GEMENGD NIEUWS. 327e Staatsloterij. menechenmenigte verkondigde, dat hem gegeven was, het rijk van den Grooten Mogol te herstellen en de Engelschen te verjagen. Hoewel deze opr erstoker onmiddellijk in de boei en werd geslagen, plegen de ande ren toch onbelemmerd hun gevaar lijk beroep uit te oefenen. Noord Amerika (V. S.) De Iribune geeft verslag van een mee ting te New-York, welke diende om te protesteeren tegen eene verklaring van Cbamberlam, die gezegd had dat de Amerikanen de Lrsche home rule niet gunstig gezind zijn. De Tribune zegt dat die valsche ver klaring van Chamberlain juist een uitwerking heeft gehad tegenover gesteld aan die welke zij beoogde. Een ontzaglijke menigte nam aan de meeting deel. Goeverneurs, sena toren, leden der magistratuur en andere invloedrijke personen, die niet konden «omen, betuigden schriftelijk of door het zenden van vertegen woordigers hunne instemming met het doel der samenkomst. Parnell was een dergenen die in de rede voeringen vaak te berde werd ge- brachten algemeen werd toegejuicht. Sir Thomas Esmond, die naar Ame rika was gegaan om daar voor de home rule te pleiten, was tegenwoor d'g en zijne woorden vonden groote belangstelling. In eene motie, aan het slot der bijeenkomst met algemeene stem men aangenomen, werd in uitvoe rige bewoordingen de levendige sympathie uitgedrukt vanhetAme- rikaansche volk voor de Iersche zaak. PARTICULIERE C0RRESP0NDENTIË7 KOPENHAGEN 28 Mei. „Altijd maar langzaam, Petersen," luidt een Deeiiscli spreekwoord. Eu waarom ook sneller? Denemarken komt altijd nog vlug genoeg in vergelijking met de Europee- sclie volken, onverschillig op welk gebied. Daarom schiep het eerst na zestien jaar eene manifestatie ten gunste van eigen handel en wandel en zijne Noorsche vrien den, en het zou dit misschien niet gelijk tijdig hebben gedaan met de overige Sta ten, die in dit jaar tentoonstellingen hou den, wanneer geen driugende redenen tot zulk een kostbare, altijd gevaarlijke on derneming hadden geleid, zooals de viering van het vijftigjarig bestaan en den zegenrijken arbeid van de Industrie-ver- eeuiging, van het feest der Constitutie en dat van het vijf en twintig jarig regee- rings-jubileum van koning Christiaan IX. Ofschoon Denemarken steedsden blikgewend houdt op hetgeen in eigen kriug het meest de aandacht trekt en het buitenland zel den beschouwt als den toonaangever voor de uitingen van gevoelens en gedachten, was men ditmaal toch slim genoeg om ook de buren te hulp te roepen. Dezen namen vol geestdrift de uitnoodiging aan en zelfs Middel-Europa was gaarne bereid tot dit feest der verzoening de hand te reiken. Zoo kwam dan dit jaar de tentoon stelling van Noorsche Industrie, Land bouw en Kunst en de internationale kunst tentoonstelling in Kopenhagen tot stand. Van Amsterdam naar Berlijn is de reis betrekkelijk kort en van de laatste stad naar de wijdberoemde hoofdstad van De nemarken nog korter. Om half negen des morgens namen wij te Berlijn op de Norri- bahn plaats en na een duchtig stofbad tot half twee ondergaan te hebben, wascht men op een twee uur lauge zeereis van Waruemünde tot Gjedser, op de zuidelijkste spits van Ealster, het stof van de spoor- reis af; vervolgens verkwikt men zich te Gjedser aau de ontluikende eerste //vi ooltjes" zoo worden namelijk de in donkerblauwe uniformen gekleede Deen- sche gendarmes genoemd en de schar- lakeu jassen der postbeambten; men ge bruikt vroolijk den eersten slok Deensche olie, ik wil zeggen bier, en den eersten beet van een echten Deenschen boterham met dito boter. Weder neemt men in den spoortrein plaats, die gelukkig geen stof opjaagt.Heeft men vervolgens weder een uur in de absoluut niet Noorsch schijnende zon zitten braden, dan is zoo'n vaart met de groote stoomboot over den zeearm tus- schen Orehoved en Masnesund een ware verkwikking. Daarop volgt weder een drie uur lange tocht met den trein, en wan neer men dan juist aan de gedurige af wisseling van zand, water, weide en woud genoeg heeft, stoomt men precies na twaalf vervelende uren Kopenhagen triomfee- rend, bijna zou men kunnen zeggen de tentoonstelling, binnen, wier front zich dwars voor het station uitstrekt. Natuur lijk is zij op het uur der aankomst van dezen trein reeds gesloten; alleen de op zich zeiven staande gebouwen kan men nog bewonderen, wanneer men Tivoli bin nengaat, dat dit jaar met de tentoonstel ling zelf één ziel en lichaam vormt. Het zou onbeleefd zijn, tegenover de moeite, welke Denemarken zich met het totstandbrengen van de tentoonstelling gegeven heeft en ondankbaar tegenover de vriendelijke ontvangst, die men in Ko penhagen vindt, te zeggen dat Tivoli het beste van de geheele tentoonstelling is. Toch draagt een bezoek aan dit geheel af gezonderd staande etablissement er ruim schoots toe bij, dat de Kopenhaagsche tentoonstelling een eigenaardig relief, een benijdenswaardige aantrekkelijkheid en bindmiddel verkrijgt, dat hare zusteren van dit jaar in de groote steden van Europa benijden moeten. Maar laten wij nu eens een kijkje gaan nemen op de tentoonstelling zelve. Ter stond aan de sehoone, breede Westerbro- gade verheft zich trotsch het koepelge bouw, stat'g uit hout opgetrokken, maar geenszins houterig. Door een breede voor hal, van welke zich rechts twee ontvang kamers voor hooge personen bevinden, waarvan de blauwe salon in Bococostijl, een goede getuigenis aflegt van den smaak des stoffeerders, treden wij de ruimte on der den koepel zeiven binnen. Van boven af heeft men een prachtig gezicht, rechtuit gaat de blik over de schier eindeloos schijnende industriezaal, met talrijke nevenzalen links en rechts. Boven op een uit huiden samengestelde pyramide staat een ijsbeer, die schijnbaar op ons toe wil treden en in herinne ring brengt waar wij zijn en waar wij zullen komen, wanneer wij ons naar rechts wenden. Daar verrijst voor ons eeu Noor- weegsch toeristenhuis op natuurlijke grootte. Achter ziju gevel schittert de midder- nachtszon. De groote vierkante ruimte waarin het staat, is aan de linkerzijde af gedeeld. Het bovengedeelte bevat eene balustrade voor het orkest. Hier werd bij het openingsfeest door een gemengd koor en soli de cantate uitgevoerd van Lange- Müller, een uitstekend, welbekend compo- uist. Een gezicht op Stokholm besluit het perspectief. Onder aan de estrade heeft wde Zweedsche Damesvereeniging voor huiselijken handarbeid", wier bescherm vrouw de Zweedsche kroonprinses is, een flinke ruimte voor zich genomen. Wan neer wij aan dezen kant de zaal verlaten zien wij een soort van panopticum voor ons. Hier laat de Zweedsche toeristeu- vereeniging een kleiu Zweedsch déjeuner aanrukken. Verscheiden toeristen, door plastische figuren voorgesteld, zijn juist van plan op te breken. Dichter bij ons is een kleine rendierkudde en een Lap- landschen herdersknaap een plaats toege wezen. De Zweedsche toeristenvereeniging heeft hier den bezoeker een kleiu denk beeld willen geven hoe men zich op een reis door het Zweedsche hooggebergte moet kleedeu, wat men in den rokzak moet steken en wat men onderweg ontmoet. Het kan natuurlijk slechts het doel van deze vluchtige rondwandeling, in en om de tentoonstelling, zijn, van de meest in 't oog loopende zaken en do inrichting van 't geheel een overzicht te krijgen. Ik zal daarom alleen in breede trekken iets me- dedeelen betreffende de industrie der drie Noorsche Staten. In de eerste plaats wordt in Denemarken grootendeels hetzelfde ge produceerd als iu andere landen van Eu ropa, natuurlijk met onderscheid, met grooter of kleiner zaakkennis en degelijk heid. Daar het echter niet aan te nemen is, dat dit land door zijne industrie-ten toonstelling eene omwenteling op indus trieel gebied wensebt in 't leven te roepen, moet toch erkend worden, dat het met zijn 2!/s millioeu bewoners waarvan meer dan de helft zich aau landbouw en zeevaart wijdt, buitengewoon veel en velerlei pro duceert. Zweden is het land van ijzer, het levert hoefijzers, spijkers, plaat- en staaf- ijzer, machines enz. en exporteert in groote hoeveelheden het uitmuntende hout zijner prachtige bosschen. Noorwegen produceert wollen weefsels doch legt zich overigens evenals Zweden op eiken tak van nijverheid toe. De industriezaal, wier galerij even eens door Deensche exposanten dicht bezet is, doorgaande, stooten wij op een reus achtige Buddhistisch afgodsbeeld in den vorm vaD eene tentoonstelling van Japan- sche artikelen uit Parijs. Verder hebben de Franscheu nog zilverwerken, porcelein, faïence en muziekinstrumenten gezonden, alles getuigende van hun bekenden smaak. De staatsfabriek te Sèvres heeft eveneens aan de tentoonstelling deelgenomen. Rusland is op groote schaal vertegen woordigd. De schoonzoon van koning Chris tiaan van Denemarken, Czaar Alexander, heeft niet alleen heerlijk schoon porcelein en glasartikelen uit de keizerlijke fabrie ken naar Kopenhagen gezonden, maar ook particuliere fabrikanten uitgenoodigd zich bij hem aan te sluiten. De handwerken van het Russische volk zijn zoo fraai, dat zij somtijds kunstenaars zouden beschamen. Het meest grootsche voorwerp der Russische inzending echter, bevindt zich buiten de iudustrie-afdeeling. Daar heeft de Czaar door een dozijn Rus sische timmerlieden een van die sierlijke huizen van it mituurh'out doen oprichten, zooals men die zoo eigenaardig en nergens anders Ier wereld dan in Rusland vindt. Het aantrekkelijke gebouwtje heeft de kei zer zijn schoonzoon ten geschenke gegeven. Na afloop van de tentoonstelling wordt het naar 't slotpark te Erederiksborg overge bracht en daar tot theesalon ingericht Aan het einde der galerij iu de industrie-zaal bevindt zich een Russisch orgel, waarvan bij de opening der tentoonstelling het Deensche koningspaar het volkslied tegen- klonk. Wij verlaten nu de groote zaal en wandelen door een voorhof. Eeu oogen- blik richten wij ons naar links, en treffen in een daar opgericht café humoristische kunstenaars. Aldu9 voorbereid treden wij het heilig dom binnen de Noorsche kunsttentoon stelling. Een vluchtige blik door de zalen overtuigt ons echter, dat zoowel in Dene marken als in Zweden en Noorwegen de kunst kwantitatief wel is waar in groote mate, maar kwalitatief dikwijls zeer twij felachtig beoefend wordt. Oorspronkelijks is weinig voorhanden, de Eransche school wordt er in 't oog vallend nagestreefd en dat is verklaarbaar wanneer men weet dat vele Noorsche schilders hun vast verblijf de Seine-hoofdstad hebben. Het genre het landschap voeren den boventoon, portretten zijn er weinig, maar die enkele ziju uitmuntend geschilderd. De ster onder de daar vertegenwoordigde schilders is de Ein graaf A. Edelfelt, misschien oen dei- meest uitblinkende portretschilders van den tegenwoordigen tijd. Onder de Denen dingen Kroyer, die met zijne schilderijen //hors de concours" G. N. Hansen, Zarthmann, Bleche enz. naar den voorrang boven alle anderen. Van de Zweden verdient Ankakrona vermelding. In verhouding staan de Deen sche beeldhouwers op kunstgebied hooger; onder de weinige plastische werken bevin den zich enkele uitstekend gelukte. En nu naar buitenWij gaan door bet portaal van de kleine Eiuscbe dorpskerk, wier smanklooze bouwtrant een sterk uit gedrukt boersch karakter draagt. Een bijna hemelhooge trap bevindt zich aan de linkerhand. Met moeite beklimmen wij haar en zien dat wij boven een straat zijn, welke het tentoonstellingsterrein door snijdt. Aan de andere zijde moeten wij evenveel treden af. Wij staan nu in de machine-afdeeling. De eerste paviljoens zijn nog door het Deensche leger en de marine in pacht ge- genomen; wij gaau deze echter, vredelie vend als wij zijn, maar snel voorbij. Eeu lichttoren op natuurlijke grootte imponeert ons veel meer; de torpedoboot daarnaast jaagt ons daarentegen geen vrees aan. Om de voorwerpen in de uitgestrekte machine galerij eeu voor eeu te bewonderen heb ben wij geen tijd; wij moeten voort, dat wil zeggen terug over de brug. Nu komen wij in de visscherij-afdeeling, waar wij het langst bij de meest interes sante monsters van de diepte der zeever wijlen, die echter, hoe onsmakelijk zij er ook uit mogen zien, gebraden, gekookt en geroosterd des te beter te genieten zijn. In de ruimste afdeeliug der Noorsche tentoonstelling, die voor landbouw, dreunt ons gelooi tegen, een zekere geur doet onze reukzenuwen aan en maakt ons opmerk zaam dat wij in een koestal zijn, welke twee rijen van de schoonste koebeesten be vat, die hun welriekend voer vreedzaam en eendrachtig vertereD. Vanzelf komen wij zoo op liet artikel (7melk". Lang zoeken is niet noodig. De stier op de voorpui va 1 het aangrenzende huis, de open veranda met gedekte tafels, waarbij eenige dames hebben plaats ge nomen, doen ons niet dralsn, nader te treden. Allerliefste blondines met keurige mutsjes op de fraaie kopjes, in hun rrse- katoeneu kleedjes onder helderwitte schort jes bieden den vetten witten drank tegen voorbeeldeloos lagen prijs aau. In hetzelfde paviljoen is ook eeu afdee- ling voor de boterfabricage. Krachtige, eveneens bevallig gekleede landdametjes boerinnen schijnt ons een te platte uit drukking voor deze ons bijna elegant toeschijnende schepseltjes veranderen met de grootste energie en reinheid den room in de fijnste tafelboter. Het is een lust dat stooterige werk gade te slaan. Eu zoonis op de tentoonstelling-te Kopen hagen moet het op alle groote boeren hofsteden en landgoederen van Denemar ken toegaan. Benijdenswaardig land, dat reeds ons, van ouds om die industrie vermaarde, Hollanders de kroou van het hoofd gerukt heeft! LTw landbouw en veeteelt maken uw trots en staathuishoudkundige beteekeuis uit, schenken welvaart en rijkdom aan uw boerengezinnen. Weder onze schreden richtend naar het uitgangspark, willen wij nog bij enkele der meest belangrijk punten blijven stilstaan. Eerst stuiten wij tegen een reusachtige bier- flesch, wier buitenkant in goed nagemaakte bruingroene glastint geschilderd is. Het ontzagwekkende etiquet doet ons zien, dat wij de bepaald honderdduizend maal ver- groote copie van een flesch der Kopen haagsche brouwerij wTuborg" voor ons zien Genoemde brouwerij vergenoegde zich ech ter niet met deze in 't oog vallende reclame. In den buik der flesch wordt men kosteloos tot in de kurk opgeheschen. van waaruit men een schoon overzicht heeft van het geheele tentoonstellingster rein. De beide beroemdste en rijkste brou werijen van Kopenhagen hebben monu mentale gebouwen op de tentoonstelling gezet. Alt-Karlsberg, vroeger toebelioorende aan den intusschen gestorven dr. Jacob- die op zijn kosten het afgebrande slot Erederiksborg weder liet opbouwen en tot Nationaal Museum bestemde, zette het kasteelachtige hoofdportaal van den ingang der brouwerij Alt-Karlsberg op de ten toonstelling, terwijl de zoon, eigenaar van Neu-Karlsberg, de zoogenaamde //bierkerk", zooals het snel in den volksmond werd gedoopt, liet opbouwen. Hier kunnen wij echter geen bier krijgen. Het gebouw is slechts het model van eene smaakvolle I kerk die in Kopenhagen zal worden brouwer Jacobsen zich bizonder interesseert. Deze Jacobsen heeft op eigen kosten een afzonderlijkeEransche kunsttentoonstel ling in 't leven geroepen. Wij vinden haar tegenover de groote tentoonstelling aan de andere zijde der Westerbrogade. Niet alleen de paarlen van het Parijsch Salon van 't vorige jaar zijn hier te vinden, maar ook de schatten van het //Palais de Luxembourg" zijn dezeu particulier bereidwillig afgestaan. Dat mag op 't eerste gehoor wonder baarlijk klinken, maar daar deze man jaarlijks voor eenige honderdduizenden francs kunstwerken koopt, heeft de Eran sche minister van sehoone kunsten zijne erkentelijkheid betuigd door de toezending van eenige kostbare voorwerpen uit de staatsgalerij. Ook hier, iu het gebouw van Jacobsen's tentoonstelling nemen de beeldhouwwer ken een voorname plaats in. Vele dezer zijn afkomstig uit de Kopenhaagsche Elyptotheek, welke deze waardige man kort geleden aan de stad en aan den Staat ten geschenke heeft gegeven. Dit tochtje door de Kopenhaagsche ten toonstelling kan slechts een vluchtige schets zijn van het meest bezienswaardige. De pogingen, welke het kleine Denemar ken heeft gedaan om iets waardigs en degelijks tot stand te brengen waren bui tengewoon en het reizend publiek zal dezen zomer niet in gebreke blijven, dit door een bezoek te erkennen en te huldigen. Het is niet aannemelijk, dat zij, die Ko penhagen bezoeken, zich zullen hebbeu te beklagen over eene moeite, welke zoo dubbel wordt beloond door een kijkje op die plaatsen, waarvan wij u, geacliten lezer, eenig denkbeeld hebben trachten te geven. muurschilderingen aan van Kopenhaagsche opgericht en voor wier stichting de bier- Een jonge dame te Par ij s wilde een einde aan haar leven ma ken, omdat zij geen man kon krij gen die haar behaagde. Zij sloot zich in haar vertrek op, dat zij te voren had volgezet met lila's, na gelbloemen en andere sterkriekende bloemen. Daarna stopte zij de ope ningen van ramen en deuren dicht en nam een vergif in. Later vond men haar door de schadelijke uit waseming der bloemen bedwelmd en eenigen tijd later stierf zij. De zoon en schoonzoon van den grooten dramaticus Char les Eechter te Parijs, groote lief hebbers van schermen, zouden Woensdagmiddag voor het diner nog eens even «trekken», toen de zoon een degenstoot in 't oog kreeg die tot in de hersenen doordrong. Hij was terstond een lijk. De wan hoop van zijn tegenpartij is onbe schrijfelijk. Uit het ingestelde onder zoek is gebleken dat de degens die gebruikt werden beide van boutoDS voorzien waren. Bij de repetitie van de opera «Sigurd» te Parijs verwondde een der acteurs eene actrice bij on geluk met zijn zwaard. Eenigen tijd daarna viel de directeur door een openstaand luik op het tooneel, waardoor hij enkele schrammen en kneuziDgen bekwam. Te Par ij s sprak een man van een zekeren leeftijd, goed ge kleed, een commissaris van politie aau. Hij verklaarde, dat hij de val sche bankbiljetten had uitgegeven, en voor 3millioen frs. had gefabri ceerd, maar door zijn medeplichti gen was opgelicht. De commissaris merkte, dat hij met een krankzin nige te doen had en het bleek, dat deze 8 dagen geleden uit een gesticht was gekomen. Men vond twee zak boekjes bij hemin het eene waren alle borrels opgeteekend, die hij van zijn 10e jaar af had gebruikt; in het tweede hield hij hoek van zijn veroveringen op de sehoone sekse en deze waren zóó talrijk, dat Don Juan in persoon het bij hem zou hebben afgelegd. Zekere Alexander Wings of Wine, brievenbesteller te Keulen, heeft zijn betrekking verlaten met medeneming van een som van 37000 Mark. De politie doet ijverig naspo- ringen. Het signalement van den gevluchte is naar alle richtingen rondgezonden. De tentoonstelling van het Yatikaan werd Donderdag ge sloten. Zij werd bezocht door 570.000 personen (350.000 vreemdelingen) De toegang was vrij. De eenige regeerende vorst, die de tentoonstel ling bezocht, was de koning vau Zweden, tevens de eenige Europee- sche souverein, die den paus noch een geschenk, noch een gelukwensch zond. 15 spec'ale gezantschappen kwamen uit Europa en Amerika. De kosten der tentoonstelling waren 500.000 frs. 6e klasse. 12e lijst. Vrijdag 1 Juni 1888. No. 1167 en 2759 ieder f 1000. No. f 6068, 8641, 15028, 19149 en 20283 ieder f400. No. 582, 6250, 7329, 10021, 13145 en 19734 ieder f200. No. 443, 3545, 3642, 5492, 6688, 6755, 7372, 9073, 9606, 10730, 16880, 17943, 19986, 20010 en 20700 ieder f100. Prijzen van f70. 78 3237 5537 9092 11889 15045 18278 114 3259 5642 9108 11934 15095 18395 150 3267 5696 9301 12065 15477 18452 178 3367 5702 9330 12082 15692 18477 568 3389 5772 9411 12151 15732 18506 702 3401 5961 9507 12165 15875 18591 945 3562 6304 9529 12196 15877 18663 1038 3755 6340 9674 12253 15908 18796 1078 4068 6390 9709 12319 J 5949 18881 1112 4073 6646 9967 12335 15973 18940 1113 4184 6673 10O49 12458 16012 19010 1271 4188 68 2 10126 12476 16114 19028 1305 4189 6823 10184 12653 16124 19125 1351 4220 6843 10265 12685 16387 19170 1456 4227 6916 10273 12721 16494 19263 1590 4443 7078 10310 12928 16769 19327 1630 4518 7211 10372 12995 16975 19334 1667 4574 7217 10427 13066 17101 19362 1850 4616 7220 10521 13150 17116 19435 1952 4647 7312 10750 13224 17307 19487 1964 4651 7384 10860 13366 17336 19571 1965 4674 7506 10369 13532 17561 19611 2059 4693 7548 10961 13616 17599 19687 2087 4921 7706 10962 18871 17625 19703 2186 5016 7775 11001 14064 17678 19868 2329 5076 7917 11069 14131 17797 19911 236' 5203 7923 11217 14196 17871 19971 2417 5204 8046 11503 14230 17895 20246 2689 5254 8208 11517 14308 179S7 20406 2706 5324 8717 11528 14475 18017 20560 2773 5367 8727 11536 14627 18072 20585 '6 5495 8934 11592 14745 18105 20641 3055 5502 8957 11G08 14806 18158 20736 3148 20918 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 11 13 35 48 81 106 133 168 218 222 355 359 366 395 421 441 446 454 502 531 533 547 569 605 619 724 725 804 830 833 850 878 917 933 935 995 1013 1020 1029 1130 1279 1329 1371 1388 1408 1431 1437 1454 1483 1537 1569 1617 1641 1694 1706 1760 1896 1904 1906 1914 1936 1954 1956 1958 1995 2005 2010 2082 2098 2142 2184 2215 2236 2245 2293 2300 2341 Ü342 2427 2443 2462 2490 2498 2511 2555 2558 2575 2589 2708 2732 2761 2763 2823 2973 3010 3024 3336 3378 3382 3409 3429 3153 3450 3518 3549 3598 3666 3716 3722 3770 3872 3908 3949 3953 3964 4015 4019 4025 4029 4101 4169 4197 4210 4273 4287 4289 4332 4359 4371 4381 4337 4454 4464 44S8 4506 4512 4545 4568 4571 4609 4611 4623 4710 4743 4752 4819 4830 4840 4846 4869 4876 4b79 4886 4890 4905 4929 4939 4967 4998 5047 5051 5103 5156 5240 5292 5297 5353 5453 5472 5534 5536 5540 5545 5560 5570 5588 5604 5710 5723 5747 5813 5814 5926 5976 5979 5989 6040 6051 6070 6101 6206 6207 6316 6322 6335 6367 6372 6384 6406 6454 6476 6489 6548 6553 6739 (753 6769 6771 6814 6820 6347 6861 6862 6974 0995 7117 7119 7184 7186 7273 7319 7345 7360 7385 7390 7411 7462 7471 7476 7532 7559 7593 7627 7652 7683 7712 7747 9615 9663 9693 9734 9745 9773 9814 9817 9863 9891 9947 9974 9984 10044 10074 10078 10108 10121 10147 10191 10227 10279 10286 10514 10559 10589 10618 10622 1066') 10066 10699 10705 10771 10793 10825 77 82 7820 7835 7840 7864 7940 7948 8007 8011 8020 8027 8034 8051 8135 8179 8202 8238 8280 8292 8313 8391 8405 8418 8436 8445 8500 85 IS 8580 8596 8626 8663 8685 8687 8688 8702 8894 8905 8925 9019 9044 9096 9103 9109 9125 9234 9241 9249 9299 9335 9350 9379 9420 9436 9521 9542 9547 9563 9609 10902 10958 11021 11052 11149 11163 11178 11186 11206 11345 11361 11383 11397 11415 11463 1573 11617 11660 11661 11743 11797 11854 11893 11913 11954 11967 11980 12002 12010 12050 12069 12074 12085 12106 12179 12198 12202 12207 12214 12217 12223 12233 12235 12243 12249 12273 12311 12342 12359 12364 12367 12395 12443 12445 12452 124S2 12546 12554 12580 12590 12605 12616 12648 12673 12743 12760 3142 3154 3160 3J64 3176 In de voritre lijst staat No. 1226 m. z. No. 1126 f70. No. 12887 m. z. No. 20887 1J70. 12771 12861 12866 12892 12930 13008 13038 13051 13053 13087 13099 13108 13109 13118 13202 13249 13251 13274 183 >9 13312 13342 13363 13386 13403 13447 13480 13591 13604 13640 13631 13669 13688 13781 13786 13803 13821 13866 13885 13894 14126 14134 14165 14248 14284 14312 14321 14438 14465 14524 14543 14600 14601 14608 14617 14655 14699 14712 14762 14786 14802 14817 14915 14925 14928 14937 14958 14987 15011 13023 15050 15187 15211 15237 15241 15264 15290 15343 15347 15437 15447 15482 15533 15598 15629 15676 18165 15703 18207 15719 18248 15760 18257 15767 18262 15769 18264 15776 18293 15791 18295 15800 18316 15816 18333 15836 18361 15841 18367 15863 18392 15864 18398 15945 18518 15951 18522 15953 18528 15974 18559 15976 15980 16002 16091 10095 16144 16215 16217 16255 16280 16306 16310 16348 16363 16406 16417 16430 16452 16457 16437 16438 16525 16570 16614 16749 16766 16780 16785 16806 108U7 16$38 16857 16873 16891 16910 16923 16937 16946 16979 17016 17069 17083 17086 17119 17135 17137 17140 17147 17156 17161) 17195 17231 17252 17261 17281 17282 17283 17322 17323 17351 17452 17461 17489 17546 17548 17558 17572 17573 17636 17711 17721 17803 17814 17826 178S8 17920 17926 17944 17955 17984 18005 18008 18010 18117 18577 18590 18619 18648 18708 18740 18741 18742 18746 18768 18806 18843 18362 18897 18900 18956 18975 18983 18990 18992 19009 19018 19070 19091 19124 19193 19201 19218 19229 19279 19289 19300 19301 19358 19416 19434 19438 19486 19504 19508 19514 19526 19552 19573 19714 19760 19782 19785 19848 19912 19924 19950 19984 19995 20015 20027 20031 20038 20055 20086 20092 20146 20200 2)241 20273 20318 '20428 20446 20471 20476 20481 20509 20512 20515 20518 20524 20557 20582 20589 20635 20649 20658 20659 20669 2Ü702 20713 20819 20842 20919 20939 20954 20967 20980

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3