dat in verhand stond met riolen. Mijns uziens zouden dus termen bestaan de pomp te luiten. Ik acht het wenschelijk een Nortonwel e slaan en daarmee de pomp in verbinding te De meerdere uitgaven wegen wel op egen de voordeelen van goed water. Ik stel dus voor te besluiten een Nortonwel e slaan op de N. Groenmarkt en B. en W. te nachtigen hiervoor over f 850 te beschikken. Voorzitter. Het voorstel van den heer is eigenlijk een amendement op het oorstel van B. en W. B. en W. hebben over die zaak gedebatteerd !n meende dat het voorstel zeer aannemelijk Wij wenschen wel gelegenheid te hebben hier een Nortonwel te slaan. Bijvoet. Ik zou in dit geval niet die uitgave doen, nu de onderhandelingen met de luinwater-Maatschappijhangende zijn. Het is eel goedkooper te wachten tot wij duinwater In Utrecht heeft men ook Nortonputten gemaakt, zonder succes. Men moet wel weten waar meu heengaat. Voorzitter. De wethouders hadden gewild een pijp aan te brengen voor duinwater. Nu zegt meneer Lodewijksboor een nieuwe wel. Wat zou het hinderen er de proef eens van te ne men? De heer Enschede heeft ook een paar Nortonwellen laten slaan, hier in de stad. Bijvoet. Is dat water van meneer Enschedé, waarvan u spreekt, chemisch zuiver? Voorzitter. Dat weet ik niet. Bijvoet. Als de stad zoo iets doet, moet zij dat beter doen dan particulieren. Waller. Ik heb uit het voorstel van den heer Lodewijks opgemaakt, dat deze f 300 boven de f 550 voor een pomp wou toestaan. Is dat zoo P of kost alleen de wel f 850? Lodewijks. Ik had eerst gedacht voor te stellen aan de pomp te verbinden een drinkwa terfontein, doch dit kwam mij als een halve maatregel voor, daar de fontein alleen zomers l gebruikt wordt. De pomp zou blijven bestaan en het slechte water toch gedronken worden. Ik kan den heer Bijvoet mededeelen dat het water van Nortonwellen wel niet zoo is als duinwater, maar dat het toch zeer goed is. Wat de onkosten betreft, ik weet dat hier wellen zijn gemaakt voor f300. Enschedé. Ik kan de heeren mededeelen dat ik hier weet van twee Nortonwellen, die f 130 kosten en delicieus water geven. Van der Steur. Ik kan er dit nog bijvoe gen. We moeten hier 28 a 29 meter diep gaan en dat water is zeer voldoende voor drinkwater. De Kan ter. Ik gevoel veel voor het voor stel van den heer Lodewijks, maar ik weet niet of het noodig is dat nu te doen. Zooveel lui hebben mij vroeger verzekerd dat het water goed is, dat ik neiging gevoel dat aan te nemen. Nu hebben wij eene verklaring van den heer Snel- tjes, dat het water niet goed is. Dat onderzoek is geschied toen de groote pomp defect was en een hulppomp geplaatst was. Daar deze telkens aan den gang moet worden gemaakt, wordt er dikwijls vuil water in geworpen. Als die boel iu orde wordt gemaakt zullen we dat kunnen doen zonder f300 uit te geven. Lodewijks. Ik geloof dat vroeger het water evenzoo was als tijdens het onderzoek. Ik heb getracht water-analyse te krijgen uit den omtrek. Dat was slecht en het zou wel wonder zijn, als dan het water op de Groenmarkt goed was. De Kanter. Ik heb uitstekend water en woon toch niet zoover daar vandaan. Ik heb door mijnheer Macaré hooren zeggen dat van die pomp veel gebruik wordt gemaakt. Het amendement van den heer Lodewijks wordt thans aangenomen. Tegen stemden de heeren Berkhout, Stolp, Stoel en de Kanter. Punt 12. Procesverbaal kasopneming. Voor kennisgeving aangenomen. Punt 13. Rekest J. A. Okhuysen c. s. veran dering benaming «Breesteeg» in «Breestraat*. Goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat hij verlof heeft ontvangen met 1 Juli voor 4 weken uit de stad te gaan. De Kanter. Straks heeft u gezegd, dat u de zaak van de overbrugging van den overweg op de agenda had gezet om eenige richting te geven. De snelle afloop heeft mij eenigszins ver rast. Een vraag die de heer Macaré heeft gedaan, luidt of de Maatschappij er mede in kennis ia gesteld. U heeft gezegd van neen. Zon het geen aanbeveling verdienen dat te doen? Voorzitter. Als u de gemeentewet naziet, zal u zien dat dit niet goed is. Niets meer aan de orde zijnde wordt dg ver gadering gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 6