haarlemier halletjes. buitenlaYdT" gemengd nieuws. zmmkmmmmm. deze gevallen waren de honden door de politie opgepakt, en werd de boete betaald om de dieren terug te krijgen. In de gemeente Hilver sum zijn de mazelen epidemisch verklaard. Bij de stemming ter be- noeming van een lid voor den ge meenteraad van Zaandam, op Don derdag, zijn uitgebracht 421 geldige stemmen. Van dit aantal vereenigde op zich de heer C. Corver van Wes- sem 302, de heer J. Schuddeboom, candidaat der anti-revol. partij 93, en de heer H. J. Versteeg 10 stem men, zoodat tot lid van den gemeen teraad is benoemd de heer Corn. Corver van Wesaem. De heer L. C. Dudokde Wit, te Breukelen, bekend door zijne vele tochten, zoowel in als buiten Europa men denke slechts aan zijne voetreis door Java, zijnen wandel tocht van Amsterdam naar Parijs, van Amsterdam naar Weenen enz.) bezit eene voor particulieren mis schien eenige en zeer rijke, onge veer een 600 nummers bevattende verzameling photogrammen en plaat werken, door hem op zijne verschil lende reizen bijeenverzameld. Deze rijke collectie heeft hij thans op zijn buitenplaats tVechtenhof» voor het publiek ter bezichtiging gesteld en de geheele opbrengst der entree gelden enz. heeft hij bestemd om gedurende den aanstaanden winter den behoeftigen werk te verschaffen. Donderdag middaggin gen te IJzendijke drie jongens zwemmen in eene weide, waar een zoogenaamde paardenput gedolven was. De oudste der drie, C. V., bijna 12 jaar, verdronk; de tweede, A. de W., 11 jaar, zonk insgelijks, doch werd gered door een gepensi oneerd O. I. militair. Een milicien, die voorden krijgsraad te Leeuwarden moest te rechtstaan en Maandagnacht uit bet militair hospitaal aldaar was ont vlucht, is nog denzelfden dag nabij Sneek aangehouden. Hij bad de wandeling gemaakt over Warteca, waar bij van zijnen vader een pak kleederen had gekregen. Te Venendaal is gear resteerd en gevankelijk naar Arn hem overgebracht zekere E. Sukkel, beklaagd van verschillende diefstal len en het opzettelijk en weder rechtelijk vernielen van eens anders vaartuig. Een bediende in eenewa- felkraam, staande te Roermond op de kermis, heeft al het geld, zijnen baas toebehoorende, in den i-acbt van Donderdag ontvreemd. Alhoe wel de politie terstond hiervan ken nis droeg, is de dief nog niet gevat. Een Zaterdagairondpraatje. XXXVI. Ik heb een erfenis gekregen, waarde lezer. Gij zult zeker wel willen gelooven, dat geldzucht mij vreemd is, maar ik moet toch bekennen dat ik er zeer mee iu miju schik beu. Onder ons gezegd en gebleven, had ik liever mijn huisgezin geen deelgenoot wil len maken van het ons te beurt gevallen fortuintje. Ik voorzag, dat de mededeeling er van aanleiding zou geven tot een reeks van uitgaven die er een fermen hap in zoudeu doen, ik begreep maar al te zeer, dat er plotseling groote behoefte zou blij ken te ziju aan japonnen, hoeden en man tels, waarvan de ontbeerlijkheid vroeger door het beperkt budget was geboden. Het bleek dan ook, dat ik mij in deze meening niet had vergist. Toen ik in de huiskamer, terwijl de geheele familie aan de tafel zat, het heugelijk nieuws mede deelde, begonnen mijn vrouw en oudste dochter, zooals bij dergelijke gelegenheid behoorlijk en betamelijk is, met eenstem mig flauw te vallen, terwijl miju oudste jongen, die de voor een ameublement van vier en twintig jaar minder gepaste ge woonte heeft, om op de achterste pooten van zijn stoel te wiegelen, ditmaal zijn verdiende loon kreeg en met stoel en al achterover rolde, door al welke gebeurtenissen ik een gevoel kreeg alsof ik aan het kegelen was geweest en een mooien worp had gedaan. Wat water bij mijn dochter en wat water met spiritus bij mijn vrouw (ik ben altijd van meening geweest dat men den ouder dom eeren moet) brachten haar evenwel spoedig weer op de been, terwijl mijn brave zoon door een vaderlijken oorveeg al lang weer een meer normale positie had aangenomen. Weldra raakten nu ook de tongen los en ik verzeker u, waarde lezer, dat ze zoodanig op hol sloegen dat ze in gedach ten alras twee erfenissen hadden meege nomen. z/Wij moeten naar een badplaats zei Men vermoedt dat hij de wijk naar België genomen heeft. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. De heer Schotel, predikant te Haarlem, heeft bedankt voor 't beroep naar de Chr. geref. gem. te Haarlemmermeer. Benoemd tot evangelist te Haarlem mermeer, standplaats Lijnden en Vijfhui zen de hh. Weidner van 's-Hertogenbosch en de Vries van 's-Gravenhage. AANBESTEDINGEN. Bij de den 30n Mei door dijkgraaf en heemraden van den polder Heer-Hugo- waard gehouden aanbesteding van de voor 1888 benoodigde materialen is gegund de levering van eikenhout aan C. Jansen te Alkmaar voor f701.92, grenenhout aan G. Gras te Zaandam voor f628.20, vuren hout G. Gras te Zaandam voor 1194.00; metsel waren aan P. Messelaar te Alkmaar voor f8581.00; teer aan C. Baan te Alk maar voor f 108.00; spijkers aan de firma Wed. De Lange te Alkmaar voor 199.357s; steenkolen aan Springer tevoor 1710."0; zand aan G. Suffelen teOudorp voor f 1.15 per M2; grind aan M. de Wild te Alkmaar voor f 1890.00. Engeland. Toen Stanley ter hulp van Emin-pacha naar Afrika vertrok, vroe gen vele personen of daar niets anders achter zat. Dat raadsel schijnt thans opgelost. De expeditie-Stanley moet vooreerst bijna geheel en al op kosten der //British east-african Association" gedaan worden. Deze maatschappij heeft nu koninklijke patentbrieven ontvangen onder den naam van //Engelsche Oost-Afrikaansche Com pagnie", met volle macht, niet alleen om tolrechten en belastingen te heffen, doch om gewapende macht in voege te houden en hare heerschappij uit te oefenen op eene groote landstreek in Oost-Afrika. De grenzen van den nieuwen staat zijn nog niet juist afgeteekend, doch men kan zeggen dat hij zich uitstrekken zal tusschen het land der Duitsche Oost-Afrikaansche maatschappij, bij Zanzibar, het land der Somalis en het meer Albert Nyanza, ten westen. Deze laudstreek is eene der vrucht baarste van Midden-Afrika, en is door eene werkzame bevolking bewoond. Met Emin-pacha ten noorden, den Con- gostaat ten westen, de Duitschers ten zui den, zal de nieuwe staat eeu sterke muur zijn rond de slavenlandstreek. De Sultan van Zanzibar heeft zich zeer lofwaardig gedragen tegenover de Engelsch- Afrikaansche maatschappij. Hij heeft haar volle heerschappij gegeven over eene groote kuststreek, ten Noorden der Duitsche be zittingen, met voorrechten die er eenen onafhankelijken staat van maken. Verschil lende eilanden op de kust zijn afgestaan aan de Compagnie. Het recht om de wet uit te oefenen en handel te drijven in eene groote landstreek zou echter van luttel waarde geweest zijn, indien de beschaafde regeeringen dit recht niet hadden erkend. De Engelsche regeering heeft de noodige charten onderteekend en bijgevolg, een nieuwen Staat in Afrika opgericht. miju vrouw, zoo beslist, alsof ze een doo- delijke kwaal onder de leden had, die alleen daar tot staan kon worden ge bracht. z/Naar een badplaats!" antwoordde ik verwonderd. „Je hebt toch, voor zoover ik weet, geen kwaal waarvoor je de baden moet gebruiken?" z/Men gaat toch niet naar een badplaats, als men ziek is"! zeide mijn dochter, den neus optrekkende over mijn antwoord. z/Foei, pa, wat heeft u nog ouderwetsche begrippen Ik wilde haar juist op haar plaats zet ten, toen mijn vrouw, met al de majesteit vau een dame, wier wettige echtgenoot juist een erfenis heeft gekregen, zeide: „Sophie heeft gelijk, dat is een gekke vraag. Men gaat natuurlijk naar een bad plaats om de frisscho zeelucht in te ademen en aldus zich voor ziekten te vrijwaren, die later wellicht komen zoudeu als men niet aan zee was geweest!// Dit werd crimineelIk kon er zeker van zijn, dat, zoo ik nu mijne toestem ming weigerde, eveutueele koortsen, hoofd en kiespijn onfeilbaar in mijn debet ge boekt zouden worden. Die verantwoorde lijkheid durfde ik niet aan. Ik zweeg dus en liet mij op den stroom van de plannen der beide dames drijven, in de hoop, dat ik niet al te slecht zou aanlanden. Allerlei ontwerpen werden er opge maakt, het een al mooier dan het ander, maar allen met treffende eenstemmigheid neerkomende op groote uitgaven. Mijn sarcastisch voorstel, om de heele erfenis te wisselen in dubbeltjes en die in een vaatje achter de deur te zetten, opdat ieder er zooveel uit zou kuunen putten als hij noodig achtte, werd met een vree- selijk zwijgen ontvangen, alleen mijn jongste zoon, die waarschijnlijk een dorado van knikkers, hoepels, hengels, pistooltjes en snoeperijen in het verschiet zag, legde door een flikkering in zijn oogen zijn in genomenheid met mijn plan aan den dag. Eindelijk had de Hooge Raad beslist: Wij zouden naar Zandvoort gaan voor eenige weken. Er was van dit vonnis niet in appèi te komen: zooals mijne lezers weten is de Hooge Raad het hoogste res- Weldra zal dan ook eene nieuwe vlag wap peren op al de stations ran het vasteland alsook op de forten der kuateilanden, die vooral t n doel zal hebben den handel in slaven te belemmeren. Zoo zal dan welhaast de slavernij feitelijk onmogelijk zijn in Afrika. Frankrjtfk. Waarschijnlijk zal als af gevaardigde in het Rhöne-departement, in de plaats van Rochet, die gestorven is, Ranc gekozen worden. De maatregel der paspoorten in Elzas-Lotharingen wordt zoo streng ge handhaafd, dat ieder, die zich zondereen dergelijk bewijs in eeu trein bevindt, on verbiddelijk uit het land wordt gezet. Men laat hem niet eens uit den wagon stappen, maar men sluit hem daarin op tot dat een andere trein komt waarmede hij op Fransch grondgebied wordt teruggebracht. Te Avricourt zijn reeds een Amerikaausch reiziger, een Poolsch student, eene Bel gische en drie Fransche dames en een geneesheer, die zich naar Weeuen begaf, teruggezonden. De additioneele rechten die door de Engelschen geheven worden van wijn in flesschen uit Frankrijk, hebben de Fransche wijnhandelaars doen besluiten gelijke rech ten te vragen voor Engelsche producten, die in Frankrijk worden ingevoerd. Spanje. Nog gedurig hebben feesten ter eere van de regentes te Barcelona plaats. Woensdag was er ten paleize een groot gastmaal, waar de gemeenteraad was genoodigd, gevolgd door een gala-voor stelling. Heden vertrok de koningin naar Valencia, waar zij eenige dagen zal ver toeven om vervolgens naar Madrid terug te keeren. Zwitserland. De Bondsraad heeft een crediet aangevraagd van 3.574.353 franc voor oorlogsmaterieel in 1889 be- uoodigd. Voor geschut was ongeveer de helft bestemd. In 1888 werd voor hetzelfde doel een bui tengewoon crediet toegestaan van 3.034.971 franc. Noord-Amerika (V. S.) Sir Thomas Esmond, die voor acht maanden door de Iersche partij naar Engeland was gezonden om er de //home rule" te be pleiten, heeft zich te New-York, aan boord van de //Alaska" ingescheept om naar Europa terug te keeren. Deu avond te voren hadden de leden der Iersche parlementaire kas hem een feestmaal aangeboden waaraan door tal van vrienden der Ieren werd deelgenomen. Men gaf hem een wissel van 10.000 dollars, welke door inschrijving ten behoeve der Iersche zaak bijeengebracht waren. Overal war Esmond bezoeken heeft gebracht, iu tal van groote en kleine plaatsen van Amerika, vond hij een levendige deelne ming iu den strijd der Ieren ter verkrij ging van de //home rule" en groote be langstelling voor Parnell en Gladstone. FINANCIEELE MEDEDEELINGEN. U Iu de op 28 Mei jl. gehouden gewone jaarlijk8che algemeeue vergadering van aandeelhouders der Nederladsch e Algemeeue Maatschappij vau Levensverzekering //Conser- v a t r i xt" te Amsterdam, werden door 35 aandeelhouders, zoo ten eigen behoeve sort. Wanneer een veldheer niet heeft kunnen overwinnen, kan hij zich nog met roem overdekken door met waardigheid iu zijn nederlaag te berusten. (Dit is ge woonlijk de opvatting van de verliezende, niet van de winnende partij.) Dit werd dus ook mijn houding en ik voer er wel bij, want ik had soms groote moeite om de stem van miju verontwaardigde portemon- uaie tot zwijgen te brengen, bij de toebereid selen die voor deze Zand^oortsche reis, werden gemaakt. Geheele mijlen japonstof kwamen mijn huis binnen, vergezeld van zooveel linten en strikken, dat men er de eerstvolgende 25 jaar alle Paasch-ossen mee had kunnen versieren. Overal in huis struikelde ik over modisten, gaas, kant, fluweel en tulle, nieuwe laarzen, reiskoffers enz. enz.. Maar eindelijk was alles gereed en werd mij de opdracht gegeven eens naar Zand voort te om naar kamers te zien. Ik mocht nog niet meer doen dan zien: mijn vrouw zou later wel beslissen en ik kree- een lijstje mee van de eigenaardigheden die de kamers niet mochten hebben. Met vertrekken die op den noordenwind ston den behoefde ik mij heelemaal niet op te houden, vochtig mochten de kamers niet zijn, ook niet al te droog. De ramen moesten goed gesloten zijn zoodat het zand er niet in stoof, de hospita moest niet jong zijn, want dan zou ze niet goed voor alles zorgen en niet te oud, want dan kón ze niet meer zorgen. Ook moest de dienstbode helder en beleefd wezen en de grootte der kamers gelijk aan de onze, ten einde er onze kleeden iu te kunnen leggen. Met al deze inlichtingen gewapend, vertrok ik dus naar Zandvoort, vast over tuigd, hoewel ik het niet zeide, dat deze model-kamers niet te vinden zouden zijn. Wanneer men te Zaudvoort het station uitgaat ziet men allereerst de twee groote steenen leeuwen, die aan den voet van de trap prijken welke naar de passage voert. Ik kan het niet helpen, maar die leeuwen maken altijd op mij een minder aange- namen indruk. Waarom zet men er niet een paar fraaie beelden, die vriendelijk wenken Leeuwen bij hekken en op brug- als bij vertegenwoordiging, uitgebracht 340 stemmen. Uit het verslag van den directeur der maatschapij tot toelichting van de jaar- lijksche balans over 1887 bleek, dat de maatschappij in dat jaar ruim f 11000 wns vooruitgegaan, terwijl uit zijn verslag, bevattende de tweejaarlijksche balans der tegenwoordige en toekomstige baten en lasten der Maatschappij (bij de statuten voorgeschreven) mede bleek, dat het bij de Nederlandschsche Bank gedeponeerde reservevonds in het laatste jaar was toe genomen met f 18426.96V5; dat het vol gens de eischen der theoristen berekende reservefonds der maatschappij zou moeten bedragen f 92800,79 en dat de bezittin gen der Maatschappij met inbegrip van haar bedrijfskapitaal,bedragen f92897.45Va; zoodat dit reserve-kapitaal als volkomen gedekt kon worden beschouwd. Dat zonder dit bedrijfskapitaal in aanmerking te nemen, binnen betrekkelijk korten tijd, die reserve volkomen kan zijn gedekt door steeds te verwachten aanwas van kapitaal, te deponeereu bij de Nederl. Bank. Die aanwas toch, sedert de vorige al- geraeene vergadering, wijst dan ook reeds tot op heden op het aanzienlijke cijfer van f 13,426.967s, met andere woorden, er lag in dépot bij de Ned. Bank tijdens de vorige vergadering (10 September 1887) f 30,291.037*; er ligt nu (28 Mei 1888) blijkens de ter tafel overgelegde verklarin gen dier Bank f 43,728.78. Men zou alsnu wel tot dividend-uitkee- ring kunnen overgaan, doch commissaris sen achtten het beter om daarmede zoo lang te wachten, totdat de volle reserve der maatschappij boven en behalve het bedrijfskapitaal, in klinkende munt voor handen was. Alsnu werd aan de vergade ring het voorstel gedaan om te besluiten tot niet-uitkeering van dividend over 1887 alsmede om de balans en winst- en verlies rekening over 1887 goed te keuren en vast te stellen en directeur en commissa rissen voor het afgeloopen boekjaar te déchargeeren met de goedkeuring van de begrooting ad f20.000 voor kosten van administratie en exploitatie over 1888. Hiertoe werd door de aandeelhouders beslotende balans en winst- en verlies rekening over 1887 werden goedgekeurd en directeur en commissarissen over het afgeloopen boekjaar ouder dankbetuiging gedechargeerd. Ter vervulling der vacatures iu het col lege van commissarissen werde i benoemd de heeren R. J. Kokes, industrieel te Utrecht, G. M. van de Pol, gepensioneerd kolonel der infanterie te Nijmegen en herbenoemd de aan de beurt van aftreding zijnde commissaris de heer F. A. van Geij- tenbeek en voorts tot leden der commis sie, aan welke het onderzoek der reke ning en verantwoording van hetloopeiule boekjaar in het volgend jaar wordt opge dragen, de heerenH. Fluijt, G. Smit en C. Kan, en tot leden plaatsvervangers de heeren: L. Drooglever Fortuyu, R. vau Leerdam en P. v. d. Hoog. Na afloop dezer vergadering van aan deelhouders werd door de verzekerden als commissaris uit hun midden bij acclama tie herbenoemd, de aan de beurt van af treding zijnde commissaris, de heer C. N. gen brengen mij altijd in eene stemming, gelijk aan die, welke ik ondervind wan neer ik een huis binnentreed, op welks deurmat het barsche bevel //voeten vegen// te lezen staat en ik heb meer sympathie voor die matten die het liefelijk woord wwelkom// tot opschrift voeren. Langzaam, zooals iemand die een ou- aangeuame laak moet gaan volbrengen, klauterde ik de trappen op die naar de passage voeren. Klaarblijkelijk had Zand voort nog slechts een oog open. De meeste winkels waren nog gesloten, slechts in enkele zag men menschen, die stonden te kijken of zaten te lezen met een houding, waaruit de overtuiging sprak, dat er nog niets te doen was. Andereu stonden te praten met de langzaamheid van menschen, die weten dat zij elkander nog wel eens zullen spreken en daarom de onderwerpen van gesprek niet dadelijk willen uitputten. Terwijl ik verder ging, trok het mijn aandacht, dat overal werd getimmerd, geverfdbehangen. Tegen verscheidene hotels stonden stellingen, terwijl men overal bordjes zag hangen waar kamers te huur waren en ook hier en daar een transportwagen zag staan, die zijn inhoud in een openstaand huis overgoot. Ik be sloot eerst Zandvoort maar eens rond te wandelen, voor ik de mij opgelegde taak ging vervullen. Langs een houten trap die half bedol ven was onder het zand, als een pas op gegraven antiquiteit, daalde ik af naar het strand. Het was vloed. Met kracht rolden de witstreepige bruine golven op de kust, braken en zonden het water naar alle zijden over het strand, zoodat ik dikwijls moest teruggaan. Schelpenvis- schers met bloote voeten en blootshoofds, haalden met hunne schepnettsn massaas schelpen op, terwijl zij telkens de groote golven behendig wisten te ontwijken. Van badgasten zag men op het strand nog geen spoor. Alleen zat in een boot, die hoog op het strand voor anker lag, een jong meusch in druk gesprek met een meisje. Aan deu horizon vertoonden zich eenige visschersschepen, die onbewegelijk schenen op de groene golven. Alles toonde aan dat Zandvoort nog Fehrmann, en in de plaats van den heer R. J. Koker voornoemd, de heer I. C. Rencher te Utrecht. Een drietal jongelieden in eene gemeente onder Clermont Ferrand gingen op uitnoodiging van een vierde met hem dineeren. Nadat zij smakelijk hadden gegeten vertelde de vierde man, zekere Antoine Barthélemy, dat hij geen cent op zak had en dat zij moesten weten, hoe zij het met den waard maakten. Daar op greep het heerschap stok en hoed en vertrok bedaard. Het drietal betaalde. Woe dend liepen zij daarop naar buiten en gin gen Barthelémy achterna, dien zij weldra hadden ingehaald. Berst was het schelden en vloeken tegen den valschen kameraad, die hun er zoo had doen inloopen en ver volgens trokken zij huune stokdegens uit, waarmede alle drie gewapend waren. Toen begon een geregelde marteling. Barthéle my werd over den eenzamen, langen weg, dien hij naar zijn huis had afteleggen, on ophoudelijk met de scherpe degens ge prikt zoodat het bloed hem door de klee deren sijpelde. Be arme jongen schikte zich geduldig in zijn lot, doch toen een hunner hem met zijn wapen eeu forschen stoot gaf, zonk hij neder. Een der anderen gaf hem met een ploertendooder een ge weldigen slag op het hoofd. Daarop na men de drie schavuiten het zieltogende slachtoffer op en brachten hem bij zijn vaner thuis, waar hij nog, voor deze hem eeu dronk waters, waarnaar hij smachtte, kon toedienen, den geest gaf. De moorde naars zijn gearresteerd. De derde internationale kunsttentoonstelling te München werd gis teren ten elf uur door den prins-regent, in tegenwoordigheid van talrijke genoo- digden, geopend. I)e president van het tentoonstellings-comité, Eugen Stieler, be groette den regent in een aanspraak, die door dezen beantwoord werd. De prins zeide o. a. ik dank u voor uw vaderlands lievende toespraak, en heet de kunstver tegenwoordigers uit het buitenland van harte welkom. Ik begroet deze tentoon stelling als de vrucht van de honderdja rige kunstontwikkeling iu Müucheuenzie met vertrouwen, evenals bij vorige malen, den goeden uitslag te gemoet. Daarna leidde het comité den prins rond door de tentoonstelling die, bijna geheel gereed, een prachtig schouwspel aanbiedt. Binnen- en buitenland zijn beide sterk vertegenwoordigd. Z o o a 1 s thans b 1 ij k t, 7 ij n te Hyères door den met vergiftigde stoffen vervalechten wijn van den wijnhandelaar Yilleneuve in het ge heel 264 personen aangetast; 60 van hen zijn ernstig ziek en 11 reeds overleden. Blijkens te Gibraltar gehouden expertise zullen de voorloopige herstellingen, aan roer en achter steven van het stoomschip Pi ins Freclenlc aldaar kuunen geschieden in ongeveer drie weken. Daartoe niet recht wakker was. In den tuin van de Kurzaal stonden de bruine stoelen, als aemechtig tegen elkander aangeleund, naast een geheele menigte van blauwe voetbankjes. Verder op het strand huis den de badstoelen, op een hoop als ver schrikte kippen, terwijl de twee poney's geheel opgetuigd, die in den zomer den last moeten dragen van onbekwame en onhandige ruiters, mij met verbaasde oogen aankeken toen ik voorbijging, wèl begrijpende dat ik die tusschen de 40 en 50 en kiezer ben, hun rust niet storen zou, evenmin als die van hunne onder nemers, vvier beenen op een allerbevallig- ste manier te voorschijn kwamen uit twee badstoelen, waarin zij een uiltje knapten. Een weinig verder zag ik de badkoetsen staan, waaronder een die het meer op wekkende dan spelkundige opschrift droeg z/Plaizier iu Zee." Alles toonde aan, dat Zandvoort zich gereedmaakte, om de badgasten, ook mij, te ontvangen. Zal ik nog beschrijven, met welke moei lijkheden ik bij het uitvoeren van mijn taak te worstelen had? Hoe ik al heel spoedig het lijstje van mijn vrouw in wan hoop volmaakt ignoreerde? Het zou den lezer al te zeer vervelen; genoeg zij het, dat mijn onder zoek ten gevolge had, dat mijn vrouw later eenige kamers huurde voor eeu prijs, die mij ijzen deed. We gaan dus, zoo gauw het weer wat zachter wordt, naar Zandvoort. Ik hoop nu maar, dat mijn vrouw de waarheid heeft gesproken en dat on3 verblijf aldaar ten gevolge zal hebben, dat ik dit jaar geen cent meer aan dokter en apotheker zal hebben uit te geven. Dit weet ik ech ter wel zeker, dat de meest extravagante nota van gedane visites en geleverde drank jes onmogelijk een totaal zouden kunnen bereiken gelijk aan het bedrag, dat mijn vrouw voor onze badreis heeft uitgetrokken Fidblio.

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2