gemengd mehys. subsidiair tot niet ontvankelijk verklaring aan den officier van justitie en onmiddel lijke invrijheidstelling van zijn cliënt op grond dat deze blijkens de stukken niet was gedagvaard en niet had terechtgestaan onder een anderen dan zijn waren naam, die eerst bij de uitspraak der rechtbank was geconstateerd en waartoe toen het on derzoek werd hervat. Pleiter meende dat de rechtbank in deze gehandeld had in strijd met artikel 212 Wetboek van straf vordering. De proc.-gen. kon zich met het door den verdediger aangevoerde niet vereeni gen. Indien dat zou opgaan dan had een misdadiger slechts een valsehen naam op te geven om zijn gerechte straf te ontgaan. Z.E.G.A. achtte overigens het bewijs vol doende geleverd en eischte bevestiging van het vonnis. De uitspraak in deze zaken is op he den bepaald. De rechtbank te Maastricht heeft Dinsdag uitspraak gedaan in het navol gende civiel geding. Dr. P. te Heerlen had indertijd wijlen den heer De L. al daar geneeskundig behandeld. Voor deze behandeling had hij in rekening gebracht f9000, welke vordering door de erfgena men werd betwist, die hem eene som van f 1014.50 aangeboden. De rechtbank kende den eischer een honorarium toe van f 2266, en wel naar de volgende taxatie: 382 gewone visites, a f 1.50, f573; 579 vaste visites, a f 2, f1158; 42 nachtelijke visi tes, a f5, f210; 29 consulten, a flO, f 290attesten f25; diverse uitgaven f 10 te zamen f2266. B IJ 1T E LA I) Engelanj. O'Kelly, nationalistisch afgevaardigde voorBoscommon,is Woensdag nacht te Londen gearresteerd, beschuldigd van opruiing tot boycotten. Ierland. Zooals vermeld, zou Vrij dag te Killimer een zekere Connell uit zijn hofstede worden verwijderd. De sheriffs uit Kilrush, vergezeld van een sterke troepenafdeelïng en politieagenten, begaf zich er heen, maar hoewel de afstand slechts anderhalve mijl is, duurde de tocht drie uur omdat de weg met allerlei voor werpen versperd was. Op de nauwste punten waren zelfs barricaden opgeworpen, terwijl een brug, dien men moest over trekken, vernield was, zoodat de troep door de rivier waden moest. Het huis van den boer, die uitgezet moest worden, was omringd door een groot aantal landlieden, die eene dreigende hou ding aannamen en met moeite door de politie-agenten werden uiteengejaagd. Toen men daarop het huis naderde werd er uit de vensters kokend water uitge stort, zoodat vele agenten min of meer ernstige brandwonden bekwamen. De kom- mandant der soldaten gaf toen order om te schieten op ieder, die zich aan een der vensters vertoonde. Toen werd de deur ingerammeid en drong men binnen. Ouder de uitgezette familie bevinden zich zeven kinderen van vijf tot zestien jaar en eene stokoude vrouw, die zich bijna niet kon voortbe wegen. Duitschland. Te Berlijn heeft zich een voorioopig comité gevormd, dat zich ten doel stelt de bevrijding van Emin-pncha, het stichten eener handelsgemeenschap in de noordelijke meren en in verband daar mede, het oprichten van een duitsch-oost- afrikaansche maatschappij. Men verneemt, dat de Czaar in den aanstaanden herfst een tegenbezoek aan keizer Wilhelm te Berlijn zal brengen. De koning en koningin van Saksen zullen hun noorweegsche reis tot de Noord- kaap voortzetten. Portugal. He koning en de koningin zullen, na het huwelijk van den hertog van Aosta te Turijn te hebben bijgewoond, naar het Noorden van Europa gaan. Tij dens hun afwezigheid zal de kroonprins regent zijn. Op raad der doctoren zal de koning de reis doen ever zee en met de koningin, die over Spanje gaat, in Zwitserland samen komen. Rusland. Het „Journ. de St. Pé- tersb." zegt bij het vertrek van keizer Wilhelm, dat als de duitsche keizer door zijn bezoek heelt willen toonen, dat hij van den wensch bezield is, zoodanige vertrou welijke betrekkingen in het leven te roepen, welke arm de vriendschap tusschen beide rijke'i ten goede komen en het vertrouwen op het behoud ^an den europeeschen vrede bevestigen, hij zijn doel voor lange jaren volkomeu heeft bereikt. Het blad twijfelt niet, of alle mogendheden zullen dezen nieuwen, hoogstgewichtigen waarborg voor het behoud des vredes met grooten bijval begroeten. Italië. Volgens bericht uit Massowah, hebben de leden der grieksche kolonie aldaar, op raad hunner regeering, de door de Italianen geheven gemeentelijke belas ting betaald. Briefen uit Parijs. Parijs, 24 Juli. De sueepen blauwe lucht en de zonne stralen, die wij in de laatste dagen gezien hebben, hebben hier het sein gegeven tot het vertrek van een zeer groot aantal per sonen. Vooral zij die zwavel- of ijzerhou dend water moeten gebruikeD, hebben zich met grooten haast verwijderd, want omdat de zon zich zoo lang schuil heeft gehou den, zijn zij minstens veertien dagen ten achter! De een en twintig dagen badens zijn even onverbiddelijk voor hun aanhan gers als de een en twintig dagen van den soldaat in reserve. Niet het minst zijn het de dames die naar de baden verlangen, of ze ziek of gezond zijn, en men kan zich begrijpen dat eene Parisienne, die den ganschen winter van bal op concert en van concert op schouwburg heeft geleefd, naar frissche lucht, groeu gras en kalmte verlangt, nog daargelaten dat zij niet voor de huishouding behoeft te zorgen en door een enkelen druk op een electrisch belletje een zwartgerokten en witgedasten kabouter oproept, die zwijgend en ernstig alles brengt wat zij begeert. Tot mijn zeer groot genoegen neemt het rijk der pianino in families, die huw bare dochters hebben, een einde. Wie heeft niet vaak gelezen of, erger nog, zelf ge hoord hoe de vrouw des huizes, wanneer er jonge heeren tegenwoordig zijn, tot de dochter zegt: «Kom, Emma, speel eens iets," en tot de bezoekers//Zij kent niets uit het hoofd en dat is ook het ware niet, vindt u wel?" Waarop Emma haar offer aan den Baal-pianino brengt en onze arme ooren als doorkerft met eene hak kelende voordracht van een salonstuk, dat zij dagen te voren met veel inspanning heeft bestudeerd. Dit nu is veranderd; men speelt niet meer, zingeu is thans de mode. Of de on gelukkige jouge heeren er bij winnen, zal de volgende winter moeten leeren. Er is hier onlangs een man begraven, wiens nagedachtenis bij vele slechte kaart spelers in dankbare heriunering zal blijven. Het is baron Bastard, die op zijn 60e jaar is ovorleden en die wel een van de zon- lingste spelers is geweest, welke ooit aan een groene tafel hebben gezeten. Hij was de gelukkige bezitter van een kolossaal vermogen, verkregen en steeds vergroot door de groote opbrengsten van ameri- kaansche kolenmijnen, en was niet zuinig met zijn geld. Prompt te vier uur des na middags kwam hij in zijn club om er een partij écarté, baccarat of bezique te spelen en hij ging niet heen voor twee uur in den nacht. En altijd, altijd verloor hij, want hij kende zelfs de allereerste regelen van het spel niet. Bastard was een effect voor zijn club, waarvan naar believen coupons te knippen waren. Wanneer men bezwaar maakte om met hem te spelen, door een begrijpelijk gevoel van kieschheid gedreven, werd hij rood van toorn en gebeurde het vaak, dat vooral diegenen, die niet al te best bij kas waren, zich gaarne lieten dwingen hem als partner aan te nemen. Wauneer deze zich dan eindelijk schaamde om nog meer te winnen, klampte hij een ander aan, zelfs wauneer deze in de vestibule ziju jas reeds aantrok om heen te gaan. En uooit beklaagde hij zich over zijn ongeluk, het was alsof hij zich het verliezen tot eene roeping had gesteld. In zijn jeugd was dit zeldzaam perso nage onderprefect te Morlaix, in Bretagne. Het wa3 in den tijd van het keizerrijk, gedurende den veldtocht in Italië. Terwijl hij met verlof te Parijs was, hoorde hij de tijding van het vredesverdrag te Villa- franca, juist op een middag toen hij de bank hield in het baccarat. Zijne eerste opwelling was, om zijn plicht te doen en in zijn district de goede tijding te gaan aankondigen, zijn tweede om zijn spel rustig voort te zetten. Eerst na een maand keerde hij naar Morlaix terug, waar hij ten eerste een groote baal biljetten vond, die de prefect hem had gezonden om in zijne dorpen te doen aanplakken en een brief van den minister van Binnenland- sche Zaken, die hem meldde (lat hij we gens onwettige en langdurige afwezigheid was afgezet. Hij verbaasde zich zeer over dien maatregel en zeide later leukweg: «Wat kon het dien minister toch schelen, of ik aan (le boeren in mijn district den vrede van Villafranca bekend maakte? Zij zouden toch niets van de biljetten hebben begrepen, want zij verstaan alleen hun dialect, het plat bretonsch!" Emile Zola heeft zich candidaat gesteld voor de Académie, die bekende vergade ring van de meest omkranste hoofden op het gebied van kunst en wetenschap. Men verbaast zich zeer over dit besluit en noch zijn vriendeu, noch zijn tegenstanders kun nen zich verklareu dat hij, die altijd tegen dit lichaam heeft uitgevaren, thans solli citeert naar het lidmaatschap. z/Ik wil eens zien of er voor mijne ideeën plaats is in het Instituut!" heeft hij trotsch tot zijne vrienden gezegd, die hem ondervraagden. Ik geloof dat ziju kans slecht staat, want men is het hier tamelijk wel eens met de woorden, die een der Leder, van de Aca démie heeft geuit:" „Al het water van de Seine zou niet voldoende zijn, om al het vuil af to wasschen van (lengene, die ons thans gastvrijheid vraagt." Xavier. De „gérants" van de N a t i o- nale Bakkerij, welke Donderdag 11. op bevel van bet tentoonstellingscomité ver nield is, hebben de zaak reeds Maandag in kort geding voor den president der Brus- 8elsche rechtbank gebracht. Zij eischten machtiging tot het herstellen der inrich ting, met voorbehoud van de beslissing op wiens kosten dit geschieden zal, en tol voorloopige voortzetting van den verkoop, en verzochten bovendien benoeming van een deskundige tot het opnemen van de schade. De advocaat van den „Grand Concours" heeft zich tegen dezen laatsten eisch niet verzet, zoodat de president aan dit verzoek van de eischers voldaan en een deskundige benoemd heeft. De beide andere punten van den eisch werden daarentegen namens den „Grand Concours" wel bestreden, doch de president heeft niettemin den eischers machtiging verleend tot het her stellen hunner inrichting, en ten aanzien van het andere punt partijen reeds Dinsdag opnieuw voor zich gedaagd, ten einde contradictoir gehoord te worden over den aard der waren, welke (le vereenigde bak kers verLocht hebben, waarna de president beslisser, zal of met den verkoop voorioo pig al dan niet zal kunnen worden voort gegaan. In de mijn Magny te Mont- ceau les-Mines (Fr.) zijn Maandag- zes arbeiders en acht paarden door verstikking- om het leven gekomen. De ramp te Dieppedalle. In een onzer laatste nummers komt het bericht voor van eene verschrikkelijke pe- troleumontploffing gevolgd door brand, welke te Dieppedalle, bij Bouaan, heeft plaats gehad aan boord van de spaansche stoomboot «Asturiano", welke den 27en Juni van New-York vertrok in den 12en Juli te Bouaan aankwam. Omtrent dit voorval wordt nog het volgende gemeld: Het stoomschip had aan boord 8.840 vaten petroleum en was den 16en begon nen dezen voorraad te lossen in het pe- troleumbassin. Het was in het middaguur, zes werklieden waren nog aan boord ge bleven, de vijf-en-twintig man der ekwi- pnge waren aan land gegaan en de kapi tein naar het spaansche vice-consulaat, toen het onheil plaats had. Eerst hoorde men een allergeweldigsten slag, welke eenige seconden later door een r.og heviger los barsting werd gevolgd, gelijkende op een artillerievuur, het achterschip vau de Astu- riano" was geheel uiteen gesprongen en een vuurzee bedekte het geheele vaartuig. Een verstikkende damp sloeg naar de landzijde over. Eenige planken waren door de ontploffing op het land geslingerd. De ramp is, naar het schijnt, veroor zaakt door de onvoorzichtigheid van een stoker, die een lamp te dicht bij een der schotten in de machinekamer had gehan gen,welk dun getimmerte vlatu vatte, waarna liet vuur zich in een ommezien verspreidde en het ruim bereikte, zonder (lat men het heeft bemerkt. Van de schepeliugen zijn een kajuitsjongen en een stoker in de vlammen omgekomen. Van de arbeiders die aan boord waren verloren er drie het leven. Men zag er één door vlammen omringd op het dek heen en weer snellen, maar hij kon niet gered worden, weldra verdween hij in de vuurzee. Een ander sprong van b iord op een vlot en kwam er gelukkig slechts met een gebroken arm af. Het vuur deelde zich daarna mede aan de //Juliette" eeu in de nabijheid liggendeu driemaster en ook dit schip verbrandde totaal. Op een der vlotten, welke bij de lossing gebezigd werden, lagen 1000 vaten petro leum. Dit vlot lag naast de //Asturiauo", maar men slaagde erin het los te maken en naar zee te doen afdrijven. De ontploffingen waren zoo geweldig, (lat in bijna alle huizen van Dieppedalle de glasruiten verbrijzeld werden; deuren die op slot waren sprongen open, ofschoon de //Asturiano" minstens 200 meter van de plaats aflag. Zes personen worden vermist, drie Span jaarden en drie Franschen. Eenige gekwet sten zijn naar het hospitaal overgebracht. Men vreesde een oogenblik voor groo- tere onheilen en wel dat de petroleum, die brandende uit het ruim liep, met den stroom der Seine zou mededrijven en ook nog an dere schepen in vlam zetten. Geluk kig heeft dit niet plaats gehad. Het wrak van de //Asturiano" is op de ku3t bij Quevilly gesleept. De schade wordt geraamd op ruim een millioen fraues. Alles was echter door assurantiën gedekt. Voor de rechtbank te Beims stond onlangs terecht zekere Constant Douce, wegens poging tot moord met voor bedachten rade. Douce was een anarchist. In 1880 was hij de ziel van talrijke werkstakingen, in het departement van de Maine, die, in weerwil van zijn bloedige aanspraken en vertoogen, geen botsingen ten gevolge had den alles wat hij er mee won was eene veroordeeling tot zes maanden gevange nisstraf. Toen hij de gevangenis verliet was hij nog feller verbitterd tegen de burgerij dan vroeger, maar dit belette hem niet zijn persoonlijk belang in het oog te houden. Deze woedende anarchist droomde er van, het klinkt zonderling, om zelf eigenaar te wordenhij wilde een eigen huis bezitten en begon, met daartoe een klein kroegje op te zetten, dat hij na eenige jaren voor- deelig verkocht. Met eenige duizenden francs in den zak kocht hij een huisje en werd koopman in aardewerk. Daar hij werkzaam en schrander was, ging de zaak goed; terwijl hij de boeren bereisde, ventte zijn vrouw hare waar in de stad. Op een goeden dag evenwel werd deze bij eene verstopping, licht gewond door het rijtuig van den president der rechtbank, geheel buiten de schuld van dezen, die zelf mende. Hij zorgde er evenwei voor, dat zij onmiddellijk goed verzorgd werd en ging niet heen voor hij zich had overtuigd dat zij weder naar huis kon gaan. Toen Douce terugkwam en de zaak hoorde, ontstak hij in woede, en barstte uit in verwenschingen tegen //die rijkaards, die het volk verpletteren!" Hij nam zijn geladen revolver en begaf zich naar de woning van den president der rechtbank, die hem in ziju kabinet ontving. Douce voer hier hevig uit tegen de kapitalisten, maar de waardige en energieke houding van den president veroorzaakte, dat hij geen gebruik van zijn revolver maakte en eindelijk de deur werd uitgezet. Overspannen en zenuwachtig begaf Douce zich buiten de stad, met de revolver iu de hand, om den eersten den besten bur ger die voorbijkwam, te dooden. Vergeefs smeekte zijn vrouw hem om mede te gaan, hij herhaalde gedurig: „ik moet een rijk aard dooden Waarom de vrouw, die een ongeluk kon vermoeden, hem niet met dwang naar huis liet brengen, is zonderling. Zeker is het dat zij het niet deed. Te negen uur des avonds zag Douce eeu open rijtuig aan komen, dat stapvoets reed. Hij stond op, naderde en vuurde tot tweemaal toe op deu persoon die er in zat, een wijnhande laar, dien hij zelfs niet eens van aanzien kende. Deze werd gelukkig slechts licht gewond. Douce werd veroordeeld tot 12 jaar dwangarbeid. Wellicht ware opsluiting in een gekkenhuis hier doelmatiger geweest. Opeen wisselkantoor van een agent te Buenos Avres kwameu onlangs (les middags te half een, vier mannen die den patroon wenschten te spreken. De jongste bediende, een knaap van vijftien jaar, was er op dat oogenblik alleen, daar zijn patroon en de andere bedienden wa ren gaan ontbijten. De vier mannen zeiden dat zij op den terugkeer van den patroon wilden wach ten en namen eene gemakkelijke houding aan, daarop riep plotseling een hunner: z/kijk daar eensterwijl hij naar het ven ster wees. De bedieude, meenende dat er iets bi- zonders te zien was, ging naar het venster en ontving daarop onmiddellijk een ge weldigen slag op het hoofd met een ijzeren werktuig, zoodat bij bewusteloos op den grond viel. Toen gaf een ander hem een messteek en daar ook dit hem nog niet (loodde, wurgde een derde den armen knaap met een touw. Toen maakten zij zich meester van de waarden, die voor het venster lagen en gingen bedaard heen. Drie dagen later had men echter al de boeven reeds opgepakt. De vallei van de Avre in Normandië, met hare prachtige weilanden en bosschen, bezit ook heerlijke waterbron nen en beeken. De stad Parijs zou het water van die bronnen en beeken wel naar haar toe willen leiden, maar dat willen de bewoners dier vallei, de boeren van Foissy, Bueill enz. volstrekt niet hebben. Schadeloosstellingen werden door hen met verontwaardiging van de hand gewezen. De Avre brengt verscheiden moleus in beweging en levert de beweegkracht voor een aantal papierfabrieken en andere in dustrieën, terwijl zij haar water uit die bronnen en beekeu ontvangt, waarop Parijs zulk een begeerig ocg heeft geslagen. On danks het aanbod van schadeloosstelling z/willen de boeren er toch niet aan". Eerst heeft men zich ernstig verzet tegen de commissie, die belast was met het onder zoek der onteigeningsplanuen, thans komt het echter tot feitelijkheden. Twee beambten, die gezonden waren om do afwateringswerken voor te bereiden, deden bij ervaring op, hoe de bevolking ten hunnen opzichte was gestemd. Nauwelijks hadden zij hunne waterpas instrumenten gesteld of werklieden kwa men naar hen toe en maakten hun die /prullen" afhandig, die in projectielen werden herschapen en na de hoofden der beambten geslingerd. Op dat oogenblik kwam er een ingenieur, die dreigde (le werklieden te dooden, als zij een hand naar hem uitstaken. Ondanks deze bedreiging werd hij door stevige vuisten aangegrepen, gebonden en vijf mijlen verder weggebracht waar men hem losliet. Deuzelfdeu dag werd nog een ingenieur, die belast was met te onderhandelen over den aankoop van een molen in die streek, door een troep boeren omringd, die een vijandige houding aannamen; twee hunner dreigden zelfs met een revolver. Ternauwernood wist de man naar 't station te ontkomen, waar hij nog niet veilig was. Een vrouw wilde hem daar zelfs een messteek geven en de sta tionschef moest hem in een bagagewagen opsluiten ona hem aan de woede des volks te onttrekken. Het gerecht heeft zich de zaak aangetrokken. De opgewondenheid des volks blijft echter groot. Te Racine, in Wisconsin, is op het oogenblik een persoon, zekere Zachar, aan het vasteu, die alle Tanner's, Merlatti's en Succi's in de schaduw stelt. De man heeft in geen 42 dagen eenig voedsel tot zich genomen en schijnt het op die wijze nog eenigen tijd te kunnen uithouden. Hij ziet er nog betrek kelijk goed uit en spreekt met een helder verstand over verschillende onderwerpen. VAHlAi Een keukenmeid aan haar ver eerder: «Geliefde Piet van miju hart. Lieve eeuwig beminde Piet, ik neem de pen op, lieve Piet ik heb er lang naar gezocht, maar ik heb er toch eindelijk een gevonden, na melijk een plaats waar je als huis knecht kunt komen, 't zijn nog al goede menschen; men kan ze te genwoordig ook al niet met een schaartje knippen. De kost is er goed, en wie weet of je de keuken meid daar niet eens van daan kunt krijgen; nu wij kunnen nog eens zien. Lieve Piet, je loon is vier gul den in de week en je hebt bijna alle Zondagen een Zondag en ik zal 't zoo zien te schikken, dat jou Zondag op mijn Zondag valt. Het is hier om den Hoek bij Heckman, 't is een goeden sul en zij ook, en je zult Frits heeten, omdat de vori ge ook Frits geheeten heeft, maar voor mij blijft je toch altijd Piet, want omdat de andere Frits gehee- ten heeft, moet je ook Frits heeten maar dat is niets. Lieve Piet van mijn hart, ze nemen je op mijn risico en ik heb je aanbevolen ik heb ook gezeid dat je met paarden kunt omgaan dus je moet ook zeggen dat je t kunt. Ik wacht je morgen met de spoorwa gen; hier heb je drie gulden reis geld. Ik had je graag in de apo theek op den hoek gebracht om te stampendat was dichter bij, maar daar was 't al bezet. Maar kom nu vooral, maak me niet tot een leu genaar, want ik heb niet graag, dat ze me vloreen leugenaar hou den. Nu lieve Piet, ik blijf je lief hebbende geliefde tot aan het einde van mijn leven. Je liefhebbende Door.» 328 e 8taatsi oterij le klis.se. 4o lijst. Dondehdao 26 Juli 1888. Prijzen van l'SO. 73 4629 7598 10067 13464 16603 19174 416 4797 7638 10550 13622 16858 19820 455 4914 7681 10592 13627 16981 19321 556 5059 8080 11306 13715 17545 19579 873 5146 8132 11770 14481 17653 19693 1059 5329 8360 12103 14681 17663 20350 1458 5358 8498 12152 14737 17769 20467 1535 5464 8663 12502 14781 17808 20591 2093 5503 8816 12596 15197 17876 20775 2144 6148 9038 12952 15473 17924 20792 3016 6330 9249 13049 16489 18076 3294 6454 9394 13147 15651 18317 3365 6644 9901 13167 16083 18509 3685 6859 9905 13285 16139 18839 4125 7107 9918 13412 16449 18895 In <le vorige lijst staat No. 3421 moet zijn No. 13421. HuFï£eVl ykr Hia11j GEBOORTEN: 24 Juli. T. Veen-van Beek z. - M. Huibers— Aarts z. - 25. C. van Oldenmark-Tromp z. - J. M. Wessels-de Waal Malclijt z. - W. P. van Brcugel-Kroon z - 26. H. J. van Wienen-Ste- venhagen d. - W. C. Uilenbroek-Weesman z. - M. J. W, Japikse-Eijgendaal d. ONDERTROUWD: 26 Juli. F. Smit en C. J. M. Bemmelen. -D. W. llenermann en J. Uijlenburg. - M. Jansen en J. M. Merwart. OVERLEDEN: 26 Juli. F. J. Snellens 15 j. z. Hagestraat. SisiTilSisiïlS ii<t*21>a«, 26 Juli. Da pv$x«n dor Aardappelen waren al» volgt: Frfetrtlie Dokkumer Jammen 10,a 0,dito Frsnaker Jammen :0,a 0.Zeeuwsohe Spui- ache Jammen f 0,0,Katvvijker Zand f 1,40 a 3,80, id. Muisen f 0 a 0,Andijker Muis jes fl,90 a 2,20, Westl. Klei manden f2,a 0,dito losse f 1,35 1 60, do. Klei Muisjes f 1,90 a 2,—, dito Zand f2.40 a 2.60, Rijnsbur gers f 1,40 a 1,50, allen por Hl., nieuwe Malta - ct. per Kg. Aangevoerd 0 varsehe ladingen. Snizer: Biet iets vaster, Geraffineerd onveran derd. Petroleum onveranderd va9t. Ta'we op levering lager, Nov. f201. Nsteering van de Commissie voor dsn Graan- liidal. Rogge op lo/ering traag, Oet. f106, 105, 106. Hoteorinz van Monao Tholo. Koolzaad op 300 Kg. Olie stil. Lijnzaad prijshoudend. Raapolie traag, vliegend per 100 Kg. f2572» lo. Sept./Dec. f24*jt, lo.Mei f257.» 25. Lijnolie ilauw; vliegend por 100 Kg. f 203/«, 2073, lo. Ang. f207s, 203/s> lo. Sept./Dec. f201/#, lo. Jan/Mei f20"/f, 208/.. Raapkoeken f 70 a 84 per 1040 stuks Lijnkoeken f7,50 a 11,per 104 stnks. Haarlemmermeer. Op de paardenmarkt van Woensdag 25 dezer, waren te Hoofddorp aan de lijn 130 paarden en veulens, 20 hitten. Er waren vele vreemde kooplieden, waaronder Franschen en Duitschers, die veel paarden koch ten en daarvoor flinke prijzen besteden. Schiedam, 26 Juli. Moutwijn f7,50, Jen»v».- '18,Amst. Proef f 14,25 Spoeling-Benrs 0,60, dito Commissie '0 60. tmmMmmmm. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam arri veerde 23 Juli te Batavia. Het stoomschip Prins Frederik, van Gibraltar naar Amterdam, gesleept door de sleepboot Her» citiesarriveerde 25 Juli te IJ muiden.

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3