BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. "llimiiiiëiïris- BEURSBERICHTEN. Industriêele en Finan- ciëele ondernemlnuen. Provinciale sn Stede lijke leeninyen. Premisiseningen. RECHTSZAKEN. De zaak met welker behandeliDg voor de Arasterdamsche rechtbank Zaterdag een aanvang werd gemaakt, behoort eigenlijk thuis in een der landen, waar men een jury heeft, bv. in Frankrijk. Het is een drama, gelijk men die twee maal per week in de //Figaro" beschreven vindt. De hoofdpersoon, die thans als be klaagde voor de rechtbank terecht stond, is David van Venetië, een 81-jarige si garenmaker. Op 12 April 1888 heeft hij een pistoolschot gelost op een meisje, waarmede hij vroeger verloofd was, Ca- tharina Wilhelmina Engelblik. Heel engel achtig kijkt ze hem op de terechtzitting niet aan. Er zijn, dit gebeurt in zulke zaken altijd, twee lezingen. Hooren wij eerst de verklaring van den beklaagde. Sedert April 1887 was hij met Catha- rina Engelblik verloofd. Waarom die ver loving is afgeraakt, blijkt uit zijn verhaal niet duidelijk. Hij spreekt op erg opge wonden toon, een glimlach speelt om zijne lippen, zijne oogen staan fel en zijn be wegelijk, de gelaatskleur van den man is bleek, eerder geel, kortom de geheele per soonlijkheid van den beklaagde doet ver moeden, dat de staat van zijne geestver mogens niet geheel in orde is. Onwille keurig denkt men aan hetgeen men in de gerechtelijke geneeskundemelancholia agitans noemt. Dit alles geeft den verde diger, mr. Deking Dura, aauleiug de recht bank uit te noodigen, beklaagde aan een geneeskundig onderzoek te doen onderwer pen. Nadat het O. M. zich bij monde van mr. Pleyte daartegen verzet had, wees de rechtbank het verzoek af. Het verhoor van den bekl. gaat nu voort. Hij is tot 3 Sept. 1887 met het meisje verloofd geweest. Hij hield zielsveel van haar en van het kind dat zij opvoedde, welks vader hem onbekend was. Het en gagement is afgeraakt, eigenlijk omdat haar moeder geen cadeau van hem aan nemen wilde. Die moeder was hem zeer ongenegen en zette hare dochter aan, de verloving te verbrekeu. Nadat dit geschied was, heeft hij haar nog wel eens opge wacht en gesproken, maar het onderhoud was voor hem zeer grievend. Zij (het meteje) schold hem uit voor al wat leelijk was. Acht dagen voor Paschen kocht hij een tweeloopspistool, dat hij betaalde door den verlovingsring, dien hij van het meisje ontvangen had, te gelde te maken. Zijn plan was zichzelf te dooden. Op 12 April wachtte hij haar op in de Tweede Wete ringdwarsstraat. Hij wist dat zij daar el- ken avond doorkwam om naar huis (Frans Halsstraat) te gaan. Hij wilde verzoening of: «de eeuwigheid in." Zij wilde niets van hem weten. Hij haalde het pistool te voorschijn en loste een schot op haar. Hij liep daarna hard weg en gaf zich, op de Vijzelgracht gekomen, in arrest bij een politie-agent. Te voren had hij het pistool op zijn eigen hoofd gericht; alleen het slaghoedje ontbranddehet schot zelf ging niet af. Het O. M. doet hem opmerken, dat hij in de instructie verklaard heeft, reeds 4 weken te voren het pistool gekocht te hebben, om zich en haar van het leven te berooven, als er geene verzoening tot stand kwam. Als eerste getuige trad tegen hem op zijne voormalige verloofde. Zij geeft de tweede lezing. Bekl. spreekt haar telken male tegen en //zweert" //bij de stof zijner vaderen" dat zij liegt. Zij verhaalt dat het engagement al eens meer af is geweest, omdat hij telkens vroeg naar den naam van den man, bij wien het meisje een kind buiten echt heeft. De verloving werd voor goed verbroken, omdat hij met alle geweld binnen 3 maan den met haar wilde trouwen. Zij was eigen lijk bang voor hem. Na afloop van het getuigenverhoor in deze zaak, was het woord aan het O. M. De subst. off. mr. Pleyte achtte de ten laste legging: poging tot moord, volledig bewezen en requireerde 6 jaren gevange nisstraf. De verdediger, mr. Deking Dura, doet in zijne pleitrede opmerken dat er ernstige twijfel bestaat of de bekl. wel het bezit zijner normale geestvermogens geniet. Een deskundig onderzoek scheen z. i. ten hoog ste gewenscht. Poging tot moord was hier, volgens den pleiter, in geen geval, daar, zooals hij met een beroep op de memo rie van toelichting tot het nieuwe wetboek van strafrecht betoogde, de ware voorbe dachte raad ontbrak. PI. mocht dus op een geringe straf aandringen. KERKfliEÜV/S. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Weesp ds. N. War- molts Jr., te Seksbierum; te Heems kerk ds. E. J. van de Roamer Nz., te Schellinkhout. Aangenomen net beroep naar Haarlem door ds. J. W. Knottenbelt van Schaarsbergen. Aangenomen door ds. Ruisch van Bugteren, predikant te Nieuvr-Vennep (Haarl.meer), het beroep naar Axel (Zee land). Bedankt voor het beroep naar Schie dam ds. Dijkstra te Hilversum. R. K. Kerk. De bisschop te Haarlem heeft benoemd: tot pastoor te Heemskerk den heer J. J. van Leipsig; tot pastoor te Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer) den heer Th. P. C. Sarter, en tot kapelaan der parochie van de H. Catharina te Amsterdam den heer P. A. F. Thier, die kapelaan was te Heemskerk. Frankrijk. De procureur-gene raal van Nancy is te Parijs, tot het ontvangen van instructies voor het geval, dat de maatregel der paspoor ten aanleiding zou kunnen geven tot conflicten aan de grens van El- zas-Lotharingen. Het Verbond der Republikein- sche Actie heeft eene vergadering gehouden onder Laguerre, waarin werd aangedrongen op ontbinding en revisie. De vergadering had plaats in een ondergrondsche ruimte van een brouwerij aan den boulevard Sebastopol. Er waren ook vele anar chisten bij tegenwoordig. De rijksbetaalmeesters zijn door den minister van Financiën per cir culaire aangeschreven alle 500 fr. biljetten in betaling aan te nemen. Tal van Franschen gepension- neerden, die in Frankrijk hun pen sioen hadden ontvangen, is de toe gang tot Elzas-Lotharingen gewei gerd bij hun aankomst te Novéant. Dit wekte veel opzien. De inwijding van den stede- lijken ambulance-dienst te Parijs heeft plaats gehad in den toyer van de Opera, in tegenwoordigheid van vele der aanzienlijkste personen der hoofdstad. Jules Simon hield een rede waarin hij de inrichting van den dienst uiteenzette. Uit daarna geno men proeven bleek,dat de benoodigde brancards voor het vervoer van ge wonden enz. in een zoo kort mo gelijk tijdsverloop ter bestemde plaat se kunnen zijn. Algemeen is men te Parijs ten hoogste ingenomen met deze uitstekende instelling. In de Kamer vroeg de heer Laur de urgentie voor de beraad slaging over een voorste], betref fende de behandeling van in Frank rijk vertoevende Duitschers. Dit voorstel strekt om in het Noordoosten van Frankrijk een stuk grondgebied, overeenkomende met dat van Elzas- Lotharingen, te bestemmen voor soortgelijke maatregelen als dd&r genomen zijn. De heer Goblet be streed de urgentie, welke met 509 tegen 7 stemmen verworpen werd. Duitschland. De politie te Ber lijn zou bericht ontvangen hebben, dat anarchisten een aanslag voor bereiden op het leven van kroon prins Wilhelm en van Bismarck, door middel van electrische helsche machines. Twee jongelieden, welke zich te Berlijn ophouden, zouden met de uitvoering zijn belast. De politie heeft hen echter opgespoord en houdt hen streng in 't oog. Naar de Landeszeitung ver neemt, is er voor den Orient-ex prestrein eene verlichting van de contrOle der passen ingevoerd. De reizigers met direct plaatsbiljet van Parijs naar Munchen en verder zijn nml. vrijgesteld van het vereischte een pas te bezitten, mits zij in het gebied van het Rijksland den trein niet verlaten. Het plan om dezen zomer te Keulen eene koloniale tentoon stelling te houden, wordt door de Kreuz-Zeüung afgeraden, op grond van de nog zoo geringe beteekenis van het land, als koloniale mogend heid. De keizer, die zich Zaterdag meer opgewekt voelde, maakte san half twaalf tot half twee met de keizerin en eenen vleugel- adjudant eeneu wandelrit in den Charlottechof waarbij nu en dan uitgestapt werd. Voor het gerecht is het pro ces wegens baleediging begonnen van den bekenden rijken socialist en afgevaardigde in den Rijksdag Paul Singer tegen twee conservatief-an- tisemitische tegenstanders, een lid van den gemeenteraad, Dopp ge- heeten, en den redacteur Bachler, die hem openlijk, deels iu eene gemeen teraadszitting, deels in een dagblad, beschuldigd hadden, aan zijne ar beiders en arbeidsters ware honger- loonen uit te betalen en de arbeids- loonen wreed neer te drukken. Sin ger is mede-eigenaar van eene groote zaak in confecties alhier, en het proces maakt in de werkliedenwe reld veel gerucht, omdat Singer, naar men zegt, de socialistische agitatie ook sterk met geld ondersteunde. De in de eerste zitting voor den reehter afgelegde verklaringen van getuigen waren voor Singer niet gunstig. Engeland. Volgens mededeeling uit Londen aan de Temps zullen slechts de wijnen uit Frankrijk, die meer dan 3 francs per flesch kosten, worden belast. De heer Constans heeft zich bereid verklaard de benoeming van goeverneur-generaal van Indo-China te aanvaarden. Een telegram van 2 Juni meldt uit Cairo De Egyptische regeering heeft via Zanzibar een brief ontvangen van Emin-pacha, gedagteekend 23 October, waarin hij schrijft geenerlei bericht van Stanley te hebben. Italië. De toestand van den keizer van Brazilië is gunstig. Het ver trek naar Aix-les-Bains is ophanden. De «Naamlooze Belgische vereeniging tot luchtvaarten» te Brussel heeft 3 Juni in den tuin der tentoonstelliug een prachtigen ballon captif van 1500 kub. Meter inhoud opgelaten, waarmede ver scheiden liefhebbers zijn opgestegen. Een staaltje van excen- triciteit levert een jeugdig Engelsch echtpaar. Voor hun huwelijksreis hebben zij een soort van kermiswa gen laten maken, waarmede zij thans te Verona zijn aangekomen. De eige naar heet Samler Brown, hij is schat rijk en ontegenzeggelijk een echt origineel. Het is een knap jong- mensch, fraai gekleed en zeer ge- distingueerd. Vau zijn vrouwtje mag hetzelfde gezegd worden. Hun rol lend logies is slechts eenige kubieke meter groot, maar keurig ingericht. Meu vindt er een bibliotheek, een fraaie alcoof, gemakstoelen, tot zelfs een keukentje met petroleumkachel en kooktoestelien er in. Bovendien voe ren de jeugdige echtelieden een pho- tographie-toestel en teekengereed schappen mede, waarmede menig schoon punt van de reis wordt op genomen. De photographieën en teekeningen haDgen netjes aan de wanden van hun salonnetje. De heer Samler is in November van het vorige jaar uit Londen vertrokken. Hij heeft Frankrijk bezocht, is nu in Italië en zal ook Zwitserland be zoeken. De wagen wordt door twee stevige paarden getrokken. Per dag wordt ongeveer vijftig kilometer af gelegd. Een jeugdige patient van dr. Mackenzie, Percy D., zes jaar oud, en die meer dan eeu jaar geleden in een hospitaal te Londen behandeld geworden, vertoefde met zijn moeder in Berlijn. Voor een kwaal aan het strottenhoofd had dr. Mackenzie bij hem de luchtpijpsnede ver richt. Op verzoek van den geneesheer be gaf zich de moedor met haar kind eer gisteren naar het slot te Chariottenburg en vroeg dr. Mackenzie te spreken. Nadat deze den kleinen Percy, die een canule draagt, onderzocht had, begaf hij zich naar den keizer om spoedig daarop terug te keeren en mevrouw D. mede te deelen, dat de vorst den knaap wiide zien. Toen mevrouw D. de kamer binnentrad, kwam de keizer haar vriendelijk tegemoet en reikte haar de hand, terwijl hij dadelijk vroeg, waar de kleine, die zieh achter zijn moeder verborgen had, zich bevond. Me vrouw 1). verzekert, dat zij, die aan de klauklooze stem van haar zoontje gewoon is, ieder woord van den keizer zelfs op eenigen afstand, duidelijk verstond. De kei zer verzocht haar te gaan zitten en nam, in een leunstoel gezeten, den kleine, die alle verlegenheid had afgelegd, op zijn knie en onderhield zich daarop bijna een uur lang met dr. Mackenzie en de dame over de ongesteldheid van het kind, ter wijl hij nu en dan vriendelijk met den laatste schertste. In don loop van het ge sprek vulde de vorst de zakken van den knaap met chocolade, zooals hij die zelf pleegt te gebruiken, er bijvoegende, dat .'leze chocolade het lastige hoesten zeer verzacht. Aan het einde van dit onder hond schreef de keizer het adres der dame op en iegde bij het afscheid de hand op het hoofd van den knaap, terwijl hij iu het engelsch zeide: „Ach, mijn arme, lieve jongen, hoe beklaag ik u, dat gij reeds nu aan deze ziekte lijdt, ik hoop echter dat gij spoedig beter zult zijn!" Dr. Mackenzie, die den keizer haarfijn mededeeling van de kwaal van den knaap had moeten doen, verklaarde dat hij over een jaar den kleinen Percy nogmaals ope- reeren zou en de vaste hoop koesterde, hem geheel te genezen. De keizer, die zich voortdurend in het engelsch met de dame had onderhouden, verzocht haar, nog eens terug te komen opdat hij haar aan de keizerin zou kunnen voorstellen. De parelviesoherij iu de Golf vau Mexico schijnt de grootste verwachtingen te zullei «vertreden. De meeste mosselen, welke uit de diepte der zee worden opgehaald, bevatten paarlen. Aan de kusten der Golf heerscht eene opgewonden heid welke slechts bij die welke de ontdekking van nieuwe goud velden teweeg kan brengeD, te ver gelijken is. De paarlen zijn meestal van buitengewone grootte en hel derheid. In December van het vo rige jaar werd daar reeds een parel gevischt, die 75 karaat woog en op de plaats zelve ver beneden de werkelijke waarde voor 14000 dol lars verkocht werd. De aannemers van het Auditorium-gebouw te Chicago, een reusachtig werk, hebben een voor zorg genomen, welke niet alleen aanbeveling doch tevens navolging verdient. Zij hebben namelijk bui ten medeweten van hunne werklie den eene zoogenaamde «blanket- accident policy» of open polis ge- sloteD, met een levensverzekering maatschappij, waarbij ieder werk man, die eenig ongeluk overkomt, schadeloos gesteld zal worden. iDgeval van overlijden zal eene som van 2000 dol. aan de familie moeten worden uitgekeerd en in geval van verwonding, wordt twee derde van zijn loon aan den werk man verzekerd, gedurende den tijd, dat hij niet in staat is den kost te verdienen. Of bij uitbestedingen van Staat, Provincie en Gemeenten, soortgelijke assurantie niet verplich tend zoude kunnen worden gesteld (N A. Wil.) De hoofdopzichter der politie Scott werd te Durham op straat doodgeschoten door een vroe- geren agent van politie, Wright. Deze was wegens wangedrag eerst van konstabel tot agent gedegra deerd en later ontslagen. Toen Scott dood wasneergevallen, schoot Wright zich met denzelfden revolver dood. TELEGRAMMEN. PARIJS, 4 Juni. {Reuter.) Gene raal Boulanger zal heden in de kamer een voorste! indienen. Vol gens de XIXe Siècle zal Boulanger het voorstel doen om over te gaan tot ontbinding der Kamer en de herziening der grondwet van 1875. v.A.ni.t&H. Sergeant, de broek van dien man daar, is slecht gemaakt, de eene pijp is langer dan de andere». «Ja, ziet u, luitenant, er is van morgen tractement uitbetaald en nu zal de slungel dat geld allemaal in zijn rechter broekzak hebben ge- stopti. §TOGM¥AARTS£gf£HTEN. Het stoomschip Batavia, kapt. de Gruiter, vertrok 2 Juni van Rotterdam naar Ned.-Indië. riet stoomschip Samaraiig, kapt. Sikemeijer, vertrok 2 Juni van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Zaandam, der N. A. S. M., van New-York, arriveerde 2 Juni te IJmuiden. Het stoomschip Rotterdam, der N. A. S. M., van Rotterdam naar New-York, passeerde 2 Juni des avonds 7.50 uur Dover. Het stoomschip Edam, der N. A. S. M., van Amsterdam, arriveerde 2 Juni te New-York. Het stoomschip Leerdam, der N. A. S. M., "ertrok 2 Juni van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Noord-Holland, van Rotter dam naar Java, arriveerde 3 Juni te Batavia. UIT D« VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN 1 Juni. A. Waller-Beuker z. Amst. - 2. H. E. Vreeburg-Vos d. 's-Hage. - C. M. J. Faes- De Groot d. Breda. - Mevr. Van Oordt-Le Poole d. 's-Hage. - C. H. Muller—Weytman d. Leiden. - A. Dasbach-Dielil z, Rott. - B. Zuhorn-Scheid- ges d. Rott. GEHUWD: 1 Juni. J. A. Ardts en P. Bijl, Beugen. OVERLEDEN: 31 Mei. H. J. Carno 54 j. Nieuweramstel. - A. M. H. Termars 43 j. Amst. - P. C. Anemaet 84 j. Gouda. - Wed. M. Wachter-Griffin, Rott. - 1 Juni. S. Calisch-Praëger 61 j. Amst. - B. Schoemaker 38 j. Amst. - W. C. Schouten-Van Hoogendaalen 51 j. 's-Hage. - Wed. Hndson- Lovison, Brussel. - L. P. Hemerik 86 j. Leiden. A. de Geus-Voordendag 70 j. 's-GravendeeL - J. Doelman 78 j. Maasland. - J. C. Hogewoning 30 j. d. Koudekerk. - Wed. M. E. Zuijdam-Hal- berstadt 77 j. Rott. - 2. Wed. N. Beljers-Visser 71 j. Puttershoek. - A. C. C. van Lakerveld Bisdom, Kralingen. - D. J. A. Samot, 's-Hage. - 8. L. van Leeuwen 76 j. Rott. 4 Juni 1888. EUROPA. C.it. N. W. Schuld. 2'/, dito dito dito 8 dito dito dito 87i dito Ohligatiëu 8'/a Oblig. Amort. Synd. 8'/2 YnUffilUrglBKa Orig. Inochrijving 8 Obl. Leoning 1867 5 dito iu Papierrente 5 Goudleeniag - 5 dito 1881 4 I telle inschrijving 1831/81 5 4o. Ct. Adm. Lamaia 5 zo. do. Noltenins 5 lo. Paasei. Leening 5 Oesienirtfk» Oblig. in Pap. 1878 4'/a •li to dito 5 iito dito Zilver 5 lito dito dito o 5 dito Goud 4 »bi. Schatk. 1844 4 Ï'JL BI. 1858/84 8 dito 1881 5 dito 1888 5 >b Hope 1798/15 5 •(ito ïna. 6a S. 1855 5 OM. 1862 -Mo 1864 lito 1806 lito 1877 iito 1877 le. Oost. ■iito dito 2e Serie lito dito 3 e dito iito 1872 Gecons, 4! to 1878 dito. lito 1884 dito lito 1860 2e Leen. 47, iito 1875 Gecoua. 41/-; lito 1880 dito 4 Obl. Leening 1867/69 4 •lito Goudl. 1888 6 Dbl. Porp. Schuld 4 iito baitl. 1876 2 iito binnenl. Amor. 4 iito dito Perpet. 4 liepriv. Gul. 5 iito Alg. Seh. 65 ger. iito 1868/65 ger. iito 1869 6 lito gereg .seöe©. OM. 1851 iito 1864 ObL Londen 1865 üto Leen. 1875 iito dito 1886 iito dito 1868 iito diio 1888 iito goud 1879 Haarlem2Vs 65 —70 dito oude Leen. 87a 877-927i dito 1887 87, 967,-977, dito 4 99 —101 Genot, koe». 76 89 L00 100 99"/,. Nederhafi 76 li Amst. Hy.bank Pbr. 47» dito dito dito 4 10078 Arnh. Hyp.-B.Pbr 47a 67»/1# dito dito 4 «07. 717, 91'/, 87 897, 887, 797, jGenot. koers. lop/, 1007, 101 1007, 1097- 1017, IOD/8 1007, 1017, 100?/, 1027, 1027, 208 1027, 1017» 80 103 Gemeonte-Cred ObL 47» dito dito 4 's-Grav, Hyp. Pdbr, 41 dito dito 4 Holl.Hyp.-B.Pdb. 47a dito dito 4 Nat. Hyp.-B. Pdbr. 5 dito dito 47s 629/i« Hederl. Bank. Aand. 6116/i8 Hyp.-B.Pndb. 47» 8374 dito dito 4 6317ie "Ned.» Aand. dito dito Obl. 5 dito dito 47s dito dito 4 Utr. Hyp.-Bk. Pdbr. 47, dito dito 4 Z.-HolL Hyp. Pdbr. 472 61 997a 987, 101 817, 947, 100 997. 937; 497, 9974 10174 1007a 1017, 03, Haarl.-Zandv. Aand. Holl. IJz. Spw. dito dito Oblig. 1884 4 M. t. Ex. v. St.Sp.Ad. dito Obl. 1879/81 4 dito dito 1888 4 507,6 dito dito 1870 5 51 dito dito 1878 5 92*/8 N. Centr. Sp. Aand. 94 Va dito dito Oblig. 9274 dito gestemp. dito. 987b dito do. Uit. Schuld 8/74 Ned. Ind. Sp.-Aand. 7574 dito Oblig. 1879 8 817ie dito dito 1869 475 102 667a 47 617a 7574 12 Amiterd. Obl. 1861 87a| Secep. 1886 872 Rotterd. Ob 1886J8V-I N.R.Sp-volgef.Aand. do. niet-voIger.Aand. dito dito dito dito Leening 1836 81/- dito dito 1875/78 5 Ned.-Westf. Aand. dito Obligation 47* fSong&rtl&c Thoiss-Sp. Aand. 5 dito Obligatiën 5 ItalSë. H7m Vict. Em. Obligatiën 5 West-Sicil.Spw. do. 5 Zuid.-Ital.Sprw. do. 8 Oostenrtfk» Fr.-Oost. Sp. Aand, Polera Warsch.-Brb. Aand 4 Wars.-Ween en. do. dito dito Oblig. 5 Ruslaad, Gr. Sp.-M. Aand. Hypotheek Oblig. dito dito dito dito Baltis. Spw. Aand, Charkow Azow dito 5 Iwang-Dombr. Obl. 47» Jelez-Griaai. dito. 5 Jelez-Orel do. 5 417, 187a 10074 101 1007, 100 957- 977a 5 <7* 4 8 8 Kursx-Ühark dito 5 dito Asow dito E Moak.-Jaroslow Obl. 5 Moskow-Kurak Obl. 6 Mosk.-Sinolcnsk.do. 5 Orel-Vitebsk. Aand. 5 Losow.-Sewaat do. 5 PotS-Tiflis Oblig, l'rausoaueas Jó. Z. W.Spw.-M. Aand. 5 /Ssees'ëka, Centr. Pacific. Aand. Chio. North. West. dito. Ie Kyp. 7 dits Jowa Midi. do. dito Mad. Extenado.7 dito Meuomeuee do. 7 dito N. W. Un, do. 7 dito Win. St. Pet. do. 7 dito Sonth.-W. Obl. 7 Illinois Leas Cort 4 dito Centr. C. v. A. Kansas Pacific Ob!. 0 Louis v. Nash v.C.v.A. dito Adjust, honds. San Franc. Obl. 6 dito Alg6iu. Hyp. do. 6 Miss. Kans. Tex Asud. do. U. Pac. S. Br. Obl. 6 Miss. Pac. South. do. 6 St.P.M.&Man1 sHdo.ï dito goc. 2e Hyp. do. 6 South. Paeif. Spw. do 8 Unioa Pacific, dito. 6 Genot, keer» 96 817s 102'/,, 101»/, 90 84»/. 82 97'/, 60'/, 52 80 141 181'/, 138'/, 182'/, 181»/, 182 182'/, 121'/, 97'/, II»1/, 112'/, 52»/, 100'/, 117»/, 118 1»"/.. 110 98% 112'/, 116 113 112 144'/, 101»/, 24 80»/, 17'/, 141 94 91 Haarl. Tram. Aand. N. k Z.-H. Stmtr. A. dito Oblig. 96 V, 103 '/a .00 8174 607u .00 'O Vb 88 487, 887, 99 110 947B 82 67 557, 92 79 837a 957/8 Stad Amst. flOOO.a dito f 100.8 Ainst. Kanaalm.C.v.A. Rotterdam 8 Gemoente-Crediet 3 Pal. v. Volksvl. 1807 dito 1869 f2.50 Stad Antw. 1874. 8 dito Brussel 1887 reo.27 Statttsleening 1870 Thesss. Reg. Pr. Obl. 4 OoNtenrflk. Staatslconing 1854 4 iito. 1860 dito 1864 Crediol Anst. 1858 Stad "Weenon 1874 Sftnfcftsen* Th. 100 1855 87 Staatsleening 1864 5 dito 1866 5 S§wSSacr5ari«2. Geneve 8 BIVESSIH, Ct.Yer.Am.Sp.leSor. dito dito 1887/4 dit dito 2 a do. dito dito 8e do. Vg. 1 l4yp.Spw.Obl. Pro» Quebec, do. 5 Prol i gatie 2 pCt 1087, 11274 103 104 1027» 139 ƒ*.- 897b 90 97 987s 105 108 180 V, 1417, 107 148 1383/4 1257, 94 967/8 181 '/97b IOP/4 108

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3