Tegenover het feit dat het ledengetal gedurende dien tijd van 25 tot op 65 steeg en het aantal ingeschreven woningen van nog geen 400 tot op 833 werd gebracht, staat het feit, dat door de vereeniging ter vervolging van kwaadwillige huurders eene onkosten rekening werd gemaakt, alleen aan gerechtskosten van f 1028.97 Vs* Waar lijk geen gering bedrag, als men nagaat dat alleen dan vervolging plaats vond wanneer bepaalden onwil gebleken was, terwijl weldegelijk rekening werd gehouden met de oorzaken, die tot niet- voldoening der huurpenningen leidde en met den persoon die in gebreke bleet' die te voldoen. De directeur was vau meening, dat de proef dit jaar genomen, alleen tot die kostbare uit komst bad geleid door bet onvoorwaardelijk aan nemen als lid, van ieder, die zich daarvoor aan gaf. Daaruit is gebleken, dat men wacht tot een lastige huurder eene ontruiming noodzake lijk maakt, om zich haastig als iid aan te geven, opdat de vervolging door de vereeniging ge schiede. Bij het stijgende ledental bleven dus ook de ontruimingen toenemen en vandaar de hooge oukosten-rekening. Ter voorkoming van eene herhaling, werd door het bestuur voorgesteld, aanvrage om het lidmaatschap aan eene ballo tage te onderwerpen en dat het nieuwe lid een tijdsverloop van drie maanden moest gecontribu eerd hebben om van de voordeelen, die de ver eeniging aanbiedt, te kunnen profiteeren, terwijl zij gedurende dien tijd recht hebben op dien steun van de zijde der vereeniging, waaraan geen geldelijke opofferingen verbonden zijn. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Het bestuur maakte ook aanmerking op de zeer hooge gerechtskosten voor elke ontruiming in het bizonder, f 25 f 26 voor eene ontrui ming is eene onbillijkheid, die grootendeels voortvloeit uit de ten onzent zoo hoog opge voerde zegel- en legistratiekosten. Veilig mag men die kosten eene ongemotiveerde belasting noemen op.... verlies. Waar in den regel belas ting geheven wordt daar waar geproduceerd of winst behaald wordt, wordt hier van een minus eene zeer hooge belasting geheven. De eigenaar gaat niet tot vervolging over indien zijn huur der geen huur schuldig is, dus wanneer hij een verliespost heeft, terwijl de huurder niets bezit, blijkbaar uit zijne onmacht om do huurpennin gen te voldoen. Aan beide zijden dus verlie3, eu van dat verlies profiteert de iiskus door op elk gerechtelijk stuk te heffen voor zegel- en registratierecht eene som die bijna de helft bedraagt, ten minste meer dan 1/3 gedeelte van de kosten van het geheele stuk. Naar aanleiding hiervan werd vanwege het be stuur het voorstel gedaan, in een request aan Z, Bxc. deo minister van Justitie daarop te wijzen, ua een uittreksel uit de onkostenrekening ge maakt te hebben van dc zich daarbij bevindende gelden, betaald voor zegel- en registratierecht en door daaraan publiciteit te geven, van verschil lende zijden instemming te verkrijgen, voor het verzoek, die rechten voor gerechtelijke ontrui mingen op te heffen of te verminderen. Hiermede toonde de vergadering hare instem ming eu liet aan het bestuur de redactie van bedoeld request over, dat op nader te bepalen tijd en plaats ter teekeDing zal worden aange boden of nedergelegd. Niets meer aan de orde zijnde, werd deze ver gadering na eene dankbetuiging voor de opkomst aan de leden, door den voorzitter gesloten rika aangekomen, vergezeld van den landschap schilder Joh. van der Poel Jz., van Chicago, die reeds in het vorigé jaar te Rij soord vertoefde, en aan wien wij dan ook het bezoek der dames, alsmede van een anderen amerikaanschen schilder, te danken hebben. De heer Van der Poel verliet op jeugdigen leeftijd den hollandschen bodem, in gezelsehap van zijn vader, uit eene laHdbjuwers- familie gesproten en die, wegens achteruitgang van zaken, naar Amerika overstak met een tal rijk gezin. Allen bekleeden thans eene min of meer aanzienlijke betrekking. (N. B. C.) De Parijsche gemeenteraad heeft aan de treur spelspeelster Agar, die door eeue beroerte is ge troffen en tengevolge daarvan eene verlamming heeft gekregen, eene toelage toegekend van 500 fr. Zaterdagavond zijn, vermoedelijk door middel van insluiping, uit den •winkel van den suikerbakker P., in de Koningstraat alhier, eenige kilo's suikerboonen ontvreemd, die in een papieren zak waren gepakt. Hiervan worden verdacht twee jongens van 16 jaren, die in den winkel eene kleinigheid hadden gekocht. Vrijdagnamiddag verdronk te Zand voort een 12jarige knaap, zoon van een inwoner van het dorp. Hij was aan het baden met zijn makkers, doch ging iets te ver, en de sterke stroom van het getij sleepte hem mede. Een gamalenvisscher vond Zaterdagochtend het lijk. LETTEREN EN KUNST. Sedert eenige maanden vertoeven in de ge meente Ridderkerk een tiental amerikaansche dames, welke zich onledig houden met het be- oefeuen der schilderkunst, en bij voorkeur land schappen in de omstreken van Rijsoord tot on derwerp hunner studiën kiezen. Soni9 treden zij ook de armelijke woning van den daglooner bin nen, ten einde eene ouderwetsche bewoonster of eene bevallige kindergroep in al haren eenvoud weer te geven. Deze dames hebben den winter te Parijs doorgebracht, waar ook eenige barer stukken geëxposeerd worden. In de vorige week zijn nog een tweetal dames regelrecht uit A me- LEDER EN VLOOT. Men schrijft ons uit Haarlemmerliede De hooibouw van het eerste gewas is thans nagenoeg afgeloopen. De kwaliteit laat, door het ongunstige weder veel te wenschen over eu ook de hoeveelheid was gering. Een ec ander is oor zaak dat de nu reeds tamelijk hooge hooiprijzen, nog aanmerkelijk zullen stijgen, -Aèa Bij Zr. Ms. besluit van 27 dezer zijn, met ingang van den 2en Augustus a. s., benoemd tot adelborst dor Ie klasse bij de zeemacht de adelborsten der 2e klasse, 1ste afdeeling bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord, L. C. van Buuren, J. H. Zeeman, F. H. de Koek van Leeuwen, P. H. D. Sckulle- vaer, M. J. van Alphen de Veer, A. C. de Joncheere, J. H. A. van Barneveld, P. H. Cool, H. J. Boldingh, J. L. von Leschen, J. B. M. ten Bosch, J. W. F. de Wal, E, van Assura, P. A. Bik, M. Sclioo, A. A. Visser, jhr. O. T. L. Ilolmberg de Beckfelt, L. A. van der Stok, H. T. Cox, F. W. J. Groenehoom, J. Hofstede, J. M. Eyken Sluyter, A. C. W. baron Van Haer- solte van den Doorn, K. van Andel, jhr. J. A. van Geen, J. A. van Hooff, J. M. van Wicke- voort Crommelin, J. R. van Osselen, H. van der Slooten en M. J. Reijuvaan; b. tot 2en luit. bij het korps mariniers, de adelborst der 2de klasse, le afdeeling hij gemeld instituut, P. S. Groen 2o. bepaald, dat de adelborst der 2e klasse D. J. A. G. F. van den Steen van Ommeren, wan neer hij, bij een na verloop van drie maanden te ondergaan geneeskundig onderzoek, geschikt mocht worden bevonden voor den zeedienst, als nog tot adelborst der le klasse zal worden be noemd, en alsdan zal rang nemen iusschen de adelborsten der le klasse M. Schoo en A. A. V isser. De minister van Oorlog heeft een schrij ven gericht aan den len secretaris van den Al gemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond, waarin hij vraagt, of er ook geschikte wielrijders zijn, die met do aanstaande manoeuvres dienst zouden kunnen doen, om alzoo, evenals in andere lan den, proeven in het leger met rijwielen te ne men. Iu het orgaan van den A. N. W. B. van 1 Augustus e. k. zal eene oproeping voor keeren wielrijders worden gedaan. De Nederlandsche Schutterijkader-bond heeft een gids in het licht gegeven voor de deelne mers aan de 3e jaarljjksche algemeene vergade ring met daaraan verhonden schietwedstrijd te Amersfoort op Zondag, Maandag en Dinsdag 5. 6 en 7 Augustus 1888. ViSSCHERiJ. Enkhuizen, 28 J uli. 11e Noordzeevbsehers hebben ten gevolge van de ongestadige weersge steldheid deze week niet kunnen uitzeilen. Door de Zuiderzeevisschers werd gedurende de afgeloopen week alkier aangevoerd 25,000 stuks ansjovis en 5400 KG. bot; voor ansjovis be steedde men f 7.50 per 1000, woor bot f 0.18 per KG. De visscherij naar bot heeft tot dusver nog weinig opgeleverd. N i e u w e d i e p, 28 Jul'. Honderd vijtien kor- ders brachten heden 10 tot 105 groote en 20 tot 60 kleine tongen, 2 tarbotten, 1 tot 3 man den schar en 1 tot 3 mandjes kl. schol ter afslag; terwijl 12 beugers 10 tot 80 roggen aanvoerden; gr. tong gold 35 a 45 cent, kl. ;d. 8 a 15 ceut, tarbot f7, rog 39 a 50 cent per stuk, schar f3 a f 4 per mand en kl. schol f 1 a f 1.50 per mandje. Lemmer, 27 Juli. Gedurende de laatst- verloopen dagen waren de resultaten der bot- visscherij op de Zuiderzee voldoende. Op be doelde dagen werd alhier aangebracht p. m. 2000 kilo's; de qnaliteit der vangst was goed, zoodat opkoopers afnamen tot fO.20 per kilo. In den kleinhandel werd f0.30 per kilogram bedong VEETEELT. Men schrijft ons uit Purmerend: Nog wijkt in onze gemeente de zoo gevreesde ziekte het miltvuur niet. Wederom zijn van den heer Stuyt twee schapen door genoemde ziekte aangetast eu bereids verbrand. De stand der ziekte is thans: bezweken: 2 koeien en 2 schapen. Het eerste geval dateert van den 20n Juni 11. LAND EN TUINBOUW. Men schrijft ons uit den IJpolder: Het natte weder der laalste dagen heeft de ziekte in de aardappelen doen ontstaan, die zich reeds oude- de latere soorten uitbreidt. Ook op de beetwortelen en vooral op de te veld staande tarwe oefent dit weder een ongunstige invloed uit. lil N N li NLA N De gewone audiëntie van den minister van Oorlog zal Donderdag den 2en Augustus aan staande niet plaats hebben. De commissie van rap porteurs uit de vereenigde verga dering der Staten-Generaal over bet wetsvoorstel tot regeling van de voogdij over H. K. H. prinses Wil- helmina, is Zaterdag bijeengekomen tot vaststelling van bet voorloopig verslag, hetwelk, door de vele bi- zonderheden bij bet afdeelingson- derzoek ter sprake gebracht, vrij omvangrijk is. Is De Ingenieur welin- gelicbt, dan zal eerlang eene wij ziging ingevoerd worden bij het departement van waterstaat, handel en nijverheid, waarbij bet aantal aldeelingen met ééne wordt ver minderd. De afdeeling waterstaat B (Spoorwegen) zal namelijk worden gevoegd bij andere afdeelingen. Deze wijziging gaf waarschijnlijk aan leiding tot bet minder ju ste bericht, dat bet voornemen zou bestaan bet hoofdbureau voor den aanleg van Staatsspoorwegen op te beffen. Van zoodanige opheffing is aan genoemd blad niets gebleken en komt ook onwaarschijnlijk voor. Voor het vervoer van reis-of postduiven in binnen verkeer op de Staats spoorwegen met personentreinen als bestel- good, komt het volgende in werking: a. op afstanden tot en met 200 kilom. wordt de vracht volgens het werkelijk ge wicht toegepast; b. op afstanden boven 200 kilom. wordt de vracht berekend volgens het werkelijk gewicht verhoogd met 50 pet.; c. voor de terugzending als bestelgoed der ledige manden, hokken enz. wordt geene vracht geheven, mits de oorspron kelijke vrachtbrief worde overgelegd. Genoemde bepalingen gelden alleen voor het vervoer van duiven, die moeten deel nemen aan wedvluchten, ten bewijze waar van de zendingen moeten zijn voorzien van eene legitimatie, van de eene of an dere vereeniging. In andere gevallen heeft de bevrach ting plaats als bestelgoed volgens de thans bestaande bepalingen, namelijk volgens het dubbele van het werkelijk gewicht. Naar bet U. D. verneemt, hebben de onderhandelingen, door den staat gevoerd over den aan koop der collectie hoorns, en schel pen, nagelaten door mevrouw de douairière Retbaan Macaré te Utrecht, tot geen resultaat geleid. Is genoemd blad wel ingelicht, dan is de wisseling van bet ministerie niet vreemd aan bet mislukken der pogingen, om deze merkwaardige verzameling voor eene onzer uni versiteiten te behouden. De collectie Macaré zal Maandag 6 Augustus en volgende dagen te Utrecht in veiling worden gebracht. Ter ontvangst van de leden der «Holland Society of New- York», die in de volgende maand Amsterdam zullen bezoeken, beeft zich eene commissie gevormd van omstreeks twintig leden. De c o n s u 1 - g e n e r a a 1 te Athene vestigt de aandacht op den aanleg in Griekenland door Belgi sche concessionarissen van twee spoorweglijnen te zamen lang 223 kilometer. Volgens de laatste berichten van den heer Van Lennep beeft men met den bouw reeds een aanvang gemaakt. Ongeveer 20 vreemde in genieurs, waarvan één Nederlander, zijn er aan werkzaam, en men ver onderstelt dat nog 10 hoofdinge nieurs en 20 ingenieurs van de tweede klasse noodig zullen zijn. De beer Louis Rosseels, consul van België te Athene, kan aan be langstellenden inlichtingen verstrek ken omtrent voorwaarden en ver- eisebten om bij deze werken ge plaatst te worden. Het v o lg e n d e a n t w o o r d is door den afgevaardigde van Scho- terland verzonden aan de verveners op bun laatste schrijven: Den Haag, 24 Juli 1888. Medeburgers Ongeveer een maand geledeu zond ik mijn antwoord op uwe uitaoodiging, met een voorstel mijnerzijds. Sinds dien tijd vernam ik niets en nu eindelijk blijft gij bij uwe uitnoodiging, die, zooals ik aan wees, geen zin heeft. Op die wijze zullen wij de zaak niet tot klaarheid brengen. Gy beweert, dat ik den bewijslast van mij afwentel. Dit is onjuist. Wat toch is het geval? Ik deelde de uitgaven voor de productie mede en tevens de turfprijzen, gelijk ze mij waren verstrekt als resultaat van talrijke inlichtingen te Weststelling werf. Voor de juistheid dier cijfers kan ik verwijzen naar K. Nieuwenhuis te Willemsoord en A. van Emmenes, graver en baggerman, thans alhier, die volkomen in staat zijn ze te bevestigen. Ik poneerde dus, eu dan rust op den tegespreker de last om te bewijzen, dat ik oDjuist po neerde. Gij zegt dat ik gelogen heb. Be rust nu op mij de last om te bewijzen, dat ik gelogen heb? Een ieder zal toe stemmen, dat al tracht gij behendig de zaak om te draaien, de ware toedracht is gelijk ik haar nu meedeel. Ik wacht dat bewijs nog altijd af, maar blijf intusschen bereid mijn voorstel te handhaven. Indien gij voor eene commissie, samengesteld op de voorgestelde wijze, wilt en kunt be wijzen, dat mijn cijfers onjuist zijn, welnu ik verklaar nogmaals mij aan het oordeel dier commissie te onderwerpen. Echter daartoe is het niet voldoende, dat een of twee bereid zijn, maar al de onderteeke naren der uitnoodiging, om een ruimer en beter overzicht over het geheel te krijgen. Mocht gij niet willen of niet durven voldoen aan dit billijk voorstel, tegen de juistheid waarvan nog niemand in de pers die mij anders vijandig genoeg is, opkwam, dan moet ik het beschouweu, dat gij liefst iu deze materie het publiek niet tot klaar heid wilt brengen. Uw medeburger, E. Domela Nieuwenhuis, De in 1 8 7 3 vanwege de Friesche werklieden vereeniging te Leeuwarden opgerichte bakkerij «De Zelfstandigheid» beeft in de 14 ja ren van baar bestaan 11700 aan spek voor de leden betaald, f1600 gestort in de kas van bet fonds «Hulp in Nood», ruim f5000 afge schreven op inventaris, gebouwen, enz., en uit de overwinsten boven dien een kapitaal van f 8106 ge vormd (balans 1887). Daarbij ver dient opmerking, dat deze Vereeni ging bijna zonder eenig bedrijfska pitaal, alleen met bet crediet dat zij genoot, begonnen is. Vrijdag 10 Augustus a. s 's namiddags te 4l/s uren, zullen de fransche luchtreizigers de beeren Fridéric en Henri 1'Hoste te Alk maar van bet Doelenveld opstijgen. Wedstrijden. Van den Zaterdag gehouden wed strijd der //Zaanlandsche zeilvereeniging" wordt het volgende gemeld: De Zaan zelve wemelde van vaartuigjes, niet zoo druk als andere jaren, wan neer de zon meer erbarming met on heeft gekend, maar toch vol gen om oplettendheid te eischen bij het waar nemen van de kampen, die daar tusscher al die waterrotten werden uitgevochten Want dat zijn ze, zoowel zij die van hein de en ver kwamen om mee te zeilen, ah de inboorlingen van de Zaan zoowel de pijekkers waar snit in zit, als de boeze roentjes die de primitieve kano's beman nen en gelijk Blondin op zijn koord, ba lanceerden op het zwakke boord. Maar of het zonnetje doorbrak en het landschap overtoog met een vloed van licht, dan wel nukkig on schriel langs den grauwen, tooverachtig-grijzen hemel slechts hier en! daar een stouten lichtveeg naliet, het was en bleef een feest in den waren zin van het woordeene hulde aan de //Zaan landsche Zeil vereeniging", die eene gan- sche bevolking weet te doen deelen in de geneugten van een zoo bij uitstek Neder- landsch vermaak als een zeilwedstrijd. De uitslag is als volgt: Klasse I. Kielbooteu of andere scherpe vaar tuigen, met middenzwaard (center-hoards). Lang 7 tot 8.50 meter. Prijs "Johanna", J. Boele, Amsterdam. Klasse II Geene deelneming. Klasse III. Kielbooteu, sloepen of andere scherpe vaartuigen, zonder middenzwaard. Lang tot 8.25 meter. Prijs: «Jeannette«, H. de Jonge, Amsterdam. Premie: "Niké«, C. P. en P. C. Hartog, Zaandam. Klasse IV. Pleizierhoeiers met vaste roef. LaDg hoven 8.25 meter. Prijs: "Wilhelmina«, C. Jaski, Amsterdam. Premie: »Telephoon«, H. Bernhard Jr., Amsterdam. Klasse V. Pleiziersboeiers met vaste roef. Lang tot 8.25 meter. Prijs: «Sperwer», C. Jurijens, Amsterdam. Klasse VI. Tjotters. Lang boven 5.50 meter. Prijs: "Go ahead", Ploos v. Amstel Holman, Amsterdam. Premie: «Annie«, C. A. Volk, Am sterdam. Klasse VII. Tjotters. Lang 4,75 tot 5,50 me ter. Prijs: »Geertruido", C. P. J. Stam, Koog aan de Zaan; Premie: //Gretchen". Johan van de Stadt, Zaandam. Klasse VIII. Tjotters. Lang hoven 4,25 tot 4,75 meter. Prijs: «Tosca«, J. A. van Straten, Amsterdam; Premie: «Anna Paulowna", Corns. Tip, Wostzaan. Klasse IX. Tjotters. Lang tot 4,25 meter. Prijs: "Gruno", W. Juchtcr Jzn. Amsterdam; Premie: «Maria", J. Swart Cz., Koog aan de Zaan. Klasse X. Tjotters. Geen doorgang. Klasse XI. Gondels. Lang hoven 5 meter. Prijs: «Karper", P. Wals, Landsmeer; Premie-- "Ansjo vis", W. Dil Dz., Oo3tzaan. Klasse XII. Gondels. Lang 4,25 tot 5 meter. Prijs: «Zeemeeuw, I. Akkerman, Zaandam. Pre mie: «Apollo", M. Verwcr Jr., Wormerveer. Klasse XIII. Gondels. Lang tot 4,25 meter. Prijs: «Vijf Gebroeders". G. Kleyn Jz., Zaandam. Premie: "Bagatel", G. dc Boer, Westzaan. Slotnummer. Klasse XIV. Wedstrijd met boe- renplatteu, zonder zwaarden, tehuis hehoorende aan de Zaanstreek, alleen getuigd met driehoeks- zeil en bemand met 2 man, waarvan aan één vergund is te hoornen, le premie: Pieter Lan- genberg en Klaa3 Rep. 2e premie: Gerrit Plooyer allen te Oostzaan. Naar de «Sport" verneemt, maken eenige engelsche yachten eene reis op de Zuiderzee en zullen zij achtereenvolgens Harlingen, Stavoren en Eukhuizen aan doen om daarna ook Amsterdam te bezoe ken. Een der leden van dit gezelschap, mr. John Hamrailtou Jr., is in corres pondentie met het bestuur van de zeil- vereeniging «het Y" getreden, omdat het plan bestaat de reis zoo te regelen, dat men den onderlingen zeilwedstrijd, door die vereeniging uitgeschreven tegen Augustus a. s., zou kunnen bijwonen. Op f e e s t e 1 ij k e w ij z e wer den Zaterdagmi-dag te Schevenin gen- de zoogenaamde russiscbe glij banen geopend. De baan is een bellend vlak, voorzien van sma; spoor, waarin zich over een afstand van ongeveer 115 meter drie vec- boogingen bevinden. In een wa gentje, dat zich bet best laat ver gelijken bij een open tramwagentje van lichte constructie, kunnen 12 h 14 personen plaats nemen. Van bet hoogste punt wordt het kar retje losgelaten, en bet loopt dan lang8 bet bellend vlak over de steeds in hoogte afnemende heuvel om, aan bet eindpunt gekomen, te blijven staan. Daar wordt het te- rugloopen door een paal belet, en een paar als matrozen gekleede mannen brengen bet voertuigje opr eene soort slede naar eene baan Maar, Luerkie ik aan, gedreven dour mijn ouden geest van tegenspraak, is er nu volstrekt geen twijfel meer? Dit papier is van zeer gewone soort, men zou 'fc bij tal van families in gebruik kunnen vinden. Dat ben ik niet met u eens, zeide bij, het for maat is onderwetsch. De heer Leavenworth gebruikte bet voor zijn manuscript en ik vermoed dat bet daarom ook alleen in zijn boekerij aanwezig was. Maar wanneer gij, ondanks alles, bij uw ongeloof blijft volharden, wacht dan eens even. Dit zeggende, 3tond bij op, en begaf zich met de bekentenis naar bet venster, en na haar daar her baalde malen rondgedraaid en bekeken te hebben, keerde hij naar de tafel terug en toonde mij een der waterlijnen, die aanmerkelijk dikker was dan de overige, terwijl een der andere zoo dun en bleek was, dat men baar nauwelijks kon onderscheiden. Het is iets zeer gewoons, dat der gelijke gebreken zich voordoen bij verschillende opeenvol gende vellen, hernam bij. Wanneer wij het halve vel konden vinden, waarvan dit de helft is, zou ik u een bewijs hebben geleverd, dat allen verderen twijfel onmoge lijk maakt. Hij nam nu de losse halve vellen die bovenop lagen en begon te tellen. Er waren er acht. 'tKan misschien wel dit zijo, zelde hij, er een opnemende; maar na bet nauwkeurig beschouwd te hebben, legde bij bet teleurgesteld ter zijde. Dat geeft niet, mompelde bij. Er waren voorts een twaalftal katerntjes, die alle com pleet en onaangeroerd schenen. Gryce trommelde een oogen- blik met de vingers op tafel en ik zag zijne wenkbrauwen fronsend samentrekken. 't Zou prachtig zijn, riep bij uit, als we dit klaar konden krijgen Eensklaps nam bij be: bovenste katerntje en schoof het naar mij, terwijl bij zelf een ander nam. Wees zoo goed de blaadjes te tellen, zeide bij, daa mee insgelijks een begin makende. Twaalf zeide ik, na aan zijn verzoek voldaan te hebber. Hij legde ook het zijne onbevredigd neer. Nu bet volgende, hernam hij. Ik telde ook in bet volgende twaalf halve blaadjes. Elf! riep Gryce, die bet volgende katerntje ge teld had. Tel nog eens goed over, zeide ik. Hij voldeed aan mijn verzoek en legde hst bedaard ter zijde. Ik heb mij verteld, zeide hij. Hij was toch niet ontmoedigd. Het nu volgende katerntje opnemende, herhaalde bij dezelfde poging; maar vergeefs. Met een zucht wierp bij bet op de tafel en zag mij aan Wat is er? vroeg bij, mij nog steeds bezig vin dende. Er zijn er bier maar elf, zeide ik, hem bet ka terntje overhandigende. O, prachtig! riep bij uit, met zoo aanstekelijk vertoon van vreugde en voldaanheid, dat ik ondanks mijn sombere stemming hem bij moest vallen. Zie, bier hebt ge 'fc: de dikke lijn aan de buitenzijde en de dunne var binnen, en beide passende bij die op het halve vel der be kentenis. Wat zegt ge nu? Verlangt ge nu nog verder bewijs? Er is nu geen twijfel meer mogelijk, gaf ik ten antwoord. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2