHfi. Het stoomschip Batavia, vertrok 24 Maart rail Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Samarang, vertrok 24 Maart van Rotterdam naar Batavia. Het stoomschip Schiedam, van de N. A. S. M., vertrok 24 Maart van Amsterdam naar New- York en passeerde 25 dezer, 's morgens 7 ure Dover. aüARKTËliStëüm Haarlem, 26 Maart. Graan- en Zaadmarkt. Roode Tarwe f 0,a 0,Witte Tarwe 7, a 6.55, Rogge f4,70 a 0,—, Haver f3,10 a 3,Garat 0,a 0,Duivenhoonen f 6,50 a 6,45, Paardonboonen i" 6,a 5,50. Bruine boonen f 9,50 a f 0.Capncyners f 0,a 0Bruin mosterdzaad f 15,50 a 0,per Heot. Karweizaad f 0,per 50 K.G. Amsterdam, 26 Maart. Je prezen der Aardappelen waren als volgt: Geld. Blauwe f 2,30 a 2,40, dito Kralon f 0. 0,Zeenwsche Flakkeesche f 2,20 a 2,50, do. Blauwe f 2,40 a 2,50, do Poters f 0,a 0,Prui- «Bcke Hamburger f 3,a 3,20, id. Zaaiers f 0, a 0,Saksische Jammen f 0,a 0,Frie- «ba Fraaeker Jammen f 0,a .0,do. En- tfslsche fl,5Q a 1,60, dito Dokkumer Jammen f 2..30 a 0,ZeonwBche Spuische Jammen f 2,15 4 2.70, IJpolder Jammen f 0,a 0,dito Blauwe f0,— a 0,allen per Hl. Aangevoerd 0 versche ladingen. Handel flauw. Suiker: Biet en Geraffineerd stil. Petroleum-bericl^ van P. G. C. Calkoen, Makelaars, Amsterdam 24 Maart. De Amerikaansche Petroleum-noteeringen wa ren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegram New-York 73/<, 7s/«, 73/„ 75/4, 73/4,7s/4 ct. p. gall. Philadelphia 7>/0 73/t, 7VU, 73/4; 73/4 ct. per gallon, Ruwe Olie 95«/s, 93^/g, 93B/a, 97V8 ct. p. vat. De prijs voor directe levering liep aanvanke lijk van f 9,05 op f 9,25tengevolge van hot arrivement der schepen Bedford en Nimbus mei 15,847 vaten, werd de prijs weder op f9 terug gebracht. Leveringen tengevolge lagege offerten met eenige handel. Do Nobel Petroleum viel van f 8,60 op f 8,30 entr. De noteerïng is heden hij minstens 25 vn. te ontvangen aan het Amsterdamsch Petroleum- Entrepöt Disponibel8,75 a Entr. Levering Maart «-8,75 April 8,45 Mei/Juni 8,40 Sept./Pee. 8,35 a Nobel, directe levering 8,80 Amerikaansche Petroleum in consumtie vrij aan boord f 10,25. Nobels Petroleum in consumtie vrij aan boord f 9,50. Bij kleinigheden f'/4 '/a hooger. De voorraad aan het Amsterdamsch Pctroleum- Entrepöt bedroeg op 17 Maart. 13,882 vn. Afgeleverd5,851 Voorraad op heden7,531 Verwacht wordende ladingen: Bedford (IJmuiden binnen). 7.760 Nimbus 7,587 Hugo (gezeild 3 Maart) 9.813 Sara Chambers (zcilkl. 5 Maart) 6,377 - Harold «5 6,080 D. H. Watjen7,000 Tarwe op levering Mei onveranderd, Nov. lager, Mei f194, Nov. f195. Noteering van de Commissie voor den Graan handel. Rogge op levering onveranderd, Mei f105, 104, Oct. t 106, 105. Noteering van Mer.*» Thole. Koolzaad stil. Raapolie zonder handel. Lijnolie onveranderd, lo. Mei f 2Ï%, 1°. Juni/ Oct. f 215/4.

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3